Statenvergadering Het Vleespaleis wordt Vleesmeester Versman Graafschappen Kent en Sussex tonen toeristisch produkt Nationale herdenking watersnoodramp Hoogste punt nieuwbouw Zeelandcollege bereikt Bierbrouwen Overstromingen in Zeeland Open dag verpleegkunde JflL rj|É5k H, Abdij Nieuws is de MM I informatierubriek van Provinciale staten vergaderen vrijdag 5 februari. Zoals gewoonlijk is de vergadering openbaar. De publieke tribune is toegankelijk voor belangstellenden. Water en herinnering IN BEROEP Rammekensschor INSPRAAK Park Central geeft duizend gulden aan dierenopvang CURSUS CAFÉBEDRIJF 295,- (ërkënd)!) Stichting Horeca Onderwijs Latere stormvloeden Peter Sijnke Woensdag 27 januari 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij sJs Nieuwsss De nationale herdenking van de watersnoodramp van 1 februari 1953 vindt plaats in Nieuwerkerk en Ouwerkerk, gemeente Dui- veland. De koningin zal de plechtigheden, maandag 1 februari, bijwonen. De herdenking bestaat uit een herdenkingsbijeen komst in de Nederlands Hervormde Kerk in Nieuwerkerk, een kranslegging bij de herdenkingsplaquette bij de caissons in Ou werkerk en een ontmoeting van de koningin met bevolkingsdele gaties en hulpverleners van weleer. De NOS verzorgt een recht streekse uitzending op de televisie, Omroep Zeeland is de hele dag in de lucht en verzorgt ook reportages van bijeenkomsten op tal van andere plaatsen in Zeeland. De herdenkingsbijeenkomst in de Nederlands Hervormde Kerk in Nieuwerkerk begint om 13.45 uur. Er zullen toespraken zijn van de heer A. Bergshoeff, burgemeester van de gemeente Duiveland en voorzitter van het comité herden king watersnood, drs. W.T. van Gelder, commissaris van de konin gin in Zeeland en van de minister van verkeer en waterstaat. Tot slot komt prof. dr. Selma Ley- desdorff aan het woord. Deze Am sterdamse hoogleraar is schrijf ster van het boek "Het water en de herinnering" dat 1 februari ver schijnt. Het boek is geschreven op basis van de getuigenissen van mensen die de ramp hebben mee gemaakt. De kerk heeft plaats voor onge veer 240 personen en is alleen toegankelijk voor genodigden. On der de genodigden bevinden zich 180 familieleden van slachtoffers van de ramp enhulpverleners. De genodigden zijn onder meer af komstig van de vijftig gemeenten die destijds zijn getroffen. De bijeenkomst in de kerk is bui ten te volgen via luidsprekers. Kranslegging De kranslegging begint om 15.00 uur. Plaats van hande ling is de herdenkingsplaquet te op de caissons in Ouwer kerk. De plaquette herinnert aan de sluiting van het laatste stroomgat. De ceremonie is voor publiek toe gankelijk. Tegenover de caissons is een tribune geplaatst. In Ouwer kerk kan men gebruik maken van parkeerplaatsen die te bereiken zijn op aanwijzing van de ter plek ke aanwezige politie. Vanaf de parkeerplaatsen rijden pendelbus jes naar de caissons. Na afloop van de kranslegging gaat de koningin naar de Neder lands Hervormde Kerk in Ouwer kerk. In informele sfeer heeft zij daar een ontmoeting met bevol kingsdelegaties en hulpverleners uit de zwaarst getroffen gebieden. Vlaggen Omdat in Nederland de vlag gen niet uitgaan op zondag, is dit jaar 1 februari ook de dag waarop men vlagt ter gelegen heid van de verjaardag van de koningin. De commissaris van de koningin geeft voorrang aan de de herdenking van de ramp. In een brief aan alle Zeeuwse bur gemeesters vraagt de commissa ris of de burgemeesters willen be vorderen dat de vlaggen halfstok gaan bij overheids- en bedrijfsge bouwen. De bevolking wordt gevraagd op dezelfde manier te handelen. Dinsdag 2 februari, aanvang 20.00 uur, in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg, spreekt prof. dr. Selma Ley- desdorff over de water snoodramp van 1953. De spreekster vertelt over de her inneringen van mensen die de ramp hebben meegemaakt. Zij doet dit op basis van het door haar geschreven boek "Het water en de herinnering". De toegang kost vijf gulden. De vergadering van provincia le staten, vrijdag 5 februari, begint om tien uur. Allereerst komen een aantal brieven aan de orde. Zo hebben inwoners van de buurt schappen Boerengat/Hoogedijk, Koegorsstraat en Axelsche Sas sing een brief geschreven om meer financiële zekerheid te krij gen over de voorgenomen sloop van de buurtschappen. Gs stellen voor de brief te behandelen bij de discussie over de Kanaalzone in deze vergadering. De gemeente Middelburg wil proberen te voor komen dat defensie de kazerne (OCMA) in Middelburg sluit. De ge meente zoekt steun bij ps. OCMA staat op de agenda, de brief is on derdeel van de discussie op dat moment, stelt het dagelijks provin ciebestuur voor. De Vereniging Naïeve Ouderen is niet tevreden over de bedienings- en sluitingstij den voor de bruggen over het Ka naal door Walcheren. Gs stellen voor eerst advies te vragen aan de statencommissie verkeer en waterstaat en daarna de brief te beantwoorden. IJdelheid Het latijnse woord voor "ijdelheid" is "vanitas". "Vanitas" luidt de titel van het schilderij van Adriaan Coorte (1688) dat door het Zeeuws Museum is aangekocht, onder meer met een subsidie van de provincie en een garantiesubsi die van een ton. Deze laatste sub sidie was nodig om mogelijk te genvallende inkomsten uit een sponsoraktie op te kunnen van gen. Het museum ziet geen kans de sponsoraktie op te zetten. On der meer dat het schilderij zich niet goed leent voor een dergelij ke aktie speelt daarbij een rol. Gs stellen nu voor de zaak af te wik kelen door het bedrag dat ge moeid is met de garantiesubsidie beschikbaar te stellen. De Zeeuwse Bibliotheek heeft, met goedvinden van de staten, de Technische Bibliotheek overgeno men. Voor de aanschaf van onder meer archiefkasten en kantoor meubilair is een bedrag nodig van 280 duizend gulden. Doen, stellen gs voor. Nu het Zeeuws Steunpunt voor kunstzinnige vorming is op gegaan in een ander organisato risch verband, is het aan de sta ten, de bestuurscommissie op te heffen. Krediet Bijstellen en uitwerken van de plannen voor een rondweg rond Poortvliet kost zes ton. GS vragen dit voorbereidings krediet beschikbaar te stellen. Knopen moeten worden doorge hakt om de uitvoering mogelijk te maken van het Plan van aanpak Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Het plan voorziet onder meer in een reeks milieumaatregelen, uit breiding industrieterreinen, kwali tatief hoogwaardige woongebie den, de sloop van drie buurtschappen, de aanleg van een spoorlijn en een groenzone. De staten wordt gevraagd in te stem men met de intentieverklaring, een samenwerkingsovereenkomst tussen overheden en bedrijfsleven die gezamenlijk de uitvoering ter hand nemen, en met een garantie subsidie van een miljoen gulden voor de door het bedrijfsleven op te brengen bijdrage in de kosten van het plan. Er komt een onderzoek naar voor ouderen geschikte woningen in de bestaande bouw. Het onderzoek kost ruim 28 duizend gulden en kan betaald worden met geld dat de provincie heeft ontvangen van het rijk. Het dagelijks provinciebe stuur stelt voor ruim tachtigdui zend gufden subsidie te verstrek ken voor een aantal projecten die de sociale veiligheid vergroten. Gs stellen de staten voor in te stemmen met het beleidsplan Voordelta. Dit plan is een soort Zeeuwse uitwerking van de rijksnota's "Vierde Nota Ruim telijke Ordening" en "Harmo nisatie Noordzeebeleid". Doel van dit beleidsplan is de na tuurlijke ontwikkeling van het ge bied veilig te stellen en de kust te beschermen. Vandaar dat men re gels stelt aan onder meer recre atie, zandwinning en visserij. Het voorbereidingsschema landin richting wordt, als de staten ac- coord gaan, uitgebreid met een drietal projecten: herinrichting Hoek, ruilverkaveling Philippine en Inkel. Als het aan gs ligt gaat de provincie meedoen in het Rijn- Schelde-Delta-overleg samen met de Nederlandse en Belgische rijks overheid, Vlaamse provincies en het bedrijfsleven. Doel van het overleg: samen de ontwikkelings mogelijkheden bekijken in de cor ridor Rotterdam-Antwerpen en van de as Zeebrugge-Gent-Terneuzen- Vlissingen/Middelburg. Om de za ken goed op te kunnen pakken is een bedrag nodig van een ton. Voor het uitbreiden van het be geleid zelfstandig wonen in de gemeente Goes, vragen gs in stemming voor een subsidie van ruim twintigduizend gul den. Om verzekerd te zijn van goede en efficiënte geneeskundige hulp verlening bij rampen, stelt het da- gelijk provinciebestuur voor alle Zeeuwse gemeenten aan te wijzen een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. Gs wil proberen het opleidingscen trum militaire administratie (0C- MA)te behouden voor Middelburg. De staten wordt gevraagd in te stemmen met de te nemen stap pen. Aan het eind van de vergade ring nemen de staten een tweetal besluiten over wijzigingen in de begroting. De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 2 februari drie zittingen over be zwaarschriften die zijn inge diend op gemeentelijke beslis singen over algemene bijstand. Inwoners van de gemeenten Ter- neuzen en Tholen zijn het niet eens met beslissingen van hun ge meentebestuur op aanvragen voor algemene bijstand. Vandaar de be zwaarschriften. De zittingen begin nen om 14.00 uur, 14.20 uur en 15.00 uur. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De streekplanafwijking "Ram mekensschor" is vastgesteld door gedeputeerde staten en ligt ter inzage vanaf 10 febru ari. Het plan is in te zien in de informa- tiehoek van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Stadhuis plein 2 in Vlissingen en bij het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Op dit laat ste adres, tel. 01180-31400, is de streekplanafwijking ook ver krijgbaar. De voorontwerpen van het beheersplan Zeeuwsch-Vlaanderen en van het begrenzingenplan Zeeuwsch-Vlaanderen zijn vastgesteld door gedeputeerde staten. Vanaf 1 februari liggen de vooront-' werpen ter inzage. Tot 15 maart kan men schriftelijk bezwaren insturen naar gedeputeerde staten, postbus 6001, 4330 LA in Middelburg. Men kan de stukken inzien in het informatiecentrum van de provincie, Abdijplein 9 in Middelburg. Verder liggen ze ter inzage in de gemeente huizen in Zeeuwsch-Vlaanderen en in de kantoren van de waterschappen in Oostburg, Terneuzen en Hulst. Voor informatie kan men ook naar voorlichtingsbijeenkomsten: 2 februari, 19.30 u., restaurant Hof van Koophandel, IJzendijke; 4 februari, 13.30 u., hotel De Roode Leeuw, Aardenburg; 9 februari, 19.30 u., hotel De Schelde, Cadzand; 10 febru ari, 13.30 u., zaal Wijffels, Schoondijke; 10 februari, 19.30 u., restau rant De Braakman, Hoek; U februari, 13.30 uur, Den Dullaert, Hulst; 11 februari, 19.30 u., hotel Van Leuven, Kloosterzande; 23 februari, De Halle, Axel. Het Vleespaleis in Vlissingen gaat veranderen. Onder de nieu we naam Vleesmeester Versman krijgt de zaak een nieuw uiterlijk en het assortiment wordt uitge breid. Daarmee wil de zaak aan de Spuistraat kwaliteit, service en hygiëne op het hoogste ni veau brengen en handhaven. Vleesmeester Versman maakt deel uit van een landelijke keten van ruim tweehonderd vestigin gen die zowel qua presentatie als produktvoering uniform werken. Vleesmeester Versman krijgt vanaf maandag 1 februari een volledig gewijzigde indeling en kleurstelling. Grijs, geel en don kerblauw zijn de nieuwe hoofd kleuren. De indeling van de toonbank is zodanig gekozen dat de klant in een oogopslag kan zien welke keuzemogelijkheden De zaak aan de Spuistraat die Versman heet. er zijn. Naast rund-, varkens-, kalfs-, lams- en kipvleesproduk- Het hoogste punt van de nieuw bouw van het Zeelandcollege Wie belangstelling heeft in de ho gere beroepsopleiding verpleeg kunde, kan zaterdag 30 januari terecht in Vlissingen waar dan een open dag is van 10 tot 14 uur. Die wordt gehouden in het gebouw aan de Edisonweg. Het Hoger Gezondheidsonderwijs is een onderdeel van de Hoge school Zeeland. De informatierondes vinden elk uur plaats, tot en met 13 uur. Tij dens de open dag geven zowel studenten als docenten informa tie over de opleiding verpleeg kunde, ook over de opleiding HBO-V en managementsopleidin- gen. Het vak wordt verder van al le kanten belicht, nagenoeg alle beroepsvelden komen aan bod. aan de Torenweg in Middelburg werd vrijdagmiddag 22 januari bereikt. Bestuurssecretaris mr. J.A. Landers reed een met balon- nen versierde kruiwagen grind een bouwlift op. Boven, op het dak, werd hij door een bouwvak ker leeggestort. De bouw van het nieuwe onder komen van het Zeelandcollege gaat sneller dan verwacht. De oplevering zou tot voor kort in november of december gebeu ren. „De bouwers zijn echter zo razendsnel te werk gegaan dat dat nu enkele maanden eerder lijkt te worden", meldde de direc tievoorzitter van het Zeelandcol lege A. Buijs in zijn toespraak. In het gebouw wordende afdelin gen motorvoertuigen, administra tie, maatschappelijke begeleiding, detail, horeca, electro en COBS geplaatst. Het Interlevensbe- schouwelijk Vormingsinstituut (IVI) zal waarschijnlijk in augus tus met het Zeelandcollege fuse ren. In de nieuwe vestiging aan de Torenweg moeten 505 leerlin gen dagelijks les krijgen en 1280 studenten deeltijd. vanaf maandag Vleesmeester ten is ook het assortiment pan klare artikelen uitgebreid. De organisatie garandeert betaal bare kwaliteit en noemt de prijs van haar produkten 'prijsvriende- lijk'. Dankzij de inkoop op grote schaal kan goedkoop worden in gekocht waardoor de kwaliteit en de ontwikkeling van nieuwe pro dukten kunnen worden ge handhaafd. V/nr. Chris Kleij, Coby Louwerse en ivo van de Wa/ie. Om het bierbrouwen van de grond te tillen houdt Het Am bacht zaterdag 30 januari in het Wijkcentrum in St. Laurens een bierbrouwpromotiedag. Het Am bacht is een winkeltje aan huis dat spullen verkoopt voor het zelf bereiden van dit, door het gisten en koken van mout en hop ver kregen, goudgele vocht. Daar naast zijn er ook ingrediënten voor wijn en likeur te krijgen. De brouwdemonstraties worden ge presenteerd door J. van Schaik. Verder kunnen verschillende bie ren geproefd worden. Aanvang 10 uur. De eigenaar van het grandcafé- restaurant Park Central in Vlissin gen, Ivo van de Walle, heeft dui zend gulden gedoneerd aan de reptielenzoo Iguana en het vogel opvangcentrum De Mikke. De di recteuren van de twee opvangcentra, Cliris Kley en Co by Louwerse kregen vrijdag 22 januari beiden een symbolische cheque van vijfhonderd gulden overhandigd. Het geld is bijeengebracht tijdens de opening van het grandcafé aan het Bellamypark, drie maan den geleden. Van de Walle had de genodigden gevraagd om in plaats van bloemen en presentjes geld te geven voor een goed doel. Hij rondde het bedrag af op duizend gulden en legde het mankerende bedrag bij uit eigen zak. De keuze om zijn overbuur man, de reptielenzoo Iguana, een bijdrage te geven lag voor de hand. Van de Walle komt er zelf regelmatig en weet hoe hard er geld nodig is voor de opvang van dieren. Met het Middelburgse vo gelcentrum De Mikke kwam hij toevallig in aanraking, toen hij op de boulevard een gewonde meeuw vond. „Ik heb verschillen de asiels afgebeld om de vogel onder te brengen en tenslotte werd ik naar De Mikke verwe zen", herinnert hij zich. „Daar werd me verteld over de uitbrei- BURENBEZOEK IN VLISSINGEN dingen waarmee het vogelasiel bezig is". Van de Walle geeft het geld aan de dierenasiels omdat zij voor een groot deel afhankelijk zijn van donaties om hun werk goed te doen. De twee eigenaren van de op vangcentra zijn in hun nopjes met de bijdrage. Ze kunnen het geld goed gebruiken. Zowel Igua na als De Mikke zitten in een uit breidingsverbouwing. De reptielenzoo heeft het afgelopen jaar de twee scholen die aan het pand grenzen erbij getrokken voor de opvang van dieren. Het vogelasiel is bezig met de bouw van zeven volières. „Ze moeten geschikt zijn voor de opvang van roofvogels", voegt Louwerse er aan toe. „Dat betekent dat er eisen worden gesteld aan de grootte van de kooi". Daarnaast wordt een egeloverwinte- ringstuin ingericht. VERVOLG VAN VOORPAGINA terdach (5 november 1530), waarbij vrijwel geheel Zeeland getroffen werd en de vloed van twee jaar later (2 november 1532), die er voor zorgde dat vele gebieden jaren drijvende (onder water) bleven, zoals bijvoorbeeld het -oude- Noord-Beveland. Jan van Reigersberg, zelf afkom stig van Noord-Beveland, schreef in zijn in 1551 te Antwerpen uit gegeven kroniek van Zeeland over deze laatste overstromings ramp tsnachts ontrent drie oft vier uren wast eenen so grooten wint ende storm uut den noort- westen so dattet so hooge vloey- de dat meest alle die eylanden van Zeelandt weder overvloey- den, bisonder die corts bedijct waren. En: Cortgene ende Cats in Noortbevelant overvloeyden me de ende daer verdronc veel vote. Dese landen zijn blijven drijvende als men wel sien mach. Slechts de kerktoren van Kortgene stak ruim zestig jaar boven de water vlakte uit, want pas in 1598 werd het nieuwe Noord-Beveland opnieuw bedijkt. Dit is de periode van het ontstaan van het Verdronken Land van Zuid-Beveland. Daar speelt ook het volgende verhaal. De vloed van 5 november 1530 sloeg een gat in de dijk van het gebied van de ijdele heer van Lodijke. Dat gat mag niet gedicht worden, zo re deneerde hij. Waarom zou ik de elementen niet voor mij laten werken dan krijg ik gratis en voor niets een haven naar mijn kasteel. Maar het gat werd breder en bre der, de havengeul werd een woeste stroom, het kasteel ver- Tussen de veertig en vijftig Engel se standhouders zijn zaterdag 6 februari in Vlissingen om hun graafschappen Kent en Oost- en West Sussex in de kijker te plaat sen. Dat gebeurt in hotel Britan nia aan de Vlissingse Boulevard tussen 11 en 17 uur. Het betreft een uitwisselingsbeurs. Deze overzeese buren waren ook twee jaar geleden in Vlissingen om hun toeristisch produkt aan te bie den. Vorig jaar kregen Zeeuwse bedrijven de gelegenheid om hun roem in Engeland te tonen. De gebieden Kent en Oost-en West Sussex worden ook wel de tuin van Engeland genoemd. Mede-organisator Ollie Berre- voets karakteriseert het gebied als „een afwisselend landschap met golvende vlakten, mooie bossen, uitgestrekte natuurge bieden met daarin idyllische dorpjes, oude marktplaatsen, maar ook moderne steden zoals Maidstone". Historisch gezien is het gebied van grote waarde, omdat er zo veel kastelen zijn gebleven die de roemrijke geschiedenis vertellen. Volgens Berrevoets kunnen reislustigen met elke beurs er te recht. Hij herinnert aan de zoge naamde bed and breakfast-gelegenheden, maar er zijn ook hotels en restaurants waar de kelner een uitgelezen spijskaart kan tonen alvorens te serveren. In de pubs, zo weet Berrevoets, kan voor weinig geld een volledige maaltijd worden ge nuttigd. Voor de beurs in Britannia teke nen de organisaties AMZ Reizen, Olau Line en Vlissingen Promotie. De Engelsen hebben een aantal prijzen in petto voor de bezoekers van de beurs. lUClldUdVsii pi uuuni aai i ia uia v v_/v_/i aa uov.no ii i uiiiaiiiua ici\c den. Vorig jaar kregen Zeeuwse Historisch gezien is het gebied nen de organisaties AMZ Reizer bedrijven de gelegenheid om hun van grote waarde, omdat er zo- Olau Line en Vlissingen Promotit roem in Engeland te tonen. veel kastelen zijn gebleven die de De Engelsen hebben een aantr roemrijke geschiedenis vertellen. prijzen in petto voor de bezoeker De gebieden Kent en Oost-en Volgens Berrevoets kunnen van de beurs. Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 2 juni. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: <£>7 Postbus 1161, Breda. Tel. 076-710078 ?jy OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF ging en al het land verdronk... Lo dijke kon ternauwernood ontsnappen en sleet zijn laatste dagen in armoede in Bergen op Zoom. Zo kwam hoogmoed ten val! Ook het machtige Reimerswaal, na Middelburg en Zierikzee, de belangrijkste stad van Zeeland ging in de zestiende eeuw ten onder. Stadsbranden en de stormvloeden van 1530 en 1532 en latere in 1552, 1555, 1557, 1561, 1563 en 1570 bewerkstel ligden die ondergang. In 1631 vertrokken de laatste inwoners en verdwenen de restanten van de eertijds zo trotste stad onder de golven. De beruchte Allerheiligenvloed (op 1 november 1570) richtte in Zeeland eveneens erg veel scha de aan. Diverse stormen veroorzaakten ook in de zeventiende en acht tiende eeuw overstromingen (on dermeer in 1682 en 1715). Over de vloed van 1808 verscheen zelfs een heel boek Natuur- en Geschiedkundige Beschrijving van den Watervloed tusschen den 14 en 15 januarij 1808 door J. de Kanter Phil. Z.). Vele polders liepen toen onder, waarvan vier op Walcheren. Vlissingen en Vee- re kwamen onder water te staan, hierbij kwamen 31 respectievelijk vier personen om het leven. In Middelburg vielen geen slachtof fers, maar het water steeg snel en hoog boven de gewone vloed planken veler huizen op de kaaij- en derzelver kelders en bene den-keukens Hepen vol veel Winter-voorraad wierd bedorven. Bij 't afloopen van het water, vond men in sommige kelders doode; in andere ving men leven de vischjes. De plekken waar men de waterkerende vloedplan ken plaatste zijn hier en daar nog terug te vinden, bijvoorbeeld in de Middelburgse Herenstraat. Aan de Stadsschuur aldaar be vindt zich een haardstenen ge denksteen met de vloedhoogten tussen 1686 en 1825. In onze eeuw zagen we nog de overstromingen in 1906, waarbij in de hele provincie 25 polders onderliepen en de militaire inun daties tijdens de Tweede Wereld oorlog, met als meest bekende die van Walcheren in 1944. Laten we hopen dat de ramp van veer tig jaar geleden de laatste in de lange rij van overstromingen in ons gewest is geweest. Prinses Wilhelmina op bezoek na de ramp Koegorsst'aat. buurtschap in de Kanaalzone

de Faam | 1993 | | pagina 13