iiiliiviiillllbiiiibiiviitiilkliaiiiiK, II. GEMEENTE MIDDELBURG Ombudscommissie, milieujaarverslag, Seinhuis, restauratie schilderij r-? Plaatsen nieuwe automaten in 1993 Recht op overheidsinformatie Bouwaanvragen Bouwplan Verkeer Hinderwet Raads stukken bij WOP Werk in uitvoering Leges voor Gemeente garantie Week 2 Tafeltje Dekje uw Woensdag 13 januari 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 18 januari 1993 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadszaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van bet stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Aanstelling adjunct-directeur o.b.s. "De Oosferburch". 3. Herbenoeming Bestuur der Godshuizen. 4. Vaststellen Verordening op de Ombudscommissie. Bij de (gemeentelijke) overheid komt steeds meer aandacht voor klachtbehandeling. Ook in het Be leidsprogramma in hoofdpunten van de raad voor de periode 1990-1994 is hieraan aandacht ge schonken. Onder Algemeen Bestuur is opgenomen: "Een vast aanspreekpunt voor het indienen van klachten of opmerkingen wordt gerealiseerd waarbij gedacht wordt aan een ombudsfunktic". Belangrijkste doelstelling van klachtbehandeling is het wegne men van ontevredenheid bij de klagende burger of het bevredigen van geschonden rechtsgevoel. Daarnaast biedt echter iedere klacht het gemeentelijk apparaat de kans het in de toekomst beter te doen en daarmee invulling te geven aan het begrip klantgerichte orga nisatie. Het vorenstaande heeft geleid tot hel opstellen van een Verordening op de Ombudscommissie. Voortaan liggen (le raadsstukken niet alleen hij de sectie Voorlich ting, maar ook bij de vier wijkon- dersteuningspunten ter inzage in de vier "speerpuntwijken" Nieuw Middelburg, Stro/nenwijk, Dau- wendaele en Magistraat wijk. Wegens bestratingswerkzaamheden zijn de volgende straten voor het verkeer afgesloten: - de De Ruyterstraat voor een pe riode van vier of vijf weken; - de Breeweg vanaf de Koninginne- laan tot aan de Kruisweg voor een periode van zes weken. ET "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer, 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 18 tot en met 24 januari 1993 maandag hutspot met blokjes rundvlees dinsdag gekruid gehakt, savoyekool, aardappelen woensdag rundroliade, rode kool, aard appelen donderdag blokjes kip, gemengde groen te, aardappelen vrijdag visfilet in mosterdsaus, ge sneden spinazie, aardappelen zaterdag nassi goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft De verordening voorziet in het in stellen van een onafhankelijke om budscommissie, die wordt bijgestaan door een ambtelijk se cretaris. Een externe klachtenin stantie verdient de voorkeur; klachten tegen het gemeentelijk apparaat of haar medewerkers die nen niet door dit apparaat zelf te worden behandeld. Tevens is hier mee aansluitig gezocht bij de mo delverordening van de VNG en bij de meest gehanteerde constructie in andere gemeenten die met een ombudscommissie werken. Klachten kunnen worden inge diend over een ieder die in dienst van de gemeente werkzaam is met uitzondering van de ambtenaren van de gemeentepolitie en de par keerpolitie en van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg, alsmede over gewezen ambtenaren. Op nationaal niveau fungeert se dert 1982 de Nationale ombuds man. Op dit moment is die op gemeentelijk niveau alleen be voegd om klachten over de politie in behandeling te nemen. Naar verwachting zou de competentie van de Nationale ombudsman in 1992 worden uitgebreid naar de ge meentelijke overheid. Eind 1991 heeft het kabinet om budgettaire redenen besloten af te zien van de competentie-uitbreiding in 1992. Naderhand is duideijk geworden, dat het er deze kabinetsperiode niet meer van zal komen. Nog niet duidelijk is, hoe de Nationale om budsman zich na een toekomstige competentie-uitbreiding zal opstel len ten aanzien van gemeentelijke klachteninstanties. De verwachting is dat hij zich terughoudend zal opstellen als de gemeentelijke rege ling voldoende waarborgen biedt voor een onafhankelijke behande ling en de rechten van beide partij en, klager en beklaagde, in acht neemt. Na de inwerkingtreding van de Verordening op de Ombudscom missie zal de Klachtenregeling voor de voormalige Gemeentelijke Sociale Dienst worden ingetrok ken. Ook klachten dienaangaande vallen dan onder de werking van de nieuwe verordening. 5. 2e en 3e Begrotingswijziging 1993 en F.M.R. Regionale Brand weerkring Zeeland. 6. Vaststellen milieu-jaarverslag 1991 en milieu-planning 1992 in het kader van het Bijdragenbesluit uitvoering gemeentelijk milieu beleid. De bijdrage welke gemeenten op grond van het Bijdragenbesluit uit voering gemeentelijk milieubeleid (BUGM) kunnen krijgen houdt verband met de tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het treffen van extra personele voor zieningen ten behoeve van de uit- Vanaf I januari 1993 zijn leges- kosten verschuldigd voor het ver krijgen van gemeentegarantie bij de aankoop van een eigen huis. Tot die datum was reeds een bedrag van J' 125,verschuldigd aan het Bemiddelend Orgaan dat de ge meente adviseerde over het weI of niet verstrekken van gemeentega rantie, maar op grond van de per 1 januari jl. herziene Legesverorde ning dient nu ook aan de gemeente te worden betaald. De leges bedragen f 250,— voor nieuwe garanties en f 50,voor het wijzigen van reeds afgegeven garantiebesluiten. Onder wijzigin gen worden onder meer verstaan de omzetting van een lening in een Zgn. spaarhypotheek en het ontslag uil hoofdelijke aansprakelijkheid bij echtscheiding. De leges mogen bij de verwervings kosten van de woning worden ge leld en derhalve worden begrepen in de lening waarvoor gemeentega rantie wordt gevraagd. voering van de reguliere taken. Oogmerk van de regeling is hel tot stand brengen van op hun taak toegeruste gemeentelijke milieu diensten, waardoor een adequate uitvoering van de genoemde wette lijke regelingen per 1 januari 1995 mogelijk is. Dit adequate niveau van uitvoering houdt in dat bedrij ven beschikken over toereikende vergunningen en dat voldoende frequent controles worden uitge voerd, een en ander afhankelijk van de milieubelasting van een in richting. Belangrijke voorwaarde voor het verkrijgen van de subsidiegelden is dat er voldoende draagkracht voor een gemeentelijke milieudienst aanwezig is (minimaal 70.000 in woners per gemeente of samenwer kende gemeenten). Per 1 december 1989 kreeg de intergemeentelijke samenwerking op het gebied van het milieubeheer tussen de ge meenten Middelburg en Vlissingen gestalte door het in werking treden van de "Gemeenschappelijke Re geling Uitvoering Milieutaken Middelburg en Vlissingen", waar mee in principe voldaan was aan de in het Bijdragenbesluit gestelde voorwaarde. Overigens worden in geval structureel wordt samenge werkt met (een) andere gemeentc(n), de subsidiegelden verhoogd met 25% samenwer- kingsbonus. 7. Vaststelling voorbereidings- besluit Rijksweg A58/I.angeweg (pompstation). Op grond van het bepaalde in arti kel 21 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening kan de gemeenteraad verklaren, dat een bestem mingsplan, of een gedeelte daar van voor een bepaald gebied, wordt voorbereid. Een dergelijk voorbcreidingsbesluit heeft een werkingsduur van één jaar en strekt tot bescherming van in voor bereiding zijnde bestemmingsplan nen. Tevens biedt een voorbereidingsbesluit de mogelijk heid om medewerking te verlenen aan plannen, die niet met het nieu we bestemmingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorberei dingsbesluit vast te stellen voor: het perceel gelegen tussen de Rijksweg A58 en de Langeweg (pompstation), teneinde hel ver nieuwen van het tankstation moge lijk te maken. 8. Wijziging gemeenschappelijke regeling regionaal budgetheheer BWS-Walcheren. 9. Rijkslening ten behoeve van aanschaf huurwoonwagen. 10. Aanvraag gemeentegarantie t.b.v. behoud Seinhuis. De n.v. Nederlandse Spoorwegen had wegens het al geruime tijd bui ten gebruik zijn van het seinhuis bij de voormalige spoorwegover gang Kanaalweg/Nieuwlandscweg het plan opgevat het seinhuis te slopen. De Stichting tot Behoud en Herstel van Spoor en Taluud stelt zich ten doel het seinhuis als beeldbepa lend monument uit 1920 te behoe den voor sloop. De stichting wil hiertoe het seinhuis van de n.v. Ne derlandse Spoorwegen huren. Voor de bovenverdieping heeft de stichting een huurder gevonden, terwijl de stichting zelf de begane grond verdieping in gebruik wil ne men. De n.v. Nederlandse Spoor wegen wil hieraan onder voorwaarden medewerking verle nen. Een van de voorwaarden is, dat een overheidsinstelling zich ga rant stelt. 11. Toepassing artikel 70 W.B.O. uitbreiding le inrichting onder wijsleerpakket en meubilair 7e groep o.b.s. "De Boomenburch". 12. Toepassing artikel 74 B.VV.O. inzake kosten schaalvergroting Vereniging Christelijk Onderwijs. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Mid delburg verzoekt om met toepas sing van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs de kosten te vergoeden in het kader van de schaalvergrotingsoperatie in het basisonderwijs, zoals deze worden omschreven in de gemeentelijke schaalvergrotingsnota. Evenals bij het openbaar basison derwijs het geval is, zal ook bij ge noemde vereniging een schaalvergrotingsoperatie in het kader van de nota "Toerusting en Bereikbaarheid" dienen plaats te vinden. In de vergadering van 20 januari 1992 en 21 september 1992 zijn besluiten genomen aangaande de schaalvergrotingsoperatie in het openbaar basisonderwijs. Van de besluitvorming maakten ook de fi nanciële consequenties als gevolg van het flankerend beleid en de noodzakelijke externe hulp bij het realiseren van het fusieproces deel uit. 13. Vaststelling algemene voor waarden voor de verkoop van bouwterreinen in de gemeenten Middelburg en Vlissingen. Op 1 januari 1992 is het nieuwe Burgerlijk Wetboek van kracht ge worden. Een uitgangspunt van de nieuwe wet is onder andere de po sitie van de koper in het algemeen te versterken. In de wet komt een aantal dwin gende bepalingen voor waarmee (ook door de gemeente) bij verko pen rekening dient te worden ge houden. Zo kent de wet bijvoorbeeld een regeling voor al gemene voorwaarden, ter bescher ming van de personen jegens wie de voorwaarden worden gebruikt. 14. Ontsluiting kavel grond Ar- nestein I. 15. Bouwrijp maken gedeelte Ar- nestein II. 16. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1993. 17. Aanvullend krediet archiefbe- werkingsproject. 18. Restauratie van schilderij. Onze gemeente bezit een aantal schilderijen in bruikleen van de Rijksdienst Beeldende Kunst. Eén van deze schilderijen is het grote 17e Eeuwse doek "Gezicht op Antwerpen" door J. Wildens. In 1993 is Antwerpen culturele hoofdstad van Europa. In dat ka der zullen enkele tentoonstellingen worden gehouden. Men wil dan ook graag het "Gezicht op Ant werpen" van Wildens exposeren. Onderzoek heeft uitgewezen dat het schilderij dringend restauratie behoeft voor het tentoongesteld kan worden. De Rijksdienst Beel dende Kunst verzoekt om een bij- De restauratie van het schilderij "Gezicht op Antwerpen" in de voorhal van het stadhuis is onderwerp van agendapunt 18. foto: J. Sinke drage in de kosten van de restauratie. Men hanteert daarbij de volgende verdeelsleutel: de rijksoverheid, de gemeente Mid delburg en de stad Antwerpen be talen elk een derde van de kosten. De totale restauratiekosten bedra gen 33.600,—. Als tegenprestatie ontvangt de gemeente Middelburg de toezegging dat het schilderij na de expositie zal terugkeren naar het stadhuis en daar in ieder geval tol 2003 kan blijven hangen. 19. Wijziging gemeenschappelijke regeling "G.G.D.-Zeeland". 20. Wijziging gemeenschappelijke regel i ng CP. A.-Zeel antl 21. Aanvraag gemeentegarantie Stichting Centrum voor Bejaar denzorg der Hervormde Gemeente Middelburg "Rustenburg". 22. Rondvraag. Agendapunt 10 handelt over het behoud van het seinhuisje bij de voormalige spoorwegovergang. foto: J. Wolterbeek Op maandag 11 januari 1993 wer den de funderingsvoeten en zuilen geplaatst voor de automaten op de Been liou werssingel, Domburgs Sclniitvlot en de St. Pietersstraat. Op woensdag 13 januari wordt de automaat op Plein 1940 losgekop peld van het elektrisch en verwij derd, daarna wordt ook hier een nieuwe funderingsvoet geplaatst. Die dag komt de Delta Nutsbedrij ven de zuilen op de drie bovenge noemde plaatsen van stroom voorzien, deze werkzaamheden lo pen dc volgende dagen door. Op dinsdag 19 januari worden de nieuwe automaten door de firma T.M.S. geleverd en geplaatst. In dien het plaatsen op dinsdag niet gereed is gaan ze op woensdag met de werkzaamheden verder. In verband met bovengenoemde werkzaamheden is er van woens dag 13 januari 1993 tot dinsdag 19 januari 1993 op Plein 1940 geen betaald parkeren. Plaats van nieuwe automaten Been hou wersinggl St. Pietersstraat Domburgs Schuit vlot Wijzigen oude door nieuwe au tomaten Plein 40 Bodenplein Zusterplein Jac. Hermans Bibliotheek Walplein Koorkerkstraat Groenmarkt Onder den Toren De Wel openbaarheid van bestuur (WOB) verplicht de overheid de bur ger, als die daarom vraagt, te informeren over haar beleid. En ook over de voorbereiding en uitvoering daarvan. Met dc overheid worden bedoeld het Rijk, provincies, gemeenten, de wa terschappen, publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties en andere bestuurs organen die bij Algemene Maatregel van Bestuur zijn aangewezen. Voor alle duidelijkheid: het gaat bij de informatie die eventueel verstrekt kan worden, om documenten van bestuurlijke aard. die berusten bij de over heid. Meestal zijn dal schriftelijke stukken, maar het kunnen bijvoor beeld ook foto's, films, computer- of geluidsbanden zijn. Verder schrijft dc WOB voor dat de overheid "zodra dit in het belang is voor een goede en democratische bestuursvoering" uit eigen beweging pers en publiek over een zaak moet voorlichten: tijdig en in een begrijpe lijke vorm. Tenslotte moeten beleidsadviezen van de Raad van State over wetsontwerpen en Algemene Maatregelen van Bestuur openbaar worden gemaakt. Bij wie kunt u een verzoek om informatie indienen? Voorop staat dat u zich het beste kunt richten tot dat bestuursorgaan dat direct met de zaak die uw belangstelling heeft, bezig is, bijv. College van Burgemeester en Wethouders, Gemeenteraad, Provinciale of Gedeputeer de Staten. Wilt u informatie over een zaak die op rijksniveau ligt, dan moet li zich wenden tot het betreffende ministerie of tot een dienst die onder dat ministerie valt. Bent u toch op het verkeerde adres dan moet de betrokken dienst u naar het goede adres verwijzen. Alle diensten heb ben één of meer informatiepunten waar u met vragen terecht kunt. Hoe dient u uw verzoek in? Informatie kunt u zowel schriftelijk als mondeling vragen. Als u maar duidelijk vermeldt over welke bestuurlijke aangelegenheid of over welk document u geïnformeerd wilt worden. IJ hoeft niet aan te geven waarom u de betreffende informatie wilt of welk belang u erbij heeft. Wordt uw verzoek mondeling afgewezen en legt u zich niet bij de afwijzing neer, dan moet u een schriftelijke bevestiging ervan vragen. Anders kunt u na melijk geen bezwaar of beroep tegen de afwijzing aantekenen. Bij inge wikkelde gevallen doet u er goed aan een verzoek schriftelijk in te dienen of schriftelijk te bevestigen, dit om misverstanden te voorkomen. Folders Bij de sectic Voorlichting zijn folders verkrijgbaar waarin nog meer in formatie is opgenomen over bijvoorbeeld de vorm waarin u informatie kunt krijgen, mogelijkheden tot bezwaar of beroep enzovoorts. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het bouwen van een schuur op het perceel Van Citterstraat 71; b. het aanbouwen van een tuinkamer met dakterras op de perce len Kinderdijk 56 en 58; c. het bouwen van 3 woningen op het perceel Cassinstraat; d. het vernieuwen van de woning op het perceel Branderijmolen gang 6; f. het plaatsen van een kweekkastje op het perceel Griffioenpad; g. het plaatsen van een vuilcontaineropslag op het plein tussen de Beatrix- en de Spijkerbrug. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Klarenbeek IIB voor het plaatsen van een tuinschuur op het perceel G. v.d. Veenstraat 60. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 15 januari 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit van 24 oktober 1978 tot wijziging van een (persoonlijke) invalidenpar keerplaats voor het perceel Seisweg 84 in te trekken en over te gaan tot verwijdering van de invaliden-parkeerplaats. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150, aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: de heer Stevens voor een visverwerkingsbedrijf aan de Oude Veerseweg 11 te Middelburg; Akzo Coatings B.V. voor een verkoopkantoor voor gerede verf- produkten en aanverwante artikelen aan de Herculesweg 11 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 13 januari 1993 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1993 | | pagina 5