Provincie Zeeland Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen Bekendmaking Wiidkamperen COMMISSIES IN BEROEP Provincie Zeeland Wie heeft kind ontdekt Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Besluitvorming over uitvoering Plan van aanpak gebiedsgerichte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen in beslissend stadium. Stuurgroep vraagt groen licht aan staten. Milieutijdingen Brillenactie voor Derde Wereld Lezingen Allerlei Koren bezingen zeemansbestaan Vergadering Verenigingen Optreden The Web bij New Wave Party Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Koninklijke Schelde Groep BV Sport Samenwerking landelijke- en regionale omroep bij herdenking watersnoodramp Woensdag 13 januari 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws Het werk om het wildkampe- ren in Zeeland tegen te gaan meer inbedden in het dagelijk se werk van politie, gemeen ten, provincie en WV. Overleg met de kampeerbedrijven over de opvang van jongeren. In al le gemeenten op dezelfde ma nier de kampeerwet handha ven. Dit zijn enkele van de conclusies die het Piketteam heeft getrokken op basis van de ervaringen van het afgelo pen jaar. in het Piketteam werken gemeen ten, politie, justitie, provincie en provinciale VW samen om het hoofd te bieden aan wildkampe- ren, het kamperen buiten de cam pings. Als oorzaak van dit pro bleem ziet men dat veel mensen op de bonnefooi naar Zeeland ko men zonder van te voren een plek op een camping te reserveren. In voor- en naseizoen hoeft dat geen probleem te zijn. In het hoogsei zoen en tijdens weekeinden als met Hemelvaart en Pinksteren is het vaak moeilijk, zo niet onmoge lijk een vrije plek te vinden, zeker aan de kust. Door uitgebreide in formatie via de pers, uitdelen van folders en het plaatsen van bor den probeert men vanuit het Piket team de toerist te informeren en te waarschuwen. Wie dan nog de regels overtreedt kan, als sluit stuk, rekenen op een fikse bekeu ring van 150,-. Het afgelopen laar heeft het Piketteam gekozen voor een harde aanpak. Geen waarschuwingen meer van de poli tie, wel een bekeuring. Ruim elf honderd bekeuringen zijn het afge lopen jaar uitgeschreven. Zo'n honderdzestig meer dan het voorgaande jaar. Spreiding Tijdens de zogeheten actie weekenden het afgelopen jaar waren er uitgebreide voorlich tingscampagnes en politie-op- tredens. De politie heeft het opsporen van wildkampeer- ders nu ook meer opgenomen in de gewone patrouilles tij dens het seizoen. Dat bleek een succes. Vandaar dat het Piketteam nu voorstelt, behalve het houden van een aantal actieweekeinden, ook de voorlichtende activiteiten meer te spreiden. Nu de nieuwe kam peerwet van kracht is geworden mogen de minicampings, kampe ren bij de boer, over niet meer dan tien plaatsen beschikken. Ge durende de zes weken van het hoofdseizoen mag men uitbreiden naar vijftien plaatsen. Nu deze duidelijkheid er is gaat het Piketteam er van uit dat het gemakkelijker is dat in alle ge meenten op dezelfde manier wordt opgetreden voor het hand haven van de maximaal toelaatba re aantallen kampeerders. De statencommissie algemeen bestuur vergadert vrijdag 15 januari, aanvang 10.00 uur. Op de agenda staan onder meer de volgende zaken: aanvaarding schenking kunstwerken, beleids programma 1993-1995 IPO, een rapport van de werkgroep Van Ke- menade over de plaats en de func tie van het middenbestuur, discus sienota arbeidsvoorwaardenbeleid 1993-1995 voorbereidingsadvi seur S 6, beleidsplan Voordelta, werkplan en participatie Rijn-Schel- de-Delta, subsidies sociale veilig heid, aanwijzing van gemeenten die een gemeenschappelijke rege ling moeten aangaan voor genees kundige hulpverlening bij rampen, krediet inventarisatie ouderenhuis vesting, convenant en financiering Plan van aanpak Kanaalzone, een malige bijdrage in de kosten van de integratie van de Technische Bibliotheek in de Zeeuwse Biblio theek. De afdeling voortgezet onder wijs en volwasseneneducatie van de provinciale onderwijs raad (POR) vergadert woens dag 20 januari, aanvang 14.00 uur. Men spreekt over het POR-jaarver- slag 1992, samenwerking onder wijs en jeugdhulpverlening, allocht one leerlingen in het voortgezet onderwijs, voortzetting promotie voorbereidend beroepsonderwijs, tussenrapportage aansluiting Ha- vo-HBO-ROC. De provinciale milieuraad komt donderdag 21 januari, 14.30 uur bijeen. De commissie vergadert over de mer tweede fase berging bagger specie, het advies over de milieu- belastingsplanriing 1995-1998 en over de milieutoets glastuinbouw- project "Bathpolders Reimers- waall De commissies voor bestuur en onderwijs bieden spreek recht aan de bezoekers. Alle vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De vergaderstuk ken liggen ter inzage in het in formatiecentrum, Abdij 9 in Middelburg. De stuurgroep gebiedsgerich te benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de begroting rond. Vandaar dat men aan provinciale staten groen licht vraagt, om in fe bruari een begin te kunnen maken met de uitvoering van de eerste projecten uit het Plan van aanpak. Behalve de instemming van de staten heeft men ook nog de goedkeuring nodig van de ge meenteraden van Terneuzen, Sas van Gent en Axel en van de bestu ren van de Kring van werkgevers in de Kanaalzone en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen. Begin fe bruari is deze besluitvorming afge rond en zal blijken of de stuur groep groen licht heeft gekregen. Het Plan van aanpak Kanaalzone behelst een reeks van maatrege len en plannen die er toe moeten leiden dat er een eind komt aan de huidige vervlechting van indus trie en wonen en de onder meer daarmee samenhangende over last. De zogeheten sleutelprojec ten staan aan de basis van het Plan van aanpak. Uitvoering is noodzakelijk om ook de rest aan te kunnen pakken. Sleutelprojec ten zijn onder meer de amovering van de buurtschappen Boeren- gat/Hoogedijk, opstellen stede- bouwkundige visies Sas van Gent en Sluiskil, planvorming Otheense Kreek en Philippine, integrale groenvisie, bestemmingsplannen en nader onderzoek verplaatsing zwartgoedsector. Financiën Voor de sleutelprojecten is een bedrag begroot van 16,8 min. Toezeggingen van het rijk, gemeenten, provincie, Ha venschap Terneuzen en Kring van werkgevers Kanaalzone hebben een bedrag opgele verd van 13,8 min. Dit be drag is als het ware in kas. De rest van het geld, zo'n drie mil joen gulden komt beschikbaar door transacties met het bedrijfs leven. Omdat het om verschillende individuele bedrijven gaat en het niet precies is te zeggen wanneer de transacties plaatsvinden ont staat er op papier 'een begrotings technisch probleem. Vandaar het voorstel dat de overheden geza menlijk garant gaan staan voor drie miljoen gulden. De gemeente raden van Terneuzen en Sas van Gent nemen hierover een besluit in hun raadsvergadering van 28 ja nuari, provinciale staten in zijn ver gadering van 5 februari. Amoveringscommissie Voor de amovering van de buurtschappen is het de be doeling allereerst een amove ringscommissie in te stellen. Deze commissie gaat bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Axel en de provin cie. De commissie gaat de verwerving en sloop begeleiden en zet de ver dere organisatie op: waar kunnen bewoners terecht met hun vragen, welke procedures moet men vol gen, hoe verloopt de financiering, hoe lang gaat alles duren. Als de commissie is ingesteld komen de volgende stappen aan bod: opstel len/wijzigen bestemmingsplannen, aankoop/onteigening van panden en percelen, bieden van herhuis vesting, sloop van panden en ople vering van de gronden. De ver wachting is dat in 1998 alles is afgerond en de laatste gronden zijn opgeleverd. Behalve over de financiering moeten de gemeenteraden en provinciale staten ook beslui ten nemen over wijzigingen in het Plan van aanpak en over de intentieverklaring. Inhoudelijk verandert er niets in het plan. De veranderingen in de tekst van het Plan van aanpak ge biedsgerichte benadering Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben vooral te maken met de orga nisatie en met deelname in de stuurgroep. De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) heeft besloten geen verantwoordelijkheid te nemen voor de uitvoering van het Plan van aanpak. De ZMF blijft als waar nemer en adviseur aanwezig in de stuurgroep. Van de kant van het rijk waren de ministeries van Vrom (volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu) en economische zaken al lid van de stuurgroep. Het ministerie van verkeer en wa terstaat ondersteunt de plannen en zal ook lid worden van de stuurgroep. Behalve drie ministe ries, de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Axel en de pro vincie zijn bij de uitvoering van het Plan van aanpak betrokken: de Vereniging Kring van Werkgevers in de Kanaalzone en de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de door deze partijen te tekenen intentie verklaring regelen zij hun samen werking en de verplichtingen die daar uit voortvloeien. De onderte kenaars zijn lid van de Stuurgroep Gebiedsgerichte Benadering Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Provinciale staten vergaderen onder meer over het Plan van aanpak in de openbare staten vergadering van vrijdag 5 fe bruari. Deze vergadering is in de statenzaal van het provin ciehuis, Abdij 10 in Middel burg. Het voorstel aan de staten is verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, tel. 01180-31400. In december 1992 is de zesde en laatste Milieutijdingen van het jaar verschenen. Milieutij dingen is een tweemaandelijks verschijnend informatieblad van de provincie, waarin on derwerpen worden opgenomen over natuur en milieu, die te maken hebben met het provin ciaal beleid. Het hoofdartikel in het december nummer betreft glastuinbouw in Zeeland. In januari verschijnt een extra Milieutijdingen, met als be langrijkste onderwerpen de relatie tussen de provincie en het grote bedrijfsleven en de vele toepassin gen van het zand van de Wester- schelde. Milieutijdingen is te be stellen bi) het Informatiecentrum van de provincie, telefonisch te bereiken onder nummer 01180- 31400. Het is mogelijk kosteloos een abonnement op het blad te nemen. De commissie bezwaarschrif ten houdt een openbare zitting op dinsdag 19 januari, aan vang 14.00 uur. Een inwoner van de gemeente Tholen heeft een bezwaarschrift ingediend omdat het college van gedeputeerde staten heeft gewei gerd een verklaring van geen be zwaar af te geven voor de bouw van een dienstwoning bij een be drijf (palingrokerij/visverwerkings ruimte) aan de Nieuwlandseweg 5 in Sint-Annaland. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben deze verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij gedeputeerde staten. De hoorcommissie bestem mingsplannen komt donder dag 21 januari bijeen. De zitting begint om 09.00 uur. Aan de orde komen de bezwaren die zijn ingediend tegen het plan van de gemeente Sluis voor een bungalowpark in de Versche Pol der. De bezwaarmakers, de Zeeuwse Milieufederatie mede na mens 't Duumpje en de directie Landbouw, Natuur en Openluchtre creatie van het ministerie van land bouw, vinden het plan onder meer bezwaarlijk vanwege de gevolgen voor de natuur. Voorts zou het plan in strijd zijn met de streek planuitwerking. Beide zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De Middelburgse filiaalhouder Van Rinck-opticiens J.RH.Thier meet één van zijn klanten een nieuwe bril aan. Wie in de komende weken een nieuwe bril koopt bij Rinck Opti ciens in Middelburg krijgt bij het inleveren van de oude bril hon derd gulden korting. De actie is opgezet samen met de organisa tie voor ontwikkelingssamenwer king Simavi, die er voor zorgt dat de afgedankte brillen in derde wereldlanden terecht komen. De inzameling is dinsdag 5 januari begonnen en duurt tot 6 februari. De ingeleverde monturen met glazen, worden door de opticien nagekeken en voorzien van de sterktes. Vervolgens worden ze opgestuurd naar Simavi. Vorig jaar werd een soortgelijke actie op touw gezet. Het resultaat was dat ruim drieduizend exemplaren naar Wenchi in Ghana werden verzonden. Rinck opticiens meldt dat zij nog steeds dankbare reac ties krijgen uit het oogziekehuis in Ghana, „want slecht zien bete kent in Derde Wereldlanden vaak geen werk". Dit jaar is de actie uitgebreid. De klant kan nu vijfentwintig van de honderd gulden korting laten storten op de rekening van Sima vi. Met dat geld moet in Tanzania een nieuwe bus voor het vervoer van patiënten aangeschaft wór den. „Wij kaarten dat bij onze klanten aan, maar ze mogen daar zelf voor kiezen", zegt J. Thier van het Middelburgse filiaal. Het Baradia Oogziekenhuis in Tanzania kreeg in 1985 een auto busje van Simavi om daarmee mobiele oogkampen op te zetten. In het gebied rond het ziekenhuis werden volgens de organisatie 34 basisscholen bezocht, 38 ge- zondheidsposten gebouwd voor de ruim 2 miljoen bewoners en voorlichting gegeven op de scho len. Dit jaar wil Simavi alle kinde ren onder de vijf jaar onderzoeken op vitamine A- tekort en hen vaccineren. Vestingwerken - Tijdens de bij eenkomst van de Heemkundige Kring Walcheren, woensdag 20 januari, vertelt mevrouw Hannie Kool over de Vestingwerken op Walcheren. Na een inleiding over de ontstaansgeschiedenis van vestingen belicht zij de overge bleven verdedigingswerken op Walcheren aan de hand van dia's. De lezing wordt om 20 uur ge houden in Hotel Walcheren in Koudekerke. Informatie bijeenkomst zomerkamp Meer dan 7000 jongeren werken tijdens de zomermaanden in Amerikaanse zomerkampen. De Nederlandse organisatie Travel Active Programmes regelt deze reizen. Woensdag 13 januari houdt zij samen met de Hoge school Zeeland een informatiebij eenkomst in het Vlissingse HEAO-gebouw aan de Edison- weg over het Camp America- programma. Travel Active Programmes heeft internationale werk-, studie en uitwisselingsprogramma's in haar pakket. Camp America is het grootste non-profit uitwisse lingsproject met Amerika. De or ganisatie zoekt jongeren die ervaring hebben met het werken met kinderen, verpleegkundigen, scoutleiders, koks en mensen die weten hoe ze met gehandicapten moeten omgaan. Negen of tien weken wordt er in het zomer kamp gewerkt met Amerikaanse kinderen. Camp America regelt de vlucht, de verzekering, het vi sum, een bezoek aan New York en tien weken kost en inwoning. Na die periode is er de mogelijk heid om één tot acht weken te reizen. Op de informatiebijeenkomst wordt precies verteld wat werken in een zomerkamp inhoudt en welke mogelijkheden er zijn. Daarnaast is er een ex-deelnemer aanwezig die vragen beant woordt. De bijeenkomst begint om 16 uur. Wilde Vaart is de titel van het programma dat het Schelde Loodsen Koor en de Volksmu ziekgroep 't Kliekske dinsdag 19 en woensdag 20 januari opvoe ren in de Stadsschouwburg in Middelburg. Het Vlissingse en Vlaamse koor zingen een reper toire liedjes waarin de zee cen traal staat. 't Kliekske is in België een begrip. De groep die al sinds 1968 bestaat heeft in de loop der jaren een grote collectie volksliederen, - dansen en authentieke muziek instrumenten opgebouwd. Al wat in een gemeenschap leeft wordt in teksten vastgelegd. Het nieuwste programma staat in het teken van de zee. Er wordt ge zongen over het water, de grote vaart, heimwee en het vertier op de wal. Het repertoire van het Schelde Loodsen Koor bevat zeemanslied jes zoals die in de vorige eeuw op oude zeilschepen werden gezon gen. Zij dienden om het zware werk te verlichten. Het lief en leed van de zeeman, gammele schepen, wrede kapiteins en slecht eten werden bezongen. De tachtig leden van het lood- senkoor (opgericht in 1971) zijn, zoals de naam al zegt, allen loods geweest op de Schelde. De leef tijden van de koorzangers lopen uiteen van dertig tot zeventig. Fusie - Het Accountantskantoor Gelderland en Accountantsunie ZLM zijn 1 januari 1993 gefu seerd. De naam van de nieuwe organisatie is Stichting ACG-ZLM Accountants- en Belastingad viesbureau. De oude hoofdkanto ren blijven hetzelfde tot een keuze is gemaakt voor de locatie van een nieuw kantoor. D66 - Tijdens de Algemene Re gio Vergadering van D66, don derdag 4 februari om 19.30 uur in Hotel Terminus in Goes, wor den een nieuwe voorzitter en se cretaris politiek gekozen. De huidige voorzitter Jan van Ou denaarde heeft een functie in het noorden van het land aanvaard en treedt op 1 februari af. Wie zich kandidaat wil stellen voor één van de vrijgekomen functies kan dat doen twee dagen van te voren op tel.nr. 01180-37324 of 01184-15275. Provincie -Donderdag 14 januari wordt er in het Provinciehuis in Middelburg vergaderd door de commissie economische zaken. Op de agenda staan onder meer het plan van aanpak voor de Ka naalzone, de situatie van het Zeeuws bedrijfsleven en het be- leidsnlan Voordelta. Vrouwenbond - Mevrouw E.L. Reynhoudt-Kaland uit Westkapel- le vertelt tijdens de vergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, dinsdag 19 ja nuari, over het onderwijs in Pa kistan. Daarnaast is er een verkoop van spullen waarvan de opbrengst bestemd is voor dat doel. De vergadering begint om 19 uur in de Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. Redding Maatschappij - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij uit Amsterdam beantwoordt donderdag 14 ja nuari vanaf 20 uur in Westkapelle Herrijst vragen over het werk dat zij doet. Vooraf wordt een film getoond. Aan het eind vertelt de bemanning van het station in Westkapelle over de oefeningen, de opleiding en hun ervaringen. De band The Web uit Roelof- arendsveen treedt zaterdag 23 januari op tijdens een New Wave-party in de Piek in Vlissingen. De dj's E.J, Red Head en Del Orto draaien de rest van de avond muziek. The Web bestaat uit vier muzikanten en een zanger. In hun be ginperiode speelde de groep die vijf jaar geleden werd opgericht voorname lijk covers van onder meer The Cure en Joy Division. Tegenwoordig maken ze ook eigen nummers, waar in de invloeden van andere muziekstijlen te bespeuren zijn. Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het vol gende bekend. Koninklijke Schelde Groep BV te Vlissingen heeft op 1 december 1992 een aanvraag ingediend om een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting met een beproevingsinstallatie voor thermische hydro-de- halogenering. Het betreft een scheepswerf, gelegen aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie C, nr. 1949. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 7 januari 1993 tot en met 8 februari 1993 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204): bi] de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 8 februari 1993 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen de aanvraag en wel tot en met 8 februari 1993. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Indien daar om verzocht wordt, kunnen tot en met 1 februari 1993 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden inge bracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31984). Het Groene Woud 1. postbus 165. 4330 AD Middelburg. Opleiding - De opleiding Sport en Bewegen (CIOS) van de Christelijke Scholengemeen schap Ter Welle in Goes houdt twee open dagen, vrijdag 29 ja nuari van 19 tot 22 uur en zater dag 30 januari van 10 tot 13 uur. Leerlingen van het.voortgezet on derwijs kunnen in het Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes een beeld vormen van deze richting in het middelbaar onder wijs. Sportleiders van het Cios werken behalve als trainer bij sportverenigingen ook in buurt huizen, recreatiebedrijven, gevan genissen en met lichamelijk of verstandelijk gehandicapten. Op de open dag worden demonstra ties gegeven. Vossejacht - Het startschot voor de vossejacht die de wieler club Theo Middelkamp zondag 17 januari houdt, valt om 10.30 uur bij de sporthal Zwake in 's Gravenpolder. Wanneer de we gen besneeuwd zijn gaat de jacht niet door. Dr. B.R. Hamel weerspreekt op dinsdag 26 januari de opvatting dat Rousseau het kind ontdekt heeft. Het is de tweede lezing die hij houdt in de Zeeuwse Biblio theek. Eerder was hij op dinsdag 12 januari in Middelburg. Toen gaf hij een overzicht van de op vatting van Philippe Ariès. Tij dens de tweede avond schetst Hamel globaal het beeld van het kind van de achttiende tot de twintigste eeuw. Het begint om 20 uur. Hamel is sinds 1967 verbonden aan de vakgroep Kinder- en Jeugdpsychologie van de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 1974 promoveerde hij op een proefschrift over de getalsont wikkeling bij kinderen in de leef tijd van vijf tot zeven jaar. Ook deed hij onderzoek op het gebied van taalontwikkeling. Van zijn hand verscheen een aantal studies. Omroep Zeeland zendt maandag 1 februari de hele dag program ma's uit rond de herdenking van de watersnoodramp. Het is op die dag precies veertig jaar gele den dat een groot deel van Zee land overstroomde. Het programma heet daarom toepas selijk '40 jaar na de ramp'. De marathonuitzending, die om 7 uur begint, is een groot deel van de morgen en middag in heel Ne derland te volgen via de actuali teitenzender Radio 1. Het herdenkingsprogramma wordt volgens directeur-hoofdredacteur Flip Feij van Omroep Zeeland „een uniek programmatisch sa menwerkingsproject tussen een landelijke en een regionale om roep. Het is de eerste keer in de Nederlandse geschiedenis dat dat in deze mate gebeurt. De ma rathonuitzending is een belangrij ke krachtproef voor Omroep Zeeland", meent hij. '40 jaar na de ramp' wordt gepre senteerd door Bob Lagaaij, Gerdi Preger en Govert van Brakel (NCRV). In het programma zijn gesprekken met getuigen van de ramp te beluisteren, een histori sche radio-reportage en rechtstreekse verslagen. Daar naast wordt gesproken over de informatievoorziening in 1953, over de nationale en internationa le hulpverlening, de gevolgen voor zuid-west Nederland en er wordt gediscussieerd over de ontwikkelingen in Zeeland na de ramp. De hele dag is het voor luisteraars mogelijk telefonisch te reageren op de gesprekken in het herdenkingsprogramma. Het hoogtepunt is de nationale herdenking van de watersnood, begin van de middag, in de Ne derlands hervormde kerk van Nieuwerkerk en bij het laatste stroomgat op Schouwen- Duiveland bij Ouwerkerk. Deze bijeenkomsten worden bijge woond door koningin Beatrix, een grote kabinetsdelegatie en vertegenwoordigers van alle ge bieden die in 1953 zwaar getrof fen zijn.

de Faam | 1993 | | pagina 13