n u GEMEENTE M tmriélilillilllkll. DDELBURG Mogelijkheden naamgebruik gehuwde vrouwen Bijeenkomst sanering Molenwater Omleiding verkeer Varkensmarkt Horecasluiting jaarwisseling Aanvragen parkeerpassen Kerstsluiting Horecasluiting Verkeer Verordening Bouwaanvragen Bouwplan Commissies Openings tijden zwembad WÊÊÊÊÊÊÊm Week 49 Tafeltje Dekje ANTWOORDSTROOK Ontheffing Toegang Woensdag 2 december 1992 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vermelding naamgebruik gehuwde (gehuwd geweest zijnde) vrouw in het geautomatiseerde bevolkings systeem. Tot voor kort was het gebruikelijk dat de gemeente de gehuwde vrouw/weduwe aanschreef met vermelding van de geslachtsnaam van haar (gewezen) echtgenoot ge volgd door de eigen naam. Er kon wel een verzoek worden in gediend om uitsluitend met de ei gen naam te worden aangeschreven, doch de automati sering binnen de gemeente was er niet op ingericht dat aan dit ver zoek in alle gevallen gehoor kon worden gegeven. Bij de invoering van het nieuwe ge automatiseerde systeem, GBA (Gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens) is er ruim aan dacht besteed aan het naamge bruik door de gehuwde/gehuwd geweest zijnde vrouw. Voor hen is het voortaan mogelijk om in het geautomatiseerde systeem aan te geven dat zij alleen met de eigen naam of alleen met de geslachtsnaam van de partner aangeschreven worden. ln de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 8 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 10 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Het zwembad Poelendaele is tij dens de december-feestdagen als volgt geopend: Zaterdag 5 dec. 09.00 - 16.00 uur; Vrijdag 18 dec. 07.00 - 14.30 uur; Donderdag 24 dec. Gesloten; 'Zaterdag 26 dec. 09.00 - 12.00 uur; Donderdag 31 dec. 07.00 - 15.30 uur; Vrijdag 1 jan. Gesloten. Tijdens de kerstvakantie vanaf maandag 21 december tot en met zaterdag 2 januari komen de zwem lessen te vervallen. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 7 december tot en met 19 december 1992 maandag hutspot dinsdag macaroni bolognese woensdag rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen donderdag rundergoulash, champignon saus, gemengde groente, ma caroni vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelsla zaterdag nassi goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft Alle officiële stukken die de ge meente aan die personen afgeeft (denk aan uittreksels, paspoort, rijbewijs), maar ook brieven e.d. aan die persoon gericht (denk aan een oproep voor de verkiezingen, uitnodigingen) zullen dientenge volge alleen de eigen naam dan wel de naam van de partner ver melden. Bedenk hierbij wel dat e.e.a. bij an dere instanties op problemen zou kunnen stuiten, indien u daar niet onder dezelfde naam bekend bent!! leen onder de naam van uw partner wordt geregistreerd, wordt u verzocht onderstaande ant- woordstrook in te vullen en in te leveren bij de Sectie Burgerzaken, Stadhuisstraat 2 of in een gefran keerde envelop te zenden aan: Ge meente Middelburg, Afd. ABZ/Sectie Burgerzaken, Postbus 6000, 4330 LA MIDDELBURG. Zij die zoals tot op heden gebrui kelijk was met beide namen gere gistreerd wensen te worden hoeven verder geen aktie te ondernemen. Voor hen blijft alles zoals het was. Indien u wenst dat u in de GBA al leen onder uw eigen naam of al- j Ondergetekende Naam: Voornamen: Geboren op: i j Adres: Postkode en woonplaats: foto: J. Sinke thans echtgenote/ weduwe van: verzoekt het gemeentebestuur haar naamgebruik in het geautomatiseerde bevolkingsbestand als volgt op te nemen: G uitsluitend de eigen naam D uitsluitend de naam van de (overleden) echtgenoot i Middelburg, (dagtekening) Handtekening: Op donderdag 3 december houdt de Gemeente Middelburg vanaf 20.00 uur in de Stadsschouwburg, Molenwater 99, een informatie avond voor omwonenden over de bodemsanering van bet voormalig fabrieksterrein aan het Molenwa ter te Middelburg. De voorzitter van deze avond is wethouder G.B. Schoenmakers. Behalve ambtenaren van de Ge meente Middelburg zullen ook vertegenwoordigers van de directie Milieu Waterstaat van de Provincie Zeeland, de regionale milieu inspectie en de gemeenschappelij ke gezondheidsdienst (GGD) aan wezig zijn. Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft in oktober een plan voor de sanering vastgesteld. Dit plan houdt in: Isolatie van de vervuiling door middel van een "grondwater onttrekkingssysteem", vervanging van de vervuilde grond tot een me ter diep op onverharde gedeelten van het terrein en sanering van de meest vervuilde gedeelten van het verharde deel van het terrein. Het college van burgemeester en wethouders en de regionale inspec tie voor de milieuhygiëne in Zee land hebben inmiddels positief geadviseerd over dit saneringsplan. Foto: J. Sinke Op het perceel Varkensmarkt 7-9 zullen in de week van 7 tot 11 de cember 1992 bodemsanerings werkzaamheden worden uitge voerd. Het doorgaande verkeer via de Varkensmarkt en de Gra venstraat in de richting van de Zusterstraat is daarom in die pe riode niet mogelijk. Om de bereik baarheid van de binnenstad en de gevestigde bedrijven veilig te stel len is een omleidingsroute van kracht. Het éénrichtingsverkeer in de Gortstraat en in de Zusterstraat, tussen Plein 1940 en de Gravenstraat, zal tijdelijk wor den opgeheven. De omleidingsrou te vanaf de Varkensmarkt is als volgt: Gortstraat, Plein 1940 en Zusterstraat. Voor de doorstroming van het ver keer in de Zusterstraat is in deze periode een stopverbod van kracht. Dit houdt in, dat ook het parkeren tijdelijk niet is toegestaan in dat deel van de Zusterstraat. De werkzaamheden zullen worden uit gevoerd tussen 8.00 en 17.30 uur. Buiten die uren zijn de tijdelijke maatregelen niet van kracht. Aan het einde van de betreffende week is de verkeerscirculatie weer als vanouds. Voor eventuele vragen kunt U te recht bij de afdeling Milieu of de Sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21, telefoon 01180 - 75200. Tijdens de jaarwisseling 1992/1993 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1991/1992 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabedrijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 januari 1993 alle horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari 1993. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, behalve natuurlijk voor het naar buiten la ten van bezoekers. Éénmaal buiten het horecabedrijf is terugkeer of bezoek aan een andere horeca- inrichting niet meer mogelijk. Er geldt voor bedrijven met onthef fing geen vast sluitingsuur. De restaurants mogen geopend blijven. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale café's (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt 1 kaart per persoon ver kocht. De Horeca Aktiviteiten Middelburg (HAM) coördineert de verkoop. De kaartconlrolc vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horecaonderne mer blijft verantwoordelijk wie zich in het bedrijf bevindt. De houder van het toegangsbewijs dient dit op verzoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen tonen. De gemeente hoopt met deze regeling te bereiken dat de jaarwisseling in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aantal hore cabedrijven. Per 31 december a.s verliezen de parkeervergunningen (parkeerpas sen) 1992 voor bedrijven en voor bewoners in hel altracliegebied van de binnenstad hun geldigheid. De regeling van de uitgifte van parkeerpassen is v.w.b. de wijze van aanvraag, de verlening en het ge bruik van de parkeerpassen niet gewijzigd. Dit houdt in dat voor het verkrijgen van parkeerpassen voor bedrijven en bewoners voor het jaar 1993 de volgende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zönes. Parkeerpasbezitters kunnen alleen gebruik maken van hun parkeerpas(sen) in de zöne waarin hun vestigings- of woon adres is gelegen, met uitzondering van het Damplein. Op dit plein mag met gebruikmaking van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tus sen de noordelijke zöne (1) en de zuidelijke zöne (2) loopt via de volgende straten: Langeviele, Pot- tenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zöne 1 zijn gelegen en de panden aan de zuidzijde in zöne 2. Verder zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlissings Bolwerk, parkeerkelder Geere én bij parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Aanvragen parkeerpassen voor be drijven Per bedrijf in het attractiegebied van de binnenstad (globaal het ge bied waar parkeermeters en - automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergekl be draagt, evenals in 1992, 300,— per pas per jaar. Door het aanvra gen van één of twee parkeerpassen doei men tevens aangifte van par keerbelasting. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformu lier. Dit formulier kan worden af gehaald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Za ken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bcdrijfspassen zullen worden afgegeven. De afgif te zal geschieden in volgorde van binnenkomst van de aanvraagfor mulieren, waarbij geèn voorrang zal worden verleend aan de huidige parkcerpashouders. Verleende parkeerpassen zullen tij dig aan de aanvragers worden toe gezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal ge schieden door middel van toezen ding van een aanslag parkeerbelasting. Aanvragen parkeerpassen voor be woners Per woonadres in het attractiege bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1992, 213,— per jaar. Door het aanvragen van een parkeerpas doet men tevens aangifte van parkeer belasting. Aanvraag van een parkeerpas voor bewoners kan uitsluitend geschie den door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissing sestraat 21. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toezending van een aanslag parkeerbelasting. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1992 een aanvraag formulier met toelichting toege zonden. Wanneer men op 1 januari 1993 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet nor maal de parkeermetcr of - automaat in werking worden gesteld. Ontheffing sluitingsuur Kerstnacht voor horeca-inrichtingen Horeca-ondernemers en verlofhouders die voor de nacht van 24 op 25 december 1992 t.b.v. hun horeca-inrichting ontheffing wen sen van het sluitingsuur kunnen een daartoe strekkend verzoek aan de burgemeester richten. Dit verzoek dient schriftelijk te worden ingediend middels op de afdeling Ondersteuning, Dienst, Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21, verkrijgbare aanvraagformulieren. Het verzoek dient uiterlijk 15 december 1992 te zijn ontvangen. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle horeca- inrichtingen inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Politiever ordening op 31 december 1992 vanaf 20.00 uur tot 1 januari 1993 08.00 uur gesloten dienen te zijn. Horeca-ondernemers kunnen verzoeken hen op 1 januari 1993 vanaf 00.15 uur een ont heffing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet vóór 15 december 1992 bij de afdeling Ondersteuning, Dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 via een aldaar te verkrijgen aan vraagformulier worden ingediend. Indien aan de horecaonderne mer een ontheffing wordt verleend, dient hij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voorschriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschriften houdt in dat een horeca-ondernemer alleen personen in zijn inrichting mag toelaten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat bedrijf. Op de bovenstaande regeling geldt een tweetal uitzonderingen: a. horeca-inrichtingen welke in het bezit zijn van een restaurant vergunning mogen op 31 december 1992 onbeperkt geopend zijn mits dat voor 15 december is gemeld. Het kaartsysteem is hierop niet van toepassing; b. de door de burgemeester aangemerkte sociale cafés welke in het bezit zijn van een ontheffing mogen op 31 december 1992 vanaf 20.00 uur geopend zijn. Het systeem van de toegangskaar ten en de daarmee samenhangende voorschriften blijft echter on verkort gehandhaafd. De voorwaarden en voorschriften worden persoonlijk aan iedere horeca-ondernemer medegedeeld. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit van 12 juni 1990 tot aanwijzing van een (persoonlijke) invalidenparkeer plaats in de Roosterstraat in te trekken en over te gaan tot verwij dering van de invaliden-parkeerplaats. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders zijn voornemens over te gaan tot het instellen van een parkeerverbod in de hiernagenoemde straten: - Het deel van de Molenberg, gelegen tussen de Langeviele en de bocht nabij huisnummer 27, zowel aan de huizen- als aan de wa terzijde. Door de parkeerdruk in het centrum neemt het parkeren in de aangrenzende woongebieden sterk toe. De verkeersveilig heid in deze straat kan worden verhoogd door deze maatregel. - Het deel van Westmede, dat is gelegen in het verlengde van het parkeerterrein bij de Gaudeamusschool in de richting van de wo ningen met de huisnummers 79 tot en met 89. Het wegprofiel van dit tracé leent zich niet voor parkeren. Een parkeerverbod aan beide zijden zal de bestaande parkeeroverlast kunnen voorkomen. Inlichtingen over deze voornemens kunt U verkrijgen bij de Sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Wijziging Algemene Politieverordening Middelburg Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis dat bij besluit van de raad van die gemeente van 19 oktober 1992 de Verordening tot wijziging van de Algemene Poli tieverordening Middelburg (23e wijziging) is vastgesteld. Deze wijziging heeft betrekking op helingbepalingen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ten aanzien van deze wijziging een bericht van ontvangst verzonden bij brief van 17 no vember 1992, afd. AJZ, nr. 92702/105. De wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg zal in werking treden op 7 december 1992. De wijziging ligt geduren de drie maanden voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlich ting van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het restaureren van de woning op het perceel Noordsingel 158; het vernieuwen van het kantoor op het perceel Dam 29-31; het gedeeltelijk vernieuwen van de woning op het perceel Oosterscheldestraat 114; het vergroten van de bedrijfsruimte op het perceel Noord- monsterweg 1. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet vergunning te verlenen voor het vernieuwen van de keuken/douche op het perceel Verwerijstraat 41. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 4 december 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg.

de Faam | 1992 | | pagina 5