illkuiitaii GEMEENTE MIDDELBURG Verkeer Betaald parkeren Registraties Bouwaanvragen Zwembadnieuws Schroebrug dicht Afsluiting Arne Commissie Sint-koopavonden Collecten Verkeers- cursus Gok- spreekkuur Identiteitskaart, positieve actie, oud papier, reconstructies Week 47 Tafeltje Dekje Woensdag 18 november 1992 DE FAAM 5 J Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 23 november om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raad/aal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te vo ren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 21 september 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verordening tot wijziging van de Verordening inzake de afhan deling van bezwaar- en beroep schriften. 4. Vaststelling Verordening identi teitskaart. Uit een door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingesteld onderzoek is gebleken dat twee derde van de gemeenten een ge- In de avond en nacht van maan dag 23 op dinsdag 24 november zal vanaf 22.00 uur tot ongeveer 3.00 uur de Schroebrug dicht zijn voor alle verkeer in verband met controlewerkzaamheden aan de lagers van het draaimechanisme. Het Delta nutsbedrijf afdeling water legt een watertransportlei ding van Nieuwdorp naar en langs Middelburg. Daarbij kruist men de Oude Arne. Hel is daartoe nodig dat het nuts bedrijf op 18 november 1992 de Oude Arne volledig afsluit, door middel van twee damwanden dwars door het kanaal. Het werk duurt tot 16 december 1992. Ge durende die periode is het scheep vaart verkeer van en naar de haven van Nieuwland totaal gestremd. De Commissie Bezwaar- en Be roepschriften Middelburg houdt op donderdag 26 november 1992 om 16.30 uur een hoorzitting. Op deze hoorzitting wordt het be zwaarschrift behandeld dat is in gediend tegen een besluit van burgemeester en wethouders, waarbij een bouwvergunning is verleend voor het vergroten van de woonkamer op het perceel Wachttoren 7. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevr. A.C. Beije (tel. 01180-75434). "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de UW. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 23 tot en met 28 november 1992 maandag rundergehaktbal, andijvie, gestampte aardappelen dinsdag erwtensoep woensdag plakken rundvlees, gesneden spinazie, aardappelen donderdag kalkoenragout, roomsaus, bloemkool, broccoli, aard appelen vrijdag blokjes vis, citroensaus, ge mengde groente, aardappelen zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft .««llftfi.wttlmuiiffilHMC. Het Statistisch Jaarboek 1991 van de Gemeente Middelburg is uit. Dit jaarlijks door de afdeling Eco nomische Ontwikkeling en Grondzaken uitgebrachte over zicht geeft een beeld in woord en cijfers van de belangrijkste ont wikkelingen voor de Gemeente Middelburg in het jaar 1991. Over bevolking, klimaat, politiek, bedrijven, toerisme, scholen, brandweer, kortom tal van onder werpen, worden in het statistisch Jaarboek de gegevens in grafie ken, tabellen en tekst op een rij gezet. Het Statistisch Jaarboek is in be perkte oplage verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting. meentelijk identiteitsbewijs afgeeft. De vorm waarin dat ge beurt blijkt zeer wisselend te zijn. Wegens het volledig ontbreken van enige vorm van uniformiteit tussen de verschillende gemeente lijke identiteitsbewijzen is de maatschappelijke acceptatiegraad zeer laag. Tengevolge hiervan heeft de burger in het algemeen niet veel aan een dergelijke kaart en zal hij in vele gevallen toch moeten overgaan tot de aanschaf van een paspoort. In sommige ge vallen kan de postidentiteitskaart van de PTT uitkomst bieden. Een aantal gemeenten dat op dit mo ment geen identiteitskaart afgeeft, liet weten dit vooral niet te doen wegens het ontbreken van een be hoorlijk maatschappelijk draag vlak. Uit het onderzoek bleek voorts dat er een duidelijk maat schappelijke behoefte bestaat aan een officieel identiteitsbewijs naast de bestaande documenten die hiervoor gebruikt worden. De VNG heeft naar aanleiding van de resultaten van dit onder zoek een werkgroep ingesteld en een model identiteitskaart ont wikkeld. Voorgesteld wordt de Verordening identiteitskaart vol gens het model van de VNG vast te stellen. 5. Bijstelling en actualisering ge meentelijk rampenplan. De Commissaris der Koningin en de burgemeester hebben bevor derd dat op ambtelijk niveau uit werking van samenwerkingsplannen zou plaatsvinden. Dit heeft ertoe ge leid, dat de gemeente Middelburg in rampsituaties gebruik zal kun nen maken van het Provinciaal Coördinatie Centrum en het Pro vinciaal Voorlichtings Centrum. Eén en ander betekent voor de ge meente Middelburg een aanzien lijke verbetering van haar facilitaire basisvoorzieningen. Concreet houdt het in dat de bur gemeester voor zijn (rampen)-staf en het gemeentelijk perscentrum lokatie in het provinciehuis kiest ingeval het om ernstige ongevallen gaat, waarbij gecoördineerde aan pak noodzakelijk is en in elk geval van een rampsituatie als bedoeld in de Rampenwet. Op bovengenoemd onderdeel is Foto: J. Sinke Op maandag 30 november, dinsdag 1, woensdag 2 en vrijdag 4 decem ber mogen de winkels extra open zijn tot 21.00 uur. Let op: vanaf 1 de cember moet ook betaald geparkeerd worden op de (extra) koop avonden! Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende week een huis-aan- huis-collecte te houden. Stichting ZOA-Vluchtelingenzorg van 17 tot en met 22 november; Leger des Heils van 23 tot en met 28 november. Door de Stichting "Zending Man na" wordt tussen 15 oktober en 31 december huis-aan-huis verpakt voedsel ingezameld voor de inwo ners van het voormalige Joe goslavië. In november houdt de Stichting Paudilla Ontwikkelingshulp een inzameling van kleren. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec te bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Oppoetsen en bijtankenvoor de ervaren rijder Hoe zat het ook al weer, hebben bestuurders op onverharde wegen nou wet of geen voorrang op een van links naderende driewieler? Beetje moeilijke vraag misschien, maar in het verkeer moet je dage lijks alle/ei lastige problemen oplossen. Dat gaat alleen als je weet hoe de regels, zowel de oude als de nieuwe, toegepast moeten worden. Een juiste instelling en een goed verkeersinzicht zijn ook van vitaal belang in het verkeer. Want een foutje kan een mensen leven kosten! Als u twijfelt moet u het zeker doen! Ervaren verkeersdocenten spijke ren uw kennis weer helemaal bij. de cursus "oppoetsen en bijtan ken" is speciaal ontwikkeld voor hen die al enige tijd het rijbewijs bezitten. Met deze cursus kunt ook u ons verkeer een stukje veili ger maken. het rampenplan bijgesteld. Verder is er een groot aantal gegevens ge wijzigd, zoals namen, adressen, telefoonnummers en naamgeving na de gemeentelijke reorganisatie. 6. Evacuatieplan Asielzoekers centrum. 7. 8e wijziging Uitkerings- en pen sioenverordening wethouders 1970. 8. Vaststellen Nota Positieve Actie. De op 1 januari 1992 ingevoerde nieuwe ambtelijke organisatie is gebaseerd op een bedrijfsplan. Onderdeel van dit plan vormt de nota Uitvoering POI-beleid. Eén van de onderwerpen in deze nota is het doelgroepenbeleid, een be leid dat is gericht op specifieke groepen die in een achter standspositie verkeren. Het aanbevolen Positieve Actie beleid, richt zich op drie doel groepen: - vrouwen - etnische minderheden - gehandicapten. In de nota is de meeste aandacht besteed aan de doelgroep vrouwen. 9. Gemeenschappelijke regeling IZA-Nederland. 10. Jaarrekening 1991 van de Ge meenschappelijke Regeling Vuil nisstortplaats Midden-Zeeland/2e begrotingswijziging 1992 O.L.A.Z. 11. Budget garantieprijs oud- papier. In onze gemeente wordt door ver enigingen, clubs, scholen, stich tingen en kerkgenootschappen oud papier ingezameld. Om het bestaande inzamelsysteem in stand te houden en het gescheiden inzamelen van oud papier te be vorderen is in januari 1991 beslo ten een garantieprijs voor oud papier in te stellen waarbij de som van de marktprijs en de gemeente lijke subsidie 8 cent per kilo be draagt. In verband met de (negatieve) ontwikkeling van de marktprijs is in juli 1991 besloten aan de garantieprijsregeling de bepaling toe te voegen dat bij een negatieve marktprijs de gemeente lijke subsidie 8 cent per kilo be draagt. Sinds er sprake is van een negatie ve marktprijs voor oud papier (vanaf medio 1991), wordt door de inzamelaars steeds meer gede clareerd. Er is voor hen namelijk alleen nog sprake van een geldelij ke opbrengst als zij gebruik ma ken van de gemeentelijke garantieprijs van (maximaal) 8 cent per kilo. De marktprijs van de oud papierhandel is momen teel nog steeds niet positief: 0 a Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) houdt een spreekuur voor mensen met gokproblemen in de verschil lende regio's. Voor Walcheren is dal het Regiobureau Walcheren, Brakstraat 30 in Middelburg, tele foon 01/80-3 7320 elke donderdag van 16.30 tot 18.30 uur. Dit gokspreekuur is een experiment dat loopt tot eind 1992. Vraag aan die folder Llaal voor meer informatie de gra tis cursusfolder op bij Sectie Voorlichting, dan kunt u eens kij ken hoe de cursus precies in el kaar zit. Met de antwoordkaart in de folder kunt u zich opgeven voor de cursus. De garantieprijs voor oud papier is onderwerp van agendapunt 11. (fotoJ. Wolterbeek) min. 2 cent per kilo. Er zijn nog geen tekenen die erop wijzen dat de marktprijs (flink) gaat stijgen. Gelet op het "open-einde" karak ter van de subsidieregeling zullen ook de in de maanden augustus tot en met december 1992 inge diende verzoeken moeten worden gehonoreerd. Daarom is het noodzakelijk dat het hiervoor be schikbare bedrag voor 1992 wordt verhoogd met 55.000, 12. Vaststelling voorbereidings- besluiten Buitenruststraat, Kousteensedijk en Van Akenstraat. Het betreft hier resp. de vestiging van Kwantum Nederland B.V. in een deel van het pand van Jakobsen-Meubelen, de bouw van het nieuwe gerechtsgebouw, en een speeltuingebouwtje. 13. Aanvraag krediet Bouwre- gistratie. 14. Aanvraag gemeentegarantie Stichting "Centraal Wonen Zeeland". 15. Rijkslening ten behoeve van aanschaf huurwoonwagen. 16. Aanvullend krediet opening Open Monumentendag. 17. Beschikbaarstellen krediet dakherstel "Regenboogschool" voor basisonderwijs. 18. Exploitatie-opzet "Wa- terwijck". 19. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1992. 20. Algemeen besluit voor 1993 met betrekking tot het: a. aantrekken van vaste geldle ningen; fi- b. aantrekken van vlottende nancieringsmiddelen; c. uitlenen van gelden aan de wo ningbouwvereniging "Mid delburg". 21. Begrotingswijzigingen Weg schap Walcheren. 22. Beschikbaarstellen van krediet voor reconstructie van het kruispunt Churchill-laan/Eisen- howerlaan. In april 1990 hebben vier basis scholen uit de wijk Klarenbeek een brief gericht aan het college met het verzoek de verkeerssitua tie op het kruispunt Churchill- laan/Eisenhowerlaan te verbeteren. Het bestaande kruispunt is een onveilige over steekplaats voor schoolkinderen en er wordt met te hoge snelheid gereden. Om de situatie te verbeteren is een reconstructie van het kruispunt nodig. De reconstructie houdt in dat ter hoogte van het kruispunt twee middenheuvels worden aan gelegd, die zijn voorzien van een voetgangers-oversteekplaats. Hierdoor wordt de snelheid van het autoverkeer geremd en kan de voetganger veiliger en in twee keer oversteken. Als gevolg van de reconstructie wordt aan beide zijden van het kruispunt, aan de Churchilllaan, een deel van het plantsoen geof ferd ten gunste van de rijbaan. Vier, nog in goede gezondheid verkerende, platanen die onder deel zijn van een rij platanen langs de Churchilllaan zullen in overleg met de afdeling Groenbe- heer worden verplant, om het ka rakter van de Churchilllaan en van het kruispunt te behouden. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit van 14 januari 1992 tot aanwijzing van een (persoonlijke) invalidenpar keerplaats voor het perceel De Ruyterstraat 18, in te trekken en over te gaan tot verwijdering van de invalidenparkeerplaats. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op het be paalde in artikel 276a van de gemeentewet en artikel 9 van de Verordening parkeerbelastingen 1991; besluiten: - de tijdstippen waarop uitsluitend tegen betaling van belasting als genoemd in artikel 1, onderdeel a van de Verordening parkeerbe lastingen 1991 mag worden geparkeerd nader vast te stellen als volgt: maandag tot en met woensdag, vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 18.00 uur; wekelijkse (donderdag) koopavond en de extra koopavonden (Sint Nicolaas en Kerst) van 08.00 uur tot 21.00 uur; - de inwerkingtreding van dit besluit te bepalen op 1 december 1992. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij ter uitvoering van de Wet persoonsregistraties op 3 november 1992 het priva cyreglement voor het Regionaal Halt Buro Walcheren hebben vastgesteld. Dit reglement treedt heden in werking en ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg en het Regionaal Halt Buro Walcheren, Vlasmarkt 45 te Middelburg. Deze persoonsregistratie is aangemeld bij de Re gistratiekamer te Rijswijk. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het veranderen van een volière aan de Noordweg 67; b. het bouwen van een carport aan de Noordweg 67; c. het vernieuwen van de keuken/douche op het perceel Verwe- rijstraat 41; d. het bouwen van een garage aan de Nieuwe Vlissingseweg 582. Inmiddels is het reconstructieplan in de inspraak geweest en waar nodig aangepast. 23. Ontsluiting van de te bouwen Penitentiaire Inrichting en constructie Torenweg. In verband met de start van de bouw van de Penitentiaire Inrich ting (P.I.) is het nodig het bouw terrein te ontsluiten en bouwrijp te maken. Gelijktijdig met deze werken wordt de Torenweg over 500 m. gereconstrueerd. 24. Archiefbewerkingsproject. 25. Overhead Stichting Kinderop vang Middelburg. BASISZWEMDIPLOMA Vanaf november 1992 is het mogelijk in het zwembad Poelendaele de lessen te volgen voor het basiszwemdiploma. Dit diploma is een vervolg op het B diploma en komt dus voor het Zwemvaardigheid 1 diploma. Het is vooral een diploma met veel speelse vormen en vaardigheden. De eisen zijn: Gekleed zwemmen, 30 sec. watertrappen gevolgd door 100 m. zwem men waarbij 4 keer onder een vlot doorgezwommen moet worden. Duurzwemmen, 4 min. borstzwemmen en 4 min. rugzwemmen onafge broken. Variabel-pakket (keus wordt door examencommissie gemaakt): Voortbewegingsvormen: a. 25 meter schoolslag b. 10 meter borstcrawl c. 25 meter enkelvoudige rugslag d. 15 meter rugcrawl Behendigheidsvormen: a. 8 meter onder water zwemmen b. startsprong 8 sec. uitdrijven c. 20 meter balzwemmen borstwaarts d. 20 meter balzwemmen rugwaarts e. 25 meter zwemmen, met voeten bodem op 2 meter diep aanraken en draai om breedte-as f. 25 meter zwemmen, opduiken van voorwerp op 2 meter en draai om lengte-as Speelse vormen: a. balvormen b. drijven c. estafettes d. springen/duiken e. oversteekvormen en tikspelen f. samenwerkingsvormen (2, 3 of meertal) g. trek-duw- en weerstandsvormen Het is mogelijk je vanaf heden op te geven voor deze leuke lessen als je in het bezit bent van het B diploma. Voor de duidelijkheid: voor Zwemvaardigheid 1 moet je voortaan eerst het basiszwemdiploma heb ben. Misschien tot ziens bij de les. AQUA-JOGGING Op 27 November start in het zwembad Poelendaele de cursus aqua- jogging. Dit is een uit Amerika afkomstige manier van bewegen in het water met gebruik van een wet-belt. Aqua-jogging wordt ook wel diep- Foto: J. Wolterbeek waterlopen genoemd. Op dinsdag 24 november wordt een introduktie gegeven van het aqua- joggen. Voor wie is aqua-jogging? - recreanten die hun conditie op peil willen houden of brengen. - sporters met een blessure en die toch willen blijven trainen. - mensen die willen afslanken. - mensen die aangepast kunnen bewegen zoals reumapatiënten, ex- hartpatiënten, zwangeren enz. enz. Wie begeleidt aqua-jogging? De speciaal voor deze lessen opgeleide instructeurs Theo en Peter bege leiden aqua-joggen op dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 19.30 uur. Aanmeldingen voor aqua-jogging? Bij de kassa van het zwembad Poe lendaele. t

de Faam | 1992 | | pagina 5