a GEMEENTE MIDDELBURG Antwoorden burgemeester en wethouders Gemeentebegroting 1993 Bouwaanvragen Bouwplan Cursus verkeer Intocht Sinterklaas Werk in uitvoering Nederstraat Sportcomplex Nadorst Convenant speel automaten Voorzieningen ouderen Verplaatsing Midgard Stadsuit breiding Autovrije binnenstad en Verkeerscirculatieplan Onderhoud wegen Verbetering fietsroutes Project "Golf en Wonen" K.GA.-depot inzameling G.F.T.-afval Stadswacht Onderhoud openbaar groen Week 46 Tafeltje Dekje j schadelijk Woensdag 11 november 1992 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Foto: J. Wolterbeek De plannen met dit sportcomplex spelen een belangrijke rol in de discussie over de structuurvisie voor Veerse Poort. Wij zien in theorie de volgende twee moge lijkheden: - opknappen van het huidige sportcomplex. Dit kan los van de ontwikkeling Veerse Poort worden gezien. Het zwart-wit boek, dat onder meer voorziet in een groot schalige uitbreiding, kan op de huidige locatie niet geheel worden uitgevoerd zonder onaanvaardba re aantasting van de structuur van Veerse Poort. - totale verplaatsing (al dan niet fasegewijs) naar de randzone van Veerse Poort nabij de rijksweg 57. Het complex wordt in dat geval een belangrijk onderdeel van het plan Veerse Poort. Op basis van (voorlopige) ambtelijke studies zou de volgens het zwart-wit boek gewenste uitbreiding dan volledig kunnen worden gerealiseerd. In overleg met betrokkenen wordt in het kader van de ontwikkeling van de structuurvisie voor Veerse Poort nader onderzoek verricht. In ruimtelijke zin lijken op dit moment voldoende mogelijkhe den aanwezig. De realisering van een en ander vergt een forse inves tering, die deels bincn de exploitatie-opzet voor het plange bied Veerse Poort moet worden gevonden. Dit brengt met zich mee, dat een nadere afweging no- Bij de sectie Voorlichting en de Dienst Stadsontwikkeling is een Jotder met inschrijf kaart verkrijg baar voor de cursus "Oppoetsen en bijtanken", waarin ervaren ver- keersdocenten de wellicht wat weggezakte kennis van de ver keersregels bijspijkeren. Volgende week gaan we meer uitgebreid op deze cursus in. Komende zaterdag 14 november zet Sinterklaas met zijn Pieten voet aan wal om 13.30 uur bij de Punt/Rouaansekaai. Vergezeld door muziekvereniging Luctor et Emergo begeeft de Goedheilig man zich via Dam en Lange Delft naar de Markt, waar hij om streeks 14.00 uur arriveert. Na een kort toneelstuk op de Markt trekt de Sint met zijn Zwarte-Pieten-orkest door de winkelstraten van Middelburg tol omstreeks 16.30 uur. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 16 tot en met 21 november 1992 Maandag Zuurkool Dinsdag Gehaktbal in jachtsaus, bloemkool, aardappelen Woensdag Varkensvlees, diverse groen ten, aardappelen Donderdag Kip, gemengde groente, puree Vrijdag Gepaneerde schol, gemeng de groente, aardappelsla Zaterdag Spaghetti Zondag Wat de pot schaft dig zal zijn als in de omvang van de noodzakelijke investeringen in de sportvoorzieningen en de draagkracht van de grondexploi tatie meer inzicht bestaat. Op maandag 16 november starten wij bestratingswerkzaamheden in het gedeelte Breeweg tussen de Koninginnelaan en de Voorborch. Het betreffende weg vak wordt tij dens de werkzaamheden afgeslo ten voor het verkeer. De werkzaamheden zullen ca. 8 we ken duren. In de loop van deze week worden er ook bestratingswerkzaamheden uitgevoerd in het gedeelte Piet Heinstraat tussen de Nieuwe Vlis- singseweg en de Ruyterstraat. Ook dit gedeelte van de weg wordt af gesloten voor het verkeer. De werkzaamheden zullen ca. 10 we ken duren. Nu de asfalterings- en reconstruc tiewerkzaamheden aan de Veerse- weg vorderen zijn de plannen voor het vervolg van het traject inmiddels verder uitgewerkt. Dit traject omvat de Nederstraat en de Rotterdamsekaai (vanaf het smalte deel van de Veerseweg tot de Beatrixbrug). De plannen voorzien in hel vervangen van klinkerverharding door asfalt. De rijbaan wordt enigszins versmald, maar aan beide zijde voorzien van een (tegel) fietsstrook. Bovendien zullen enkele voorzieningen in het wegdek worden aangebracht, die een snelheidsremmende werking hebben. De voetganger is in dit plan niet vergeten. Waar mogelijk is rekening gehouden met veilige oversteekvoorzieningen. Gelijktij dig met de asfalterings- en re constructiewerkzaamheden zat ook de riolering worden aan gepast. Het plan ligt van 11 november tot en met 24 november 1992 voor U ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwik keling, Vlissingsestraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Gedurende de eerderge noemde periode kunt U op het plan inspreken door middel van speciale formulieren, die bij de dienst Stadsontwikkeling ver krijgbaar zijn. Vorige week heeft u in deze rubriek een gedeelte van de vragen aangetroffen, die de verschillende raadsfracties stelden naar aanleiding van de ontwerpbegroting voor 1993. Intussen hebben burgemeester en wethouders schriftelijk ant woord gegeven op deze vragen. Om u een idee te geven van de aard van de onderwerpen en de antwoorden plaatsen we hierna een klein gedeelte van deze antwoorden. Wordt hierin gesproken over "wij", dan wordt daarmee dus het college van burgemees ter en wethouders bedoeld. Staat er "u", dan zijn dat de ge meenteraadsleden. Het complete stuk ligt ter inzage bij de sectie Voorlichting. De verdere behandeling van de begroting vindt mondeling plaats. Vanavond om half acht begint een vergadering in hef Ten aanzien van het maximum aantal toegestane speelautomaten per inrichting omvat het conve nant de volgende bepalingen: a. in de zogenaamde natte horeca (cafés, restaurants) mogen maxi maal twee speelautomaten aanwe zig zijn, naar keuze kansspel- of behendigheidsautomaten; b. in de zogenaamde droge horeca of laagdrempelige horeca- inrichtingen (koffieshops, cafeta ria's e.d.) mogen maximaal twee speelautomaten aanwezig zijn, waarvan maximaal één kansspel automaat; c. in sporthallen, sportkantines en buurthuizen mogen ten hoogste twee behendigheidsautomaten aanwezig zijn. In liet convenant verplichten de ondernemers zich toe te zien op overmatig gokgedrag en betrokke nen daarop aanspreken. Het is de bedoeling het convenant te laten gelden vanaf 1 februari 1993 (de datum, waarop de huidige aanwe zigheidsvergunningen voor speel automaten hun geldigheid verlie zen) en dat het medeondertekend wordt door de directie van de be drijven waar speelautomaten zijn opgesteld. Controle op de naleving van de Wet op de Kansspelen en het con venant vindt plaats in het regulie re politietoezicht. Voorzieningen als bovenbedoeld vervullen een wezenlijke functie in ons beleid om ouderen zolang mogelijk zelfstandig in de maat schappij te laten functioneren. Ons beleid is derhalve niet om op dergelijke voorzieningen te be zuinigen. Met de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg zijn wij bezig te on derzoeken welke vorm van aan vullend (openbaar) vervoer de mobiliteit van ouderen en gehan dicapten kan vergroten. Gedacht wordt aan het starten van een ex periment met een looptijd van een half jaar tot één jaar. ."•fi stadhuis, waarin de politieke partijen opmerkingen maken over de ontvangen antwoorden. Dit gebeurt in de volgende volgorde: PvdA, CDA, 1) 66, VVD, Groen Links, SGP/RPF/GPV. Op vrijdag 13 november om 14.00 uur reageren burgemeester en wethouders op de gemaakte opmerkingen. Vervolgens vindt een aironding en vaststelling plaats. Mocht de tijd daarvoor 's mid dags te beperkt blijken dan wordt 's avonds doorvergaderd van af 19.30 uur. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de raadzaal. De publieke tribune is bereikbaar via de toren op de boek Lange Noordstraat/Markt. Mensen, die moeilijk ter been Yl/*"! zijn, kunnen vooraf contact opnemen met de bodes van hel WllK&gCIlt stadhuis: telefoon 01180 - 75403. Op dit moment is een eindrapport van de functie van wijkagent t.b.v. de nieuwe politie-organisatie nog niet mogelijk. De burgemeester heeft het belang dat Middelburg hecht aan het voortbestaan van de huidige func tie van wijkagent telkenmale ver dedigd in het Regionaal College en hei Districtscollecc. Per district Foto: J. Wolterbeek Het grootste probleem voor ver plaatsing is het vinden van een ge schikte nieuwe locatie, waar Midgard langere tijd gehuisvest kan worden. Tot op heden is een dergelijke locatie niet voorhanden gekomen. Naar onze mening heeft het jongerencentrum tot op heden een functie in de Middelburgse sa menleving. Midgard richt zich in principe op alle jongeren in Mid delburg in de leeftijd van 15 to 25 jaar. Op basis van de gesprekken in het kader van de heroriëntatie zal uit een nadere analyse blijken welke functies behartigd moeten worden. Inmiddels is door ons een werk- De capaciteit van Erasmuswijk fa se 11 bedraagt ongeveer 160 wo ningen. De oplevering van deze woningen zal naar verwachting geschieden in de jaren 1993 en 1994. Op dat moment is het (gehe le) gebied Veerse Poort nog niet voor ontwikkeling geschikt, zodat momenteel de mogelijkheden worden onderzocht voor over brugging van de periode tussen einde Erasmuswijk en begin Veer se Poort. Daarbij wordt onder meer gedacht aan een locatie aan de Kruisweg (particulier initiatief) en aan de locatie ten zuiden van Vijvervreugd. De omwikkeling van deze locaties laat naar ver wachting nog enige tijd op zich wachten. Mede daarom wordt ook nadrukkelijk rekening gehou den met een gefaseerde uitvoering _van Veerse Poort, waarbij een eer ste fase versneld in ontwikkeling zou kunnen worden gebracht. Voordat over dit laatste een defi nitieve visie en besluitvorming kunnen worden ontwikkeld dient beginselbesluitvorming over de structuurvisie Veerse Poort plaats te vinden. Wij constateren een grote belang stelling voor de verkeersafwikke ling en het al dan niet autovrij, -arm of -luw maken van de bin nenstad. Wij achten het in dit sta dium ondanks uw voorzetten en verzoeken onverstandig om voor uitlopend op de mobiliteitstudie reeds standpunten in te nemen. Het is ons voornemen, om de stu die in eerste instantie onder meer voor een opiniërende bespreking aan te bieden aan de commissie Stadsontwikkeling. Naderhand kan dan, gehoord de discussie, een raadsvoorstel worden ge- maaki waarin zaken als een auto vrije markt, omvang en locaties van parkeerplaatsen, parkeerregi- me, plaats van en maatregelen ten behoeve van het langzaamverkeer en noodzakelijk te achten ver volgstudies aan de. orde gesteld worden. In dat verband zou even tueel gedacht kunnen worden aan nadere studies naar verschuivin gen in de parkeerdruk in de bin nenstad. Pas nadat duidelijk is welke functies vanuit dit kader aan de markt worden toegekend staat de inrichting van de markt ter discussie en moet worden be zien of voor een inrichtingsplan externe adviezen ingewonnen moeten worden. De achterstand in het geplande onderhoud zal eind 1993 wegge werkt zijn. Dit omvat de door de dienst Stadsbeheer vastgestelde planning voor 1992 en 1993. Hier bij is rekening gehouden met eventuele vertragingen zoals vorstperiodes e.d. Momenteel worden alle wegen geïnspecteerd, dus ook de Noord- weg. Met deze resultaten zal een meerjarenplanning opgesteld worden. Bij deze planning wordt rekening gehouden met criteria als: asfaltering busroutes, auto routes, fietsroutes, sociale veilig heid, sociale indicatie, mobiliteitsonderzoek, rioolbe heersplannen enz. In het tweede kwartaal van 1993 zal dit meerja renplan gepresenteerd worden. Het wegenbeheersplan is een mid del om een objectieve kwaliteits beoordeling van wegen te geven. Hierdoor kan een goede planning gemaakt worden. Bij asfalteringswerken worden verbeteringen van c.q. uitbreiding van fietsroutes meegenomen. Ook bij herbest ratingswerken wordt hiermee rekening gehouden. Routes door de stad zijn, op een enkele uitzondering na, door mid del van tegenstroomse fietspaden aanwezig. Verbetering van deze routes is in veel gevallen gewenst. Er wordt nu niet aan een concreet uitvoeringsplan gewerkt vanwege het ontbreken van de financiële middelen. Foto: Wolterbeek De gemeente Vlissingen heeft af gehaakt als partner in dit project. Uitgangspunt voor Middelburg is om de planologische ruimte die de provincie heeft geboden door een veranderde opstelling ten aanzien van deze geledingszone, niet ver loren te laten gaan maar op een verantwoorde wijze te benutten. Met de bij "Golfen Wonen" be trokken projectontwikkelaars is nu de afspraak gemaakt verschil lende ruimtelijke varianten van het project te schetsen die wij ver volgens kunnen toetsen op finan ciële consequenties. groep, bestaande uit vertegen woordigers van de S.K.W.M., de diensten Stadsontwikkeling, Stadsbeheer en Maatschappelijke Zaken in het leven geroepen. Deze werkgroep heeft tot taak op korte termijn de mogelijkheden van een aantal alternatieve locaties uitge werkt aan ons voor te leggen. Wij hebben nog geen concreet be drag voor dit doel gereserveerd. In het verdeelbesluit 1993 van het Stadsvernieuwingsfonds hebben wij melding gemaakt van de ver plaatsing Midgard. Daarnaast kunnen de huidige huurkosten van de S.K.W.M. voor het pand aan de Kuiperspoort ingezet wor den ten behoeve van de bekosti ging van de nieuwe/andere accommodatie. Foto: J. Wolterbeek kan men straks zelf invulling ge ven aan deze functie. Walcheren heeft gekozen voor instandhou ding van de functie van wijkagent, met name in Middelburg. De burgemeester zal zich ervoor inzetten om de in Middelburg ge hanteerde funktieomschrijving te handhaven. iSTOFFEN Foto: Hendriksen-Valk Wij hebben mogen constateren, dat de inzameling van K.C.A. als gevolg van de invoering van K.C.A.-boxen en inzameling door middel van een chemokar een groot succes is. Was de inzameling in 1990 nog ca. 18 ton, over 1991 is ca. 40 ton K.C.A. ingezameld. Deze enorme toename heeft in derdaad capaciteitsproblemen tot gevolg, zowel materieel als perso neel. Over beide aspecten zullen wij u binnenkort nader adviseren. Wat betreft uw zorg over de wette lijke eisen aan K.C.A.-dcpots te stellen, wijzen wij erop, dat ons depot voldoet aan de vigerende hinderwetvergunning, welke door het provinciaal bestuur is af gegeven. De capaciteit is echter nauwelijks toereikend en zou moeten worden uitgebreid. In de nieuwbouwplan- nen voor de totale buitendienst zal hiermee rekening worden ge houden. Voor het vervaardigen van een compleet plan van aanpak, waar bij duidelijkheid moet komen over zaken zoals wij kindeling, be nodigd personeel en materieel, hebben wij opdracht gegeven aan een ingenieursbureau. Dit plan is naar verwachting gereed in het tweede kwartaal 1993. Wij sturen er op aan om vanaf begin 1994 een aanvang te maken met het ge scheiden inzamelen van Groente-, Fruit- en Tuinafval. Wij zullen de mogelijkheid nader diversiteit van "secundaire" poli- bezien om de rol van stadswacht (informerend, preventief en be hulpzaam) uit te breiden naar de wijken. In het kader van de regio vorming politie wordt getracht de tie te clusteren en te integreren in de nieuwe organisatie. Stadswach ten en parkeerwachters worden in deze discussie meegenomen. Nog dit jaar wordt het groenbe- hccrplan afgerond. In dit groen- beheerplan is de huidige aanpak van het groenonderhoud in de ge meente Middelburg vertaald in maatregelpakketten en werkplan- ningen. Dit stelt de afdeling Groenbehcer in staat om op een zo efficiënt mogelijke manier het huidige groen te beheren binnen het beschikbare budget. Dit beheerplan zullen wij nog dit jaar aan de betrokken raadscom missie voorleggen. Met het ver kregen inzicht in de kwaliteit en de kostenbepalende factoren in de huidige aanpak van het groenon derhoud zal nader onderzoek plaatsvinden naar onder andere: 1. de invoering van ecologi sche/natuurlijke groenbeheerme- thoden; 2. de mogelijkheden om het on- dcrhoudsnivcau van het groen in de directe woonomgeving te verhogen; 3. de mogelijkheden om verouder de en versleten groenvoorzienin gen opnieuw in te richten; 4. de mogelijkheden om de ge bruiksmogelijkheden en de uiter lijke verzorging van de parken in Middelburg te verbeteren. Dit geldt met name voor het park Toorenvliedt. Over de onderzoeksresultaten en de financiële consequenties zullen wij u medio 1993 nader informe ren. Momenteel worden voorstel len voorbereid inzake: - een verdere sanering van het ge bruik van chemische middelen bij het groenonderhoud c.a. en on- kruidbestrijding op bestratingen; - de aanleg van het Erasmuspark op basis van ecologische uit gangspunten en natuurlijke be- heermethoden. Deze voorstellen zullen gelijktij dig met het grocnbeheerplan in de betrokken raadscommissies wor den gepresenteerd. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het bouwen van 5 woningen aan de Benensonstraat; b. het bouwen van een woning aan de Amnestylaan (kavel 5a); c. het bouwen van 2/1 kapwoning aan de Amnestylaan; d. het bouwen van een woning aan de Gandhistraat. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied voor het bouwen van een penitentiaire in richting op het perceel gelegen aan de Torenweg. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 13 november 1992 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Foto: J. Sinke

de Faam | 1992 | | pagina 5