Bouwplannen Bouwaanvragen GEMEENTE MIDDELBURG Milieuwinkel vaker open Restauratie Koepoort Wereldvoedseldag miittiyl Collecten Presentatie richtlijnen winkelgevels Wat moet u doen bij rampen Vervanging P-meters Avond voor nieuwe inwoners De laatste stadspoort van Middelburg Speciale uitgave verkrijgbaar Tafeltje Dekje Week 42 Woensdag 14 oktober 1992 DE FAAM "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 19 oktober tot en met 25 oktober 1992 Maandag Rundersaucijzen, rode bieten, aardappelen Dinsdag Varkensschenkel, zuurkool Woensdag Rundergoulash, sperziebo nen, aardappelen Donderdag Kip fricassé, gemengde groente, rijst Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortel tjes, aardappelpuree Zaterdag Spaghetti Zondag Wat de pot schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied voor: a. het verbouwen van een woonhuis op het perceel Molendijk 64; b. het plaatsen van een aanduidingsmast op het perceel Bos- schaartsweg 1; c. voor het bouwen van een woning op het perceel Torenweg, ge legen tussen de percelen Torenweg 4 en 4a. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 16 oktober 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het veranderen van een woonhuis op het perceel Noordweg 347; b. het bouwen van 2 halfvrijstaande woningen op het perceel Am- nestylaan sit. nr. 1 2; c. het vergroten van de woning op het perceel Noordweg 492; d. het vergroten van de toegangsdeur op het perceel Sint Pie terstraat 42; e. het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Kleverskerk- seweg 53A. AtfiiiftliiaiéfilblIiiifrH. De gemeenteraad vergadert 6. Toepassen art. 74 W.B.O. inza ke onderzoek/verbeteren ventila- tiemogelijkheden in relatie tot geluidsoverlast Jhr. Mr. A.F.C. de Cascmbrootschool. 7. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1992. 8. Voorlopige vaststelling ge meenterekening 1991 c.a. zien. Door burgemeester en wethouders is aan dc volgende instellingen toestemming verleend om in de komende week een huis-aan-huis Ter introductie van de algemene richtlijnen voor (vaste) reclames en dergelijke in de bebouwde kommen van Middelburg, houdt de Gemeente Middelburg op 21 oktober in de Concert- en Gehoorzaal om 20.30 uur een dia-avond onder leiding van wethouder G.B. Schoenmakers. Voor deze avond zijn onder meer uitgenodigd de binnenstad-ondernemers (detailhandel en horeca) en Middelburgse aannemers en architecten. Overige be langstellenden zijn welkom. Aan de hand van praktijkvoorbeelden zal wethouder Schoenmakers een beeld geven van de richtlijnen en van wat wel en niet past bij een terughoudende gevclinvulling en winkelpresentatie in de historische bin nenstad. collecte te houden: Werkgroep Zuidelijk Afrika Zee land, donderdag 15 oktober van 13.30 tot 16.30 uur; Unesco Centrum Nederland van 19 tot en met 24 oktober. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Met ingang van 15 oktober zal de Milieuwinkel aan de Reigerstraat 2 (bij de Lange Jan), telefoon 01180 - 33419, bij wijze van proef ook geopend zijn op de donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Overige openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De Milieuwinkel heeft het volgen de te bieden: gratis milieu-informatie en milieu-adviezen, o.a. tips voor de milieubewuste consument info over Walcherse natuur- en milieu-organisaties milieu-maandagenda voor Wal cheren milieukraam (MIC-mobiel) lesmateriaal over milieu/mate riaal voor milieu-scripties boeken over natuur en milieu kringloop artikelen (blocnotes, brief- en kopieerpapicr) affiches/ansicht kaarten/mar- keerpot loden/duurzame draag tasjes Op maandag 19 oktober 1992 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergade ring bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de to ren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van tevoren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststellen notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 18 mei 1992 en 6 juli 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Lidmaatschap verenigin gen/stichtingen e.d. 4. Verordening tot wijziging van dc Algemene Politie Verordening Middelburg (23e wijziging). Op 1 februari 1992 is de Wet van 9 oktober 1991 (Stb. 1991, nr. 520) in werking getreden. Deze wei houdt een aanvulling in van het Wetboek van Strafrecht en het Wetboek van Strafvordering met voorzieningen ten behoeve van de bestrijding van heling. De in wer king treding begin dit jaar, is te vens de start geweest van een landelijke campagne via dagbla den en de Postbus 51-spot op dc televisie met als doel de kennis omtrent heling bij de burger te vergroten en de houding van de burger te beïnvloeden, zodat deze zich negatiever uitlaat en opstelt met betrekking tot heling. De wijziging van met name het Wetboek van Strafrecht heeft con sequenties voor dc wetgevende be voegdheid van de gemeente op dit gebied. Tot vóór de wetswijziging waren de gemeenten bevoegd zelf voorschriften vast te stellen met betrekking tot het inkoop- en ver- koopregister. Dergelijke regels, omtrent het doorlopende register en de voorkoming van gevaar voor begunstiging van misdrijven, zijn ook in de Algemene Politie verordening Middelburg op genomen. 5. Eervol ontslag aan mevrouw S. Mondeel-Breel, adjunct directeur o.b.s. "De Boo- menburch". 9. Aktualiseren van beveili gingsplan automatisering. 10. Wijziging lijst als bedoeld in art. 1 onder b. van de Verordening Geldelijke Voorzieningen Raads- en Commissieleden. 11. Ontwerp-subsidiebeschikking 1993 Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. 12. Rondvraag. Poorten waren gedurende de Mid deleeuwen duidelijke begrenzers van de stedelijke omgeving. Mid delburg had als Middeleeuwse stad ooit 7 stenen poorten "ter verdediging der toegangen". De Koepoort aan het Molenwater, de noordoostelijke toegang is als eni ge overgebleven. De huidige Koepoort ontstond toen de stadsregering in 1735 besloot om de "eenvoudige stee- nen versperring" door een nieuwe te vervangen. Dc poort in Lode- wijk XIV-stijl, is het resultaat van de samenwerking lussen de stads architect Jan de Munck en de beeldhouwer J.P. van Baurscheit jr. en heeft veel weg van een tri omfboog. De poort werd tot I860 's nachts afgesloten, de bovenste scharnie ren van de houten deuren kun je nog in de doorgang vinden. Wat niet algemeen bekend zal zijn is dat de Koepoort tot in deze eeuw bewoond werd door 2 gezinnen in 2 identieke kleine woningen. Ge durende de 2de W.O. was er zelfs een klein winkeltje in gevestigd, terwijl aan de andere kant de Duitse bezetters de Geallieerde ra diouitzendingen probeerden te verstoren. Ook de spuitwagen van de brandweer heeft er een tijd on derdak gevonden. Onder de poort is een waterreser voir aanwezig dat het water verza melt van het dak, een schuin met leien bekleed dak met het laagste punt in het midden en verfraaid met 4 dakkapellen. Niet iets wat je zou verwachten als je de poort be kijkt vanaf de buitenzijde. Tegenwoordig wordt de Koepoort gebruikt door de kunstenaar Leendert van der Pool. Hij heeft hierin verschillende ruimten waar hij schilder-, schets-, ets- en kalli grafietechnieken beoefend. Op de zolder is ook een doka voor het ontwikkelen van foto's. Nu wordt er een grondige casco restauratie uitgevoerd om de poort in goede staat te houden. De sectie bouwkunde van de Dienst Stadsontwikkeling houdt hierop toezicht. Rond dc poort is een steiger opgericht voor herstel werkzaamheden aan de gevel, de sierlijsten en de ornamenten. Spe ciale aandacht zal uitgaan naar de bevestiging van de beeldhouwwer ken. Ook het dak wordt aange pakt, zo worden de houten dakkapellen en een gedeelte van de leien vernieuwd. De aangetaste delen van de houten balklagen, kapkonstruktie en vloeren worden hersteld. Tenslotte zullen de lood gieter, electriciën en de schilder het karwei afmaken. De restauratie is begin september begonnen en zal als alles een beet je meezit in december van dit jaar worden afgerond. Dc huidige ge bruiker zal na de restauratie zijn atelier openstellen, zodat de be langstellenden de poort in zijn ge heel kunnen bezichtigen. Hierover en over de restauratie zullen wij later nog berichten. Ter gelegenheid van de open Mo numentendag op 12 september is er voor belangstellenden een spe ciale uitgave van de gemeente met de titel "het gezicht van Middel burg" uitgebracht. Hierin staat ook een beschrijving van de Koepoort. Kunstenaar Leendert van der Pool stelt een litho beschikbaar voor de juiste inzending van de maximale doorgangshoogte in cm van de Koepoort aan de singelzijde. Reakties hierop vóór 1 november zenden aan de Dienst Stadsont wikkeling, sectie bouwkunde, postbus 61, 4330 AB Middelburg, onder vermelding van Koepoort. foto: J. Wolterbeek Als de sirene gaat: 1. Ga direkt naar binnen. 2. Sluit deuren en ramen. 3. Zet radio of TV aan. Dit is de kern van de brochure over hoe u bij rampen moet han delen, die deze dagen bij iedereen in Zeeland wordt bezorgd. In verschillende straten worden om praktische redenen de par- keermeters vervangen door par keerautomaten. Hieronder volgen de stralen waar dit het geval is. Bachtensteene Balans/Korte Burg Damplein Lange Noordstraat Korte Noordstraat Achter de Houttuinen Londensekaai Nieuwe Haven De vervanging zal vermoedelijk lussen 12 en 23 oktober plaats vinden. De brochure is een publikatie van de gezamenlijke Zeeuwse ge meenten. Lees de brochure goed en bewaar 'm op een vaste plaats (bijvoor beeld in dc meterkast). Op 16 oktober wordt over de hele wereld de Wereldvoedseldag 1992 gehouden. Deze dag is ingesteld door de Voedsel- en Landbouwor ganisatie van de Verenigde Naties, de FAO, in 1979 om jaarlijks we reldwijd aandacht te schenken aan de wereldvoedselsituatie. Dit jaar is het thema "Voedsel en Voeding". Het Nederlands FAO-comité or ganiseert een aantal activiteiten rond deze dag. Het Comité is on dergebracht bij het Land bouwschap. Door het FAO-comité is een spe ciale uitgave gemaakt over het thema: Voedsel, basis voor ont wikkeling. Hierin worden onderwerpen be handeld als: Ondervoeding voed- selconsumptie, voedselverbetering en de vraag Waarom is er nog zo veel honger en ondervoeding in de wereld? Deze uitgave is onder meer bij de bibliotheek en de sectie Voorlich ting gratis verkrijgbaar. Op dinsdag 20 oktober kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde periode van het afgelo pen jaar in Middelburg hebben gevestigd, kennis maken met de "bestuurders" van Middelburg, met het stadhuis van waaruit Mid delburg wordt bestuurd en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe in woners". De ontvangst, waarvoor de nieu we inwoners een uitnodiging krij gen, vangt aan om 19.30 uur. Om 20.00 uur begint het officiële ge deelte. Tijdens de bijeenkomst zal burge meester mr. C.G.J. Rutten een wel komstwoord uitspreken. Voorts is er de gelegenheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeuren van de diverse gemeentelijke diensten. Tijdens het hiernavolgende infor mele deel van de avond is er gele genheid om met de bestuurders en de aanwezige raadsleden te pra ten. Er wordt een film vertoond en er zijn rondleidsters aanwezig, die de gasten graag het gotische gedeelte van het stadhuis laten

de Faam | 1992 | | pagina 5