'Ach. Een waarzegster is ook een attractie' Vervoer schoolkinderen kan vier ton goedkoper DAn^CHOOL jAllViE* =J THEORIE CURSUS? MOTORRIJLES? Para No» ma in Goes Zeeuwse groepen uitgenodigd in Polen AANBIEDING Nu f15f- terug voor uw oude telefoon. DONNAY EN DE RATIO VAN HET MEDIAMIEK ZUN P.de Klerk parkeMoeren 52Pdelbo5^ Met Pen Boer Verkeersleermiddelen bent u beter af! Met Pen Boer Verkeersleermiddelen bent u beter af! President Bush wordt herkozen en prins Charles wordt dit jaar koning van Engeland. Tussen 7 en 9 mei volgend jaar komt er een vreselijke aardbeving in Californië, waarna een flink stuk land wordt verwoest. De chaos die dan ontstaat heeft verstrek kende gevolgen. Omdat Amerika dan zo veel economische en sociale problemen in eigen land moet oplossen heeft het weinig aandacht voor wat er in de rest van de wereld gebeurt. De yen devalueert enorm en de rest van de wereld wordt mee gesleept in de malaise. Duitsland moet zich opmaken voor een bloedige burgeroorlog. Onder meer dat staat in het boek van paragnoste Donnay dat op korte ter mijn moet worden uitge geven. De vrouw uit Zevenaar vestigt zich in september twee dagen per week in Middelburg. Nu al komt ze er regelma tig 'bij vrienden'. Op 5 en 6 september staat ze op de Paranormale Beurs in de Zeelandhallen in Goes. Donnay is haar artiesten naam. Hoe ze echt heet wil ze liever verborgen houden om late bellers te voorkomen. „Ik heb een zwaar leven en heb mijn rust hard nodig". PZC WEEKBLADEN Therapiën Glasbol Dia's en filmpjes Dansschool DE JONG-VLISSINGEN S13783 Let op onze in de Stadhoudersfeestbijlage seispleinö middelburg 01180-26721 KWALITEITS LEDEREN SCHOOLTASSEN DE ENIGE ECHTE SCH00LRUGZAK de grootste collectie school tassen en rugzakken in Zeeland Ml Of drie maanden gratis huur. pttl telecom Primafoon inruildagen tot en met 5 september 1992. INSCHRIJVEN NIEUWE CURSUS 14.00 - 17.00 18.30 - 20.30 uur \\0SSCHn\ï^ Bel: 01100 - 20176 30428 01180 - 38370 01110 - 15425 AyNS£ BIBUOfo verkeer a~ lheonebo«k rijbewijs .i/D Bij theorieles hoort het cursusboek "Verkeer". Algemeen erkend als het top verkeersboek van Nederland Vraag er uw rijschool om! motorrijles praktijkboek njbewi|S a Er ligt een kostelijk praktijkboekje voor u klaar dat uw lessen stap voor stap ondersteunt. Vraag er uw rijschool om! 92e JAARGANG NUMMER 35 26 AUGUSTUS 1992 Praten met een paragnoste is voor een verslaggever stoeien met de vraag wat zwaarder moet wegen. Tellen de (voor)oordelen van de wetenschap of krijgt de waarzegster alle kans om haar zegje te doen? Als blijkt dat de van oorsprong Duitse Nederland se over een fikse dosis overre dingskracht beschikt, bovendien onderbouwd met de stalen wet ten van de logica, staat het licht al snel op groen voor de paranor maal begaafde dame. En als ze dan kennelijk weet dat de ver slaggever slordig is en ongeveer elke twee dagen de rechtervoor band van zijn auto moet oppom pen, mag mediamiek Zevenaar IPfegum Oplage: 24.590. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Vlissinger. Totale oplage: 48.035. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: L.F. Kuijs, tel. 01180-27524. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81171 en Marien Kaat, 01180-81170. Redactie-adres: Postbus 5017. 4330 KA Middelburg Faxnr. 01184-81215 Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Markt 51, 17.00 uur, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180-81000 Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84000. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan- huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 168.170. haar gang gaan. „Verliefdheid? Och. Dat is zo menselijk en tijde lijk. Daar praat ik niet over", voegt ze er aan toe als er om wordt gevraagd. Voor Donnay tellen waarden die verder gaan dan een rekensom metje. Ze leerde het in Nepal waar ze met een monnik over een bergpas de bergen in trok. Bij een bepaalde steen tussen het ijs en de sneeuw waren bladeren wereld is. Door die dingen te we ten, wordt je een stuk bewuster. Ik weet nu dat helderziend, hel- derhorend en helderwetend een gevolg is van absolute ontspan ning. Ik ben er mee geboren en heb er mee leren leven, dus weet ik hoe ik er mee moet omgaan. Ik i Donnay zanadrukkelijk aanwezig zijn in Goes. Mediamiek Nederland stelt zich op zaterdag 5 en zon dag 6 september tentoon in de Zeelandhallen in Goes. Volgens de organisatie is het op de eerste plaats een consumentenbeurs waar van alles rond bovennatuurlij ke verschijnselen, alternatieve geneeswijzen, voeding, opleidingen, spirituele vakanties aan de man wordt bracht. Sprekers zijn uitgenodigd om waarden en nor men die gelden binnen het paranormale wereldje toe te lichten. De beurs is elke dag open. Omdat het gezegde wat van ver komt lekkerder is wellicht waar is, op deze pagina een interview met een paragnoste die van vele markten thuis is en op de beurs (Para Norma geheten) nadrukkelijk aanwezig zal zijn, Donnay uit Zevenaar. groen en bloeiden bloemen. „Ik raakte er in trance en mocht in een bepaald boek kijken", waar na ze - zoals Nietsche dat zegt - posthuum werd herboren. „In dat boek zag ik wat mijn taak in deze heb echter eerst van alles moe ten leren". Ze volgde lessen in een een aantal wetenschappelij ke therapiën die op het eerste oog niets hebben te maken met mediamiek zijn. In een Japans klooster leerde ze afzien bij Zen Boeddhisten. Twin tig uur per dag leven in absolute somberheid. „Je moet je leren concentreren op je adem". Ze was klaar toen ze zichzelf accep teerde, de kilte voor lief nam. „Zeg maar een soort a ha Erleb- nis, Je ervaart de diepte in jezelf. Je hebt het gevoel dat je beper kingen minder worden. Ik voel me één met de natuur en on kwetsbaar. Je voelt de diepte en je ratio valt weg. Er voor in de plaats komen multidimensionale gevoelens. En dat alles staat in verband met de cosmos". De waarzegster wordt vaak gety peerd als een in bont gewaad ge hulde vrouw die spelend met haar kaarten en de glasbol voor zich op tafel dwars door de be zoeker heenkijkt. Donnay vertrekt geen spier als ze met die typering wordt geconfronteerd. „Ach", re lativeert ze. „Een waarzegster is ook een attractie. De attributen heb je nodig, hoewel ik ze niet gebruik". i Schoolvervoer nieuwe stijl: van touringcar tot taxi. Drie gemeenten op Walcheren hebben in overleg met de ver voersbedrijven Carlier, Taxi Blaak man en ZWN een nieuw vervoerssysteem voor schoolkin deren ontwikkeld waarmee per jaar 400.000 gulden wordt bespaard. Het nieuwe systeem zal 7 september worden inge voerd in Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden. De drie vervoersbedrijven zijn er, samen met de betrokken ge meenten, van overtuigd dat het schoolvervoer in deze nieuwe op zet niet alleen goedkoper maar ook deugdelijker en nauwelijks kwetsbaar is. Vanuit de drie be trokken gemeenten worden elke schooldag 150 tot 175 kinderen in de leeftijd van vijf tot dertien jaar vervoerd naar scholen in Oostkapelle, Goes, Kapelle en de Middelburgse Stromenwijk. Directeur C.W. Hage van Carlier: „Voor deze vorm van vervoer zet ten we een touringcar, drie midi- bussen, twee taxi-bussen, een rolstoelbus en verschillende taxi's in. Van de betrokken ge meenten hebben we een opgave gekregen van de adressen van de deelnemende kinderen en aan de hand daarvan een zo voordelig mogelijke route uitgestippeld. Met het nieuwe systeem is het bovendien mogelijk geworden om op de bussen, waarin mini maal acht kinderen worden ver voerd, een deskundige begeleider te plaatsen die de kinderen bezig houdt tijdens de rit". Een andere verbetering is dat bij ziekmelding van een kind via het centrale verkeersleidingsysteem voorkomen kan worden dat een rit voor niets wordt gemaakt of tevergeefs wordt gewacht. Volgens Hage moet dit project als een eerste stap worden ge zien om te komen tot de invoe ring van de regiotaxi Walcheren en zal een en ander de komende jaren regionaal zeker worden uit gebreid. Hage denkt daarbij ook aan de mogelijkheid om het zie- kenvervoer voor een deel per taxi te laten plaatsvinden, in overleg met de ziekenfondsen en de ver zekeringsmaatschappijen. „En ui teraard zijn er in dat stadium ook voldoende mogelijkheden voor ander vervoersbedrijven om een aandeel te leveren maar dan moeten we eerst maar eens met alle betrokkenen rond de tafel gaat zitten". Dat een waarzegster een be zienswaardigheid is buit ze overi gens uit door zich via een manager te verhuren aan bijeen komsten waar ze dan allerlei spelletjes doet met voorwerpen van de aanwezigen. Met een speels lachje vertelt ze over erva ringen bij dat optreden. „Ik moest eens opi.eden voor een aantal Japanse zakenlieden. Op gege ven moment zeg ik tegen een man: ga maar bij de deur staan. Er komt zo telefoon voor je van je vrouw. De man ging naar de deur. En hij stond er nog maar net toen werd omgeroepen dat er telefoon was voor die en die me neer. Kijk. Dan heb je succes. Zo zeg ik ook wel eens: de meneer op de achterste rij heeft een tientje op zak met die drie serie nummers op het laatst. Meestal klopt het. En als het niet klopt? Dan zeg ik: sorry voor de vergis sing en praat er overheen, leder een maakt wel eens een foutje. Ook mediamieke mensen". De bol en de kaarten? „Daar werk ik niet mee. Dat is zo'n attri buut dat misschien nodig is om je te kunnen concentreren op de persoon die tegenover je zit. Zelf zie ik altijd een soort filmpjes of dia's boven het hoofd van men sen. Ik voel ook warmte of kou en ik zie kleuren in het aureool van mensen. Met die gegevens kan ik van alles zien. Ook de toe komst. Net zo duidelijk als het verleden, want de toekomst ligt vast, hoewel iedereen toch de vrijheid heeft om keuzes te ma ken. Ik ben trouwens niets bijzon ders. Ik heb mijn gaves alleen ontwikkeld. Ik heb de overtuiging dat iedereen mediamiek is; je moet er alleen voor open staan en het durven ontwikkelen. Daar om geef ik ook cursussen voor mensen die de moed hebben om dat te doen. In Middelburg begin ik zeker zo'n cursus. Ik noem het het ontdekken van je eigen krachten. Je ziet het bij moeders. Dan zijn allemaal genezers. Ze voelen precies wat hun kind nodg heeft, dat is dus ook me diamiek De Zeeuwse doedelzakband 'Inter-Scaldis Pipes en Drums' en de folkloristische dansgroep 'Medioburgum' uit Middelburg reizen begin september samen naar Polen. De groepen gaan daar heen op uitnodi ging van de Poolse folklore zang- en dansgroep 'Lany', die vorige maand in Zeeland voorstellingen gaven. 'Inter-Scaldis' en 'Mediobur gum' treden in een aantal Poolse steden op, waaronder de Middel burgse zusterstad Giogow. 5 vakken, lederen tussenschotten in varkensleerf 79- in tuigleerf 129, 2 voorvakken, met leer afgezet, gewatteerde banden, in vele kleuren en schotse ruitI «JU,—" LEDERWAREN LANGE DELFT 44 - MIDDELBURG September is de cultuur- maand in Zeeland. Aan dacht daarvoor op onze uitpagina. Woensdag 2 september is de dag waarnaar basket- balminnend Zeeland rijkhal- zend uitkijkt. Een halve pagina informatie over dit evenement en informatie over de ambitieuze basket balcombinatie Vlissingen. Op de tennisvelden aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen spelen deze week toptennissers van Nederland een viersterren- toernooi. Een helem pagina informatie over dit unieke evenement. Vlissingen viert feest. Morgen, donderdag, begint er de braderie. Een over zicht van de evenementen en een kijkje in de keuken van de man (ad van de Woestijne) die het allemaal voor de winkeliers regelde. Het eerste weekeinde van september betekent voor Middelburg weer Stadhoudersfeest. Op één pagina samengevoegd wat er allemaal te beleven valt, samen met de voorzitter vann de Ceremonie meesters die het allemaal op zijn tafel kreeg. Geen sinecure. mMaria Verano. 3 maanden gratis huur als u een telefoon huurt! Per nieuw toestel kunt u écn telefoon inruilen. Kom dus snel even bij Primafoon langs voor een mooie nieuwe telefoon en profiteer van dit unieke aanbod. Wie nu meteen naar Primafoon komt, kan f 15,- verdienen. Want tijdens de Primafoon inruildagen krijgt u bij aanschaf van een telefoon vanaf f 98,- maar liefst f 15,- terug voor uw oude toestel* of DE WINKEL VAN PTT TELECOM PRIMAFOON IS OA GEVESTIGD IN MIDDELBURG. LANGE DELFT 86 'Dit kan ook een huurtocstel van 4 jaar of ouder zijn.

de Faam | 1992 | | pagina 1