PCABIE Bij Elke Bril h Gratis Zonnebril Walcherse molendag met fietstocht ENFB Vlinders in de THEORIE CURSUS? 3265-B-c MOTORRIJLES? Sixties Festival: gewoon weer door R95 Pearle Is Kijkplezier. VI Met Pen Boer Verkeersleerm iddelen bent u beter af! Met Pen Boer Verkeersleermiddelen bent u beter af! (Beide Brillen Zijn Op Sterkte.) Middelburg, Lange Delft 13 Zeeuwse kampioenschappen met pony's QALA MOET ZEEUWEN ENTHOUSIAST MAKEN Laten lijmen Onder het motto 'the show must go on' wordt dit jaar een Stadhoudersfeest gehouden in Middel burg. Hoewel iedereen toegeeft dat de kwaliteit minder is dan het horecafeest van de eerste vier jaar, hoopt de organisatie op een goede afloop en een wederopbouw. Van vrijdag 4 tot en met zon dag 6 september kookt de horeaca lifjes en iafjes in zo'n twintig paviljoenen op de Markt. Muziek van niveau moet een passende ambiance brengen. Bescheiden optie Veel inzet Koninklijke Beker op spel tijdens Tweede Folkloristische Dag xJ B verkeer tbooncbocfr. '»|b«wns a/b Bij theorieles hoort het cursusboek "Verkeer". Algemeen erkend als het top verkeersboek van Nederland Vraag er uw rijschool om1 motorrijles D'akti|kboek rijbewiis a Er ligt een kostelijk praktijkboekje voor u klaar dat uw lessen stap voor stap ondersteunt Vraag er uw rijschool om1 92e JAARGANG NUMMER 33 12 AUGUSTUS 1992 Wie nu 'n complete bril bij Pearle koopt, krijgt een zonnebril op sterkte ca deau. Maar wel graag even deze adver tentie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Neder land. Daar informeert men over de exacte voorwaarden. Het Sixties Festival kan dit jaar doorgaan. Dankzij de project ontwikkelaar Arsenaal bv kan de stichting die de organisatie van dit popgebeuren al een aantal jaren voor haar rekening neemt, nu gebruik maken van het voormalige Concertgebouw van Vlissingen waar de laatste jaren de Pinkstergemeente huisde. Het Sixties Festival wordt gehouden op vrijdag 25 en zaterdag 26 september. Ook dit jaar weer kent het programma een aantal toppers van weleer. Zo is er de Rob Hoeke Band en Herman's Hermits op vrijdag en zaterdag Tony Macaroni and the Sunny Devils en de David Garick Band. Van Zeeuwse bo dem speelt vrijdag de Jake Smith Band en op zaterdag speelt The Formation er, een formatie rond drummer Cees Meerman (bij Herman Brood). Al een aantal jaren heet het dat het Sixties Festival ter ziele is. Tot vorig jaar kreeg de stichting evenwel steeds weer het Arse naal te pakken, waar zo'n 2500 man in kunnen. Het Concert gebouw kan beduidend minder mensen bevatten. De organi satie stoeit nog met de brandweer over een maximum aantal. Niettemin kunnen er al kaarten worden gereserveerd bij de deelnemende cafés. En dat zijn: Frapo's, Hoppit en Atlanta, al le drie in Vlissingen. Een kaartje kost per dag f 20,-. Stadhoudersfeesten ;v.v: - - krijgen herkansing Jeugdige paardensporters strij den zaterdag 15 augustus in Vrouwenpolder voor de Zeeuwse kampioenschappen pony's. Dat gebeurt in manege De Eendracht en het begint om 9 uur. Er wordt in allerlei klassen gere den, zowel dressuur, springen als mennen. Verder is er een rubriek bestgaande rijponny. ED© IMal® Oplage: 24.590. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Vlissinger. Totale oplage: 48.035. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: L.F. Kuijs, tel. 01180-27524. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81171 en Marien Kaat, 01180-81170. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. 01184-81215 Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Markt 51, 17.00 uur, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180-81000 Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84000. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan- huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 168.170. Spectakel tijdens de basketbalgala vorig jaar. Basketbal van hoog niveau in Vlissingen de HAM. Het is betreurenswaar dig dat een aantal ondernemers die nota bene aan de wieg heb ben gestaan van de Stadhou dersfeesten nu afhaken. Dit najaar zal ik ze nog eens benade ren. Ik blijf optimistisch. Er staat nog een aantal restaurants die re presentatief genoemd kunnen kunnen worden voor de kwali- tweite die Middelburg heeft". De Stadhoudersfeesten kosten om en nabij de f 80.000,-. De gemeente Middelburg heeft dit jaar voor de eerste keer een ga rantiesubsidie van f 16.000,-toe gezegd. Waren de Stadhoudersfeesten een evenement van de HAM, nu heeft de evenemetentencommis- sie de grootste vinger in de pap. Als katalysator voor succes heeft deze commissie organisatiema chine Bob van Koetsveld ingelijfd. De man die het Middelburgse Jazzfestival tot ongekende hoog te duwde heeft zich - zo zegt hij - wel laten lijmen, maar erkent dat „hij sommige zaken anders zou hebben aangepakt als ik meer tijd had gehad". Niettemin - zo oordeelt Van Koetsveld is er nog een aantrekkelijk randpro- gramma opgezet. De groep Spe ling „met verrukkelijk mooie vrouwen" komt alsook Fuzue, een Braziliaanse showband. Veel show hebben ook de popstrijkers in hun programma, zij spelen van Chopin tot popmuziek en de zang en entertainment van Maria Vera- no is alleszins bekend. Ook aan de jeugd is gedacht. Circus Bon go is zaterdag op de Markt en Greetje Kauffeld is eveneens „een publiekstrekker van for maat". Champaign Charlie, Jump 'n Jife en John Caljouw staan voor zondag op het programma. HAM-voorzitter Rob Zuidam vindt dat er dit jaar voor een 'be scheiden optie' is gekozen om in Omdat Zeeland ook wel eens basketbal op hoog niveau moet kunnen bewonderen heeft de BC Vlissingen (de basketbal combi natie waarin een aantal clubs participeert) ook dit jaar weer een gala met topclubs. Op woensdag 2 september spelen daarom Stanford University te gen Pro Specs Den Bosch. De wedstrijd is onderdeel van de Flandres international Basketball Trophy in Gent. Bobcat Gent is de organisator van dat jaarijkse toernooi. Kees Minderhout van die combi natie - doet er alles aan om er een spectaculaire avond van te maken. De sporthal is ingericht met veel stands waar van alles over basketbal is te vinden. Er zijn dunkwedstrijden en het voor stellen van de spelers gebeurt he lemaal op z'n Amerikaans. „De ontmoeting tussen Europees en Amerikaans basketbal staat ga rant voor een boeiende wed strijd", meldt Minderhout. De BC Vlissingen - zo belooft Volgens de Middelburger staat De molen in Nieuw en St. Joosland. vast dat de jonge Amerikanen met veel inzet zullen spelen. „Het is voor hen een uitdaging om te gen Eurpese semi-profs te spe len. Hun vechertsmentaliteit kennende zullen ze er alles aan doen om te winnen. Daartegen over staat Pro Specs die met hun ervarin en kwaliteit zeker niet de winst zomaar uit handen geven. Het is de eerste wedstrijd van het toernooi. Voor beide teams is het belangrijk om goed te beginnen". De BC Vlissingen timmert hard aan de Zeeuwse basketbalweg. De herenploeg zit nu in de over gangsklasse en wil beslist hoger op. „Dankzij wedstrijden als deze krijgen we prima contacten. Dat helpt. We hebben spelers met veel talent. Alleen dat beetje zelf vertrouwen is nog nodig. Met dit gala kunnen we wellicht reclame maken voor onze sport waardoor meer mensen naar onze wedstrij den komen kijken. Ook die zijn al leszins de moeite waard. Publiek op de banken kan de spelers ex tra motiveren". Vorig jaar organiseerde de BC Vlissingen ook al een basketbal gala. Toen was de sporthal Bas- kensburg afgeladen vol. Zes jaar geleden werden de Stad houdersfeesten voor het eerst gehouden. Model stond het Preu- venement, een festijn voor smul papen in Maastricht. Als doel werd de presentatie van de Mid delburgse restaurants gesteld. Vorig jaar kwam er de klad in, toen de actieve waarden en waardinnen onvoldoende gelden op tafel konden leggen om ver antwoord te kunnen presenteren op de Markt. Bovendien hadden de - wat genoemd wordt - betere restaurateurs al vroegtijdig laten weten dat ze hun pr-budget wel beter wisten te gebruiken. Om dat de Ceremoniemeesters, de evenementencommissie van de Middelburgse VVV, veel waarde hechtte aan een feest op de Markt liet die commissie de radio-journalist Bert van Leerdam opdraven om een alternatief neer te zetten. Van Leerdam pronkte met het resultaat, maar de HAM (Horeca Aktiviteiten Middelburg) noemt het „Absoluut geen succes". de toekomst weer Stadhouders feesten als vanouds te kunnen brengen. „Lukt het en wordt het een succes dan zal er volgend jaar volop de beuk in gaan. Het is namelijk niet moeilijk om een groot festival te organiseren. Veel moeilijker is het om een goed festival op poten te zetten". Zuidam heeft overigens binnen de HAM met zijn portefeuille ge zwaaid. „Ik vraag me af of ik nog kan aanblijven als voorzitter van honderd ruiters meldden zich aan voor de Grote Ringrijderij te Paard die donderdag 13 augustus ver reden wordt in Middelburg. De ringrijders strijden daar bij het Molenwater om de grootste on derscheiding, de Koninklijke Beker. Vijf banen worden in gereedheid gebracht voor het folkloristische spektakel. Om acht uur 's och tends valt op alle banen tegelij kertijd het startschot. De deelnemers proberen dan zo hoog mogelijk in het klassement te eindigen. Aan het eind van de middag verschijnen de beste ringstekers van de laatste tien beurten opnieuw in de arena. Dan gaat het erom spannen wie de winnaar wordt van de Ko ninklijke Trofee. Diegene die de meeste en en bovendien de kleinste ring kan steken. Een ring die zo klein kan worden als de doorsnede van een dubbeltje. Al eeuwen geleden stond het ringrijden hoog in aanzien bij de vorstelijke familie. Was het vroe ger nog voor de zakdoek van een jonkvrouw dat de ruiters streden, nadien waren het de hoge heren die de trofeeën beschikbaar stel den. De eerste wisselprijs op de Folkloristische Dag is een bron zen beeld dat door Koningin Bea trix is geschonken. De tweede en derde prijs zijn afkomstig van Prinses Juliana en wijlen Prinses Wilhelmina. De Commissaris van de Koningin in Zeeland zal de on derscheidingen aan de winnaars overhandigen. Die krijgt u deze zomer vast en zeker met deze rijk bloeiende Buddleja of vlinderstruik. Hij staat het liefst in de volle zon.i Het Walcherse landschap, ademt op dinsdag 18 augustus de sfeer van vroeger. Ter gelegenheid van de jaarlijkse Walcherse Molendag draaien op die dag van 10 tot 17 uur vrijwel alle molens op het voormalige eiland. Het evenement, dat jaarlijks mo lenliefhebbers trekt uit de gehele provincie en ver daarbuiten, is een initiatief van de Walcherse molenaars in samenwerking met vereniging De Zeeuwse Molen. Een groot aantal draaiende mo lens is voor het publiek toeganke lijk. In Westkapelle is dat het geval met stellingmolen De Noor man, die een museum herbergt met onder meer zeldzame molen makersgereedschappen. In Big- gekerke (molen van Brasser) en Oost-Souburg (De Pere) kan het publiek kennis maken met een nog bestaand maalbedrijf. Beide dorpsmolens produceren elke dag meel en bloem. De overige deelnemende molens staan in Arnemuiden (Nooit Ge dacht), Nieuw- en Sint-Joosland' (Buiten Verwachting), Vlissingen (Oranjemolen), Middelburg (De Hoop), Serooskerke (De Hoop), Oostkapelle (d'Arke), Domburg (Weltevreden), Aagtekerke, Zou- telande, Koudekerke (De Lelie) en Meliskerke. De genoemde mo lens bezitten, op De Hoop in Mid delburg na, alle nog maalwerken en zijn in principe geschikt voor de meelproduktie. Molen De Graanhalm in Gapinge en De Koe in Veere draaien ook, maar deze twee wiekendragers zijn niet voor het publiek te be zoeken. Bij verschillende molens zijn uit eenlopende activiteiten opgezet, waaronder een demonstratie paeremes maken (typisch Zeeuwse mesheften) en het bak ken van babbelaars. De dag valt samen met de jaarlijkse dorpen- tocht van de ENFB. De route van deze fietstocht doet enkele mo lens aan, die ook als stempelpost fungeren. De Walcherse Elfdorpentocht wordt dit jaar voor de zevende keer verreden en de afstand be draagt 60 km. Gerekend wordt op meer dan 3000 deelnemers. De opbrengst is bestemd voor Terre des Hommes die het geld doorsluist naar de Filipijnen waar het wordt gebruikt voor een pro ject voor straatkinderen. In de serie tentoonstellingen Dor pen op Walcheren in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is nu de gemeente Veere aan de beurt. De dorpen Veere, Vrouwenpol der, Gapinge en Serooskerke zijn te zien op tien panelen met foto's en prentbriefkaarten. Ook het vroegere dorpje Zanddijke bij Veere is te zien. Serooskerke neemt een bijzonde re plaats in. Het bezoek van wij len koningin Wilhelmina en de evacuatie in de Tweede Wereld oorlog wordt breedvoerig uit gestald. De tentoonstelling is te zien op de tweede verdieping van de bibliotheek. De Tweede Folkloristische Dag telt dit jaar een record aantal deelnemers. Iets meer dan twee- Veere belicht 4

de Faam | 1992 | | pagina 1