Het Walcherse Costuum showt klederdrachten Classic Midzomerfestival moet het met minder stellen 30 JULI T/M 5 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND Zomeravondzang in Middelburg SPANJAARDSTRAAT LANGGEREKTE VENSTERBANKGALERIJ Kunstwerken hoeven niet per definitie in musea of galerieën geëxposeerd te worden. Het kan ook dich ter bij de mensen worden gebracht. Dat is de doelstelling van de kunstenaarsgroep Cheops. Vanaf begin september exposeren zij hun keramiekvoor- werpen in de vensterbanken aan de Spanjaardstraat in Middelburg. De groep wil met dit initiatief de typi sche vensterbankcultuur die Nederland kent door breken. Het project is een onderdeel van de vierde Zeeuwse Cultuurmaand die in september gehouden wordt. Dialoog Bewoners Programma Vensterbankproject Woensdag 29 juli 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 Hï lüï M iïï M lïï Hï DOMBURG Expositieruimte VVV Domburg. Dom- burgse teken- en schilderclub, aquarel len. olieverfschilderijen, tekeningen etc. (tot 1 augustus). GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Stadhuis Grote Markt). Mevrouw Rooze, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur (vanaf 1 augustus). Oosterscheldeziekenhuis. ('s- Gravenpolderseweg 114) Jan van Die- men, sportmotieven in olieverf. Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland. (Singelstraat 13), Zwerftocht door Zee land, over papierknipkunst van Jantje de prentenknipper. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Gasterije Vrouwe Winowah. (Beesten markt 14) Nico Welzenes. aquarellen Landschappen van Zeeland. Di. t/m zo. vanaf 16 uur (t/m 31 juli). Gezondheidscentrum Magnolia. (Mag nolia, Goes). Cock Haze lager-Fran eken. handgevormd keramiek. De Jager Tol- hoek. (Stanleyweg 2). Trees Verwitti gen, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 16 uur (t/m 31 juli). KAMPERLAND MELISKERKE Gemeentehuis. Gerda Beyél olieverf schilderijen. Ma. t/m vr. 9 tot 16 uur. MIDDELBURG NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Koffieshop: Il se van Loo, schilderijen en acryl. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duin- vlietweg 6). Werken van Walty Dudok van Heel. VEERE Grote Kerk Veere. expositie i.s.m. kunstenaarsgroep "de 10 Zeeuwen". Ma. t/m za. 10 - 17 uur, Zo. 14 - 17 uur. Museum De Schotse Huizen. (Kaai 25-27). Verzameling van Aernout ba ron van Lynden. Kunstenaarsaffiches. Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m za. 10 tot 17 uur. Gemeentearchief Veere. (Markt 5). Veerse verleden-De gilden, archiefstuk ken. Ma. t/m za. 12 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende rep tielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Julia na' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakan tieland). Gemeentearchief Vlissingen. (Hellebar- dierstraat 2). Natte golven en droge handdoeken. De toeristische ontwikke ling van Vlissingen. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Don Monfils en Joh an de Koning. 'De Sub tiele Steden', installaties. Ma. t/m vr. 10 tot 17 uur. Za. en zo. 13 tot 17 uur (t/m 2 augustus). Hotel Evertsen (voorheen Strandhotel). (Boul. Evertsen 4). Jan Hoogendoorn. Aquarellen. Watertoren. (Centrum voor hedendaagse kunst). Sirenen. Installa ties en schilderijen. Wo. t/m zo. 12 tot 17 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schil derijen. tel. 01192-1373, Dagelijks geopend. DONDERDAG 30 JUII Midzomerfestival, Molukse wijk, Oost-Souburg, hele dag. Kadefeesten, optredens Break Out, Be Sharp, The Original, Ja- wari Haihepic Rototon Streetpa- rade Jazzband, Goes, 17 tot 24 uur. Straatfestival Vlissingen. Op Bellamypark, Vara's kindersong festival, 19 uur; Balafon Marimba Ensemble, 21 uur; Marisa Monte, 22 uur. Bij Oranjemolen Trajekt- theater. VRIJDAG 31 JUL Marktorgelconcert, het jon genskoor van de Zeeuwse Koor school, St. Jacobskerk, Vlissingen, 12 uur. VRIJDAG 31 JULI Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 uur. Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: presi dent Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Ma. t/m vr. 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 16.30 uur. Galery 'Het Gouden Briefke'. (St. Janstraat 22). Bronzen beelden, aqua rellen, keramiek, beschilderden zijden jassen. Ma van 13 tot 18 uur. Di t/m vr van 10 tot 17 uur. Ramschip De Schorpioen. (Loskade). Carla Latenstein van Voorst. Aquarel len, pastels. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Din ge- mans, Rob de Haan, olieverfschilderij en, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Ga lerie Willem Vader. (L, Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dage lijks geopend. Atelier Anneke Ruim- schotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend, tel 01180-16323. Zeeuwse Bilbiotheek. (Kousteensedijk 7). Frappante gelijkenissen. Tekenin gen, schilderijen, handschriften en in strumenten over Johan Pieter Bourjé. Openingstijden: Ma. 17.30-21 uur, Di. t/m vr. 10-21 uur, za. 10-13 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Dorpen op Walche ren, Biggekerke, Koudekerke en Zoute- lande. Openingstijden bilbiotheek. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Mauri ce, Ada en Sarika Góth. Schilderijen en tekeningen. Di. t/m vr. 10-17 uur, za. t/m ma. 13.30-17 uur. 't Zeepaartje. (Vlasmarkt 7-9). Oude en moderne kunst. Di. t/m za. 9.30 tot 18 uur. Wandelkerk. Amerikaans-Joodse kunstenaar St. Epstein, tentoonstelling. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71). Jon van de Riet, tekeningen en schilderijen 'over natuur'. Do. t/m za. 13 - 17 uur en op afspraak. De Vleeshal. (Kuiperspoort 22). Sarkis. Installatie 'Geistesblitz'. ABN AMRO Bank. (Markt 7). David Heijgelaar, pasteltekeningen. Galerie Icon. (Wagenaarstraat 16). Pier re van Soest, tekeningen en litho's. Wo. t/m za. van 10 tot 16 uur. Clouseau, Cosmo, Voltaweg 3-5, Vlissingen, 21 uur. Miles Browning Band, Open luchttheater, Domburg. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Midzomerfestival, Molukse wijk, Oost-Souburg, hele dag. Kadefeesten, optredens Star dust, Dubbel en Dwars, Goes, 17 tot 24 uur. Straatfestival Vlissingen. Op Bellamypark Duo Top 100, 18 uur; The Barking Dogs, 20 uur; Vinx and the Barkin' Feet, 22 uur. Bij Oranjemolen Trajekt- theater. Orgelconcert, Kees Rosenhart, Lutherse Kerk, Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar dierstraat 11-13, 14-17 uur. ZATERDAGlAUGUSTUS Straatfestival Vlissingen, Bella mypark, China Disabled People's Performing Art Troup, 16 uur; Los Latinos, 18 uur; Zomerkoninkjes, 20 uur; Earthquake Roody The Stony Baker Hard-Soul Collecti on. Bij Oranjemolen Trajekt- theater. Midzomerfestival, Molukse wijk, Oost-Souburg, hele dag. Orgelconcert, Kees van Eersel, Grote Kerk, Goes, 20 uur. The Swingle Singers, St. Ja cobskerk, Vlissingen, 20.15 uur. Zeeuwse Costuumshow, Grote Kerk, Veere. Franse organist, Frédéric De- sencios. Hervormde Kerk, Kapel- Ie, 20 uur. ZONDAG 2 AUGUSTUS ^Straatfestival Vlissingen, Bella mypark, Beets Brothers, 18 uur; Black Umfolosi, 20 uur; Katrina and the Waves, 22 uur. MAANDAG 3 AUGUSTUS *Straatfestival Vlissingen, Bella mypark, Duo Top 100, 18 uur; Bass Dance, 20 uur; Black Uhu- ru, 22 uur. DINSDAG 4 AUGUSTUS Toeristenconcert, Zeeuwse Koorschool, R.K. Kerk, Goes, 11 uur. Marktconcert, Rinus Verhage, Grote Kerk, Goes, 12.30 uur. Carillonbespeling, Sjoerd Tam- minga. Grote Kerk, Goes, 13.30 tot 14.30 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Straatfestival Vlissingen, Bella mypark, Bianca 'Bob' Miller, 18 uur; Francisco Ulloa y su Conjun- to Tipico Dominicano, 20 uur; The James Cotton Band, 22 uur. Zomeravondconcert, orgel. Vincent de Vries, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt zaterdag 1 augustus om 19.30 uur een zomeravondzang gehouden op initiatief van de commissie Zingen in Middelburg. Aan de bijeenkomst wordt mede werking verleend door Jos Vogel (orgel), Rien Zandee (piano), He- leen de Munck (viool) en Wim en Rian Baan (cornet). De avond wordt begeleid door ds L. Wüllschleger. Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The Hand that Rocks the Craddle' 19.30 uur en 'The Mambo Kings' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hersenschimmen' 20 uur en 'The Silence of the Lambse' 22.30 uur, ZATERDAG 1 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 14, 19, 21.30 en 24 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Flodder in Amerika' 14, 19, 21.30 en 24 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 14 en 19 uur, 'Basic In stinct' 21.30 en 24 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The Hand that Rocks the Craddle' 19.30 uur en 'The Mambo Kings' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Silence of the Lambs' 20 uur en 'I've heard the Mer maids Singing' 22.30 uur. ZONDAG 2 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 14 en 19 uur, 'Basic In stinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The Hand that Rocks the Craddle' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kiss of the Spiderwomen' 20.30 uur. MAANDAG 3 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 19 uur en Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Hand that Rocks the Craddle' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Toute une Nuit' 20.30 uur. DINSDAG 4 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Hand that Rocks the Craddle' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Addams Family' 20.30. WOENSDAG 5 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'The Mam bo Kings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'he Addams Family' 20.30 uur. DONDERDAG 6 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Lethal Weapon 3' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wayne's World' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Floddei in Amerika' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven' 19 uur en 'Basic Instinct 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder ir Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Mam bo Kings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Betty Blue' 20.30 uur. ZATERDAG 1 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen IV, 'Sneeuwwitje' 14 uur. ZONDAG 2 AUGUSTUS Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuwwitje' 14 uur. WOENSDAG 5 AUGUSTUS Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuwwitje' 14 uur. Kunst te kijk tussen kozijnen Wij helpen u graag met het maken van een keuze in onze zaak of het geven van advies bij u thuis Langstraat 2-4. 4341 EE Arnemuiden. tel.: 01182-1273 Geopend van maandag t/m zaterdag: vrijdag koopavond VOOR EEN STIJLVOL ADVIES In de Grote Kerk in Veere zal door de stichting Het Walcherse Costuum zaterdag 1 augustus een show worden gegeven van klederdrachten zoals die vanaf 1850 tot heden op Walcheren gedragen werd. De show van de 35 medewerkers van de stichting, in de leeftijd van 3 tot en met 80 jaar, is niet alleen een doorsnede door de tijd maar laat ook het gebruik en de functie van de kleding in het werk en in de vrije tijd zien. Tijdens de show wordt toelichting gegeven in het Nederlands, en op verzoek ook in het Engels en Duits, over de toe passing, de kleding zelf en de ge bruikte stoffen. De show begint om 20 uur. Veelzijdig, persoonlijk, echt eiken, wit, natuur, sahara en zwart. Ongekende mogelijkheden. 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 6-deurskast smaller, hoger - spiegel - schuifdeur, vouwdeur, draaideur - bed breed, hoog, smal. lang - nachtkastje smal, breed. hoog. laag - bovenbouw - overbouw-hoekoplossing - met lattenbodem. box- sprmg, waterbed, pocketsprmg, latex enz. enz. In onze merkcollectie vindt u onder meer: Lodderkemper - Panthel - Auping - Beka - Pullman - Rawi - AVEK -Vroomshoop. Bijna alle bewoners (90 procent) van de Spanjaardstraat laten hun vensterbank inrichten met de moderne keramische kunstvoor werpen van Cheops. De vijf kunstenaars die deel uitmaken van deze groep, Tjitske Dijkstra, Marja Hooft, Michel Kuipers, Rob Brandt en Jan van Leeuwen heb ben een eigen stijl ontwikkeld binnen de keramiekwereld. Zij brengen een dialoog in hun werk. Een plastiek die door één van de kunstenaars wordt begonnen wordt door een ander afgemaakt. Volgens Tjitske Dijkstra is dat iets wat uniek is in het huidige kera- miekklimaat. „Het ontstaanspro ces van een kunstwerk wordt dus verlegd over een aantal per sonen. Wat het eindresultaat van een voorwerp wordt weet je niet. In zekere zin maakt dat je kwets baarder", vindt de kunstenares. „Je geeft het initiatief uit handen en het is altijd maar afwachten wat voor antwoord de ander heeft op een half voltooid ont werp. Soms is dat heel verras send, maar het kan ook teleurstellend zijn. Dan denk je, goh, daar zaten toch veel meer mogelijkheden in". De gedachte om samen experi mentele werken te gaan maken was een idee van Marja Hooft, docente aan de Academie voor Beeldende Kunst in Kampen. In groepsverband zou het makkelij ker zijn om bepaalde dogma's binnen de Nederlandse keramiek te doorbreken. „We wilden het geijkte patroon dat daar heerst omver gooien", aldus Dijkstra. Ai snel bleek dat alle vijf de kunste naars heel individueel werken en hun keramiek nooit onder één vlag de wereld in zou gaan. Daar om besloten ze een mengeling van de stijlen te maken, en een dialoog in het werk te scheppen. „Door die samenwerking boor je een scala van mogelijkheden aan waar je alleen niet toe in staat worden speciaal voor de venster ramen ontwerpen. De kunste naars houden rekening met het type huis, het soort raam en de geringe diepte van een venster bank. Dijkstra; „Dat is een heel ander uitgangspunt als wanneer je een thema pakt en je gaat aan de hand daarvan aan de slag. Wij krijgen een ruimtelijk gegeven voorgeschoteld en vanuit dat oogpunt maken we een ontwerp". De heer R. Verblij opent op zater dag 29 augustus de tentoonstel ling. Hij is één van de bewoners van de Spanjaardstraat die zijn vensterbank voor een maand af staat. De organisatoren van de Stichting Kunstuitleen Zeeland willen met de keuze van de Span jaardstraat de koppeling tussen een historisch straatje en moder ne keramische kunstwerken tot stand brengen. Volgens Verblij past het bovendien goed in de september cultuurmaand. „De Spanjaardstraat is een toeristisch straatje, waar de vakantiegangers met kunst in aanraking worden gebracht." Dat de voorbijgangers nu door zijn raam naar binnen staan te gluren vindt Verblij geen probleem, maar of hij zijn gordij nen 24 uur per dag openhoudt is nog de vraag". De vijf kunstenaars doen de pro jecten van Cheops naast hun in dividuele werk. Volgens Dijkstra blijft de groep bestaan zolang daar een voedingsbodem voor is. Voor het eerst wordt het Midzo merfestival van Molukse ge meenschap in Oost-Souburg niet in een grote tent gevierd. De fi- nancieën zijn pntoereikend. De gemeente draaide dit jaar de sub sidiekraan voor het Molukse zo merfeest voor de helft dicht. De Stichting Mae-Uku moet daarom schipperen met de gelden om al le evenementen van het drie daagse feest dat donderdag 30 juli begint door te laten gaan. Het Midzomerfestival loopt gelijk op met het Vlissingse straatfesti val. Beiden worden dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. Voor alle twee de feesten geldt ook dat het steeds moeilijker wordt om met een goed programma voor de dag te komen. Jozef Tahi- tu van de Stichting Mae-Uku vindt het onbegrijpelijk dat de ge meente de subsidie heeft gehal veerd. Het Midzomerfeest is onder meer bedoeld om de inte gratie te bevorderen, volgens hem. „Integratie is een twee rich tingsverkeer. Het moet naar twee kanten werken. Wij moeten niet alleen met instellingen buiten on ze gemeenschap samenwerken, maar mensen van buiten moeten ook in onze wijk komen. Het langzaam opgang komen van de e De kinderen vermaken zich op het Midzomerfestival. integratie ligt niet zozeer bij ons, maar vooral bij de Nederlandse samenleving", vindt Tahitu. De culturele evenementen van de Molukse gemeenschap sluiten aan bij het sociale vernieu wingsplan. „Ze verlagen de drempel voor mensen uit andere buurten om hier eens te komen kijken". De medewerkers van de Stichting Mae-Uku vinden daar om dat de gemeente aan zijn ver antwoordelijkheid voorbijgaat. Volgend jaar stopt de gemeente Vlissingen de subsidiestroom he lemaal. Dan zijn de organisatoren van het Midzomerfeest afhanke lijk van sponsering. Tahitu twijfelt er niet aan dat hij het benodigde geld bijeen krijgt. Wel vindt hij dat de gemeente een helpende hand moet toesteken bij het vin den van sponsors. Het programma van het Molukse zomerfeest speelt zich af in het nieuwe gebouw van de stichting in de Prins Hendrikstraat in Sou burg. In het gebouw kunnen niet meer dan vijfhonderd mensen, „anders zakken we door de vloer heen. De ruimte is te klein voor zo'n feest", vindt Tahitu. Elk jaar bezoeken in drie dagen ongeveer 2500 mensen het feest. Het pro gramma is ook nu gevarieerd. Veel kinderactiviteiten, sport en spel voor ouderen en optredens van Molukse bands staan ge pland en zaterdag is er een pasar ambon (vrijmarkt). bent. Bovendien wordt je werk ook gewaardeerd door de ande ren. Het wordt mooi gevonden of afgekeurd, en dat houdt de zaak actief". Wat vindt het publiek nog terug van de dialoog die gevoerd is? „Veel", denkt de kunstenares. „Net als bij verschillende hand schriften kun je zien welke delen door één en dezelfde hand ge maakt zijn". De voorwerpen als geheel stralen daarentegen vol gens Hooft wel een eigen identi teit uit. „Ze zijn onder één naam onder te brengen: Cheops". Cheops wil niet voor de dag ko men als een kunstenaarsgroep met één definieerbare opvatting. „We willen geen taboes doorbre ken of shockerend zijn. We willen de mensen kennis laten maken met een nieuwe vorm van kera miek", legt Hooft uit. Volgens haar komt dat niet tot stand in een galerie of museum. „Musea zijn daarvoor te behoudend en mensen lopen er niet zo snel bin nen". Daarom zoekt Cheops pro jecten die dichter bij de mensen staan. Bijvoorbeeld een expositie in een V&D enkele jaren geleden. De kunstwerken stonden daar midden tussen de conserven. Het vensterbankproject was een idee van Michel Kuipers. Neder land is waarschijnlijk het enige volk dat daar altijd iets op heeft staan, volgens Dijkstra. Plantjes, potjes of de laatste trend: de houten ganzen. Hooft ziet de vensterbanken in de Span jaardstraat als één langgerekte vitrine. De keramiekvoorwerpen

de Faam | 1992 | | pagina 7