iiiliiviÉliillitfiiiiiiiviiillihlIiitittii. GEMEENTE MIDDELBURG Advies: Kom met de fiets of parkeer buiten centrum Zomeravond-beiaardconcert Bestrijding van wespen, vlooien en mieren Duurzame ontwikkeling Bestemmingsplan Verkeer Bouwplan Hinderwet Draag- insigne Speeltuinplannen van Epenpark Cliënten raad Winkels Chemocar Weekmarkt Rectificatie Stadsreiniging kan soms helpen Briefkaartenactie Tafeltje Dekje Verkeer Bus Vuurwerk Sfiilife# Mieren Wespen Bijen Vlooien EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Week 31 Woensdag 29 juli 1992 DE FAAM 5 Kermis in Middelburg Van vrijdag 31 juli lol en mei don derdag 6 augustus staat op de Markt en op het Plein 1940 weer een groot aantal kermisattracties opgesteld die, met uitzondering van zondag, zullen zorgen voor het nodige feestgedruis in het cen trum van Middelburg. De Markt is de plaats waar al eeuwenlang dergelijke festiviteiten worden ge houden. De kermis is immers voortgekomen uit de jaarmarkt en waar kan zo'n markt anders worden gehouden dan op een spe ciaal daarvoor aangelegd plein? Tijdens de kermis kan niet op de Markt en het op hel Plein 1940 worden geparkeerd, terwijl op donderdag 6 augustus ook het Damplein voor dit doel niet kan worden gebruikt, omdat op dat plein de weekmarkt wordt gehou den. De wagens van de kermisex- Op vrijdag 31 juli zal de heer A.W. Geel hoedt om 15.30 uur in de Burgemeester- en Wethouderska mer van het stadhuis het Draagin- signe Gewonden met bijbehorende oorkonde ontvan gen uit handen van de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg. Bij Ministerieel Besluit van H ok tober 1990 is het Draaginsigne Ge wonden ingesteld voor oorlogsveteranen die gewond zijn geraakt bij gevechtshandelingen. ploitanten staan op het Hof van Tange, zodat daar ook geen par- keermogelijkheid is. Op de 6e augustus is er behalve de weekmarkt en de kermis in de Lange en de Korte Delft ook nog een standwerkersconcours. Ge zien de te verwachten drukte op deze dag is het niet aan te raden om met de auto tot in het centrum van de stad te rijden, maar het voertuig aan de rand van de bin nenstad te parkeren. Dit kan veel ergernis voorkomen. De Middelburgse jaarmarkt is al heel oud en stamt uit 1323, toen graaf Willem III de stad het recht gaf gedurende vijf dagen een jaar markt te houden. De markt had al in oude tijden een internationaal karakter. Zwitsers verkochten er neteldoek se zakdoeken, Keulenaars potten voor de inmaak, kooplieden uit Beieren verkochten spanen dozen, houtsnijwerk en geblazen glas, Italianen, Belgen en Fransen maakten het gezelschap compleet. Deze en nog andere kooplieden vormden de kern van een zwer vend leger, dat een groot deel van het jaar van stad naar stad trok, het kermisvolk, dat van de hand in de tand moest leven. Koorddan sers en goochelaars, kwakzalvers en kiezentrekkers, muzikanten en bedelaars. De vele herbergen rond de Grote Markt zetten in de kermistijd ko kende 'vleeschpotten' op hun stoepen. De lokkende vleesgeuren wedijveren met die van de wafel en poffertjeskramen. De kermis, "steeds door velen gewenscht en De wijkvereniging Nieuw Middelburg heeft, nadat een enquête onder de kinderen in de wijk de behoefte daaraan had aangetoond, het plan opgevat om een speeltuin te realiseren op het van Epenpark. Het bestuur van de vereniging heeft de Middelburgse architect J. de Ko ning verzocht om hiervoor een ontwerp te maken. Reeds aan de hand van de eerste schetsen heeft de gemeenteraad besloten om in principe gemeentelijke middelen voor dit doe! beschikbaar te stellen en aan de realisatie van de plannen medewerking te verlenen. Het definitieve schetsontwerp is nu gereed. Het hangt nu af van de be- schikbaarkomende middelen hoeveel van dit ontwerp daadwerkelijk kan worden gerealiseerd. Het college van burgemeester en wethouders meent, samen met het bestuur van de wijkvereniging, dat ook de omwonenden van het van Epenpark hun mening over de plannen kenbaar moeten kunnen maken. Daarom liggen vanaf 22 juli tot en met 11 september de plannen ter in zage in het wijkondersteuningspunt aan het Marijkeplein 2 en in onze Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Indien u de plannen wilt bekijken in hel wijkondersteuningspunt kunt u een afspraak maken met één van de wijkbemidclelaars, mevrouw den Harlog of mevrouw Scheepers, 01180-40834. Zij kunnen ook een nadere toelichting op de plannen geven. Uw reactie op de plannen kunt u inleveren op het wijkondersteu ningspunt, bij onze voorlichtingswinkel, of sturen aan het college van Burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 3 augustus tot en met 8 augustus 1992. maandag gekruid gehad, savoyekool, aardappelen dinsdag spaghetti woensdag runderstoofpotje, andijvie donderdag goulash, champignonsaus, gemengde groente, macaroni vrijdag gepaneerde schol, aardappel salade zaterdag nasi goreng zondag wat de pot schaft De Cliëntenraad, een onafhanke lijk adviesorgaan voor mensen met een uitkering, houdt in ver band met vakanties geen spreek uur tot en met 2 september. Na die tijd kunt u weer op het spreekuur terecht op donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in de Latijnse Schoolstraat 10-12. In de zomermaanden mogen de winkels op maandag open zijn van 11.00 tot 18.00 uur. Op maan dag 3 augustus geldt deze vrijstel ling voor nog langere tijd. In verband met de kermis mogen de winkels in Middelburg al open zijn vanaf 8.00 uur 's ochtends tot 18.00 uur. Gedurende de maand augustus zal de chemocar niet rijden. Vanaf september zal de chemocar weer volgens het gebruikelijke route schema uw woonwijk aandoen. voor anderen een gruwel", trok en irekt vele bezoekers naar de stad. De laatste dag van de Middel burgse kermis vormde voor velen een hoogtepunt van het jaar. Nog is de kermis één van de belang rijkste attracties van het jaar, al heeft de kiezentrekker plaats moe ten maken voor de Dancing Queen. Om het verkeer in het centrum tij dens de kermisperiode in goede banen te kunnen leiden is een aan tal maatregelen genomen. Van donderdag 30 juli tot zaterdag 8 augustus worden afgesloten voor alle verkeer behalve voor voet gangers: a. de Markt, de Potlenmarkt van af de hoek van de Markt en de Vlasmarkt; b. een gedeelte van de Lange Noordstraal, tussen de Stad- huisstraat en de Markt; c. het Hof van Tange (hier staan de wagens van de kermisexploi tanten geparkeerd). Tijdens de kermisweek zullen de bussen van de ZWN niet over de Markt rijden. De bussen verlaten het stadscentrum via de route Koestraat-Hoogstraat en komen ook langs deze route binnen. Op woensdag 5 augustus wordt vanaf het Zusterplein vuurwerk afgestoken. Bij harde wind wordt dit spektakel afgelast in verband met de veiligheid. foto: R. Oreel. Beiaardier SJOERD TAMMIN- GA bespeelt het carillon van de Lange Jan op 30 juli 1992 van 19.30 tot 20.30 uur. Sjoerd Tamminga werd in 1947 geboren te Goes. Hij ontving zijn eerste beiaardlessen van Willem Harthoorn, de toenmalige stads- beiaardier. Tijdens zijn studie tandheelkunde in Amsterdam be kwaamde hij zich verder op de Oude Kerktoren, gestimuleerd door Cees Roelofs. Vanaf 1974 studeerde hij aan de Koninklijke Stadsbeiaardschool "Jef Denijn" te Mechelen, waar hij in 1976 het einddiploma met grote onder scheiding behaalde. Een maand voor zijn eindexamen verwierf hij de eerste prijs voor interpretatie op het beiaardconcours van het Holland Festival te Tiel. In 1990 werkte hij mee aan de totstandko ming van de eerste Nederlandse compact disc met beiaardmuziek. Naast zijn tandartspraktijk be kleedt Sjoerd Tamminga sedert 1977 de functie van stadsbeiaar- dier van Goes. Nu de lijd weer is aangebroken dat u mogelijk hinder zult krijgen van ongedierte zoals wespen, vlooien, mieren e.d. willen we even voor u op een rijtje zetten wat hieraan te doen is en wat de gemeente voor u kan betekenen. Het is een wettelijke taak van een gemeente om ratten te bestrijden. Deze bestrijding geschiedt in Mid delburg op aanvraag en is gratis. De afdeling Stadsreiniging bestrijdt ook in bepaalde gevallen ander ongedierte zoals wespen, vlooien, kakkerlakken e.d. Dit ge beurt eveneens op aanvraag. Hier aan zijn wel kosten verbonden. U kunt om te beginnen altijd bel len voor informatie en voorlich ting naar de Stadsreiniging (tel. 14609 of 75322). Hier kunt u des kundig advies verwachten wat er eventueel aan uw ongedierte- probleem te doen is. Dc gemeente bestrijdt geen mie ren voor u. Er zijn genoeg midde len te verkrijgen om deze beestjes zelf te bestrijden. Algemeen kan worden gesteld dat om mieren in elk geval buitens huis te houden, u er voor moet zorgen zoete etenswaren goed af te sluiten. Wespen kunnen vaak behoorlijk overlast geven. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de weekmarkt van donderdag 6 au gustus 1992 in verband met de te houden kermis op de Markt wordt verplaatst naar het Damplein. In het hoofdartikel over sociale vernieuwing op de informatiepa gina van vorige week stond een fout postbusnummer vermeld van de Wijkvereniging Dauwendaele. Dit moet zijn Postbus 7126. Om wespen te bestrijden zijn er twee mogelijkheden. - Zelf bestrijden: Hiertoe kunt u een spuitbus kopen bij een drogist of een winkel met een agrarisch assortiment. U dient te spuiten precies in de opening waar de wespen in- en uitvliegen. Het bes te is om dit te doen na 19.00 uur. De meeste wespen zijn dan binnen in het nest en ze zijn dan ook wat rustiger. - Laten bestrijden: De Stadsreini ging kan voor u wespen bestrijden op dinsdag- en vrijdagochtenden. Hierbij geldt dat het wespennest niet hoger mag zitten dan 2.5 me ter. De Stadsreiniging gaat name lijk niet op pad met ladders. Als de Stadsreiniging wespen voor u bestrijdt, moet u rekenen op 40 a 45 gulden kosten. In overige gevallen, wanneer het nest b.v. op het dak of onder de dakgoot zit, zult u worden door verwezen naar een partikulier bedrijf. Een bij is een beschermde dier soort in Nederland. Zij mogen niet door de gemeente worden bestreden. U kunt bijen en wespen makkelijk van elkaar onderschei den: een bij is bruin en een wesp is geel. Als u overlast ondervindt van een bijenvolkje, zult u worden door verwezen naar een imker, die het volkje graag bij u weghaalt. Het is ook weer de tijd voor honde- en kattevlooicn. Deze beestjes kunnen bij hoge tempera turen een ware plaag vormen in huis. Toch zijn ze goed te voorkomen. Er zijn diverse middelen om uw hond of kat preventief te behan delen tegen vlooien. U zult er dan weinig last van hebben. Informa tie hierover kunt u krijgen bij b.v een dierenarts of een asiel. Mocht u desondanks last hebben van vlooien, dan zijn er ook weer twee mogelijkheden: - Zelf bestrijden: Er zijn diverse middelen te verkrijgen bij een drogist of winkel met een agra risch assortiment. Vlooien kun nen zeer hardnekkig zijn. Het is zaak om na het spuiten binnen 12 uren enkele malen grondig te stof zuigen. - Laten bestrijden: Als de overlast zich beperkt tot 1 of 2 kamers, kan de Stadsreiniging voor u vlooien bestrijden. De kosten be dragen 45,— per uur. Hierbij komen dan nog de kosten van het bestrijdingsmiddel. In overige gevallen, wanneer bij voorbeeld een kompleet pand moet worden behandeld, zult u vaak worden doorverwezen naar een partikulier bedrijf. Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling stimuleert de Zeeuwse gemeenten met diverse acties om duurzame ontwikkeling als uitgangs punt van het (milieu)beleid te nemen. Duurzame ontwikkeling houdt o.a. in dat wij de komende generaties niet met onze (milieu)problemen opschepen. Het gaat om de acties ten gunste van fietsgebruik, tegen on gewenst reclamedrukwerk en voor gemeentelijk beleid en gemeentelijke maatregelen tegen het broeikasteffect (o.a. verzoek om als gemeente het Klimaatverbond te ondertekenen). In dat kader organiseerde het Platform voor het publiek een briefkaartenactie met milieu suggesties gericht aan de gemeen teraad. Daarnaast organiseerde ook het landelijke samenwer kingsverband "Werk Samen aan een Schone Wereld" een dergelij- ke kaartenactie. Op de kaarten stonden een aantal suggesties voorgedrukt en ook kon de inzen der eigen ideeën vermelden. Van dc 800 kaarten die Zeeuwen instuurden (beide kaartenacties samen) kwamen er ca. 150 uit de gemeente Middelburg. Middelburgse milieusuggesties De 150 Middelburgse inzenders dringen aan op de volgende maat regelen om duurzame ontwikke ling en broeikasbeleid in Middelburg vorm te geven. Bij de voorgedrukte suggesties la gen de prioriteiten aldus: 1. Beperking tropisch hardhout 20% 2. Autovrij centrum 17% 3. Stimulering fietsgebruik 14% 4. Toepassing zonne- en wind energie 14% 5. Maartegelen tegen ongewenst reclamedrukwerk 14% 6. Volledig gescheiden afvalinza meling 7% 7. Energiezuinige woningbouw 5%. 8. Meer "groene" internationale samenwerking 4%. De eigen ideeën hebben vooral be trekking op het voorkómen en be perken van afval (o.a. door beperking van plastic gebruik) en op fietsvriendelijk verkeersbeleid. Een aantal inzenders verzoekt bij voorbeeld de verkeerslichten beter op fietsers af te stemmen. Enkelen vragen om een verbod op alles- branders en open haarden. Meer informatie Een overzicht van de Middelburg se inzendingen kunt u aanvragen bij: Zeeuws Platform voor Duurza me Ontwikkeling, Lazarijstraat 1, 4331 TP Middelburg, (01180-84291) Afdeling Milieuzaken (01180-75200/75242). Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Beschermd Stadsgezicht De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 6 juli 1992 het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht heeft vastgesteld. Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad enkele wijzigingen aangebracht in zowel de plankaart als in de voorschriften. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van vrijdag 31 juli 1992 gedurende een maand voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlis- singsestraat 21 te Middelburg. Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kan binnen de boven vermelde termijn beroep worden ingesteld bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland door diegenen, die zich tijdig met hun bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend. Voorts kan een ieder binnen de vermelde termijn bij Gedeputeerde Staten beroep aantekenen tegen de door de gemeenteraad bij vaststelling van het bestemmingsplan aangebrachte wijzigingen. Erasmuswijk (derde herziening) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van vrijdag 31 juli 1992 gedurende veertien dagen ter inzage ligt het ontwerp van de derde herziening van het bestem mingsplan Erasmuswijk. De ontwerp-herziening kan worden inge zien bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikke ling, Vlissingsestraat 21. Deze derde herziening heeft betrekking op diverse onderdelen van de plankaart, die betrekking hebben op uitvoeringsfase II (vanaf de o.b.s. "De Boomenburch" noordwaarts). Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen deze herziening van het bestemmingsplan, zijn be zwaren schriftelijk kenbaar maken aan het college van burge meester en wethouders van Middelburg, p/a Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Tijdens de jaarlijks te houden kermis is het noodzakelijk tijdelijke verkeersmaatregelen te treffen. Deze maatregelen houden het vol gende in. De Markt, het parkeerterrein Plein 1940 en de Hof van Tange zijn gesloten voor alle bestuurders. Dit houdt in, dat de naar deze plaatsen leidende wegen eveneens zijn gesloten. In de Gortstraat en op het Plein 1940 is éénrichtingsverkeer toegestaan in de richting van de Varkensmarkt. In verband met de verplaatsing van de weekmarkt naar het Dam plein zijn voor de donderdag de volgende aanvullende ver keersmaatregelen noodzakelijk: Het Damplein wordt gesloten voor alle bestuurders vanaf de toe- leidende wegen. In de Segeersstraat en de Nieuwstraat (vanaf de kaaien tot de Sint Barbaragang) wordt het éénrichtingsverkeer op geheven. Het inrijden van de Nieuwstraat door vrachtverkeer wordt verboden en in de Sint Barbaragang is het plaatsen van (brom)fietsen niet toegestaan. Alle hiermede samenhangende tijdelijke verkeersmaatregelen zijn opgenomen in verkeersbesluiten. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder beta ling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afde ling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De volledige verkeersbesluiten liggen ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot het laten ver vallen van de laad- en loshaven aan de noordwestelijke zijde van de Balans tot de hoek van de Bogardstraat. Het parkeren zal ook na het vervallen van de laad- en loshaven verboden zijn. Het alge hele parkeerverbod zal worden aangeduid door het aanbrengen van een onderbroken gele streep langs de rijbaan. Burgemeester en wethouders hebben in februari 1991 besloten het parkeren te verbieden aan de zuid-oostelijke zijde van de Mo lenberg, tussen perceel Molenberg 5 en de Kromme Weele. De gele streep is echter slechts aangebracht voor perceel Molenberg 5. In de praktijk levert de beperkte toepassing van het parkeerver bod geen probblemen op voor de doorstroming en afwikkeling van het verkeer. Het besluit tot het instellen van het parkeerver bod is daarom nu aangepast aan de werkelijke situatie. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW MIDDELBURG. Het volledige verkeers- besluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Magistraatwijk en Dauwendaele IB voor de bouw van een kinderopvangcentrum aan het Meiveldpad. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 31 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om vergunning voor het ver bouwen en uitbreiden van het pand op het perceel Sint Barbara gang. Aan dit bouwplan kan medewerking worden verleend indien daartoe op basis van de Bouwverordening vrijstelling wordt verleend. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 31 juli 1992 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van De Dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bezwaren kenbaar maken. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: - de heer C.W. Spruijt voor een inrichting voor het bewerken en opslaan van hout en pallets op het adres Elektraweg 30 te Mid delburg; Kooman en Partners B.V. voor een cafébedrijf op het adres Vlasmarkt 37 te Middelburg. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: de heer P.C.O.M. de Bakker voor een galerie annex studio op het adres Nieuwstraat 11 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-Jprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 29 juli 1992 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1992 | | pagina 5