n GEMEENTE MIDDELBURG Hinderwet Verkeer Bouwplan Voorbereidings- besluit Parkeren kermis wagens Zomer- zwemmen Winkels langer open Zomeravond concert Ventweg Nieuwe Vlissingseweg: Verkeersremmers en één-richtingsverkeer? Week 30 Nieuw Middelburg Tafeltje Dekje uw! w Dauwendaele Magistraatwijk/Reijers- hove/Erasmuswijk Woensdag 22 juli 1992 DE FAAM 5 miiiiiil imittÉlÉwlél ininIK. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Stand van zaken in vier ''speerpuntwijken Sociale Vernieuwing. In de vier speerpunlwijken in Middelburg: Dau- wendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Magistaatwijk zijn al lerlei activiteiten ontplooid. Activiteiten met als doel de positie van mensen in de wijken te verbeteren door met elkaar te praten, en op een doelmatige manier knelpunten op te lossen. Belangrijke instrumenten om dit doel te bereiken zijn ondermeer de in gestelde wijkbemiddeiaars en wijktafels. Wijkbemiddelaars fungeren als aanspreekpunt voor de wijkbewoners, die met allerlei zaken bij hem of haar terecht kunnen. Wijktafels zijn een soort werkgroepen, samengesteld uit allerlei organi saties en instellingen, die actief zijn in de wijk. Wijkcoördinatoren zijn de contactpersonen, die binnen de gemeente de belangen van een wijk behartigen. Hieronder zetten we de stand van zaken per wijk op een rij. Het bestuur van de wijkvereniging Nieuw Middelburg. Nieuw-Middelburg Wijkondersteuningspunt: Pr. Marijkepiein 2 (mevr. A. Scheepers, mevr. G. den Hartog) Wijkcoördinator: De heer W. Cal jouw, telefoon 75674 Wijkvereniging Nieu w-Middeiburg: De heer L. Filius J. Catsstraat 14, 4332 VK Middelburg Tafel in de wijk De tafel in de wijk functioneert in Nieuw Middelburg. Inmiddels hebben twee bijeenkomsten plaatsgevonden. De derde is ge pland op 22 juli 1992. Aan de tafel zijn diverse projecten die zijn voortgekomen uit het onderzoek van het Consulentschap Samenle- vingsbouw, besproken. De projec ten komen hierna verder aan de orde. Wijkondersteuningspunt Het wijkondersteuningspunt wordt gevestigd in het pand Ma- rijkeplein 2. De woningbouwvere niging heeft deze woning hiervoor beschikbaar gesteld. De officiële Zoals ieder jaar vindt begin au gustus de kermis plaats op de Markt en Plein 1940. Voor het oprijden van de pak wagens van de exploitanten en het parkeren daarvan is de Loskade gere serveerd. Ook dit jaar kunnen de pak wa gens op de Loskade worden ge parkeerd vanaf 27 juli 1992 tot en met 10 augustus 1992. Ten behoe ve hiervan heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om tijdens deze periode het verbod tot het parkeren van vrachtwagens wat onder meer op de Loskade geldt niet van toepas sing te verklaren v.w.b. de pak wa gens van de kermis. Nu de Loskade en omgeving steeds meer een bewoond gebied wordt, zal worden bezien of voor de pak wagens van de kermis 1993 elders een geschikte lokatie ge vonden kan worden. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 2 7 juli tot en met 2 augustus 1992. maandag rundersaucijs, bietjes, aard appelen dinsdag groenteschotel met volkoren macaroni woensdag rundergoulash in pikante saus, sperziebonen, aard appelen donderdag kip in gemengde groenten, rijst vrijdag gepaneerde visfilet, wortel tjes, aardappelpuree zaterdag nasi rames zondag wat de pot schaft opening van het WOP is gepland op 16-9-1992. De wijkbemidde- laarsfunctie zal niet, zoals in de andere wijken, worden vervuld door een banenpooler maar door twee vrijwilligers van de wijkvere niging. Ook is het pand aan de binnenzijde opgeknapt door vrij willigers van de wijkvereniging. Versterking sociale structuur Hierover vindt overleg plaats tus sen woningbouwvereniging en wijkvereniging. Aandacht wordt besteed aan nieuwe bewoners (in troductie bij en door de wijkvere niging). Bij inplaatsing zal de woningbouwvereniging trachten rekening te houden met bewo- ningdichtheid van bepaalde straten. Overlast jongeren De stichting sociaal cultureel werk werkt aan de opzet van een activi teit voor jongeren van 14 en ouder. Deze activiteit zou moeten uitgroeien tot een permanente op- vangmogelijkheid voor deze groep. Speelvoorziening, berinrichting van Epenpark Er wordt gewerkt aan het bestek- klaar maken van de plannen voor de realisatie van een speeltuin op het van Epenpark. Een voorstel van de wijkvereni ging om op het Prins Willem Alexanderplein een speelvoorzie ning te maken wordt door de dienst Stadsbeheer verder uit gewerkt. Woonomgeving Hel overleg tussen wijkvereni ging, dienst Stadsbeheer en de Oranje Nassaumavo over het zwerfvuil heeft geresulteerd in ex tra aandacht van de school rich ting leerlingen, tevens zijn er prullenbakken geplaatst. Er is daadwerkelijk minder zwerfvuil in de wijk. In overleg met vrouwen advies commissie, de dienst stadsbeheer, woningbouw-, wijk- en huurders vereniging wordt gezocht naar een oplossing voor de hoektuinen. Er wordt eveneens een voorstel voor de verlichting van de aqhterpaden voorbereid. Foto's: Lex de Meester Stromenwijk/'t Zand In maart is een wijkbemiddelaar voor de Stromenwijk aangesteld, en deze heeft sinds april spreek uurruimte in de Ontmoetings- kerk. Na augustus zal waarschijn lijk een ruimte worden ingericht in de (huidige) Admiraalsschool. De wijktafel Sociale vernieuwing heeft twee keer vergaderd. De vol gende vergadering is septem ber/oktober. Aan de orde is geweest de wijkbe- schrijving van de Stromenwijk en er zijn projectleiders aangewezen voor de in de wijkbeschrijving ge noemde projecten, zoals de reno vatie van het winkelcentrum, de jeugdproblematiek, ontsluiting van woningen in de Volke- rakstraat, de aanpak van het Zandkreekplein. De problematiek van jongeren in de Stromenwijk wordt zo ernstig geacht dat mogelijkheden voor het starten van een jeugdhonk op korte termijn worden onderzocht. Op 16 juni heeft de dienst Stads beheer zich gepresenteerd aan de wijk. Ondanks de zeer late ver zending van de uitnodiging voor de bewoners waren er 103 perso nen aanwezig. Wijkbem idd elaar FE. van der Feen Met een aantal aanwezigen is latei- verder gesproken over de vorming van een wijkcomité. Het wijkcomité is inmiddels een feit! Op 14 juli is gesproken over taken en taakverdeling. Het comi té zal zich nog via wijkblad "De Zandvorm" van de wijkvereni ging 't Zand/Stromenwijk aan de wijk presenteren. Dit zal waar schijnlijk in september plaats vinden. Een rcnovatieplan voor onderde len van de bestrating van 't Zand- dorp, inclusief een plan voor aanpassing van het groen, wordt in de komende periode met de be woners besproken. De aanpassing van de Oostcr- scheldestraat is in volle gang. Stromenwijk Wijkbemiddelaar: De heer F.E. van der Feen Ontmoetingskerk, ingang Roompotpad Telefoon 25009 Spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur Wijkcoördinator: De heer R. Westveer, telefoon 75675 In de zomervakantie, van 25 juli tot en met 5 september, is het zwembad Poelendaele geopend op de volgende tijden: maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 20.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Tien minuten voor sluiting moe ten de bezoekers het bassin verlaten. Op de maandagen 20 en 27 juli en 10, 17, 24 en 31 augustus mogen de winkels in Middelburg langer geopend zijn dan gebruikelijk op maandag, namelijk vanaf 11.00 uur tot 18.00 uur. Op maandag 3 augustus mogen de winkels ter ge legenheid van de kermis vanaf 8.00 uur tot 18.00 uur geopend zijn. Magistraatwijk Wijkbemiddelaarster: Mevrouw R. Luijkx Wijkcentrum Het Zui derbaken Rentmeesterlaan 245 Telefoon 40111 Spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur Wijkcoördinator: De heer L. Hamelink, tele foon 75676 Wijkvereniging Magistraat wijk Mevrouw A. Jansen J. Lesagestraat 23, 4336 AG Middelburg Wijkonderhoudsploeg is nog niet gestart in Dauwendaele. Stieven is om per 1 okt. a.s. hiermede toch te starten. Hangt echter af van het vinden van geschikte kandidaten voor een dergelijke funktie (het gaat om een funktie binnen de ba nenpoolregeling). Wijktafel In Dauwendaele funktioneert sinds mei vorig jaar een werk groep S.V. Deze werkgroep funkti oneert momenteel als zgn. wijktafel. Bij de definitieve vaststelling notitie: "Een tafel in de wijk" van Jur de Haan zal de werkgroep SV. een aanpassing on dergaan c.q. in de structuur van de wijktafel worden opgenomen. Speelterrein Ewisland Op dit speelterrein zullen binnen kort twee basketbaldoelpalen worden geplaatst, evenals een klimrek en een bank. Ook de toe gang zal verlegd worden en er komt een gedeeltelijke omheining. Met omwonenden is hierover overlegd. Bovendien is men via een brief op de hoogte gesteld van de plannen. Het achterstallig onderhoud aan de speelterreinen is inmiddels ver holpen (op WOP heeft men daar foto's van). Inhaalslag Herbestrating van de Meanderhof zal volgend jaar gebeuren. De ge luidswal aan de Schroeweg zal worden opgehoogd, terwijl het verbeteren van de voetgangerso versteekplaats Vrijlandstraat tege lijk met de ontsluiting van de Agaat zal plaatsvinden (najaar 1992). Jeugdruimte De Dauwendaelse jeugd krijgt de beschikking over een eigen ruimte aan het Goudend. Het gebouw is inmiddels geplaatst en nog deze maand zullen er in het gebouw aktiviteiten worden gehouden. Wijkbeschrijving Door het Consulentschap Samen levingsopbouw is een wijkbe schrijving van Dauwendaele gemaakt. Deze is ook besproken in de werkgroep SV. Een en ander heeft geleid tot het voorstel om een aantal projekten te gaan uit voeren. Deze projekten hebben al lemaal tot doel de leefbaarheid van de wijk te verbeteren c.q. te handhaven. De wijkbeschrijving moet nog in de gemeenteraad (okt. of nov.) worden behandeld. Daarna kunnen de zgn. wijktafels ook operationeel worden. Verlichting Op een aantal plaatsen in de wijk Wijktafel Sinds december 1990 functioneert de werkgroep Sociale Vernieu wing Magistraatwijk e.o. Deze werkgroep, ook wel genoemd "de tafel in de wijk" is samengesteld uit diverse instellingen en organi saties die werkzaam zijn in de Magistraatwijk e.o. Naast SKW de Hayman en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening is de werkgroep Speelvoorzieningen, de wijkvere niging Zuid, de Woningbouwvere niging, de Cliëntenraad G.S.D. en de Huurdersvereniging onderdeel van deze werkgroep. Ook de wijkcoördinator en de wijkbemiddelaarster maken hier van deel uit. Samen probeert men oplossingen te vinden voor pro blemen en aandacht te besteden aan zaken die leven in de wijk. Daarbij heeft de werkgroep ook de medewerking van de wijkagent en de milieuagent. Onderwerpen De afgelopen tijd heeft men zich o.a. beziggehouden met: verbete ring verkeerssituaties, m.n. de Sta- tenlaan, speelvoorzieningen in de wijk, bloktijden kanaalbruggen, uitbreiding winkelcentrum, bus verbinding Dauwendaele- Magistraatwijk, herinrichting Meiveld etc. Aan de hand van een inventarisatie van de wijk wordt getracht de daarin gesignaleerde problemen aan te pakken. Wijkonderhoudsploeg Inmiddels is in de wijk ook een wijkonderhoudsploeg geïnstal leerd. Deze ploeg bestaat uit twee personen en een le tuinman. In middels heeft deze ploeg, die uit sluitend werkzaam is voor de Magistraatwijk e.o. vele werk zaamheden verricht. Het voordeel van een "eigen" wijkgebonden onderhoudsploeg is inmiddels overduidelijk aangetoond. Vaak kunnen nog diezelfde dag, of in ieder geval op zeer korte ter mijn, het overgrote deel van de klachten die bij de wijkbemidde laarster worden ingediend, wor den ogelost. Het betreft hier vooral klachten zoals het verwijderen van zwerf vuil, putten in stoepen en straten, snoei werkzaamheden, schoonma ken van de watergangen etc. Inhaalslag Voor wat betreft de wat grotere, structurele problemen zal getracht worden door middel van een "in haalslag" een aantal zaken ver sneld uit te voeren. Hierbij wordt dan o.a. gedacht aan het opknappen van diverse straten, het nemen van verkeers- remmende maatregelen, asfalte ren Statenlaan etc. Wijkbijeenkomst Na de vakantieperiode zal er een wijkbijeenkomst worden georga niseerd om de wijkbewoners van het verloop van de Sociale Ver nieuwing in de Magistraat- wijk/Reijershove/Erasmuswijk op de hoogte te brengen. Wijkbemiddelaarster mevrouw R. Luijkx Beiaardier Aimé Lombaert bespeelt het carillon van de Lange Jan op donderdag 23 juli 1992 van 19.30 tot 20.30 uur. Aimé Lombaert, musicus en stadsbeiaardier van Brugge, stu deerde aan de normaalschool te Sint-Niklaas. Daarna studeerde hij piano, orgel, theorie, muziek geschiedenis en koordirectie aan de muziekconservatoria te Gent en Delft. Aan het Lemmcnsinsti- tuut, toen nog te Mechelen, maakte hij kennis met de kerkmu ziek en het Gregoriaans. Tijdens zijn loopbaan als organist en koorleider was hij full-time leraar in het dagonderwijs. In 1975 liet hij zich inschrijven aan de Ko ninklijke Beiaardschool, eveneens te Mechelen, waar hij naast bei aardspel ook compositie van im provisatiekunst studeerde. In 1978 werd hij laureaat van de school. In 1979 volgde de benoeming tot 1. Preludium in Bes PROGRAMMA 2. Preludium in menuet 3. Fantasia nr. 1 4. Una voce poco fa (uit "II Barbiere di Seviglia") 5. Summertime (uit "Porgy and Bess) 6. Maria (uil "West Side Story" 7. Bourrée anglaise (uit Partita WV 1013) 8. Evening glory 9. Tango Tzigane 10. Capricio Arabo 11. 'Mozarl melodieën - La ei darem la mano - Voi chc sapete - Der Vogel langer bin ich ja 12. Aubade quartée pour L.es Moines ,1. Denyn R. Veremans S. Nces G. Rossini (arr. A. Lombaert) G. Gershwin (arr. P. van den Broek) L. Bernstein (arr. P. Lerinckx) J.S. Bach (arr. A. Lombaert) K. Lefevere J. Gane (arr. A. Lombaert) F. Tarrega (arr. A. Lombaert) W.A. Mozart A. Lombaert adjunct-stadsbeiaardier van Brug ge. In 1984 is hij aangesteld als stadsbeiaardier. Aimé Lombaert behaalde vele prijzen en was fina list bij diverse beiaard wedstrijden, o.m. te Mechelen en Utrecht in 1978 en te L gumkloster in Dene marken in 1982. Hij maakte vier concerttournees in de U.S.A. en Canada en bespeelde zowat alle belangrijke beiaarden ter wereld. Hij maakte ontelbare opnames voor radio, film en T.V. en reali seerde diverse L.P.'s en C.D.'s. Naast leraar aan de Stedelijke Muziekacademie te Deinze is Ai mé Lombaert ook stadsbeiaardier te Deinze en Poperinge. Hij is niet alleen ontwerper van nieuwe bei aarden, maar ook adviseur bij de restauratie van historische exem plaren. Voorts fungeert hij als lid van de muziekcommissie bij het Vlaams Ministerie van Nationale Opvoeding, van de Raad van Bestuur van de Belgische Klok- kenspelvereniging en van de Brug se Klokkenspelvereniging. In de FAAM van 8 juli 1992 is aandacht besleed aan het plan om ver- keersveiligheidsvoorzieningen aan te brengen op de Ventweg van de Nieuwe Vlissingseweg. De drie onderdelen van het plan zijn: I. Snelheidsremmende voorzieningen vanaf de Trompstraat tot aan de komgrens (voorbij de Abeelscweg) in de vorm van plateaus en drempels; II. Eén-richtingsverkeer op het wegvak Stromemveg-Abeelseweg, met uitzondering van (brom)fietsers en landbouwverkccr; III. Eén-richtingsverkeer op het wegvak Maasstraat-Stromenweg en een geslotenverklaring in beide richtingen van het wegvak Piet Heijnstraat- Braakmanstraat, beide maatregelen met uitzondering van (bromfiet sers. Ter ondersteuning van de geslotenverklaring zal bij de Braak manstraat/Piet Heinstraat de doorgang voor automobilisten - door een voorziening in het wegdek - onmogelijk worden gemaakt. Hret plan ligt ter inzage bij de afdeling Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestr 212. Tot 28 juli 1992 bent II in de gelegenheid uw mening over het plan - per onderdeel - kenbaar te maken. Speciale formulieren zijn eveneens bij de afdeling Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling be schikbaar. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Wijkbemiddelaarster mevrouw E. Looten is de openbare verlichting aan merkelijk verbeterd door van zgn. "avond branders" "nachtbran- ders" te maken (omgeving Vree- denburg) of door lantaarnpalen bij te plaatsen (omgeving winkel centrum). Verkeerssituatie op de Overloper Door de bouw van de streek school aan de Torenweg wordt toename van fietsers en brommers op de Overloper verwacht. Dit brengt (met name voor ouderen) gevaarlijke situaties met zich mee. De Werkgroep SV heeft alterna tieven aangedragen om de overlast op de Overloper tegen te gaan. De alternatieven worden nog "bestudeerd". Dauwendaele Wijkbemiddelaarster: Mevrouw E. Looten Ontmoetingscentrum Dau wendaele Vrijlandstraat 51 Telefoon 13950 Spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur Wijkcoördin a lor: De heer W. Wisse Telefoon 75673 Wijkvereniging Dau wendaele: Postbus 7120, 4330 GA Mid delburg Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: De heer J.A. Cevaal voor een herstelinrichting voor motorvoertui gen annex verkooppunt voor motorvoertuigen en motorbrandstof fen op het adres Laan der Verenigde Naties (ongenummerd) te Middelburg; De heer M. Rottier voor een Partycentrum op het adres Langeweg 3 te Nieuw- en Sint Joosland. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-Jprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 - telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 22 juli 1992 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het pand Veersesingel 45 aangeduid par keervak (invaliden-parkeerplaats), behalve voor de invalide waar voor de parkeerplaats is bestemd. Tevens is het besluit tot aanwijzing van een dergelijke parkeer plaats, aangeduid voor het pand Damplein 5, ingetrokken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied voor het verbouwen/vergroten van de woning op het perceel Nieuwlandseweg 11. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 24 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 6 juli 1992 een voorbereidings- besluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het slachthuisterrein aan de Laan der Verenigde Naties, zoals dat is aangegeven op tekening S 224-16 d.d. 8 augustus 1991; b. het gedeelte van het Meiveld, zoals dat is aangegeven op teke ning S 156-61 d.d. 11 juni 1992. Het besluit treedt in werking op 22 juli 1992 en ligt met de bijbe horende pré-adviezen en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage.

de Faam | 1992 | | pagina 5