Anda van Riet exposeert 'bescheiden' op Schorpioen The Starshooters debuteren op cd Veere en zijn gilden getoond 'Dorpen op Walcheren' Domburgse tekenclub exposeert ANDERE KUK OP MIDDELBURG EN FOTOGRAFIE 2 JULI T/M 8 JULI IN MIDDEN ZEELAND Als het spreekwoord 'bescheidenheid siert de mens' meer dan halve waarheid is, is de foto grafe Anda van Riet prachtig versierd. ,lk houd niet van zoveel poeha", verdedigt ze zich. En: „Er hangen niet meer dan tien foto's van me. Niks bijzonders". Toch wordt een afspraak gemaakt. Omdat ze bijna twee jaar voor deze krant werkt is het hemd dus kennelijk nader dan de rok. Ook dichten Expositie van familie Góth in Zeeuws Museum Verkopen Lichtspel Milieu centraal in uitvoering Muziekschool Filmzomer in Schuttershof Woensdag 1 juli 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 lüf IM lïï igf Hï DOMBURG Expositieruimte VVV Domburg. Domburgse reken- en schilderclub. aquarellen, olieverfschilderijen, teke- ningen etc. DONDERDAG 2 JUII Hervormd Kerkkoor Middelburg, zomeravondconcert. Hervormde Kerk, Zoutelande, 20 u. VRIJDAG 3 JUU GOES VRIJDAG 3 JUL! Ze poseert haar kunnen met het fototoestel momenteel in de kof fiekamer van De Schorpioen aan de Loskade in Middelburg. Er hangen in de ruimte waar kinde ren vaak verveeld aan de armen van ouders of onderwijzers han gen tien zwart-wit foto's op maxiformaat die een ander beeld geven van Middelburg en.... de fotografie. Spelen met licht is het hoofditem. De foto's tonen een ander Mid delburg. Bijvoorbeeld: waar de Vismarkt donker toont tegen het vallen van de avond, weet Van In het Zeeuws Museum is tot en met 20 september een ten toonstelling te bezichtigen van schilderijen en tekeningen van Maurice, Ada en Sarika Góth. Op 1 april overleed Sarika Góth in haar huis De Goutsbloeme in Veere. Haar nalatenschap vormt het bewijs van haar lange en rijke kunstenaarsleven. Niet alleen heeft zij veelsoortig werk van haarzelf bewaard uit de tijd dat ze actief deelnam aan het (Zeeuw se) kunstenaarsleven maar ook van haar vader Maurice en haar moeder Ada. Uit de boedel is een expositie samengesteld die met recht een overzicht geeft van de activiteiten van een kunstenaars familie. Riet ook de dag scherpe nuances te geven. Misschien bedoelt ze wel: juist de dag zit vol uitersten. De muur met graffity-achtige schilderingen, roepen naast het lichtenspel spanning en vragen op. Wat bedoelde de muurschil der met de woorden? 0 dat! Of...? De Korenbeurs op het Dam plein strijkt plooien strak die er nooit geweest zijn. Van Riet maakte ze in haar zucht naar donkere en lichte plekken. Wie goed kijkt, ontdekt dat fotografe ren ook dichten is; meer waarden geven aan de stomme door men sen handen gemaakte bouwsels in de stad die trekt. „Ik ga nooit op pad met het idee om daar of daar te fotograferen. Het is bij de ze expositie nauwelijks te zien. Meestal heb ik inderdaad mijn ca mera bij me. Zie ik iets dan foto grafeer ik dat. Meestal weet ik meteen of het goed of slecht is. Ik maak eerst het plaatje en weet wat het is. En als het om Middel burg gaat, zoek ik inderdaad niet naar de geijkte plekken. Een mooie foto van het stadhuis of van de Lange Jan? Oh. Nee toch. Dat vind ik zo makkelijk". Ze zoekt naar „lichtspel". Zoals: „Een muur is vaak een muur. Maar kijk je goed dan zie je dat het ene steentje meer met het licht doet dan het andere het glinstert meer in het zonlicht. Daar probeer ik dan iets mee te doen". Dat ze zou schilderen met de ca mera wijst ze naar het land der fabels. „Nee ik fotografeer. Als ik dit soort foto's maak, dan kijk ik altijd naar het licht en schaduw spel. Ik gebruik daarbij allerlei hulpmiddelen om voor elkaar te krijgen wat ik wil; dus zeg maar: om er een bepaalde sfeer in te maken. Zo probeer ik de span ning neer te zetten die ik wil. Maar eigenlijk fotografeer ik veel liever mensen. Ook dan in een bepaalde sfeer". De expositie op De Schorpioen vindt ze niet zo belangrijk. „Ik doe mee omdat ik ook wel eens wat wil verkopen", wijst ze op de foto van de graanbeurs waarop de sticker 'verkocht' plakt. „Als ik ooit echt exposeren ga, doe ik dat groot. Overigens zonder de poeha waarmee zoveel nepten- toonstellingen worden omgeven. Van die mooie verhaaltjes rond die exposities moet ik op de pot. Hoe slechter, hoe meer poeha", zegt ze licht aangeslagen. Maar dan volgt onmiddellijk een cor rectie. „Hoewel. Wie ben ik om dat zo te zeggen". Van Riet begon haar carrière ach ter de camera zo'n zes zeven jaar geleden. „Om redenen die ik niet aan de grote klok hoef te hangen heb ik toen aan van alles ge dacht. Het werd fotografie". Om wat meer kijk op de zaak te krij gen bezocht ze een fotoacade mie in België. „Ach moet dat nou allemaal? Ik heb toch genoeg gezegd". De expositie is te zien tot en met 1 september tijdens de openings uren van De schorpioen. Het gaat goed met de rock roll- formatie The Starshooters. Op het rockhouse-label werd eind mei een cd uitgebracht die inter nationaal wordt gedistribueerd. Vrijdag 3 juli komt de zesmans- formatie naar de Stadsdanszaal in Middelburg om de cd officieel te overhandigen. Verwacht wordt dat Hans Dulfer ook die avond aanwezig zal zijn om er te spelen. Hans Dulfer is trouwens de meest vooraanstaande persoon die lof zwaait over de muziek van de Zeeuwse Starshooters. Op de hoes spreekt hij alom bewonde ring over de rock roll-groep. En zoals bekend: Dulfer zal nooit iets zeggen als hij er niet volledig ach terstaat. speelt ook een aantal ex-leden van The Starshooters (voorheen Johnny and the Starshooters). Ook producent Peter Visser is aanwezig. Verder is er een verlo ting waarbij Bram Geene een saxofoon beschikbaar heeft gesteld. Tijdens de presentatie van de cd The Starshooters. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg staan tot en met 8 augustus in het kader van de ten toonstellingsreeks 'Dorpen op Walcheren' de dorpen Biggeker- ke, Koudekerke en Zoutelande centraal. De expositie bevat dorpsgezich ten en foto's van de inundatie, de wederopbouw, volksspelen, mu ziekverenigingen, het kerkkoor van Biggekerke, ringrijden in Kou dekerke, burgemeester Kodde van Zoutelande en de hoefsmid van Biggekerke. Ook worden er prentbriefkaarten en affiches ten toongesteld. De expositie is inge richt op de tweede verdieping en is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Eén van de foto's toont een ringrijderij in Koudekerke in 1955. Leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool verzorgen vrij dag 3 en zaterdag 4 juli een uit voering de de Middelburgse Stadsschouwburg. Het begint beide dagen om 19.30 uur. Al lerlei klassen komen aan bod. Een musical is het hoogtepunt in het programma. In deze musical krijgt Bobby het voor elkaar om de bouw van een zwaar vervuilende fabriek tegen te houden. De jongen moet daarvoor van alles onder nemen, onder meer een reis in de tijdmachine. Ook andere kin deren voeren - in deze musical - actie tegen de milieuvervuiling en de onmacht of onwil van de politici en ondernemers. En zo wordt er uiteindelijk een wereld- milieuregering gevormd. De Veerse gilden staan dit jaar centraal tijdens een tentoonstel ling van het gemeente-archief van Veere. De handel en wandel van de ambachtslieden worden getoond in De Vierschaar (stad huis) aan de Markt. Jaarlijks wordt uit het Veerse verleden een onderwerp toegelicht. Veere telde twintig gilden vanaf de Middeleeuwen tot de Franse tijd. ledereen die een beroep uit oefende moest lid zijn van het gil de, tegenwoordig vergelijkbaar met een vakbond. Zowel docto ren als fruiteniers kenden hun ei gen gilde. Ook voor sport en ontspanning kende Veere een gil de, namelijk het schuttersgilde en het rederijkersgilde. Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Stadhuis Grote Markt). Mare de Regt, sieraden. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Oosterscheldeziekenhuis. ('s- Gravenpolderseweg 114) Jan de Boer, olieverfschilderijen. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. (Sin gelstraat 13). Jan de Boer, olieverf schilderijen. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Van den Berge. (Wijngaardstraat 3-D. Zo- meropstelling uit stock groepsten toonstelling. Wo.t/m za. 13 tot 17 uur. Gasterije Vrouwe Winowah. (Beestenmarkt 14) Nico Welzenes. aquarellen Landschappen van Zee land. Di. t/m zo. vanaf 16 uur. Galerie De Hoekweide. (Nazareth 4, Wolp- haartsdijk). Hans Keukelaar, goua ches. Do. en za. 12-17 uur, vr. 12-21 uur. Gezondheidscentrum Magnolia. (Magnolia, Goes). Joop Dam. Aqua rellen, tekeningen en collages in oost- Indische inkt. Gemeentearchief. Con nie de Jong. Beeldhouwwerken. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 u. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Galery 'Het Gouden Briefke'. (St. Janstraat 22). Bronzen beelden, aquarellen, kera miek, beschilderden zijden jassen. Ma van 13 tot 18 uur. Di t/m vr van 10 tot 17 uur. Ramschip De Schorpioen. (Loskade). Carla Latenstein van Voor st. Aquarellen, pastels. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Dingemans, Rob de Haan, olie verfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Gale rie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dage lijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Groot mede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bilbiotheek. (Kousteensedijk 7). Expositieruimte: Wim Keessen. Olieverfschilderijen en aquarellen (vanaf 29 juni). Ope ningstijden: Ma. 17.30-21 uur, Di. t/m vr. 10-21 uur, za. 10-13 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteense dijk 7). Dorpen op Walcheren, Bigge kerke, Koudekerke en Zoutelande. Openingstijden bilbiotheek. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Martin McNamara, Autumn in the Antipo des, beeldententtonstelling. Maurice, Ada en Sarika Góth. Schilderijen en tekeningen. Di. t/m vr. 10-17 uur, za. t/m ma. 13.30-17 uur. 't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7). oude en moderne kunst. Di. t/m za. van 1Q-18 uur. f3 'Het Middelburgs Koffiehuis. (Lan ge Viele 61). Arda van Bockom-Maas, schilderijen. Dagelijks te bezichtigen. Wandelkerk. Amerikaans-Joodse kunstenaar St. Epstein, tentoonstel ling. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71). Hanneke Kres, emoties in pastel krijt en acryl. Do. t/m za. 13 17 uur en op afspraak. Café Tympaan. (Markt 83). Marlike Poldermans, olie verfschilderijen. De Vleeshal. (Kui perspoort 22). Sarkis. Installatie 'Geistesblitz'. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Carto grafie, van en over kaarten. Koffies hop: Ilse van Loo, schilderijen en acryl. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Gehele jaar. OOSTKAPELLE Rabobank. (Lantsheerstraat 1). Ton- nie Outermans, foto-expositie. Ope ningstijden bank. OOST-SOUBURG Openbare bibliotheek. (Kanaalstraat). Cor van der Padt, olieverfschilderijen, pasteltekeningen en aquarellen. Ope- ningstijden bibliotheek. VEERE Grote Kerk Veere. expositie i.s.m. kunstenaarsgroep "de 10 Zeeuwen". Ma. t/m za. 10 - 17 uur, Zo. 14 - 17 uur. Museum De Schotse Huizen. (Kaai 25-27). Verzameling van Aer- nout baron van Lynden. Kunstenaar saffiches. Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m za. 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissin- gen/Breskens. Op dubbeldeksveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promo tie (beeld van Zeeland als vakantie land). Gemeentearchief Vlissingen. (Hellebardierstraat 2). Natte golven en droge handdoeken. De toeristische ontwikkeling van Vlissingen. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Don Monfi/s en Johan de Koning. 'De Subtiele Ste den', installaties. Ma. t/m vr. 10 tot 17 uur. Za. en zo. 13 tot 17 uur. Strand- hotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkun de, Zeeuws Planetarium. Café Soif. (Bellamypark 14). Annemieke Visser- v.d. Woestijne, aquarellen, acryl- en olieverfdoeken. Dagelijks vanaf 14 uur, behalve dinsdag. Watertoren, in stallaties. Phillip Galgiana en George Legrady (USA). WEMELDINGE Zeeuwse Muziekschool, uitvoe ring, Stadsschouwburg, Middelburg, 19.30 u. Jos van Immerseel, orgelconcert. Lutherse Kerk, Middelburg, 20.30 u. Black Umfolosi, Zimbabwaanse dans- en a capella groep, Openlucht theater, Domburg, 20.30 u. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlis singen, 14 u. Crescendo en Sursum Corda, zo meravondconcert, Zionskerk, Oost- kapelle, 20 u. Veere's Genoegen, twee zomera vondconcerten, Schotsehoek, Ga- pinge, 19.30 u. en Fort den Haakweg, Vrouwenpolder, 20.15 u.. Happy Festival, muziek en straat toneel, Kortgene, 13 tot 16 u. Festival Nieuwe Muziek, Klove niersdoelen, Middelburg, Jos Zwa nenburg, fluiten en electronica, 20.30 u. Loos, 22.30 u. ZATERDAG 4 JUU Zeeuwse Muziekschool, uitvoe ring, Stadsschouwburg, Middelburg, 19.30 u. Zeeuwse Muziekschool (Goes), uitvoering. De Hoogte, Goes, 19.30 u. Zeeuwse bands (sessieband leden Emmeroyt Blues en Metro Paradise, Misty Basement), slotfeest, jonge rencentrum Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 21.30 u. Zeeuwse Muziekschool, stads- concerten, podia binnenstad Middel burg, 13.30 tot 16.30 u. Happy Festival, muziek en straat- toneel, Kamperland, 13 tot 17 u. Festival Nieuwe Muziek, Klove niersdoelen. Middelburg, Tomoko Mukaiyama, piano, 20.30 u. Future Shock, 22.30 u. ZONDAG 5 JUU Middelburgs Muziekcorps MKK, concert, muziektent. Molenwater, Middelburg, 11.30 u. Fanfare Ons Genoegen, Man- huistuin, Goes, 12-13 u. DINSDAG 7 JUU Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga, carillonbespeling. Grote Kerk Goes, 13.30-14.30 u. Jamsessie, Frapo's, Bellamypark, Vlissingen, 22 u. Bram Beekman, orgelconcert, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 u. Kees van Eersel, Marktconcert, Grote Kerk, Goes, 12.30 u. WOENSDAG 8 JUU Brassband Ceacilia, zomeravond concert, Catharinakerk, Zoutelande. 20 u. Zeeuws Vocaal Ensemble, koor concert, Ned. Herv. kerk. Domburg, 20.30 u. 'Wat 'n schat', poppentheater Sim Bolus, Ambachtscentrum, Goes, 14.30 u. De films die van 3 juli tot en met 29 augustus in filmthea ter Schuttershof worden ver toond vallen allemaal in het kader van Filmzomer 1992. Dat festival bestaat uit een deel filmvakantie en een an der deel vertoont commercië le films die de afgelopen periode nog niet in Middel burg waren te zien. In totaal worden 56 films getoond. Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage lijks geopend. Omdat de Domburgse teken- en schilderclub 10 jaar bestaat wordt dat gevierd. Daarom is in de expositieruimte van de VVV in Domburg een tentoonstelling in gericht. Er is allerlei werk te zien, het re sultaat - aldus Harry Bouw meester, de man die de club vanaf het begin heeft geleid - van de grote mate van vrijheid die de leden hebben. Hij ziet zich liever niet als leider, maar als coach die de leden van de club helpt bij het ontwikkelen en uitwerken van werk. Op de tentoonstelling zijn olie verfschilderijen, aquarellen, pasti ches en tekeningen te zien. De onderwerpen variëren van land schappen tot portretten. Bouw meester helpt de leden bij het kiezen van materiaal en leert ze inzicht krijgen in de wereld van de beeldende kunsten. De 'coach' studeerde M.O. tekenen in Tilburg. Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Alham bra Vlissingen II. 'Flodder in Ameri ka' 20 en 23 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Hand that rocks the Cradle' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'My Girl' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Hook' 19 uur en Grand Canyon 22 uur. Schuttershoftheater Middelburg. 'Delicatessen' 20 uur en 'In bed with Madonna' 22.30 uur, ZATERDAG 4 JUL! Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Al hambra Vlissingen II, 'Flodder in Amerika' 20 en 23 uur; 'My Girl' 14 uur. Alhambra Vlissingen III. 'Beet hoven' 14 uur en 'The Hand that rocks the Cradle' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'My Girl' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Hook' 19 uur en 'Grand Canyon' 22 uur.. Schuttershoftheater Middelburg, 'Ju-Dou' 20 uur en 'In bad with Ma donna 22.30 uur. ZONDAG 5 JUL Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Flodder in Amerika' 20 en 23 uur; 'My Girl' 14 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Beet hoven' 14 uur en 'The Hand that crocks the Cradle' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'My Girl' 19 uur en 'Basic Instinct' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Grand Cany on' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'De Tweede Cirkel' 20.30 uur. MAANDAG 6 JULI Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'My Girl' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Tha Hand that crocks the Cradle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Basic In stinct' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Inner Cir kel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Le Mépris' 20.30 uur. DINSDAG 7 JUU Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'My Girl' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Hand that crocks the Cradle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Basic In stinct' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Inner Cir kel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'When Harry met Sally' 20.30 uur. WOENSDAG 8 JULI Alhambra Vlissingen I, 'Flodder in Amerika' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'My Girl' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Beet hoven' 14 uur en 'The Hand that crocks the Cradle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Basic In stinct' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flodder in Amerika' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Hook' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'When Harry met Sally' 20.30 uur. DONDERDAG 9 JUL! Alhambra Vlissingen I. 'Flodder in Amerika' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'My Girl' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Hand that crocks the Cradle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Basic In stinct' 20 uur. Grand Theater Goes. 'Flodder in Amerika' 20 uur. Electro Middelburg, 'Hook' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'De Avonden' 20.30 uur. Wi VRIJDAG 3 JUL! Electro Middelburg, 'Hook' 19 uur. ZATERDAG 4 JUL! Alhambra Vlissingen IV, 'Sneeuw witje' 14 uur. Electro Middelburg, 'Hook' 14 en 19 uur. ZONDAG 5 JUL! Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuw witje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Hook' 14 uur. WOENSDAG 8 JUU Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuw witje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Hook' 14 uur.

de Faam | 1992 | | pagina 7