illtlivii/l GEMEENTE MIDDELBURG Oud papier? Hier! r*? Bussluis voor stadhuis gereed Verkeer Bouwplan Hinderwet Huurverhoging 1992 in het kort Voorbereidingsbesluiten, voorzieningen in scholen, schietbaan politie Reconstructie Veerseweg Collecten Tafeltje Dekje OUD PAPIER APART Week 27 Woensdag 1 juli 1992 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 6 juli 1992 om 14.00 uur begint de vergadering van de ge meenteraad in de raadzaal van het stadhuis. O kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Ge handicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststellen notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 13 april 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Nieuwe Wet openbaarheid van bestuur: machtiging tot beslissen op verzoek om informatie. 4. Aanpassing schietbaan. De minister van Binnenlandse Za ken heeft besloten de politie uit te rusten met de z.g. Aktion III mu nitie. Uiteraard zal de politie hier mee moeten gaan oefenen. Door de werking van de Aktion III ko gel voldoet het huidige gordijn van de schietbaan niet meer aan de te stellen eisen. Materiaal dat hieraan wel voldoet is inmiddels ontwikkeld maar nog erg duur. Meer kogelvanggordijnen achter elkaar zijn even effectief. Inherent aan de Aktion III kogel is dat deze meer kruitresten op de vloer achter laat dan de huidige munitie. De vloer zal om milieu hygiënische redenen veelvuldig moeten worden gereinigd met een aan te schaffen explosievrije stof zuiger. 5. Ontwerp-begroting 1993 ge meenschappelijke regeling Brand weerkring Zeeland. 6. Vervroegde aanschaf bluskle- ding en hulpverleningsvoertuig Brandweer. 7. Beschikbaarstellen krediet voor restauratie van de Koepoort. 8. Vaststelling bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht. Het ontwerp-bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht heeft in het kader van de officiële vaststel lingsprocedure met ingang van 14 februari 1992 gedurende een maand voor een ieder ter inzage gelegen. Hiervan is vooraf op de bij wet voorgeschreven wijze ken nis gegeven. Daarbij is tevens mel ding gemaakt van de mogelijkheid om bij de gemeente raad bezwaren kenbaar te maken. Van deze mogelijkheid is gebruik gemaakt door in totaal 25 perso nen/instanties. De gemeenteraad dient binnen 4 maanden na het einde van de ter- visielcggingsperiode, dus uiterlijk in zijn vergadering van 6 juli 1992, te beslissen omtrent de ingekomen bezwaren en tot (al dan niet gewij zigde) vaststelling van het bestem mingsplan. Conform de in de Wet op de Ruimtelijke Ordening ver melde procedurevoorschriften zijn de bezwaarden in de gelegen heid gesteld hun bezwaren ten overstaan van de raadscommissie Stadsontwikkeling nader toe te lichten. 9. Vaststelling voorbereidings besluiten. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor: a. het slachthuisterrein aan de Laan der Verenigde Naties. Mo menteel wordt een procedure doorlopen voor de vestiging van garagebedrijf Cevaal met motor- brandstoffenverkooppunt. b. een gedeelte van het Meiveld. Momenteel zijn plannen in voor bereiding voor de inrichting van een speeltuin (met bijbehorende bebouwing) en de mogelijke bouw van een kinderopvangcentrum. 10. Plan van scholen basisonder wijs periode 1-8-1993 tot 1-8-1996. Voor het openbaar onderwijs is er geen aanleiding te veronderstellen dat uitbreiding van het aantal openbare basisscholen in deze ge meente noodzakelijk is in de hier voor genoemde periode. Van de besturen van de bijzondere scho len is geen verzoek ontvangen om in voornoemde periode een basis school te stichten. 11. Vaststelling overzicht huis vesting scholen voor s.o. en v.s.o., planperiode 1994-1996. 12. Eervol ontslag aan de heer P.J. Kampman, directeur openbare basisschool "De Oosterburch". 13. Gefaseerde vervanging meubi lair bovenbouw o.b.s. "De Boo- menburch". 14. Toepassing art. 70 WBO dislo- katiebeleid o.b.s. "De In 1991 zamelden Middelburgse scholen, sportverenigingen, kerken, muziek- en andere verenigingen 2.300.000 kg oud papier in. Die hele vracht belandt gelukkig niet op stortplaats Midden-Zeeland. Dit apart gehouden papier komt via de papierhandel weer als grondstof bij de papier-industrie terecht. Dit hergebruik spaart natuurlijk ons milieu. Voor het maken van eenzelfde hoeveelheid papier worden door dat her gebruik minder bomen gekapt en wordt minder energie gebruikt. Nu staan er helaas vaak nog pakketten oud papier naast de vuilniszak. Wanneer wij in Middelburg de mogelijkheden om ons papier af te ge ven of op te laten halen beter benutten, kunnen wij daarmee verder te gengaan dat deze waardevolle grondstof domweg gestort wordt. In de eerste week van juli starten de voorbereidende werkzaamhe den voor de reconstructie van de Veerseweg. Deze reconstructie houdt onder meer in het asfalte ren van de rijbaan en de aanleg van remmende voorzieningen. De werkzaamheden zulten vermoede lijk begin 1993 gereed zijn. Vóór de bouwvakantie wordt voornamelijk gewerkt aan aan- uw k t J "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 6 juli tot 13 juli 1992 maandag rundergehakt, spinazie, aard appelen dinsdag groenteschotel met volkoren macaroni woensdag runderrollade, rode kool, aardappelen donderdag kip, gemengde groente, rijst vrijdag vis, worteltjes, aardappelen zaterdag nassi goreng zondag wat de pot schaft passing van nutsvoorzieningen. Na de bouwvakantie starten de werkzaamheden. Hel werk zal in fasen worden uitgevoerd, om de overlast voor het verkeer en de be woners zoveel mogelijk te beper ken. Ie Fase: huisnrs. 36/36 tot kruising Nassau/aan. 2e Fase: kruising Nassualaan tot de be bouwde kom grens. Tijdens de werken zullen het wijk- en bestemmingsverkeer en de lijnbussen ZWN over één rijstrook worden geleid met ge bruikmaking van een mobiele ver- keerslich ten installatie. Parkeren is niet mogelijk binnen het weg vak, waar werkzaamhe den worden uitgevoerd. Geduren de die tijd worden bewoners verzocht de auto elders te parkeren. Aandacht wordt nog gevraagd voor het plaatsen van hel huisvuil op die plaatsen, waar de huisvuil- auto kan komen. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende week een huis-aan- huis-collecte te houden: Nationaal Epilepsie Fonds tot en met 4 juli; Stichting Manna Metterdaad van 6 juli tot en met 11 juli. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec te bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Garantieprijs De gemeente Middelburg houdt het inzamelen van oud papier aantrekkelijk voor verenigingen, ondanks de zeer lage marktprijs voor oud-papier op dit moment. Dat doet de gemeente door aan verenigingen voor elke kilo door hen aan de handel verkocht pa pier een subsidie te geven van maximaal 8 cent (informatie bij Dienst Stadsbeheer 75300). Meestal brengen; soms thuis ophalen Papier inzamelen gebeurt meestal via het breng-systeem. Denk aan de papier-containers van de mi lieuparkjes, maar ook aan grote papier-containers, zoals de per manente papiercontainer bij de Gemeentewerf (Oude Veerseweg; deze container en die van de mi lieuparkjes zijn in beheer bij de Zendingscommissie van de Gere formeerde Gemeente). Ook scholen, verenigingen en ker ken plaatsen zulke grote contai ners regelmatig op bepaalde dagen en soms zelfs permanent. Enkele organisaties halen in be paalde wijken bij vaste adressen regelmatig oud-papier op. U kunt u hier ook voor opgeven en een afspraak maken om uw papier ge regeld af te laten halen. Lijst van inzamelaars op verzoek Er is een lijst beschikbaar van or ganisaties die van derden ("niet- leden") oud-papier aannemen ol die oud-papier bij derden afhalen. Die lijst kunt u afhalen bij sectie voorlichting (Stadhuisstraat 2) of toe laten sturen (75242). Voor precieze informatie over op halen van oud-papier en over het jaarrooster en de plaatsingstijden van grote papier-containers bij u in de buurt kunt u deze organisa ties bellen. Breeburch". 15. Toepassing art. 74 WBO inza ke vervanging meubilair en gor dijnen in de gemeenschapsruimte "Regenboogschool" voor basis onderwijs. 16. Toepassing art. 74 WBO inza ke vervangen leerlingensetjes groep 3 t/m 8 "Prins Willem Alexanderschooi" voor bijzonder basisonderwijs. 17. Toepassing art. 74 WBO inzake: a. voorziening plafonds b.s. "Griffioenvlinders"; b. vervanging boeiboorden "Ba siskwartier"; c. herstel c.v.-installatie "Buiter- hoveschool"; d. vervanging gordijnen aula/per- soneelskamer "Prinsenhove- schooP'; e. herstel c.v.-installatie hoofdge bouw "Prinsenhoveschool"; f. herstel c.v.-installatie dislokatic "Prinsenhoveschool" voor basis onderwijs. 18. Verzoek art. 82 ISOVSO inza ke roestvorming kozijnen "Too- renvliedtschool". 19. Verkopen grondbedrijf. 20. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1992. 21. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van handcom puters ten behoeve van de par keerpolitie. 22. Afwijzing aanvraag gemeente garantie. 23. Verzoek om gemeentegarantie i.v.m. financiering aanpassings- werken Van Kleffenslaan 100. 24. Beschikbaarstellen krediet voor de bouw van de parkeerkel der aan de Kousteensedijk. 25. Sanering exploitatietekort 1989 van de Stichting Nieuwe Mu ziek Zeeland. 26. Concept-jaarrekening 1991 Zeeuwse Muziekschool. 27. Ontwerp-begroting 1993 Zeeuwse Muziekschool. 28. Kostenbeheersing/wijziging gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool. 29. Convenant meerjarige budget financiering Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek. 30. Kredietaanvraag t.b.v. renova tie sportvloer sporthal De Kruitmolen. Aangezien de vloer in 1989 nog in goede conditie verkeerde, is de re novatie steeds uitgesteld. Nu is dit echter noodzakelijk. De toplaag vertoont slijtageplekken en (haar)scheurtjes. Om te voorko men dat ook de ondervloer gaat scheuren, dient de toplaag te wor den afgeschuurd en weer op gevuld. 31. Rondvraag. Foto: E. Enge! Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren (i.v.m. bouwwerkzaamheden tijdelijk) te verbieden voor een aan de Meestoof, schuin tegenover het toegangspad naar Flat E aange duid parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeer plaats is bestemd. Tevens hebben zij besloten deze invaliden-parkeerplaats na afloop van de bouwwerkzaamheden te verplaatsen naar de Loskade, en wel het eerste parkeervak ten zuiden van het toegangspad naar Meestoof Flat E. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan het wijzigen van de voorgevel en het bebouwen van het erf tot 100% op het per ceel Sint Janstraat 10-12. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 3 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Bastion Development B.V. te Den Haag voor een hotel met beheerders ruimte op het adres Bosschaartsweg/Torenweg te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) procedu re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 1 juli 1992 staat de officiële kennisgeving. In de busbaan voor het Stadhuis is een bussluis aangebracht. Een bussluis of een personenauto- stop is een belemmering in het wegdek, die moet voorkomen, dat andere voertuigen dan de bus deze route rijden. In het wegdek van de busbaan is aan de kant van de Vlasmarkt een verhoging (carter kraker) zowel als een verdieping aangebracht en wel op een zoda nige wijze dat alleen de bus er on gehinderd gebruik van kan maken. De personenauto, die ondanks de geslotenverklaring en ondanks de waarschuwingsboden de bussluis toch wil passeren zal ter plaatse van de verdiepingen naar beneden zakken en zich zo vastrijden. Aan beide zijden van hel plein voor het Stadhuis, beter bekend als de gele steentjes, staan borden "gesloten in beide richtingen voor bestuurders": één aan de kant van de Lange Noordstraat en één aan de kant van de Vlasmarkt. Op een onderbord is een uitzondering ge maakt voor onder andere (brom)- fietsers en de lijnbussen van het Streekvervoer Z.W.N. In het verleden is op verschillende manieren getracht door het aan brengen van een fysieke belemme ring, zoals een slagboom en een carterkraker, de naleving van de geslotenverklaring af te dwingen in het belang van de verkeersvei ligheid. Omdat de laatste jaren het verbod te vaak werd overtreden heeft het gemeentebestuur besloten over te gaan tot de aanleg van de bussluis. Gelijktijdig is de bestrating van het plein aangepast. Een gedeelte van de gele steentjes is vervangen door klinkers van een andere kleur. De baan waar de bus mag rijden is in bronskleur bestraat. terwijl ook de fietser zijn eigen kleur heeft, namelijk rood. De kleur van de bestrating zal dui delijk aangeven welke weggebrui ker deze stroken mag gebruiken. Het is van groot belang dat voet gangers en (brom-)fietsers zich aan hun "eigen" rode baan hou den én rechts houden, omdat ze anders gevaar lopen in het gat van de carterkraker terecht te komen met alle vervelende gevolgen vandien. Op 1 juli 1992 worden de huren van de meeste woningen en kamers in Nederland weer verhoogd. In de regel zal het gaan om een huurverho ging van 5,5%. Het kan zijn dat de huur van een woning met meer dan 5,5% zal worden verhoogd. De huurverhoging mag, behalve in bijzon dere gevallen, echter niet hoger zijn dan 9,5%. Deze getallen zijn, even als in 1991, 2,5% hoger dan in de voorafgaande jaren. Dit komt door de financiële maatregelen die de regering en parlement hebben af gesproken in het kader van de zogeheten "Tussenbalans". Dat is het tussentijdse "huishoudboekje" waarin de financiële situatie van de Rijksoverheid op een rijtje is gezet. Besloten is toen dat het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer de ko mende jaren in totaal bijna 1400 miljoen gulden moet bezuinigen. Hoe moet een huurverhoging worden voorgesteld De Huurprijzenwet woonruimte bepaalt dat de huurverhoging schriftelijk aan de huurder moet worden voorgesteld. Als voor waarde voor een huurverhoging per 1 juli geldt dat het voorstel om de huur te verhogen de huurder uiterlijk op 31 mei moet hebben bereikt. Waarom kan de huur met 5,5%, 7,5% of 9,5% omhoog gaan Er zijn huren die te laag zijn in verhouding tot wat de woning biedt aan grootte, voorzieningen of comfort. Dit wordt de kwaliteit van de woning genoemd. Deze kwaliteit wordt uitgedrukt in pun ten. Hoe meer punten de woning heeft, hoe hoger het percentage van de huurverhoging zal kunen zijn. Is de door u betaalde huur prijs achtergebleven wij de kwali teit van de woning, dan mag de huurverhoging 7,5% bedragen. Als de huurprijs in verhouding tot de kwaliteit veel te laag is, dan mag de huurverhoging zelfs 9,5% zijn. Wanneer de huurprijs op peil is zal de huurverhoging 5,5% be dragen. Hoe kan worden nagegaan of de voorgestelde huurverhoging van 7,5% of 9,5% juist is Op het voorstel tot huurverhoging moet het aantal punten dat de wo ning heeft vermeld zijn. Aan de hand hiervan kunt u beoordelen of de vermelde voorzieningen kloppen met die ook in en rond de woning aanwezig zijn. Zijn hier over vragen, neem dan eerst con tact op met uw verhuurder voor een nadere toelichting. Blijven er daarna nog twijfels beslaan, haal dan de brochure "Huuraanpas singen 1992" van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer op het postkantoor of bij de bibliotheek of bij de Sectie Voorlichting. Voor een huurverhoging van 5,5% is geen puntentelling vereist. Deze verhoging is in het algemeen toe gestaan. Wanneer kan bezwaar worden ge maakt tegen de huurverhoging Als er verschil van mening blijft over de huurverhoging, dan heeft het alleen zin bezwaar te maken indien: - het voorstel tot huurverhoging niet juist is en dit bezwaar kan lei den tot een lagere nieuwe huurprijs; - de woning ernstige onderhouds- gebreken heeft en deze al eerder bij de verhuurder gemeld zijn. Er is sprake van een blijvend ver schil van mening als de verhuur der na overleg met de huurder niet bereid is aan de bezwaren van de huurder tegemoet te komen. Voor het maken van bezwaar is het ge bruik van een speciaal formulier voorgeschreven, verkrijgbaar bij sectie Voorlichting en bij Maat schappelijke Zaken, Simpel- huisstr. 1. Dit formulier moet binnen zes weken vanaf de voor gestelde datum van de huurverho ging bij de verhuurder worden ingediend. Huurcominissie Als u via het speciale formulier bezwaar heeft gemaakt tegen de huurverhoging, hoeft de verhuur der hel niet eens te zijn met uw bezwaren. De verhuurder kan dan aan de huurcominissie vragen om een uitspraak te doen. De huur cominissie beslist in dat geval of de huurverhoging redelijk is. De huurcominissie is bereikbaar in Goes, telefoon 01100-11891. Let op Het is voor u als huurder belang rijk dat er zo snel mogelijk iets ge daan wordt met uw bezwaren tegen de huurverhoging. Die be zwaren kunnen bijvoorbeeld te maken hebben met de ondcr- houdstekortkomingen aan uw wo ning. Daarom is het verstandig om direct na ontvangst van het voorstel tot huurverhoging con tact op te nemen met uw verhuur der. Als deze niet aan uw bezwaren tegemoet kan komen en u blijft bij uw bezwaren, is het raadzaam het bezwaarschrift naar de verhuurder op te sturen. Om zo snel mogelijk een uitspraak van de huurcominissie te krijgen, kan de verhuurder direct na ontvangst van uw bezwaarschrift de zaak aan de huurcominissie voor leggen. m m ■mmm Afgelopen zaterdag is de nieuwe spoorwegovergang in de Nieuwlandseweg opengesteld voor hel verkeer. Met de ingebruikname van de nieuwe overgang vervallen de spoorwegovergangen aan de Herculesweg (de weg over het industrieterrein Arnestien) en die bij het Shellstation. Het ver vangen van de twee oude overgangen door één nieuwe heeft te maken met de voorwaarden die de Nederlandse Spoorwegen stellen in verband met de verkeersveiligheid. Ook het tracé van de Nieuwlandseweg wordt aan de nieuwe situate aangepast. Aan de aanslui ting van de wijk Dauwendaele op de Nieuwlandseweg wordt nog gewerkt, daarom dient men hier rekening te houden met werkverkeer. Het industrieterrien is in tweeën gedeeld: Arnestein l ten zuiden en Arnestein II te noorden van de spoorlijn. Foto: E. Engel

de Faam | 1992 | | pagina 5