n llilittwill H JhiiiiéliwbiUriE. GEMEENTE MIDDELBURG Schaalvergroting Openbaar Basisonderwijs Middelburg Aanleg bassin Welzijns- programma Verkeer Aanpak schoolroute-knelpunten Bijzondere BijstandSociaal FondsKredietbankSchuldsanering Collecten EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Griffioen Commissies Week 26 Tafeltje Dekje uw] Woensdag 24 juni 1992 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wat doet de gemeente Middelburg voor de lagere inkomens Bijzondere bijstand verstrekken Uitkering uit het Sociaal Fonds Lening van de Kredietbank Schulden saneren Bemiddelen bij schulden Kwijtschelden belastingen 1. Bijzondere bijstand Eten, kleding, onderdak, verwar ming, meubels en ontspanning zijn zaken die iedereen nodig heeft. Om dat te kunnen betalen ontvangt iedereen een salaris of een uitkering. Maar er kunnen ook bijzondere uitgaven zijn, die niet iedereen heeft en waarvoor wellicht bijstand kan worden ver strekt door de Gemeentelijke So ciale Dienst. Wat zijn nu bijzondere uitgaven? Dit kan per persoon verschillen. Een paar voorbeelden: - Een deel van de eigen bijdrage voor medische voorzieningen zo als een bril, tandprothese, gehoor apparaat en gezinsverzorging. - Taxikosten of de extra kosten van het gebruik van een eigen auto als men om medische rede nen niet meer in staat is om met het openbaar vervoer te reizen. - Reiskosten voor het bezoeken van verpleegden en verzorgden. Als bijvoorbeeld een gezinslid in een ziekenhuis elders in het land is opgenomen. - Crèchekosten en oppaskosten als Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende week een huis-aan- huis-collecte te houden: Nationaal Epilepsie Fonds, van 29 juni t/m 4 juli; Manna Metterdaad, van 6 juli t/m 11 juli. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. i "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 29 juni tot en met 5 juli 1992 maandag boerenschotel van gebakken aardappelen, rundvleesworst, spinazie, dinsdag gebraden varkensvlees, sa- voye kool, aardappelen woensdag gebraden rundvlees in fijne groentesaus, bloemkool donderdag blokjes vis in citroensaus, ge mengde groenten, aard appelen vrijdag blokjes kip in champignon saus, spruitjes, aardappelen zaterdag bami goreng met kipsaté zondag wat de pot schaft men een noodzakelijke opleiding volgt. - Kosten van noodzakelijke oplei dingen. Bijstand is altijd aanvullend. Dat wil zeggen, dat bijstand alleen kan worden toegezegd als de kosten niet door bijvoorbeeld het zieknfonds of de bedrijfsvereni ging worden vergoed. Daarom wordt dit altijd eerst uitgezocht. 2. Het Gemeentelijk Sociaal Fonds Mensen die langdurig van een mi nimum inkomen moeten rondko men kunnen financiële moeilijkheden krijgen. Omdat bijstand voor schulden niet moge lijk is, wordt dan verwezen naai de Kredietbank voor een lening. Als ook dat niet meer kan, wordt in sommige situaties een gift of renteloze lening verstrekt uit het Sociaal Fonds. Bovendien is de gemeente van mening, dat kinde ren in gezinnen met een minimum inkomen ook moet kunnen mee doen aan het verenigingsleven. Daarom stelt de Gemeenteraad hiervoor jaarlijks een bedrag be schikbaar. Vijftig procent van de voor de kinderen verschuldigde contributie van (sportverenigin gen kan hieruit worden vergoed. De maximale bijdrage uit het So ciaal Fonds wordt bepaald op grond van de individuele omstan digheden en kan in principe niet meer zijn dan 1.000, 3. De Gemeentelijke Kredietbank Mensen met een uitkering, of die ouder zijn dan 65 jaar, kunnen meestal bij de commerciële ban ken geen geld lenen. Bij de Ge meentelijke Kredietbank kan dit wel, mits er een redelijke zeker heid is voor de terugbetaling. De ze lening moet altijd binnen drie jaar worden terugbetaald en maximaal kan 15.000,worden geleend. De Kredietbank beoordeelt de noodzaak van het krediet en of de betrokkene financieel in staat is het gevraagd krediet binnen drie jaar af te lossen. Als er nog ande re schulden zijn wordt dit in de berekening meegenomen. Een le ning kan bijvoorbeeld worden verstrekt voor aanschaf of vervan ging van meubilair, kleding, ver huiskosten en de sanering van schulden. 4. Schuldsanering Het kan iedereen overkomen, dat door een daling van het inkomen de aangegane verplichtingen niet meer kunnen worden nagekomen. Bij de GemeentelijKe Sociale Dienst kan dan worden verzocht om een schuldsanering. Het sla gen van een schuldsanering is af hankelijk van de volledige medewerking van de aanvrager, de hoogte van de schulden, de aflos singscapaciteit en de medewer king van de schuldeisers. De aanvrager moet bereid zijn om gedurende een periode van drie jaar van een minimum inkomen te leven. Berekend wordt welk be drag kan worden afgelost als de volledige aflossingscapaciteit gé- durende drie jaar wordt gebruikt. Alle schulden worden dan in één Op 28 juni sluit de inspraakter mijn op de tweede nota Schaal vergroting Openbaar Basisonderwijs in Middelburg. Op basis van de inspraakreacties op de eerste nota, is het een en an der veranderd. De belangrijkste veranderingen zijn: - De fusie wordt gefaseerd uitge voerd, dus niet alle scholen fuse ren per 1 augustus 1993. Een aantal fuseert per 1 augustus 1996; - De "Van Randwijckschool" zal indien mogelijk een samenwer kingsschool gaan vormen met "De Wegwijzer" in Nieuw- en Sint Joosland; - De nieuwe opheffingsnorm voor de Middelburgse basisscholen wordt maximaal 169. Het voorstel voor de nieuw te vor men basisscholen ziet er nu als volgt uit: - "De Boomenburch", "De Zuid- burch" en "De Zeeburch" vor men per 1 augustus 1993 één nieuwe school. Deze school wordt in de drie bestaande gebouwen ge huisvest; - "De Sandenburch", "De Bree- bureh", "De Westburch" en "De Burch" vormen per 1 augustus 1993 één nieuwe school. Deze school wordt gehuisvest in de ge bouwen van "De Sandenburch", "De Westburch" en "De Burch"; - "De Oosterburch", "De Rosen- burch" en "De Eendragtsburch" vormen per 1 augustus 1996 één nieuwe school. Deze school wordt gehuisvest in het gebouw van "De Eendragtsburch" en in het ge bouw van "De Rosenburch" en/of "De Oosterburch". Over de definitieve huisvesting wordt een besluit genomen in 1996; - "De Arneburch" en "De Vrij- burch" vormen per 1 augustus 1996 één nieuwe school. De school wordt gehuisvest in de tweede bestaande gebouwen; - Als het mogelijk is vormen de openbare "Van Randwijck school" en de Protestants Christelijke School "De Wegwij zer" een samenwerkingsschool in Nieuw- en Sint Joosland. - Als een samenwerkingsschool in Nieuw- en Sint Joosland niet mo gelijk blijkt zal de "Van Rand wijckschool" per 1 augustus 1993 een nieuwe school vormen met "De Eendragtsburch". De leerlin gen zullen in beide gebouwen les krijgen. Alle nieuwe inspraakreacties zul len weer zorgvuldig worden bestu deerd. De Gemeenteraad neemt op maandag 21 september 1992 een definitief besluit over de schaalvergroting. De fusiecirculaire (brief over de reclupositie van het onderwijzend personeel) is op 15 mei jl. door liet Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen gepubliceerd. Het belangrijkste onderdeel hieruit is dat de werkgarantie van het on derwijzend personeel van de te fu seren scholen tot 1 augustus 1996 grotendeels is gegarandeerd. In het volgend schooljaar gaat het onderwijs op onze basisscholen gewoon door zoals iedereen ge wend is. De onderwijsgevenden en ouders van de scholen die per 1 augustus 1993 samengaan, werken daar naast met elkaar aan de start van de nieuwe school. De onderwijsgevenden en ouders van de scholen, die per 1 augustus 1996 samengaan, zullen zich in ieder geval vanaf 1 augustus 1994 gaan voorbereiden op de start van de nieuwe school. foto: Jaap Wolterbeek. nieuwe lening opgenomen, het geen ook veel overzichtelijker is. Indien de schulden te hoog zijn om binnen drie jaar te kunnen worden afgelost, wordt aan de schuldeisers gevraagd genoegen te nemen met een lager bedrag. Bijvoorbeeld: er is totaal 10.000,— aan schulden. De af- lossingscapaciteit over drie jaar bedraagt 5.000,—. Aan de schuldeisers wordt dan gevraagd genoegen te nemen met een direc te betaling van 50% van de vorde ring en kwijtschelding van het restant. 5. Schuldbemiddeling Schuldbemiddeling wordt toege past als er wel voldoende aflos singscapaciteit is voor schulden, maar de schuldeisers verlangen een te hoog (maandelijks) aflos singsbedrag. In dergelijke situaties kan de Ge meentelijke Sociale Dienst bemid delen tussen de cliënt en de schuldeisers. Hierbij zijn veel oplossingen denkbaar. Er kan een nieuwe lening worden verstrekt met een langere aflossingstermijn, waarmee alle schulden worden af gelost. Aan de schuldeisers kan ook worden verzocht genoegen te nemen met een lager aflossingsbe drag, of uitstel van aflossing. In bijzondere situaties kan de cliënt zijn inkomen overdragen aan de gemeente, die dan zorgt voor zijn levensonderhoud en de aflossing van de schulden. 6. Kwijtschelding gemeentelijke belastingen Indien uw inkomsten niet hoger In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 25 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroe- vers, telefoon 75633. Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 25 juni om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 29 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Mar cus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 30 juni om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walra- ve, telefoon 75466. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in hel stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlich ting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de co mm issiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 6 juli om 14.00 uur. zijn dan bijstandnormen en af hankelijk van de hoogte van uw verplichtingen zoals huur en bij zondere kosten, kan kwijtschel ding van de volgende belastingen worden aangevraagd: afvalstoffenheffing (reini gingsrecht); - rioolrecht; - hondenbelasting. Een verzoek om kwijtschelding kunt u indienen bij de afdeling Fi nanciële Zaken van de gemeente. Informatie kunt u inwinnen bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Postbus 570, 4330 AN Middel- burg. Bezoekadres: Simpel- huisstraat 1, Middelburg. Spreekuren op werkdagen van 08.30-11.30 uur. Telefoon: 01180-75666. foto: Jaap Wolterbeek. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat het bestuur van de Werkplaatsen Walcheren het college van Gedeputeerde Staten heeft verzocht om een vergunning op grond van de Ontgrondin genverordening Zeeland voor het aanleggen van een waterbassin bij de Kwekerij Veldzigt aan de Oude Vlissingseweg. Het verzoek ligt met bijlagen van 25 juni 1992 tot en met 24 juli 1992 voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat tot en met 16 juli 1992 het GEMEENTELIJK ONTWERP-WELZIJNSPROGRAMMA 1993 voor iedereen ter inzage ligt bij de sectie Voorlichting en de sectie Welzijn van de dienst Maatschappelijke Zaken van de gemeente Middelburg. Het ontwerp-Programma is tevens in de voorlich tingswinkel voor een bepaalde periode te leen. Een ieder, die door het ontwerp-Programma rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedurende de termijn van tervisieligging schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-Programma indienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan de gemeenteraad van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis dat zij bij besluit van 7 januari 1992 de huidige als Noord-Zuid verbinding van de in de gemeente Middelburg aange wezen route gevaarlijke stoffen (via de Schroeweg, Groenewoud, Looierssingel, Walensingel, Sandberglaan, Leliëndaalseweg) heb ben gewijzigd in die zin, dat als nieuwe Noord-Zuid verbinding in de gemeente Middelburg de volgende route gevaarlijke stoffen is aangewezen: Schroeweg, Groene woud, Poelendaelesingel, Nieuwe Vlissingse weg, Stromenweg, Koudekerkseweg, Laan der Verenigde Naties, Leliëndaalseweg. Dit besluit treedt in werking op 25 juni 1992. Veilig Verkeer Nederland (VVN) en de Fietsersbond enfb zouden graag zien dat ouders en leerlin gen de gevaarlijke knelpunten op de route tussen schooi en huis aangeven en dat hiervoor op scho len meer aandacht komt. Scholie ren manoeuvreren dagelijks op hun fiets door het verkeer, al of niet begeleid door hun ouders. Soms gaan ouders ertoe over hun kinderen met de auto te halen en te brengen. Dat kan al of niet be wust te maken hebben met (hun beleving van) de verkeersveilig heid op de route naar school. Vei lige verkeersroutes stimuleren het gebruik van de milieuvriendelijke fiets. Om aan den lijve te ondervinden hoe fietsvriendelijk Middelburg eigenlijk is, heeft een aantal Mid delburgse raadsleden, op uitnodi ging van de fietsersbond enfb op 15 juni jl. tijdens de ochtendspits een route door Middelburg mee gemaakt. Vanaf 29 juni zullen er herbestra- lingswerkzaamheden plaatsvin den aan de vent weg die langs de Laan der Verenigde Naties loopt. Het gaat hier om het gedeelte van de vent weg dat gelegen is tussen de Seisweg en de Euromarkt. De werkzaamheden, die enige over last voor de bewoners van de Griffioen kunnen veroorzaken, zullen ongeveer twee maanden in beslag nemen. Campagne "Wij Gaan Weer Naar School" De campagne "Wij Gaan Weer Naar School" van Veilig Verkeer Nederland kent u van de spandoe ken die ook in Middelburg na de zomervakantie boven toegangswe gen hangen. Die campagne richt zich niet alleen op scholen, ouders en leerlingen, maar ook op (brom)fietsers, automobilisten en chauffeurs van vrachtwagens en bussen. Deze campagne omvat veel meer dan alleen spandoeken. Er zijn aparte lespakketten voor het basis- en het voortgezet on derwijs. Behalve lesbrieven voor verschillende niveaus bevatten die pakketten ook o.a. de brochures: "De aanpak van knelpunten op de schoolroute" en "De aanpak van verkeer en vervoer" met les suggesties. Begin 1992 konden de scholen lespakketten en andere campagne-materialen bestellen. Slechts een beperkt aantal Mid delburgse basisscholen toonde be langstelling. Dat zal wellicht het gevolg zijn van de invoering van de nieuwe plannen op onderwijs gebied. Aanpak schoolroute-knelpunten Knelpunten zijn gevaarlijke of als zodanig beleefde verkeerssitua ties. De brochure "De aanpak van knelpunten op de schoolroute" geeft allerlei praktische tips en voorbeelden van hoe die knelpun ten kunnen worden geïnventari seerd en aangepakt. Scholen kunnen in hun verkeerslessen dat school-onderzoek behandelen en zó inhaken op de persoonlijke schoolroutebeleving van hun leer lingen. Ouders èn leerlingen geven ieder aan hoe "(on)veilig" zij de ver schillende onderdelen van de rou te ervaren. Per school kan zo een overzicht van knelpunten worden verkregen. Voor zover de scholen zelf geen invloed hebben op (het omzeilen van) deze knelpunten kunnen deze doorgegeven worden aan de gemeente. Dat kan waardevolle informatie opleveren over de Middelburgse situatie. Het is denkbaar dat dit gevolgen heeft voor de gewenste verkeersstromen in Middelburg. Overigens wordt thans gewerkt aan een mobiliteitsonderzoek. Mede op basis daarvan zal een nieuw verkeerscirculatieplan wor den ontwikkeld. De enfb wil scholen graag met raad en daad bijstaan bij het schoolroute- knelpuntenonderzoek. Vaker op de fiets binnen Mid delburg Niet alleen voor onze veiligheid maar ook voor ons milieu is het nodig om vaker de fiets te (kun nen) gebruiken. De fiets is een uit stekend milieuvriendelijk vervoersmiddel voor de korte afstand. Uit onderzoek is bekend dat veel Middelburgers voor ritjes binnen Middelburg de auto pakken. In Middelburg kan dus nog veel va ker de fiets gebruikt worden. Deze maand worden de Middelburgse gemeenteambtenaren via een actie opgeroepen om op de fiets op het werk te komen. Meer informatie Fietsersbond enfb, mw. R. Beukert (01180-15543). Gemeente Middelburg, Dienst Stadsontwikkeling, Postbus 61, 4330 AB Middelburg

de Faam | 1992 | | pagina 5