Subaru introduceert de SVX Officieel Subaru Dealer GARAGE FRANCKE Rapenburgweg 1 4365 ND MELISKERKE, tel: 01186-17 48. PZC WEEKBLADEN Deze Autokrant Extra is stevig gevuld met nieuws en achter gronden uit de autowereld. Derde jaargang, nummer 12 Twee wekelijkse bijlage van De Faam/De Vlissinger Samenstelling en redaktie A. Hanneman T. Vos Redactiecommissie: A. de Buck, Auto Poppe Walcheren bv P. Goedbloed, Autodemontage bedrijf Goedbloed Th. Louisse, Autolease maatschappij Midlease bv J.A. Dijkwel, Dijkwel Vlissingen bv J. Richter, Autobedrijf Van Fraassen J. Cevaal, Toyota Cevaal en Autorama Walcheren K. Baas, Auto Janssens Vlissingen bv Zomer 1992, Nederland zal weer massaal op vakantie gaan, in binnen- maar vooral in buitenland, waar veel we gen andere eisen aan uw auto stellen dan in Nederland. Volgens de statistieken kop pelen ruim twee miljoen Ne derlanders hun caravan of vouwcaravan straks weer telredactie 01180-81000 tel. advertenties 01184-84000 Deze Autokrant is een uitgave van PZC-Weekbladen Limited Edition: Range Rover Windsor achter de auto, tienduizenden Nederlanders verkiezen een aanhangwagen voor de baga ge. Ook zijn er weer volop boottrailers en paardentrailers op de weg. En natuurlijk zul len de kofferruimtes weer uit puilen met bagage. Vakantie voorbereiden Gevaarlijke gevolgen Vraag om advies Woensdag 24 juni 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Schokdempers van levensbelang Rover Nederland introduceert met de Range Rover Windsor een speciale versie van één van haar Land Rover produkten gebaseerd op de Range Rover Vogue Automaat met de 3.9 liter V8i benzine motor met brandstof inspuiting. De Range Rover Windsor is alleen in de spe ciale kleur Brooklands Green verkrijgbaar. De voorbumper met geïntegreerde spoiler is in de carrosseriekleur gespoten, evenals de si- deskirts en achterbumper. De Range Rover Windsor heeft lichtmetalen 5-spaak velgen, lederen Connolly bekleding in de kleur Sorrell en is bovendien voorzien van Airconditioning. Cruise Control behoort tot de standaard uitrusting. Vanaf heden staat de Range Rover Windsor bij de dealers in de showroom voor de prijs van f 149.450,- incl. BTW. legd. Een veilig 4WD-onderstel en top- motortechnologie zijn ook in de SVX weer een vertrouwde basis voor maximaal rijplezier. Dat alles werd verpakt in een sportieve coupé- Voordat de technici van Subaru begonnen met de ontwikkeling van de auto die nu als SVX op de markt verschijnt, werd besloten om als uitgangspunt de ideale sportcoupé te nemen. carrosserie. De Subaru SVX is een raszuivere sportcoupé. Niettemin is er voldoende binnenruimte voor vier personen plus hun bagage. Een topklasse sportcoupé moet in alle opzich te hoogwaardig zijn. Weldadigheid dient ge combineerd te worden met functionaliteit; comfort en rijkwaliteiten gaan immers hand in hand. Veilligheid is één van de prioriteiten. Ac tieve en passieve veiligheidsmaatregelen zor gen voor een optimale bescherming van de inzittenden. De krachtige motor en het sublie me onderstel zorgen voor rustgevend rijgenot, zelfs op zeer lange afstanden. Ruim twee jaar geleden introduceerde Subaru de Legacy aan de top van de middenklasse. De Legacy voldoet aan de strengste, interna tionale eisen als het gaat om prestaties, effi ciency en kwaliteit. De Legacy werd ontworpen om z'n bestuurder een ruime hoe veelheid rijplezier te bieden; dat is dan ook één van de pijlers waaorp de Subaru-filosofie sinds jaar en dag rust. Naast rijplezier biedt de Legacy uiteraard eveneens een forse dosis vei ligheid en comfort. Het fundament voor de SVX werd aldus ge- weg. Als een automobilist snel moet uitwij ken, reageert de auto onvoldoende op de stuurreactie. De auto is niet onder controle, waardoor een botsing soms onvermijdelijk wordt.... Een ander groot gevaar van dit verplaatste zwaartepunt vormt het remvermogen. Tijdens het remmen wordt te weinig energie verwerkt door de voorremmen, zodat de remweg aan zienlijk verlengt. Goede schokdempers zorgen voor het verschil tussen op tijd stil staan en een ongeluk. Helaas zijn veel automobilisten zich niet be wust van het gevaar dat overbelasting van de auto met zich meebrengt. Een zwaar beladen auto moet voorzien zijn van uitstekende schokdempers. Bij voorkeur schokdempers die er speciaal voor zijn gemaakt om juist bij een zware lading de vier wielen stevig op de weg te drukken. Alleen dan heeft de auto een goede grip op de weg en lopen de inzittenden van een auto met aanhanger geen onnodig risico. Overbelasting van de auto is levensgevaarlijk voor de inzittenden. Ook al is een overbeladen auto met goede schokdempers uitgerust, dan nog is de auto moeilijk te besturen. De over belaste auto met aanhanger rijdt in een alles behalve rechte koers. Het is dan ook goed om tijdens het voorberei den van uw vakantie stil te staan bij de schok dempers. Uw vakantie zou immers een voortijdig einde kunnen krijgen wanneer u we gens de extra belasting van uw auto en ver keerde of versleten schokdempers een ongeluk krijgt. Als uw auto een caravan of aanhangwagen trekt, of een zware lading op het imperiaal of in de kofferbak heeft, worden er hoge eisen aan de demping van uw auto gesteld. Gelukkig bestaan er goede oplossin gen voor het probleem van een zware lading. Monroe bijvoorbeeld heeft speciale schok dempers voor auto's die een zware lading moeten trekken, die door vrijwel ieder garage bedrijf kunnen worden gemonteerd. Door overbelasting zijn de koplampen niet meer goed afgesteld, wat zeer hinderlijk is voor bestuurder en tegenligger. Vooral een te genligger kan door verblinding in gevaarlijke situaties terechtkomen. Een tweede gevaar schuilt in een verslechterd zicht door de ach terruit. Het grootste gevaar van overbelasting is ech ter het feit dat het zwaartepunt wordt ver plaatst naar de achterkant van de auto. Hierdoor vermindert de druk op de voorwiëlen en hebben de wielen onvoldoende 'grip' op de Een belangrijk advies voor een veilige reis is dat van de vakman. Hij kan precies vertellen welk type schokdempers voor uw auto - in uw specifieke geval, met uw specifieke lading - de beste is. Schokdempers slijten langzaam, zonder dat u er erg in heeft. U past onbewust uw rijstijl aan het veranderde rijgedrag van uw auto aan. Schokdempers zijn bepalend voor uw veiligheid. Dus zeker als u veilig op vakan tie wil, is het belangrijk om daar bij stil te staan!

de Faam | 1992 | | pagina 15