UIT HET ZAKENHART Zomerbus uitgebreid naar Zuidhollandse eilanden Noordweg-bewoners houden gemeente aan afspraken Meer projecten uit Zeeland verwacht Dineren in Politie Brandweer!^ Ambulance Bel snel 06-11. Kruiswoordraadsel Kanaal door Walcheren volop bedrijvigheid Kunststof kozijnen Cadeaushop vult gaten op De Zuidhollandse eilan den maken dit jaar voor de eerste keer gebruik van de Zomerbus. Daar mee bedienen de busmaatschappijen ZWN en Carlier Tours nu de hele kuststrook van Ouddorp tot Knokke. Rond het Brielse Meer onderhoudt het verbond Carlier/ZWN een aparte busdienst voor toeristen. De Zomerbus rijdt van 1 juli tot en met 31 augus tus. Nieuwe fietswinkel in Vrouwenpolder VEERE NIET BLIJ MET ZOMERBUS Zeeuwse Beroepenmanifestatie trok veel belangstellenden Patiënten- en ouderverenigingen in de toekomst in één platform vte* xs Maatschappij fa BASTION MILIEU TIP MILIEUWINKEL MIC 39- 62 - 65 - 27 - 28 - 50- 56 -2 IMieuw boekje over Middelburg Woensdag 17 juni 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 De provincies Zeeland en Zuid- Holland, gemeentes en een aan tal ministeries subsidiëren deze zomerse service die is bedoeld om het autogebruik terug te drin gen en is een aanvulling op de bestaande dienstregeling van de bussen. De Zomerbus heeft een eigen betalingssysteem, waarbij - aldus meldt ZWN - de prijzen aantrekkelijk zijn gehouden. „In de meeste gevallen is de auto duurder. Dat was ook de opzet van de Zomerbus. De 'normale' strippenkaart kan niet worden gebruikt", waarschuwt ZWN in een persbericht. De Zomerbus kent drie kaartsoor- ten. De dagtripper, het half uurtje en de passé partout. De dagtrip- per kost f 7,50 en er kan zowel opkde Zomerbus als op de nor male lijndienst mee worden gere den. Voor het half uurtje betaalt de reiziger f 2,- en de passé par tout is bij enkele recreatie ondernemers te koop. De passé partout is geldig voor twee vol wassenen en maximaal vier jon geren onder de 16 jaar. Bij sommige attracties wordt korting verleend aan reizigers van de Zo merbus. Voor Schouwen- Duiveland wordt nog een apart kaartsysteem bedacht. De Zo- merbussen zijn herkenbaar aan opvallende logo's. Wie het trou wens kien uitstippelt kan voor een appel en een ei met de Zo merbus naar Knokke. Arnold de Kok in zijn nieuwe fietswinkel De Kok Tweewie/ers in Vrouwenpolder. Aan de Dorpsdijk 42 in Vrouwen polder is sinds afgelopen donder dag een nieuwe fietsenwinkel gevestigd. De Kok Tweewielers is eigendom van Arnold de Kok, die ruim 25 jaar in het fietsenvak zit. Hij begon als fietsenmaker bij Je- remiasse in Goes, verhuisde daarna naar Domburg en startte daar een eigen fietswinkel. In Vrouwenpolder ontbrak het aan een echte fietswinkel en gezien het groeiend toerisme daar, besloot Arnold de Kok in deze gemeente een nieuwe fietsen winkel te beginnen. In het voor malige woonhuis heeft hij zowel In de gemeente Veere wordt de Zomerbus met argusogen ont vangen. In Gapinge 'denderen dagelijks lege bussen' door de straten met veel te hoge snel heid. De gemeente heeft vast gesteld dat de bussen niet harder dan 15 km/uur mogen rijden. Maar de chauffeurs houden zich niet aan die regel. De bevolking van Gapinge stelt gelaten vast dat er geen kip gebruik maakt van de bussen: ze zijn altijd leeg. De raad zet dan ook vraagtekens bij de bijdrage (11 duizend gul den) die haar gemeentekas jaar lijks levert. En er is nog meer ellende rond het openbaar vervoer in de ge meente Veere. Dat weten de be woners van de Noordweg in Serooskerke maar al te goed. Da gelijks trilt hun huis als de tachtig bussen over hun slecht geplavei de straat komt. De klinkers liggen er schots en scheef en als het heeft geregend lopen de kuilen vol met water. Een troosteloze aanblik, oordeelt een bewoner. „Zeker als je bedenkt dat de bus sen ook hier niet harder dan vijf tien kilometer per uur mogen rijden, terwijl ik me wel eens af vraag of ze zelfs niet boven de vijftig uitkomen". De bewoners van de Noordweg worden al sinds 1988 zoetgehouden. Toen beloofde de gemeente: „Om de overlast als gevolg van trillingen zoveel mogelijk te beperken heeft ons college toegezegd aan de bestrating van de busroutes extra aandacht te zullen besteden en waar mogelijk het materiaal van de bestrating aan te passen aan het zwaardere verkeer". Op grond van die ruim vier jaar oude toezegging hebben de bewoners van de Noordweg de gemeente dringend verzocht om de af spraak na te komen. Bijna hon derd bewoners hebben die brief ondertekend. 50 INZENDINGEN VOOR TOERISME TROFEE Slechts twee Zeeuwse projecten zijn aangemeld voor de ANWB/NBT Toerisme Trofee '92. Alleen de gemeente Bruinisse en het Toeristisch Bureau Zeeuwsch-Vlaanderen dingen mee. NBT en ANWB hadden meer uit deze provincie ver wacht. Meer dan vijftig projecten moeten de ANWB en de NBT nu onderzoeken. Het merendeel is afkomstig uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Gronin gen en Overijssel. Met de Toerisme Trofee willen de ANWB en het Nationaal Bureau voor Toerisme de verbetering van het toeristisch produkt stimule ren waarbij de samenwerking tussen overheid, bedrijfsleven en andere organisaties centraal staat. De gemeente die op de meest aansprekende manier het thema water in haar toeristisch produkt weet te verwerken krijgt f 50.000,- en een trofee. Een ju ry van deskundigen beoordeelt de inzendingen Kuilen in de weg laten niets te raden over overlast voor de be woners van de Noordweg. De belangstelling voor de in no vember 1991 gehouden zesde Zeeuwse Beroepenmanifestatie was op alle fronten groter dan ooit. Dat staat in het onlangs ver schenen evaluatieverslag van de manifestatie die werd georgani seerd door de Stichting Keuzebe geleiding Onderwijs Arbeid (SKOA). Tijdens de manifestatie werd door een team van professionele enqueteurs de mening van ruim 500 bezoekers gepeild, verdeeld over scholieren, volwassenen en begeleiders. 98% gaf als algeme ne indruk van de manifestatie goed tot ruim voldoende. De SKOA noemt het een verheu gend feit dat het bezoekersaantal ten opzichte van vorige mani festaties met ongeveer 12% steeg tot 13.500. Met name het groepsbezoek uit de scholen droeg bij aan deze forse stijging. NIEUWE ATTRACTIE IN MINIATUUR WALCHEREN Naar alle waarschijnlijkheid zullen in de komende jaren in Zeeland de stichting ondersteuning patiënten- en ouderverenigingen, de federatie van ouderverenigin gen en het patiëntenplatform Zeeland opgaan danwel partici peren in één regionale patiënten en consumkntenplatform (RPCP). Dat schrijft gedeputeer de A.J. Dijkwel in een notitie over het provinciaal beleid ten aanzien van patiënten/consumenten platforms. Individuele patiëntenorganisaties, zoals 'Samen Beter', staan dan voor de afweging te kiezen voor het gemeenschappelijk belang en te (blijven) participeren in het RPCP, ofwel voor volledig behoud van autonomie en geen samen werkingsverbanden meer aan te gaan. Zodra de Tweede Kamer zich heeft uitgesproken over de decentralisatie van de financie ring van de RPCP's en het duide lijk is of en zo ja, welke taken en bevoegdheden de provincie op het gebied van patiëntenbeleid krijgt zal het college van GS aan de provinciale staten nadere voorstellen overleggen. Walcheren heeft een nieuw Ka naal door Walcheren. Althans in pocketformaat. De graafwerk zaamheden zijn zonder veel bom barie uitgevoerd in Miniatuur Walcheren aan het Molenwater in Middelburg. Met Pinksteren werd het kanaal in gebruik geno men. Het Kanaal is zo compleet als mogelijk uitgevoerd. In de sluizen van Veere worden bootjes ge schut die dan het Veerse Meer opvaren. Ook is er een dijk met boompjes er op en het jaagpad is eveneens zo natuurlijk mogelijk nagebootst. Miniatuur Walcheren wil zoveel mogelijk bedrijvigheid laten zien. Dat is attractiever om naar te komen kijken, argumen teert de directie. Overigens is het attractiepark niet alleen tot de herfstvakantie open (seizoensverlenging). Wie wil kan er nu ook 's avonds te recht tot negen uur. Van 1 juli tot en met 31 augustus is Miniatuur Walcheren dan geopend van 9.30 tot 21 uur. In diezelfde pe riode rijdt er een dubbeldeksbus voor Miniatuur langs campings op Walcheren om zoveel mogelijk publiek binnen te krijgen. op C 7 - 'V 5 Ook mogelijk in dubbelfocus voor 299,- en varifocus voor 399,- (informeer naar de voorwaarden). Max. sterkte van -4 tot +4 enkelvoudig tot cilinder 2. De aanbieding is geldig t/m 11 juli. Andere kortingsregelingen zijn hierop niet van toepassing. BEL GRATIS 06 - 0226776 (lijden s kantooruren) "''//iiiV wmm mi Huurdersvereniging - De Huur dersvereniging Middelburg houdt woensdag 17 juni om 20 uur haar jaarlijkse ledenvergadering in ontmoetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat. Na het huishoudelijke gedeelte wordt een lezing gehouden over 'Wat staat de Middelburgse huur- ders te wachten?' Vluchtelingenwerk - De Werk groep Vluchtelingenwerk Wal cheren viert vrijdag 19 juni om 16 uur de feestelijke heropening van haar gebouw aan de Bakkers gang 2 in Vlissingen. de benedenverdieping als de bo venverdieping ingericht voor de verkoop van fietsen. Naast de winkel is de werkplaats. Voor fietsliefhebbers verkoopt hij de merken Batavus, Union en Ra leigh uit voorraad. Naast toerfiet sen en kinderfietsen verkoopt de zogenaamde ATB's, de all time bikes, vroeger beter bekend als de mountainbikes. Arnold de Kok verwacht dat de toeristen vooral gebruik zullen maken van zijn reparatie-service. „Nee, toeristen kopen hier niet zo snel een nieuwe fiets, maar de mensen die een eigen vakantie huisje hebben in de omgeving van Vrouwenpolder heb ik al wel over de vloer gehad" verzekert de fietsverkoper. Voor de vakan tiegangers met kinderen heeft hij een groot aanbod \/an kinderfiet sen, driewielers en steps. Van die laatste verkoopt hij er nog niet veel. Arnold de Kok meent „Bij Nederlanders is de step niet zo populair. Kinderen gaan van een driewieler gelijk over op een fiets met steunwielen. Maar Duitse toeristen zijn wel gecharmeerd van de step en daarom heb ik ze hier in de etalage staan". 0 Bastion Hotels introduceert: Restaurant "La Marmite"! La Marmite is het Franse woord voor kookpot. Bastion vertaalt dit in een assortiment van internationaal be kende gerechten. Home-cooking op z'n best. met zorg geselecteerd en samengesteld. Nu krijgt u als voorproefje van 17 juni tot 15 juli op ieder 4-gangenmenu maar liefst tien gulden introductie korting! Het proberen waard. Prettig dineren voor een vriendelijke prijs bij ieder Bastion Hotel. Ook bij u in de buurt, kom eens proeven. HOTELS Bosschaartsweg 2, 4336 PB Middelburg Tel.: 01180-40044 Fax: 01180-40055 Elke dag komen er bij de Mi- lieuWinkel in Middelburg tal van vragen binnen. De vraag, die wij deze week voor u ge selecteerd hebben luidde: Waar moet ik met oude kunststof kozijnen heen? Het antwoord is vrij simpel. De reinigingsdienst in uw ge meente of de particuliere op haaldienst komt na een telefoontje van u het spul op halen. Soms zullen daar eni ge kosten aan verbonden zijn. Voor al uw vragen of advie zen op natuur- en milieuge bied kunt u terecht bij de MilieuWinkel, Reigerstraat 2, 4331 BA Middelburg, tele foon 01180 33419. Stichting MICMEC- Walcheren Reigerstraat 2 (bij "Lange Jan") 4331 BA Middelburg (01180 - 33419) Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 13.30-17.00 uur zaterdag 11.00-15.00 uur Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? HORIZONTAAL: 1 vogel; 4 warboel; 7 zonder hapering; 10 ten naaste bij; 11 telwoord; 12 vrouwelijk dier; 14 god v.d. donder; 17 kokertje; 19 onderricht; 20 flauwhartig; 21 doortochtgeld; 23 toilet artikel; 24 tot rouwbeklag; 25 licht ontvlambaar produkt; 28 chem. symbool; 29 pl. in Nederland; 31 grootvader; 32 oud-president van Frankrijk; 35 kaliumcarbonaat; 37 rivier in Duitsland; 40 papegaai; 41 bijwoord; 42 chem. symbool; 43 telwoord; 44 rivier in Duitsland; 47 logement; 49 profeet; 50 grove wollen stof; 52 onbep. vnw.; 54 pers. vnw.; 55 plant; 58 uitroep; 60 boom; 62 snel; 63 moed; 64 grappen maker; 65 voedsel; 67 naderhand; 69 overwinning; 70 van tijd tot tijd; 71 bloedvat; 72 schaakfiguur; 73 meubelstuk; 74 ambtskleed. VERTIKAAL: 1 hoofdhuid; 2 vogel; 3 lichamelijk lijden; 4 toekomstig officier; 5 voorzestel; 6 pl. in Gelderland; 7 niet mager; 8 aardig; 9 hoofdgedachte; 13tegenslag; 15wild rund; 16 myth, figuur; 18 klein kind; 20 roofvis; 22 winstgevend; 25 voor; 26 vootzetsel; 27 afgemat; 30 halfedelgesteente; 33 kweking; 34 ambacht; 36 vlaktemaat; 38 Publieke Bedrijfsorganisatie; 39 gewicht; 45 deel v.d. mond; 46 dans; 47 deel van Duitsland; 48 rivier in Utrecht; 49 drooginrichting; 51 Bescherming Bevolking; 53 tabak; 54 plaats i.h. Gooi; 56 plaats in N-Brabant; 57 Russisch gebergte; 59 strijdperk; 61 vr. munt; 64 wreedaard; 66 kloosterzuster; 68 soort stof; 69 stoot. Oplossing Puzzel week 24 HORIZONTAAL: 2 kannewasser; 12 AP; 14 leer; 15 rand; 16 ka; 17 alk: 19St.; 21 re; 22 vis; 23 nooit; 25 arm; 27 knoet; 29 veld; 30 kreet; 32 roze: 33 ark; 34 graniet; 36 ree; 37 kt.; 38 reu: 39 gal; 41 nl.; 42 erelid; 43 gebint; 44 m.n.; 45 mis; 47 Lap; 48 re; 50 ode; 52 degelijk; 55 t.e.m.; 56 nota; 58 ranok; 59 kaki; 60 odeur; 62 til; 63 haaks: 64 den; 65 OL; 67 be; 68 Nes; 69 Ir.; 70 boog; 72 volt; 74 Rl; 75 riffelhamer. VERTIKAAL: 1 baanvak; 3 al; 4 nest; 5 net; 6 er; 7 ar; 8 sar; 9 snek; 10 e.d.; 11 kasteel; 13 ploertendoder; 16 kiezen trekker; 18 kolk; 20 arend; 22 voor; 24 id.; 25 ara: 26 mei; 28 nr.; 30 kruiser; 31 tegelijk; 34 gelid; 35 tabak; 38 rem; 40 lip; 44 monodie; 46 menie; 49 emissie; 51 eten; 53 gat; 54 lol; 55 taan; 57 au; 59 ka; 61 roof; 63 helm; 66 lof; 67 boa; 70 b.i.; 71 ge; 72 v.h.; 73 te. Winwoord: GROOTBRAMSTENG 'Middelburg... een stad om uit te tekenen' is de titel van een nieuw boekwerk over Middelburg dat donderdag 18 juni verschijnt. Het boek is geschreven door Corry Rasenberg-Francois, directeur van de Middelburgse VVV en is geïllustreerd door Leon van der Meer. Het boekje verschijnt in een serie waarin eerder aandacht werd be steed aan Alkmaar en 's- Hertogenbosch. Andere steden zoals Nijmegen, Maastricht en Zwolle volgen. De boekjes geven de eigen sfeer van een stad weer met hun monumenten, oude straatjes, pleintjes en ge velstenen. De teksten van Rasenberg zijn hier en daar beschouwend en overpeinzend van aard en staan toch vol interessante wetens waardigheden. Ze geeft blijk van een grote kennis van Middelburg, maar ook van veel liefde voor de stad. Het tweede deel van het boekje bevat een grote hoeveel heid praktische informatie over wandelroutes, openingstijden, bezienswaardigheden, toe gangsprijzen en evenementen. Het boek is uitgegeven door Ver beek en Verbeek Boekproducties in 's-Hertogenbosch en is ver krijgbaar bij de boekhandel en de VVV. De prijs bedraagt f 14,90. Als hij geen ruimte aan het Scheldeplein op de kop had kun nen tikken was hij er waarschijn lijk nooit aan begonnen. Een winkel in het hartje van het cen trum was echter een unieke kans die hij niet zomaar aan zijn neus voorbij wilde laten gaan. Vorige week donderdag opende Michel van Dis zijn cadeaushop Bouw man Cadeau aan het Schelde plein in Vlissingen. De winkel, tegenover de 'water vallen' van het plein, heeft dezelf de opzet als de gelijknamige winkel in Domburg. Volgens Van Dis, zelf ook een Domburger, bleek uit de reacties van de men sen dat er in Vlissingen behoefte was aan een cadeaushop. In Mid delburg zou hij nooit met een soortgelijke zaak begonnen zijn. Daar is de markt al verzadigd. Maar in Vlissingen was er nog een groot gat om opgevuld te worden. De zaak is groot en met opzet ruim ingedeeld, zodat er genoeg bewegingruimte is. „Mensen moeten makkelijk naar binnen kunnen lopen en niet bang zijn om iets om te stoten." Van Dis omschrijft de artikelen die hij verkoopt als 'gezellig inte- rieurgebeuren'. Daaronder valt onder andere veel glaswerk, een grote collectie zijde bloemen - „de grootste in Vlissingen" -, ver zilverd werk en veel pluche. „Vooral de pluche beesten vlie gen als warme broodjes over de toonbank", zegt de winkeleige naar. Het grootste deel van het assortiment is van Engelse make lij. De inrichting van het interieur, een parketvloer en houten wand kasten, is daaraan aangepast. Het leuke aan een cadeaushop is volgens Van Dis, die voorheen verschillende banen als verkoper heeft gehad onder andere in een juwelierszaak, dat het een trend zaak is. „Als de trend veranderd, veranderen de cadeaus. Er ko men steeds nieuwe dingen bin nen. Maar de vraag van de mensen is natuurlijk ook be langrijk".

de Faam | 1992 | | pagina 17