iiniMii iittlliiiiihi i GEMEENTE M mil iiliuix.ii. i DDELBURG Boomfeestdag '92 Regels voor honden Bouwplan Hinderwet Vergunning Asielopvang nieuwe stijl Commissies Nieuwe inwoners Segeers- singel afgesloten Collecten Open haarden en "allesbranders Spreekuur Dauwendaele Week 12 Tafeltje Dekje uw Opruimen Verboden voor honden! Woensdag 18 maart 1992 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 23 maart 1992 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te vo ren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij Bureau Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 23 december 1991 en 20 januari 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Intentieverklaring met betrek king tot onderzoek samenwerking lokaal bestuur in de regio Wal cheren. In de vergadering d.d. 16 januari 1992 van het Intergemeentelijk overleg Walcheren is o.m. be raadslaagd over de samenwerking van het stadsgewest Vlissingen- Middelburg met overig Walcheren en over het functioneren en de werkwijze van het Intergemeente- In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Bezwaar- en Beroep schriftendonderdag 26 maart om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Bei je, telefoon 75434. Behandeld worden bezwaarschrif ten tegen de overheveling van de jaarlijkse subsidie van de Stich ting Arbeiders Kunstkring en van de Werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen naar de Stich ting Theaterbureau Uit in Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlich ting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. lijk overleg Walcheren. Bij die be raadslaging is de conclusie getrokken dat het wenselijk is eventuele samenwerkingsvarian- ten op Walcheren te onderzoeken nadat daarmee door de gemeente raden is ingestemd. Met het on derzoek zal een werkgroep worden belast. Deze werkgroep had als eerste taak het opstellen van een intentieverklaring met be trekking tot het onderzoek naar de samenwerking tussen de Wal- cherse gemeenten. 4. Aanschaf no break-installatie politiebureau. 5. Verordening tot wijziging van de Verordening fractie- assistentschap 6. Lidmaatschap commissies/ver enigingen e.d. 7. Vervulling vacatures. reorganisatie- 8. Ontslag directeur van de dienst Stadsontwikkeling. De heer ir. C.J.M. van Unen heeft verzocht om hem ontslag te verle nen als directeur van de dienst Stadsontwikkeling in verband met het feit dat hij gebruik wenst te maken van de VUT-regeling. De ingangdatum van het ontslag heeft de heer Van Unen afhanke lijk gesteld van de datum waarop zijn opvolger, de heer ir. D.J. Borst in dienst zal treden. Inmid dels is bekend dat de heer Borst op 1 april 1992 zijn werkzaamhe den als directeur van de dienst Stadsontwikkeling zal aanvangen. 9. Wijziging Zeeland. I.Z.A.-regeling 10. Extra krediet groenbe- heersplan. 11. Krediet studie Stationsgebied. In de structuurschets die in 1990 is A He nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde periode van het af gelopen jaar in Middelburg heb ben gevestigd, hebben een uitnodiging ontvangen voor een bijeenkomst in het stadhuis. Zij kunnen op dinsdag 14 april 1992 kennis maken met de "bestuur ders" van Middelburg, het stad huis van waaruit Middelburg wordt bestuurd en met andere nieuwe inwoners. Op 14 april 1992 worden de nieu we inwoners vanaf 19.30 uur ont vangen in de Burgerzaal van hel stadhuis. Om 20.00 uur begint het officiële gedeelte. Tijdens de bijeenkomst zal burge meester mr. C.G.J. Rutten een wel komsttoespraak uitspreken. Voorts is er gelegenheid kennis te maken met de leden van de ge meenteraad en de directeuren van de diverse gemeentelijke diensten. Tijdens het hiernavolgende infor mele gedeelte van de avond is er "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 23 maart tot en met 29 maart 1992 maandag braadworst, crèmespinazie, gestampte aardappelen dinsdag runderrollade, rode kool, aardappelen woensdag stoofpotje andijvie donderdag gebraden rundvlees, bloem kool, aardappelen vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelsla zaterdag bami, kipsateh zondag wat de pot schaft gelegenheid om met de bestuur ders en de aanwezige raadsleden te praten. Er wordt een film ver toond en er zijn rondleidsters aan wezig, die de gasten graag het gotische gedeelte van het stadhuis laten zien. In het kader van het actieplan Edelstenenbuurt begint de dienst Stadsbeheer op maandag 23 maart met de aanleg van een ver keersdrempel in de Segeerssingel. Fietsers en voetgangers van en naar het Parelplein kunnen dan veiliger de Segeerssingel overste ken. De Segeerssingel zal voor alle verkeer worden afgesloten van maandag 23 maart tot vrijdag 27 maart. Morgen, donderdag 19 maart, zal wijkbemiddelaar mevrouw Ella Looien geen spreekuur houden in het wijkondersteuningspunt Dau wendaele. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen roestemming verleend om in de komende week een huis-aan- huis-collecte te houden: Nationaal Reuma Fonds tol en met 21 maart; Simavi van 23 tot en met 28 maart. Bij hel collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook a/s gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec te bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. vastgesteld, is de noodzaak ge noemd van een studie naar de ontwikkelingsmogelijkheden van het Stationsgebied. Inmiddels is een twéetal adviesbu- reau's in de gelegenheid gesteld voor deze studie een plan van aan pak te offreren. De voorkeur is daarbij gevallen op de Grontmij. 12. Voorbereidingskrediet Veldzigt. De wens van de Werkplaatsen Walcheren tot verkoop van het terrein Veldzigt alsmede de over wegingen tot het vestigen van een nieuw zwembad op deze locatie maken een onderzoek noodzake lijk naar de mogelijkheden en problemen van dit gebied. 13. Vaststelling voorbercidings- besluiten Torenweg, Amnestylaan 43, Nieuwe Vlissingseweg 574, Park de Moucheron. Het betreft hier de bouw van respectievelijk een Penitentiaire Open Inrichting, een vrijstaande woning, de vervanging van een aantal bestaande opstallen door een nieuw gebouw als opslag ruimte voor een zonweringsbe- drijf en de bouw van een garage/berging. 14. Wijziging algemeen garantie- besluit woning-aankoop door par ticulieren. 15. Buitengebruikstelling school gebouw Trompstraat 39 (vin, huisvesting Admiraalschool). 16. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake aanschaf aangepast meubi lair "Regenboogschool" voor bij zonder basisonderwijs. 17. Beschikbaarstellen aanvullend krediet vervanging noodlokalcn c.a. door nieuwbouw in perma nente vorm "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 18. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het bouwrijpmaken en -afbouwen van de Erasmuswijk. Op 14 december 1987 is krediet verstrekt voor het bouwrijpmaken (zgn. Ie aanleg) van de Erasmus wijk, zowel voor fase I als fase II. In fase I zijn nagenoeg alle bouw percelen verkocht. Een groot deel Agendapunt 18 handelt over het bouwrijpmaken van fase II van de Erasmuswijk. Foto: J, Wot ter beek. hiervan is inmiddels bebouwd en wordt al bewoond, zodat aan de afbouw en afwerking van dit plandeel begonnen kan worden. De destijds hiervoor geraamde kosten zijn gecorrigeerd naar het huidige prijspeil. Gezien de vraag naar woningen en het feit, dat fase II van dit plan momenteel de enige uitbrei dingsmogelijkheid in de gemeente Middelburg is, zal deze fase op korte termijn bouwrijp gemaakt moeten worden. Het destijds ver strekte krediet voor de aanleg van fase I is, wegens het tijdsverloop van 5 jaar, niet meer toerijkend en dienst eveneens te worden aange past aan het huidige prijspeil. 19. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1992. 20. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de uitvoering van de Mobiliteitsstudie. 21. Nota Homo-emancipatie- beleid. In het beleidsprogramma voor de periode 1990-1994 is bepaald dat er een nota homobeleid dient te worden opgesteld. De aanleiding hiertoe waren signalen uit de sa menleving, met name uit de homo-beweging. De nota "Naar een gemeentelijk homo-emanci- patiebeleid" van de N.I.V.H. COC in 1989 heeft aan dit voornemen ten grondslag gelegen. Ter uitvoering van deze opdracht is een werkgroep ingesteld die op basis van de genoemde nota de mogelijkheden en wenselijkheden voor een gemeentelijk homobe leid moest nagaan. In deze werk groep hebben een vertegenwoor diger van het COC en medewer kers uit de betrokken gemeentelij ke sectoren zitting. Overeenkomstig haar opdracht heeft de werkgroep een concept nota samengesteld, die een weer gave vormt van het voorgestane beleid. Voor de duidelijkheid en de uitvoerbaarheid is dit beleid zoveel mogelijk geconcretiseerd in een aantal reële mogelijkheden voor beleidsuitvoering per sector, neergelegd in een 25-tal actie punten. De samenstellers hebben in deze nota rekening gehouden met de resultaten van de gehouden en quête onder maatschappelijke or ganisaties, scholen, huisartsen, kerken en bezoekers/leden van het COC. De acties van de gemeentelijke overheid dienen zich vooral te richten op de eigen gemeentelijke organisatie (bijvoorbeeld via het personeelsbeleid), op het geven van voorlichting, op het bestrij den van discriminatie en op het bevorderen van de hulp- en dienst verlening aan homosexuele man nen en lesbische vrouwen. Hierbij dient als uitgangspunt dat de ge meente Middelburg een voor beeldfunctie vervult, waar het gaat om de emancipatie van lesbi sche vrouwen en homosexuele mannen. 22. Rondvraag. Jaarlijks planten ruim 100.000 kinderen een boom tijdens de Na tionale Boomfeestdag. Ze planten die bomen langs straten en plei nen, in parken en bossen verspreid over het hele land. Daarmee dra gen ze hun "boompje" bij aan een groene leefomgeving. De Boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag, in samenwerking met ruim 540 gemeenten. In de stichting is een aantal landelijke organisaties vertegenwoordigd op het gebied van bos, natuur, land schap en (natuur) onderwijs. De Stichting Nationale Boomfeest dag streeft naar een goede om gang van kinderen met de natuur in hun omgeving en stelt daarbij de boom centraal. Thema Jaarlijks wordt door de Stichting Nationale Boomfeestdag een the ma gekozen. Het thema geeft ge meenten en leerkrachten de mogelijkheid om vanuit een zeke re structuur met de Boomfeestdag bezig te zijn. Voor 1992 is het the ma "Bomen en het milieu". Er zal aandacht worden besteed aan de relatie tussen bomen en broei kaseffect en Co2-problematiek. Maar de Boom-feestdag 1992 krijgt ook een internationaal tint je. Er zal een uitwisseling plaats vinden met andere Europese landen over Boomfeestdagen. Organisatie De gemeentelijke afdeling groen- beheer organiseert de plaatselijke viering. Zij zorgt voor de plantlo- katie, het plantsoen en benadert de scholen. Datum en plaats De Nationale Boomfeestdag wordt dit jaar in Middelburg ge vierd op woensdag 25 maart aan het Erasmuspad in de Erasmuswijk. Eerste boom Voor Middelburg wordt de eerste boom van de 131 knotwilgen, door Wethouder Smitskamp om 1Ö.00 uur op het Erasmuspad ge plant. Daarna zullen de kinderen van de oudste groepen van de Rentmeesterschool en de Boo- menburch onder begeleiding van medewerkers van de afdeling groenbeheer de overige bomen planten. Na hel plant festijn zullen de kinderen in de Boomenburch toegesproken worden door de Wethouder, onder het genot van een glaasje limonade. Ruimniiddelen maken het opruimen van "ongelukjes" simpel. Afhalen (tijdelijk gratis) bij sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2 (8.00 U.-12.30 u. en 13.30 U.-17.00 u.). Door de grote belangstelling voor de ruimmiddelen zijn ze tijdelijk niet voorradig geweest. Vanaf vandaag woensdag 18 maart zijn ze weer volop verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting! Waar hoeft u niet op te ruimen? in de goot; op een aangegeven hondenuitlaatplaats Uitlaten Waar mag u uw hond aangelijnd uitlaten? op straat en stoep (opruimplicht buiten de goot); op een aangegeven hondenuitlaatplaats; op de paden in park, plantsoen en groenstrook (opruimplicht). Waar mag u uw hond "los" uitlaten? buiten de bebouwde kom; op een aangegeven deel van de Bolwerken; op een aangegeven deel van het Meiveld. verharde of groene terreinen bestemd voor kinderen; buiten de paden in park, plantsoen en groenstrook. 55 Onderzoek wijst uit dat open haarden en "allesbranders" in belangrij ke mate bijdragen aan de luchtvervuiling in woonwijken. U kunt dat 's avonds zelf waarnemen. Wist u overigens dat in Nederland meer dan 109/0 van het schadelijke koolstofmonoxide en ook meer dan 10% van de zogenaamde PAK's, die zeer schadelijk zijn, in de buitenlucht af komstig zijn van open haarden en houtkachels? Ook is bekend dat bijna driekwart van de bezitters van open haarden en "allesbranders", door gebrekkige informatie, niet op de juiste wijze stookt. Het is bijvoorbeeld nog gangbaar om met een beperkte lucht toevoer te stoken. Bovendien ziet men bij mist of windstil weer vaak niet van stoken af. Dit alles veroorzaakt onnodig veel milieuvervuiling (ook binnen) en overlast. Er is dan ook alle aanleiding aan wezig de informatie ter hand te nemen. Geregeld plaatsen wij dan ook artikelen hierover op deze pa gina. In april 1991 zijn daarnaast de bewoners van een deel van de wijk Griffioen door de gemeente benaderd met informatie en een oproep zich aan enkele stook- adviezen te houden. Gehoopt werd dat het dit stookseizoen af gelopen zou zijn met de door sto ken veroorzaakte of vererergerde (gezondheids)klachten in die wijk. Helaas blijken de klachten i.v.m. stoken zich daar nu opnieuw voor te doen, na aanvankelijk een pe riode van verbetering. Die klach ten komen in de Griffioen vooral van de bewoners van serviceflat "De Middelburcht". Maar het probleem doet zich overal in de stad voor. Dit blijkt elk stooksei zoen weer uit de klachten over stoken die bij de gemeente Mid delburg binnenkomen. De overlast door stoken beperkt zich overigens niet tot Middel burg. Dit blijkt uit recente publi caties zoals uit het artikel "Open haard en houtkachel: bron van overlast' in maandblad "Koop kracht" van november 1991 (Kon- sumentenkontakt Den Haag). Bij sectie Voorlichting en afdeling Milieuzaken (Stadsschuur 6) kunt u diverse brochures met stook-tips afhalen. Ook kunt u die brochure gratis laten toesturen (01180-75242). De Milieuwinkel in Reigerstraat 2 bij de "Lange Jan" (01180-33419) heeft ook hierover informatie. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om vergunning voor: a. het plaatsen van een tuinhuis, een dakkapel en het bekleden van een zijgevel op het perceel Jacob Catsstraat 33; b. het vergroten van de bedrijfsruimte op het perceel Langeviele 70-74. Aan deze bouwplannen kan medewerking worden verleend indien daartoe op basis van de Bouwverordening vrijstelling wordt verleend. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 20 maart 1992 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissing- sestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bezwaren kenbaar maken. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan de heer C. Kauffman voor een werkplaats annex verkoopruimte voor licht en geluidapparatuur aan de Nederstraat 19 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) procedu re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 18 maart 1992 staat de officiële kennisgeving. Van 20 maart 1992 tot en met 2 april 1992 ligt op de sectie Juri dische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inza ge voor het monumentenpand Langeviele 70-74. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Asielzoekerscentrum "De Eendracht" in Middelburg. Foto: J. Wolterbeek. Met ingang van 1 januari 1992 is de opvang van asielzoekers anders georganiseerd. Om sneller te kun nen beslissen welke asielzoekers wel of niet in ons land mogen blij ven, worden voortaan alle asiel zoekers eerst opgevangen in onderzoekcentra (OC's). Daar voor zijn in Nederland negen cen tra ingericht. In deze centra wordt binnen een maand een eerste be slissing genomen. Asielzoekers die Nederland moeten verlaten, maar tegen deze beslissing in beroep gaan moeten de uitspraak van de rechter in een OC afwachten (ge middeld 2 maanden). In de prak tijk blijkt tot nu toe dat het om ruwweg de helft van de ongeveer 20.000 jaarlijkse asielzoekers gaat. Asielzoekers van wie kan worden vastgesteld dat zij een grote kans maken om voor langere tijd dan wel permanent in ons land te mo gen blijven, worden onderge bracht in een asielzoekerscentrum (AZC). Daarvoor zijn thans 20 centra beschikbaar, waaronder AZC "De Eendracht" in Middel burg. In de loop van 1992 zullen daar nog 10 bijkomen. In de AZC's blijven de asielzoekers in beginsel niet langer dan zes maan den. Gedurende deze zes maan den worden zij voorbereid op een langer verblijf in Nederland. Dit betekent dat zo snel mogelijk wordt gestart met Nederlandse les en voorlichting over het leven in Nederland. Voor de mensen die nog geen definitieve verblijfsver gunning hebben gekregen, be schikt WVC daarna over 18.000 opvangplaatsen, verspreid over al le gemeenten in Nederland. Deze wijziging in de organisatie van de opvang betekent dat WVC beter dan voorheen haar opvang beleid, d.w.z. voorzieningen en ac tiviteiten, kan afstemmen op de positie en (toekomstige) situatie van asielzoekers. In de OC's vindt het medisch onderzoek plaats en worden asielzoekers die een nega tieve beslissing hebben gekregen voorbereid op terugkeer naar land van herkomst. De gemeenten waar de OC's zijn gevestigd zijn ook de enige plaatsen in Neder land waar men zich als asielzoeker kan melden. Dat betekent een taakverlichting voor de vreemde lingendiensten van de politie in de andere gemeenten. In de AZC's worden grrichte cur sussen gegeven voor de introduc tie in de Nederlandse samenleving en vindt het leren van Nederlands plaats. Het personeel in de AZC's zal er op moeten toezien dat alle asielzoekers ook daadwerkelijk aan deze cursussen deelnemen. Ook in de uitvoering van het op vangbeleid door WVC vindt een wijziging plaats: de leiding van de OC's en de AZC's en de on dersteunende diensten die tot voor kort in dienst waren van WVC, worden in een zelfstandige organi satie ondergebracht. Wie vragen of opmerkingen heeft over het Middelburgs Asielzoekerscentrum "De Een dracht" kan daarmee terecht bij de directie van het AZC, telefoon 01180-76000, en bij de leden van de Overlegcommissie, die namens de inwoners van Middelburg lid zijn van deze commissie. Dit zijn de heren drs. E.D.K. Radius, tele foon 01180-15948, en A. Meegens, telefoon 01180-39624.

de Faam | 1992 | | pagina 5