niiiftwiil iliiMiJbiiiiêlÉlbiiiMlE Buitenschoolse Kinder opvang in Middelburg Vergunning Verkeer in de Griffioen Wijkbe- middelaar Collecten Prijsuitreiking Commissies Ramadan Regels honden Verkeersmaatregel Monumenten vergunning Hinderwet it een schone schoen op de stoep en in het groen Week 11 Tafeltje Dekje Woensdag 11 maart 1992 DE FAAM I Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Dit voorjaar ondersteunt ook de Gemeente Middelburg de lande lijke autogordelcampagne, die ge voerd wordt van 9 maart tot 12 april. Motto van de campagne is "In de gordels of in de kreukels - Autogordels vaste gewoonte". Doel van de campagne is uiteraard duidelijk te maken dat het dragen van autogordels verplicht is, ook tijdens korte ritjes. Daarnaast wordt ook de veiligheid van kin derzitjes onder de aandacht ge bracht en het feit, dat het dragen van gordels op de achterbank in auto's, die daarmee zijn uitgerust, vanaf 1 april 1992 verplicht is. De campagne is een initiatief van Veilig Verkeer Nederland, on dersteund door onder meer het Regionaal Orgaan voor de Ver keersveiligheid in Zeeland. Wie de autogordels voorin perso nenauto's werkelijk omdoet, ver groot zijn overlevingskansen bij een ongeval met 60 tot 70 procent. Honderden mensen hebben jaar lijks hun leven aan de autogordel te danken. Zou iedere automobi lisme) altijd de gordel dragen, dan zou dat per jaar zo'n 250 doden en duizenden gewonden voorkómen! Onzinnigheden 1. "Met autogordels om kan ik me nauwelijks bewegen". 2. "Ze zijn gevaarlijk als je in het water terecht komt". 3. "Autogordels helpen nauwe lijks als je een ongeluk krijgt" 4. "Ik zet me wel af tegen het stuur". Als er ooit onzin is uitgekraamd, dan wel in bovenstaande zinnen. Punt een: moderne driepuntsgor dels dragen is gewoon een kwestie van even wennen. De bewegings vrijheid wordt nauwelijks be lemmerd. met een enorme klap. Autogor dels voorkomen, dat je uit de auto wordt geslingerd of door de klap bewusteloos raakt. Denk aan mij Je ziet het nogal eens aan het AttWflWWf. tot, De inwoners van Middelburg, die ten zuiden van het kanaal wonen en kinderen hebben in de leeftijd 2-11 jaar kregen afgelopen week een brief in de bus. Daarin werd gevraagd de behoefte aan buiten schoolse opvang aan te geven. Kinderen die de basisschool be zoeken hebben regelmatig vrije uren/dagen. Voor de kinderen is dat heel plezierig, maar als ouders werken of studeren kan dat voor de opvang van de kinderen pro blematisch zijn. Op Walcheren is voor de kinderen in de leeftijd van 0 - 12 jaar de mogelijkheid om via het Gastou- derprojekt Walcheren de opvang te regelen. Om ouders met kinde ren in de leeftijd van 4 tot 12 jaar te kunnen laten kiezen voor een centrum waar de opvang kan plaatsvinden, wordt, indien er vol doende behoefte bestaat aan deze kinderopvangvorm, ten zuiden van het kanaal een groep gestart. Bij de Stichting Kinderopvang Middelburg is een werkgroep bui tenschoolse opvang aktief om dit initiatief uit te werken. Voor de werkgroep is het belangrijk, dat uw reakties bekend worden. Daar om hierbij nogmaals het verzoek de enquête per omgaande te re tourneren. Als er voldoende positieve reak ties komen, zal op 29 april een in formatieavond voor belangstellenden worden gehou den. ledereen die gereageerd heeft op de brief krijgt hiervoor een uit nodiging. oonte. dashboard van auto's: een lijstje met een paar foto's van vrouw en kinderen. Je eerste gedachte is dan "Zo'n man moet wel veel van zijn gezin houden". En toch vertikt-ie het om de autogordels te dragen. Onbegrijpelijk. Ook in de auto eindigt onze verantwoorde lijkheid ten opzichte van elkaar zeer zeker niet! Kleine stukjes Grote risico's Het is algemeen bekend, dat on telbare automobilisten tijdens korte ritjes nooit de autogordel omdoen. Ze denken misschien: "Ach, de kans op een ongeluk tijdens dit ritje is te verwaarlozen...." Ze ver geten echter, dat al die korte stuk jes bij elkaar opgeteld een flinke afstand vormen met een bijbeho rende grote risicofactor. Voor de aardigheid zou je per jaar eens moeten optellen hoe vaak en tijdens welke autoritten je de gor del niet draagt. Eventjes snel boodschappen doen, eventjes de kinderen ophalen, eventjes naar de sporthal...en dat allemaal zon der autogordel om. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij aan de braderiecommissie van de Stichting Braderiebelangen in prin cipe toestemming hebben verleend voor het organiseren van de Middelburgse Braderie in 1992, te houden op 18, 19 en 20 juni 1992. De Braderie zal, zoals gebruikelijk, worden gehouden in de vol gende wegen/weggedeelten: Langevielebinnenbrug, Langevie- le, Pottenmarkt, Plein 1940, Korte Geere, Lange Geere, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Nieuwe Brug, Lange Delft, Se- geersstraat. Korte Delft en Damplein (in het verlengde van de Korte Delft). Belanghebbenden kunnen tegen de principe-toestemming bin nen dertig dagen na de datum van deze publicatie schriftelijk bezwaar aantekenen bij burgemeester en wethouders. Kinderen veilig en wel De wet zegt, dat kinderen tot 12 jaar achterin moeten zitten. Ook op de achterbank is het sterk aan te raden het kind te beschermen tegen de mogelijke gevolgen van een botsing. Baby's van 0-9 maanden kunnen het beste worden vervoerd in een reiswieg, in een kinderwagenbak of in het speciale kinderzitje. Kinderen van 9 maanden tot ca. 4 jaar in een goedgekeurd kin derzitje. Kinderen van 4 tot 12 jaar in een goedgekeurd kinderbeveili- gingsmiddel of een normale heup gordel. (Zet het kind zonodig op een stevig kussen). Grotere kinderen vanaf zo'n 12 jaar, kunnen gebruik maken van zowel een heup als een driepunts gordel. Voorin Kinderen tot 4 jaar mogen wèl op de voorbank zitten als zij gebruik maken van een daarvoor goedge keurd kinderzitje. Voor de kleintjes tot zo'n 9 maan den oud, zijn er daarom speciale kinderzitjes in de handel Kinderen vanaf 4 jaar mogen ook op de voorbank zitten als ze ge bruik maken van een heupgordel. keurmerken Goedgekeurde kinderbeveili- gingsmiddelen moeten zijn voor zien van: het blauwe TNO-keurmerk of hel oranje E- keurmerk, waarbij de keuring heeft plaatsgevonden volgens Europese normen. Een grote groep bewoners en en kele scholen uit de wijk De Griffi oen hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de verkeerssitu atie aan de Laan der Verenigde Naties. Deze bezorgdheid richt zich voornamelijk op de hoge snelheden van het autoverkeer en de geluidhinder. Het zijn de ver keersveiligheid en de leefbaarheid in de wijk die zeker de aandacht verdienen. Het gemeentebestuur van Middelburg streeft naar een goede en veilige omgeving en tracht bij de uitvoering van re constructies van straten en wegen, in overleg met de bewoners, ge lijktijdig voorzieningen te treffen die de snelheid van het autover keer zo laag mogelijk houden. Bij de reconstructie van de Ber kenlaan, de Europalaan en een deel van de Olmenlaan zijn derge lijke maatregelen, waaronder de aanleg van de mini-rotonde, reeds getroffen. De eerste reacties over het remmende effect van deze mini-rotonde mogen zeer positief genoemd worden. Voorts zal ook het kruispunt ter hoogte van Wal- cherseweg/Laan der Verenigde Naties nog aan een reconstructie worden onderworpen. Uit door de politie verrichte me tingen kan worden geconcludeerd dat men niet kan spreken van bui tensporig hoge snelheden. Inmid dels is ook de verkeersintensiteit op de Laan der Verenigde Naties onderzocht. Hieruit is gebleken dat er, met name in de zomerperi ode, sprake is van een vrij inten sief verkeersaanbod. De oversteekmogelijkheden voor zo wel de voetganger als de fietser zullen bij een verdere verkeerstoe name worden beperkt. Momen teel kan men echter nog niet spreken van onaanvaardbaar lan ge wachttijden. Het gemeente bestuur heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de in de toekomst meest wenselijk geachte maatregelen voor een vei lige manier van oversteken. Tevens is er een akoestisch onder zoek geweest, waaruit blijkt dat de gevelbelastingen ten opzichte van enkele jaren geleden enigszins zijn toegenomen. Het verhoogde verkeersaanbod in de zomerperio de is mede de oorzaak van een toename van het geluidsniveau. De rijksregeling sanering wegver- keerslawaai geeft, voor wat betreft het treffen van geluidwerende maatregelen prioriteit aan wonin gen waar de gevelbelasting aan zienlijk hoger is. Overigens zullen de verkeersremmende maatrege len, zoals die reeds zijn uitgevoerd en in de toekomst eventueel zullen worden getroffen, ook een invloed kunnen hebben op het geluids niveau. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. maandag rundergehaktballen, spruitjes, spaghetti dinsdag gekruid gehakt met jus, sa- voye kool, aardappelen woensdag kalfsvleesballetjes in room saus, wortelen, aardappelen donderdag gepaneerde varkensschnitzel, gemengde groente, aard appelen vrijdag kasseier rib, zuurkool zaterdag gepaneerde visfilet, wortelen, aardappelen zondag wat de pot schaft Vorige week werd op deze pagina de Middelburgse campagne te gen hondenoverlast aangekondigd. We plaatsen hier nog eens de belangrijkse regels. Opruimen Ruimmiddelen maken het opruimen van "ongelukjes" simpel. Verkrijgbaar m.i.v. 16 maart (tijdelijk gratis) bij sectie Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 (8.00 u. - 12.30 u en 13.30 u. - 17.00 u.) Waar hoeft u niet op te ruimen? in de goot; op een aangegeven hondenuitlaatplaats. Uitlaten Waar mag u uw hond aangelijnd uitlaten? op straat en stoep (opruimplicht buiten de goot); op een aangegeven hondenuitlaatplaats; Op de paden in park, plantsoen en groenstrook (opruim plicht). Waar mag u uw hond "los" uitlaten? buiten de bebouwde kom; op een aangegeven deel van de Bolwerken; op een aangegeven deel van het Meiveld. VERBODEN voor HONDEN! verharde of groene terreinen bestemd voor kinderen; buiten de paden in park, plantsoen en groenstrook. Telefonische informatie over de campagne Afdeling Stadsreiniging van Dienst Stadsbeheer, Vlissing sestraat 21 (01180-75300/14609). Afdeling Milieuzaken van Dienst Stadsontwikkeling milieu- wachter (01180-75293 tussen 9 en 10 u.). sectie Voorlichting van Dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 (01180-75000). Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van" een onderbroken gele streep het parkeren te ver bieden aan de zuidelijke zijde van de Meanderlaan ter hoogte van de ingang van de Meanderflat (huisnummers 316-482). Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden in gediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een onderbroken gele streep het parkeren te ver bieden aan de noordelijke zijde van de Nederstraat, in het verlengde van het reeds bestaande parkeerverbod, tot huis nummer 21. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende bin nen 30 dagen na heden als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Za ken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerver bod voor een voor het perceel Torentrans 12 aangeduid par keervak (invaliden-parkeerplaats) op te heffen en hun besluit van 20 september 1991, nr. 91/6527, in te trekken. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de sectie Interne en Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage Van 13 maart 1992 tot en met 26 maart 1992 liggen op de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumenten wet 1988 ter inzage voor: a. het monumentenpand Sint Janstraat 24; b. het monumentenpand Sint Janstraat 60. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: 1. Amagas B.V. te Middelburg voor een inrichting ten behoeve van het vervaardigen van pijpen en andere artikelen uit me taal, gelegen aan de Oude Veerseweg 23 te Middelburg (ex artikel 6a Hinderwet); 2. Van der Peijl Techniek te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een technische handelsonderne ming, gelegen aan de Herculesweg 21 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) pro cedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 11 maart 1992 staat de officiële kennisgeving. GEMEENTE MIDDELBURG Autogordelcampagne Punt twee: als je in het water te recht komt, gebeurt dat meestal Punt drie: autogordels helpen wel degelijk - daarvoor hoef je alleen maar naar de statistieken te kij ken. Punt vier: bij een botsing heb je echt geen tijd om je schrap te zet ten, laat staan dat je de kracht van de klap kunt opvangen. Foto: A. van Riet Weiewcmte. Menu van 16 maart tot en met 22 maart 1992 Op 2 maart j.l. is de heer R. van der Feen zijn activiteiten gestart als wijkbemiddelaar Sociale Ver nieuwing voor de wijk "Stromen- wijk/'t Zand". De heer Van der Feen houdt iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur voorlopig kan toor in de Stadhuisstraat 2, tel. 75526. Wanneer er een passende kantoorruimte in de wijk is ge vonden zullen alle bijzonderhe den nader bekend worden gemaakt. Door burgemeester en wethou ders is aan ae volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende week een huis-aan- huis-collecte te houden: Nationaal Reuma Fonds van 16 tot en met 21 maart. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Op vrijdag 13 maart zal wethou der mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen om 15.45 uur in de Burgerzaal van het Mid- In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 12 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer M.C. West- veer, telefoon 75675. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 16 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Mar cus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 17 maart om, 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walra- ve, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 17 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf telefoon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlich ting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. delburgse stadhuis prijzen uitrei ken aan de 40 gelukkige winnaars van een kleurwedstrijd die is geor ganiseerd door de Fietsersbond e.n.f.b. in samenwerking met de pressiegroep "Stop de Kinder moord". De inzendingen voor de kleurwedstrijd, die het motto draagt: "Naar school brengen? Beter op de fiets! dan vervuil je niets", zullen van 16 maart tot 5 april te bezichtigen zijn in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg. Tot 4 april houden alle moslims de vastenmaand Ramadan. Gedu rende deze maand, de negende maand van de moslimkalender, is het een plicht voor alle volwassen moslims te vasten van de eerste dageraad tot zonsondergang. In de praktijk betekent dit dat men zich onthoudt van eten, drinken en geslachtsverkeer. De moslims in Neder/and doen een dringend beroep op ieders begrip en me deleven.

de Faam | 1992 | | pagina 5