De Woelige Werf uit as herrezen Vijf jaar maaltijd voorziening agenda agenda "2 0 5 0 1 Oogstrelend en komfortabel 575.- NU 2 CERTIFIT SLIPS 1 GRATIS KI DONDERDAG BANENDAG. Maaltijd- prijzen 12004 Gehandicapt enJocftgewoon leven INGEZONDEN Extra gevoel van veiligheid Meldpunt Druk bezoek Sociale vernieuwing Vijf jaar regen en wind PCOB U.W. Middelburg 'Goed dat ik het weet' Reactie 24 uur bereikbaar Gebruiksaanwijzing Kosten Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur. 'Het Bastion' 'Het Trefpunt' Activiteiten ANBO 0) 0) i Woon-Voordeel-Prijs 595.- 650.- LANGE DELFT 43 - MIDDELBURG - TELEFOON 13415 MARKT 31 MIDDELBURG INTEGRATIE GEHANDICAPTEN 14 DE FAAM Woensdag 4 maart 1992 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg. Tel. 01180-27537. Het Bestuurlijk Overleg Ouderen beleid Middelburg (BOOM) heeft besloten om de ouderen per 1 ja nuari 1992 een prijs per maaltijd in rekening te brengen van f 6,87 voor alleenstaanden met een netto-maandinkomen van minder dan f 1.660,— (was f 1.600,-). Bij een netto-maandinkomen van meer dan f 1.660,— betaalt de alleenstaande f 7,87. Echtparen met een netto-maandinkomen van minder dan f 2.340,— beta len ook f 6,87 per maaltijd. Echt paren met een netto-maand inkomen van f 2.340, en ho ger betalen f 7,87. Bovenge noemde prijzen gelden voor de thuisbezorgde maaltijden. Bij het zelf afhalen van de maaltijden wordt f 1,— minder in rekening gebracht. De prijsstijging van f 0,37 per maaltijd is een gevolg van de trendmatige kostenstijgingen in het afgelopen jaar. Aan de verzorgingstehuizen, die de maaltijden bereiden, wordt met ingang van 1 januari 1992 een prijs per maaltijd betaald van f 7,14. Er zijn nog geen signalen van ouderen gekregen dat de hoogte van de maaltijdprijs een belem mering vormt voor deelname aan de maaltijdexpres. Gezien de in komensontwikkeling bij ouderen zal het BOOM hierop wel alert blijven. seniorenkrant 12e JAARGANG NUMMER 53 Alleen in het kantoortje van de wijkpost De Woelige Werf hangt nu nog een zwakke rooklucht, herinnering aan de brand die in de vroege ochtend van 26 januari een gedeelte van het interieur van de wijkpost in de Middelburgse Stromenwijk in de as legde. Een laffe daad van brandstichting die er voor zorgde dat dit aktiviteitencentrum van de Stichting Welzijn voor Ouderen nu alweer een maand buiten gebruik is. En wie weet hoe actief men daar in die wijkpost altijd was, kan be grijpen dat coördinator Sonja Brouwer uitziet naar de dag dat de ge meente de herstelwerkzaamheden zal hebben voltooid. De cursussen, voorlichtingsdagen en clubaktiviteiten hebben naar de mening van veel ouderen door deze tegenslag al te lang op een laag pitje gestaan. Sinds september 1990 draait de wijkpost die is ondergebracht in een voormalige kleuterschool aan de Rijnstraat op volle toeren. De Stichting Welzijn voor Ouderen deelt het gebouw met de Moluk se Stichting Chris Soumukil en een peuterspeelzaal. "Er is een jaar van voorbereiding aan vooraf gegaan",, vertelt coördinator Son ja Brouwer, die samen met haar rechterhand Saar Cujé zorgt dat de oudere bewoners van hun wijk, die gekenmerkt wordt door een sterke vergrijzing, dagelijks terecht kunnen in de wijkpost. "We hebben een vast aantal be zoekers van rond de 174 per week. Hierbij valt op dat er veel mensen van buiten onze wijk ko men; er zijn bezoekers uit de om ringende dorpen Gapinge en Arnemuiden en zelfs vanuit Ove- zande", vertelt mevrouw Brou wer, die naast de hulp van Saar Cujé kan rekenen op 25 zeer ge motiveerde vrijwilligers, die in leeftijd variëren van 17 tot 80 jaar. "Het is de mond-op-mond reclame die er voor zorgt dat on ze cursussen en contactbijeen komsten zo goed lopen. Bridgen, handwerken, volksdansen, biljar ten (ook voor dames), koersbal- len of bloemschikken, je kunt het zo gek niet bedenken of de oude ren kunnen er voor in de wijkpost terecht. Ook via de sterk in de belangstelling staande wasseret te in het gebouw ontstaan onder linge contacten, waarbij opvalt dat ook Molukse en Indische wijkbewoners ons weten te vin den. Bovendien worden voorlich tingscursussen over allerlei onderwerpen gegeven, zoals over verkeersveiligheid of politiek. Ook voor deze cursussen bestaat al tijd veel belangstelling". Wie denkt dat het wonen in de Stromenwijk voor ouderen door al het bovenstaande probleem loos verloopt denkt te opti mistisch. Niet voor niets kreeg deze wijk van de gemeente een speerpuntfunktie toebedeeld in het kader van de sociale vernieu wing. Woonproblemen, overlast van baldadige jongeren, onveilig heid, druggebruik, men kent het allemaal binnen de wijk. "Maar dat wil niet zeggen dat ouderen Nou, zo erg was het ook weer niet, maar vijf jaar maaltijdvoor ziening wil wel zeggen: iedere werkdag er op uit, om vanuit een verzorgingstehuis de maaltijden rond te brengen. Vijf jaar geleden is het allemaal heel bescheiden begonnen vanuit één enkel verzorgingshuis, nu na vijf jaar, zijn er acht huizen waar de maaltijden vandaan komen. Acht huizen die ieder op zich pro beren zo smakelijk mogelijke maaltijden af te leveren, die dan door de vrijwilligers inderdaad door regen en wind worden bezorgd. Wij willen met dit artikeltje de vrijwilligers nog eens in het zon netje zetten, want dat hebben ze wel nodig. Vrijwilligers, waarvan een aantal zelf al ver boven de zestig, die dit werk al vijf jaar vol houden! Alleen door hun inzet was het mogelijk deze belangrijke voorziening in stand te houden. Ga zo door 65+ expresse! daar ook niet zelf iets aan kunnen doen", legt Sonja Brouwer uit. "Wij hebben met de betreffende raadsleden een politieke bijeen komst belegd, waarbij de oude ren uit de wijk vanaf de voorste rij hun zegje konden doen. En dat werkte prima. Er is bovendien een gezamenlijke overleggroep gekomen van alle betrokkenen in de wijk, waarbij wij willen probe ren om met elkaar de problemen op te lossen. Zo zouden wij juist de moeilijkste jongeren meer wil len betrekken bij het vrijwilligers werk op de wijkpost, waardoor er een wisselwerking tussen oud en jong kan ontstaan, zodat men elkaar beter zal gaan begrijpen. Daarom is het mijn liefste wens om meer ruimte in De Woelige Werf ter beschikking te krijgen, want alles wat wij organiseren moet in één lokaal gerealiseerd worden en dat geeft nogal eens hoofdbrekens", besluit een zeer energieke coördinator lachend. Op 25 maart in de concert- en gehoorzaal om 14.15 uur, inlei ding: "In Israël op zoek naar Je zus' voetsporen", door drs. J.H. Meijer (met kleurendia's). Diverse activiteiten o.a. Hand werken; Vriendschappelijk con tact; Ziekenhuiswerk; Tafeltje-Dekje. In), secr. 01180-25334; De Boog dinsdagmiddag en woensdag middag 01180-38570. Overzicht van de kontaktper- sonen van de vrijwillige hulp diensten voor ouderen in de wijken 't Zand-Stromenwijk: mevr. P.N. den Hollander, tel. 26513; mevr. E. Stroo, tel. 12814. Telefooncirkel: Woeli ge Werf, tel. 23282, Ma- gistraatwijk: de heer C. Rozemond, tel. 27550, Dau- wendaele: de heer W. Kuijl, tel. 23918. Nieuw Middel burg: de heer A. v. Vrouwerf, tel. 26385. Brandschade in De Woelige Werf. Naar aanleiding van het verzoek te reageren op de inhoud van de Seniorenkrant kregen wij een brief met de volgende drie vragen: 1. Graag wat meer informatie en/of voorlichting betreffende aanvragen bejaardentehuis enz. 2. Graag eens een puzzel zoals voorheen in de "echte" Seni orenkrant! Heel veel oudere mensen puzzelen graag! 3. De helft van de Seniorenkrant bestaat thans uit adverten ties. Is het mogelijk de krant wat uit te breiden? Met de eerste vraag zal zeker reke ning worden gehouden. Op korte termijn zal aan dit onderwerp een artikel worden gewijd. Wat de tweede en de derde vraag betreft moet worden gesteld dat de Se niorenkrant in de nieuwe opzet maandelijks een halve pagina heeft in de Faam. Deze ruimte is aanmerkelijk kleiner dan toen de Seniorenkrant nog als aparte krant verscheen. In de Faam zelf wordt elke week een puzzel afgedrukt. Daarom vindt de redactie van de Seniorenkrant het niet nodig om op de beschikbare halve pagina nogmaals een puzzel af te druk ken. De onderste helft van de pagi na maakt geen deel meer uit van de Seniorenkrant. De daarop afge drukte advertenties vallen dus on der de verantwoordelijkheid van de Faam zelf. Juist omdat wij ouderen zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen, niet afhankelijk willen zijn van anderen, is een gevoel van veiligheid erg belangrijk. Ondanks alle hulp die familie, vrienden, buren en dienstverle nende instanties bereid zijn te ge ven, kunnen zich momenten voordoen waarop directe hulp moet worden geboden, terwijl niemand bij de hand is en u bij voorbeeld ten gevolge van een valpartij niet in staat bent de tele foon te bereiken of een deur niet meer open kunt krijgen. Aanslui ting op het Bejaarden en Gehan dicapten Alarm Zeeland (BAZ) kan dan uitkomst bieden. Deze stichting opereert sinds 1983 vanuit Domburg met een systeem waarmee u 24 uur van de dag, dus de klok rond, verbon den kunt zijn zonder van een tele foon gebruik te hoeven maken. Het enige wat u nodig hebt is een telefoonaansluiting en de namen van drie vrijwilligers, die bij u in de buurt wonen en zich beschik baar stellen om onmiddellijk hulp te bieden als dit nodig mocht zijn. Deze vrijwilligers moeten wel toegang tot uw huis kunnen heb ben om hulp te bieden. U moet bereikbaar zijn. U krijgt een zendertje ter grootte van een luciferdoosje, dat u om de hals kunt dragen, altijd, dus ook onder de douche. In bed kunt u het onder handbereik leggen. Dit zendertje is via een apparaat onder uw telefoontoestel met de BAZ verbonden. Als u hulp nodig hebt drukt u op het geribbelde vlak van het zendertje en er ont staat onmiddellijk contact met de alarmcentrale. U wordt terugge beld om te zien of er mogelijk sprake is van vals alarm. Krijgt men geen gehoor, dan wordt de eerste vrijwilliger ingeschakeld; is deze niet te bereiken, dan de tweede of de derde. Als dat nog geen resultaat oplevert, wordt de politie gealarmeerd. Steeds meer ouderen en gehandicapten ma ken van deze speciale veiligheids dienst gebruik. Voor de aansluiting moet een eenmalig bedrag van f 55,— worden betaald, daarna betaalt u 210,— per kalenderjaar. Dit lijkt wellicht veel, maar een rustge vend gevoel voor uzelf en voor uw kinderen is natuurlijk veel waard. Inlichtingen over aanvraag en ge bruiksmogelijkheden worden u graag verstrekt door de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Walcheren, Breestraat 15 te Middelburg, telefoon 01180-84000. U kunt vragen naar mevrouw C. Vermue-Traas. j vrijwillige thuishulp Middelburg Van de activiteiten in "Het Basti on" is een programmaboekje ver schenen, dat in de wijkpost gratis ter beschikking wordt gesteld. De contactpersoon van de Oost kerkwijk en Nieuw Middelburg is op verzoek in de wijkpost aanwe zig, om vragen op het gebied van de hulpverlening te beantwoor den. Telefonische afspraken via no. 26385. Over het spreekuur van de wijka gent kunnen helaas nog geen na dere mededelingen worden gedaan. Elke dag biljarten, vanaf 14.00 uur. Clubcompetitie op maandag en donderdag- en donderdaga vond vanaf 19.00 uur. Elke 2e dinsdag van de maand is er om 14.30 uur een gezellige middag in "Het Trefpunt" aan de Nassaulaan. De ANBO organiseert bingo middagen in huize St. Willibrord aan de Bachtensteene no. 1 op donderdag 5 maart en donderdag 2 april, aanvang 14.00 uur. Buspassagiers dienen op de Markt uit te stappen. In "Het Bastion" aan de Nieuw Oostersestraat (bushalte Schouwburg) zal de mede werkster van het RIAGG me vrouw Susan de Bakker op donderdag 26 maart om 14.00 uur een inleiding houden over vergeetachtigheid is geen de mentie. Tevens komt het onder werp "hoe om te gaan met geheugenklachten" ter sprake. Op woensdag 8 april gaat de AN BO met de bus naar het Brabant se land. Het vertrek vindt om 10.00 uur plaats. Om ongeveer 12.30 uur staat in Nieuwkuyk een uitgebreide luxe koffiemaal tijd gereed. Daarna is het kijken en luisteren naar een show van de van radio en televisie bekende zangeres "Mieke", met haar col lega's Marc en Dave, Greg Mea dow en Tony Wilson. Zij zorgen voor een onvergetelijke middag. De kosten van deze reis, inclusief lunch, entree show, bus en fooi chauffeur bedragen f 45,— per persoon. Plaatsbespreken in "Het Bastion" op vrijdag 27 maart van 10.30 tot 12.00 uur. 1 Eiken fauteuil op ideale zithoogte. De gedessi neerde kussens zijn mooi en komfortabel en de fauteuil zijkant is voorzien van een dekoratieve webbing bekleding. U kunt kiezen uit vele, verschillende fauteuil met extra hoge rug bekledingsstoffen. salontafel 02 tenCate ADMINISTRATIEF Elke donderdag de nieuwste vacatures (M V) bij ASB. Datatypiste. Regelmatig hebben wij werk voor ervaren daia-typisie(s). zowel full- als part-time. Heeft u ruime ervaring met het invoeren van gegevens in de compu- ter, loopt u dan eens binnen bij ASB. Boekhouder. Voor een middelgroot stofferingsbedrijf in de omgeving van Terneuzen zijn wij op zoek naar een ervaren boekhouder. I heeft reeds ruime ervaring met coinputerboekhouden, voorraadbewaking, salaris- en projectadministratie. Het betreft een zeer zelfstandige en verantwoordelijke functie voor langere tijd. Elektromonteurs. Voor verschillende projecten in Goes en omstreken zijn wij op zoek naar ervaren elektromon teurs. Kunt u zelfstandig werken, neemt u dan contact op. Gediplomeerde apothekersassistente. Voor een re latie in Middelburg zijn wij met spoed op zoek naar een apothekersassistente voor 38 uur per week. Enige werkervaring is een pre. Deze baan is eventueel voor in vast dienstverband. laboranten. Wij zoeken kandidaten met een MLO of A2 Scheikunde opleiding voor analysewerkzaamheden, liet werk is in eerste instantie in dagdienst en voor een onbepaalde periode. I moet woonachtig zijn in Zeeuws- Vlaanderen of er kunnen verblijven. Heeft n in 1991 via ASB Uitzendbureau gewerkt?Dan kunt ii nu uw jaaropgave afhalen. ASB heeft nog veel meer soortgelijke en andere func ties. Bij de onderstaande vestigingen vertellen ze er graag alles over. ASB Uitzendbureaus: Noordstraat 81, Terneuzen. 01150 - 18600 Vismarkt le etage (WC Trefpunt), Hulst, 011-tO - 16100 Lange Noordstraat 24. Middelburg. 01180 - 23855 Kolvenierstraat 2. Missingen. 01184 - 12620 Grote Markt 12. Goes, 01100 - 23220 De overige adressen van de ASB vestigingen staan ver meld in de Gouden Gids.

de Faam | 1992 | | pagina 14