IlltiêtfliJl GEMEENTE MIDDELBURG Milieu-agent in Middelburg Bouwplannen Wijziging A.RV. Hinderwet Vergunning Wacht niet met aanvragen reisdocumenten! Wethouder S. Smitskamp over schaalvergroting basisonderwijs: Bijeenkomst over inrichtingen Torenweg Méér milieutoezicht op straat Week 8 Tafeltje nrY/ Dekje f*? Milieutoezicht op straat Woensdag 19 februari 1992 DE FAAM 5 ILk«wlAhMili. ,4 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. "Ouders kunnen meebeslissen over invulling nieuwe scholen" Zoals wellicht bekend heeft het dagelijks bestuur van de Gemeente Middelburg, het college van burgemeester en wethouders (b en w), een voorstel gemaakt voor grotere openbare basisscholen. Dit voorstel, de "Notitie Schaalvergroting Openbaar Basisonderwijs", is in de afgelopen weken toegelicht op bijeenkomsten van de Gemeen schappelijke Medezeggenschapsraad, Medezeggenschapsraden en Ou derraden en het onderwijzend personeel. Deze en de komende weken wordt op alle openbare basisscholen tijdens ouderavonden voorlichting aan de ouders gegeven. In gesprek met wet houder mevrouw S. Smitskamp lichten we hier de situatie nog eens toe. Mevrouw Smitskamp: "B en W jn een speciale raadsvergadering en dé gemeenteraad vormen sa men het bestuur voor alle openba re basisscholen in Middelburg. Omdat ik wethouder van onder wijs ben, ben ik de eerst verant woordelijke voor dit plan. Nog even de feiten op een rij: Voor 1996 moeten er in heel Ne derland 1000 scholen gaan fuse ren, omdat de opheffingsnorm drastisch wordt verhoogd. Ook in Middelburg is dit aan de orde. De Gemeente Middelburg kiest er voor dit voor de openbare basis scholen al in 1993 te doen, omdat er anders drie scholen moeten sluiten wegens te weinig leer lingen. Straks beslist de hele gemeente raad over het voorstel, dan is defi nitief welke bestaande openbare scholen samen een nieuwe school gaan vormen. Dit gaat gebeuren in april. Voor die tijd worden ouders en onderwijsgevenden gevraagd op het voorstel te reageren. Door de ingelaste raadsvergadering hebben we de gelegenheid om de in spraaktermijn te verlengen. De Medezeggenschapsraad (M.R.) van elke school heeft daar in een bijzondere plaats, omdat zij de officieel gekozen mensen zijn, die namens de school en de ouders spreken. Daarnaast is er voor gekozen ook anderen dan de MR-leden de mogelijkheid te ge ven om ons hun reacties te laten weten. Het gaat immers om een zaak die heel ingrijpend is voor veel mensen". Waarom wachten we niet tot 1996, dan hoeft de schaalvergroting De milieu-agent Ferry Stijger. foto: E. Engel. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 24 februari tot en met 1 maart 1992 maandag rundergehakt, andijvie, aard appelen dinsdag rundergoulash, sperziebonen, aardappelen woensdag kipfricassé, gemengde groen te, rijst donderdag boerenschotel, gebakken aardappelen, spinazie vrijdag stamppot boerenkool, rook worst, jus zaterdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelen zondag wat de pot schaft Wellicht heeft u via de media reeds kennisgenomen van het feit dat er in onze gemeente een peni tentiaire inrichting en een peniten tiaire open inrichting zullen worden gebouwd. Zowel de penitentiaire inrichting als de penitentiaire open inrich ting zulten verrijzen op een terrein dal zich bevindt aan de Torenweg te Middelburg. Het gemeentebestuur wil, samen met het Ministerie van Justitie, nadere informatie verstrekken over de bouw en de functie van beide penitentiaire inrichtingen. U wordt van harte uitgenodigd op maandag 2 maart a.s. een informatie-avond bij te wonen. Deze wordt om 20.00 uur belegd in de aula van de Pedagogische Academie Basisonderwijs (PA BO) aan de Kruimolenlaan 60. Tijdens de bijeenkomst heeft u te vens de gelegenheid om vragen te stellen. Burgemeester mr. C.G.J. Rut ten zal de avond leiden. toch pas te worden uitgevoerd vol gens de richtlijnen van de staats secretaris? "Als we zolang zouden wachten, dan zou er in augustus 1992 één school dicht moeten en in 1993 nog twee scholen. Dat weten we zeker omdat deze scholen te klein zijn geworden volgens de regels van de huidige wet. Daarna zou dan de schaalvergroting moeten plaatsvinden. Dat betekent een ja renlange periode van onrust en onzekerheid. Door nu een plan te maken, dat in augustus 1993 wordt uitgevoerd is die periode veel korter en hoeven we geen scholen te sluiten in de tussentijd". Waarom is dat zo belangrijk? "Omdat we zo graag alle ouders en leerkrachten, die vandaag be trokken zijn bij ons basisonder wijs, de kans willen geven om mee te werken aan de vorming van de nieuwe scholen. Dat betekent na melijk dat je samen kunt overleg gen bijvoorbeeld hoe groot de groepen gaan worden. Door de manier waarop je de school orga niseert kun je daar wat aan doen, bijvoorbeeld aan de samenstelling van de groepen en het aantal kin deren per groep. Door samen naar de nieuwe school toe te werken kun je bevor deren, dat vriendjes en vriendin netjes van nu straks ook weer bij elkaar zijn. Je kunt ook bespreken of de bekende leerkracht mee kan gaan met de eigen groep. Je kan aangeven welke zaken op je school van vandaag heel goed zijn en hoe je nieuwe school die kan overne men. Dit zijn kortom heel veel za ken waarover verder gepraat moet worden en waar we het schooljaar 1992-1993 voor kunnen ge bruiken. In dit verband is het ook van be lang om als de keus gemaakt is in welke gebouwen we les blijven ge ven, samen na te gaan hoe de school veilig is te bereiken. Welke maatregelen hiervoor nodig zijn. Als de tijdplanning doorgaat zo als die nu is, dan zal er op school vóór augustus 1993 nog niets ver- foto: E. Engel. anderen, maar word' er al wel vast in allerlei werkgroepen van ouders en leerkrachten hard gewerkt aan die zaken, die het mogelijk maken om in augustus 1993 te starten met nieuwe scholen, waar goed les wordt gegeven en de kinderen het naar hun zin hebben". Bij Afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling van de Gemeente Middelburg bestaat sinds 1 januari een nieuwe func tie: milieu-agent. In die functie is de heer F. Stijger aangesteld. De Middelburgse milieu-agent zorgt voor algemeen milieutoezicht op straat. U zult hem daar dan ook geregeld en overal in de gemeente kunnen tegenkomen. Ook behan delt hij milieuklachten. De milieu-agent voert zijn werk op straat geüniformeerd uit. Hij zal daarbij nauw samenwerken met diverse instanties en perso nen. Voorbeelden daarvan zijn: de afdelingen, Stadsreiniging en Groenbeheer van Dienst Stadsbe heer, de wijkagenten van de ge en de meentepolitie wijkbemiddelaars. Natuurlijk zal de milieu-agent het publiek bij (dreigende) overtre dingen meestal in eerste instantie voorlichten over de milieuregels en waarschuwen. Hij zal boven dien ook over opsporingsbe voegdheid beschikken. Dat wil zeggen: hij kan zo nodig bekeu ringen uitdelen of een proces verbaal opmaken. De aandacht van de milieu-agent zal speciaal uitgaan naar milieu overtredingen die te maken heb ben met: Vervuiling van de straat door burgers of bedrijfsmatige activi teiten, b.v. zwerfvuil en honde- poep. Over hondepóep gaat eind februari een voorlichtingscam pagne van start. De gemeentepoli tie en de milieu-agent zullen controleren op de naleving van de hondenregels; Aanbieden van het huisvuil; b.v. het te vroeg, op de verkeerde dag, niet goed verpakt of gebundeld, te zwaar of gevaarlijk gevuld aanbie den van huisvuilzakken of grof vuil; Bekladden van gebouwen e.d. (graffiti en discrimerende leuzen); Verbranden van afvalstoffen. Daarvoor geldt in Middelburg een algemeen verbod. Opslag van afvalstoffen en ge vaarlijke stoffen; Watervervuiling en Lawaai op straat. De betreffende milieuregels zijn o.a. vastgelegd in de Middelburgse Algemene Politie Verordening en Afvalstoffenverordening. Hoe bereikt u de Milieu-agent? Telefonisch kunt u de milieu agent, bij voorkeur tussen 9.00 en 10.00 u, bereiken op 01180-75293. Heeft u vragen op het terrein van de afvoer van uw huisvuil dan kunt u ook de afdeling Stadsreiniging bellen (75321). Bij andere milieu vragen kunt u bij de afdeling Milieuzaken terecht (75200). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het: a. bestemmingsplan Nieuwland Kom voor het bouwen van een carport op het perceel Zeeburgstraat 37; b. bestemmingsplan Noordweg voor het bouwen van een car port op het perceel Noordweg 397. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om vergunning voor het bouwen van een atelier op het perceel Jacob Catsstraat 37. Aan dit bouwplan kan medewerking worden verleend indien daartoe op basis van de bouwverordening vrijstelling wordt verleend. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 21 februari 1992 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsrestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bezwaren kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Wijziging Algemene Politieverordening Middelburg ,Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat bij besluit van de raad van die gemeente van 21 januari 1991 de Verordening tot wijziging van de Alge mene Politieverordening Middelburg (22e wijziging) is vast gesteld. Deze wijziging heeft betrekking op de beteugeling van de hondenoverlast in de gemeente Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben t.a.v. deze wijziging een bericht van ontvangst verzonden bij brief van 11 maart 1991, bur. AJZ, nr. 9100175/111/128. De wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg zal in werking treden op 24 februari 1992. De wijziging ligt ge durende drie maanden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg en bij de sectie Voorlichting van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is gewijzigd van - Aannemingsbedrijf J.D. Janse B.V. voor een herstelinrichting voor wegenbouwmaterieel aan de Kleverskerkseweg 13 te Middelburg; - de heer J. Castel voor een auto-, uitdeuk- en spuitbedrijf aan de Oude Veerseweg 22 te Middelburg; - Constructiebedrijf Hillebrand B.V. voor een staalconstructie bedrijf aan de Grenadierweg 21 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)proce- dure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 19 februari 1992 staat de officiële kennisgeving. Van 21 februari 1992 tot en met 6 maart 1992 liggen op de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumenten wet 1988 ter inzage voor: a. het monumentenpand Rotterdamsekaai 7; b. het monumentenpand Langeviele 41/43. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Naar verwachting zullen in de komende maanden veel meer reisdocu menten worden aangevraagd en afgegeven dan in voorgaande jaren. Het advies van de medewerkers van de sectie Burgerzaken is dan ook, om tijdig een aanvraag voor een nieuw reisdocument in te dienen en ze ker niet te wachten tot kort voor uw vakantie. Om wachttijden te voor komen bij het aanvragen, alsook vertraging in de afhandeling van uw aanvraag, is spreiding van de werkzaamheden noodzakelijk. Het is daarom wenselijk zo snel mogelijk uw reisdocument te laten verzorgen. Aanvragen voor reisdocumenten kunnen worden ingediend bij de sectie Burgerzaken, Stad- huisstraat 2 (op werkdagen ge opend tussen 8.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, alsmede op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur). Telefonisch kunnen in lichtingen worden ingewonnen via de telefoonnummers 75444 en 75445. Op 1 januari 1992 veranderde er een aantal regels voor het aanvra gen en afgeven van reisdocumen ten (paspoort of toeristenkaart). Deze veranderingen zijn het ge volg van de Paspoortwet die in werking is getreden. Wijzigingen op een rij - Vanaf 1 januari 1992 kunnen kinderen tot 16 jaar worden bijge schreven in een reisdocument van de ouders; - Vanaf 1 januari 1992 kunnen kinderen worden bijgeschreven in reisdocumenten van beide ouders; - De Toeristenkaart BJ (voor jon geren) is verkrijgbaar tot 16 jaar; - Reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd; - Vanaf 1 januari 1992 worden geen toeristenkaarten C meer ver strekt; - Oude toeristenkaarten C blijven nog 5 jaar geldig; - Elke aanvraag voor het verkrij gen van een reisdocument moet persoonlijk ondertekend worden; - Het teruggeven van ongeldig ge maakte reisdocumenten is alleen mogelijk indien het oude paspoort nog een geldig visum of nog een geldige verblijfstitel bevat; - Het reizen op een verlopen paspoort is na 1 april 1992 niet meer mogelijk. Geldigheid: Reisdocumenten zijn nu en in de toekomst nodig om buiten de grenzen van Nederland te kunnen reizen. Paspoorten en toeristen kaarten tonen wie u bent en van welk land u staatsburger bent. Met een paspoort kunt u naar alle landen van de wereld. Met een toeristenkaart kunt u alleen reizen naar de landen die vóór op de kaart staan: dit zijn de meeste lan den in Europa. Een paspoort is 5 jaar geldig en een toeristenkaart 2 jaar. Een reisdocument kan niet wor den verlengd. Vanaf 1 april 1992 kunt u alleen met een geldig reis document naar het buitenland rei zen. Bij afgifte van een nieuw reisdocument moet u het oude reisdocument inleveren. Het kan zijn dat uw oude paspoort nog een geldig visum bevat. Dan kunt u het paspoort terug krijgen. Een aantal landen vereist dat een vi sum in een geldig paspoort staat. In dat geval zult u met het nieuwe paspoort een visum moeten aan vragen bij de ambassade of het consulaat van het desbetreffende land. Minderjarigen: Kinderen tot de leeftijd van 16 jaar kunnen in het reisdocument van de ouders of voogd worden bijgeschreven. In het verleden was dat mogelijk tot 12 jaar. Kinderen tot 16 jaar kunnen bijgeschreven staan in het reisdokument van beide ouders. Kinderen kunnen dan met elke ouder afzonderlijk meereizen. Een kind dat is bijge schreven in het reisdocument van de ouders kan niet zelfstandig naar het buitenland reizen. Daarvoor heeft het kind een eigen reisdocument nodig. Voor kinde ren tot 16 jaar is er een toeristen kaart waarvoor een goedkoper tarief geldt. Hiermee kunnen jon geren in de meeste landen van Europa reizen. Minderjarigen hebben toestem ming nodig van beide ouders om een reisdocument aan te vragen of daarin te worden bijgeschreven. De Paspoortwet geeft de moge lijkheid aan minderjarigen van 16 jaar en ouder vervangende toe stemming aan de rechter te vragen.

de Faam | 1992 | | pagina 5