UIT HET ZAKENHART sssss Overkapping Lange Zelke is een klus van precisie Een avondje theater Etos Beauty Case geopend op Scheldeplein in Vlissingen Kruiswoordraadsel Palthe stomerij in Middelburg verhuisd f ALARM ALS ELKE SECONDE TELT De prijzen Hoveniersbedrijf Peterson in Veere de beste van Park Tuin Service 1991 Theaterlijn Inzenden Provincie, ZLM en gemeente Goes bezorgd over draagvlak fruitteelt na fusie proefstation Wilhelminadorp Café-Restaurant De Roode Leeuw in Nieuw en Sint Joostland opgeknapt CONSTRUCTIE VAN DE 24 SEGMENTEN IS EEN GEHEEL WALCHERSE ZAAK Het is het intrappen van een open deur als we constateren dat de werkzaamheden met betrekking tot de overkapping van de Lange Zelke in Vlissingen in volle gang is. De spanten rijzen deze weken als stalen paddestoelen uit de grond. Maar voordat ze op hun plaats kunnen worden gezet moet er veel precisiewerk in grote maten worden verricht. Goed doel Lijvig transport In weer en wind De winnaars van deze week Woensdag 12 februari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 De segmenten van de overkap ping worden gemaakt door Meij- ers Staalbouw bv aan de Honde- gemseweg 6 in Serooskerke naar een ontwerp van het Vlissingse architectenbureau Wisse Tuinhof Slemmer; voor de constructie techniek tekent Vader Adviesbu reau bv in Grijpskerke. Ontelbare meters stalen buizen in alie gewenste lengten en dikten worden bij Meijers volgens het ontwerp op maat gezaagd en van het gewenste uiteinde voorzien. Meijers Staalbouw bv heeft daar voor gedurende enkele maanden een aparte loods met een lengte van ruim 50 meter gereserveerd waar de 24 segmenten uiteinde- Meijers Staalbouw heeft een aparte loods gereserveerd voor de bouw van de segmenten. lijk in elkaar worden gezet. Voor het zover is worden alle buizen echter eerst gestraald en van een eerste coating-laag voorzien door het buizenrecyclingsbedrijf Boo- Een doorkijkje door de ge plaatste segmenten biedt een futuristische aanblik. De realisatie van de overkapping van de Lange Zelke in Vlissingen vordert gestaag. Het nieuwe Scheldeplein aan de kop van de Walstraat in Vlissin gen krijgt steeds meer invulling. Donderdag 6 februari opende daar, aan de Walstraat 124, de tweede Etos Beauty Case Au gustijn in Vlissingen haar deuren. Eigenaar is Rob Augustijn die al in januari van dit jaar zijn parfu merie/drogisterij aan de Bloemen- taan 14 in Vlissingen omdoopte tot Etos Beauty Case Agustijn. Augustijn is hiervoor een franchise-overeenkomst aange gaan met Etos bv. De samenwer king houdt in dat Agustijn zelfstandig ondernemer blijft maar gebruik maakt van de Etos- formule: een eigentijdse speciaal zaak met een uitgebreid assorti ment aan artikelen op het gebied van schoonheid, gezondheid en verzorging. Het assortiment van beide dro gisterijen hebben een grote uit breiding ondergaan met een volledige lijn eigen merkartikelen van goede kwaliteit en aantrek- Een kijkje in de nieuwe Etos-vestiging op het Scheldeplein in Vlissingen. kelijke prijs. Ook treft men er een uitgebreid assortiment babyver- zorgende artikelen en gezond heidsproducten, waaronder ho meopathische middelen aan. Tevens zijn enkele internationale cosmetica-merken in het assorti ment opgenomen. Om garant te kunnen staan voor een goede persoonlijke service en deskun dig advies aan de klanten hebben de medewerksters van Augustijn een aantal cursussen gevolgd op het vakgebied. Het Hoveniersbedrijf Peterson in Veere is uitgeroepen tot de beste hovenier van Park Tuin Service 1991. De onderscheiding werd uitgereikt tijdens een landelijke bijeenkomst van deze organisatie van vakbekwame hoveniers, die zich in de markt moeten onder scheiden door goede voorlichting en dienstverlening. Eigenaar Carel Peterson zegt zelf over zijn uitverkiezing: „Dat onze klanten met de kwaliteit van onze dienstverlening tevreden zijn blijkt wel uit de groeiende klan tenkring. Met deze erkenning voor ons bedrijf door vakgenoten ben ik dan ook bijzonder blij. Ook voor onze medewerkers gaat van deze prijs een goede aansporing uit om het hoge niveau van onze dienstverlening vol te houden." Aan de prijs van Park Tuin Ser vice is een bedrag van 1.200 gul den gekoppeld die geschonken moet worden aan een goed doel Hovenier Peterson toont de oorkonde, die hoort bij zijn uitver kiezing tot beste hovenier van Park Tuin Service. van een plaatselijke organisatie. Peterson: „In overleg met des kundigen op charitatief gebied heb ik besloten om dit bedrag ter beschikking te stellen aan Jeugd kamp Veere Rotterdam; dat is een initiatief van de gezamenlijke kerken van Veere om kinderen uit de Rotterdamse wijk Spangen, die daar>echt behoefte aan heb ben, een fijne vakantieweek te bezorgen. Als oud Rotterdammer spreekt mij dit doel bijzonder aan". ne in Middelburg. Na deze speci alistische behandeling verhuizen de buizen weer naar Serooskerke waar de uiteindelijke montage van de segmenten plaatsvindt. Directeur H.L. Meijers licht toe dat daarna de segementen, die een afmeting hebben van 8 me ter in het vierkant met een hoog te van 4 meter, in hun geheel worden voorzien van de definitie ve lagen verf en coating. Dat ge beurt in de montagehal in Serooskerke door medewerkers van de firma Boone. „We hebben daarvoor een heel nieuw procédé ontwikkeld dat nog niet eerder in deze vorm van constructiebouw werd toegepast". Om te voorko men dat de concurrentie in de kaart wordt gespeeld stelt Meij ers er dan ook geen prijs op dat van die laatste bezigheid een foto wordt gemaakt. Nadat de segmenten alle noodza kelijke bewerkingen hebben on dergaan worden ze met twee tegelijk naar Vlissingen ge transporteerd. Omdat de breedte van 8 meter bij het vervoer over de openbare weg overdag voor onoverkomelijke problemen zou zorgen is in overleg met de gemeente- en rijkspolitie besloten om dat vervoer 's nachts te laten plaatsvinden teneinde zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Op de Lange Zelke zorgen tenslotte twee grote kranen ervoor dat alle segmenten op de juiste manier op de juiste plaats worden aan gebracht. De afwerking met gla zen platen wordt daarna, tot slot, uitvoerd door de Dordtse Glas- handel. Eén van de prijzen van de puzzel van deze week bestaat uit twee vrijkaartjes voor het optreden van de eigentijdse dansgroep Intro- dans, die optreedt op donderdag 20 februari om 20 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. De opvoering in de Stads schouwburg van Introdans, een gezelschap dat dit jaar haar twin tigjarig bestaan viert, richt de schijnwerpers op de vrouw. Het thema 'De Vrouw Centraal' wordt op verschillende manieren tot uitdrukking ge bracht aan de hand van choreo grafie en dans. Bijdragen werden geleverd door Mirjam Diedrich, Tamara Roso, Ed Wubbe, Philip Taylor en Ton Wiggers. In één van de recensies lazen we: "Een on derhoudend ballet dat juist door de korte duur pittig en grappig is", en ook: „Inrodans laat zien dat dans wel degelijk humo ristisch over kan komen". Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een componist. 54 - 28 - 66 - 22 - 57 - 28 - 31 - 29 - 14 - 47 - 56 HORIZONTAAL: 1 sierplant; 6 schaakfiguur; 12 vrucht; 14 zonder geluid; 15 televisie; 17 telwoord; 20tot rouwbeklag; 21 schutsluis; 23 glans; 24 Roemeense munt; 25 vlak bovengedeelte; 27 ruimte om een huis; 28 armholte; 29 dwaas; 31 lange stok; 32 de oudere; 33 vogel 35 maanstand; 36 zoogdier; 37 stad in Engeland; 39 het worde ingelast; 40 zeer boos; 42 paardeslee; 44 verzoekschrift; 46 bebouwde gemeentegrond; 47 dik touw; 49 vergevorderd; 52 deel v. Sumatra; 53 ingezet stuk; 54 kleurling; 58 toiletbenodigdheid; 59 overblijfsel; 60 sierheester; 62 voorzetsel; 63 roofdier; 64 deel v.e. boom; 66 puntdicht; 67 heerszuchtig persoon. VERTIKAAL: 1 winterkost; 2 niet parkeren; 3 telwoord; 4 hals v.e. vuurpijl; 5 myth, figuur; 7 toevluchtsoord; 8 hemellichaam; 9 metaal; 10 oude lengtemaat; 11 vlamhoutje; 13 weegtoestel; 16 roofvogel; 18 vogelprodukt; 19 bekend sportevenement; 20 afgebakende ruimte; 22 laurierboom; 24 smulpaap; 26 insekt; 27 goede daad; 29 zonder oneffenheden; 30 tapijtachtige stof; 33 onbep. vnw.; 34 lomp; 38 episch dichtstuk; 41 geneesheer; 44 weersgesteldheid; 45 steek vlieg; 48 bezieldheid; 50 kleur; 51 rivier in België; 54 drassig land; 55 sint; 56 voorzetsel; 57 bedrukte stof; 60 tuinhaag; 61 vierhandig dier; 63 bouwk. ingenieur; 65 soort onderwijs. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. Oplossing Puzzel week 6 HORIZONTAAL: 1 trijp; 4 valk; 7 rok; 8 oma; 10 aar; 12 bal; 13 opera; 15 fez; 17 De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. som; 18 prelaat. 20 keg; 22 uk, 23 bek; 24 sec; 26 el; 27 dik; 28 fel; 29 lid; 31 zeil; 35 twee; 37 najade; 38 vooral; 39 Etna; 41 oase; 43 ark; 45 dof; 46 mes; 47 ui; 49 ton; 51 bon; 52 re, 53 wet; 55 kombuis. 58 vol; 59 pas, 61 niets; 62 bob; 63 Fin; 65 sla; 66 pad; 67 krad; 68 haas. VERTIKAAL: 1 tol: 2 RK: 3 pope; 4 VARA; 5 la; 6 kaf; 7 ram; 9 meloen; 11 rek; 12 bok; 13 ork; 14 aas; 16 zee; 17 Suez; 18 pek: 19 tel: 21 glee; 23 biljart; 25 citroen; 27 Diana; 30 dwaas; 32 ent; 33 ode; 34 vos; 36 Els; 39 eeuw; 40 roebel; 42 ezel; 44 kok; 46 mos. 48 iep; 50 non; 51 bis; 52 rob; 54 taf; 56 mist; 57 Utah; 58 vod: 60 sik: 62 bas; 64 nr.; 66 p a. Winwoord: VOORZETRAAM 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgeverij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het visserle ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch ver antwoord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de ele menten en onder povere sociale omstandigheden werd de vis duur betaald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. Uit de vele goede oplossingen van de vorige puzzel zijn op nieuw drie winnaars getrokken. Het boek 'In weer en wind' van Uitgeverij Den Boer in Vlissin gen werd gewonnen door M. Lokker in Oost-Souburg. De theatercheque, die goed is voor een retourtje Antwerpen op zaterdagavond voor twee personen met de Theaterlijn Ant werpen van Carlier Tours, ging naar M.P. Boon in St.Laurens. De winnaar van de twee vrijkaartjes voor de voorstelling van 'Cuadro Flamenco' in de Stadsschouwburg in Middelburg was A. de Nijs in Middelburg. De heer S. Visser en zijn vrouw A.J. Visser-Jansen van de Pal- the stomerij in de Segeersstraat en de heren H. van Eek en J. de Melker van de- Palthe stomerijen. De Palthe Stomerij aan de Lange Delft in Middelburg is verhuisd naar het adres Segeersstraat 33. Het monumentale pandje in de Segeersstraat lijkt van buitenaf weinig veranderd. Van binnen echter is het geheel vernieuwd en aangepast voor een moderne stomerij. Exploitant S. Visser, die samen met zijn vrouw A. J. Visser- Jansen de stomerij op franchise basis beheert vertelt wat er alle maal moest gebeuren voordat de stomerij in bedrijf kon worden gesteld. „Voor de wasmachines moest een geheel nieuw en gesloten beluchtingssysteem worden aangelegd. De eisen die gemeente en overheid stellen op het gebied van milieu en veilig heid zijn enorm hoog. Gelukkig voldoen wij hieraan prima. We zitten zelfs boven de normen". Voor de klant blijft de service het zelfde. Alles wat in de machine gaat komt eerst op de detacheer- tafel waarop alles uitgeselecteerd wordt op vlekken. En met specia le chemicaliën verwijdert de im mens grote wasmachine de vlekken. Ook voor de afvoer van het vervuilde water is een speci aal reinigingssysteem door Palthe aangelegd. De Zuidelijke Landbouw Maat schappij, de provincie Zeeland en de gemeente Goes spreken zich in een gezamenlijke brief uit voor een fusie van het Proefstation voor de Fruitteelt in Wilhelmina dorp met het Proefstation voor de Boomkwekerij in Boskoop. In de brief aan de minister van landbouw, het Landbouwschap en de Adviesgroep Landelijk Praktijkonderzoek Fruitteelt rea geren de briefschrijvers op het rapport van de zgn. commissie- Bijlo, waarin voorstellen worden gedaan om het proefstation in Wilhelminadorp samen te voegen met het Proefstation voor de Ak kerbouw en Groenteteelt in de Vollegrond (PAGV) in Lelystad. De briefschrijvers zijn van mening dat deze fusie de herkenbaarheid en daarmee het draagvlak in de fruitteelt sterk zal doen afnemen. Ten aanzien van het proefstation in Boskoop en dat in Wilhelmina dorp wordt gesteld dat het aantal formatieplaatsen van beide proefstations ongeveer op het zelfde niveau ligt en dat het on derzoek binnen beide sectoren meerdere raakvlakken heeft. Ook wordt aangevoerd dat een fusie met de PAGV financieel niet onderbouwd is. Een verplaatsing naar Lelystad zou een grote kapi taalsvernietiging met zich mee brengen. Om een volledig inzicht in de kosten te verkrijgen is een gedetailleerde financiële onder bouwing van bestuurlijke en or ganisatorische samenvoeging van Wilhelminadorp met zowel Lelystad als Boskoop een nood zaak. Het LEI heeft verklaard een opdracht voor een dergelijk on derzoek in overweging te willen nemen. De provincie Zeeland heeft inmiddels besloten om een financiële bijdrage voor een ver gelijkend onderzoek beschikbaar te stellen; de gemeente Goes en de ZLM sluiten een bijdrage niet op voorhand uit. Midden tussen de snelweg en de afslag naar Nieuw en Sint Joos- land ligt het cafe-restaurant De Roode Leeuw. Al vanaf 1622 is het een pleisterplaats voor de be woners van Nieuw en Sint Joos- land en passanten. Sinds de auto gemeengoed is stappen vracht wagenchauffeurs binnen om even te pauzeren. De laatste jaren richtten de vorige eigenaren zich vooral op de chauffeurs en zodoende ver dween de functie van dorpscafé voor de bewoners van Nieuw en Sint Joosland. De nieuwe eige naar, Bill Henson, is samen met zijn vriendin Anke Boshart druk doende om van het truckerscafé weer een echt dorpscafé te ma ken. De uitspanning heeft daarvoor een fikse opknapbeurt gekregen en is van buiten helemaal ge schilderd. De bar heeft een nieu we plaats gekregen. In tegenstelling tot vroeger is De Roode Leeuw nu ook in 't week einde open. Bill Henson en Anke Boshart achter de nieuwe bar van De Roode Leeuw. Bill Henson hoopt in de zomer het restaurantgedeelte te kunnen openen. Voor de buurtbewoners ziet hij veel mogelijkheden.„We gaan het zaaltje van het café openstellen voor verenigingen en sportclubs. De mensen uit de buurt hebben dan een gemeen schappelijke ruimte waar ze on der het genot van een kopje koffie of iets anders elkaar kun nen treffen. Natuurlijk blijven we ook open staan voor de truc kers", verzekert Bill Henson.

de Faam | 1992 | | pagina 9