n iiKiiiiiikliiiiiiiki GEMEENTE M miiilÊlhiinIK DDELBURG Hinderwet Bestemmingsplan Opheffing alarmcentrale Cursus Stadswacht Bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht Collecten Spreekuren Dauwen- daele Stations- brug afgesloten Open Monumentendag, hondenbelasting, bewegwijzering Week 7 Tafeltje Dekje Woensdag 12 februari 1992 DE FAAM 5 11 m w Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 17 februari 1992 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. IJ kunt deze vergade ring bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de to ren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: I.eger des Heils van 17 tot en met 29 februari. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebe wijs. Zoals gemeld houdt vanaf maan dag 17 februari wijkbemiddelaar mevrouw Ella Loo ten spreekuur in het wijkondersteuningspunt in het ontmoetingscentrum Dau- wendaele elke ochtend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Ook de wijkagent voor onder meer Dauwendaele, de heer Paut Lockefeir, gaat in hetzelfde wijk ondersteuningspunt vanaf 13 maart spreekuur houden elke vrij dagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur. Van 18 februari (dinsdagavond) 22.00 uur tot 19 februari woens dagochtend5.00 uur is de Sta- tionsbrug wegens werkzaamhe den afgesloten. Voor mensen, die tijdens deze uren van het station naar de bus haltes moeten of omgekeerd, is vervoer geregeld. UW "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len - met nummer 01180-38570. Het bezorgen 'gebeurt ook op deze dag. Menu van 17 tot en met 23 februari 1992 maandag gebraden gehakt, koolrabi, wortelen, aardappelen dinsdag varkensgoulash in jachtsaus, bloemkool, aardappelen woensdag runderrolade in jus, rode kool, aardappelen donderdag hutspot met blokjes rundvlees vrijdag gehaktballetjes in champig nonsaus, spaghetti, rode kool zaterdag erwtensoep zondag wat de pot schaft 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 6 en 8 november 1991 en 18 no vember 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Onkostenvergoedingen raadsleden en wethouders. Voorgesteld wordt aan raadsleden ten behoeve van gemeentelijke ac tiviteiten buiten de gemeentegrens een reis- en verblijfkostenvergoe ding toe te kennen; de algemene onkostenvergoeding voor de wet houders te bepalen op het maxi mum van de voor onze gemeente geldende vergoeding. 4. Wijziging van de Drank- en Horecaverordening. 5. Vaststellen 63e wijziging Alge meen Ambtenaren Reglement. 6. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor het perceel Koorkerkstraat 1 in verband met de vestiging van een restaurant; voor het perceel Kle- verskerkseweg 3 voor de vestiging van de tapijtenzaak Carpetland; en voor het perceel Prinsenlaan 119 voor de bouw van een garage. 7. Gemeentelijke bijdrage in on rendabele restauratiekosten 35 woningen Koestraat/Zuidsingel. 8. Landelijke opening Open Mo numentendag. Sinds 1987 organiseert de Stich ting Open Monumentendag jaar lijks de Open Monumentendag, een nationaal evenement dat in vele historische Nederlandse ste den telkenjare een grote en groei ende publieke belangstelling kent. Bovendien doen sinds enkele jaren andere Europese landen mee aan genoemd initiatief. De gemeente Middelburg neemt al sinds het be ginjaar 1987 deel aan voornoemd evenement en in deze zij vermeld dat de Open Monumentendag Middelburg elk jaar hogere be zoekersaantallen heeft opge leverd. In de loop van 1991 is er intensief contact geweest met de Stichting Open Monumentendag teneinde vorm te kunnen gaan geven aan de programmatische invulling van de landelijke opening die op vrij dag 11 september 1992 in Middel burg zal plaatsvinden. De landelijke opening is losgekop peld van de Open Monumenten dag zelf om op zaterdag 12 september de beschikking te heb ben over alle monumenten. Uitgaande van 3 thema's, te we ten: Mónument/Oudheid/Cul- tuurhistorie, Europa 1992 en Jeugd, ziet het programma voor 11 september a.s. er in hoofdlijnen als volgt uit: - Academische Zitting in de Nieu we' Kerk; opvoering van een wa genspel door het Middelburgs Theater op de Markt; - Openingshandeling met aan sluitend een mini-concert door het Zeeuws Jeugdorkest op het Abdijplein; - Ontvangst in het Statenzaal complex. Naast bovenstaand programma zijn er nog enige initiatieven ont wikkeld om deze manifestatie nog meer uitstraling te geven en tevens de bevolking van Middelburg bij de landelijke opening te be trekken. 9. Aan- en verkoop van register- goed aan de Rijnstraat en de IJs- selstraat 7. De Kerkvoogdijraad van Molukse Kerken is voornemens een nieuwe kerk te bouwen omdat haar huidi ge gebouw aan de IJsselstraat 7 niet meer voldoet aan de tegen woordig aan kerkgebouwen te stellen eisen. Voor de nieuwbouw is in overleg gekozen voor het per ceel grond, gelegen aan de Rijnstraat, waarop eerder de De tailhandelsvakschool heeft gestaan. 10. Voorstel gen 1992. begrotingswijzigin- 11. Beschikbaarstelling krediet t.b.v. vergroting geheugencapaci teit computersysteem. 12. Permanente controle honden belasting. Eind 1990 heeft er een schriftelij ke controle-actie hondenbelasting plaatsgevonden. In vervolg hierop is in april 1991 besloten tot een meer permanente controle van de hondenbelasting (in eerste instan tie voor de periode van 1 jaar) te komen. In verband daarmee wenst men een Zi formatieplaats open te stellen. Aan het eind van het (proefjjaar zal dan een evalua tie plaatsvinden. Aan de hand daarvan zal worden bezien of deze vorm van controle behoort te wor den voortgezet. 13. Wijziging gemeenschappelij ke regeling Wegschap Walcheren (verdeelsleutel). 14. Wijziging gemeenschappelij ke regeling Wegschap Walcheren (verkeersbesluiten). 15. Beschikbaarstellen aanvul lend krediet ten behoeve van de asfaltering van de Seissingel. 16. Verkoop dienstwoning Sport- laan 23. 17. Het beschikbaarstellen van een krediet ad 400.000,ten behoeve van een facelift van de Concert- en Gehoorzaal. 18. In- en externe bewegwijzering gemeentelijke organisatie. Bij het intreden van de nieuwe ge meentelijke organisatie behoort ook aandacht aan een aanpassing c.q. vernieuwing van de bewegwij zering, zowel in- als extern, te worden geschonken. Gezien het feit dat het gemeentelijk apparaat op diverse locaties is gehuisvest is het noodzakelijk dat de bewegwij zering snel wordt opgepakt. Een maal "op locatie aangekomen" zal de bezoeker moeten kunnen zien welke disciplines in welk ge bouw zijn gehuisvest en hoe deze disciplines kunnen worden be reikt. Vernieuwing van de beweg Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van - Bastion Development B.V. voor een hotel met beheerdersruimte aan de Bosschaartsweg/Torenweg te Middelburg; - Pont Meyer Middelburg B.V. voor een handel in hout- en bouw materialen aan de Kleverskerkseweg 29 te Middelburg; - Sakko Verkeer B.V. voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een tankstation voor motorbrandstoffen aan de Noordweg 467 te Sint Laurens. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stad sontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag '12 februari 1992 staat de officiële kennisgeving. Ontwerp-bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat ingaande vrijdag 14 februari 1992 gedurende een maand het ontwerp- bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht ter inzage ligt bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het gehele tot be schermd stadsgezicht aangewezen gebied van Middelburg centrum tot en met de vesten en Kanaal door Walcheren) en aan grenzende gebieden (ook buiten de vesten), met uitzondering van die delen van de gemeente, waar de bestemmingsplannen Hofplein-Lange Delft en Maisbaai van toepassing zijn. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen het ontwerp-bestemmingsplan schriftelijk en gemotiveerd bij de ge meenteraad bezwaren kenbaar maken. Het bezwaarschrift dient dan gezonden te worden aan de raad van de gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. wijzering is vanuit een oogpunt van klantvriendelijkheid van groot belang. Het gemeentelijk Projectteam Verhuizingen heeft zich over de hiervoor omgeschreven kwestie gebogen en is van mening dat de bewegwijzering adequaat en pro fessioneel moet worden opgepakt. Daarom wil men een extern (Mid delburgs) bureau inschakelen om een nieuwe bewegwijzering te rea liseren. Het hanteren van de ge meentelijke huisstijl zal hierbij als randvoorwaarde gelden. 19. Jaarrekening 1990 Stichting Theaterbureau Uit in Zeeland. 20. Rondvraag. Vanaf 15 februari 1992 houdt de brandweer alarmcentrale van de gemeente Middelburg op te bestaan. Met ingang van deze da tum zullen de brandweer- meldingen en verbindingen voor brandweer Middelburg door de regionale brandweeralarmcentra le, gevestigd te Vlissingen, worden verzorgd. De roepnaam van deze centrale is AC-Zeeland. De brandweer is uitgegroeid tot een rampenbestrijdingsorganisa tie, die regionaal is georganiseerd. 06-11-Meldingen voor de brand weer komen op AC-Zeeland recht streeks binnen, alarmering en verbindingen worden zoveel mo gelijk regionaal georganiseerd en gecoördineerd, de regionale alarmcentrale kent verregaande automatisering, meerdere centra listen doen er dienst; een stads- brandweeralarmcentrale past niet meer in deze regionale structuur. Welke gevolgen heeft deze om schakeling voor de bewoners van Middelburg? Het brandweerkorps wordt direc ter en daarmede sneller gealar meerd. De "dubbele" centralisten functie komt hiermede te verval len. De voormalige centralist kan worden ingezet voor brand en hulpverlening. Hoe zal de brandweer bereikbaar zijn? Bij brand of hulpverlening dienen de inwoners van Middelburg het landelijke alarmnummer "06-11" te kiezen. Bij geen gehoor dient (01184)-14444 of het oude alarm nummer (01180)-14444, dat door de PTT rechtstreeks is verbonden met AC-Zeeland, te worden gekozen. Het nog bestaande alarmnummer van Nieuw- en St. Joosland (01182)-1444 zal tot 1 januari 1993 ook worden doorgeschakeld naar AC-Zeeland. Daarna wordt dit nummer opgeheven. Ook hier dient men "06-11" of bij geen ge hoor (01184)-14444 of (01180)44444 te kiezen. De ANWB houdt ook dit seizoen weer een verlichtingsactie. Op het Damplein staat een trailer waar u de autolichten kunt laten controleren van dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 februari. Van dinsdag lot en met donderdag kunt u tussen 9.00 en 19.00 uur terecht en op vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op 4 maart a.s. gaat in de Zeeuwse hoofdstad een uniek project van start. Gemeente Middelburg is de opdrachtgeefster van de cursus Stads wacht/Beveiligingsbeambte die op het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland gegeven zal worden. Gedurende 1 jaar zal een groep van 12 mannen en vrouwen de opleiding volgen en tevens dienst doen als Stadswacht in het centrum van Mid delburg. Op de vraag wat een Stadswacht nu eigenlijk is, kan worden geant woord: "De Stadswacht is de ogen en oren van de burger, met dezelfde rechten als de burger. Maar waar de burger vaak afgeschrikt wordt door een zekere drempelvrees, onderneemt de Stadswacht wel degelijk actie". Wordt een winkeldiefstal, vernieling of andere wettelijke overtreding ge signaleerd, dan neemt de Stadswacht onmiddellijk contact op met de Gemeentepolitie. Net a's de burger kan de Stadwacht wijzen op hel ver keerde van een bepaalde handeling. Hij heeft niet dezelfde rechten als een politieagent, maar omwille van privéredenen zwijgt het publiek vaak daar waar de Stadswacht wel optreedt. Zijn aanwezigheid heeft in de eerste plaats een preventief karakter. Hij is door middel van het blauw met grijze uniform een herkenbare factor in de binnenstad. Onderdeel van zijn werkzaamheden is o.a.: - op alle gebieden informatie kunnen verstrekken - mondeling optreden bij geconstateerde overtredingen - rapporteren aan de desbetreffende overheidsinstellingen - eerste hulp bij ongevallen. Het overleg met de Gemeentepolitie is tot dusverre optimaal en zal in de nabije toekomst zeker uitgebreid worden. De Stadswachten ontvan gen een gratis opleiding en lopen 1 jaar wacht in Middelburg. Na dit leer-/werkjaar leggen zij het examen Beveiligingsbeambte af. Van de kant der Bewakings-/Beveiligingsdiensten is veel interesse voor de cur sus. Op 5 februari is er een open dag geweest op hel CBBZ voor deze bedrijven en algemeen is men ervan overtuigd dat de cursisten in zeer korte tijd een vaste werkkring zullen vinden na hun opleiding. De Bewakings-/Beveiligingsdiensten krijgen aan hen een gediplomeerde kracht met veel praktijkervaring. De Stadswachten hebben een eigen etage in het centrum van Middel burg. Van daaruit vertrekt men voor surveillanceronden. Zij staan via portofoons in verbinding met de coördinator. Het theoretische deel van de opleiding tot Stadswacht neemt 12 weken in beslag. Er wordt dan 20 uur per week stage gelopen. Vervolgens duurt de cursus 32 weken tot het examen Beveiligingsbeambte. Vanaf de eerste week van dit deel verschijnen de Stadswachten in uniform, waar op het Gemeentewapen zeker niet ontbreekt. Vanaf 14 februari ligt gedurende een maand het ontwerp- bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht ter inzage (zie publicatie hierboven). Voorlichting en inspraak heeft hierover plaatsgevonden van 6 januari 1989 tot 7 april 1989. Deze inspraak heeft tot een aantal aan passingen van het plan geleid. Ligging van het plangebied Het plangebied omvat het als beschermd stadsgezicht aangewezen deel van Middelburg. Dit is de gehele historische binnenstad van Middelburg met de voorma lige vestingswerken en een deel van het daaraan grenzende gebied bui ten de vesten. Bovenstaande kaart geeft een overzicht van het plangebied. Twee delen van het beschermd stadsgezicht maken geen deel uit van het plangebied: - de burg, opgenomen in het reeds vigerende plan Hofplein - Lange Delft; - het voormalige Vitrite-terrein, waar de planvorming in het plan Mais baai gericht is op een herstructurering van het gebied. Daarmee heeft dat plan een heel ander karakter dan het onderhavige. Doel van het maken van het plan De Middelburgse binnenstad is in september 1985 aangewezen als be schermd stadsgezicht. Ter effectuering van de bescherming van het aan te wijzen stadsgezicht moet een bestemmingsplan ontwikkeld worden. De toelichting op de aanwijzing tot beschermd stadsgezicht kan daarbij wat het beschermingsbelang betreft als uitgangspunt dienen. Doel van de aanwijzing is, de karakteristieke, met de historische ont wikkeling samenhangende, structuur en ruimtelijke kwaliteit van het gebied te onderkennen als een zwaarwegend belang bij de verdere ont wikkeling binnen het gebied. De aanwijzing beoogt op die wijze een ba sis te geven voor een ruimtelijke ontwiKkeling, die inspeelt op de aanwezige kwaliteiten, daarvan gebruik maakt en daarop voortbouwt. Los van deze verplichting tot bescherming van dit gebied, heeft het Ge meentebestuur de behoefte om de functies en het bouwen in de bin nenstad in bestemmingsplannen te regelen. Daarmee wordt de visie voor het gebied vastgelegd en kunnen ongewenste stedebouwkundige ontwikkelingen worden tegengegaan. Sinds 1980 werden op de bescherming gerichte bestemmingsplannen voor delen van de binnenstad ontwikkeld. Ter beperking van de werk zaamheden voor het in procedure brengen van de 16 plannen die in voorbereiding waren en ter vergroting van de eenheid in regelgeving in de gehele binnenstad, is besloten om het gehele beschermde stadsge zicht in één bestemmingsplan op te nemen. De veelheid aan regelingen van de bestemmingplannen - waarvan velen bovendien sterk verouderd zijn - wordt dan vervangen door één uniforme regeling. Deze regeling is ook in het reeds vigerende plan "Hofplein - Lange Delft" toegepast.

de Faam | 1992 | | pagina 5