JSuirja «M® «WIHB De partner KORTING INKOMSTEN OP RWW/BIJSTAND ttHB Ouderen Politiek Cultuur Sociaal Gezondheid Cursus Onderwijs Sport Verenigingen Buurt/wijk Expositie Door drs. Thomas Klabbers Allerlei Lezingen Geloof PSYCHOCONSULT JALOEZIE (6) De gezelligste winkel voor al uw linnengoed Woensdag 12 februari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Toneel - Op initiatief van de acti viteitencommissie wordt woens dag 19 februari om 14 uur in Bachten Komme de klucht 'Het is krimmeneel' opgevoerd door de toneelgroep Kameleon. Senioren Academie - De Hoge school Zeeland verzorgt voor de Stichting Zeeuwse Senioren Aca demie in maart en april drie series van drie lezingen om het Hoger Onderwijs voor Ouderen in Zee land van de grond te krijgen. In lichtingen 01184-89230. Onderwijsforum - De Zeeuwse JOVD houdt 14 februari om 20 uur in hotel Walcheren in Koude- kerke een onderwijsforum. Toe gespitst op de Hogeschool Zeeland zal onder andere worden gediscussieerd over het onder wijs in Zeeland. Borstvoeding - La Leche League Nederland houdt iedere derde woensdag van de maand van 20 tot 22 uur een bijeenkomst, waar de borstvoeding centraal staat. Inlichtingen 01189-1691 of 01180-16812. Massage-cursus - Er wordt een massage-cursus, bestaande uit vijf lessen van anderhalf uur vol gens de klassieke methode gege ven op donderdagochtend in Vlissingen en op maandagavond in Middelburg. Inlichtingen 01184-12138. Vergadering - De Zeeuwse Cul turele Raad houdt donderdag 13 februari om 14 uur een vergade ring in de B&W-kamer van het stadhuis in Goes. Literatuur - De Stichting Literai re Activiteiten Zeeland houdt 25 februari om 20 uur een bijeen komst in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, waar Bas Heijne zijn werk zal toe lichten. Poëzie-beoordelingsproject - Het Algemeen-Nederlands Ver bond ANV houdt voor de achtste keer een poëzie-beoordelings project voor beginnende, jonge dichters. Inlichtingen zijn verkrijg baar via het telefoonnummer 070-3245514. Sport en muziek - In jongeren- gebouw Poortershove in Middel burg wordt maandag 17 februari op initiatief van SKW De Hayman een muziek-workshop gehouden van 19.30 tot 22 uur. Er kan wor den geëxperimenteerd op schillende soorten gitaren. ver- Actief zijn - Sportievelingen kunnen op donderdagavond van 20.30 tot 22 uur onder deskun dige leiding sportief bezig zijn in de gymnastiekzaal aan de De la Palmastraat in Middelburg-Zuid. De plaats van samenkomst is Poortershove, om 19.30 uur. Wandelen - De wandelgroep Kasporgo houdt zaterdag 15 fe bruari haar jaarlijkse Snertwan- deltocht, dit jaar in en rond Wemeldinge. De start en finish zijn bij het Hotel Vredebest in Wemeldinge. Inlichtingen 01100-27179/30669. Sjoelen - De Souburgse sjoelver eniging Schijf '83 houdt 7 maart een open toernooi in buurthuis De Zwaan vanaf 11 uur. De deel nemers worden onderverdeeld in een jeugdklasse t/m 16 jaar en vijf klassen, zowel bij de dames als bij de heren. De inschrijving staat open tot 12 uur in de zaal. Dart - In de Happy Buccaneer in Vlissingen wordt donderdag 13 februari een Open 301 Dart- toernooi gehouden vanaf 20 uur. Spelregels - Zaterdag 15 fe bruari wordt vanaf 13 uur in hotel-restaurant Britannia in Vlis singen de voorronde jeugdspelre- gelwedstrijd Zuid 1 gehouden. Praatje - Maandag 17 februari houdt de Belgische scheidsrech ter Frans van de Wijngaert een praatje voor de scheidsrechters- vereniging Walcheren; de avond wordt gehouden in het clubge bouw van vv Walcheren op het sportpark Bonedijke in Vlissingen om 19.30 uur. Heemkundige Kring - De Heemkundige Kring Walcheren houdt woensdag 19 februari om 20 uur in Hotel Walcheren in Koudekerke een dia-presentatie over (onder meer) de vogels op Walcheren. Kookcursus - De Stichting Wel zijn Ouderen Walcheren houdt gedurende een aantal donderdag ochtenden van 10 tot 12.30 uur in de voormalige LHNO-school in Oostkapelle een kookcursus voor mannen met weinig of geen kookervaring. Inlichtingen 01188-3687. Gestalt - Op 22 en 23 februari vindt in Kapelle een Gestalt- en Bio-energetica-weekend plaats onder leiding van Angèle Neder- lof. Inlichtingen 01184-67542. Chinese geneeskunde - De Stichting Wu Wei houdt bij vol doende deelname een cursus Chinese geneeskunde op 10 ach tereenvolgende maandagavon den van 20 tot 22 uur in Middelburg. Aanmeldingen en in lichtingen 01184-64752. Spanningsklachten - De Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren houdt dit voorjaar een cursus voor mensen met spanningsklachten zoals hy perventilatie. Inlichtingen 01180 - 84000. Dauwendaele - De wijkvereni- ging Dauwendaele in Middelburg houdt woensdag 12 februari om 19.30 uur haar eerste vergade ring in het ontmoetingscentrum Dauwendaele. Inlichtingen 01180 - 36931/25463/29685/37775. Bellamy 19 - Tot en met 17 maart exposeert Boudewijn Wol thuis in Bellamy 19 in Vlissingen. Er worden recente werken en te keningen tentoongesteld. Tevens staan in dezelfde periode in de entreehal van het Vlissingse stadhuis twee grotere beelden van de kunstenaar opgesteld. Kopersmid - Tot en met 29 fe bruari wordt in weefatelier en ex positieruimte Multi Colour een expositie gehouden van de Mid delburgse kopersmid Frans van der Kop. Tevens exposeert zijn zijn W.F. van der Kop zijn decoupage-werk (papiersnij- en plakwerk). Schilderijen - In de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg expo seert Luc Willem t/m 29 februari onder de titel Mixed Media. Het werk bestaat uit schilderijen waarin gebruik wordt gemaakt van verschillende technieken. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Op het spreekuur worden veel vragen gesteld over inkomsten bij een uitkering: "Wat gebeurt er met mijn WW als ik er iets bijver dien?" Of: "Ik heb een WAO. Hoeveel mag ik verdienen?" Of: "Als je RWW hebt en je kunt part-time werk krijgen, ga je er dan op voorruit?" Vorige week ging het over de regeling in de AAW/WAO. Nu is de vraag: Hoe worden inkomsten op een RWW- uitkering ingehouden? De RWW is een soort Bijstands uitkering die de gemeentelijke Sociale Dienst uitkeert. Het is een regeling voor werkeloze werknemers. Bent u RWW'er, dan moet u zich ook inschrijven bij het Arbeidsbureau en sollicite ren. Wat nu als u part-time werk vindt en nog niet genoeg verdient? In principe worden inkomsten van de uitkering afgetrokken, maar de eerste twee jaar mag u 25% houden. Tot een bepaald maximum: Zo is deze vrijlating voor (echt)paren en één-ouder gezinnen maximaal f 249,- en voor alleenstaanden van 23 jaar en ouder f 174,-per maand. Voor de vader of moeder van een één oudergezin geldt een extra vrijla ting van f 85,-. Bijvoorbeeld, een alleenstaande met een RWW van f 1200,- gaat f 800,- per maand verdienen. Zij mag 25% houden, dat zou f 200,- zijn. Het maximum is echter f 174,-. Zij heeft dus totaal f 1374,- per maand. Nog een voorbeeld. Een één oudergezin met een RWW van f 1542,-. De vader gaat f 485,- verdienen. Vrijgelaten wordt: f 85,- plus 25% van de rest, in totaal f 185,-. Dat is niet boven het maximum. Hij heeft dus in to taal f 1542,- 185,- f 1727,-. Met vragen bent u zoals altijd van harte welkom op onze spreekuren. Tot ziens. ACV - De sociaal raadsman in Vlissingen, dhr. Klabbers, houdt donderdag 20 februari om 14 uur in Het Woltershuis in Vlissingen een lezing over het raadslieden- werk en wat het Sociaal Bureau Raadslieden voor uitkeringsge rechtigden kan betekenen. In de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg houdt dr. J.J.G. Jansen op uitnodiging van het Koninlijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen om 16.45 uur een lezing over 'Extre misme en de Islam'. Atlassen - Ter gelegenheid van de opening van de Atlassenten- toonstelling 'Verschuivende gren zen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg houdt dr.ir. C. Koe man op 18 februari om 20 uur een lezing over de geschiedenis van de ontwikkeling van schoo latlassen Stress - Op uitnodiging van de Open Universiteit houdt dr. N. van Dijkhuizen op 19 februari om 20 uur in de aula van de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg een lezing over 'Stress in arbeidssi tuaties'. Belastingformulier - Het CNV helpt in het kader van de leden service met het invullen van be lastingformulieren. Inlichtingen over de zittingsavonden kan wor den ingewonnen op het telefoon nummer 01100-20310. Westerbork - De initiatiefgroep Veere 'kamp Westerbork' heeft een rekening opengesteld waar op inwoners van Veere giften kunnen storten ten bate van het herinrichtingsplan voor het herin neringscentrum 'Kamp Wester bork'. Inlichtingen 01181-1726. Vrouw en Geloof - Vrouw en Geloof Zeeland presenteert zater dag 22 februari haar bundel 'En de Godin schudde de wateren'. De presentatie vindt plaats op za terdag 22 februari om 14 uur in Hotel Britannia in Vlissingen. Gospel - Vrijdag 14 februari van af 20.30 uur treedt de Engelse gospelband 'Keep 'n Step' op in de Youth for Christ Koffiebar aan de Herengracht 52 in Mid delburg. In ons onderzoek naar de oor sprong van jaloezie hebben we tot nu toe vooral aandacht be steed aan de jaloerse persoon zelf. Betekend dit, dat diens partner geen enkel aandeel heeft in het ontstaan van jaloe zieproblemen? Niet noodzake lijk. Deze kan wel degelijk een aandeel hebben in de instand houding van abnormale jaloe zie. In dat geval vormt jaloezie een belangrijk ingredient van Drs. Henk C.M. Hermans de relatie die twee mensen met elkaar hebben. Helaas leidt dit in veel gevallen tot een ontbin ding van de relatie. Voor beide partners krijgt de relatie steeds meer het karakter van een lij densweg. Op welke wijze kan de partner bijdragen tot de in standhouding van jaloeziege- voelens? In de praktijk komen we de volgende twee manieren tegen: Allereerst door aktief deze ja- loeziegevoelens te stimuleren. In sommige gevallen is de part ner - op grond van eigen stoor nis - erop uit, om jaloeziegevoelens op te roepen. Daarvoor kan deze verschillen de redenen hebben. Zo kan het oproepen van jaloezie hem/ haar een kick geven; de kick van "Ik heb jou stevig onder controle, maatje". Bij nogal wat machtspelletjes die we in rela ties tegenkomen, wordt stevig gespeculeerd op jaloeziegevoe lens bij de ander. Er kan echter ook een ander motief spelen. Nogal wat partners zien jaloe ziegevoelens als bewijs van "ware liefde". Zij willen de an der uittesten, en doen dat door hem/haar tot jaloezie te verlei den. Als ze daarin slagen, zijn ze gerustgesteld. "Hij/zij houdt nog van me", concluderen ze. Het zal duidelijk zijn, dat ze daarmee hun oorspronkelijke relatie zwaar onder druk zetten. Ook het tegenovergestelde ge drag kan ertoe bijdragen, dat SHOP St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 jaloeziegevoelens in stand ge houden worden: de partner doet alles om jaloeziegevoe lens te voorkomen. Hij/zij is overdreven angstig om bij de ander aanleiding te geven voor jaloezia De partner doet steeds zijn best, om uitbarstingen van jaloezie te voorkomen. Onder werpen die aanleiding kunnen geven voor jaloezie bij de ander worden omzichtig verzwegen. Maar dat maakt de jaloerse persoon enkel achterdochtiger. Tot er op zeker moment een "ontmaskering" plaatsvindt: een ontmoeting met een vroe gere geliefde, of een persoonlij ke brief. De zwijgzame opstelling wordt dan onderdeel van de "bewijslast": "Als er niks aan de hand was, waarom heb je me er dan niks van ge zegd? "Helaas is zo'n voorval vaak aanleiding voor nog gro tere zwijgzaamheid, waardoor het een en ander zich herhaalt. Hoe moeten we omgaan met jaloerse mensen? Het is moei lijk om daar algemene richtlij nen voor te geven. Misschien doet u er nog het beste aan, om geen relatie aan te gaan met iemand die erg jaloers is. Maar toch enkel tips. Geef niet teveel aanleiding voor jaloeziegevoelens. U kunt natuurlijk proberen om mis verstanden te voorkomen. Ga uw partner niet uittesten. Op deze wijze draagt u bij aan een spelletje, waarbij alle partijen verliezen. Neem geen verantwoorde lijkheid voor de jaloeziegevoe lens. De jaloeziegevoelens van uw partner zijn van hem/haar. Als deze onterecht zijn, dan is dat niet uw probleem. Voel u er daarom niet schuldig onder. Maak er geen ramp van. Ga niet over tot zelfmedelijden. Probeer te leven met een part ner die'kennelijk in dit opzicht onvolmaakt is. Wordt de situa tie echt onhoudbaar, dan is het misschien toch zaak om het samenlevingscontract te ver breken. Beantwoordt niet eindeloos elke ondervraging van uw ja loerse partner. Daarmee be loont u enkel zijn/haar vraaggedrag. Stel voor uzelf vast, hoever u wilt gaan met antwoord te geven. Is de grens van het redelijke bereikt, stop dan. Wees assertief. Maak uw partner duidelijk, dat de jaloe zie zijn/haar probleem is. Dat hij/zij er beter iets tegen kan doen. Wijs hem/haar op de mogelijk heid om ervoor in therapie te gaan. Wees redelijk. Niet elke vraag van uw jaloerse partner is on redelijk. Het zal daarmee niet gemakke lijk zijn, om samen te leven met een jaloerse partner. Maar wie had u gezegd, dat een relatie gemakkelijk moet zijn? Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer, 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: drs. J. Bakker, 14.30 uur: drs. R.G. v.d. Zwan. Vol le Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: de heer Kleij, knd. DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. M. v.d. Poll, 19 uur: ds. Haasnoot. Rooms Katholieke Kerk H. Wil- librordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: ds. W. Jansen, gez. dienst in Geref kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 14.30 uur: ds. B. Ridder, gez. dienst in Herv. kerk. en 14.30 uur: ds. B. Ridder, in Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. Ridder. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. C.W.F. van Tuyll. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.H. 't Hart. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25; Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 14.30 uur: ds. A.W. Riepma. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. gez. dienst, zie Geref. kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J'.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. onbekend. Hofplein- kerk, Hofplein, Zo. onbekend. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. onbekend. Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinksterge meente Middelburg. Zo. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Ge meente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. onbekend. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. onbekend. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 14.30 uur: ds. J.G. Schenau m.m.v. kinderkoor. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. onbekend. Thomaskapel, Zo. onbekend. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. onbe kend. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. R.H. Dingjan. Leger des Heiis. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. van Dam Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katho/ieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. A. Laureys. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. van der Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.A.R. Kamermans, knd. jongste en midden groep, 17 uur: ds. A.A.R. Kamermans. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: mevr. ds. Van der Poll. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: mw. ds. J.W. Al- lewijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. P. Boekesteijn, sow-jeugddienst, 19 uur: drs. J. Bakker, in Herv. Kerk. Hervormde Ge meente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. P. Boeksteijn, sow-jeugddienst in Herv. kerk, 19 uur: drs. J. Bakker. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 17 uur: ds. R.G. van der Zwan. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. A.P. Nau- ta, knd. groep 1-3 en 4-5, Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: drs. W.P. Jansen. De Ark, Zo. kinderkerk 4-12 jaar. Bejaar dentehuis "De zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: ds. G.J. v.d. Linde. Streekziekenhuis Wal cheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: mevr. Da. C.A. Schoorel. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. te huis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur, Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelij ke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg I. Zo. 9.30 uur: Br. Waterings. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: ds. J.B. de Rijke, 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zen dinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer. Petruskerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaien burg, Zo. dienst. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. C.A. Schoorel. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. A.V. de Nooy. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds. R.H. Dingjan, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: dhr. Visscher. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Piqksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: mevr. ds. C.A. Schoorel. Rooms-Katho/ieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. II.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Do. 13 t/m wo. 19 februari. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: A.P. Bruijn- zeel, Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24.00 uur: W.N. Oster- man, de Kempenaerstraat 2, tel. 79791. Zondag tot 24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel 12233. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dagavond 18 tot zondagavond 24 uur: B. Vaan drager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P.H.E. Cappenberg, Open Hof, A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel 01184-65557. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol gend: Apotheek v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend: *2 "Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: zaterdag en zon dag: M. de Jonge, tel. 16761. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) Za. en zo.: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder énkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Faam | 1992 | | pagina 15