Jacht op de muskusrat Ooster- en Westerschelde OPHEFFINGS UITVERKOOP Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking RUIL UW OUDE GOUD IN! IN HEItOEP Verscheidene instanties in Zeeland slaan de handen ineen om na te gaan of aan de regels en eisen op milieugebied wordt voldaan. Conferenties COMM ISSI US Vergunning gemeente Vlissingen n creatief kapper kapsalon RONALD Nieuwe Kerkstraat 29, Kapelle-Biezelinge Telefoon 01102-41688/42817 GLASHANDEL "MOERSTEE" Aanvraag Boon Chemie bv De laatste dagen: Stoffenhuis Middelburg Sint Jacobspassage 12-28 VLISSINGEN, 01184-13635/19834 de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD Woensdag 12 februari 1992 ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 18 fe bruari, 10.00 uur, mevrouw I. Lente en het gemeentebestuur van Tholen. De Tholense en haar gemeentebestuur hebben be zwaar aangetekend tegen de wei gering van gs medewerking te verlenen aan de bouw van een geitestal, een melkstal en een kaasmakerij aan de Postweg 15 in Tholen. Een inwoner van Borsele is het niet eens met de beslissing van zijn gemeentebestuur op een aan vraag algemene bijstand. In be roep worden hij en het gemeente bestuur gehoord tijdens een zit ting van de tweede kamer uit ge deputeerde staten op dinsdag 18 februari, 10.20 uur. Beide zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Wt De bestrijding van de Ondatra zi- bethicus - in gewoon Nederlands de muskusrat - is nodig om niet alleen schade aan waterkerin gen, dijken en dammen, te beper ken of te voorkomen, maar ook aan taluds en aan land- en tuin- bouwgewassen. De huidige groep van elf muskusrattenvan gers kan die doelstelling verwe zenlijken. In piekperioden, zoals de trek in het voor- en najaar, kan hun aantal met tijdelijke krachten worden uitgebreid. Dat staat in het bestrijdingsplan muskusratten 1991-1995 dat het dagelijks bestuur van de provincie vorige week heeft vastgesteld. In tegenstelling tot eerdere plannen blijven de vangers in dienst bij de provincie. De overgang naar de waterschappen heeft praktische bezwaren en levert ook nauwe lijks financieel voordeel op. Het blijkt dat de uit Noord- Amerika afkomstige muskus- of bisamrat zich vooral thuisvoelt in gebieden met veel kreken en wa tergangen, zoals delen van Tho len, Zuid-Beveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. In het voor- en najaar, als de bi- samratten trekken, worden fui ken uitgezet. De vangstmethode, waarbij fuiken in kunstduikers worden geplaatst, blijkt succes vol. Daarom wordt ernaar ge streefd de fuiken ook aan te bren gen als nieuwe duikers moeten worden geplaatst of bestaande vernieuwd. In de perioden tussen de trek worden de ratten gevangen met klemmen. De platte klem wordt in Zeeland vrijwel niet meer ge bruikt. Alleen waar andere me thoden het laten afweten, wordt er nog naar uitgeweken. De na delen van de platte klem zijn dat de ratten niet altijd meteen dood zijn en dat er nogal wat bij vangsten zijn. In natuurgebieden wordt de bestrijding in overleg met Fauna beheer uitgevoerd. Zo wordt tij dens de overwintering van gan zen in de Kapelse en Yerseke Moer minder intensief op de rat ten gejaagd. Het rijk, de provincie en de zeven waterschappen in Zeeland zijn een overeenkomst aangegaan voor de financiering van de zorg voor de oevers en de oeverwerken langs de Ooster- en de Westerschelde. Dat houdt in dat het rijk de kosten van de oevererosie langs de Wester schelde betaalt. Onder oevererosie worden verstaan, afkalving en dijk en oevervallen. Ook de aanleg van inlaagdijken, het maken of verande ren van strandhoofden en het behoud van de vooroever vallen eronder. Voor de Oosterschelde is afgesproken dat de provincie dertig procent van de kosten ter bestrijding van de oevererosie zal dragen. Daartoe komt er bij de provincie een fonds buitengewone werken Oosterschel- dedijken, waarin jaarlijks 134.000 gulden wordt gestort. Het fonds kan ten hoogste 1 miljoen gulden groot worden. De regeling, waaronder de hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat in Zeeland, de commissaris van de koningin en de dijkgraven van de waterschappen onlangs hun handtekening hebben gezet, is in de plaatst gekomen van de 80-10-10-regeling. Die regeling hield in dat het rijk 80 procent van de "buitengewone werken" aan de zeewerin gen betaalde en de provincie en het betreffende waterschap elk 10 procent. m 13 I E UWS Milieu streng gecontroleerd Er komt een strengere controle op het milieu met een gelijke be handeling in verschillende ge meenten en bedrijven en een snellere aanpak van milieu overtredingen, waarbij allerlei betrokken instanties beter met elkaar zullen samenwerken. Dat zullen burgers en bedrijven merken van de nieuwe "Struc tuur handhaving milieu-wetge ving in Zeeland". Het Provinciaal Milieu Overleg (PMO) heeft een nota uitgebracht onder die titel over de manier waarop de samen werking moet worden geregeld. Het PMO, een platform waar bestuur, justitie en politie elkaar ontmoeten over milieu-aangele genheden, geeft in de nota een aantal hoofdpunten aan, langs welke weg dit moet worden bereikt. Er wordt uitgegaan van de sa menwerkingsverbanden die er al zijn, zoals de lokale contactgroe pen milieu. De nadruk zal liggen op de regionale afstemming, coördinatie en samenwerking, waarbij het PMO globale voorstel len levert. Dit in navolging van de minister van volkshuisvesting, ruimteljke ordening en milieube heer die voorstellen heeft gedaan om het overleg per regio te struc tureren. Zeeland zal worden verdeeld in drie milieu-regio's, Zeeuwsch- Vlaanderen, Zuid-Beveland/Tho- len en Walcheren/Noord-Beve land/Sint Philipsland/Schouwen- Duiveland. Het PMO wil toewer ken naartwee regio's in 1995, een boven en een onder de Wester schelde. Minder vrijblijvend overleg moet resulteren in doelgerichter op treden. Er komt een centraal punt waar alle informatie over milieu-cri- minaliteit wordt opgeslagen. In de drie regio's zullen binnenkort conferenties worden gehouden om de plannen invulling te geven. Op 25 maart vindt een conferen tie plaats in Zeeuwsch-Vlaande ren, op 27 maart in de regio Zuid- Beveland/Tholen en op 3 april in de derde regio. Aan de conferen ties nemen deel bestuurders (bur gemeesters, wethouders, dijkgra ven, gedeputeerden), justie- en politie-autoriteiten (officieren van justitie, korpschefs, medewer kers van bijzondere opsporings diensten), milieu-inspectie, orga nisaties van het groene milieu en ambtenaren die belast zijn met de handhaving. Door het Nationaal Milieu-be leidsplan (NMP) kunnen over heidsinstanties hun milieu-dien- sten flink uitbreiden met ambte naren voor de handhaving. Ook in Zeeland gebeurt dat: gemeenten en waterschappen stellen milieu handhavers of milieu-coördinato ren aan, vorig jaar kreeg de recht bank Middelburg een aparte milieu-officier van justitie, per 1 De statencomissie welzijn verga dert maandag 17 februari, 9.30 uur, in de statenzaal, Abdij 10. Agendapunten zijn ontwikke lingssamenwerking op Zeeuws niveau, de steunfunctie-struc tuur van het jeugd- en jongeren werk, herstructurering welzijns- instellingen en regionale samen werking zwakzinnigenzorg. De subsidie voor het voortbestaan van de crisisopvang van jongeren, fusies in het voortgezet onder wijs, bijdragen voor diverse cultu rele evenementen en de bouw van een loods bij een lbo-school in Middelburg completeren de agen da. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 17 februari, 13.30 uur, in Het Groene Woud 1. De subsidie voor zomerbussen en strandexpresse in 1992 komt ter sprake, evenals de tracéno- ta/milieu-effectrapportage rijks weg 57 op Walcheren en de verbetering van het fietspad tus sen Middelburg en Koudekerke. De provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert maandag 17februari, 14.15uur, in Achter de Houttuinen 8. Het ontwerp-plan ambulance hulpverlening, de vervanging van twee ambulances, dagbehande- lingsplaatsen voor de stichting Ter Weel en het verslag over een zorgproef in het Jacob Rogge veenhuis worden besproken. Het provinciaal welzijnsonderzoek, oktober 1991 startte het regio naal bureau milieuzaken van de politie Zeeland en na de reorgani satie bij de provincie ging per 1 september een bureau handha ving aan het werk. Een steeds groter aantal ambte naren met toezichthoudende en/of opsporingstaken komt het Zeeuwse milieu ten goede. Maar als de groeiende inzet als los zand aan elkaar hangt, kunnen inspanningen van enthousiaste handhavers worden ontkracht en het milieubeleid juist tegen werken. Vandaar de noodzaak om tot overleg en afstemming te komen. het beleidsplan ouderenzorg en zorgverlening aan ouderen die thuis wonen staan ook op de agenda, evenals de ontwikkeling van het artsenbestand in de pro vincie. De provinciale planologische commissie vergadert donderdag 20 februari, 10.00 uur, in Groen markt 13. De beleidsnota openluchtrecrea tie en de antwoordnota op de milieu-effectrapportage bagger specie zijn geagendeerd. Het ontwerp-landinrichtingsplan ruil verkaveling Sint Annaland en de tracénota milieu-effectrapporta ge rijksweg 57 op Walcheren ko men ook aan bod. De statencomissie voor econo mische zaken houdt donderdag 20 februari, 16.30 uur, vergade ring in Sint Pieterstraat 42. De vergaderstukken van de haven schappen Vlissingen en Terneu- zen staan op de agenda. Bij de Vlissingse stukken zit de begro ting 1992 met daarin de sanering van het grondbedrijf, die de pro vincie 18,6 miljoen gulden gaat kosten. Verder wordt gesproken over bij dragen aan onder meer reptielen zoo Iguana in Vlissingen, de stoomtrein Goes-Borssele en de bouw van kassen bij het agrarisch opleidingscentrum in Goes. Ook de evaluatie van september- cultuurmaand 1991 komt ter sprake. De statencomissie algemeen bestuur vergadert vrijdag 21 fe bruari, 10.00 uur, in Sint Pie terstraat 42. De agenda wordt in Abdijnieuws van volgende week bekend gemaakt. Alle vergaderingen worden ge houden in Middelburg. Bij de be treffende aankondiging is het nadere adres vermeld. De staten commissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter in zage in het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Ondatra zeb ethicus Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Aanvraag Ter inzage Beroep Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen hebben bij hen op 18 juli 1991 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van het gemeentelijk vismijn bedrijf met een ge sloten container voor het inzamelen van chemische afvalstoffen. De inrichting is gelegen aan de le Binnenhaven 11 te Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C, nr. 1773 ged. Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten beslo ten de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter in zage van 13 februari 1992 tot en met 12 maart 1992 op de volgende plaat sen en tijden: - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Vanaf 13 februari 1992 tot en met 12 maart 1992 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 13 maart 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. dames- en lieren wella systeem professional sloestraat 19 4456 AN lewedorp tel.: 01196-13635 Aanvraag Ter inzage Bezwaren Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Boon Chemie bv te Middelburg heeft bij hen op 2 januari 1992 een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor oprichten en in werking hebben van een depot voor (klein) chemisch afval. De inrichting is ge legen op het perceel Arnesteinweg 17 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie M, nr. 177 (ged.). De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 13 februari 1992 tot en met 12 maart 1992 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst 241); - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 12 maart 1992 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovenge noemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaar schrift indienen tegen de aanvraag en wel tot en met 12 maart 1992. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de openbare zitting op donderdag 27 februari 1992, aanvang 10.00 uur, bij de dienst stadsontwikke ling van de gemeente Middelburg, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Hierbij wordt gelegenheid geboden over de aanvraag van gedachten te wisse len. lange Voratatraat 67 Coe» Tel. 01100-16604 Segeerwfraat 21-23 Middelburg Tel. 01180-14969 Nu alle stoffen: 90 - 150 br. f 25,- f 20,- f 15,- f 10,- p.mtr. Mantels - Tricots - Blouses - Zijdes - Gabardine - Wol - Kamgaren - Brokaat - Linnen - Schotse ruiten - Kinderstoffen - enz. enz. enz. Hoeden 50,- f 25,- p.stuk

de Faam | 1992 | | pagina 13