Amsterdam Bedrijfsauto Rai 1992 GEBRUIKTE AUTO'S Autobedrijf Joosse Maak een proefrit in de Auto van het Jaar. Auto-Poppe Walcheren B.V. Autobedrijf Britannia krijgt voor 6e keer Gouden Sleutel Autoschade Van de Ree heet nu Care Schadeservice v.a. f28.690,- 28.500,- 22.500,- 31.500,- 21.500,- 26.900,- 15.800,- 38.500,- 16.500,- 22.500,- 14.500,- 10.500,- 23.500,- 13.500,- 20.500,- 13.500,- 17.500,- Volkswagen Toyota Citroën Nissan Goede investering EREN OFFICIAL DEALER FORD SIERRA 1.6 Special 1990, 4-drs. zilvermetallic 27.000 km F0RD ESCORT 1800 Bravo diesel 1989, 5-drs. metallic grijs 74.000 km F0RD SIERRA 2300 diesel special 1990, 4-drs. wit 30.000 km F0RD ESCORT 1600i Bravo 1989, 5-drs. wit 28.000 km F0RD ESCORT 1400 i CL 1991, 5-drs. zilvermetallic 33.000 km PEUGEOT 205 XE 1988 rood 25.600 km MERCEDES 200 D 1987 wit 137.000 km VW POLO 1300 Fox 1989 rood 37.000 km FORD ESCORT 1800 CL Diesel combi, 1989 grijs metallic 76.000 km FORD ESCORT 1400 Bravo 1987 zilver metallic 56.000 km FORD ESCORT 1100 Laser 1986 grijs metallic 56.000 km FORD SIERRA 2300 Special diesel, 1989 bruin metallic 88.000 km FORD SIERRA 1600 Laser 1986, 3-drs. 70.000 km FORD ESCORT 1400 Bravo 1989 zwart 31.500 km PEUGEOT 205 1987 wit 82.000 km FORD SIERRA 2.0 CL 4-drs. 1987 zilver metallic 82.000 km FINANCIERING VIA FORD CREDIT SNEL GEREGELD V Ford Credit Gildeweg 22, 4383 NK Vlissingen. Tel. 01184-19610 Woensdag 5 februari 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 Het Amsterdamse Rai-complex met een totale oppervlakte van 63.000 vierkante meter staat tussen donderdag 6 en za terdag 15 februari geheel in het teken van de Bedrijfsauto Rai 1992. Alle hallen zijn gevuld met vrachtwagens, bestelau to's, terreinwagens, aanhangers, opleg gers, carrosserieën, onderdelen, accessoires en gereedschappen. De Be drijfsauto Rai is op de eerste plaats een vakbeurs. Nederland is als transportnatie van groot belang in Europa, zodat ook onze bedrijfsautotentoonstelling interna tionale faam heeft. In totaal tonen 266 firma's hun produkten. De Rai is dagelijks geopend van 10.00 tot 19.00 uur, behal ve in het weekend, dan worden de deu ren om 17.00 uur gesloten. De toegangsprijs tot de Rai bedraagt f.17,50. Voor vooraf aangemeld groeps bezoek geldt een reductietarief van f.15/=. Dit bedrag betalen ook houders van een PAS 65 en kinderen van 4 tot en met 11 jaar. balken in de deuren. Het interieur is veel luxueuzer uitgevoerd door beklede portierpa nelen, stoffen bekleding, digitaal klokje en een wisser op de achterruit. Voor de dieseluitvoe ring is nu tegen meerprijs ook stuurbekrachti ging leverbaar. Door uitgekiende isolatie is het geluidsniveau van de Lite Ace verder terugge bracht. De nieuwe Toyota Lite Ace voldoet aan alle door het merk zelf gestelde eisen, waardoor een garantie verleend wordt van drie jaar met een maximum van 100.000 kilo meter. Op de Bedrijfsauto Rai mogen we op de stand van Toyota een wereldprimeur begroeten in de vorm van de nieuwe Toyota Lite Ace. De nieu weling biedt ten opzichte van zijn voorganger meer ruimte voor de inzittenden en lading, maar ook meer comfort en een completere uitrusting. De wielbasis van de nieuwe Lite Ace is 13,5 centimeter langer geworden, ter wijl ook de spoorbreedten zijn toegenomen. De laadvloer heeft een lengte van 2,44 meter en is 1,46 meter breed. Daarnaast wordt ook een grotere brandstoftank gemonteerd van 60 liter, terwijl de bekende benzine- en dieselmo tor zuiniger zijn geworden. De veiligheid is bij bestelauto's van even groot belang als bij de personenauto. Zo is de Lite Ace beter bestand tegen zijdelingse aanrijdingen vanwege verbe terde portiefsloten en de forse verstevigings- De Volkswagen noviteiten op de Bedrijfsauto Rai moeten we zoeken bij de compacte mo dellen. De Polo Van is uiteraard gebaseerd op de geel kenteken Polo 3-deurs. Voor de bestel- variant werd voor de Fox gekozen. De zijruiten zijn bij deze auto vervangen door aluminium panelen die in de wagenkleur zijn gespoten. Daarnaast is een zogenaamd luxe blindering leverbaar, waarbij de panelen in een grijze, metaallak zijn gespoten en zo de indruk geven van donker getinte ruiten. De nieuwe Golf, de derde generatie, staat inmiddels al weer enige tijd bij de dealers. Op de Rai is nu ook de Van uitvoering, van deze populaire nieuwe auto te zien. De Golf Van krijgt automatisch een luxe blindering met grijze panelen. Het leve ringsprogramma is bijzonder groot. Vrijwel alle benzinemotoren met uitzondering van de 2 li ter zestienklepper en VR6 zijn in de Golf Van te bestellen. Daarnaast wordt uiteraard de 64 pk sterke 1.9 liter diesel en dezelfde motor met kleine turbo en oxydatie-katalysator aan geboden. Vanaf de 1.8 motor behoort stuur bekrachtiging tot de standaarduitrusting. Overigens blijft de tweede generatie Golf ook nog leverbaar. Op de stand van Citroën maakt de XM Break in Nederland zijn tentoonstellingsdebuut. De auto is voor de gelegenheid tot bestelwagen omgetoverd. Tegen zeer aantrekkelijke prijzen biedt de XM Break een gigantische laadruimte met een vloer van bijna twee meter lang. Een prima lastdier wat in de vakantie als slaapge legenheid kan dienen. De XM Break is in ver schillende uitvoeringen op grijs kenteken te bestellen. Nieuw op de Nederlandse markt is de C15 Verlengd, met een laadvloer van 2.04 meter lang en een laadvermogen van maar liefst 760 kg. Deze auto wordt standaard voorzien van de 1.8 liter dieselmotor. Ook nieuw voor ons land is de zogenaamde chassis- cabine, die geschikt is voor een veel heid aan verschillende opbouwmogelijkheden. Citroën presenteert voor het eerst in ons land de C15 en C25 met elektrische aandrijving. Beide auto's zijn voornamelijk bedoeld voor korte afstanden en gebruik in de stad. Ge luidshinder en luchtverontreiniging komen niet voor in het vocabulair van de twee Citroëns. Beide auto's hebben een actieradius van zo'n 70 km en kunnen een snelheid van 80 km/u behalen. Het opladen duurt ongeveer 8 uur. De prijzen van deze beide produktiemodellen zijn nog niet bekend. Nissan toont op de Bedrijfsauto Rai voor het eerst aan het grote publiek de Q-bic, een heu se bestelauto op basis van de Sunny. De laad ruimte is breed en hoog, waardoor de auto gaat concurreren met bijvoorbeeld de Escort Van en Opel Combo. De Q-bic heeft een per sonenauto waardige uitrusting met twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels, een in- tervalstand op de ruitewissers, één ruitewis- ser per achterdeur, achterruitverwarming, twee speakers en een antenne en een kataly sator op de versie met benzinemotor. De Q- bic kan worden geleverd met de 1.6 liter 16- kleppen benzinemotor en de 1.7 liter diesel. Wegens de uitstekende service en het prima werk dat hier het afgelopen jaar geleverd is. Deze zin staat te lezen op de zogenaamde Gouden Sleutel, die voor het zesde jaar in suc cessie door Fiat Auto Nederland is uitgereikt aan het Autobedrijf Britannia b.v. aan de In dustrieweg 19 in Vlissingen. leder jaar, sinds 1986, wordt een aantal dea lers door Fiat Auto Nederland beloond met een 'Gouden Sleutel' voor de beste dienstver lening aan de klant. Het oordeel van de Fiat rijders is voor deze toekenning van doorslag gevende betekenis omdat zij middels een en quêteformulier hun waardering over het totale servicepakket van hun dealer mogen uitspre ken. Autobedrijf Britannia b.v. is met de on langs uitgereikte sleutel de enige dealer in Nederland, die elk jaar de Gouden Sleutel ver diende. Mede-eigenaar van Autobedrijf Britannia Piet de Boer, die al bijna dertig jaar samen met zijn compagnon J. Floresse het bedrijf in Vlissin gen runt, is dan ook bijzonder in zijn nopjes over deze blijk van waardering. „Het bewijst dat onze klanten bijzonder te spreken zijn over het werk dat wij leveren. De Gouden Sleutel is dan ook een verdienste van alle medewer kers samen, vanaf de showroom tot aan de werkplaats." Tot de criteria voor de uitreiking van de Gouden Sleutel behoren onder andere de bereikbaarheid van de dealer, de afspraak termijnen, eventuele wachttijden, de houding van het personeel, orde en netheid van recep tie en werkplaats, vakkundigheid van het werkplaatspersoneel en het kwaliteitsniveau van onderhoud en reparaties. Autobedrijf Britannia is sinds 1977 gehuisvest op het huidige adres; dertig jaar geleden ging het bedrijf van start aan de achterzijde van Hotel Britannia in Vlissingen en aan die perio- Het bijna voltallige personeel van Autobedrijf Britannia b.v. op een 'statie-portret' rond de zes Gouden Sleutels. Op de foto staan: Peter Martens, Frans Waterman, Yvonne de Roche- mont. Jan de Feijter, Bing Vlaming, Karei Theune, Peter Johnson, Ben de Luna, Marco Flores se, Peter Ie Due, Andy Redjosontono en Piet de Boer. de dankt het bedrijf dan ook haar naam. Piet de Boer: „We hebben een personeelsbestand van 16 mensen, die hier grotendeels al 15 jaar of langer werken. De klant treft dan in de loop der jaren steeds vertrouwde gezichten aan in de werkplaats. En dat is heel belangrijk voor een goed contact en voor het nodige vertrou wen dat je dan kan schenken." Alle perso neelsleden, van de showroom, de werkplaats, de plaatwerkerij en de spuiterij, ondergaan re gelmatig bij- en herscholingscursussen die bij of door het hoofdkantoor in Amsterdam wor den gehouden. Daarmee wordt gegarandeerd dat er een grote mate van kennis en vakman schap in de werkplaats aanwezig is. „Dat kost weliswaar het een en ander maar die opleidin gen zijn uiteindelijk toch een goede investe ring in ons bedrijf gebleken. De zes Gouden Sleutels zijn daarvan het bewijs", aldus een trotse Piet de Boer. Autoschade van de Ree aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg heeft een nieuwe naam: Care Schadeservice. En dat moet staan voor meer efficiëntie. Voor de klant betekent dit snelle servicefaciliteiten, zonder extra hoge kosten. Volgens Joan van de Ree, eigenaar van het schadeservicebedrijf, worden de eisen steeds hoger op het gebied van schadeherstel. Om hieraan te kunnen blijven voldoen heeft hij zich aangesloten bij Care Schadeservice, een keten van zo'n 13 bedrijven, verspreid over het hele land. De voordelen van deze samenwer king zullen- uiteindelijk voor de klant beteke nen dat zij niet meer gaan betalen voor een betere service. Door gezamelijke inkoop, auto matisering en een betere communicatie tus sen de schadeherstelbedrijven en de verzekeringsmaatschappijen behoort een Care Schadeservice tot de top van de schade- herstel bedrijven in Nederland. „Dag en nacht zijn wij bereikbaar en als de klant op stel en sprong een vervangende auto nodig heeft, kan hij bij ons terecht", aldus Joan van de Ree. Care Schadeservice maakt gebruik van het Audatex systeem. Een landelijk schadefor mulier, waarop de klant precies kan zien wat er moet worden hersteld aan de auto. joan van <je pee voor Care Schadeservice. Alle auto's boven f 7.500,- 3 maanden volledige garantie 9 Maanden extra garantie mogelijk Inruil geen probleem Alle auto's met nieuwe APK Gildeweg 20 - Tel. 01184-19420 - Vlissingen De nieuwe Golf is uitgeroepen tot Auto van het Jaar 1992. Met z'n vloeiende, dynamische lijnen De geïntegreerde bumpers, ovale koplampen en gedeeltelijk onder de motorkap verzonken ruitewissers. rmk-, i Mel 2 n marl<ante achterkant, hoog aangezette verlichtingsunits-en de op bum perhoogte openslaande achterklep. Maar ook het dashboard en het interieur zijn totaal vernieuwd. Waardoor zelfs de meest verwende automobilist mets meer te wensen over heeft. En dan spreken we nog met eens over wat er alle maal vernieuwd is op het gebied van milieu, comfort, veiligheid en motoren. Dus kom bij ons langs om de nieuwe Golf te bekijken of beter nog, ...maak een proefrit! Er is al een nieuwe Golf vanaf f 28 690.- Prijs is een 'vanaf'-pnjs inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden

de Faam | 1992 | | pagina 23