tisii Milt GEMEENTE MIDDELBURG Bouwplan Bestemmingsplan 1 Nieuwe tarieven zwembad Poelendaele w I J Informatiebus over nieuwe verkeersregels op de Markt Voorlichtingsavond over bedrijfsgerichte kinderopvang Wegwijzer Voorlichting Voortgezet Onderwijs Folder verkrijgbaar met test van het speelgedrag Nieuwe straatnaam Commissies PER 2 JANUARI 1992 Week Tafeltje Dekje UYV Maar soms is spelen riskant... Hulp bij speelproblemen Folder Woensdag 8 januari 1991 5 <ini.HdiJmlU.iii illiit ik Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. O Parkeren bij zwembad Poelendaele Al vele jaren levert liet parkeren bij het zwembad problemen op. Dit komt, omdat steeds meer mensen met de auto het zwembad bezoeken. Het terrein van het zwembad is niet voor het parkeren van auto's in gericht. Hoewel de verkeerssituatie vanaf de Poelendaelesingel voldoende dui delijk is, worden de verkeersregels massaal door autorijdende bezoekers genegeerd. Dit leidt dan ook regelmatig tot gevaarlijke situaties en tot ongerief bij het zwembad. Alleen met een speciale ontheffing mogen auto's over het fietspad rijden. De parkeermogelijkheden in de directe omgeving van het zwembad zijn slechts beperkt. De indruk bestaat, dat veel bezoekers onvoldoende op de hoogte zijn van de diverse parkeermogelijkheden. Deze worden daarom hierna opgesomd. Voor meer informatie over parkeren in Middelburg is er een speciale folder samengesteld. Deze kunt u bij de kassa van het zwembad meenemen. Evenals in het verleden zal de Gemeentepolitie in geval van overtreding verbaliserend optreden. Een gewaarschuwd mens telt, ook in dit geval, voor twee! Parkeerplaats P R Deze parkeerplaats achter het sta tion is bereikbaar via de Segeers- singel. Een voetpad en een trapje over de dijk aan de Schroeweg maken de loopafstand tot het zwembad kort. Vooral voor de be woners ten zuiden van het Kanaal Rond de 20e december bevond zich bij de post in iedere Middel burgse brievenbus de gemeentelij ke Wegwijzer. In deze folder wordt de nieuwe organisatie van de Gemeente Mid delburg gepresenteerd met daarbij een trefwoordenregister. Mocht u onverhoopt deze folder niet bij uw post hebben aange troffen, dan kunt u deze ophalen bij de sectie Voorlichting, Stad huisstraat 2. Rectificatie Inmiddels is gebleken dat er twee foutjes zijn geslopen in defekst van de wegwijzer. Het Gemeente-archief is 's mid dags geopend vanaf 13.30 uur (en niet vanaf 13.00 uur) en het tele foonnummer van de Gemeente politie is uiteraard niet 01880-88000, maar 01180-88000. De ouderraden van de openbare basisscholen in de Magistraatwijk van Middelburg organiseren op maandag 13 januari a.s. de jaar lijkse voorlichtingsavond over het voortgezet onderwijs. De infor matie wordt gegeven in het ge bouw van "de Zuidburch aan de Samuel Rademacherstraat 3. ach ter de torenflat aan de Rent meesterlaan. De avond is in blokken van drie kwartier verdeeld. Voor "Het Delta-College" kunnen belang stellenden om 19.30 terecht, "De Groene School" geeft om 21.10 in formatie, de "SSGM" verzorgt drie blokken, om 19.30, 20.20 en 21.10, en voor informatie door "de Wellinge" moet men om 20.20 aanwezig zijn. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 13 januari tot en met 19 januari 1992 Maandag Gebraden gehakt in saus, sperziebonen, gestampte aardappelen Dinsdag Varkensgoulash in jachtsaus, bloemkool, aardappelen Woensdag Runderrollade in jus, rode kool, aardappelen Donderdag Hutspot met blokjes rundvlees Vrijdag Nasi rames Zaterdag Erwtensoep met worstjes Zondag Wat de pot schaft door Walcheren is dit een geschik te parkecrmogelijkheid. Het par keren hier is gratis: er is nagenoeg steeds voldoende ruimte. Parkeerplaats Vlissingsebolwerk Deze parkeerplaats wordt geëploi- teerd door Maxis. De loopafstand lot het zwembad is kort. Op maandag tot en met zaterdag tus sen 08.00 en 18.00 uur dient voor het parkeren te worden betaald. Ook op donderdagavond tot 21.00 uur. Buiten die tijd is de parkeer plaats vrij toegankelijk. De par keertijd is onbeperkt. Parkeerplaats Kousteensedijk Deze parkeerplaats ligt vlak naast de Zeeuwse Bibliotheek en kan via de Stationsstraat en de Blau- wedijk worden bereikt. Op maan dag tot en met zaterdag tussen 08.00 en 18.00 uur dient er voor het parkeren te worden betaald. Ook op donderdagavond is het parkeren hier nu nog gratis; op korte termijn moet er tot 21.00 uur worden betaald. Buiten die tijd is het parkeren vrij. De par keertijd is onbeperkt, maar dient wel vooraf te worden bepaald. De loopafstand via de Blauwedijk en het tunneltje onder het Groene- woud is niet al te ver. Parkeerplaats Hof van Tange Deze parkeerplaats ligt ter hoogte van het monumentale gebouw "De Kloveniersdoelen" en is be reikbaar vanaf het Tangent. De loopafstand over de Bolwerken is wel wat langer. Het parkeren is echter gratis en er is nagenoeg steeds voldoende ruimte. Parkeerplaats kantoor Deltan De parkeerplaats vóór het kan toor van wat voorheen P.Z.E.M. heette, is beperkt voor bezoekers van het zwembad beschikbaar. Op werkdagen van 07.45 uur tot 16.45 uur mag er niet geparkeerd wor den. 's Morgens en 's avonds, op zaterdagen, zondagen en feestda gen staat deze parkeerplaats on beperkt en gratis ter beschikking van de zwembadgebruikers. De toegang ligt aan de zijde van het zwembad. Tijdens de kantooruren is de slagboom gesloten. Hel terrein van het zwembad is niet ingericht voor parkerende bezoekers. Foto: J. Wolterbeek Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om medewerking aan het bouwen van een garage op het perceel J.P. van de Brandestraat 1. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse vigeren de bestemmingsplan Magistraatwijk. Aangezien echter uit planolo gisch oogpunt in beginsel geen bezwaar tegen het bouwplan bestaat kan, vooruitlopende op de herziening van het bestemmingsplan, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling worden verleend. Bij de besluitvorming omtrent het verle nen van een dergelijke vrijstelling wordt rekening gehouden met even tueel bij derden levende bezwaren. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van 10 januari 1992 geduren de veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders, p/a dienst Stadsontwik keling, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 december 1991 een voorbereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel J.P. van de Brandestraat 1, zoals aangegeven op teke ning S156-56, d.d. 21 oktober 1991; b. de percelen Kinderdijk 40 t/m 96, zoals aangegeven op tekening S195-58, d.d. september 1990. De besluiten treden in werking op 8 januari 1992 en liggen met de bij behorende pre-adviezen en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 ter inzage. Los bad volw. 3,10 Los bad kind 2,05 10 badenkrt. volw. 24,00 10 badenkrt. kind 16,00 zwemleskaart volw. 40,10 zwemleskaart kind 33,45 bezoekers 0,90 diplomazwemmen 9,15 diplomategel 8,65 zomerabonnement 27,60 swimm jogging 2,65 zwem 4 daagse volw. 9,45 zwem 4 daagse kind. 5,75 halve leskaart volw. 20,05 halve leskaart kind 16,75 emblemen 1,15 douches volw. 1,25 douches kind 0,95 abonnementen 12 mnd. volw. 200,30 12 mnd. kind 1 154,25 12 mnd. kind 2 184,50 12 mnd. kind 3 194,50 12 mnd. kind 4 199,50 12 mnd. kind 5 4,85 zonnebank 7,80 zonnekaart 71,90 Qe oude tienbadenkaarten blijven geldig tot en met 30 juni 1992. Gokverslaafd? Test u zelf! Het spel, de kansen, de spanning, de winst. Alleen of met vrienden even wat anders dan het voorspel bare leven van alledag. Even je ge luk beproeven. Als je wint, steek je de winst in je zak of bied je je vrienden en vriendinnen een rondje aan. En als je verliest? Heb je pech gehad. Volgende keer meer geluk. Met het geld dat je over hebt, ga je nog iets leuks doen. Spelen voor je plezier! Als onderdeel van een gezellige mid dag of avond. Soms heb je geluk, soms heb je pech. Winnen of ver liezen, dat hoort nu eenmaal bij het spel. Spelen voor het plezier, een gokje wagen zonder jezelf op het spel te zetten. Het spel, de kansen, de spanning, de winst. Geconcentreerd achter de kast de grote klap afwachten. Eindelijk de grote slag slaan. Een kleine winst interesseert je niet, die gaat direct weer terug in de au tomaat. Doorspelen tot de jack pot valt..., of totdat je geld op is. Herkent u dit? Speelt u zo? Pas dan op. Want op deze manier zet u uzelf op het spel. Misschien wel spannend, maar zo wordt het een spel met alleen maar verliezers. ln de praktijk blijkt dat anderen een belangrijke steun kunnen zijn als u heeft besloten minder, of an ders, te gaan spelen. Praten met familie of vrienden helpt vaak al heel goed. En als het dan toch nog niet gaat zoals u zou willen, dan kunnen deskundige hulpverleners u met raad en daad terzijde staan. In Middelburg bestaat het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) aan de Brakstraat, telefoon 37320. Daar weet men precies wie u verder kan helpen en wat in uw situatie de beste aanpak is. U kunt ook contact zoeken met mensen die het zelf ook meege maakt hebben. Via het volgende telefoonnummer kunt u het adres van de dichtstbijzijnde zelfhulp groep krijgen: Anonieme Gokkers (voorheen Gamblers Anonymous) telefoon: 05490 - 18630. Bij geen gehoor: 053 - 333064. Bij de sectie Voorlichting is een folder verkrijgbaar met een test voor het speelgedrag. De tekst van dit artikel is gedeeltelijk aan deze folder ontleend. Middelburg heeft een nieuwe tveg erbij. Op het Industrieterrein heeft de Nieuwe K/everskerkse- weg een zijweg gekregen in Noor delijke richting. Deze weg gaai Gildeweg heten. Aanvankelijk had de straat namencommissie ge kozen voor de naam Ambachts- weg, maar dit zou verwarring kunnen wekken met bestaande straatnamen. In de maand januari vergaderen de raadscommissies op de volgen de dagen: Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 9 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer M.C. West veer, telefoon 75675. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 13 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer H.E. Schild, telefoon 75235. Commissie Financiën, dinsdag 14 januari om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Wal rave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 14 januari om 19.30 uur. Secreta ris is de heer J.A.W. de Wolf, tele foon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. r 80RD MAG AAN BEIDE ZIJDEN WORDEN VOORBIJGEGAAN GEBOD TOT HET VOLGEN VAN EEN VAN DE RIJRICHTINGEN DIE OP HET BORD ZIJN AANGEGEVEN VERBOD VOOR VRACHT AUTO'S OM MOTORVOERTUIGEN IN TE HALEN GEBOD VOOR ALLE BESTUURDERS HET BORD VOORBIJ TE GAAN AAN DE ZIJDE DIE DE PIJL AANGEEFT Er blijken nog veel vragen te leven bij de weggebruikers over de gevol gen van de nieuwe verkeersregels, die sinds 1 november van kracht zijn. Daarom heeft de gemeente een voorlichtingsbus naar Middelburg ge haald op zaterdag 7 december. Deze bus komt nog een keer op woens dag 15 januari aanstaande van 13.30 tot 17.00 uur op de "gele steentjes" op de Markt vóór het stadhuis. De bus is ingericht op initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ), Veilig Verkeer Nederland (VVN) en het Edu catie Centrum voor de Verkeersveiligheid Zeeland (VEZ). Er wordt een videofilm vertoond, er zijn folders en posters beschikbaar en u kunt uw vragen kwijt aan mensen van bovengenoemde instanties. Ook wordt informatie gegeven over te volgen verkeerscursusscn. De toe gang is gratis. De verkeerskaart, die gemaakt is door de ROVZ, ANWB en Rijkswa terstaat Directie Zeeland en die huis-aan-huis is verspreid, is nog gratis verkrijgbaar bij Bureau Voorlichting, evenals een foldertje over de nieu we verkeersregels. /A RUITERPAD EENRICHTINGSWEG KEERVERBOD Foto: E. Engel. In samenwerking met de welzijnsambtenaar van de gemeente Middelburg, en de (consulente voor bedrijfsge richte kinderopvang van de Stichting Overleg Kindercentra Zeeland, organiseert de Stichting Kinderopvang Middelburg voor ouders die nog meer informatie wensen, een voorlichtingsavond over bedrijfsgerichte kin deropvang op maandag 13 januari 1992 om 20.00 uur in het kinderdagverblijf aan de Nederstraat te Middel burg (naast de OBS "de Arneburch"). Sommigen van u vragen zich misschien af: wat heeft mijn werkgever nu te maken met de opvang van mijn kind(eren)? Wel. heel veel! Zelfs zoveel, dat: als werkgevers niet in belangrijke mate "mee gaan doen", de plannen voor kinderopvang zoals ze er nu liggen (uitbreiding van gastouderopvang en kinderdagverblijven, opzetten van buitenschoolse opvang) niet door kunnen gaan. Het ministerie van WVC stelt dat kinderopvang een zaak is van de overheid, van de ouders, en van de werk gevers. 1. De subsidie, die de overheid beschikbaar stelt, is duidelijk. 2. De inkomensafhankelijke ouderbijdrage is in een tabel weergegeven, dus ook duidelijk. 3. Maar deze bedragen hangen nauw samen met de noodzakelij ke inbreng van werkgevers. Dus als werkgevers er niet toe over gaan voor hun werknemers kinderopvang (li- rekt mee te financieren, komen we heel veel te kort! De gewone voorlichting bracht een aantal werkgevers ertoe kinderopvang voor hun personeel in te huren (de Provincie Zeeland, de Gemeente Middelburg, De Schelde, PTT Telecom, GAB, Ziekenfonds Midden Zee land, Zonneveld, ENV, Streekziekenhuis Walcheren, Delta Nutsbedrijven. Rijkswaterstaat, Woningbouwver eniging). Maar ondanks de extra (recente) voorlichting zijn er toch te weinig werkgevers die spontaan hun medeverantwoordelijkheid tonen. Nu is de Stichting dus gedwongen een aantal maatregelen te nemen, die gelden zowel voor de kinderdagver blijven als voor gastouderopvang: nieuwe vragen om opvang kunnen allen nog in behandeling worden geno men als de werkgever (evt. beide werkgevers) bereid is (zijn) de benodigde dagdelen/uren in te huren. Daartoe is een bedrijfsgericht aanbod (op maat) ontwikkeld, de gemeente geeft hierop een premie voor werk gevers, en de werkgever kan gemaakte kosten bij de berekening van de vennootsbelasting aftrekken. Hierdoor komen de kosten veel lager te liggen dan men aanvankelijk verwacht, en is het zelfs voor een klein (eenmans-) bedrijfje zeer aantrekkelijk om op dit aanbod in te gaan! Vraagouders met een nieuwe vraag worden dus verwezen naar de eigen werkgever (direktie/afd. personeelsza ken/ dienstkom missie/ondernemingsraad).

de Faam | 1992 | | pagina 5