Poor net oog van de Lange Jan lil O Uitnodiging Open Tafel Fietser laat je zien! Lik-op-stuk via Haltburo Vuurwerk: Knal voorzichtig! Horecasluiting jaarwisseling CBB-opleiding garandeert banen Borstonderzoek huisvuil gewijzigd Delegatie/mandaat Qphokken duiven Verkeer De laatste Extra pagina Stadsgewest Commissies Verlichtingsactie politie Wegwijzer Kantoren gesloten j&, liftT Chemocar Ophaaldagen GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje Ontheffing Toegang Maandag 30 december 1991 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De pagina die nu voor u ligt is de laatste pagina in meer dan één op zicht: Het is de laatste pagina van het jaar 1991, het is de laatste pagina van de "oude" organisatie van de Gemeente Middelburg én het is de laatste pagina met de naam "Door het oog van de Lange Jan". Met het invoeren van de nieuwe gemeentelijke organisatie op 1 januari 1992 zijn ook de gemeentelijke uitingsvormen onder de loep genomen, waaronder de informatiepagina. Boven de eerste pagina in het nieuwe jaar, die op 8 januari verschijnt, staat het logo in de huisstijl groter afgebeeld, zodat in één opslag duide lijk is dal het hier gaal om een informatiepagina van de Gemeente Mid delburg. De naam "Door het oog van de Lange Jan" vervalt. De pagina wordt de gemeentelijke "Informatoiepagina" genoemd. Aan de inhoud verandert verder niets. Sectie Voorlichting van de ge meente blijft als vanouds streven naar een aantrekkelijke pagina met actuele informatie en mededelingen van het gemeentebestuur en de collega-ambtenaren. Op 17 december 1991 zijn de steden Vlissingen en Middelburg door de Tweede Kamer der Staten Generaal aangewezen als "Stadsgewest". Dit is gebeurd in het kadervan de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra, een nota waarin de regering haar ruimtelijk beleid voor de toekomst uiteenzet. De gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg achten de "geboor te" van dit stadsgewest van zo'n groot belang voor beide steden, dat in deze editie van de Faam/Vlissinger een extra pagina is opgenomen. De ze pagina is geheel gewijd aan de vorming van het stadsgewest en de gevolgen daarvan. In de maand januari vergaderen de raadscommissies op de volgen de dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 7 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. van der Meijden, telefoon 75496. Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 9 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer M.C. West veer, telefoon 75675. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 13 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer H.E. Schild, telefoon 75235. Commissie Financiën, dinsdag 14 januari om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 14 januari om 19.30 uur. Secreta ris is de heer J.A.W. de Wolf, tele foon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreek recht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Burgemeester en wethouders van de Gemeente Middelburg nodigen inwoners, bedrijven en re laties in Middelburg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Tafel (Nieuwjaarsrecep tie) op maandag 6 januari 1992 in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). Door middel van de Open Tafel hoopt het gemeentebestuur van Middelburg samen met de inwoners, vertegenwoordigers van verenigingen, instellingen, bedrijven en organisaties in een informele sfeer en met een gezamenlijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar te openen. De bijeenkomst begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maaltijd gevraagd van vijf gulden per persoon. Dit bedrag kunt u voldoen bij binnenkomst in het stadhuis. Als u het gemeentebestuur en uw stadsgenoten persoonlijk de beste wensen voor een goed nieuwjaar wil geven, dan is de Open Tafel dé gelegenheid! Omdat in tegenstelling tot vorige jaren geen aparte uitnodigingen zijn verzonden gelieve u de ze oproep als een officiële uitnodiging te beschouwen. (foto: J. Sinke) In deze donkere maanden contro leert de Middelburgse gemeente politie extra streng de verlichting van fietsen. De boetes zijn als volgt: bij het niet branden van de lichten 20 gulden per licht voor een fiets, 30 gulden per licht voor een bromfiets. Is verlichting tech nisch niet mogelijk, bijvoorbeeld door het ontbreken van een lamp of dynamo, dan is de boete nog tien gulden meer. De fietser is kwetsbaar in het ver keer. Vooral in het donker, bij mist en regenachtig weer worden fietsers moeilijk en soms te laat opgemerkt. Een goed werkend voor- en achterlicht scheelt al een stuk. Ook de reflektoren in de trappers en de rode reflektor ver groten de zichtbaarheid. U wordt tijdig gezien door het achteropko mend verkeer. Vanaf 1 januari 1987 is tevens de zijreflektie ver plicht. Licht-reflektercnde cirkels rond alle wielen. Want wat ge beurt er wanneer u uit een zijstraat komt en een kruispunt oversteekt? In het donker bent u zonder zijre flektie een schim. Juist in deze si tuaties komen veel te veel ongelukken voor. Goede zijreflek tie maakt u ook bij donker her kenbaar en zichtbaar. De rijwielvakhandcl geeft u graag ad vies. Voor uw eigen veiligheid en die van uw kinderen. Voor trimmers geldt hetzelfde principe: "Trimmer laat je zien". Zorg dat u zelf "licht geeft". Door een arm lampje, door reliek- terende kleding of schoenen. In sportzaken is voor uw veiligheid een ruime keus. Trim veilig: Laat u zien! Uiteraard geldt ook voor auto's, dat de verlichting in goede staat en schoon moet zijn. Wist u dat de mistlampen pas aan mogen zijn bij een zicht van 50 meter of minder? Rond de 20e december bevond zich bij de post in iedere Middel burgse brievenbus de gemeentelij ke Wegwijzer. In deze folder wordt de nieuwe organisatie van de Gemeente Mid delburg gepresenteerd met daarbij een trefwoordenregister. Mocht u onverhoopt deze folder niet bij uw post hebben aange troffen, dan kunt u deze ophalen bij de sectie Voorlichting, Stad huisstraat 2. uw "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet vóór een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 Uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 30 december 1991 tot en met 5 januari 1992 maandag kip schnitzel gordon bleu, wortelen, aardappelen dinsdag gepaneerde schol, gem. groente, aardappelsla woensdag varkensschenkel, zuurkool, gest. aardappelen, donderdag gehaktbal in jachtsaus, bloemkool vrijdag kip kerry, spruiten, aard appels zaterdag spaghetti zondag wat de pot schaft Dc feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is voor velen helaas ook een tijd van irritatie en ergernis. Vooral het veel te vroeg afsteken van vuur werk, zodat al vanaf begin decem ber op de meest onverwachte momenten geknal te horen is, ver oorzaakt veel onrust. Bovendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerk- gebruik, zoals het met rotjes naar voorbijgangers gooien, elk jaar weer slachtoffers. Politie en het Halt Buro Walche ren hebben besloten om aan bo venstaande hinder iets te doen. In de periode van 9 december t/m 4 januari loopt een vuurwerkpro ject met een "lik op stuk" karak ter. Dit betekent dat, zodra jongeren op een vervelende en on verantwoorde wijze en buiten de toegestane tijden vuurwerk afste ken, zij in de bovengenoemde pe riode aangehouden worden. Bij de aanhouding krijgt de jongere een keuze opgelegd. Deze keuze bestaat uit het betalen van een boete of het accepteren van een al ternatieve werkafdoening via Halt. Zodra de jongere voor een alter natieve werkafdoening kiest gaal het Halt-buro met deze jongere aan de slag. Sommige jongeren '75- Op woensdag 1 januari zijn de ge meentelijke kantoren en diensten gesloten. In verband met interne nieuw jaarsrecepties zijn op donderdag 2 januari de gemeentelijke diensten vanaf 10.00 uur geopend. I-WAVOiX.c gaan via de reinigingsdienst bin nen enkele gemeenten aan het werk. Anderen werken mee aan het verspreiden van een vuurwerk krant. In deze krant kan men le zen, waar het oorspronkelijke vuurwerk vandaan komt, het ont staan van vuurwerk en hoe je vei lig vuurwerk kunt afsteken. Naast KNALLENDE TIPS Vuurwerk hoort bij oud en nieuw. Alleen is het iets gevaarlijker dan een fopneus of dc confetti. Van daar dat er voor vuurwerk specia le regels gelden: V eiligheid voorop! Eén voor één afsteken! I s de gebruiksaanwijzing in het Nederlands en heb je het gelezen! L aat vuurwerk nooit slingeren, berg het veilig op! I s de omgeving veilig: ramen en deuren gesloten? Gebruik alleen vuurwerk van een goede kwaliteit! O ntsteek met een aansteeklont, sigaar of sigaret maar nooit met lucifer! Nooit met vuurwerk gooien! T e harde knallers geven overlast! S iervuurwerk blijft mooier dan knallers. T er beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles! E Ike afsteker in dc gaten houden! Koud vuur bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk en heet! E lk huisdier is bang; houd hen binnen! N iet ontploft vuurwerk nooit meer ontsteken! dit werkmoment is er ook een leermoment. Dit leermoment is het bekijken van een videofilm en naar aanleiding van deze film het beantwoorden van een aantal vragen. Voor de goede orde: vuurwerk mag alleen worden verkocht op 30 en 31 december. Vuurwerk mag alleen worden afgestoken tijdens de oudejaarsnacht tussen 18.00 en 1.30 uur. Op woensdag 18 december heeft mevrouw S. Smitskamp, wethouder van onderwijs en sociale zaken in de Gemeente Middelburg, de getuig schriften uitgereikt aan de deelnemers van de "schakelcursus assistent groepsleider zwakzinnigenzorg" op het Centrum Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland (CCBZ). Alle deelnemers hebben reeds een baan aangeboden gekregen: Vijvervreugd in Middelburg en Huize Den Berg in Goes hadden deze garantie namelijk gegeven bij de start van dc cursus in september van dit jaar. Na een degelijke voorbereiding is op 2 september 1991 gestart met de schakelcursus assistent groepsleider zwakzinnigenzorg. Met recht mag hier gesproken worden van een uniek project, een goede samenwerking tussen werkgevers, arbeidsvoorziening en de scholingsinstituten CBBZ en 1GO, het Instituut Gezondheidszorg Opleidingen. De coördinatie was in handen van Mw. T. Olipitz (CBBZ) en Mw. C. van Manen (IGO). De werkgevers, Vijvervreugd en Huize Den Berg waren nauw betrokken. De cursus is aangepast aan de wensen van beide tehuizen. Het Geweste lijk Arbeidsbureau Walcheren coördineerde dc aanwas van de deelne mers, docenten van CBBZ en IGO voerden de cursus uit. Het vakkenpakket van de cursisten omvatte biologie, gezondheidskunde, maatschappijleer, studievaardigheden, Nederlands, rekenen, sociale vaardigheden en omgangskunde. Aan de cursus was een stage verbonden bij Vijvervrcugd en Huize Den Berg. Deze stage werd door de tehuizen mede gezien als voorbereiding op dc door hen bij aanvang van de cursus gegarandeerde banen. Tijdens de jaarwisseling 1991/1992 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1990/1991 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabedrijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 januari 1992 al le horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari 1992. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, be halve natuurlijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Één maal buiten het horecabedrijf is terugkeer of bezoek aan een ande re horeca-inrichting niet meer mo gelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing een vast sluitings uur. Uitzondering hierop zijn de restaurants die op 31 december 1991 tot 23.00 uur geopend mogen zijn waarna de inrichting gesloten dient te worden. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale cafés (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt I kaart per persoon ver kocht. Dc Horeca Aktiviteilcn Middelburg (HAM) coördineert de verkoop. De kaartcontrole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca- onmdernemcr blijft verantwoor delijk wie zich in het bedrijf be vindt. De houder van het toe gangsbewijs dient dit op verzoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen tonen. De gemeente hoopt met deze rege ling te bereiken dat de jaarwisse ling in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aantal horecabedrijven. De komende weken rijdt de che mocar weer langs de gebruikelijke haltes. Alleen komen de haltes van de eerste woensdag van de maand, Nieuwjaarsdag, te ver vallen. In de maand februari rijdt de che mocar niet, in de maand maart wel. Het lijkt zo vanzelfsprekend: huisvuil wordt opgehaald. Voor dc men sen, die verantwoordelijk zijn voor het schoon houden van de stad, be tekent dat iedere keer weer een strakke organisatie, zeker in weken dat iedereen van vrije dagen geniet. Ook rond nieuwjaar wordt hard ge werkt om toch iedere vuilniszak mee te kunnen nemen. Daarom vragen wij uw extra aandacht voor de volgende regeling: Op maandag en dinsdag 30 en 31 december wordt normaal huisvuil opge haald. Op woensdag 1 januari wordt geen huisvuil opgehaald. Op donderdag 2 januari wordt opgehaald in de wijken waar dat nor maal op woensdag gebeurt. Vrijdag 3 januari is een "dubbele" ophaaldag. Op vrijdag wordt in dc donderdag-en vrijdagwijken ingezameld. Wie normaal op donderdag het huisvuil buiten zet, moet het in deze week op vrijdag doen. Op deze vrijdag wordt gewerkt met twee ploegen. De tijden wijken af: begonnen wordt om 07.00 uur 's morgens (wilt u dan uw vuilniszak bui ten zetten?) en de ploegen werken door tot 19.00 uur. Om te voorkomen dat huisvuil gaat "zwerven" bijvoorbeeld doordat katten de zakken openscheuren, wordt u dringend verzocht altijd uw huisvuil pas op de ophaaldag buiten te zetten. Vrouwen van 50 jaar en ouder uit dc binnenstad, Nieuw Middel burg, Klarenbeek, de Griffioen en Sint Laurens hebben een uitnodi ging ontvangen om deel te nemen aan het landelijk Bevolkingson derzoek Borstkanker. Afspraak Vrouwen uit bovengenoemde wij ken die mee willen doen aan dit bevolkingsonderzoek moeten zelf een afspraak maken voor het eer ste onderzoek. Dit kan via een gratis telefoonnummer 06-022 56 56, of door het gele aanmeldingsformulier terug te zenden aan het afspraakbureau van het Borstonderzoekcentrum. Zij ontvangen dan een bevestiging van de afspraak met datum en tijd waarop ze voor het onderzoek verwacht worden. Het onderzoek, dat bestaat uit het maken van röntgenfoto's van de borsten, vindt plaats in het Borstonder zoekcentrum, Schuttershof 17, Goes. Het is mogelijk om samen met een kennis of buurvrouw een afspraak voor het onderzoek te maken. Voor alle vrouwen die meer infor matie wensen over het onderzoek, wordt een aantal voorlichtingsbij eenkomsten in bovengenoemde wijken georganiseerd: Maandag 6 januari: 's Middags om 14.00 uur, Wijkcentrum Sint Laurens, van Cittersstraat 64, Sint Laurens. Maandag 6 januari: 's Avonds om 19.30 uur, Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg, Sir Winston Churchill-laan 8, Mid delburg. Donderdag 9 januari: 's Avonds om 19.30 uur, "Oranje Nassau- school", Olmenlaan 8, Mid delburg. Het is ook mogelijk om telefo nisch vragen te stellen over het Be volkingsonderzoek Borstkanker. Bij de GGD Zeeland, telefoon- numker 01100-49472, is op maan dag, dinsdag en woensdag van 9.00-11.00 uur, mevr. Renée Poelman- Nonnekes, voorlich ter/verpleegkundige Bevolkings onderzoek Borstkanker hiervoor direct bereikbaar. Wanneer de volgende wijken in Middelburg aan de beurt zijn om deel te nemen aan het Bevolkings onderzoek zal hierover tijdige be richtgeving plaats vinden. Burgemeester en wethouders en de burgemeester van Middel burg maken bekend dat zij bij besluit van 23 december 1991 aan daartoe bij hun "Besluit delegatie, mandaat, vertegenwoordiging en ondertekening" aangewezen gemeentelijke functionarissen de in dat besluit genoemde besliss-, vertegenwoordigings- en onder tekeningsbevoegdheden hebben opgedragen. Het besluit ligt in gaande 2 januari 1992 voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de pe riode van zaterdag 4 januari 1992 tot en met zaterdag 18 januari 1992 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige han deling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uit vliegen. Het verbod geldt niet op de zondagen 5 en 12 januari 1992. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het perceel Zusterstraat 40 aangeduid parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 25090 EA 's Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. Ook voor trimmers gelclt: laat je zien! (Foto: J. Wollerbeek).

de Faam | 1991 | | pagina 5