Het Wandelgangen-gesprek De nieuwe zorgverzekering Sociaal Gevonden Kerst Beurs Milieu Ouderen Clubs Sport Gezondheid Allerlei Door drs. Thomas Klabbers Ontspanning Cursus De gezelligste winkel voor al uw linnengoed DE WERKPLEK (SLOT) PSYCHOCONSULT Woensdag 11 december 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 27 Dinsdag 17 december om 10.50 uur wordt in het gemeen tehuis van Borsele door Zoé de notitie 'Speelbal of trefbal', een handleiding voor emancipatie commissies, aangeboden aan de Borselse wethouder C.J. Elenbaas-Murre. Zangavond - De zangvereniging Sursum Corsa houdt zaterdag 21 december om 19.30 uur een kerst- en samenzangavond in de kerk van de Gereformeerde Ge meente aan de Segeersstraat in Middelburg. Kerstmarkt - De afdeling Zee land van de Algemeen Neder landse Vrouwenvereniging Tesselschade Arbeid Adelt houdt van 17 t/m 21 december een kerstmarkt in de Grote Kerk van Veere. Kerstlezing - Maandag 16 de- - cember houdt het Rozenkruisers Genootschap om 20 uur een kerstlezing in de Zeeuwse Bibio- theek in Middelburg. Kerstinstuif - Buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg houdt maandag 23 december van 13.30 tot 17 uur een kerstinstuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Vrijdag 3 januari treedt kinder theater Sjon op met het stuk De Vrolijke Vriendjes voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kerst-dansant - De buurtvereni ging Van Duyvenvoorde in Oost- Souburg houdt zaterdag 14 de cember mmv René van 't Zelfde een kerst-dansant met bingo van af 20 uur. Kerstconcert - In het gebouw van de Evangelische Christenge meenschap Noord-Beveland in Geersdijk wordt 22 december om 19.30 uur een kerstconcert gegeven mmv de gospelartiesten Arjan en Efi Knevel. Leegverkoop - De Snuffelhoek aan het Dorpsplein 2 in Aagteker- ke houdt zaterdag 14 december van 10 tot 14.30 uur een totale leegverkoop in verband met op heffing. Rommelmarkt - De tafeltennis vereniging 't Zand houdt zater dag 14 december van 9 tot 15 uur een rommelmarkt in De Ver gulde Baars aan de Baars jesstraat in Middelburg. Computer Club - Maandag 16 december houdt de Hobby Com puter Club Zeeland om 20 uur de maandelijkse bijeenkomst in wijkcentrum De Open Hof in Vlis- singen. Kerstloop - Atletiekvereniging AV'56 houdt zaterdag 14 decem ber ism v.v. Hansweertse Boys een Kerstloop om 14 uurvanaf de kantine van de voetbalclub. In schrijving is mogelijk vanaf 13 uur. Dammen - Buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt vrijdag 13 de cember een damtoernooi vanaf 20.30 uur. Inlichtingen 01184-14660/65453. Wandelen - De Vlissingse wsv Willen is Kunnen houdt 14 de cember een wandeltocht. De start is tussen 13.30 en 14 uur vanuit het clublokaal in de Willem lll-kazerne. i am MUI - r 'i Efi en Arjan Knevel. Kerstzangdienst - Zondag 15 december wordt om 19 uur in de Nieuwe Kerk in Middelburg een kerstzangdienst gehouden. Muzi kale medewerking wordt ver leend door de Zuiderzangers, Hervormd Kerkkoor, Gerefor meerd Kerkkoor, R.K. Gregori aans Mannenkoor en het Moluks Koor Sion. Kerstconcert - Het mandoline orkest Con Amore olv Jo Eek- hardt geeft vrijdag 20 december om 20 uur een kerstconcert in de Ned. Herv. kerk te Grijpskerke mmv het Chr. Gemengd Koor Halleluja olv K. Wietsma en het combo Second Chance. Kerstsamenkomst - Women's Aglow Fellowship houdt maan dag 16 december om 20 uur een kerstsamenkomst in de Stads schouwburg in Middelburg. In lichtingen 01180-36333. Leger des Heils - Zaterdag 21 december houdt het Leger des Heils in de kantine van de scho lengemeenschap De Wellinge om 14.30 uur een kerstviering voor ouderen en alleenstaanden. Kerstmarkt - Het Ambachts centrum in het recreatiegebied De Hollandse Hoeve in Goes houdt op 12 en 13 december van 14-21 uur en op 14 december van 10-17 uur een kerstmarkt. Magazijn Kruiswerk - Het ma gazijn van het Kruiswerk aan de Leliënlaan 1 in Vlissingen is op 23, 24, 27, 30 en 31 december en op 2 en 3 januari geopend van 10.30 tot 12 uur. Het magazijn in het Gezondheidscentrum aan de C. van Perestraat 8 in Oost- Souburg is gesloten van 23 de cember t/m 1 januari. Het cen traal magazijn is telefonisch bereikbaar: 01184-63700 tussen 9 en 12 uur. Natuur en milieu - De Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk in Middel burg begint volgend jaar een cur sus Natuur en Milieu. Inlichtingen 01180-16278. Inspraak - B. en w. van Vlissin gen hebben besloten om de in spraaktermijn betreffende de woonwagenlocaties aan de Zaai- hoekweg, de Zuidbeekseweg en in het voormalige Tuindorp te ver lengen tot 7 februari 1992. Dromendag - Zaterdag 14 de cember wordt van 10 tot 16 uur een dromendag gehouden in Vlissingen. Inlichtingen bij gestalttherapeute Angèle Neder- lof, 01184-67542. Postkantoor Westkapelle - Het postkantoor Westkapelle wordt op 2 januari gesloten; vanaf die datum zal de PTT-dienstverlening worden voorgezet in een post agentschap van het VVV aan de Markt 69a. De openingstijden zijn op maandag t/m vrijdag van 9.30-12 en van 13-17 uur en op zaterdag van 9.30-12 uur. Kapasi - De vriendenkring voor alleenstaanden Kapasi houdt za terdag 14 december vanaf 21.30 uur een ontmoetingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar in wijkcentrum De Spinne in Goes. «Maïs Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Heeft U de strijd van staatssecre taris Simons voor "zijn" nieuw stelsel van ziektekostenverzeke ring gevolgd? Het eerste resul taat heeft U vorige week in de pagina grote advertenties kun nen lezen. In plaats van de be kende ziekenfondsen en particuliere verzekeringen taynt de AWBZ-basisverzekering. Daar bovenop kunt U zich bij die fond sen en verzekeraars aanvullend gaan verzekeren Per 1 januari 1992 begint de in voering van dit nieuwe stelsel. Dan gaan de medicijnen naar de AWBZ. In de praktijk maakt dat nauwelijks iets uit voor zieken fondspatiënten. Het kan wel zijn dat U kosten van medicijnen moet gaan voorschieten. Het zie kenfonds betaalt U dat geld terug. Wat is het verschil voor particu lieren? Die krijgen nu ook met het Geneesmiddelen-Vergoedings- Systeem te maken: Medicijnen worden vergoed tot de prijs van het goedkoopste geschikte merk. De ziekenfondspremies gaan da len. Zowel het percentage dat op uw inkomen wordt ingehouden, als de nominale premie die U elke maand overmaakt. De nominale premie daalt van f 18,50 naar f 14,— per maand. Aan de ande re kant gaat de AWBZ-premie stijgen naar 7,3%. Dat was 6,8%. Bovendien komt er een nominale AWBZ-premie van een tientje per maand. Als U straks in de kerstvakantie op on ze spreekuren wilt komen, belt U dan eerst even in verband met vakanties? Tot ziens. Milieuparkjes - De gemeente Middelburg voert in januari het gescheiden inzamelen van huis houdelijk afval in middels tien zgn 'milieuparkjes' in alle wijken van de gemeente. Het gaat daarbij om gekleurd en ongekleurd glas, blik en papier. PCBO - De PCBO viert woens dag 18 december om 14.15 uur samen met het Leger des Heils een kerstfeest in de Concert- en Gehoorzaal in Middelbuj^j. Kookcursus voor mannen - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen begint op donderdag 9 januari een cursus koken voor mannen van 55 jaar en ouder en die niet veel van koken afweten. Inlichtingen 01184-16957. Neo-hypnotherapie - Van 20 tot 22 december wordt in Kapelle in Centrum Nanaskara een week endcursus neo-hypnotherapie gehouden. Inlichtingen 01100-11377. Literatuur - De Vrije Universiteit houdt op vier maandagavonden een cursus Joods-Amerikaanse li teratuur in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Inlichtingen 020-5482686. Weven - Bij voldoende deelname wordt vanaf begin januari een avondcursus weven gehouden. Inlichtingen 01189-3207 of 01184-68112 (na 18 uur). Blues op zondag - In de serie Blues op Zondag treedt in Bar American aan Plein 1940 in Mid delburg zondag 15 december om 15 uur de formatie Give Buzze op. Jubileumviering - De Stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen viert zaterdag 14 de cember haar 10-jarig jubileum vanaf 19 uur in de MTS in Vlis singen. Middelburg - Bij de gemeente politie van Middelburg zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: etalagestandaard, kinderwant, herenhandschoenen, skihandschoen, wollen hand schoen, diverse sleutels, sport tas, fietstas, damestas, plastic tas met herenjack, plastic tasje met inhoud. Serooskerke - Bij de rijkspolitie post Serooskerke zijn de volgen de gevonden voorwerpen aange geven: Zonnebril, damesbril, mapje met pasjes, sleutelbossen, surfplank, regenjas, horloge, bankbiljet 100 gulden, ring met steen, zwart/wit poesje, tas met sportkleding, zilveren antiek hor loge, zilverkl. schakelarmband, kinder-gymschoen, fietssleutels. Zoutelande - Bij de rijkspolitie post Zoutelande zijn de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: Grijs zadeldekje, portemon nee met inhoud, leesbril, bankbiljet 100 gulden, paraplu, geel/groene parkiet, bril, dames fiets, bruine kinderportemonnee. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: bankbiljet, handschoenen, want, diverse sleutels, tassen en een fietstas. SHOP St. Adriaanstraat 2, Goes, tel. 32941 De werkplek is niet alleen de plek waar mensen hun finan ciële behoeften bevredigen. Zij dragen ook andere behoeften in zich mee, met name de be hoefte aan erkenning. In onze tijd speelt deze misschien zelfs een grotere rol, dan de geldelij ke beloning. De meeste men sen zijn immers gewend aan de maandelijkse injectie van hun girorekening, en hebben ge leerd om hun financiële be- Drs. Henk C.M. Hermans hoefte uit te stellen. Met hun behoefte aan erkenning is het daarentegen nog hetzelfde gesteld als aan het begin van de menselijke evolutie. Zij wil len deze het liefst dagelijks be vredigd zien. Waarschijnlijk spelen in onze huidige arbeids situatie psychologische facto ren daarom een belangrijkere rol dan economische factoren. Wanneer een directeur of ma nager daaraan voorbij gaat, is de kans groot dat hij daarvoor een zware tol gaat betalen. Werknemers die geen erken ning krijgen, zullen namelijk op een andere wijze deze behoef te trachten te verwerven. Dat kan door middel van conflicten, maar ook het gesprek in de wandelgangen biedt daarvoor een uitstekende gelegenheid. Vaak gaat een frustratie van de erkenningsbehoefte ook sa men met een sterke toename van dit tijdsverdrijf. Sommige mensen komen zelfs niet meer aan werken toe; ze blijven han gen in de wandelgangen. Zo'n gesprekken in de wandelgan gen hebben vaak het karakter van een kleine samenzwering. Ogenschijnlijk zijn ze ergens te gen gericht, maar in feite heb ben ze een heel positieve bedoeling: het opvijzelen van de eigenwaarde. Met afgeven op de directie, of wantoestan den op het werk, willen de "samenzweerders" hun eigen superioriteit onderstrepen. Het zijn ego-spelletjes, waarmee we onze dagelijkse behoefte aan erkenning bevredigen. We zullen enkele varianten hiervan beschrijven, zodat u ze voortaan snel kunt herkennen. "Zoiets-kun-je-toch-niet- maken". Dit gesprek heeft ge woonlijk het volgende verloop: een van de sprekers geeft een uitvoerige uiteenzetting over een tekortkoming van een col lega, bij voorkeur een chef. De ander beperkt zich tot luiste ren. Vervolgens komen beiden tot de conclusie: "dat kun je toch niet maken!" Als de luisteraar die conclusie niet deelt, loopt hij/zij het ernstig ri sico's om zelf onderwerp te worden van zo'n "Zoiets-kun- je-toch-niet-maken" gesprek. "Als-het-nou-eens-anders- was". Dit gesprek vindt ge woonlijk zijn oorsprong in een diepe onvrede over de werksi tuatie. Bovendien ontbreken de mogelijkheden om in deze werksituatie verandering aan te brengen. Het "Als-het-nou- eens-anders-was" gesprek kent het volgende verloop. Een spreker begint te fantaseren over hoe het werk idealiter zou kunnen zijn. Vervolgens neemt de ander deze dagdromerij over, en geeft een eigen "ideaal-plaatje". Het gesprek eindigt gewoonlijk met de ver zuchting: hadden wij het maar voor het zeggen, want dan... "lk-doe-het-ook-nooit-goed". Dit gesprek heeft een nogal ty pisch verloop. Een spreker be gint te vertellen, hoe ernstig hij steeds bekritiseerd wordt voor zijn werk. Gewoonlijk laat hij daarbij zijn emoties de vrije loop. Vervolgens probeert de ander hem ervan te overtuigen, dat hij wel degelijk goed presteert. Een paradoxale be nadering dus, om iets goeds over jezelf te horen. "Je-kunt-ook-niets-aan-hem- overlaten". Dit gesprek wordt gevoerd over een ander, die bij voorkeur niet aanwezig is. Een spreker doet uitvoerig uit de doeken, hoe die ander heeft gefaald. Na deze uiteenzetting vult de ander alleen aan, en concluderen beiden: "Nee, je kunt hem niets alleen laten doen". De strekking van het gesprek is duidelijk: "Wat zijn wij blij, dat wij beter zijn". "Nou-moet-je-toch-eens- horen". Een spreker maakt melding van een recente rod del, terwijl de ander geamu seerd toehoort. Vervolgens vertelt die ander op zijn beurt een roddel. "Nou-moet-je- toch-eens-horen" eindigt ge woonlijk met een gezamenlijk hoofdschudden: wat kan een mens toch diep zinken (en wat zijn wij samen verheven)! Gemeenschappelijk aan bo venstaande "wandelgangen- gesprekken" is, dat het pogin gen zijn om het eigen ego te versterken. De deelnemers ha len daarmee beiden een shot erkenning binnen, waardoor ze die dag wel weer doorkomen. mH Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur:ds. A.E. de Bruijn, kerstzangdienst m.m.v. evangelisatie koor Internos en N.C.V.B. Dameskoor. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. K. ten Klooster, 15 uur: ds. G. Mulder. Gereformeerde Kerk. Zo. onbekend. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Elke 2e en 4e za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: ds. C. van der Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAIMD Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, H.A., (kindernvdnst), 17 uur: ds. J. Brouwer (H.A.). Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Kerk. Middelhoek, knd. Zo. 10 uur: ds. Köther- Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. Boekesteijn, 19 uur: ds. A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e za. 19.15 uur. SEROOSKERKE GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, in Ger.Kerk. Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. J. van Veen, 19 uur: kand. mw. S. Ridder-van Meggelen (SOW dienst in Ned.Herv.Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: SoW-dienst mw. S. Ridder-van Meggelen. Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWEN POLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukas- se. WESTKAPELLE 7 Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Spaans-Moolenaar. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 12 t/m wo. 18 december. ST.LAURENS Huisartsen GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 14.30 uur: ds. A.E. de Bruin. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon (NHK), 14.30 uur: ds. A. de Bruijn (GER). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. geen dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dhr. A. van Westen, 17 uur: ds. J. Staat. OOST-SOUBURG KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. A. Spaans-Moolenaar (H.A.). KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 19 uur: ds. B. de Haan, Kerst zangdienst. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan, 19 uur: Kerstzangdienst in Ger.Kerk. Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. A. Vos, kin.groep 1-3 en 4-8. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. J. Dubbink, 19 uur: drs. F.A. Petter. De Ark, Kinderkerk 4-12 jaar. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. J. v/d Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koude kerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. C.G. Vreugenhil. Rooms-Katholièke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. MELISKERKE VEERE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 14.30 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. van Boven. Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Borren. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: geen dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg (H.A.), 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus (H.A.), 17 uur: zie Tomaskapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp, 19 uur: zang- dienst. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: ds. M.F. de Vries. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, Zo. 09.30 uur: zie Getuigeniskerk. En gelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: geen dienst. Thomaskapel, Zo. 09.30 uur: ds. A. Jor- ritsma, 17 uur: ds. P.J. Rebel, SOW. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Wijkge- meente Geref.Bond, Zo. (Ontmoetingskerk) 11 en 17 uur: ds. T. Cameraat. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E. v/d Ploeg (H.A.). Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. en mevr. Klomps. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 15 uur: mw. Hopfner. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.C. Schaeffer. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden èn Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. J. v.d. Wal. Doopsgezinde Ge meente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: mw. Re- zelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeen te. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobs- kerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer, doopdienst, Petruskerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. Th. Lorier. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma. De Schaapskooi, Pepegaaien- burg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Streekzie kenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. A.V. de Nooy. Scheldehof Zo. 17 uur: ds. J.D. de Boer. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds. C.E. v/d Ploeg (H.A.), 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: ds. C.G. Vreug denhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Ds. C.G. Vreu genhil. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: P.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tol 24.00 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Amemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v/d Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aag- tekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Me- liskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01186-1234. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Apotheken Middelburg: van vrijdagavond 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C. v Pe restraat 1, tel. 61593. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: zaterdag en zondag: M. de Jonge, tel. 16761. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: C.J. Brink, Meanderlaan 326, tel. 11011. zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzen Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Faam | 1991 | | pagina 34