Vlissingen heeft nu ook een natuurvoedïngszaak Sinterklaas geeft prijzen aan winnaars kleurwedstrijd De Faam/De Vlissinger am UIT HET ZAKEN! De winnaars 'Vlissingen heeft alles, maar een zaak als deze was er niet' De prijzen Inzenden Winnen in kerstsfeer Theaterlijn Kruiswoordraadsel Poolse glasblazers bij EuropaTuin Beveland Gewonnen Speciale broodzakken in kader van 30 jaar Al Interieur winkel Den Herder modern klassiek Poppenbeurs in Vleeshal van stadhuis Middelburg EX MIDDELBURGSE MISTE DE ZEE VERRASSING: MCDONALDS GEEFT EXTRA PRIJS In weer en wind M. Lampert uit Middelburg krijgt een thea tercheque voor een retourtje Antwerpen van Carlier Tours bv, goed voor twee personen. Het boek De Nieuw Amsterdam van Uitge verij Den Boer is gewonnen door Susan de Zwart uit Rotterdam. I. Steketee uit Domburg krijgt van Uit in Zeeland twee kaartjes voor de voorstelling 'een groot misverstand' die donderdag 12 decem ber wordt uitgevoerd in de Middelburgse Stadsschouwburg. JONG ONDERNEMEND VAN ZUYLEN OPENT (MET LEF) FLAIR Buurtbewoners Woensdag 11 december 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 In het kader van het 30-jarig bestaan van Amnesty Inter national en de Internationale Dag van de Rechten van de Mens worden deze week op tal van plaatsen activiteiten gehouden. Eén daarvan is dat tal van bakkers op 14 decem ber hun brood zullen verpak ken in speciaal door Amnesty International ontworpen broodzakken, waarop vermeld staat: 'Amnesty International - 30 jaar'. Aan deze actie wer ken onder andere bakkers mee in Middelburg en Vlis singen. In Middelburg zal op die dag van 10 tot 16 uur een kraam in de Lange Delft worden op gesteld en in Vlissingen in de Miro en het winkelcentrum. Daar zal aandacht worden be steed aan de Birmaanse op positieleidster Aung San Suu Kyi. Met de opening van Natuurvoe- ding Bellamy hoeven bewust etende (en levende) Vlissingers niet meer de stad uit om hun boodschappen te doen. Marjo van Reem en Eric van Roosen daal staan sinds dinsdag 10 de cember klaar met hun biologische produkten in de ge heel verbouwde winkel aan het Bellamypark nummer 42. „We verkopen hier alles, behalve vlees". Het tweetal Van Reem en Van Roosendaal verhuisde uit Brabant naar Vlissingen. „Ik miste de zee", licht zij toe. „Ik woonde acht jaar geleden al in Middel burg en ben toen naar Brabant verhuisd. Omdat Vlissingen nog geen natuurvoedingszaak had, hebben we dus maar het aange name met het nuttige verenigd. We wilden bovendien altijd al een eigen zaak". De zaak is niet alledaag ingericht. In plaats van de gebruikelijke kunststofschappen koos het on der VOF functionerende tweetal voor hout. Ook de rieten winkel mandjes zijn niet alledaags. „We verkopen natuurlijke produkten, dus kozen we voor een inrichting van natuurlijk materiaal, althans zoveel als mogelijk". Natuurvoeding krijgt vaak het eti ket 'duur' opgespeld. Volgens de beide nieuwe ondernemers moet de prijs echter genuanceerd wor den bekritiseerd. Immers: „Na tuurvoeding heeft een veel hogere voedingswaarde. Kortge leden is bijvoorbeeld nog het re sultaat van een onderzoek gepubliceerd. Daarin werd vast gesteld dat de voedingswaarde van bijvoorbeeld bioplogisch ge kweekte sja veel hoger is dan van de fabrieksmatig gekweekte sla. Bovendien gebruiken veel men sen die deze produkten eten geen of weinig vlees. Dat scheelt dus ook al in de kosten". Eric van Roosendaal en Marjo van Reem willen veel tijd inrui men om voorlichting te geven aan de klanten. In een bulletin dat op de toonbank bij de kassa ligt, zetten ze hun nering op een Dat was dikke pret bij McDo nalds in Middelburg waar Sinter klaas en een groot aantal Pieten op bezoek was om onder meer de winnaars van de kleur wedstrijd te feliciteren. De kleur plaat had woensdag 20 november in deze krant gestaan in de Sinterklaasbijlage van de Middelburgse winkeliers. Meer dan honderd inzenders moest de rijtje. In dat bulletyin wordt onder meer uitgelegd dat de produkten die in de schappen ligt zijn gese lecteerd op kwaliteit en 'eerlijke' produktie. De openingstijden van Natuur voeding Bellamy: dinsdag tot en met donderdag 9 tot 18 uur, vrij dag van 9 tot 21 uur en zaterdag van 9 tot 16 uur. jury beoordelen. Behalve de vast gestelde prijzen verraste McDo nalds de winnaars met een etentje voor het hele gezin. Bo vendien mochten de drie win naars een kijkje in de keuken nemen. De winnaars: Marissa Tevel uit Vlissingen kreeg het boekje 'Kijk hier ben ik in bad' als winnaar van de twee- en drie-jarigen. Gil bert Poortvliet uit Arnemuiden kreeg een set kleurpotloden om dat hij naar het oordeel van de ju ry in de groep tussen de vier en zes jaar de leukste kleuren op de plaat had aangebracht. Diana Manni ontving een puzzel omdat zij de plaat het mooist had inge kleurd bij de groep zeven tot en met tien jaar. De oplossing van deze puz zel moet binnen week (op briefkaart) verzonden wor den aan: Redactie De Faam De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. 'In weer en wind' is een tamelijk voor de hand liggende .titel van een boek dat de oude visserij in Zeeland behandelt. De auteurs P.J. Huijbrecht en E.T.J. Rein- dersma tekenden voor de invul ling, Uitgevereij Den Boer bracht het op de markt. Een prijswinnaar kan in deze uit gave kennis maken met de vele honderden jaren visvangst in Zeeland. Goed uitgeruste sche pen bepaalden de horizon en doen dat nu ook nog vaak. Ook de romantiek rond het vissersle- Een winnaar van de puzzel deze week kan Tweede Kerstdag hele maal in sfeer doorbrengen. Uit in Zeeland stelt voor die puzzelaar namelijk twee kaarten beschik baar voor de kerstuitvoering van Capella Pratensis, een kerstcon cert bij kaarslicht in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Tijdens dat concert wordt de aankondiging, de geboorte, de besnijdenis des heren, de maagd Maria en Christus bezongen in werken van Josquin, Mouton en Obrecht. Capella Pratensis is opgericht in 1987 en is samengesteld uit tien zangers. Het repertoire van dit ensemble omvat Frans-Neder landse polyfonie uit de Vroege- en de Hoog-Renaissance. Capella Pratensis. ven vroeger wordt beschreven, waardoor 'In weer en wind' meer is dan een historisch verant woord naslagwerk. Op de zeilen, overgeleverd aan de elementen en onder povere sociale omstan digheden werd de vis duur be taald. Overigens is voor deze puzzel een beperkt aantal boeken be schikbaar, elke veertien dagen verloten we er eentje onder de goede inzendingen. Een retourtje Antwerpen op za terdagavond. Dat is de prijs die Carlier Toers in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theatercheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van de ze puzzel. Let wel: voor twee per sonen. De winnaar kan op zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen. Bezoek aan een theater, een restaurant of gewoon stap pen zijn de mogelijkheden. Carlier regelt trouwens van alles voor deze reis, dus ook reserveringen. Alcoholcontrole? Niet aan den ken. De Carlier-chauffeur zorgt voor een prima thuisreis. De te rugreis is trouwens variabel. De bus vertrekt retour Zeeland om middernacht en om drie uur. Carlier bust elke zaterdag naar Antwerpen en noemt deze trip de Ik wil u hartelijk bedanken voor de hele fijne en gezellige avond in Du Theatre in Mid delburg. Ik had die prijs ge wonnen met de puzzel in uw blad. Het was echt te gek. Het eten was heerlijk en de thea tervoorstelling "JEANS" was helemaal het toppunt, aan het eind van de avond was het zelfs zo geregeld dat wij samen met de leden van Jeans nog wat mochten drin ken. Hartelijk bedankt voor alles! Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een spreekwoord. 53-58-4-56-69-11-4-74 4-61 64-47-76-28-45 HORIZONTAAL: 1 100e deel v.e. Belgische frank; 6 haarzalf; 12 vloeibare spijs; 14 knaagdier; 15 Techn. Hogeschool; 17 laatstleden; 18 tuinhaag; 20 voorzetsel; 21 klein kind; 22 vogel; 24 niet vet; 26 pl. in Noord-Brabant; 28 wijfjesschaap; 29 korte tijdsduur; 30 oude lap; 32 collectieve arbeidsovereenkomst; 33 boom; 34 veelkleurig; 35 in de huishouding gebruikte vloeistof; 37 voermansroep; 38 wapenschou wing; 39 symptoom; 41 lichaamsdeel; 42 grondsoort; 43 vat met hengsel; 47 sierheester; 50 Greenwichtijd; 52 godin der meren en stromen; 53 wars van laagheid; 54 inhoudsmaat; 55 vreselijk; 57 hoofddeksel; 58 deel v.d. hals; 50 deel v.h. jaar; 60 deel v.h. oog; 62 jaargetijde; 64 slotwoord; 65 voorzetsel; 66 rivier in Siberië; 68 vlakte maat; 69heer; 70 per dag; 71 stad in Zweden; 73 buitenbekleding v.e. schip; 75 deel v.e. Verhaal; 76 persoon die bij stieregevechten de stier afmaakt. VERTIKAAL: 1 kleine pluvier; 2 Ned. Spoorwegen; 3 vertaler; 4 magertjes; 5 Militaire Politie; 7 uitroep; 8 Engels eiland; 9 zekere hoeveelheid eten; 10 verbrandingsrest; 11 soort vlinder, 13 niet meer aanwezig; 16 hevige wervelwind; 18 stopplaats v.e. tram; 19 snedig, adrem; 21 staat i.d. VS; 23 vogelprodukt; 24 spijskaart; 25 kleur; 27 in dit geval; 29 ten opzichte van; 31 waterkering; 34 peperachtige slin gerplant; 36 door verdichting zichtbaar geworden waterdamp in de lucht; 38 gymnastiektoestel; 40 pl. op Ameland; 44 uiteinde v.e. as waarmee deze in een holte rust en waarop ze draait; 45 stekelig dier; 46 naderhand; 47 interest; 48 denkbeeld, gedachte; 49 uitvloeipijpje v.e. goot; 51 sport v.e. ladder; 54 sikkelvormig snoeimes; 56 gelukkig nieuwjaar; 59 lengtemaat; 61 van tijd tot tijd; 63 kloosterzuster; 64 lyrisch zangstuk; 67 vogel die gemakkelijk leert praten; 69 passa- giersverblijf op schepen; 71 bolgewas; 72 ten bedrage van; 73 uitroep van blijdschap; 74 de dato. Oplossing van puzzelkrant 4/12 HORIZONTAAL: 1 kolbak; 6 tiptop; 11 kozak; 13 habijt; 14 N.B.; 16 bijna; 17 apin; 18 de; 19 dak; 21 notaris; 23 pad; 24 iris; 26 neger; 27 kade. 28 geluk; 30 rem; 31 nagel; 32 toman; 34 parel; 35 Ajax; 36 soda; 37 astap; 40 rebel; 43 klerk; 44 den; 46 rijder; 48 lila, 49 roman; 51 N.A.V.O 52 aba; 53 joviaal; 55 mee; 56 c.i.; 57 wade; 58 stee; 60 n.m.; 61 baker; 62 tante, 64 Triton, 65 lasser. VERTIKAAL: 1 kundig, 2 L.K.; 3 bob; 4 azijn; 5 kanon; 6 tapir; 7 ibis; 8 pijn; 9 TT 10 poedel; 12 kater; 13 harem; 15 baret; 18 dadel, 20 kilo; 22 Agen; 23 page; 25 Sumatra, 27 karabijn; 29 kajak; 31 na der; 33 nap; 34 por; 37 alibi; 38 sela; 39 demi, 41 Edam; 42 leven; 43 klacht; 44 Dover; 45 naast; 47 roemer; 49 Roden; 50 Natal; 53 jako; 54 Lena; 57 wat; 59 ets; 61 b.i.; 63 es. Winwoord: KRABBENDAM Voor de puzzel in de krant van woensdag 27 november hebben meer dan honderd mensen een kaartje aan ons toegezonden. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Diane Geuze Prelaatweg 3 Aagtekerke De winnaars van de kleurwedstrijd van De Faam/De Vlissinger krijgen de prijzen van Sint en Piet in McDonalds in Middelburg. Theaterlijn Antwerpen. Wie er meer over wil weten over deze lijn kan terecht bij het reisbureau van Carlier in de Gravenstraat in Middelburg. Overigens is deze theatercheque - bijvoorbeeld om cadeau te geven - verkrijgbaar bij datzelfde reisbureau. Kees den Herder in zijn nieuwe interieur winkel in Seroosker- ke. Voor het uitzicht alleen al, is de nieuwe interieurwinkel van Kees den Herder in Serooskerke een bezoekje waard. Op de eerste verdieping van het nieuwe pand aan de Noordweg 125 kun je heel Walcheren in al zijn schoon heid zien liggen. De Lange Jan van Middelburg, de brede Dom van Veere en de hoge duinen van Dishoek. Afgelopen vrijdag gin gen de deuren officieel open van deze interieur winkel. Kees den Herder heeft zelf hoge verwachtingen van zijn nieuwe winkel. Kees den Herder vertelt enthousiast: „We gaan er echt te genaan. Ik heb zeven jaar ge werkt in de meubelbranche en nu wilde ik het risico nemen om voor mezelf te beginnen. Dat risi co durf ik te nemen omdat we net ietsje anders zijn dan de ge wone meubelwinkels. Wij durven dezelfde meubels neer te zetten in de showroom, maar dan niet in donkerbruin, maar fel rood. Of klassieke meubelen plaatsen in een modern interieur, zoals ook te zien is in onze showroom". Naast moderne meubelen, waar in veel chroom verwerkt is, ver koopt Kees den Herder ook klassieke meubelen en bedden. De prijzen liggen net iets boven het gemiddelde. Maar, zo verze kert Kees den Herder, „Daarvoor krijgt de klant wel een stukje ex tra service. Als we iets niet in huis hebben voor de klant, dan gaan we gewoon even samen naar de beurs en zoeken we net zolang totdat de klant tevreden is". De aankleding van de winkel is voor Kees den Herder erg be langrijk. Zo heeft de klant alle ruimte om rustig rond te lopen onder het genot van een kopje koffie. Aan de muren hangen schilderijen, waaronder kleurrijke Zeeuwse landschappen, van de vader van Kees den Herder. Er was wel lef voor nodig. Jerry van Zuylen kijkt even verstoord op. „Inderdaad. Toch heb ik niet zo lang hoe ven denken. Vlissingen heeft namelijk op horecagebied al les. Van bruin café tot super disco. Maar een nachtbar- dancing was er niet. Ik denk dat ik met Flair een gat in de markt heb ontdekt". Vorige week woensdag opende Van Zuylen (30) zijn tweede zaak in Vlissingen. Behalve eigenaar van het Pannekoekhuis- Midgetgolfbaan aan de Van Woelderenlaan is hij nu bezitter van van een nachtbar, die voor heen onder de naam Dakota werd uitgebaat. Het aanzien van die nachtelijke uitspanning was echter zover gekelderd dat de eigenaar besloot er het bordje te koop op te zette. Het duurde niet lang of de Vlissingse ondernemer Van Zuylen zette een handteke ning onder de koopovereen komst. „Het moet allemaal net iets net ter worden", licht hij de opzet van Flair toe. „Dat is ook de reden waarom ik voor een andere naam heb gekozen. Mensen die hier ko men moeten zich op hun gemak Poolse glasblazers geven vier dagen een demonstratie bij Eu- ropaTuin Beveland in Goes. Op uitnodiging van de landelijke EuropaTuin-organisatie zal een groep Poolse glasblazers van 11 t/m 14 december een de monstratie glasblazen van kerst decoraties en het decoreren daarvan verzorgen bij EuropaTuin Beveland in Goes. De groep van 80 personen komt uit de omgeving van de plaats Zlotorya en is op uitnodiging van de organisatie in Nederland. De Polen werken het gehele jaar aan de produktie van kerstversierin gen en kunnen nu met eigen ogen zien wat er met hun pro dukten gebeurt. De handgebla zen kerstdecoraties kunnen uiteraard ook worden gekocht en in een aantal gevallen worden voorzien van de naam van de klant. De demonstraties worden gegeven tijdens de openingstij den van het tuincentrum. In de Vleeshal van het stadhuis in Middelburg wordt zondag 15 de cember van 11 tot 17 uur de jaar lijkse poppenbeurs gehouden. Op de beurs zullen talrijke deelne mers hun poppen, accessoires, poppenkleding en andere materi alen te koop aanbieden. Ook is er een poppendokter aanwezig die sommige reparaties op de beurs uitvoert. Het aanbod op de beurs bestaat uit antieke poppen en be ren, replica's, poppenkleding, kant en band en stofjes voor pop penkleding. Daarnaast zal er een aanbod zijn van materialen voor het inrichten van poppenhuizen. voelen. De muziek staat niet al te hard zodat ruimte is voor een ge sprek. En de mensen moeten ook beschermd worden. Iemand die hier bijvoorbeeld binnen komt met een driedelig pak, hoeft over zijn kledingkeuze niet lastig ge vallen te worden. Datzelfde geldt trouwens voor iemand die een trui aan heeft. Lastposten mogen wat mij betreft buiten blijven". De Vlissingse binnenstadbewo ners klagen regelmatig over over last. Van Zuylen sluit daar zijn ogen niet voor. Voor de officiële opening van Flair had hij dan ook de Bellamybewoners uitgenodigd om eens een kijkje te komen ne men. Met een brief die hij bij de uitnodigingskaart had gestopt at tendeerde Van Zuylen zijn 'buren' er op dat als ze overlast van zijn etablissement zouden hebben, hij altijd bereid is er over te praten en eventueel maatregelen te nemen. „De mensen op de receptie waardeerden dat initiatief". Twee zaken draaien is geen sine cure voor een nog betrekkelijk jong ondernemer. „Ik heb een pri ma vrouw achter me staan. Zo doende heb ik m'n handen vrij van zaken die andere onderne mers zelf moeten doen. Boven dien werken twee broers mee in Flair. In dit geval zou je met recht kunnen zeggen: 'Van je familie moet je het hebben'. Bovendien ben ik ambitieus. Als ondernemer moet je niet zitten blijven waar je zit als je mogelijkheden hebt om uit te breiden. En wat is jong? El- lis en ik zijn samen 55. Dat is oud genoeg om evenwichtig aan de slag te kunnen".

de Faam | 1991 | | pagina 22