Burgerzaken ook open op donderdagavond Horecasluiting jaarwisseling Speelterreintjes Erasmuswijk Sinterklaas koopavonden Hinderwet Verkeer Horecasluiting Collecten Commissies Ganzen- overlast Kantoren gesloten Info-bus nieuwe verkeers regels Geen chemocar w£M ff-* mSm.m Tracénota en Milieu- Effect-Rapportage Dammenroute ter inzage Week mihII|||Iiii(«I(. li GEMEENTE MIDDELBURG Tafeltje Dekje uw Aanvragen Parkeerpassen voor bedrijven Aanvragen parkeerpassen voor bewoners Ontheffing Toegang Woensdag 27 november 1991 DE FAAM 5 tor het oog van de Lange Jan iiiiiiiiiil Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 750Q0, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wolterbeek Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende maand een huis-aan- huis-collecte te houden: Stichting Hulp Iran van 16 tot en met 21 december. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. In de maand december vergade ren de raadscommissies op de vol gende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zakendinsdag 10 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. van der Meijden, telefoon 75430. Commissie Stadsbeheer woens dag 11 december om 19.30 uur. Se cretaris is de heer M.C. Harinck, telefoon 75422. Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 12 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer M.C. Westveer, telefoon 75565. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 16 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer H.E. Schild, telefoon 75423. Commissie Financiën, dinsdag 17 december om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75534. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij Bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 2 december tot en met 8 december 1991 maandag gehakt, andijvie dinsdag braadworst, spinazie woensdag lamsragout, sperzibonen donderdag gepaneerde vis, wortelen vrijdag gehakt, savoyekool zaterdag spaghetti zondag wat de pot schaft Nieuwe parkeerpassen voor 1992 Bij de gemeente komen klachten binnen over ganzenpoep op de trottoirs langs de Seissingel vanaf de Sandberglaan tot de brug bij het Noordpoortplein. Om deze overlast zoveel mogelijk te beper ken wordt u verzocht de ganzen niet meer te voederen. Alleen bij kwekerij Overwater is een "voedergebied" waar u de ganzen kunt voeren. Op donderdag 5 december zijn de gemeentelijke kantoren en dien sten gesloten vanaf 16.00 uur. Er blijkèh nog veel vragen te leven bij de weggebruikers over de ge volgen van de nieuwe verkeersre gels, die sinds I november van kracht zijn. Daarom haalt de gemeente een voorlichtingsbus naar Middel burg, die op zaterdag 7 decern bei- van 10.00 tot 17.00 uur op de "gele steentjes" op de Markt vóór het stadhuis zal staan. Deze bus is in gericht op initiatief van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), Veilig Verkeer Nederland (VVN) en het Stichting Verkeers Educatie Zeeland (VEZ). Er wordt een videofilm vertoond, er zijn folders en posters beschik baar en U kunt uw vragen kwijt aan mensen van bovengenoemde instanties. Ook wordt informatie gegeven over de te volgen ver- keerscursussen. De toegang is gratis. De "RVV-bus" (Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens) zal ook op woensdagmiddag 15 ja nuari 1992 op de Middelburgse Markt staan. De verkeerskaart, die gemaakt is door de ROVZ, ANWB en Rijks waterstaat Directie Zeeland en die huis-aan-huis is verspreid, is nog gratis verkrijgbaar bij Bureau Voorlichting, evenals een foldertje over de nieuwe verkeersregels. In de maand december rijdt de chemocar niet in Middelburg. De eerste weken van januari staat de chemocar weer voor u gereed op de gebruikelijke haltes. Bij de gemeentewerf aan de Oude Veerseweg kunt u op werkdagen van 7.30 tot 16.30 uur en op zater dag van 10.00 tot 12.00 uur klein chemisch afval afgeven. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (parkeerpassen) voor bedrijven en voor bewoners in het attractiegebied van de bin nenstad hun geldigheid. Tot en met oktober 1991 werden de parkeervergunningen verleend op grond van de Parkeer- en Parkeergeldverordening Middelburg. I.v.m. de fiscalisering van het betaald parkeren is op 1 november 1991 deze veror dening vervallen en is de regeling van de uitgifte van parkeervergunnin gen (parkeerpassen) ondergebracht in de nieuwe Parkeerverordening 1991. Door het aanvragen van een parkeerpas doet men tevens aangifte van parkeerbelasting. Overigens is de regeling van de uitgifte van parkeer passen v.w.b. de wijze van aanvraag, de verlening en het gebruik van de parkeerpassen niet gewijzigd. Dit houdt in dat voor het verkrijgen van parkeerpassen voor bedrijven en bewoners voor het jaar 1992 de vol gende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zönes. Parkeerpasbezit- ters kunnen alleen gebruik maken van hun parkeerpas(sen) in de zó ne waarin hun vestigings- of woo nadres is gelegen, met uitzondering van hel Damplein. Op dit plein mag met gebruikma king van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tussen de noor delijke zóne (1) en de zuidelijke zóne (2) loopt via de volgende straten: Langeviele, Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zóne 1 zijn gelegen en de pan den aan de zuidzijde in zóne 2. Verder zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlissings Bolwerk, parkeerkelder Geere én bij parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Per bedrijf in het attractiegebied van de binnenstad (globaal het ge bied waar parkeermeters en - automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld be draagt, evenals in 1991, 300, per pas per jaar. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door mid del van het daartoe bestemde aan vraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld in geleverd bij de Afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat I. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bedrijfspassen zullen worden afgegeven. De af gifte zal geschieden in volgorde van binnenkomst van de aan vraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeerpashouders. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal ge schieden door middel van toezen ding van een aanslag parkeerbelasting. Per woonadres in het attractiege bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1991, 213,— per jaar. Aanvraag van een parkeerpas voor bewoners kan uitsluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de Afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis, Lan ge Noordstraat 1. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Ver leende parkeerpassen zullen tijdig De doorgetrokken lijn is de grens van het "attractiegebied". aan de aanvragers worden toege zonden. De inning van het ver schuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toe zending van een aanslag parkeer belasting. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1991 een aan vraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1992 niet in hel bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat gebruikt worden. De afdeling Burgerzaken aan de Stadhuisstraat 2, waar u terecht kunt voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen en der gelijke, is geopend van 8.00 tot 12.30 uur en ook 's middags van 13.30 tot 15.00 uur. Vanaf 1 juli is deze afdeling ook 's avonds geopend op donderdaga vond van 18.00 tot 20.00 uur. Deze avond-openstelling geldt uit drukkelijk niet voor aangiften van overlijden en huwelijksaangiften (ondertrouw). Vorenstaande houdt in, dat u er o.a. terecht kunt voor het doen van aangifte van geboorte, het verkrijgen van uittreksels uit de registers van de burgerlijke stand en het persoonsregister, inlichtin gen omtrent en inleveren van stuk ken betreffende voorgenomen huwelijk, aangifte van verhuizing of andere wijzigingen in het be volkingsregister, het aanvragen en afhalen van reisdocumenten en rijbewijzen, aangelegenheden be treffende en informatie omtrent nationaliteit, inlichtingen alsmede verzoeken om uitstel en vrijstel ling van militaire c.q. vervangende dienst, legalisaties en verklaringen zoals attestaties de vita, Pas 65, werkmappen Rijtijdenbesluit e.d. De openstelling op de donderda gavonden is ingevoerd bij wijze van proef en geldt voorlopig voor de duur van een jaar. Het Stad huis, dus ook de afdeling Burger zaken, is op donderdagavonden niet telefonisch bereikbaar. N.B.: Op donderdag 5 december a.s. is de afdeling Burgerzaken niet 's avonds geopend. De Minister van Verkeer en Wa terstaat heeft de Raad van de Wa terstaat verzocht haar te adviseren over de tracénota en het milieu effectrapport voor het Walchcrse gedeelte van rijksweg 57. Het be treft de verbinding tussen de Veer- sedam en rijksweg 58. In de tracénota/MER wordt een aantal voorstellen gedaan voor de verbetering van de verkeersonvei- lige situatie op de wegverbinding Vccrscdam-A58, het ongunstige woon- en leefklimaat langs die wegverbinding, met name in de bebouwde kom van Middelburg en de doorstroming van het ver keer in die gemeente. De tracéno ta/MER doorloopt de tracéprocedure van de Raad van de Waterstaat. Deze wordt gecom bineerd met de procedure voor de milieu-effectrapportage. De Raad van de Waterstaat stelt eenieder in de gelegenheid haar/zijn visie over de inhoud van de tracénota/MER aan hem ken baar te maken. Behalve bij de provincie, de Zeeuwse Bibliotheek en Rijkswa terstaat ligt de nota en de daarin opgenomen milieu effectrapportage ook ter inzage bij het Bureau Voorlichting van de Gemeente Middelburg van 25 november 1991 tot en met 18 ja nuari 1992. Informatie: Voor informatie over de inhoud van de tracénota/MER kunt U zich wenden tot de Rijkswa terstaat directie Zeeland, tel: 01180 - 86000. Tijdens de jaarwisseling 1991/1992 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1990/1991 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabedrijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op I januari 1992 al le horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari 1992. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, be halve natuurlijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Één maal buiten het horecabedrijf is terugkeer of bezoek aan een ande re horeca-inrichting niet meer mo gelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast sluitingsuur. Uitzondering hierop zijn de restaurants die op 31 de cember 1991 tot 23.00 uur ge opend mogen zijn waarna de inrichting gesloten dient te worden. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale café's (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt 1 kaart per persoon ver kocht. De Horeca Aktiviteiten Middelburg (HAM) coördineert de verkoop. De kaartcontrole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca ondernemer blijft verantwoorde lijk wie zich in het bedrijf be vindt. De houder van het toegangsbewijs dient dit op ver zoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen to nen. De gemeente hoopt met deze regeling te bereiken dat de jaar wisseling in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aantal horecabedrijven. -'-v,.- f," "s"'- Op maandag 2, dinsdag 3, en woensdag 4 december mogen de winkels extra geopend zijn 's avonds tot 21.00 uur. Op donderdag 5 december is er géén koopavond, maar sluiten de win kels om 17.00 uur! Op vrijdag 6 en zaterdag 7 december gelden de normale winkeltijden. foto: J. Sinke Het eerste gedeelte van de Erasmuswijk nadert z'n voltooiing. In sa menwerking met de "Werkgroep Speelvoorzieningen Zuid" heeft de Dienst Gemeentewerken een ontwerp gemaakt voor de inrichting van de eerste drie speelterreintjes. De ligging van deze speelterreintjes is op bijgaand kaartje aangegeven met de letters A, B en C. A is een speelterrein voor de wat oudere kinde ren, C voor de jongere kinderen en B is voor beide leeftijdsgroepen in gericht. Op dinsdag 3 december a.s. worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over de inrichting van deze terreintjes. In wijk centrum "Het Zuiderbaken", Rentmeesterlaan 245, zijn vanaf 20.00 uur vertegenwoordigers van de gemeente aanwezig om informatie te ge ven. De tekeningen liggen daar ter inzage. Tot 5 december liggen de tekeningen ook ter inzage bij het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan onderwa tersportvereniging "Duikteam Zeeland" voor een instructieruimte met flessenvulinrichting, gelegen aan de Isabellagang 1 te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) procedu re kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 27 no vember 1991 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het pand Windwijzer 1 aangeduid par keervak (invaliden-parkeerplaats), behalve voor de persoon waar voor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle horecain- richtingen inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Politiever ordening op 21 december 1991 vanaf 20.00 uur tot 1 januari 1992 08.00 uur gesloten dienen te zijn. Horeca-ondernemers kunnen verzoeken hen op 1 januari 1992 vanaf 00.15 uur een ont heffing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet vóór 20 december 1991 bij de afdeling Algemene Zaken ter secre tarie via een aldaar te verkrijgen aanvraagformulier worden inge diend. Indien aan de horecaondernemer een ontheffing wordt verleend, dient hij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voorschriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschriften houdt in dat een horeca-ondernemer alleen personen in zijn inrichting mag toelaten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat bedrijf. Op de bovenstaande regeling geldt een tweetal uitzonderingen: a. horeca-inrichtingen welke in het bezit zijn van een restaurant vergunning mogen op 31 december 1991 tot 23.00 uur geopend zijn mits dat voor 20 december is gemeld. Het kaartsysteem is hierop niet van toepassing; b. de door de burgemeester aangemerkte sociale café's welke in het bezit zijn van een ontheffing mogen op 31 december 1991 vanaf 20.00 uur geopend zijn. Het systeem van de toegangskaar ten en de daarmee samenhangende voorschriften blijft echter on verkort gehandhaafd. De voorwaarden en voorschriften worden persoonlijk aan iedere horeca-ondernemer medegedeeld. De horeca-ondernemer wordt er op attent gemaakt dat wegens de gemeentelijke reorganisatie per 1 januari 1992 de mogelijkheid bestaat dat reeds vanaf medio december 1991 de horeca- aangelegenheden in het voormalig gebouw van de dienst van ge meentewerken, Vlissingsestraat 21, worden behartigd.

de Faam | 1991 | | pagina 5