UIT HET ZAKENHART Carlier Tours opende Theaterlijn Antwerpen Uniek bedrijf in nieuwbouwwijk TROPICANA C. Harinck Unieke sponsoring eerste Middelburg Bloemengroeten per computer 5 H KOUSEN axel OPGELET! KATOENEN KINDERMAILLOTS Puzzelen en winnen Nü alles voor het tropisch zeeaquarium I HARTGRONDIG J De diplomatieke doofpot het enthousiasme om Zeeland aan toeristen te verkopen wordt „Parijs ligt naast de deur" wel eens als verkoopargument gebruikt. Carlier Tours bv houdt het allemaal wat dichter bij huis en onder houdt sinds vorige week zaterdag wekelijks een theaterlijn naar Antwerpen. Wijkcomité wil beperking terras Montparnasse OPEN DAG GRAFISCH ONTWERPBEDRIJF IN VEERE o.a. lagere dieren, tropische zeevis, wieren, levend steen, div. filterapparatuur, aquaria in alle maten. Ook uw adres voor alle tropische vissen en planten. Aquaria en hengelsport Kaaistraat 1 - 4401 CH YERSEKE Telefoon 01131-3823 Ford Sierra Sedan BMW 316 I Peugeot 205 GRD Demo '91 Daihatsu Feroza SX GARAGE in vele kleuren, o.a.: ecru violet lila rose fuchsia paars marine wit rood zwart f\C alle matenII 5iJO Winkelerf Langeviele Pottenmarkt 5 - Middelburg Bij Molteni&C maakt u kans op een Fiat 500. .en uw eigen droomhuis, waai' ook ter wereld. 37-48-63 5-10 18-43-57-30-35 10-46-64-58 -11-63 Ad Hanneman Woensdag 30 oktober 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER Gedeputeerde G. de Vries- Hommes complimenteerde Carlier met dit initiatief. „Een welkome aanvulling op het culturele aanbod in Zeeland", noemde ze het en dropte meteen een voorstel in de ideeënbus van de busonder neming. „Misschien is het mogelijk om vanuit Antwer pen een culinaire reis richting Zeeland te organiseren". De eerste reacties op de Theater lijn zijn volgens Carlier-directeur C.W. Hage goed. Vijftien passa giers reden met de eerste bus naar de Belgische havenstad die in 1993 tot culturele hoofdstad van Europa is gebombardeerd. Ze zochten die avond vertier in het grote aanbod theaters en andere gelegenheden. Voor de terugreis hoefden ze zich niet te haasten. Er rijdt twee keer een bus terug: om middernacht en om drie uur. In Zeeland kan worden op- en uit gestapt in Domburg, Vlissingen, Het Vlissingse wijkcomité Bin nenstad wil dat het terras van Grandcafé Montparnasse wordt afgebakend. Het terras overbrugt nu de openbare looproute. Ook het rondeel wordt ingepikt door terrasbezoekers, waardoor het openbare karakter van looproute en rondeel verdwijnt. Dat schrijft het wijkcomité aan b en w van Vlissingen in de hoop dat het gemeentebestuur actie onderneemt. In de brief wordt te vens gevraagd om er garantie voor te geven dat particulieren, zoals de uitbater van Montpanas- se, geen vrijbrief krijgen om het terras qua volume onbeperkt te benutten. West-Souburg, Middelburg, Goes en Kruiningen. Omdat het zaterdag de eerste keer was, werd naast de gewone bus een VIP-bus ingezet waar ge nodigden konden proeven aan de mogelijkheden die Carlier heeft geonpnd Dp Antwerose schepen J. Claes van onder meer toerisme verwelkomde het gezelschap en haakte in op het idee van De Vries om een culinaire trip Antwerpen-Zeeland op te star ten. „Ik sta steeds weer versteld van de commerciële geest die Hollanders tonen", reageerde hij. Claes vond de berichten over de overlast die Nederlanders in Ant werpen veroorzaken zwaar over trokken. „De negatieve beelden daarover worden aangescherpt door de pers. Het valt allemaal best mee". Carlier-directeur Hage legde voor de genodigden nog eens uit waarom de theaterlijn zo leuk kan zijn. „Wat je ver haalt lijkt lekker der". Daarnaast kan iedereen de stad aandoen zoals'ie zelf wil. Er is een aanbod voorstellingen, maar wie er gewoon wil eten of stappen kan ook gebruik maken van de theaterlijn. Carlier regelt alles voor de reizigers, zelfs een diner na de voorstelling, soms zelfs samen met de acteurs. Kaarten voor de Theaterlijn Ant werpen kunnen worden besteld bij de reisbureaus van Carlier in Middelburg en Goes en bij de Ra- bobanken in Domburg, Westka- pelle en Aagtekerke. Met een open dag in zijn splinternieuwe kantoor werkplaats wil Adri Franke laten zien wat zijn be drijf inhoudt. „We zijn vaak het sluitstuk in de be groting van ondernemingen, maar de presentatie van je bedrijf is oh zo belangrijk", werft de grafisch ontwerper. De open dag wordt gehouden op don derdag 31 oktober van 14 tot 18 uur. In vier jaar tijd bouwde Franke zijn zaak op vanuit zijn garage naast de woning aan de Bourgondië- laan in Veere. Nu hij zo'n 130 bedrijven als vaste klant heeft, bleek de garage te klein. Na een tijdje soebatten met de gemeente kreeg hij toestemming om de garage naast zijn twee -onder één kap- woning af te breken en er voor in de plaats een re presentatief kantoor-werkplaats te bouwen. „Hier kan ik tenminste mensen ontvangen. Als je in zo'n garage zit hebben de mensen al snel het idee dat er wat valt te sjoemelen". Adri Franke legde de basis voor zijn werk bij Rijks waterstaat waar hij tijdens de bouw van de Storm vloedkering nota's over het milieu maakte. Ook werkte hij als topografisch en cartografisch teke naar. Voor verenigingen maakte de man uit Veere wel eens ontwerpen. Dat lukte zo goed dat hij zes jaar geleden besloot part-time een eigen bedrijf té' beginnen. „Vooral in het begin was het moeilijk om aan die verenigingen uit te leggen dat ik het niet meer voor niks kon doen". Zaken zijn zaken, rede neerde hij, en dat had niks te maken met clubliefde. Twee jaar na de start vestigde hij zich definitief als zelfstandig ontwerper. Veere is voor Franke een fijne plek om te werken. Plus: „Veere heeft de uitstraling dat er veel creatie ve mensen wonen. Ik denk dat die naam in mijn voordeel werkt. Als ik in Gapinge zou wonen zou me dat, althans dat denk ik, veel minder opleveren. De klanten komen overal vandaan. Zowel uit Rot terdam als uit Brabant, Zeeuwsch-Vlaanderen en uit deze omgeving uiteraard". bl.grijs metallic, cv, getint glas bwjr. '90, 45.000 km wit, LM-velgen, nieuwstaat bwjr. '88, 72.000 km rood metallic, sept. '87 groen/grijs metallic, spe ciale uitgave, vele extra's IJzendijke Tel. 01176-2190 SFEERVOL BANKSTEL Leverbaar in vele hartverwarmende pasteltinten. Tevens verkrijgbaar als losse 2- of 3-zitter. Nu ongelooflijk laag geprijsd 3 2 zits Bijzonder mooie 3 2 zitters. Eigentijds design nu voor iedereen betaalbaar. Leverbaar in de beste kwaliteit rundleder, prachtige stoffen bekleding en wel 50 kleuren leatherlook. NIET TE GELOVEN De bovenstaande modellen NU v.a. als 3 2 zits Tuin-Meubelcentrum i 1 Middelburg: Korte Gccre 8 - Tel: 01180 - 28087 Goes: JA v.d Gocskade 49 - Tel: 01100 - 23060 16.én 18 bil het zieken Tel: 01150- 19337 Terncuzcn: Openingstijden V Vtijd»g Koopavond) Tijdelijk maakt u hij Molteni&C iedere maand kans op een Fiat 500. Net als het design van Molteni&C is deze auto functioneel van vorm. een gewaardeerd ontwerp en zelfs een verzamelobject. Elke deelnemer dingt bovendien mee naar een eigen droomhuis, waar dan ook ter wereld. I merkt, deelnemen aan deze bijzondere actie van Moltcni i- heel aantrekkelijk. Wij presenteren u graag de Molteni&C filosofie en prndukten. F.n uiteraard de voor waarden en bet deelnameforinulier van deze bijzondere actie. Alle beroemde meubelmerken onder één dok. Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur (let op: zondags gesloten). Telefoon 01155 - 2010. Telefoon België 0031 - 11552010. Sie Motie Keukenstudio leverdieping. zeeuws-vlaan deren Met maar liefst vijf sponsornamen opgespeld gaan de spelers van het eerste van de voetbalclub Middelburg nu elke zondag het veld op. Af gelopen zondag, toen de eerste periodetitel werd veroverd, gebeurde dat voor de eerste keer. De drie hoofdsponsors van de voetbalclub Middelburg zitten vlnr: Huib Joossens (Drukkerij Meuienberg), Paul Buteijn (Straai- bedrijf Vlissingen), K/aas van Be/zen (City Bloem). Staand vlnr: Hans Lander,(voorzitter van Middelburg) en de spelers Bon van Dam en Geert Bouwman. Vooral de naam Straalbedrijf Vlis singen bv wekte hilariteit op, om dat de profs in de Walcherse Scheldestad nogal met de rug te gen de muur staan qua prestatie. Op de achterzijde van het shirt wordt Citybloem genoemd en op de zijkanten krijgen Bijou Leder waren en café De Geere aan dacht. Voorzitter Hans Lander noemde de introductie van de voetballen de reclamezuil 'uniek in de ama teurwereld'. Volgens hem zijn er nog maar heel weinig amateur teams die zich de luxe van zoveel hoofdsponsors kunnen veroorlo ven. Overigens wordt de naam van de eerste hoofdsponsor, Drukkerij Meuienberg, op de trai ningspakken vermeld. Fleurop-bloemisten te Middel burg hebben onlangs definitief het computertijdperk betreden. Het betreft bloemenspeciaalza- ken Bisdom en Sanderse en Or chidee. Ook De Lelie in Arnemuiden gebruikt een com puter. Net als bij de 1700 andere bij de verzendorganisatie Fleurop Interflora Nederland aangesloten bloemisten kregen zij een perso nal computer in de winkel, waar mee zij volledig geautomatiseerd orders naar collega-bloemisten kunnen verzenden. Bloemtel Is in eerste instantie ontworpen om de uitwisseling van Fleurop-orders te vereenvou digen. Het gaat daarbij jaarlijks om 1,5 miljoen orders. Het ge automatiseerde systeem brengt de hoeveelheid administratie fiks terug, terwijl de kans op fouten nihil is. Wie tot nu toe een Fleurop-bloemengroet wilde ver sturen, stapte naar een aangeslo ten bloemist. Deze gaf de opdracht vervolgens telefonisch of per fax door aan een collega elders in het land, die op zijn beurt de bloemengroet afleverde. Bij deze werkwijze bestond het gevaar van verminking van de opdracht. Met Bloemtel zijn fou ten zo goed als uitgesloten. De opdracht wordt via een modem overgebracht naar de PC van de uitvoerende bloemist, die exact dezelfde opdracht op zijn compu terscherm of een print leest. Het project Bloemtel is een initia tief van de Vereniging Bloemist Winkeliers (VBW) en Fleurop In terflora Nederland, die samen besloten de orderverwerking te automatiseren. Dit, in navolging van landen als Zweden en Frank rijk, waar de bloemisten al langer via de computer Bloemengroeten verwerken. De buitenlandse systemen volde den echter niet aan de behoefte van de Nederlandse bloemisten. Daarom werd een eigen systeem ontworpen. Dankzij een subsidie van 1 miljoen van het Ministerie van Economische Zaken kon een intelligent systeem ontwikkeld worden met PC's. Naast order verwerking biedt Bloemtel de bloemist vele andere mogelijkhe den. Hij kan straks via de compu ter bijvoorbeeld telebankieren of informatie uitwisselen met de groothandel en de veiling. 12 15 21 25 29 17 18 19 14 33 36 31 44 43 49 53 57 64 27 31 10 11 52 47 48 62 56 60 Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een gezegde. HORIZONTAAL: 1 deel v.e. revolver; 6 aftreksel; 12 gedaante; 14 gereedschap: 15 religie; 17 legerplaats; 20 laatstleden; 21 stel bo- venkleren; 23 insekt; 24 vr. runa; 25 pl. in Noord-Holland; 27 appel soort; 28 zakelijke transactie; 29 vr. munt; 31 Europeaan; 32onbep. hoeveelheid; 33 morsdoekje: 35 plattelandsgemeente: 36 wijsneus; 37 geruwd weefsel; 39 kaapstander; 41 wandelhoofd in zee; 43 toevluchtsoord; 45 voor; 47 oogziekte; 49 hemellichaam; 50 her bergier; 52 palmmeel; 53 plaaggeest; 54 vaartuig; 56 deel v.d. schoen; 57 Amsterdams peil; 58 pl. in Groningen; 60 voorzetsel; 61 hoofdkaas; 62 deelbaar door twee; 64 bijbelverklaring; 65 voorloper van de bel. VERTIKAAL: 1 projectiel; 2eerstvolgende; 3 etensbereider; 4 kist; 5 vat met hengsel; 7 pen waaraan paling geregen wordt; 8 zeeëngte tussen Denemarken en Zweden; 9 boomloot; 10 Ned. Spoorwegen; 11 deel v.d. arm; 13 pl. in Utrecht; 16 mohammedaans rechter; 18 soort look; 19 insekt; 20 boomscheut; 22 hoofd der kanselarij; 24 militaire rang; 26 Aziaat; 28 projectiel; 30 houten klepper; 32 verze keringsbewijs; 34 café; 35 sluiting; 38 in Suriname verbouwde plant; 40 uitbarstingsmond; 42 soort duif; 44 schrede, pas; 45 ge deelte; 46 stad in Afrika; 48 opgeld; 50 insekt; 51 zuidvrucht; 54 fijn garenweefsel; 55 Noordatlantische Verdragsorganisatie; 58 insekt; 59 klap; 61 pers. vnw.; 63 niet parkeren. Oplossing van puzzelkrant 23/10 HORIZONTAAL 2 mariadistel: 12 EK; 14 leer; 15 kies; 16 me: 17 eis: 19 el. 21 re; 22 bol. 23 sloep. 25 aap. 27 frase. 29 toer; 30 kraag; 32 arts: 33 Ems: 34 Zaandam; 36 set. 37 re; 38 som; 39 mee. 41 Ra; 42 tremel: 43 beleid; 44 be. 45 cel: 47 lid; 48 PS: 50 erg; 52 rollaag: 55 bat, 56 spil. 58 titan; 59 tape. 60 tapijt. 62 pijl; 63 berin; 64 aas. 65 Rb 67 ka; 68 keg; 69 NL. 70 bies, 72 hond. 74 re; 75 grootmoeder. VERTIKAAL: 1 zeester; 3 al; 4 reep. 5 iel; 6 ar; 7 ik; 8 sir, 9 teef; 10 es; 11 celesta; 13 kilometerpaal; 16 mosterd papier; 18 soes: 20 maand; 22 bars. 24 er; 25 ara; 26 pad. 28 Ra; 30 kamelot; 31 gamelan; 34 zomer: 35 melig. 38 sec; 40 eed; 44 bestand; 46 altijd; 49 sten gel; 51 gips; 53 lip; 54 aal, 55 bark; 57 lij; 59 te. 61 trio; 63 band; 66 beo; 67 koe; 70 br. 71 St 72 ho; 73 de. Winwoord: ZINKERTSGAT Wie deze week de puzzel goed oplost en op tijd inzendt kan twee vrijkaartjes winnen voor het familiematinee Roberto en Basta, die het programma 'Opgelet, val lende clowns' brengen op zon dag 17 november. Het is beslist de moeite waard om een voorstelling van dit duo te bezoeken. Internationaal wer den beiden onderscheiden met onder meer de Gouden Clown in Italië in 1988. Het programma toont leedver maak in de vorm van een waar drama en gaat als volgt. Twee clowns zijn met een parachute uit een vliegtuig gesprongen. Stomtoevallig komen beiden te recht op het podium van een theater, twee minuten voor aan vang van de voorstelling. Norma liter zou dat geen probleem zijn, maar de attributen zijn achtege- bleven in het vliegtuig. Zij kunnen dan niets doen. Hoewel Overigens kunnen we weer een winnaar bekend maken van de puzzel twee weken geleden. Dat Roberto Basta in matinee in Middelburg. is mevrouw A. Lippens-Daniëlse uit Vlissingen, die twee vrijkaart jes krijgt voor de voorstelling van Orkater op vrijdag 1 november. De oplossing van deze puzzel dient u op te sturen naar de re dactie van de PZC Weekbladen De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. De oplossing dient voor woens dag 6 november in ons bezit te zijn. Middelburgse politiemannen promoveren niet. Toen ik dat be richt in de krant las dacht ik: Zonde voor die dienders. Ze wer ken zo hard, beboeten overtreders, werpen zich tussen vechtende cafébezoekers en echtelieden thuis, beslechten bu renruzie en ze zijn blij als ze thuis bij moeder de vrouw in de luie stoel kunnen uithijgen. Op het tweede gezicht denk je anders, zoals altijd als je de boodschap op je laat inwerken. Ik ken namelijk genoeg bedrij ven waar heel veel mensen blijven steken op een salarisje van pakweg achttienhonderd gulden per maand. Waar hét een zeldzaamheid is als iemand promoveert. En als daar iemand piept of zuur reageert, zoals korpschef De Vos van de Middel burgse politie de klachten van zijn personeel uitdrukte, kan hij zijn biezen pakken en het GAK bellen voor een uitkering. De vakbond zal dan nog even in het geweer ko men, maar er is niks meer te redden, de sfeer (arbeidsverhou dingen) is naar de maan dus piept daar niemand en iedereen eet z'n meegebrachte boterham met tevredenheid. Vorige week woensdag had burgemeester Rutten zijn com missie algemene en bestuurlijke zaken voor een extra vergade ring bijeen geroepen. 'Publiciteit rond het functioneren van de Middelburgse gemeentepolitie', kreeg die bijeenkomst als titel, ledereen mocht komen, dus de pers verzamelde zich mee aan tafel, gretig wachtend op weer meer nieuws over de onderge waardeerde bonnen verstrekkers. En wat lazen we een dag la ter in de krant? De politie wordt doorgelicht, er komt een inventarisatiecommissie. Goed gedaan Rutten. Diplomatiek doofpotwerk. Waarom zou het die politieman beter gaan dan een fabrieksarbeider of me dewerker die nooit promoveert, dus niet meer loon op bank of giro krijgt gestort. Donderdag en vrijdag liepen veel politiemensen twee aan twee door de stad. Ik weet niet of dat iets met dat doorlichten heeft te maken. Het kan ook zijn dat de politie zich toonde, de monstreerde dat ze niet echt boos waren, want - toen ik ze zag - blikte het tweetal vriendelijk over het volk dat het be waakte. Opvallend? Och. Misschien zijn ze er altijd wel en zie ik ze nu pas.

de Faam | 1991 | | pagina 9