GROEN LINKS Parkeerverordening Verkeer Vergunning Bouwplannen Bestemmingsplan Zwart- parkeren duurder Commissies Collecten Let op: wijziging chemocar Volkspartij Vrijheid en voor Democratie Groen Links Onderzoek borstkanker Gratis verkeersveiligheidskaart Petitie over stadsgewest Woensdag 30 oktober 1991 DE FAAM 5 Door het oog van de Lange Jan - vervolg Wie vanaf 1 november 1991 geen/onvoldoende geld betaalt bij een parkeenneter/automaat, loopt de kans op: een BELASTINGAANSLAG van f 55— het uurtarief (va riërend van f 1,25 tot f 2,—, af hankelijk van waar u geparkeerd staat) en een WIELKLEM van f 60,—. In totaal dus een bedrag van ruim f U5,—! Bovendien kan uw auto, indien de ruim f 115,— niet binnen 24 uur is betaald, worden WEG GESLEEPT. De kosten hiervan bedragen minimaal f 160,OOK DEZE KOSTEN WORDEN VOLLEDIG AAN U IN REKE NING GEBRACHT. De kosten van onbetaald parkeren kunnen dus voortaan oplopen tot meer dan f 275, Door de nieuwe regeling komt de huidige prkeerbon (ten bedrage van f 35,te vervallen. Voortaan is er sprake van een par keerbelasting; de heffing en invor dering hiervan (ook eventuele dwanginvordering middels een dwangbevel en beslaglegging) is een gemeentelijke aangele genheid. Het is dus zaak, indien u parkeer belasting verschuldigd bent we gens niet/te weinig betalen bij een meter/automaat het verschuldigde bedrag zo snel mogelijk te betalen omdat anders de totale kosten kunnen oplopen tot ruim f275,-. Indien u nog vragen heeft over de ze nieuwe regeling kunt u zich richten tot de gemeente Middel burg, afdeling Financiële Zaken, telefoonnummer: 01180-75540/75556. In de maand november vergade ren de raadscommissies op de vol gende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 5 november om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. van der Meijden, telefoon 75430. Commissie Stadsont wikkeling, maandag 11 november om 19.30 uur. Secretaris is de heer H.E. Schild, telefoon 75423. Commissie Financiën, dinsdag 12 november om 16.00 uur. Secretaris is de heer J.J. Braam, telefoon 75533. Commissie Maatschappelijke Za ken, dinsdag 12 november om 19.30 uur. Secretaris is de heer M.C. Westveer, telefoon 75565. Commissie Stadsbeheer, woens dag 13 november om 16.00 uur. Secretaris is de heer M.C. Ha- rinck, telefoon 75422. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij Bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende maand een huis-aan- huis-collecte te houden: Nederlandse Brandwonden Stich ting van 28 oktober tot en met 2 november; Nationaal Jeugdfonds van 4 tot en met 9 november; Diabetesfonds Nederland van 11 tot en met 16 november; Stichting ZOA-Vluchtelingenzorg van 18 tot en met 23 november; Leger des Heils van 25 tot en met 30 november. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Volgens het gebruikelijke schema zou de chemocar zijn route door Middelburg starten op vrijdag 1 november, de eerste dag van de maand. In de maand november wordt echter vrijdag 8 november gere kend als eerste vrijdag. Voor de overige dagen geldt geen wij ziging. In december rijdt de chemocar niet. In de Beleidstoelichting van het College van B&W behorend bij de begroting 1992 wordt, evenals in vorige jaren een overzicht gegeven van voltooide en nog in behande ling zijnde zaken. De VVD stelt vast dat er nog (te) veel zaken zijn die nog in behandeling zijn of waaraan nog niets is gedaan. Hierbij wordt niet aangegeven wanneer kan worden verwacht dat zij zullen zijn voltooid. De VVD acht deze vrijblijvend heid eigenlijk niet goed te verteren en verzoekt het College meer daadkracht en doortastendheid. Daarbij merkt de VVD op dat de Raad zelf ook hand in eigen boe zem moet steken. De Raad vraagt telkens over allelei zaken om no ta's en rapporten, voordat zij besluiten neemt. Dit is een tijdro vende en dure procedure, waarbij het lijkt alsof de Raad zelf geen besluiten durft te nemen en daar om maar de conclusies van nota's overneemt. Hierin dient Verande ring te komen. De VVD is van oordeel dat jume- lages van steden een achterhaald fenomeen is, vooral bij steden binnen West-Europa, gezien de ontwikkelingen van de Europese Gemeenschap. Ook de kontakten met Nagasaki hebben voor de be volking slechts zeer beperkte waarden. De VVD is dan ook van oordeel dat dit soort jumelages moet worden beëindigd. De kontakten met Glogow in Po len moeten zeker worden aange houden, omdat men daar behoefte heeft aan onze hulp. De ze hulp bestaat dan niet zozeer uit het sturen van goederen of grote hoeveelheden geld, maar veel meer het overdragen van kennis en ervaring, waarbij wij vinden dat wij niets moeten opdringen. De Polen zijn "oud en wijs genoeg" om te weten wat zij van onze ken nis en ervaring kunnen en willen gebruiken. De VVD vindt dat in dit verband het particulier initiatief ruim baan dient te krijgen, bijv. in de vorm van een stichting. De VVD is van oordeel dat de po litie zo zwaar belast is met taken dat geen nieuwe taken mogen worden opgedragen als niet ook de sterkte wordt vergroot. Boven dien moet alleen dat worden op gedragen wat echt tot de taak van de politie kan worden gerekend. De komst van de stadswachten acht de VVD een goede zaak en zij heeft daarvan wel goede ver wachtingen. De VVD acht het absoluut onver antwoord om de sterkte van de beroepskern van de Brandweer te verkleinen. De overigens noodza kelijke bezuinigingen voor de ge meente mogen niet worden gehaald uit vermindering van de beveiliging van de stad tegen het brandgevaar. De fractie van de VVD stemt in met de opstelling van een nieuw verkeerscirculatieplan, dat wordt aangepast aan het moderne ver keer. Zij verzet zich evenwel ten zeerste tegen een ongebreidelde zucht naar het autovrij maken van de binnenstad. Om allerlei rede nen die geheel voor zich zelf spre ken moet een binnenstad goed bereikbaar zijn voor het autover keer. Wél dient daarbij dan tevens te worden gezorgd voor goede en ruime parkeervoorzieningen. Het is daarom dat de VVD aandringt op spoedige bouw van zulke voor zieningen aan de Kousteensedijk en op het Hof van Tange. Voorts dringt de VVD er bij het College van B&W met kracht op aan dat paal en perk wordt gesteld aan de bijna ongelimiteerde uit stallingen van vele winkeliers op de trottoirs voor hun zaak, waar door voetgangers zeer worden be lemmerd. Bovendien, zo vindt de fractie, kan het met bloemvakken, paaltjes en dergelijke ook best wat minder, waardoor meer ruimte voor alle verkeersdeelnemers ontstaat. De VVD blijft veel aandacht vra gen voor het onderhoud van stra ten en wegen, vooral waar het gaat om achterstallig onderhoud. De VVD vraagt om grote aan dacht voor de concurrentiepositie van Middelburg en pleit voor een beleid waarbij economische ex pansie alle ruimte krijgt, waarbij een evenwichtige samenhang moet worden gevonden tussen wonen, werken en leven. Toeristische ont wikkeling moet worden uitge bouwd, waarbij evenwel zorgvuldig rekening moet worden gehouden met de belangen van de burgers van Middelburg. Ontwik kelingen dienen vooral gericht te zijn op kwaliteit. Het Centrum voor Beeldende Kunst moet er komen, maar er mag zeker worden verlangd dat ook Rijk en Provincie hieraan een aanmerkelijke bijdrage leveren. Zoals de plannen op papier staan kan het een aanwinst voor de stad zijn. Er mag niet te lang mee wor den gewacht, anders zou het wel eens ergens anders naar toe kun nen verdwijnen. De gemeente kan het Centrum niet alléén bekosti gen. Dal zou ten koste gaan van andere belangrijke zaken. De VVD dringt aan op een voort varende aanpak om tot vervan ging van het zwembad te komen. Geld besteden aan het oude zwembad is weggegooid geld. De VVD is ingenomen met het Zwart/Wit-boek van het Na- dorstoverleg. Het is een mooi voorbeeld van positief meedenken van onze burgers. Zij vindt dan ook dat in de beslissende fase over het zwembad aan dit boek zeker aandacht moet worden besteed. De VVD heeft haar ernstige twij fels over het handhaven van het welzijnsprogramma. Het lijkt al lemaal mooi dat alle subsidies min of meer gelijk blijven, maar dat kan alleen door het verhogen van belastingen en rechten. Met de ene hand geven en met de an dere terughalen dus. Dat kan, maar leg het dan wel aan de bur ger uit. Toch zal er, zo meent de VVD, een moment komen dat het niet meer kan en dan zullen de subsidies toch minder gaan wor den. Het is goed als men daar nu vast rekening mee houdt, mis schien valt het dan straks een beetje mee. De VVD is blij met de aandacht die wordt gegeven aan de Sociale Vernieuwing. Heel belangrijk hierbij is de inbreng van de bewo ners zelf. Vele positieve reacties zijn nu al merkbaar en dat is een goede zaak. Snelle uitvoering moet iiu volgen, Zoals het er nu uitziet is het aisof SKWM bui tenspel wordt gezet bij de Sociale Vernieuwing; de VVD betreurt dit, want voor hen zijn er wel de gelijk taken. De VVD vindt het jammer dat er- nog steeds geen goede vervangen de ruimte kon worden gevonden voor Midgard. Zij blijft hiervoor aandacht vragen, ook van de bur gers zelf. De invoering van de z.g. mini- containers voor het gescheiden ophalen van diverse soorten huis vuil geeft bij de VVD grote zor gen. De afmetingen van de containers zullen klein-behuisden, bejaarden en minder-validen voor grote problemen kunnen zetten. De VVD vraagt het College om herbezinning voor het soort con tainer. De voorlichting van het publiek door middel van de mededelingen in de Faam is een prima zaak. De VVD dringt er evenwel bij het College op aan om te zoeken naar mogelijkheden om de belangstel ling van de burger voor haar eigen stadsbestuur te vergroten. Een duidelijke vertaling van het beleid naar de burger kan er wellicht toe leiden dat de burger weer politiek geïnteresseerd raakt. Misschien zal dit dan ook nog bijdragen tot een grotere opkomst bij de vol gende verkiezingen. SOCIALE VERNIEUWING GEEN TOVERWOORD, MAAR NOODZAAK TOT MAKEN VAN NIEUWE KEUZEN De rode draad in de algemene be schouwingen van Groen Links vormt dit jaar de sociale vernieu wing. Aan de ene kant vindt Groen Links, dat er wel degelijk onderdelen van het gemeentelijk beleid, wijken, bevolkingsgroepen recht hebben op extra zorg om achterstanden in te halen, ander zijds kan deze zorg alleen maar waar gemaakt worden door soms ingrijpende beslissingen: werke lijk nieuwe keuzen. Deze keuzen dienen niet tot een enkel be leidsterrein beperkt te blijven. Op alle gebieden zal de gemeente steeds serieus moeten afwegen: moeten we hier op dezelfde voet verder gaan of zijn andere zaken toch belangrijker? Reorganisatie van het gemeente bestuur Groen Links wijst er op, dat bestuurlijke reorganisatie - meer in grote lijnen besturen, minder ingaan op details - een goede af stemming vereist van de ambtelij ke reorganisatie: meer bevoegdheden bij de ambtenaren, maar dan ook meer verantwoor delijkheidsbesef, gericht op de be langen van de gemeente en haar burgers, .luist bij de sociale ver nieuwing blijkt het grote belang van de inzet van het ambtelijk ap paraat: flexibele opstelling en met creativiteit ingaan op de proble men, ook oog hebben voor sug gesties van de burgers zelf. Van groot belang is, dat er een goed contact bestaat tussen de politiek, de gemeentelijke diensten en de wijkbewoners. Duidelijk is, dat er de nodige behoeften bestaan in een aantal wijken van Middel burg. Groen Links ondersteunt het voorstel van de coördinator sociale vernieuwing om aan die wijken elk een bepaald bedrag be schikbaar te stellen, dat men naar eigen inzicht kan besteden ter ver betering van die wijk. Gemeentelijk 'mondiaal' beleid Bij herhaling vraagt Groen Links om de door de raad aangenomen notitie 'Mondiaal Beleid' in con crete daden om te zetten. Heel veel milieuproblemen zijn uitein- deijk wereldomvattend en wat de gemeente daaraan kan doen, zal zij ook moeten doen. Het lid maatschap van de vereniging LO TA (Lagere Overheden tegen apartheid) dient ook meer inhoud te krijgen. Groen Links on dersteunt de plannen lot samen werking met de Poolse zustergemeente Glogow, maar te gelijk zal met nadruk de bevol king hierbij betrokken moeten worden. Een groot aantal vragen legt de fraktie hierbij voor aan B en W. Openbare orde en veiligheid In dit hoofdstuk pleit Groen Links voor meer geld voor SKWM in het verlengde van de positieve ervaringen met de zgn. ambulante jongerenwerker. Ook wordt serieuze aandacht gevraagd voor het HALT-projekt (alterna tieve aanpak van vandalisme e.d.) en voor het gemeentelijk drugsbe leid (met name onderscheid ma ken bij de bestrijding van soft en hard drugs). Verkeer Groen Links stelt onder andere voor om de inkosten uit het be taald parkeren een bredere be stemming te geven dan alleen parkeervoorzieningen. Dit zou een voorbeeld kunnen zijn van eerder bedoelde 'nieuwe keuzen'. Zo zou met gelden uit het par- keerfonds wellicht iets gedaan kunnen worden aan de hoogst noodzakelijke vervanging van het zwembad. Ook wil Groen Links op korte termijn aanpak van het "Stationsgebied". Als er kanto- renbouw nodig is, dient deze in de nabijheid van het station te gebeu ren. Het voorzieningenniveau (o.a. winkels) in de wijken Ma- gist raat wijk/Reyershove/ Erasmuswijk moet worden uitge breid, zodat de wijkbewoners niet met hun auto naar Souburg of de binnenstad hoeven. Bij alle plan nen steeds weer aandacht voor te rugdringen van overlast door autoverkeer. Onderwijs Groen Links vraagt aandacht voor het zgn. OnderwijsVoor- rangsBeleid om onderwijsach terstanden te verminderen. Hoewel dit beleid al eerder werd ingevoerd, kan het nu ook gezien worden als onderdeel van sociale vernieuwing. Gevraagd wordt wat voor het OVB de gevolgen zullen zijn van de naderende reorganisa tie van het onderwijs in het kader van de opgelegde schaalvergro ting. In dit verband bepleit Groen Links opnieuw een kritische bena dering van de "identiteit" van de niet-openbare scholen. Voorts vraagt de fraktie, hoe de gemeente staat tegenover het idee om. geestelijk gehandicapte kinderen meer te integreren in het reguliere onderwijs. Volksgezondheid Ook op dit gebied liggen duidelij ke lijnen naar de sociale vernieu wing. "Voorkomen is beter dan genezen". Groen Links haalt met instemming een aantal elementen aan uit de nota Sociale Vernieu wing van het kabinet, waaronder speciale aandacht voor achter standsituaties in de gezondheid van bepaalde groepen en samen werking met het lokale grondvlak zoals vrouwen-, patiënten- en vrij willigersorganisaties. Op wijknivo werken aan gezondheidsvoorlich ting past hier ook in. Milieu Op gemeentelijk niveau betreft milieubeleid vooral voorschriften en richtlijnen, bijv. het terugdrin gen van gemotoriseerd verkeer door maatregelen en voorzienin gen ten behoeve van voetgangers, fietsers en openbaar vervoer, maar ook het bevorderen van kri tisch consumeren (geen schadelij ke verpakkingen, geen onnodig verbruik van energie en grondstoffen, zoveel mogelijk ver werking en hergebruik van afval onder andere door nog ingrijpen der scheiding van huisvuil, enz.). Milieubehoud binnen de wijken (voorkomen van zwerfvuil, op knappen van haveloze straten en pleinen, enz.) kan weer gezien worden in samenhang met de al vaker genoemde sociale ver nieuwing. Gemeentelijke belastingen Groen Links pleit voor samenvoe gen van alle gemeentelijke be lastingen tot één (overzichtelijke) aanslag per inwoner, die dan ver volgens gespreid betaald kan worden. Binnenkort zullen alle vrouwen van 50 jaar en ouder uit de ge meente Middelburg uitgenodigd worden om deel te nemen aan een landelijk bevolkingsonderzoek naar borstkanker. Het onderzoek is voor de deelne mende vrouwen geheel kosteloos. Het bevolkingsonderzoek wordt betaald vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). In november is de Gemeente Mid delburg aan de beurt; de eerste wijken die uitgenodigd worden zijn: de Binnenstad en Nieuw Middelburg. Wanneer een volgen de wijk aan de beurt is, zal hier over tijdige berichtgeving plaats vinden. Vrouwen van 50 jaar en ouder ontvangen een uitnodigingsbrief via de Gemeente Middelburg. De brief wordt begeleid door twee folders, met algemene informatie over het bevolkingsonderzoek en informatie over de gang van zaken tijdens het onderzoek. Vrouwen maken zelf een afspraak voor het eerste onderzoek, door te bellen met het afspraakbureau van het Borstonderzoekcentrum, gratis tel. 06-0225656, of via het terug zenden van een aanmeldingsfor mulier. Het Borstonderzoekcentrum is gevestigd in Goes, Schuttershof 17. Om een bewuste keuze voor de vrouwen mogelijk te maken, zul len er in alle wijken/dorpskernen van de gemeente Middelburg voorl ich t i ngsbi jeen komsten wor den gehouden. Het is mogelijk telefonische vra gen te stellen over het bevolkings onderzoek naar borstkanker via de GGD Zeeland, tel. 01100-49472. Op maandag, dins dag en woensdag van 9.00 - 11.00 uur, is mevr. Renée Poelman- Nonnekes, voorlichter- verpleegkundige Bevolkingson derzoek Borstkanker Zeeland, hiervoor direct bereikbaar. Binnenkort krijgt iedereen in de gemeente een verkeersveiligheids kaart in de brievenbus. Een platte grond met aan de ene kant een wegenkaart van Zeeland en aan de andere kant een wegenkaart van Nederland. De kaart bevat daarnaast nuttig informatie over verkeersveilig heid, zoals verkeersveiligheidscur- sussen, alcohol en verkeer, het gebruik van autogordels en hel men. Ook is aandacht besteed aan een aantal nieuwe verkeersregels die met ingang van 1 november gelden. De kaart is gemaakt door het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, Rijkswagerstaat en de ANWB in het kader van de actie min 25%. Met deze landelijke ac tie wordt gestreefd het aantal ver keersslachtoffers in het jaar 2000 met 25% te verminderen ten op zichte van 1985. De gemeente verspreidt deze kaart om het aantal verkeersongevallen te laten verminderen. Bij liefst 90% van de verkeersongevallen is mede sprake van menselijke fou ten. Via nuttige tips op de kaart kunt u zelf op eenvoudige wijze de risico's van een ongeval voor uzelf en anderen verminderen. Een actie als deze is hard nodig!! In 1990 bedroeg het aantal letsel- ongevallen in Zeeland 1400. Een stijging van 29% ten opzichte van 1985! Morgenmiddag, donderdag 31 ok tober, vindt opnieuw een poging plaats om voor de gemeenten Vlissingen en Middelburg de sta tus van 'stadsgewest' te verkrij gen. Provinciaal gedeputeerde mevr. Nederhoed-Zijlstra, burge meester Van der Doef van Vlissin gen en burgemeester Rutlen van Middelburg bieden dan aan de (voorzitter van de) Vaste Tweede- kamercommissie een petitie aan. In die petitie tonen beide gemeen ten aan, daarbij ondersteund dooi de provincie, dat aan alle voor waarden voor het verkrijgen van de stadsgeweststatus wordt vol daan. De gemeenten hebben sa men voldoende inwoners (83.000, terwijl 50.000 voldoende is); vol doende arbeidsplaatsen (32.000, terwijl 30.000 voldoende is); een voldoende hoog voorzieningenni veau en een pendel van meer dan 10.000 per dag. De Tweede Kamer begint binnen kort met de behandeling van de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning Extra. Dan komt de aanwij zing van stadsgewesten aan de orde. In de petitie bepleiten pro vincie en beide gemeenten de ar gumenten die ze aanvoeren bij de behandeling te betrekken. Burgemeester en wethouders van Middelburg, brengen ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in de vergadering van 1 juli 1991 - onder intrekking van de Parkeer- en parkeergeldverorde- ning de Verordening parkeerbelastingen 1991 en de Parkeerver ordening 1991 heeft vastgesteld. Ten aanzien van de Verordening parkeerbelastingen 1991 is Ko ninklijke goedkeuring ontvangen en deze verordening is reeds in werking getreden. Ten aanzien van de Parkeerverordening 1991 hebben Gedeputeer de Staten van Zeeland bericht van ontvangst verzonden bij brief van 27 augustus 1991, nummer 91725/136/116. Ter uitvoering van genoemde verordeningen hebben burgemees ter en wethouders van Middelburg in de vergadering 8 oktober 1991 de volgende uitvoeringsbesluiten genomen: - besluit als bedoeld in artikel 9 en 10 van de Verordening parkeer belastingen 1991, waarbij de wegen en terreinen, de tijdstippen en de wijze waarop de parkeerbelasting wordt geheven voor het parkeren van voertuigen zijn aangewezen; de weggedeelten en terreinen waar de wielklem wordt toege past zijn aangewezen. - besluit als bedoeld in artikel B van de parkeerverordening 1991, waarbij de weggedeelten en terreinen zijn aangewezen die bestemd zijn voor het parkeren door vergunninghouders. De Parkeerverordening 1991 en de aangehaalde uitvoeringsbeslui ten treden in werking op 1 november 1991. De Verordening parkeerbelastingen 1991, de Parkeerverordening 1991 en de uitvoeringsbesluiten liggen gedurende 3 maanden voor een ieder ter inzage bij bureau Voorlichting (Stadhuisstraat 2) en de afdeling Algemene Zaken (stadhuis). Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 1 novem ber 1991 gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage ligt het plan om de Amnestylaan aan te wijzen als 30 km gebied. Het plan en de bijbehorende tekening liggen gedurende kantooru ren ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het tei zijde van de rijbaan aanbrengen van een doorgetrokken gele streep het parkeren te verbieden aan de bebouwde zijde van het Seis- bolwerk. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150, aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bu reau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerverbod voor een voor het perceel Karei Doormanplein 14 aangeduid par keervak (invaliden-parkeerplaats) op te heffen en hun besluit van 13 december 1983, nr. 3/9156, in te trekken. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Van 1 tot en met 14 november 1991 liggen op de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie aanvragen om een vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het: - bouwen van een berging op het perceel Dam 48; - verbouwen van het pand Herenstraat 25; verbouwen van het pand Abdij 10. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van: A. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: I. het bestemmingsplan Magistraatwijk voor de bouw van een ca fetaria plus winkelunit tegenover het winkelcentrum aan de Rent- meesterlaan/Thibautstraat; II. het bestemmingsplan Griffioen II voor de bouw van een garage aan de President Wilsonlaan; III. het bestemmingsplan Buitengebied voor het veranderen van de wening en de bouw van een paardenstal op het perceel Walcher- seweg 237; B. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: I. het bestemmingsplan Reijershove voor het plaatsen van een hobbykasje op het perceel Belfort 10; II. het bestemmingsplan Griffioen II voor het bouwen van een car port op het perceel Hammarskjöldlaan 7. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen her ziening van de bestemmingsplannen Magistraatwijk, griffioen II en Buitengebied liggen met ingang van vrijdag 1 november 1991 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft te gen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 21 oktober 1991 een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Walcherseweg 237, zoals aangegeven op tekening S 187-62 d.d. 18 september 1991; b. een perceel aan de President Wilsonlaan, zoals aangegeven op tekening S 108-47 d.d. maart 1991. De besluiten treden in werking op 30 oktober 1991 en liggen met de bijbehorende pre-adviezen en tekeningen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage.

de Faam | 1991 | | pagina 5