iklLi.uk De cijfers in woord.... en beeld Gemeentewet Bouwplannen Nieuwe regeling voor betaald parkeren Verkeer Griffioen BUSVERBINDINGEN SOCIALE VERNIEUWING SCHOLEN EN KINDEROPVANG STAND VAN ZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN: llilitnifl lkii.ll. k GEMEENTE MIDDELBURG Week ZWARTPARKEREN WORDT DUURDER Tafeltje Dekje UVV Doelmatig en klantvriendelijk Data Zustersteden L.O.T.A. Woensdag 23 oktober 1991 DE FAAM 5 tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. O Wie vanaf 1 november 1991 geen/onvoldoencle geld betaald bij een parkeermeter/automaat, loopt de kans op: een BELASTINGAANSLAG van f 55— het uurtarief (va riërend van f 1,25 tot f 2—, af hankelijk van waar u geparkeerd staat) en een WIELKLEM van f 60, In totaal dus een bedrag van ruim f H5,—l Bovendien kan uw auto, indien de ruim f 115 niet binnen 24 uur is betaald, worden WEG GESLEEPT. De kosten hiervan bedragen minimaal f 160,OOK DEZE KOSTEN WORDEN Van woensdag 23 oktober tot en met vrijdag 25 oktober wordt bij gunstige weersomstandigheden de doorgaande route door de wijk Griffioen geasfalteerd. In de hele periode van reconstructie is dit de "lastigste" fase. Een eerste asfaltlaag komt op de O! men taan vanaf de Seissingel en op de Berkenlaan tot de Abe lenlaan. De Berkenlaan vanaf de Abelen laan en de Europalaan lol aan de Laan der Verenigde Naties krijgen een tweede en derde (laatste) as faltlaag. Tenslotte wordt op de "miniiro- tonde" in de Laan der Verenigde Naties een eerste asj'alt/aag aange bracht. Dit betekent dat geen verkeer mo gelijk is op deze route. Om de wijk ten zuiden van de route (Europa-Berkenlaan) te bereiken is de toegang via Park de Griffi oen nog steeds mogelijk. Voor de omgeving benoorden de route dient de toegang via de Euromarkt-ventweg, Laan der Verenigde Naties, Seisweg geno men te worden. Om de "minirotonde" te kunnen asfalteren zal het doorgaand ver keer op de Laan der Verenigde Naties met verkeerslichten wor den geregeld. Na asfaltering wordt de rotonde in gebruik genomen. Let op: deze rotonde op de Laan der Verenigde Naties is een rotonde-nieuw-stijl voor Middel burg. Alle verkeer op de rotonde heeft voorrahg! "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 28 oktober tot en met 3 november 1991 maandag rundergoulash, sperziebonen, aardappelen dinsdag rundergehakt, koolrabi, wor telen, aardappelen woensdag varkensgoulash in jachtsaus, bloemkool, aardappelen donderdag kip fricassee, gemengde groenten, rijst vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, aardappelpuree zaterdag boerenkool, rookworst zondag nassi rames VOLLEDIG AAN U IN REKE NING GEBRACHT. De kosten van onbetaald parkeren kunnen dus voortaan oplopen tot meer dan f 275,—! Door de nieuwe regeling komt de huidige parkeerbon (ten bedrage van f 35,te vervallen. Voortaan is er sprake van een par keerbelasting; de heffing en invor dering hiervan (ook eventuele dwanginvordering middels een dwangbevel en beslaglegging) is een gemeentelijke aangele genheid. Het is dus zaak, indien u parkeer belasting verschuldigd bent we gens niet/te weinig betalen bij een meter/automaat het verschuldigde bedrag zo snel mogelijk te betalen omdat anders de totale kosten kunnen oplopen tot ruim f 275,-. Indien u nog vragen heeft over de ze nieuwe regeling kunt u zich richten tot de gemeente Middel burg, afdeling Financiële Zaken, telefoonnummer: 01180-75540/75556. Gemeentebegroting 1992 Het is weer zover. De gemeentebegroting voor het volgende jaar moet worden vastgesteld. Met de vaststelling hoe de de financiële middelen van de Gemeente Middelburg moeten worden besteed, wordt het Beleidspro gramma 1990-1994 van de gemeenteraad voor het jaar 1992 nader ingevuld en gedetailleerd. Aanleiding genoeg om op deze pagina en in de pers de begrotingsbesprekingen nauwlettend te volgen. Mis schien zelfs om vanaf de publieke de besprekingen bij te wonen. De procedure is als volgt: het college van burgemeester en wethouders stelt een conceptbegroting op. Hierop geven de raadsfracties van alle politieke partijen een schriftelijke reactie, de zg. "algemene beschouwingen". Deze beschouwingen lig gen nu ter inzage bij bureau Voorlichting. Hierop geeft het college van burgemeester en wethouders schriftelijk antwoord. Vervolgens stelt de gemeenteraad vragen aan het college van burgemeester en wethouders over deze antwoor den. Dit gebeurt in een openbare raadsvergadering op woensdag 6 november vanaf 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis. Deze vragen worden door het college van burgemeester en wethouders beantwoord in een openbare raadsver gadering op vrijdag 8 november vanaf 14.00 uur en zonodig ook vanaf 19.30 uur. Op deze pagina treft u een aantal onderwerpen uit de ontwerp-begroting 1992 aan. Bij de ontwerp-begroting met beleidstoelicliting horen nog vier boekwerken met de begroting per dienst. Deze stapel boekwerken is in te zien, te leen of te koop bij Bureau Voorlichting. YVijksteunpunten Eind 1991/begin 1992 zal de nota gehandicaptenbeleid in de raad be handeld kunnen worden. Hierin wordt gesproken over dienstverle ning aan ouderen en gehandicap ten via een bescheiden steunpunt In het jaar 1992 krijgt de or ganisatie van de Gemeente Middelburg een nieuwe struc tuur. De gemeente bestaat dan uit vier diensten: de dienst Middelen, Stadsontwikkeling, Stadsbeheer en Maatschappe lijke Zaken. Doelmatig en klantvriendelijk werken zijn belangrijke doelstellingen van de nieuwe organisatie. Bekeken wordt hoe in de nieu we organisatie een ombuds man of -vrouw kan gaan functioneren. foto: J. Wolterbeek. Minder auto's, meer gebruik van openbaar vervoer en fiets zijn de doelstellingen van een nieuw op te stellen verkeerscirculatieplan. Daarnaast is overleg gaande met Zuid-West-Nederland en de gemeente Vlissingen over verbetering van de busverbinding met het ziekenhuis in Vlissingen. Het is de bedoeling dat de buslijnen 56, 57 en 58 worden uitgebreid. in de wijk. Ook in het kader van de sociale vernieuwing wordt gesproken over het inrichten van wijksteunpunten. Mogelijk kun nen deze twee steunpunten wor den gecombineerd. Werklozen De sociale vernieuwing heeft on der meer tot gevolg, dat meer aan dacht wordt besteed aan de uitstroommogelijkheden van cliënten van de Gemeentelijke So ciale Dienst naar de arbeids markt. Voor werklozen die extra aandacht behoeven zijn nieuwe afspraken gemaakt met het Ar beidsbureau en wordt de speciali satie "trajectbegeleiding" ingevoerd. Minderheden Omdat er op rijksniveau allerlei nieuwe ontwikkelingen zijn, wordt het minderhedenbeleid van de gemeente in een nieuwe nota vastgelegd. Daarnaast zijn proce dures van start gegaan ter vesti ging van een moskee en een islamitische begraa l p laats. Ouderen Binnen de volwasseneneducatie wordt speciale aandacht gevraagd voor de doelgroep ouderen. On derzocht moet worden welke randvoorzieningen er kunnen ko men bij het nieuw te bouwen ver pleeghuis op het gasthuisterrein. Uitgangspunt is hierbij de behoef te aan zorg van zelfstandig wo nende ouderen, bijvoorbeeld dagopvang, restaurant functie en zovoorts. Bij plannen voor de re constructie van de Veersewcg en de Oosterscheldestraat zijn al in een vroeg stadium de be woners uit de naaste omge ving betrokken. Suggesties van de omwonenden konden hierdoor in de plannen wor den verwerkt. Hierop is zeer positief gereageerd. Bekeken wordt of deze aanpak vaker gehanteerd kan worden. De Stichting Stadsomroep Middelburg heeft van het Commissariaat van de Media zendtijd toegewezen gekregen en gaat lokale televisie verzor gen. De gemeente bekijkt of ook gemeentenieuws op dit kanaal kan worden op genomen. De gemeenteraad behandelt de begroting 1992 op de vol gende openbare zitting: woensdag 6 november vanaf 19.30 uur en vrijdag 8 november vanaf 14.00 uur en 19.30 uur. Er wordt naar gestreefd de Middelburgse mensen meer te betrekken bij de stedebanden, die de stad Middelburg heeft met de zustersteden. Een ambtelijke werkgroep is geïnstalleerd om nieuwe ini tiatieven le ontwikkelen. Met name voor de band met de Poolse zusterstad Glogow wordt een activiteitenplan opgezet. De openbare basisscholen krijgen van het Rijk meer vrijheid in het besteden van het beschikbare bud get. Dit gaat gepaard met meer verantwoordelijkheid en (finan ciële) risico's. In samenspraak met allen die bij de school betrokken zijn, wordt hieraan gestalte gegeven. Kinderopvang Op het gebied van kinderopvang zijn er allerlei ontwikkelingen in Middelburg. Met de komst van de "Oortgel- den" wordt de toezichthoudende rol op de kinderopvang door het rijk expliciet toegekend aan de ge meente. Dit heeft onder meer tol INKOMST EN De komende jaren heeft de ge meente nogal te lijden onder de maatregelen die het Rijk in de Tussenbalans van minister Kok heeft genomen. In totaliteit zal de algemene uitkering die de ge meente van het rijk ontvangt met bijna 1,2 min. omlaag gaan, waarvan bijna 750.000,— al in 1992. Omdat de gemeente in de komende jaren ook nog belangrij ke nieuwe zaken voor elkaar wil krijgen, zoals een nieuw zwem bad, een centrum beeldende kunst, verbetering van het wegen- onderhoud enz. is besloten een bedrag van 3 min. om te buigen om zo de kortingen te kunnen op vangen en dan ook nog middelen over te houden voor nieuwe za ken. In de begroting 1992 is al een ombuiging van 750.000,— ver werkt; de rest van de nodige om buigingen zal in het voorjaar van 1992 door de raad worden be handeld. De tarieven van de belastingen die de gemeente heeft worden met 3,2% verhoogd. Dat is nodig om de belastingopbrengst aan te pas sen aan de inflatie over het afgelo pen jaar. Daarnaast wordt het rioolafvoerrecht extra verhoogd met 15,—. Deze extra verhoging vindt een aantal jaren plaats om de hoge kosten van het vernieu wen van de rioleringen te kunnen betalen. Overigens zal het riool recht in het komende jaar niet meer alleen van de bewoners van woningen worden geheven, maar zal een gedeelte ervan nu ook bij de eigenaren in rekening worden gebracht. De totale uitgaven van de gemeen- Ui tg en bedrag per inioner in Algemeen bestuur 11.616. 106, 542,97 9, 1 Openbare veiligheid 9.61 9.282,-- 242, 50 6,6 Verteer, vervoer en waterstaat 8. 502.944,— 214,18 5,7 Econonische Zaken 856. 589,— 21,07 0,6 Oiderwij a 22.466.065,— 565,90 14,9 Cultuur en recreatie 17.198.406,— 455,21 11,6 Sociale voorzieningen en maat schappelijk verk 50. 495.701,— 1.271,95 55,6 Volkege zondheid 10. 657. 509,— 268,45 7, Ruumtelijte ordening en volks huisvesting 1 5. 698. 151,— 545,04 9.1 Financiering en algemene dek king se idde len 1.679. 554,— 42, 51 1. 1 Noq niet ingedeelde uitgaven 1 .558 .995 59.27 1.0 150. 529. 058,— 5. 786,65 100,0 In tomaten bedrag per invoner in S Algemene uittering uit het Gemeente Fonds 57. 272. 886.— 958,87 24.8 Rvjksuitkenrgcn m ,b .t sociale uitteringen 58.628. 294.— 975,— 25,7 (Xenge doeluitkeringen politie, onderwijs, voningbouw enz.) 56. 206.663, 91 5, 02 24,1 Gemeentelijke belastingen en rechten 14.426.650,— 56 5, 59 9,6 Huren en pachten inclgebruik sportaccommodaties e.d.) 3. 104.460,— 7B, 20 2,7 Opbrengst vermegen en rente ver strekte geldleningen ine!le ningen volkshuisvestingl 7. 719. 509,— 194, 44 5. Beschikking over reserves 4. 57 5. 798.— 110,22 2,9 Overige inkomsten 8.555.018.— 215.49 5.7 150. 529. 058,— 5. 786.65 100.0 Algemene uitkering 24,8 Sociale zorg Overige uitkeringen Belastingen Rente etc Reserves Overige 25,7 24.1 9.6 2.1 5,1 2.9 5.7 UITCflUEN te voor volgend jaar bedragen 150 min. Dat is bijna 3.800,— per inwoner. Nog geen 10% daar van wordt betaald uit de gemeen telijke belastingen. Het overgrote deel (75%) van de inkomsten van de gemeente bestaat uil uilkerin gen van het rijk. LJ Algemeen bestuur 9,1 Openbare veiligheid 6.4 i Verkeer eic. 5,7 i Economische zaken 0,6 LJ Onderwijs 14,9 o/o I Cultuur/recreatie 11.4 i Sociale voorzieningen 33,6 S Volksgezondheid 7,1 Ruimtel ord./Volkshuisv 9,1 ES 5 Financiering/algemeen 1,1 [Hl Niet inged 1.0 (foto: E. Engel). gevolg dat de groepsgrootte op de peuterspeelzalen zal moeten wor den verkleind. Er lopen diverse experimenten in de Middelburgse gesubsidieerde kinderopvang. Dit zijn "Gastouders met een arbeids contract". en de opvang van kin deren van onderwijzend perso neel. Om te voorkomen dat allochtone kinderen een achter stand hebben op het moment dat zij op school komen, wordt voor schoolse opvang gestimuleerd in het "Stimuleringsproject Kinder opvang Allochtone kinderen". Werkgevers, die een kindplaats huren krijgen subsidie van de ge meente. Erasmuswijk De gronduitgifte en de bouwwerk zaamheden verlopen voorspoedig. Naar verwachting zal fase II in 1992 bouwrijp gemaakt moeten worden. Maisbaai De 129 woningen in fase I en de 76 woningen in fase III zijn gereed. Met de zgn. vlinders in fase II is begonnen. Een knelpunt vormt de planontwikkeling voor het V.O.C.- gebouw, waarvoor nog geen pas sende exploitatie is gevonden. In juni 1991 heeft architect Aldo van Eyck een ontwerp voor het nieuwe kunst-centrum aangeboden. Binnenstad De voorbereidingen van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht (inspraak en voor overleg) zijn zo goed als voltooid. Naar verwachting zal het ontwerp-bestemmingsplan nog in 1991 in het kader van de vaststel- li ngsprogedure ter inzage gelegd worden. Nieuwe ontwikkelingen, waaraan in de loop van het begro tingsjaar zal worden gewerkt, zijn Kousteensedijk (parkeergara ge/kantoor), Molenwater (voor malig P.Z.E.M.-terrein en terrein Watertoren) en het Hofplein (rechtbank). Torenweg In 1990 is het bestemmingsplan Streekschool Torenweg vast gesteld. Het bestemmingsplan Hoogwaard wordt voorbereid: hel zelfde geldt voor het bestem mingsplan penitentaire inrichting. Arnestein Nu er meer duidelijkheid is ont staan over de situering van de zo ne, die op grond van de Wet Geluidhinder rond dit industrie terrein dient te worden vast gesteld, zijn de voorbereidende werkzaamheden voor de opstel ling van een nieuw bestem mingsplan Arnestein weer opgepakt. Buitengebied De werkzaamheden aan liet op stellen van een nieuw bestem mingsplan Buitengebied zullen worden voortgezet. In dit bestem mingsplan zullen de landelijke be bouwingsconcentraties en de overige bestaande burgerwonin gen in het buitengebied worden geïntegreerd. Het gemeentebestuur blijft zich inspannen om de aanleg van een derde kanaalkruising noordooste lijk van Middelburg te realiseren. Als het tracé van de Dammenrou- te (Rijksweg 57) bekend is en het ontwerp van een woningbouwlo- katie aan de oostzijde van de stad gereed is, kan de mogelijke reali sering van het traject Klarenbeek- Veerseweg worden bekeken. Sinds oktober 1990 is de Ge meente Middelburg lid van de L.O.T.A., Lagere Overheden Tegen Apartheid. Er zijn posi tieve ontwikkelingen in Zuid Afrika. Zo lang de apartheid echter niet volledig is afge schaft blijft aandacht voor dit probleem geboden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken hierbij bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 september 1991, gelet op het bepaalde in de artikelen 167, 170 en 238 en volgende van de gemeentewet, besloten heeft - de beslissingsbevoegdheid t.a.v. fonds voor de planningsvrije zó ne aan het College van Burgemeester en wethouders over te dra gen; en - de Subsidieverordening Welzijn aan te passen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om medewerking aan de bouw van een liftgebouw bij de panden Klein Vlaanderen 89-89a/hoek Volderijlaagte en een overkapte loopbrug over de Volderijstraat. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse vi gerende bestemmingsplan Klein Vlaanderen. Aangezien echter uit planologisch oogpunt in beginsel geen bezwaar tegen het bouw plan bestaat kan, vooruitlopende op de herziening van het bestemmingsplan, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling worden verleend. Bij de besluitvorming omtrent het verlenen van een dergelijke vrijstelling wordt rekening gehouden met eventueel bij derden levende be zwaren. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 25 okto ber 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wet houders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Spanjaardstraat/Spuistraat voor het uitbreiden van de woning Bleek 26. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 25 oktober 1991 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5