Verleng uw rijbewijs op tijd t Zaterdag is het zover1 London-Amsterdam Bike Ride Raadsexcursie in teken Sociale Vernieuwing "Vriendschapsdag" in Vilvoorde Uitreiking Draaginsigne Gewonden 2e Wereldoorlog Tips voor brommers Commissies Symposium zeebiologie Wij naar school 14 SEPTEMBER 1991 GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje Antieke bus Broodje Monumenten Wandelingen Informatie 2,5 miljoen schoolkinderen Woensdag 11 september 1991 DE FAAM 5 tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. O Foto: J. Sinke Sinds 1 oktober 1986 zijn de bur gemeesters van de Nederlandse gemeenten gemachtigd zelf rijbe wijzen af te geven. Bij verlenging van een rijbewijs, dat voor 1 okto ber 1986 was afgegeven, moest tot op heden verificatie van de gege vens plaatsvinden bij de Commis saris van de Koningin. Hij gaf immers voor 1 oktober 1986 de rijbewijzen af. Per 1 oktober a.s. gaat er echter een en ander ver anderen. Per 1 oktober a.s. worden de gege vens van de rijbewijzen die nog niet verlengd zijn door de Com missaris van de Koningin overge dragen aan de Rijksdienst voor het Wegverkeer te Veendam. In het vervolg zullen de gemeenten bij deze dienst een verzoek tot verificatie van de gegevens moeten indienen. Tussen 20 september en 1 oktober a.s. geldt een overgangs regeling. Naar verwachting zal het onge veer 3 weken duren alvorens ver zoeken tot verificatie door de Rijksdienst voor het Wegverkeer zijn behandeld. Ook tijdens de overgangsfase zal het enkele we ken duren voor verificaties kun nen worden terug verwacht. De afdeling Burgerzaken van de Gemeente Middelburg adviseert al diegenen, die in het bezit zijn van een rijbewijs dat voor 1 okto ber 1986 is afgegeven, dit rijbewijs voor 20 september a.s. voor ver lenging aan te bieden.Vanaf deze datum namelijk zal de procedure voor verlenging aanzienlijk langer "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 16 tot en met 22 september 1991 Maandag Hutspot met rundvlees Dinsdag Gehakt, bloemkool, aard appelen Woensdag Hamburger in saus, appel compote, krielaardappelen Donderdag Spaghetti bolognese Vrijdag Vis in cardinaalsuas, rijst, groentemengsel Zaterdag Kipfilet, gesneden boontjes, krielaardappelen Zondag Rundergehakt, andijvie, aard appelpuree Open Monumentendag 1991 Op zaterdag 14 september zal voor de vijfde maal de nationale Open Monumentendag plaatsvinden. De open Monumentendag heeft als doel dat er jaarlijks een dag is waarop iedereen gratis kennis kan maken met het culturele erfgoed van Nederland. Vele steden in Nederland doen mee aan dit initiatief en dragen er zorg voor dat op die dag zoveel mo gelijk monumenten gratis worden opengesteld voor het publiek. Middelburg en Vlissingen doen dit jaar voor de derde keer gezamenlijk mee aan de Open Monumentendag. Op zaterdag 14 september openen zij enkele tientallen monumenten verspreid over beide gemeenten gratis de deuren tussen 10.00 en 17.00 uur. De open gestelde gebouwen zijn herkenbaar aan een wit-zwart-gele vlag. Iedereen kan op de Open Monumentendag hier een kijkje nemen en vaak wordt er ook nog iets extra's georganiseerd: een tentoonstelling of een rondleiding. Omdat beide gemeenten de Open Monumentendag samen organise ren rijdt er tussen Middelburg en Vlissingen (en omgekeerd) een speciale "antieke" museumbus, zodat alle monumenten "in stijl" bezocht kunnen worden. Voor het luttele bedrag van een kwartje kan de afstand tussen beide steden overbrugd worden. De bushalte in Middelburg bevindt zich voor het Stadhuis op de markt en in Vlis singen kan men opstappen bij de bushalte aan het Bellamypark, ter hoogte van reptielenzoo "Iguana". De vertrektijden vanuit Middel burg zijn: 10.00, 11.30, 13.30, 15.00 en 16.30 uur. In Vlissingen vertrekt de bus om: 10.45, 12.15, 14.15 en 15.45. On derweg wordt er niet gestopt. Speciaal voor de Open Monu mentendag wordt er ook dit jaar door verschillende bakkers in Middelburg en Vlissingen op 14 september een lekker broodje ge bakken namelijk de "Monumen- tenknoop". De "Monumentenknoop" is een ver rukkelijk broodje dat op zo'n dag van wandelen en monumenten be kijken zeker geschikt is om de lek- zijn. Het zal dan drie weken du ren, terwijl u vóór 20 september binnen één week uw rijbewijs te rug hebt. Vergeet u bij het indie nen van uw aanvraag voor verlenging niet uw oude rijbewijs en 2 pasfoto's te overleggen. Voor personen van 70 jaar en ouder en personen die "medisch bekend" zijn in het Centraal Re gister Rijbewijzen geldt dat tevens een Verklaring van Geschiktheid moet woren overlegd. Deze ver klaring wordt afgegeven door het Centraal Bureau Afgifte Rijvaar digheidsbewijzen. Ook deze pro cedure kan enkele weken in beslag nemen. De medewerkers van de afdeling Burgerzaken van de Gemeente Middelburg zullen u graag helpen uw rijbewijs te verlengen. Deze afdeling is gevestigd op het adres Stadhuisstraat. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Op donderdagavonden ook van 18.00 tot 20.00 uur. U word er op gewezen dat het in alle gevallen zinvol is uw rijbewijs tijdig te laten verlengen omdat de regeling, dat een verlopen rijbe wijs in bepaalde gevallen nog kan worden aangemerkt als bewijs van rijvaardigheid, naar verwachting zal komen te vervallen. De commissie Stadsbeheer verga dert op dinsdag 17 september om 16.00 uur. Secretaris is de heer P. Meeusen, telefoon 75425. De commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 17 september om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. van der Meijden, telefoon 75430. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op donderdag 19 september om 19.30 uur. kere honger te stillen. In Middelburg zal de "Monumen tenknoop" over de toonbank gaan bij bakkerij Dick Bunt aan het Damplein. In Middelburg zullen op zaterdag 14 september de volgende monu menten geopend zijn: Zeeuwse Museum en Abdijcom plex. Voor belangstellenden zijn er speciale Abdijrondleidingen. Kloveniersdoelen.(Achter de Houttuinen 30). Onder de unieke dakconstructie vindt u de schiet banen van de Middelburgse schietvereniging "De Kloveniers". Leden van de schietvereniging zijn aanwezig voor een toelichting. (Er wordt niet geschoten). Engelse Kerk. (Bodenplaats). Baron Chassee.(Gortstraat 30). Het interieur is verfraaid met rijk structuurwerk, betimmeringen en schilderingen. De Lange Jan. De Rechtbank.(Hofplein 8). Dit gebouw, met gobelins en een prachtige bibliotheek, is op ande re tijden geopend als de andere: alleen van 13.00 tot 15.001. Pakhuis Kinderdijk.(Kinderdijk 88). Ramschip de Schorpi- oen.(Loskade). Het Stadhuis.Dit prachtige staal tje van Vlaams-Brabantse late go tiek kunt u onder leiding van een gids uitgebreid bekijken. Oostkerk.Met een recent gerestau reerd 18de eeuws orgel. De Sprenck.(Seissingel 4). 's Hertogenbosch.(Vlasmarkt 51), ook wel bekend als "Bank Hondius". Wagenaarstraat 1. Watertoren.(Zuidsingel) Molen "Buiten Verwachting", in Nieuw- en Sint Joosland. De Kuiperspoort. Lutherse Kerk. (Zuidsingel 60) met onder meer een mooi en be langrijk orgel. Lange Noordstraat 29 en 39. Balans 17. Van molen "De Hoop" aan het Vlissings Bolwerk zullen de wie ken draaien. Op zaterdag 14 september zullen de deelnemers aan de London- Amsterdam Bike Ride om 8.00 uur op de gele steentjes voor het Op woensdag 18 september zullen de deelnemers aan de "26th Euro pean Marine Biology Sympo sium" om 17.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van de Ge meente Middelburg worden ont vangen. Het gezelschap zal welkom worden geheten door een lid van het college van Burgemees ter en Wethouders van de Ge meente Middelburg. Van 17 tot 22 september organi seert het Delta Instituut voor Hy- drobiologisch Onderzoek uit Yerseke in samenwerking met het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer een van de belangrijkste internationale symposia op het gebied van de zeebiologie. Meer dan 200 deelnemers uit alle delen van de wereld zullen zich in de Stadsschouwburg te Middelburg buigen over de biologische effec ten tengevolge van de beïnvloe ding van riviermondingen en kunstwatersystemen. stadhuis door het gemeente bestuur van de Gemeente Middel burg worden ontvangen. Het gezelschap zal welkom worden ge heten door de burgemeester van Middelburg, de heer mr. C.G.J. Rutten. Sedert 1988 is Middelburg jaar lijks halteplaats voor de London- Amsterdam Bike Ride. Deze fietstocht tussen London en Am sterdam wordt altijd gereden ten behoeve van een goed doel. De ongeveer 375 deelnemers aan de fietstocht zullen op de gele steentjes voor het stadhuis in de gelegenheid worden gesteld om de inwendige mens nog wat te ver sterken, alvorens men verder fietst naar Amsterdam. Secretaris is de heer M.C. West- veer, telefoon 75565. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij Bureau Voorlichting en bij de commissie-secretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De raad van de Gemeente Middelburg maakt jaarlijks een excursie om zich op de hoogte te stellen van nieuwe ontwikkelingen, nieuwe initia tieven en knelpunten in de stad Middelburg. Dit jaar stapt de raad op woensdag 18 september op de fiets. In de ochtenduren bezoekt de raad het Innovatiecentrum Zeeland aan de Vrijlandstraat aan de nieuwe huisvesting van de Woningbouwvereni ging "Middelburg" aan de Buitenruststraat. Het middagprogramma is geheel gewijd aan de Sociale Vernieuwing. In het Trefpunt Nieuw Middelburg houdt de heer L.A. Vorthoren, direc teur Gemeentelijke Sociale Dienst een inleiding met aansluitend verto ning van de videofilm "Tante Sjaan gaat er tegenaan". Vervolgens spreekt een vertegenwoordiger van het Consulentschap Sa menlevingsopbouw. Aansluitend worden de resultaten van het door ge noemde instelling verrichtte onderzoek naar de leefbaarheid in de Stromenwijk Nieuw Middelburg aangeboden. Wethouder S. Smits kamp geeft hierop een reactie waarna het gezelschap een rondgang maakt door de wijk Nieuw Middelburg. Hierbij is ook de wijkvereni- ging betrokken. De belastingkantoren aan de Lange Noordstraat 29 en 39 zijn dit jaar voor het eerst ook geopend, foto: J.Wolterbeek. Bij de VVV aan de Markt kunt u terecht voor verschillende gratis stadswandelingen: de "gewone" stadswandeling, een stadsspeur- tocht voor kinderen rond 10 jaar, en een zogenaamde walkman wandeling. Er is een mooie gratis brochure verkrijgbaar over de Open Monu mentendag bij de VVV, bij bureau voorlichting van de gemeente en op 14 september bij de open gestelde gebouwen. Het VVV- kantoor aan de Markt is tijdens de Open Monumentendag ge opend voor informatie, telefoon 01180-16851. Op zaterdag 14 september zal een delegatie van de Gemeente Mid delburg afreizen naar de Belgische zusterstad Vilvoorde om aldaar deel te nemen aan de "Vriend schapsdag". Op de "Vriendschapsdag" her- dekt het gemeentebestuur van Vil voorde het thema "25 jaar vriendschap/25 jaar zusterste den". De "Vriendschapsdag" zal worden geopend met een Acade mische Zitting, waar ook de heer mr. C.G.J. Rutten als burgemees ter van de zusterstad Middelburg een rede zal houden. Naast een gemeentelijke afvaardi ging van burgemeester, wethou ders en fractievoorzitters zullen ook de folkloristische dansgroep "Medioburgum" en het "Juliana Blaasorkest en Junior-Drumcorps Johan Friso" deel uitmaken van de Middelburgse delegatie. Beide gezelschappen zullen op de "Vriendschapsdag" in Vilvoorde een optreden verzorgen. Op dinsdag 17 september zullen de heer P. Boonstra en de heer A.J. Klooté om 16.00 uur in de Burgemeester en Wethouderska mer van het stadhuis uit handen van de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg, het Draaginsigne Gewonden ont vangen. Vorige week zijn de scholen weer begonnen. In de eerste weken na de zomervakantie gebeuren de meeste ongelukken met scholie ren. Daarom wordt in deze perio de in het hele land de actie "Wij gaan weer naar school" gehou den. Vorige week gaven we op de ze plaats "Extra verkeersinformatie" voor auto mobilisten. Deze week doen we dat voor bromfietsers. ZO BLIJF JE ALS BROMMER GOED BIJ DE LES IN HET VERKEER: Draag altijd je helm en doe hem goed vast! Onthoud dat voor brommers dezelfde voorrangsregels gelden als voor fietsers. Verminder tijdig snelheid als je een kruising nadert. Gebruik je voor- en achterrem op de juiste manier. Wees er alert op dat je als brom fietser niet altijd door andere weggebruikers wordt opgemerkt. Houd je altijd aan de verkeers regels. Wethouder Mevrouw S. Smitskamp neemt de resultaten van het leefbaarheidsonderzoek in ontvangst. Foto:J. Wolterbeek Veel succes schooljaar! in het nieuwe Bij Ministerieel Besluit van 11 ok tober 1990 is het Draaginsigne Ge wonden ingesteld. De instelling van het Draaginsigne maakt on derdeel uit van het veteranenbe leid. Het is bedoeld om alsnog respect en waardering te betonen aan diegenen die vanaf de tweede wereldoorlog offers hebben ge bracht. Op verzoek van het Comité Draaginsigne Gewonden zal bur gemeester mr. C.G.J. Rutten de draaginsignes uitreiken. ïvIvMv&y f - Laat onze eerste schooldag met de laatste zijn. W// T/////Ve\\\g Verkeer Nederland

de Faam | 1991 | | pagina 5