Etiketjes plakken HU» De juiste feiten schrijven I DOE HET ZELF 1 ïEKËu InnEn SjKEl SPEELHUIS IN DE LUCHT Sport Gevonden Vrije tijd CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- Stichting Horeca Onderwijs Ouderen Allerlei Geloof HET HELDERE DENKEN (7) "Je bent zoals je doet" PSYCHOCONSULT Woensdag 14 augustus 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Zouteiande - Bij de rijkspolitie op de post Zouteiande zijn een aantal gevonden voorwerpen aangegeven, die werden gevon den in de gemeenten Valkenisse, Westkapelle en Mariekerke: por- temonnee's, gouden ring met steentje, Duits rijbewijs van Gerrit Paetow, Rabobankpasje van R.J. Zwerink, medisch paspoort, di verse camera's, diverse (zonne brillen, verrekijker, fietsen, rub berboot, luchtbedden, giromaat pas, portefeuille, sleutels en een Junior Blauw Pas. Serooskerke - Bij de rijkspolitie op de post Serooskerke zijn een aantal gevonden voorwerpen uit de gemeenten Domburg, Veere en Arnemuiden aangegeven: ver schillende sleutels, fietssleutels, autosleutels, semafoon, heren fiets, portemonnee's, portefeuil- le's, mapjes met papieren, ringen, zonnebril, armbanden, dames schoenen, mountainbike, dames fiets, PTT-sematone, jasje met papieren, identiteitsbewijs, da meshorloge, camera, zilveren ket ting, kabelslot, een wit/bruin hondje en een Duitse staander. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie van Vlissingen zijn de volgen de gevonden voorwerpen aangegeven: Twee kanaries, strandkaarten, horloge, jack, kin derschoen, dasspeld en sleutels. Bij het dierenasiel zijn een zwart hondje (reu), een zwarte kater en een rode cyperse poes binnenge bracht. Orgelconcert - In de Lutherse Kerk in Middelburg wordt vrijdag 16 augustus om 20.30 uur een orgelconcert gegeven door de Middelburgse organist Jos Vogel. Ik wil even reageren op het ar tikel in De Faam/De Vlissinger van 7 augustus over het Dijk- festival Westkapelle. Evenals in de PZC wordt ook hier ver meld dat het dorp één van de zwaarst getroffen gebieden van de watersnoodramp van februari 1953 was. Dat dit verhaal pure fantasie is, zal menigeen beamen. Er is geen kat verdronken in 1953. West kapelle is wel zwaar getroffen op 3 oktober 1944 door de bombardementen op de dijk. De juiste feiten schrijven siert een redactie. J. Theune Koudorpstraat 29a Westkapelle Jos Vogel. Dubbel-installatie - Van 31 au gustus t/m 3 november worden in de Watertoren in Oost- Souburg en in het Zeeuws Mu seum in Middelburg twee afzon derlijke exposities gehouden van werk van de Middelburgse foto graaf, filmer en beeldend kunste naar Paul de Nooyer. Orgelconcert - Het voorlaatste orgelconcert van dit zomersei zoen van de Stichting Orgelcen trum in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt gegeven op dinsdag 20 augustus om 20 uur. Concertgever is de organist San- der van Marion. Session - Vrijdag 16 augustus wordt in de Happy Buccaneer in Vlissingen een session gehouden in het teken van de countrymu- ziek. Vanaf 22 uur zijn er verschil lende optredens van artiesten uit Zeeuwse bands. Squaredansen - Dansers van de Scaldis squaredansgroep ver zorgen zaterdag 17 augustus een tweetal dansdemonstraties op het terras van het Beursplein in Vlissingen. De optredens zijn van 17 tot 17.30 uur en van 19 tot 19.30 uur. Binnenkort start da cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. In: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 8 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. Tel. 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF «SI Voor kinderen is het echt fascinerend om te spelen in een huis dat hoog in de lucht is gebouwd. Kombineer dit met een klimtouw, een klimrek, een schommel en een zandbak en u hebt echt iets unieks waar de kinderen niet op uitgespeeld raken. Doordat de zandbak onder het huis is geplaatst kunnen de kinderen lekker spelen zonder last van de felle zon of regen te hebben. Desgewenst kunt u het huis ook bouwen zonder uitstekende hane- balk en zonder klimtouw. Ook het horizontale klimrek kunt u voorlopig weglaten en later aanbouwen als de kinderen wat groter zijn. Uw kinderen zullen zeker genieten van dit ruime huis van 1,8 x 2,4 m. De tekening kunt u bestellen door f 15,00 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 875 F/VL. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de teke ning per omgaande toegestuurd. Muziek - In het Francois Rijck- halshuis in Middelburg wordt zondag 18 augustus om 17 uur een 'Bijeenkomst met muziek' gehouden. Er is onder andere een optreden van Rinkje Wal (zang) en Guido Wal (gitaar). Tevens wordt dan de expositie van Silvia Kooman geopend met foto's, te keningen en objecten. De ten toonstelling duurt t/m zaterdag 20 september en is geopend op donderdag t/m zaterdag van 13 tot 17 uur. Bloemdijken - De afdeling Wal cheren van de KNNV verzorgt za terdag 17 augustus een excursie naar de bloemdijken op Zuid- Beveland. Belangstellenden kun nen om 13.30 uur vertrekken vanaf de parkeerplaats bij het NS-staion in Middelburg en om 14 uur bij de Ned. Hervormde Kerk in 's-Gravenpolder. De lei ding berust bij Albertine Jacobs. Dart - In de Happy Buccaneer in Vlissingen wordt donderdag 15 augustus een open Tic-Tac Dart- toernooi gehouden. De wedstrij den beginnen om 20 uur en zijn toegankelijk voor spelers van alle leeftijden. Toertocht - Toerclub Walcheren houdt zaterdag 17 augustus de vrije toertocht 'Rondom de Westerschelde'. Inschrijving en start zijn bij de Rijwielcentrale Vlissingen aan de Koudekerkse- weg te Vlissingen vanaf 7 uur.^ Afgelasting - De geplande voet balwedstrijd tussen SVV/Dor drecht '90 en NAC op vrijdag 16 augustus in Westkapelle gaat niet door omdat vanuit NAC- supporterskringen 'bepaalde ac ties' zijn aangekondigd als deze wedstrijd doorgang zou vinden. Najaarsdagtocht - De Algeme ne Nederlandse Bond voor Oude ren organiseert op woensdag 4 september voor haar leden een Najaarstocht naar België met als eindbestemming leper, na een rondrit door het Kemmelberg Heuvelland. Ter afsluiting wordt in Sluis gedineerd. Opgave is mo gelijk op maandag 19 augustus van 10 tot 12 uur in Bachte Kom- me en van 14 tot 16 uur in Bach te Reede. Roemenië - Omstreeks 9 sep tember zal er weer een landelijk transport van pakketten naar ^Roemenië plaatsvinden. Voor Zeeland kan men daarvoor te recht bij EP. Paai-Knibbe in Veere, tel.: 01181-1651. Bijbelclub - Van maandag 19 t/m vrijdag 23 augustus wordt een vakantiebijbelclub gehouden in de Zuidburchschool aan de Sam. Rademacherstraat 3 in Middelburg van 9.45 tot 12 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ons denken staat vaak sterk onder invloed van onze behoef te aan eenvoud. We zouden het liefst de complexe wereld willen terugbrengen tot een aantal bekende categorieën, om zo het leven eenvoudig te houden. Deze behoefte aan eenvoud ligt ten grondslag aan onze neiging tot etiketteren. Drs. Henk C.M, Hermans Dit is een extreme vorm van overgeneraliseren (zie: Het hel dere denken 2), waarbij we mensen gelijkschakelen met hun handelwijze op een be paald moment. We gaan ervan uit, dat iemands gedrag op een bepaald moment alles zegt over de persoon, of kort ge zegd: hij is zoals hij doet. U zult er verstelt van staan, hoe vaak u klaar staat om uzelf en ande re mensen van de meest uit eenlopende etiketjes te voorzien. Als iemand probeert voor te kruipen, terwijl u staat te wachten bij de slager, kun nen etiketjes als "lomperik", "brutale aap" of "lefgozer" al meteen uit uw plakboek komen. Dat etiketteren begint eigenlijk al vroeg tijdens onze opvoe ding. Kinderen staan bloot aan een voortdurende indoctrinatie' met idee als "Als je je braaf ge draagt, ben je braaf", "Als je niets doet, ben je lui", "Als je veel huilt of zeurt, ben je lastig", enz. Op die wijze leren kinderen aan de hand van hun gedrag conclusies te trekken over zichzelf, en om zichzelf van bepaalde etiketten te voor zien. In het meest ongunstige geval leidt dit ertoe dat mensen zichzelf van de meest afschu welijke scheldwoorden voor zien. Een voorbeeld daarvan trof ik aan bij een depressieve vrouw, die geen kans voorbij liet gaan om zichzelf uit te schelden voor "waardeloze trut". Bij elke tekortkoming van haarzelf concludeerde ze vpor zichzelf "Wat ben ik toch een ontzettend stomme trut", en gaf ze nieuwe voeding aan haar depressie. Toen ik haar op deze gewoonte attendeerde, reageerde ze wederom met "Goh, wat stom van me. Wat ben ik toch een ontzettend stomme trut dat ik dit doe". Kennelijk was haar gewoonte om te etiketteren zo sterk, dat ze er automatisch toe overging. Ook onze maatschappij voor ziet ons van een aantal paskla re etiketjes. Ze bieden de mogelijkheid, om enige onder scheiding aan te brengen in het mensdom. Voorbeelden van dergelijke etiketjes zijn: "amb tenaar", "werkloze", "uitke ringtrekker", "wao-er", "homosexueel", en ga maar door. Dergelijke etiketjes tre den gewoonlijk samen op met vooroordelen, waarbij we er vanuit gaan dat mensen met het zelfde etiketje ook veel an dere eigenschappen delen. In werkelijkheid zegt in dit geval het etiketje echter weinig over de inhoud van het potje. De ene "ambtenaar" is de andere niet, enz. Bij het etiketteren bedienen we ons gewoonlijk van het woord je "zijn". Als u tijdens het ten nis bijvoorbeeld een service uitslaat, kunt u zeggen: "Ik ben een slechte tennisser" in plaats van "Mijn service was slecht". Hetzelfde geldt voor eventueel verlies bij beleggen; u kunt denken ik ben een mislukkeling" in plaats van "Ik maakte een fout". Ofschoon etiketteren vaak onvermijdelijk is, doet u uzelf daarmee on recht aan. Zo is het in het bo venvermelde onjuist, om uzelf te beoordelen voor die ene ser vice of voor die ene blunder. U heeft geen oog voor die mo menten waarop 'u wel tot te vredenheid handelde. Als u zichzelf etiketten opplakt, ont kent u de veranderlijkheid van uw doen en laten. Anders ge zegd: u lijkt meer op een rivier dan op een standbeeld, zodat etiketjes altijd onvolledig zijn. Beschouwt u zichzelf als een "eter" enkel omdat u eet, of een "ademhaler" omdat u ademhaalt? Als u andere mensen etiket teert, zal dit vaak leiden tot vij andigheid. Een bekend voorbeeld is de baas die zijn soms geërgerde secretaresse beschrijft als een "onhandelba re heks". Door dit etiket ver acht hij haar, en heeft hij nog enkel oog voor haar negatieve kanten. Als gevolg daarvan zal zij op haar beurt hem etikette ren als een "ongevoelige egoïst" en zich over hem be klagen. Ze zullen elkaar regel matig in de haren vliegen, waarbij ze nog enkel aandacht hebben voor de zwakheden van de ander. Bij verkeerd eti ketteren beschrijft u een be paald voorval in woorden die niet helemaal de lading dekken. Zo verorberde een vrouw die op dieet stond een sorbet ijs en dacht "Hoe walgelijk en af schuwelijk van me. Ik ben een echt varken". Als gevolg van deze gedachte raakte ze zo overstuur dat ze nog een sor bet verorberde. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruyn. 19.00 uur: ds. A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15.00 uur: ds. K. ten Klooster. Volle Evangelie-gemeente "Im- manuel", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10.15 uur: ds. Schorel. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. Allewijn, 19 uur: ds. A.Spaans-Molenaar, gez. dienst in Herv.kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. St. Spanjer, 19 uur: Kand. L.H.Zweers, gez. dienst in Gapinge. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 11.00 uur: ds. J. de Boer, gez.dnst in Herv.Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: Kand. C. Lous, 19 uur: ds. A.J. Damsma, in Herv.Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. A. Damsma, gez. dienst in Herv. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van Sint Maarten, Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11.00 uur: ds J. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19.00 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll v. Serooskerke MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19. uur: ds. M.J. v. Reenen. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. onbekend. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Kand. J. Markus. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. onbekend. Hofplein- kerk, Hofplein, Zo. onbekend. Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Zo. zie Thomaskapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75, Zo.: 9.30 en 16.30 uur ds. H. Scho/te. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. onbekend. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. onbe kend. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. onbekend, Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. onbekend. Thomaskapel, Zo. onbekend. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. onbekend. Wijkge- meente Geref. Bond, Zo. (Nieuwe kerk): Onbe kend Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kapt. C.Bijl. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den en Remonstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Za. 19 uur. Waalse Gemeente Eg/ise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. Mme. M.Hegemont-Masse.. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. br. G.v.Engelenhave. NIEUW EN ST. JOÖSLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLÈ Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: ds. F.C.v.Dijke H.A.. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. M.C. Don, 19 uur: ds. J. de Boer. Za. in Herv. Kerk RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.00 en 10.30: ds. J.H.J. Hoffman, SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10.00 en 19.00 uur: kad. dhr. Glasbergen, S.O.W.- dienst. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds.H.W.J. Faassen, herv. kerk, 19 uur: kand. mw. Glasbergen, SOW-dienst. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9.00 uur: ds. A.Fox. Gerefor meerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. P.Joosse. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdiehst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: Mw. drs. G. Polderman, gez. dienst, Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19.00 uur: Mw. drs. G.Polderman. Bejaardenhuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. J.v.d.Putte. Streekziekenhuis Walcheren,m Kouderkseweg 88, Zo. 10 uur: mevr. ds. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 en 19.00 uur: Kand. L.H. Zweers, gez.dnst te Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in Ger. Kerk, ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur en 19.30 uur: geen dienst. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzings- dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: geen dienst, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. J.v.Veen Jo- hanneskerk, Bonedijkestraat 165, geen dienst, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30: ds. R.v.Voorts-Vader. De Schaapskooi, Papegaaen- burg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooy, Streekzieken huis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. N.H.J.E.Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds T.K.v.Dam. Ophir, Badhuisstraat 186, Zo. 10 uur: ds. J.B.v.Bork. Jehova's Getuigen gemeen te 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlis singen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: ds. C.E.v.d.Ploeg 10.30 uur: bij belstudie. f2*Gereformeerde Gemeente. Marnix- plein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur Kapt. C.Bijl-Muller en 19 uur Kamp. C. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Ds. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst gebouw Beréa. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur ds. J. de Boer.'. WESTKAPELLE^ Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, knd, 19 uur: ds. de Bruyn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.00 en 10.30 uur: ds. P. Boe- kesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 15 t/m wo. 21 augustus. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: A.P. Bruijn- zeel, Herengracht 68, tel. 01180-39933. zondag tot 24.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Zondag tot 24.00 uur: E.G. Snijder, Burg.v.Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: P Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel 01180-15810. Zondag: R.G.G. Groot, Dr.v.d.Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: R. Ubels, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke en West kapelle: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F.v.Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel 01187-1234. Zouteiande, Meliskerke, Biggekerke en Koudeker- ke: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: B. Bouwense, Va/kenisseweg 14, Zouteiande, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.P.Reddingius, Bad huisstraat 183 Vlissingen, tel. 01184-12644. Apotheken Middelburg: van vrijdagavond 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, tel. 66345. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: A.M. Gaay, tel 71768. Middelburg: zaterdag en zondag: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: L.J.J. Schofaerts, Vlissingen tel. 0118410910. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00-12.00 uur en 17.00-18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Velders- weg 1, Meliskerke, tel 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het week end en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, 4460 VB Goes, 01100-49389. tel. af spraak van 9 tot 12 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Middelburg Dauwen- daele dagelijks van 13.30 tot 14.30 uur tel. 01180-29146, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma. en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissin gen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereik baar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop 'spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind), tel.nr. 01180-35736. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444.

de Faam | 1991 | | pagina 11