Barbecuen Verkeer \k Chemocar Vuurwerk Balans 17 gesloten Stand werkers IlltfiiUtliivttlilllliilriC. i\. UW Rondleiding Middelburg, Lange Delft 13 (t.o. de Hema) Bon voor 'n tweede bril gratis j GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje Woensdag 7 augustus 1991 DE FAAM 5 Door het oog van de Lange Jan lllllllllJl Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 750Q0, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diege nen, die (tijdelijk)zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 12 augustus tot en met 18 augustus 1991 maandag Rund/kalfsgehakt, broccoli, krielaardappelen dinsdag Kalfssaucijs, bietjes, aard appelen woensdag Rundergehakt, andijvie, puree donderdag Vis in fantasiesaus, wortel tjes, aardappelen vrijdag Kipfilet, tirolienne, krielaard appelen zaterdag Macaroni met ham en kaas zondag Gemarineerd rundvlees, Fran se boontjes, aardappelen Gedurende de maand augustus zat de chemocar niet rijden. Vanaf september zat de chemocar weer volgens het gebruikelijke route schema uw woonwijk aandoen. Vanavond (woensdag) om half elf wordt vanaf het Zusterplein het traditionele kermisvuurwerk af gestoken. Zoals gebruikelijk wordt hel vuurwerk ook dit jaar weer aan geboden door de gezamenlijke ken n isexplo it an ten. De kunstuitleen aan de Balans 17 is gesloten van maandag 12 au gustus tot en met dinsdag 10 sep tember. Vanaf woensdag II september zal de kunstuitleen weer geopend zijn. Markt en kermis Donderdag 8 augustus belooft een drukke dag voor de Middel burgse middenstand te worden. Op de Markt en het Plein 1940 be leeft de kermis zijn laatste dag. Behalve de Kermis is er de norma le weekmarkt, die ditmaal moet uitwijken naar het Damplein. De Lange en de Korte Delft, de ver bindingsstraten tussen Damplein en Markt, zijn het toneel voor het jaarlijkse standwerkersconcours. Om het verkeer op deze drukke dag in goede banen te leiden is een aantal voorzieningen getroffen. Zo zullen van woensdag 18.00 uur tot donderdag 18.00 uur, of zoveel langer als noodzakelijk is, of zo veel korter als mogelijk zal blijken te zijn de volgende maatregelen van kracht zijn: a. Het Damplein, de Reigerstraat, het gedeelte van de Nieuwstraat tussen de Sint Barbaragang en de Korte Delft evenals het gedeelte van de Dam-noordzijde, gelegen tussen het Damplein en de Molstraat zullen gesloten worden voor alle verkeer, behalve voor voetgangers; b. De Nieuwstraat wordt afgeslo ten voor vrachtauto's; c. Voor doorgaand verkeer wor den afgesloten de Dam (zuidzij de), de Sint Pieterstraat, de Segeersstraat en het Koorkerkhof; d. het parkeren op het Damplein wordt verboden; e. Voor het verkeer dat vanaf de Spanjaardstraat of de Balans de Sint Pieterstraat op wil rijden zal een verbod gelden om links-, respectievelijk rechtsaf te slaan. Ondanks deze maatregelen zal het moeilijker dan anders zijn om in de binnenstad parkeerruimte te vinden. Het verdient daarom aan beveling uw auto buiten het cen trum te parkeren, al moet er op worden gewezen dat ook het Hof van Tange niet voor dit doel bruikbaar is, omdat hier de wa gens van de kermisexploitanten staan opgesteld. Inwoners van Middelburg wordt aangeraden zich te voet of per fiets naar de binnenstad te begeven. Voor de fiets is altijd nog wel een plekje te vinden in de bewaakte fietsenstal ling op het Zusterplein. Het bereiden van voedsel boven een open vuur zoals dit vroeger gewoonte was is de laatste jaren sterk toegenomen. "Barbecuen" noemt men zo'n feest waarbij de nostalgie hoogtij viert. Bakappa- raten in vele uitvoeringen, van ge metselde ovens tot blikken prullen op wankele pootjes, al dan niet omringd met tuinfakkels en dan maar bakken en braden. Maar pas op! Met de toename van het barbecuen zijn ook de onge vallen helaas vele malen toegeno men. Vooral ongeduldige naturen die, als het vuur niet vlug genoeg naar hun zin wil branden, om de zaak wat aan te zetten met brand bare vloeistoffen gaan smijten, zijn een gevaar voor zichzelf en voor anderen. Toch behoeft een barbecuefeest niet onveilig te zijn als men maar een aantal dingen goed in de gaten houdt en de vei ligheid van de deelnemers zeker stelt. De keuze van de barbecue: - de barbecue moet stabiel zijn; - een windscherm bezitten; - voorzien zijn van een vuur- rooster. De keuze van de brandstof: - bij voorkeur houtskoolbriketjes; - aanmaakblokjes of -stroken. De keuze van de opstelplaats: - op een vlakke ondergrond; - uit de wind; - uit de buurt van licht ontvlam baar materiaal. Zorg voor een blusmiddel bijv. een emmer water of een gevulde gieter. Tot slot nog enkele raadgevingen: - houd kinderen en honden ver van de barbecue; - draag geen licht ontvlambare kleding; - werp nooit spiritus of andere brandbare stof in een reeds bran dende barbecue, een steekvlam is het gevolg en uw barbecuefeest een ramp; - laat het vuur op een veilige plaats uitbranden; - loop nooit met een brandende barbecue; - pas op met scherp aangepunte grillpennen, deze kunnen steek wonden veroorzaken. Het kan zijn dat u een invul ling zoekt voor één van uw va kantiedagen of dat u uw vakantiebczoek in Middel burg iets aantrekkelijks wilt aanbieden. Vergeet u dan eens niet te denken aan een rond leiding door het gotische ge deelte van het stadhuis van Middelburg. Zo'n rondleiding duurt ongeveer 45 minuten en onder leiding van een profes sionele en meertalige gids wordt u rondgeleid door de Trouwzaal, de Voorhal, de Raadzaal, de B. en W.-kamer en de Burgerzaal. In deze za len treft u onder andere pr achtig meubilair aan en fraaie gobelins, evenals antiek zilver en porselein. Uw gids kan u alles vertellen over het inte rieur en zal op al uw vragen antwoord kunnen geven. Tot en met 23 augustus a.s. zijn er van maandag tot en met vrijdag tussen 11.00 en 16.00 uur rondleidingen. U kunt zich melden bij het bor des van het stadhuis aan de Markt. Daar vindt u ook een bord met het tijdstip van de volgende rondleiding. U betaalt slechts een bedrag van 2,50 per persoon aan entree. Kinderen tot en met 12 jaar, CJP en Pas '65 1,75. Op donderdag 8 augustus vindt aan de Lange Delft in Middelburg tussen 10.00 en 17.00 uur het tra ditionele standwerkersconcours plaats. Een groot aantal standwerkers zal die dag op originele wijze allerlei waren aan de man zien te brengen. Aan het eind van de middag zal omstreeks 17.00 uur nabij hei wa renhuis van Vroom en Dreesmann de prijsuitreiking geschieden dooi de heer A.P. van Mourik, nestor van de Gemeenteraad van Middel burg. De heer van Mourik zal een door de gemeente beschikbaar gestelde eerste-, tweede- en derde prijs uitreiken. De deelnemers aan het concours worden door een jury beoordeeld. In deze jury hebben zitting: - de heer A.R. Marquinie (voor zitter); - mevrouw W.M. Bcrghauser Pont (namens de Consumentenbond); - de heer A..I. Schuitema (namens de Middelburgse middenstand); - de heer H.M.J. Bogaert (namens de VVV-Middelburg); - de heer R..I.1van Hese (namens de Gemeente Middelburg). De Langeviele is bij wijze van proef in de periode van 15 juli tot 16 september afgesloten voor het autoverkeer. Deze afslui ting geldt op maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en op donderdag van 10.00 tot 21.00 uur. Voor het bedienend verkeer geldt de geslotenverklaring vanaf 12.00 uur. In verband met de afsluiting van de Langeviele is de verkeers- circulatie in de binnenstad ook in diverse andere straten aan gepast. De rijrichting van het autoverkeer in de Gortstraat en het Plein 1940 is omgedraaid. Ook in de Zusterstraat en de Sint Janstraat is de rijrichting van het autoverkeer omgedraaid. Alle met de afsluiting van de Langeviele samenhangende tijde lijke verkeersmaatregelen zijn opgenomen in een verkeers- besluit. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Molenberg aange duid parkeervak, gelegen tegenover het perceel Molenberg 17a, behalve voor het motorvoertuig van de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten op de navol gende plaatsen een voetgangersoversteekplaats aan te brengen: a. op de Koningsbrug, bij het kruispunt met de Kousteensedijk en de Stationsstraat; b. op de Maisbaai, nabij de Dokburg; c. op de Maisbaai, bij het kruispunt met de Touwbaan; d. op de Rouaansekaai, bij het kruispunt met de Dwarskaai. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. Wie nu bij ons een bril koopt, krijgt er een tweede gratis bij, inclusief glazen (zie de voorwaarden in de bon). Een prachtige kans dus om 'ns een wat gedurfder montuur te proberen. Of juist iets heel serieus, voor op het werk. Keuze genoeg, want Pearle heeft een enorme collectie in vele prijsklas sen, waaronder internationale topmerken. Bovendien krijgt u altijd een vol jaar ga rantie op breuk en beschadiging van montuur en glazen. Wat natuurlijk ook geldt voor uw gratis tweede bril. Maar we doen meer voor u: gratis montuurreparatie gratis 6-punts controle monturen in vele prijs klassen «gratis ultrasoon reinigen «contact lenzen twee maanden op zicht. Knip dus snel de bon uit en neem 'm mee naar uw Pearle opticien. Die zorgt dan meteen voor een vakkundige gratis oogmeting. Wil je meer zien dan i i Deze aanbieding is geldig t/m 28 september 1991. De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die I ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. I •Hetmontuurvandegratisbrilkomtuitdecollectie I monturen met het rode labeltje. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in de- zelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, I enz.) dan geldt een toeslag. I Geen andere kortingen te zelfder tijd. s Op beide brillen 1 jaar garantie. De:e bon 11 geldig bi| alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland.

de Faam | 1991 | | pagina 5