Zwerfkatten worden gevangen Rijrichting wordt in vier straten gewijzigd Zorgeloos op vakantie: tips Zomeravond concerten Indicatiecommissie gaat verhuizen Voortgang Sociale Vernieuwing in Dauwendaele Hinderwet Huur commissie GEMEENTE M DDELBURG UW Tafeltje Dekje Wal doet een Indicatiecommissie Voensdag 17 juli 1991 DE FAAM 5 Door het oog van de Lange Jan JlllllMlJfe lllttlllllbllllK k Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De bewoners van het Tooren- vliedtwegje krijgen regelmatig te maken met een behoorlijk aantal zwerfkatten. Deze zwerfkatten be zorgen overlast (omwoelen van bloemperken, uitwerpselen in par ticuliere tuinen en schade aan vo lières). Behalve overlast bestaan er ook risico's voor de gezondheid van mens en dier: Via de uitwerpselen kunnen b.v. kleine kinderen besmet raken met wormen. Tevens bestaat gezond heidsrisico voor nog ongeboren kinderen waarvan de moeder in aanraking komt met de uit werpselen. Ook bestaat de kans dat de katten zijn besmet met de voor nict- ingeënte katten zeer besmettelijke en gevaarlijke kattenziektc. Burgemeester en wethouders heb ben in overleg met de Inspectie van de Dierenbescherming beslo ten om de zwerfkatten weg te vangen. Het is de bedoeling dat met in gang van 22 juli gedurende enkele weken vangkooien zullen worden geplaatst op een aantal plaatsen in de omgeving van het Tooren- vliedt wegje. De weggevangen katten zullen worden overgebracht naar het die renasiel (aan de Oostperkweg 9, tcl.no. 13579) en daar maximaal 4 dagen worden bewaard. In die bewaarperiode kunt u uw eventueel per ongeluk weggevan gen huisdier in het dierenasiel ophalen. U kunt liet wegvangen voorkomen door uw kat te merken via b.v. een adresbandje gecombineerd met het zoveel mogelijk binnen hou den van uw huisdier. Na de bewaarperiode van 4 dagen zal een dierenarts de niet- afgchaalde (zwerf)katten pijnloos laten inslapen. Langeviele tijdelijk autovrij De Langeviele in Middelburg is bij wijze van proef voor de periode van 15 juli tot 16 september afgesloten voor het autoverkeer. Hiermee wordt een van de doelstellingen in het Beleidsprogramma van de raad van de Gemeente Middelburg voor de periode 1990-1994 gerea liseerd: terugdringen van de automobiliteit en liet bevorderen an een goed bereikbare, maar auto-arme binnenstad. De sluitingstijden zijn als volgt: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur; donderdag van 10.00 tot 21.00 uur; voor bediendend ver keer geldt de geslotenverklaring vanaf 12.00 uur. De Langeviele blijft open voor het fietsverkeer. Wijziging rijrichting andere straten Afsluiting van de Langeviele brengt met zich mee dat de verkeerscircu- latie moet worden aangepast. Het autoverkeer gaat rijden van de Gortstraat naar de Vlasmarkt volgens de route: Gortstraat, Plein 1940, Vlasmarkt, Kromme Weele, Herengracht, Volderijlaagte. Dit betekent dat de huidige rijrichting voor het autoverkeer in de Gortstraat en Plein 1940 wordt ongedraaid. Om het autoverkeer in diverse straten te ontlasten wordt de rijrichting ook omgedraaid in de Zusterstraat en de St. Janstraat. Wijzigingen in 't kort De belangrijkste veranderingen nog eens op en rij: - de Langeviele is tol 16 september voor auto's gesloten: - de rijroute voor auto's loopt in die periode van de Gortstraat naar de Vlasmarkt de rijrichting voor auto's verandert in die periode voor de Gortstraat, Plein 1940, Zusterstraat en St. Janstraat. Waar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat! En waar moet ii aan denken als u met va kantie bent? Dat is nogal wat. Dat is zelfs zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op 'n rijtje te zetten. Natuurlijk pro beert de politie, ook in de vakan tieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie èn ii. Als u weet dat de meeste mis drijven die gepleegd worden, klei ne misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. Hoe minder gelegenheid hoe minder misdrijven Hoc u zo min mogelijk gelegen heid geeft, staat hieronder. Er is 'n overzichtelijk rijtje gemaakt waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang is en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Thuis Ramen en deuren goed afslui ten. Vergeet vooral niet w.c. raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. - Laat geen sleutels aan de bin nenzijde in de sloten zitten. - Controleer het hang- en sluit werk op defecten. - Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of an i woorden kan ge ven op allerlei vragen op hel ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur in Middelburg. Dus ook morgen 18 juli van 9.30 tot 12.30 uur in de B en W-kamer van het stadhuis. De huurcommissie is gevestigd in Goes, telefoon 0II00-/I89I. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 22 juli tot en met 28 juli 1991 maandag kalfssaucijsje, rode bietjes, aardappelen dinsdag kip in kerriesaus, erwtjes, rijst woensdag kalfsgehakt, bloemkool, aard appelen donderdag jachtschotel, rode kool met appeltjes en rozijnen, puree vrijdag nasi goreng speciaal met sateh zaterdag wat de pot schaft zondag rundvlees, mix mexico, aard appelen mignonettes Morgen, donderdag 18 juli, word! vanaf de Lange Jan het tweede zo meravondconcert gehouden in een reeks van zes beiaardconcerten, waarvoor gastbeiaardiers worden uitgenodigd. De concerten worden op 6 achter eenvolgende donderdagavonden gehouden van 19.30 tot 20.30 uur. De beiaardier die morgen speelt is de heer Jo Haazen. Jo Haazen werd geboren in Ant werpen op 24 december 1944. Hij studeerde aan de Koninklijke Bei aardschool te Mechelen en aan het Koninklijk Vlaams Muziek- concervatorium te Antwerpen. Door zijn grote virtuositeit en zijn typische speelwijze ontwikkelde hij zich tot één van de beste bei aardiers van de huidige generatie. Jo Haazen ligt ontegensprekelijk aan de basis van de wederopleving van de beiaardkunst in ons land na de tweede wereldoorlog en wordt door kenners, zowel natio naal als internationaal, be schouwd als een eminentie op beiaardgebied. Sedert 1981 is Jo Haazen stadsbeiaardier te Meche len en directeur van de wereldver maarde Koninklijke Beiaard school "Jef Denyn". (Foto: J. Sinke) PROGRAMMA Inleiding over "Kleine Vogel", Jo Haazen; Twee sonatines. Ign. Pleyel, arr. Jef Denijn, en Jo Haazen; De Poppenstoet met omspeling, A. Preud'homme; Interludium; Twee Vlaamse Volksliederen, arr. Jo Haazen, "De duinen zijn als logge reuzen", A. Preud'homme, "Ik zag Cecilia komen", Anoniem; Mars uit California, arr. Jo Haazen; Aria uit "Prins Igor", A. Borodin arr. Jo Haazen; Twee Vlaamse volksliederen, arr. Jo Haazen, "Het loze vissertje" "Pak al je zorgen in je plunjezak..."; Postludium, Jo Haazen. Extra schade wordt daarmee voorkomen. - Geen geld, waardevolle papie ren en/of sieraden thuis ach terlaten. In een kluis bij de bank is het safe. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de venster bank. Etaleer geen kost baarheden. - Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemak kelijken wegzetten. Voorzie uw waardevolle eigen dommen van een uniek merk teken: uw postcode huisnummer (bijv. 2272 EV 303). - Gebruik registraliekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot). Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigen dommen terugkrijgt. - Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. - Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Onderweg Als u ergens parkeert of aan legt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. - Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht ach terlaten. - Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek ge schikt. - Voor caravans, aanhangwa gens, boottrailers en buiten boordmotoren bestaan speciale sloten. Op 't vakantieadres - Sluit auto/boot/caravan/ho telkamer/hut goed af. - Waardevolle goederen of voor werpen meenemen of in bewa ring geven. - Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u heb ben. Vooral geen sieraden of waardepapieren. Bewaar cheques en bctaalpas altijd gescheiden. Draag uw tas tijdens een wan deling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. En denk ook nog even hieraan: Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakan tie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uw auto op. - Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoort nummers. Denk aan de verzorging van de huisdieren. - Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. - Houd u verre van drugs. In ve le landen staan er jarenlange gevangenisstraffen voor. - Vraag uw arts een internatio nale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Noteer uw bloedgroep, resus- factor, allergie, vaccinaties en De Regionale Indicatiecommissie Walcheren, een adviescommissie voor opname in bejaardenoorden en verpleeghuizen, heeft met in gang van maandag 22 juli 1991 een nieuw adres: Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland Regionale Indicatiecommissie Walcheren Koepoortstraat 6 4331 SL Middelburg De telefoonnummers zijn gewij zigd en luiden met ingang van 22 juli aanstaande: Telefonisch spreekuur: telefonisch 01180-24740, Op werkdagen van 8.30 tot 10.00 uur; administratie: telefoon 01180-34085, tijdens kan tooruren. Vóór 22 juli 1991 was de Regiona le Indicatiecommissie Walcheren gehuisvest bij de Gemeenschappe lijke Sociale Dienst. Binnen de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland is de Regionale Indicatiecommissie be ter op zijn plaats dan bij een uit keringsinstantie als de Gemeentelijke Sociale Dienst. De GGD houdt zich bezig met ge zondheidszorg en preventie en daar past de problematiek van op name in een bejaardenoord (ook wel verzorgingstehuis genoemd) of verpleeghuis veel beter bij. Dc Indicatiecommissie geeft een advies voor iedere bejaarde (65 op Walcheren of verzorging in een verzorgingshuis of verpleging in een verpleeghuis gewenst is, of verwijst eventueel naar andere hulp. Daarnaast wordt aangege ven met welke urgentie een opna me nodig is: noodzakelijk, dringend of zeer dringend. Een advies is in heel Nederland geldig. Op Walcheren geldt een advies minimaal twee jaar. Het is niet mogelijk uit voorzorg een advies van de Indicatiecom missie te vragen. Een aanvraag voor opname betekent ook accep tatie van een aanbod. Wordt het advies "opname in een verpleeghuis" gegeven dan stelt het verbindingskantoor van de Al gemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (A.W.B.Z.) ook vast of er sprake is van een indicatie. De A.W.B.Z. houdt zich bezig met dc financiële afwikkeling van opna me in een verpleeghuis. Bij opna me in een bejaardenoord verloopt dit via de gemeente, waar het ver zorgingstehuis gevestigd is. Is het advies "geen opname" dan wordt wel verwezen naar andere mogelijkheden voor hulpverle ning en verzorging. Beroep Is men het niet eens met het ad vies van de Indicatiecommissie (of van de A.W.B.Z.) dan is er be roep mogelijk. De commissie heeft een eigen onafhankelijk be roepsorgaan. eventueel gebruik van mediea- inenten. Breng de reisapotheek in orde. Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/cara van/tent/boot. Reservebril? Kan van pas komen. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. Oriënteer u op uw vakantie bestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de reddingsmiddelen be vinden. Tol 16 september geen auto's meer in de Langeviele (Foto J. Wolterbeek). In mei j.l. is er in de wijk Dau wendaele een informatieavond ge houden over sociale vernieuwing. De belangstelling voor deze avond was groot, nl. een 100-tal be zoekers. Tijdens deze avond zijn een hele boel klachten geuit, suggesties voor verbeteringen, aanbevelingen e.d. gedaan. Al deze op- en aan merkingen zijn gebundeld en op een lijst vermeld. Deze lijst ligt met een kort verslag over de infor matieavond voor een ieder ter in zage op Bureau Voorlichting van de Gemeente. Aan de hand van deze lijst wordt bekeken welke klachten verholpen kunnen worden. In sommige ge vallen zal dit direkt kunnen ge beuren (bijv. vervangen van kapotte lampen, een verstopte rio- leringsput). In andere gevallen zal een en ander meer tijd vergen om dat allerlei aspecten van een aan te brengen maatregel bekeken moeten worden of omdat de voor gestelde oplossing erg duur uitvalt of omdat de medewerking van an dere instanties nodig is. Bij de ge meente is de wil aanwezig om zaken daadwerkelijk aan te pak ken en daarom worden ook alle gemaakte op- en aanmerkingen serieus bekeken. Voorts wordt gedacht aan 'n wijk- informatiepunt waar wijkbewo ners terecht kunnen voor allerlei vragen en informatie en aan een wijkonderhoudsplocg voor het verrichten van allerlei zich dage lijks voordoende karweitjes (zoals bijv. putten uil straten halen e.d.). Op de informatieavond heeft zich een aantal mensen (ongev. 20) aangemeld om in de werkgroep Sociale Vernieuwing Dauwendae le zitting te nemen. Deze werk groep is inmiddels twee maal bij elkaar geweest en heeft een aantal sub-werkgroepen gevormd, te weten: verkeersveiligheid; speel voorzieningen; buurtbeheer; wijkvereniging en jongeren. Met name de werkgroep speel- voorzieningen heeft nog behoefte aan versterking. Voelt U er voor om deel uit te maken van deze groep dan kunt U kontakt opne men met mevr. Raad, Gervinsland 16, tel.nr. 25830. De bovenbedoelde werkgroepen hebben tot taak de op hun terrein naar voren gebrachte op- en aan merkingen van (eventueel) kom- mentaar te voorzien en na te gaan hoe -op termijn- verbeteringen zijn aan te brengen om de leef baarheid in de wijk te vergroten of tenminste te behouden. Om de overlast door jongeren in Duunmede en Ewisland e.o. te s'oppen hebben burgemeester en wethouders besloten een tweetal bouwketens neer te zetten op een dusdanige lokatie dat de overlast tot een minimum beperkt wordt. Met de jongeren is de afspraak ge maakt dat in het vervolg daar de "groepsbijeenkomsten" zullen worden gehouden. Ook ligt het in de bedoeling om het aantal uren ambulant jongerenwerk uit te breiden. Doordat er dan meer kontakten met de jongeren kun nen worden onderhouden en er ook activiteiten ondernomen gaan worden zal de huidige over last, is dc verwachting, ver dwijnen. Mocht U meer willen weten over sociale vernieuwing in Uw wijk Dauwendaele of suggesties, klachten e.d. naar voren willen brengen dan kunt U terecht bij Uw wijkcoördinator, dhr. Wisse, tel.nr. 75564. Winkelcentrum Dauwendaele (Foto: J. Wolterbeek) Van 19 juli tot en met 1 augustus 1991 liggen op de afdeling alge mene zaken van de gemeentesecretarie aanvragen om een wijzi gingsvergunning ter inzage voor het monumentenpand Damplein 34 en Spanjaardstraat 25. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van Timmerfabriek en Interieurbouw Wondergem v.o.f. voor een machinale houtbewerkingsinrichting aan de Kle- verskerkseweg 67 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de Stich ting Streekziekenhuis Walcheren voor een polikliniek aan het Noordpoortplein 2 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar (- en beroepsprocedu re kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 17 juli 1991 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1991 | | pagina 5