iii JMlllMlrtlllHllMMhllllttllllNllilll. Aantal commissies drastisch omlaag Zaterdag open dag in het asielzoekerscentrum r*? Ringrijden op het Molenwater Bouwplan Voorbereidings- besluiten Monumentenver gunningen Kinderdijk afgesloten Handboek 4 en 5 mei GEMEENTE MIDDELBURG Week Taak Structuur Spreekrecht Samenstelling Tafeltje Dekje uvvl Woensdag 10 juli 1991 DE FAAM 5 I >or het oog win de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 750Q0, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Start nieuwe raadscommissies In de gemeenteraadsvergadering van 22 april j.l. werd het reorganisatie voorstel voor de gemeente Middelburg goedgekeurd. Dit reorganisatie voorstel betrof zowel de bestuurlijke- als de ambtelijke organisatie. Voor de bestuurlijke organisatie hield dit onder andere in dat het aantal raadscommissies teruggebracht zou worden van 17 naar 5. Het asielzoekerscentrum "De Eendracht" in aanbouw (foto: E. Engel). Komende zaterdag, 13 juli, staan de deuren van het Asielzoekerscentrum "De Eendracht" aan de Kruitmolenlaan tegenover de pedagogische academie, open voor iedereen die een kijkje wil ko men nemen van 14.00 uur tot 17.00 uur. U kunt deze middag kennis maken met de bewoners en de medewerkers en met de verschillende onderdelen van het centrum, zoals de recreatiezaal, de keuken, de kindercrèche, de bibliotheek, enzovoorts. Op het moment wonen bijna tweehonderd asielzoekers in het Middelburgse centrum, gevlucht uit landen als China, Ethiopië, Iran en Joegoslavië. Zij zoeken in Middelburg een "asiel", letterlijk betekent dit "toevluchtsoord", omdat in hun vaderland oorlog, geweld, honger of malaise heerst. Het centrum is op 9 juli officieel geopend door Staatssecretaris van het Ministerie van Justitie mr. A. Kosto. De twee belangrijkste taken van de raadscommissies zijn: een "klankbordfunctie" bij de vor ming van nieuw beleid, en de voorbereiding van de besluitvor ming door de gemeenteraad. De voorstellen die het college van burgemeester en wethouders aan de raad wil doen worden door gaans eerst in een raadscommissie behandeld. Bij belangrijke en po litiek gevoelige onderwerpen geeft vaak de raadscommissie haar oor deel voordat het college van b en w het definitieve standpunt bepaalt. De commissies moeten integrale adviezen geven of voorstellen doen. Dat betekent dat hierin met alle aspecten van het beleid, inclu sief de financiële consequenties rekening is gehouden. Om dit te bereiken is het aantal commissies drastisch verminderd en komt de commissiestructuur ongeveer overeen met de structuur van de nieuwe organisatie van de ge meente: de dienst Maatschappelij ke Zaken/commissie Maatschappelijke Zaken; de dienst Stadsbeheer/commissie Stadsbeheer; de dienst Stadsont wikkeling/commissie Stadsont wikkeling; voor de dienst Middelen staan twee commissies: de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken en de commis sie Financiën. Naast die verandering in aantal kregen de raadscommissies ook een andere samenstelling. In ver band met de nieuwe taakstelling zullen er geen leden van het colle ge van burgemeester en wethou ders zitting hebben in deze commissies. Omdat het bestuur zich meer op hoofdlijnen zal gaan richten zullen de raadscommissies het besluitvormingsproces voor de gemeenteraad moeten voorberei den. Tevens zullen ze in een zo vroeg mogelijk stadium worden betrokken bij de vorming van nieuw beleid. Ook zal er geen plaats meer zijn voor niet- raadsleden. Het raadplegen van deskundigen en vertegenwoordi gers uit de burgerij zal in een vroeger stadium plaatsvinden; dit kan gestructureerd overleg zijn, maar ook ad hoe overleg. Wat niet verandert is de mogelijk heid voor burgers deel te nemen aan de voor de vorming van het gemeentelijk beleid zo belangrijke commissievergaderingen. Ten eer ste zijn deze vergaderingen open baar, ze worden wekelijks en maandelijks aangekondigd op de ze pagina en in de Provinciale Zeeuwse Courant, en iedereen kan via de secretaris van de commissie spreekrecht aanvragen. Dit spreekrecht wordt vóór de aan vang van de vergadering aange vraagd en men krijgt maximaal vijf minuten de gelegenheid zich over een agendapunt uit te spreken. Vanaf 1 juli 1991 zijn de nieuwe raadscommissies een feit. De sa menstelling van deze raadscom missies is als volgt: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken VVD: mevr. J.C. van Dijk-Sturm (voorzitter); dhr. W.G. Uythoven. CDA: dhr. R.S.H. Epkcr (plv. voorzitter); dhr. P.M. Bruinooge. PvdA: dhr. J.J. Korstanjc; mevr. J.E.C. Raas. De nieuwe commissiestructuur maakt onderdeel uit van de totale reorganisatie van de Gemeente Middelburg, (foto J. Wotterbeek) SGP/GPV/RPF: dhr. L.A. Kodde; dhr. A. van der Toorn. D'66: dhr. mr. R. Koper; dhr. drs. W. Ovaa. Groen Links: dhr. J. Goetheer, dhr. A. van 't Westeinde (fr.as- sistent). Secretaris: dhr. J.J. van der Meijden. Commissie Stadsontwikkeling D'66: dhr. drs. W. Ovaa (voorzit ter); dhr. mr. R. Koper. PvdA: dhr. J.J. Korstanje (plv. voorzitter); dhr. H. Akdag. CDA: dhr. A.P. van Mourik; dhr. J. Lo uwerse. VVD: mevr. J.C. van Dijk-Sturm; mevr. C. Koster. SGP/GPV/RPF: dhr. L.A. Kodde; dhr. L.M. Lu it wieier. Watersportvereniging "A me" viert op zaterdag 13 juli het der tigjarig bestaan met een water kantbraderie. De Kinderdijk is deze dag van 8.00 tot 17.00 uur af gesloten voor het verkeer tussen het Balkengat en de Dokbrug. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft een handboek samengesteld over de viering van dodenherden king en nationale bevrijding. Het handboek geeft antwoord op vragen over richtlijnen, toespra ken en declamaties, maar ook over onderwijsmateriaal, ten toonstellingen, gastsprekers, thea tergroepen, enzovoorts. Daarnaast reikt het handboek ideeën aan voor activiteiten. Voor belangstellenden is dit hand boek in te zien bij Bureau Voor lichting. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 15 juli tot en met 21 juli 1991 Maandag Twee gehaktballen, erwtjes /wortelen, puree Dinsdag Varkensfilet, bladspinazie, aardappelen Woensdag Kalkoenfilet, appeltjes/rozij nen, krielaardappelen Donderdag Macaroni met ham en kaas Vrijdag Vis in fantasiesaus, wortelt jes, aardappelen Zaterdag Rundvlees, andijvie, aard appelen Zondag Wat de pot schaft Jaarverslag Gemeentelijk Bureau Arbeidsvoorziening Reeds enige tijd is het Jaarverslag over 1990 beschikbaar van het Ge meentelijk Bureau Arbeidsvoor ziening. Het Gemeentelijk Bureau Ar beidsvoorziening stelt zich tot doel het opzetten en organiseren van sociaal-economische aktivi- teitcn t.b.v. werkzoekenden. De aangeboden aktiviteiten moeten de deelnemers in de gelegenheid stellen hun positie op de arbeids markt te verbeteren. Het aanbod in 1990 bestond hoofdzakelijk uit het Jeugd Ba nenplan Middelburg en daarnaast individueel vrijwilligerswerk bij verschillende organisaties. Bij het Gemeentelijk Bureau Ar beidsvoorziening is een drie-tal mensen werkzaam, t.w. een pro jectleider (full-time), een bemid delaar ten behoeve van het Jeugd Banenplan (32 uur, gesubsidieerd door het Arbeidsbureau) en een administratieve kracht (32 uur). Ten behoeve van de beleidsmatige en organisatorische aspekten van de werkzaamheden van het Ge meentelijk Bureau Arbeidsvoor ziening vindt ondersteuning plaats vanauit het Bureau Sociaal- Economische Zaken en Statistiek, waar het GBA deel van uitmaakt. Evenals in voorgaande jaren is de werkloosheid in het rayon Mid delburg wederom gedaald. In het afgelopen jaar daalde het werk loosheidspercentage van 9,3% naar 8,5%. De werkloosheidsdaling geldt voor beide geslachten. Bij de mannen daalde het percentage van 7,3% naar 6,7en bij de vrouwen van 14,1% naar 12,7%. De verhouding werkzoekende mannen/vrouwen is ondanks de grotere afname bij de vrouwen ongeveer gelijk gebleven. Het per centage werkloze vrouwen is bijna (foto: R. Oreel). In het kader van de jaarlijkse folkloristische dagen wordt morgen, donderdag 11 juli, een ringrijderij gehou den te paard en met sjezen. Het Molenwater en de directe omgeving zullen deze dag zijn gesloten voor het verkeer. gemiddeld L '-I mannen I I vrouwen percentage 14,6 14,1 7,3 12,7 8.6 I 6.7 1988 1989 jaar 1990 het dubbele van de mannen. Deze achterstandssituatie komt duide lijk naar voren in de verhouding deelname mannenVvrouwen aan het Jeugd Banenplan. Het sluiten van een convenant tus sen het Arbeidsbureau en de Ge meente Middelburg heeft ertoe geleid dat de werkwijze en bena dering van jeugdige werkzoeken den in Middelburg geïntensiveerd werd. Met het sluiten van dit con venant heeft het Arbeidsbureau voor de duur van 2 jaar financiële middelen vrijgemaakt om een ex tra kracht aan te trekken, die zich voornamelijk bezighoudt met. in take, trajektplanning, scholing en bemiddeling. Door deze intensive ring werden jongeren in een vroeg stadium (3 maanden na inschrij ving) benaderd en een groot deel van de jongeren kon, voordat de periode van 6 maanden werkloos heid bereikt werd, in een passend trajekt (scholing, bemiddeling e.d.) geplaatst worden. Het vroeg tijdig benaderen van jongeren had vaak een positief effect op het ge drag van de jongeren. Het geven van extra aandacht was vaak het duwtje in de rug dat deze jonge ren nodig hadden. Vandaar dat maar een beperkt deel van de jon geren in aanmerking kwam voor plaatsing in het Jeugd Banenplan. Maar ook de uitstroom van jon geren werd door deze benadering verbeterd. Door zeer frequent te overleggen met de bemiddelaar van het Arbeidsbureau werd vraag en aanbod zoveel mogelijk op el kaar afgestemd, zodat jongeren uit het Jeugd Banenplan naar een reguliere baan bemiddeld konden worden. Naast een verdere samenwerking met het Arbeidsbureau probeerde het Jeugd Banenplan zoveel mo gelijk samen te werken met orga nisaties op het gebied van (jeugd)hulpverlening, scholing en/of arbeidsinpassing. Daarme de werd een aanzet gegeven tot netwerkvorming. In deze kontak ten met verschillende organisaties had het Jeugd Banenplan ver schillende rollen, nl. een signale rende, een doorverwijzende en/of bemiddelende rol. Het uitbouwen van deze kontakten en netwerk vorming diende ertoe te leiden dat in Middelburg een zo sluitend mo gelijke aanpak t.a.v. de jeugd werkloosheid tot stand werd gebracht. Met het overhevelen van het Werkgelegenheidsprojekt Moluk- kers Middelburg/Vlissingen en het projekt "Delta Cycle" naar respectievelijk Start en de Dienst Gemeentewerken beperkte het overgrote deel van de werkzaam heden zich tot de uitvoering van het Jeugd Banenplan. Daarnaast bestonden de overige werkzaam heden uit het geven van informa tie over en het bemiddelen naar vrijwilligerswerk c.q. werken met behoud van uitkering. Het werken met behoud van uitkering is ech ter een aflopende zaak in het ge heel van aktiviteiten dat op arbeidsinspanning gericht is. Groen Links: dhr. J. Goetheer; dhr. A. van 't Westeinde (fr. as sistent). Secretaris; dhr. M.C. Harinck. Commissie Stadsbeheer PvdA: dhr. mr. C.J. Meijler (voor zitter); dhr. H. Akdag. VVD: mevr. C. Koster (plv. voor zitter); dhr. W.G. Uythoven. CDA: mevr. Y.A.H.M. Brekelmans-Pijnenburg; dhr. .I. Louwerse. SGP/GPV/RPF: dhr. L.M. L.uit- wieler; dhr. S.P. Sijnstra. D'66: dhr. mr. R. Koper; mevr. D.S. Goedegebuure-Wondergcm Groen Links: dhr. J. Goetheer; dhr. A. van 't Westcindc (fr. as sistent). Secretaris: dhr. P. Meeüsen. Commissie Maatschappelijke Zaken CDA: dhr. P.M. Bruinooge (voor zitter); mevr. Y.A.H.M. Brekelmans-Pijnenburg. SGP/GPV/RPF: dhr. A. van der Toorn (plv. voorzitter); dhr. S.P. Sijnstra. PvdA: dhr. ir. N. Oskam; mevr. J.E.C. Raas. VVD: mevr. C. Koster; dhr. W.G. Uythoven. D'66: dhr. mr. R. Koper; mevr. D.S. Goedegebuure-Wondergem. Groen Links: dhr. J. Goetheer; dhr. A. van 't Westeinde (fr. as sistent). Secretaris: dhr. M.C. Westveer. Commissie Financiën SGP/GPV/RPF: dhr. L.A. Kodde (voorzitter); dhr. L.M. Luitwieler. D'66: dhr. drs. W. Ovaa (plv. voorzitter); mevr. D.S. Goedegebuure-Wondergem. CDA: dhr. R.S.H. Epker; dhr. P.M. Bruinooge. PvdA: dhr. mr. C.J. Meijler; dhr. ir. N. Oskam. VVD: mevr. J.C. van Dijk-Sturm; mevr. C. Koster. Groen Links: dhr. J. Goetheer; dhr. A. van 't Westeinde (fr. as sistent). Secretaris: dhr. J. Braam. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Klarenbeek IIB voor de bouw van een carport op het perceel Sir Winston Churchill-laan 12. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 12 juli 1991 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. b. d. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 1 juli 1991 een voorbereidings- besluit, als bedoeld in artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Leliëndaalsedreef 9, zoals aangegeven op tekening S 187-56 d.d. 18 februari 1991; een perceel tussen de Buitenruststraat en de Agaat, zoals aan gegeven op tekening S 207-26 d.d. 16 mei 1989; het perceel Sir Winston Churchill-laan 12, zoals aangegeven op tekening S 128-53 d.d. 22 april 1991; een perceel aan de Bosschaartsweg, zoals aangegeven op te kening S 187-58 d.d. 4 juni 1991; e. een perceel aan de Kousteensedijk, zoals aangegeven op teke ning S 155-42 d.d. 6 mei 1991. De besluiten treden in werking op 10 juli 1991 en liggen met de bijbehorende pre-adviezen en tekeningen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Van 12 tot en met 25 juli 1991 liggen op de afdeling algemene za ken van de gemeentesecretarie aanvragen om een monumenten vergunning ter inzage voor: 1. het wijzigen van de entree van het Zeeuws Museum; 2. het verbouwen van het pand Breestraat 67-69. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5