WWV ABN Middelburg reikt prijzen popwedstrijd uit Opening Galerie Clair bij Paauwe in Goes Een brief met een mooie naam AMRO-bank Vlissingen sponsort Dag Nederlandse Kruiswoordraadsel Recreatie programma in Boshut Zoutelande Vernieuwd Chinees-Indisch restaurant in Vlissingse Pauwenburghof Veiligheid en milieu-hygiëne onder de aandacht van leerlingen Zeeland College Mc Chicken imitatiewedstrijd bij Mc Donalds Restaurant Preventie blessures onderwerp thema-avond Zeeland College brengt eenmalige avondopleiding energietechniek Veelzijdigheid Middelburgse Stadsschouwburg gepresenteerd School viert 25-jarig bestaan I HARTGRONDIG Ad Hanneman Woensdag 10 juli 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 UIT HET ZAKENHART AMRO-bankdirecteur C.A. Lindenbergh (links) overhandigde vorige week donderdag samen met zijn adjunct-directeur M.JW. Meuimeester de cheque ter waarde van 15.000 gulden aan wethou der T.R.K. Meijers (rechts). Het kantoor van de AMRO-bank Vlissingen levert een bijdrage van 15.000 gulden voor de realisatie van de Dag van de Nederlandse Zeevisserij 1991, die op zaterdag 24 augustus in en rond de ge meentelijke Vismijn in Vlissingen wordt gehouden. Donderdag 4 juli werd het bedrag overhandigd aan wethouder T.R.K. Meijers. Tijdens deze nationale dag is er van 11 tot 17 uur voor het pu bliek veel te beleven. In de ge meentelijke Vismijn aan de Buitenhaven 11 zullen een aantal stands worden ingericht waar al les over vis, visvangst en visver werking uit de doeken zal worden gedaan. Regelmatig zijn er veilin gen van alle soorten vis en kan het publiek genieten van gratis vis en mosselen op één van de vele terrasjes waarbij dweilor kesten van de Deltaband en van Vlijt en Volharding zorgen voor de muzikale omlijsting. Op enkele visserschepen kan een vaar tochtje worden meegemaakt. De brandweer houdt diverse de monstraties met scheepsbranden en een spectaculaire helicopter- redding en het publiek kan zelf ook 'brandjes' blussen. De Rabo-bank Schouwen heeft in samenwerking met de Zeeuw se Sportraad op Schouwen- Duiveland een sportproject geor ganiseerd. In dat kader wordt op 26 september in het dorpshuis van Renesse een thema-avond over blessure-preventie gehou den. In het voorjaar heeft de Zeeuwse Sportraad twee cursussen jeugd- kaderbegeleiding gegeven in Scharendijke en Kerkwerve. In to taal zijn twintig mensen bijge schoold om verantwoord met jeugd binnen een vereniging om te kunnen gaan. De thema avond, met inleidingen, beant woording van vragen en een dis cussie, vormt de afsluiting van het project. De eerstejaars leerlingen van de afdeling civiele en consumptie- technische diensten MDGO van het Zeeland College in Vlissingen hielden vorige week een project- week over veiligheid en milieu hygiëne. In het kader daarvan werden vier excuries gemaakt: naar het be veiligingsbedrijf Randon, de riool waterzuivering in Ritthem, het hoofdgebouw van de sector DGO van het Zeeland College en naar verschillende instellingen die stageplaatsen beschikbaar stel den. r mmmm -xocL -|p Enkele leerlingen van de MDGO-opleiding van het Zeeland College in Vlissingen gingen een avond met Randon- beveiligingsbeambten op surveillance. Ondanks het slechte weer was de braderie van Middelburg dit jaar druk bezocht. Druk was het in ieder geval bij het kraampje van de ABN bank op de Markt. Meer dan 2000 jongeren vulden een wedstrijdformulier in over popmuziek voor de nieuwe spaar- en betaalrekening Eurosty- le van de ABN. Afgelopen don derdag reikte Ton Jan Osnabrugge, directeur van de ABN-vestiging, de prijzen uit aan de meest originele deelnemers Sigrid Jonkers ontvangt van Ton Jan Osnabrugge, directeur ABN bank Middelburg, de mountainbike. van de popwedstrijd. Voor de winnaar staat er een mountainbi ke ter beschikking. In de hal van de bank zit iedereen in spanning te wachten op wat komen gaat. Ton Jan Osnabrug ge vertelt in het kort, want ieder een valt bijna flauw van de hitte en de spanning, wat de spaar- en betaalrekening Eurostyle inhoudt voor jongeren tussen 15 en 24 jaar. "Vroeger namen jongeren alleen een spaarrekening bij de bank. Tegenwoordig hebben jon geren vaak een bijbaantje, verdie nen dus, en geven meer geld uit. Jongeren zijn zelfstandiger ge worden. Daarom heeft de ABN bank een nieuwe rekening gelan ceerd voor jongeren tussen de 15 en 24 jaar". Opmerkelijk bij deze rekening voor jongeren is dat zij "rood" mogen staan en gebruik kunnen maken van de pin-code. "Genoeg gepraat over de Eu rostyle rekening, vindt Ton Jan Osnabrugge. We gaan over tot de prijsuitreiking". Aan de jongeren was gevraagd een paar vragen te beantwoorden en met een origi nele motivatie de favoriete pop groep op te geven. Voor vier deelnemers heeft Ton Jan Osna brugge een verrassingspakket met onder andere een CD en een spaarrekening met een beginka pitaaltje. Ab Flipse ontvangt ver rast het pakket. Hij vindt Phil Collins zijn favoriete artiest om dat hij meedoet aan een spotje tegen alcohol. De mountainbike is voor de 16 jarige Sigrid Jonkers uit Middelburg. Haar popgroep is Doe Maar. "Deze Hollandse jon gens vinden mij ook leuk". En dat vindt Ton Jan Osnabrugge de meest originele motivatie. Op verzoek van het bedrijfsleven zal de avond-MTS van het Zee land College in september star ten met een eenmalige driejarige opleiding MTS-electrotechniek met als studierichting energie techniek (sterkstroom). Hoewel in het verleden steeds onvoldoende belangstelling was voor deze studierichting heeft men aan het verzoek van met na me de Delta Nutsbedrijven vol daan, zij het vooralsnog eenmalig. Zoals het zich nu laat aanzien zijn er voor geïnteres seerden nog enkele plaatsen in deze opleiding beschikbaar. In lichtingen zijn te verkrijgen bij adjunct-directeur A.C.M. van Trier, tel.: 01184-78400. Vanaf 14 juli wordt in De Boshut aan het einde van de Duinweg in Zoutelande iedere dag, behalve op zaterdag, van 10 tot 12 uur een recreatief programma voor de jeugd afgewerkt; 's avonds zijn er activiteiten voor de oudere jeugd. De organisatie ervan is in handen van de Commissie Kerk en het Rekreatie-projekt De Boshut. Tijdens het activiteitenseizoen, dat eindigt op 23 augustus, zijn er bovendien een aantal programma-onderdelen zoals fietstochten, strandspelen, vol leybal en kampdiensten. De aan vangstijden daarvan staan vermeld in een programma boekje. Ronald Mc Donald assisteert één van de deelnemende kinde ren met het imiteren van een kip. Het restaurant van Mc Donalds in Middelburg was vorige week zaterdagmiddag het domein van meer dan honderd kinderen die er deelnamen aan de Mc Chicken- imitatiewedstrijd. Tevens was er een tweetal optredens van de huisclown van het bedrijf: Ronald Mc Donald. De opkomst van het jeugdige pu bliek viel, door het mooie weer, enigszins tegen maar dat gege ven kon de pret toch niet druk ken. Na een met veel animo gevolgd optreden van Ronald Mc Donald konden de kinderen zich uitleven in het imiteren van het keelgeluid van een kip of haan. De inzet van de wedstrijd was een fototoestel voor de beste imi tatie. De winnaars van de tweede en derde prijs mochten zich te goed doen aan één van de pro ducten uit de keuken van Mc Drive. De enthousiaste deelne- mertjes werden ter afsluiting van het geheel nogmaals onthaald op een optreden van de goochelen de Ronald Mc Donald. Vier verschillende culinaire stijlen uit China voert het geheel ver nieuwde Rose Garden aan de Pauwenburgse De Visserstraat ter tafel in het sinds 1 juli door de heren Cheng en Shu geleide restaurant. Eigenaar-kok Cheng deed tien jaar elders keukenervaring op, on dermeer in den Haag, Amster dam en in het Duitse Bonn voordat hij nu samen met zijn neef Shu een eigen (af- haal)restaurant begon, dat gespecialiseerd is in Kantonese, Szechuanse, Shanghaise en Pe kingese gerechten. Daarnaast is er ook een ruime keuze aan Indo nesische en zelfs Japanse speci aliteiten. Kiest men voor het laatste dan krijgen de gasten een zogenaamde hot plate op tafel, waarop zij zelf allerlei lekkernijen De heer Shu in het vernieuwde Rose Garden in Vlissingen. kunnen klaarmaken. Naast de restaurantkaart is er een zeer uit gebreide keuze afhaalgerechten op een speciale folder samenge bracht. Rose Garden is elke dag geopend van 11.00 tot 22.00 uur. Sinds kort heeft Paauwe's Wo ninginrichting aan het Schutters hof in Goes haar assortiment meubelen uitgebreid met de col lectie van Galerie Clair. Het Galerie Clair-assortiment wil volledig tegemoet komen aan de trend dat steeds meer mensen kiezen voor moderne klassieken: meubelen met een eigentijdse kwaliteit, vormgegeven volgens wetmatigheden die voor beroem de ontwerpen uit vorige eeuw maar ook in het begin van dit de cennium werden gehanteerd. Het verlangen van de consument naar een warm sfeervol en enigs zins nostalgisch interieur wordt gecombineerd met een groeiend bewustzijn voor kwaliteit. Het re sultaat is een betaalbare reeks Galerie Clair, een combinatie van kwaliteit en nostalgie. meubelen waarmee een com pleet interieur kan worden inge richt. Behalve uit zitmeubelen bestaat de collectie uit tafels, kasten, dressoirs, verlichting, ac cessoires en woningtextiel. Dat de Middelburgse Stads schouwburg meer in huis heeft dan decors voor podiumkunsten wordt gemeld in een presentatie map die naar een groot aantal bedrijven en instellingen is ver zonden. Onder meer de congres functie van de Stadsschouwburg wordt door het gemeentebestuur voorgeschoteld aan belangheb benden. „Omdat de Stadsschouwburg Middelburg de laatste jaren gron dige aanpassingen heeft onder- gaan is deze accomodatie beter aan de eisen des tijds gaan beantwoorden", vermelden bur gemeester en wethouders van de provinciehoofdstad in een bege leidend schrijven. Nu kunnen - al dus nog steeds dat schrijven - in de Stadsschouwburg Middelburg op efficiënte wijze diverse func ties op het gebied van de cultuur, congressen en horeca worden verwezenlijkt. Om de map te maken ging het college buiten de provinciegrens en schakelde Amstel Advertising in Amsterdam in voor de verwe zenlijking. Het bureau Voorlich ting van de gemeente had de supervisie bij de totstandkoming er van. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 66 - 20 - 28 - 25- 9- 42 - 18 - 64- 10- 30 - 35 - 49- 45 HORIZONTAAL: 2 uurwerk; 12 ter herinnering; 14 borsttuig; 15 binnenste; 16 pers. vnw.; 17 glansloos; 19 stoomschip; 21 vogel; 22 bloeiwijze; 23 gesteente; 25 speelgoed; 27 gemelijke kerel; 29 klein mens; 30 werktuig; 32 smal weefsel; 33 vreselijk; 34 zangvogel; 36 pl. in Gelderland; 37 chem. symbool; 38 bewijs van betaling; 39 boom; 41 ofschoon; 42 zeer plooibaar; 43 grootte; 44 inhoudsmaat; 45 scheepsvloer; 47 inzet bij een spel; 48 muzieknoot; 50 teken v.d. dierenriem; 52 schaakfiguur; 55 gewrichtsholte; 56 Bijb. naam; 58 pl. in Utrecht; 59 muziekinstrument; 60 rivier in Italië; 62 restant; 63 rivier in Rusland; 64 dun; 65 heen en terug; 67 boksterm; 68 snijwerk- tuig; 69 bijwoord; 70 zoogdier; 72 vr. titel; 74 Ned. Spoorwegen; 75 monnik. VERTIKAAL: 1 beroep; 3 uitroep; 4 scheepslading; 5 schutsluis; 6 lengtemaat; 7 geloof; 8 Ned. rivier; 9 stad in Afrika; 10 gelukkig nieuwjaar; 11 genezing; 13 uitschuifbare ladder; 16 deel v.d. week; 18 gereedschap; 20 verhaal; 22 groet; 24 ten bedrage van; 25 duinval lei; 26 voorzetsel; 28 van geringe dichtheid; 30 sierplant; 31 deel v.e. roeiboot; 34 vr. munt; 35 overmatig vol; 38 slaapplaats; 40 huisdier; 44 beroep; 46 metaal; 49 moeilijke positie; 51 brievenpost; 53 ruime japon in de 18e eeuw; 54 grond om de boerderij; 55 bedaard; 57 inhoudsmaat; 59 voermansroep; 61 wild zwijn; 63 aftreksel; 66 afge legen; 67 herkauwer; 70 chem. symbool; 71 muzieknoot; 72 school vak; 73 lidwoord. Oplossing van puzzelkrant 3/7 HORIZONTAAL: 1 gemeentebe stuur: 13 ik; 14 gnoe; 15 eelt; 16 ia; 17 kol: 18 oma;19 A.P.; 21 het: 23 sak; 25 e.d.; 26 fenol: 28 nar; 30 kaars; 32 feit; 33 lenig; 35 slee; 36 er; 37 twee; 39 fret; 41 nl.; 42 leeg; 43 ijdel; 44 mm; 46 neer; 48 snel: 49 hg; 51 ooit; 53 reces; 55 ever; 57 donor; 59 net: 60 pinda; 61 ei; 62 tam; 64 non; 65 en: 66 dak; 68 bot; 69 of; 71 daar; 72 ader; 74 te; 75 paternostererwt VERTICAAL: 1 giraffe; 2 e.k.; 3 eg; 4 enkel; 5 noot; 6 tel: 7 beo; 8 Eems; 9 slaak; 10 t.t.; 11 ui; 12 raadsel; 20 peer; 21 Hottentot; 22 pan; 24 kaste lein; 25 eren; 27 Ni; 28 nee; 29 rif; 31 al; 33 leger; 34 grijns; 38 wee; 40 Ede; 44 modepop; 45 mooi; 47 ren; 48 set; 49 hede; 50 graniet; 52 in; 54 cel: 56 V.N.; 58 radar; 60 poter; 63 maan; 64 node; 67 K.R.O.; 68 bat; 70 fa; 71 de; 73 re; 74 t.w. WINWOORD: PERIKLUMENOS De Stemerdingschool in Oost- Souburg viert de komende dagen haar 25-jarig bestaan. Voor 10, 11 en 12 juli staan tal van activi teiten gepland. Eén van die activiteiten is een fancy-fair op 10 juli in en rond de school waarbij het publiek zich kan vermaken met een rommel markt, een kindervrijmarkt voor leerlingen, kinderspelletjes en schmincken. Sportcentrum Elmar verzorgt met een kindergroep een 'aero-optreden'. Het gebeurt niet wekelijks, zelfs niet maandelijks dat we post uit het buitenland krijgen. Verrassend dus dat we ter redactie vorige week een brief uit Ghana kregen waarop in aandoenlijk handschrift The Faam of Vlissingen stond, S.P. Haizer is de af zender. De poststempel vermeldt de plaats Kotokuraba, eerlijk gezegd: nooit van gehoord. In leuk Engels werd in die brief een penvriend opgeroepen en de beide voorletters - zo bleek uit het korte epistel - stonden voor Samuel Pakis. Welk een mooie namen, zwijmelde ik. Samuel. Zo bijbels. Pa- kis daartegenover zo oosters, waarbij je je zijden gewaden kunt voorstellen die een man kleden die waardig in het midden van de kamer zijn avond gepast doorbrengt. Waardigheid en namen. Hoe klinkt Guus eigenlijk of Henk of Ad of Peter of Adri. In mijn oren minder strelend dan Samuel of Pakis. Ik spreek ze eerbiediger uit dan Guus. Iemand die zo heet behan del je volgens mij ook anders. 'Adri, geef die pollepel eens aan', commandeer je. Bij onze vriend uit Ghana ga je anders te werk. 'Samuel Pakis'. En dan wacht je even om je eerbied te tonen', zou je mij de pollepel even willen overhandigen', vraag je dan. Hoe zouden die mensen eigenlijk over ons denken. Zouden ze - bijvoorbeeld de bewoners van ons asylzoekerscentrum in Middelburg - zich niet bescheuren als ze de naam Ad horen. Ik weet het zeker. Tijdens een anderhalf jaar durend verblijf in een ver buitenland heb ik me soms rot geschaamd. Die men sen konde mijn naam niet eens goed uitspreken. Zo kort. Het leek wel of ze iets smerigs moesten zeggen, maar uit fatsoen toch mijn naam noemden. Maar goed. De rest kunt u er wel bij denken. Wat ik zou willen is dat Samuel Pakis (oh wat prachtig) dezer dagen vanuit Wal cheren post krijgt. Hoewel hij een penvriend vraagt zou het leuker zijn als een vrouw schrijft met een sierlijke naam. Na thalie bijvoorbeeld, of Johanna, Carolien of Annelies. Daarmee kunnen wij ook een beetje sier maken. Voor de schrijvers (en laat eens wat horen) volgt hier eenmaal het adres van onze Ghanees: Electricity Corporation, Post Of fice Box 154, Capa Coast, Ghana. O ja. Samuel Pakis schreef zijn brief op de 27e juni, toen het in Nederland stormachtig was en regende. Hij schreef z'n brief natuurlijk onder de luifel, genietend van de avond, in zijden ge waad. i

de Faam | 1991 | | pagina 21