Bustaxi's in Zeeuwsch-Vlaanderen Landbouw en natuur 7 WIN-EEIM-MILJOEN-B L Broedvogels Walcheren vergunning gieterij middelburg MINISTERIE VAN VERKEER EN WATERSTAAT RONALD NATIONALE I L O T E R I J Per 1 juli zijn nieuwe dienstregelingen ingevoerd voor de bustaxi's die in Zeeuwsch-Vlaanderen rijden tussen kleine ker nen. Het aanvullende openbaar vervoer is beschikbaar in de re gio's West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Hulst-Perkpolder en Axel- Overslag. Ter inzage IN HEHOEP Dienstregeling Experiment provinciale griffie 'n creatief kapper kapsalon DE FAAM DE VLISSINGER weMLU Postcode Loterij steunt actie voor Braziliaanse straatkinderen P©©?©©© Woensdag 10 juli 1991 ABDIJ DE FAAM 13 IEUWS Tureluur Het handhaven van het karakter en het bevorderen van de kwaliteit van natuur en landschap in Zeeland - dat is een van de doelstellingen van het provinciaal bestuur in het streekplan Zeeland. Op basis daar van is verschenen het rapport Broedvogelonderzoek Zeeland, deelge bied Walcheren. grote hoeveelheden voorkomen, zoals de tapuit, de braamsluiper, de nachtegaal en de fitis. De grau we klauwier en de velduil zijn al leen in de duinen waargenomen. Om de steenuil op Walcheren te houden, zijn knotbomen nodig. Samen met de kauw nestelt de steenuil zich namelijk in de holten van de knotbomen. Het onderzoek naar de broedvo gels op Walcheren beslaat de ja ren 1983-1989. De gegevens die uit het onderzoek zijn verkregen, spelen mee in de beoordeling van plannen in de ruimtelijke orde ning, zoals die voor landinrich ting, recreatie en woningbouw, maar ook bij de afwikkeling van vergunningaanvragen en bij de aankoop van natuurgebieden. Door de vogelstand te onderzoe ken worden ook andere geheimen geopenbaard. Veel vogelsoorten nemen namelijk een sleutelposi tie in in ecosystemen of zij staan aan het eind van een voedselke ten. Veranderingen bij vogels zijn daarom doorgaans een teken dat ook elders in het systeem of de ke ten veranderingen zijn. Voor het onderzoek is ongeveer een derde van het Walcherse land ingedeeld in 52 deelgebieden, waarvan de telgegevens zijn geïn ventariseerd. Er is onderscheid gemaakt in duinen, binnenbos- duinen, overige bossen/landgoe deren, kreken, agrarisch gebied en schoren. Uit het rapport blijkt onder meer, dat in de duinen veel soorten in Tureluur, grutto, kievit, schol ekster en kluut zijn de vogels die het weidelandschap bevolken. Op het'schor is het aantal broed vogels beperkt. De strandplevier en de bontbekplevier hebben er hun exclusieve broedgebied, maar ook scholeksters, tureluurs, kokmeeuwen en zilvermeeuwen vinden er een plek. Van de waargenomen vogels is steeds een aparte beschrijving in het rapport opgenomen. Zo wordt gemeld dat de patrijs van oudsher een broedvogel is op Walcheren. In de loop van de jaren is hun aantal in heel Nederland af genomen, wat wordt toegeschre ven aan de rationalisering in de landbouw en het daarbij gehan teerde grootschalige gebruik van bestrijdingsmiddelen. De jonge patrijzen, die zich de eerste we ken van hun bestaan voeden met insekten, ondervinden daarvan de nadelige gevolgen. Doordat geen cijfers van voor 1983 be schikbaar zijn, is niet bekend of het aantal partrijzen ook op Wal cheren is verminderd. Vermoed wordt dat overigens wel, doordat er de laatste jaren minder kunnen worden geschoten. Het aantal partijzenparen wordt tussen de 100 en 250 geschat. Broedvogelonderzoek Zeeland, deelgebied Walcheren, is voor 15 gulden te koop in het provinciaal informatiecentrum. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180-31400. Het rapport kan ook in het centrum worden ingezien. g§gg Drie beheersplannen worden uitgebreid met terreinen, waar de land bouw ondergeschikt wordt aan het belang van de natuur. Het beheersplan Noord-Zeeland wordt vergroot met de Koudekerkse Inlaag op Schouwen-Duiveland, het beheersplan Zeeuwsch-Vlaan deren met het Groot en Klein Eiland en het beheersplan Zuid-Beveland met de Weel in de Heerenpolder. De bustaxi's verbinden niet al leen de kleine kernen met elkaar, maar ook met de grotere dorpen en steden in de regio. Onder het motto Pak de bus, 't is een taxi zijn zij in februari dit jaar begonnen. Doordat het reizigersaanbod niet overweldigend was, moesten de dienstregelingen worden aan gepast. Sommige ritten zijn geschrapt, omdat zij de eerste maanden nau welijks of geen passagiers heb ben getrokken. Andere zijn naar andere tijden verschoven om na te gaan of nieuwe groepen (van) De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 16 ju li, 10.00 uur, de heer G. Meijer uit Kerkwerve. Burgemeester en wethouders van Middenschou- wen hebben de provincie verkla ringen van geen bezwaar gevraagd ten behoeve van de heer Meijer voor de vestiging van een zalmrokerij aan de Arkelweg in Kerkwerve. Gedeputeerde staten hebben de verklaringen gewei gerd. Zowel de heer Meijer als het gemeentebestuur worden ge hoord. Voor het veranderen van de be stemming van een aardappel- loods aan de Oude Kortgenedijk m een ruimte waar flessendop- pen in kringloop kunnen worden gebracht, hebben gs verklarin gen van geen bezwaar gewei gerd aan de gemeente Kortgene. Namens Maral bv is via een advo catenkantoor bezwaar tegen de beslissing van gs ingediend. Par tijen worden dinsdag 16 juli, 10.20 uur gehoord in de Arob- commissie uit gedeputeerde staten. De derde kamer uit gedeputeerde staten hoort de raadsman van de heer M. Sevik uit Terneuzen. Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft de vergunning voor.het café van de Terneuzenaar in de Dijk- straat wegens ongeregeldheden ingetrokken, waarop beroep bij de provincie is ingesteld. De zitting is dinsdag 16 juli, 11.00 uur. De tweede kamer uit gs hoort een Middelburger over zijn beroep te gen de beslissing van de gemeen te Middelburg op een aanvraag algemene bijstand. De zitting is dinsdag 16 juli, 11.20 uur. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. [gs De ontwerp-plannen, waarin de uitbreidingen zijn verwoord, lig gen tot en met 4 augustus in de betreffende regio's ter inzage. Voor Noord-Zeeland is dat in het gemeentehuis van Westerschou- wen en bij het waterschap Schouwen-Duiveland in Zierik- zee. Het Zeeuws-Vlaamse plan kan in Hulst worden ingezien in het gemeentehuis en bij het wa terschap Hulster Ambacht. Het plan Zuid-Beveland ligt in Goes ter inzage in het gemeentehuis en bij het waterschap Noord- en Zuid- Beveland Alle plannen kunnen ook in Mid delburg worden ingezien en wel in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42, Middelburg. Tegen de gebiedsuitbreidingen kan tot en met 17 augustus schriftelijk bezwaar worden in gediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Nadere informatie over de plan nen wordt verstrekt door de di rectie beheer landbouwgronden. Westsingel 58, 4461 DM Goes, 01100-37241. m reizigers kunnen worden bereikt. De meeste ritten die aansluiting boden op de reguliere schoolbus sen zijn vervallen. De praktijk heeft uitgewezen dat scholieren aan de bustaxi's geen behoefte hebben. Woon-werkverkeer, ziekenhuis- en ander bezoek, recreatie en winkelen zijn de belangsrijkste re denen waarom mensen van de bustaxi's gebruik makep. De nieuwe dienstregelingen zijn opgenomen in de groene folder Pak de bus 't is een taxi. De dienstregelingen die in de gele fol der met dezelfde naam zijn ver meld, zijn vervallen. De ritten in de regio West- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn nage noeg ongewijzigd. In het westen wordt het meest gebruik ge maakt van de bustaxi's. In de twee andere regio's - Hulst- Perkpolder en Axel-Overslag - zijn nogal wat veranderingen. Nieuw is onder meer dat de bustaxi's in Hulst nu ook een halte in het centrum hebben en dat er in Kloosterzande een halte is bij de school. De folder Pak de bus, 't is een taxi met daarin de dienstregeling voor de drie regio's is verkrijgbaar bij de chauffeurs van de lijnbus sen en de bustaxi's in Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook bij de dorpsra den, de gemeentehuizen en de VVV-kantoren in de regio's is de dienstregeling voorhanden. De instellingen voor gezondheids zorg, zoals de ziekenhuizen, be jaardenoorden, verpleeghuizen en De Sterre, hebben de folder eveneens beschikbaar. Ook bij het dienstkringkantoor van pro vinciale waterstaat, Zuidsingel 4, Axel, kan de folder worden af gehaald. Verder kan hij worden aange vraagd bij het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Met de invoering van de nieuwe dienstregeling is de tweede en beslissende fase van het experi ment met het aanvullend open baar vervoer begonnen. Voor 1 februari volgend jaar moet duide lijk worden of er genoeg passa giers zijn om de lijnen van de bustaxi's om te zetten in reguliere buslijnen. Ook andere, alternatie ve vormen van openbaar vervoer, zoals beltaxi's en buurtbussen, moeten niet worden uitgesloten. In alle gevallen geldt dat er vol doende passagiers moeten zijn om de lijnen op enige manier te kunnen voortzetten. ï£V Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Gieterij Middelburg BV te Middelburg heeft bij hen op 11 oktober 1990 een aanvraag inge diend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor diverse uitbreidingen/wijzigingen in de ijzergieterij. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Kleverskerkseweg 83 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 210, 211 en 209 gedeeltelijk. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 11 juli 1991 tot en met 12 augustus 1991 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en ie dere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 413); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 11 juli 1991 tot en met 12 augustus 1991 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, dege nen die overeenkomstig arikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 13 augustus 1991 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, 1e lid van de Tij delijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 10 juli 1991 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 dames- en heren wella systeem professional Sloestraat 19 4456 AN Lewedorp Tel.: 01196-13635 De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, gelet op de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne bekend, dat op 10 juni 1991 een aanvraag is ingekomen van de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zee land te Middelburg om vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor het brengen van afvalstoffen afkomstig van het invetten van de schuifgeleidingen van de Oosterscheldeke- ring in de Oosterschelde. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken zullen van 10 juli 1991 tot en met 8 augustus 1991 op de volgende plaatsen en tij den ter inzage worden gelegd: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 125). 2. Gemeentesecretarie van Veere, Kerkstraat 7 te Veere op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. 3. Gemeentesecretarie van Wissenkerke, Voor straat 31 te Wissenkerke op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. 4. Gemeentesecretarie Westerschouwen, Kloos- terweg 60 te Burgh-Haamstede op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. Na de in deze bekendmaking genoemde termijn kunnen de stukken op bovengenoemde plaatsen worden ingezien, elke werkdag tijdens kantooruren, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Tegen zowel de aanvraag als de ontwerp beschikking kunnen t/m 8 augustus 1991 schriftelijk gemotiveerde bezwaren worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Mi nister van Verkeer en Waterstaat, doch te worden gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijk bezwaar maakt kan verzoe ken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe dient -met vermel ding van de persoonlijke gegevens- tegelijk met het bezwaarschrift te worden ingediend. Er zal geen openbare zitting worden gehouden. De genen die daarom telefonisch verzoeken (01180-86321) zullen tot en met 8 augustus 1991 in de gelegenheid worden gesteld mondeling bezwa ren in te brengen. Er zal alsdan een gedachtenwis- seling plaatshebben waarbij ook de aanvrager aanwezig kan zijn. Tenslotte wordt de aandacht erop gevestigd, dat de genen die bezwaren hebben ingebracht op boven omschreven wijze en zij die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, later be roep kunnen instellen bij de Kroon tegen de geno men beschikking. 's-Gravenhage, 10 juli 1991 De Minister voornoemd, Namens de Minister, De directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, 1.-D.G., (ir. G. Verwolf) ~l Spelen is leren Sao Paulo is de grootste stad van Brazilië, met bijna evenveel inwoners als heel Nederland. I)e armoede is er schrikbarend hoog. En vooral de kinderen zijn het slachtoffer. Kinderen erven de toekomst. Maar de meer dan 2 miljoen kinderen van Sao Paulo's sloppenwijken erven niets dan armoede, liet Samuel Fonds zet zich in voor de al lerarmsten. Zij heeft een be langrijk aandeel in de opzet van crèches en jeugdcentra om kinderen van werkende ouders van de straat te hou den. Daarom is hel Fonds gestart met de actie 'Spelen - een ernstige 2aak', die deze centra van goede speel- en leermiddelen wil voorzien. De Postcode Loterij werkt graag mee aan deze actie, die - zoals u op tv gezien heeft - er onder meer voor zorgt dat deze kinderen op een goede manier kunnen spelen en leren. Want kinderen zijn de toekomst. De kindern win Sao Paula moeten kans op een leefbare toekomst krijgen. De actie 'Spelen - een ernstige zaak' helpt daaraan mee. Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en maak kans op een van de vele prijzen. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging per maand het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. 1 lot 10,-) per maand loten (a 10,-) per maand A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Naam: _l dhr. I mevr. Adres: Postcode: Plaats: 175.91.07 Postbanknummer: Datum: Banknummer: i i i i i i i i i Handtekening: Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZZ Den Haag

de Faam | 1991 | | pagina 13