lilki Gescheiden inzamelingvoorbereidingsbesluit recreatiebus Detailhandelsnota Middelburg Hinderwet Verkeer Werk in uitvoering Collecten Inspraakronde is gestart Commissies Krant over sociale vernieuwing mSBËI InukiiMlIUlInlril. 4 GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje uw Onderzoek Aanbevelingen Inspraak Woensdag 26 juni 1991 DE FAAM 5 *orhet oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 1 juli 1991 om 14.00 uur begint de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Ce- handicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: Van 1 juli tor en met 5 juli wordt er op verschillende plaatsen in de stad een asfalt laag aangebracht. Het plaatselijk verkeer kan in alle gevallen gebruik maken van één rijbaan. In de Sandberglaun vanaf huis nummer 3 tot en met het kruispunt Laan der Verenigde Naties. Kruitmolenlaan vanaf de Segeers- singel tot de Zwerfruslstraai. Langs de Segeersweg wordt een asfaltfietspad aangelegd. De Langevie/esingel, bij de ingang van Zanddorp (proefstuk). Volgende week worden de volgen de commissievergaderingen ge houden: Bestuurscommissie Welzijn, 26 juni om 16.00 uur. Secr. dhr. I. Bijleveld (tel: 75560). Commissie Volksgezondheid, 27 juni om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. West veer (tel: 75565). Op 9 juli wordt om 19.30 uur een extra vergadering gehouden van de commissie voor Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer met als enige agendapunt het Bestemmingsplan Buitengebied. De secretaris is be reikbaar op telefoon 75422. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekkrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instelling toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Nationaal Epilepsie Fonds van I tot en met 6 juli. Kledinginzameling door de Stich ting Kleding Inzameling Charita tieve Instellingen gedurende de maand juli. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op de- ,ze dag. Menu van 1 juli tot en met 7 juli 1991 (onder voorbehoud). Maandag Jachtschotel, rode kool, puree Dinsdag Gemengd gehakt, bloemkool, aardappelen Woensdag Varkensfilet, bladspinazie, aardappelen Donderdag Vis in fantasiesaus, wortelen, aardappelen Vrijdag Rundvlees, gesneden boon tjes, aardappelen Zaterdag Nasi goreng speciaal met saté Zondag Wat de pot schaft De Kouclekerkseweg vanaf hel Banckertplein tot en met de in gang van Vijvervreugd. Hier wordt een omleiding via de Stro nt en weg aangegeven. Afgelopen vrijdag heeft u de krant over Sociale Vernieuwing in Mid delburg, uitgegeven door bureau Voorlichting, in de bus gekregen. U kunt hierin lezen hoe verschillende mensen over sociale vernieuwing in Middelburg denken, zoals minister 1. Dales van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, wethouder me vrouw S. Smitskamp van onze gemeente en ambtelijk coördinator L.A. Vort horen. Hoofdmoot van de krant vormt echter de mening van inwoners van Middelburg. Zij vertellen over hun situatie, over hun ervaringen. Heeft u onver hoopt deze krant niet afgelopen vrijdag aangetroffen op de deur mat, dan kunt u er een afhalen bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2, telefoon 75443. 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 22 april en 27 mei 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming van twee leden in bet Bestuur der Godshuizen Mid delburg. 4. 60e Wijziging Algemeen Amb tenarenreglement. 5. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van optimalisering ge scheiden inzameling glas, papier en blik. In de gemeente Middelburg wor den momenteel de afvalsoorten glas, oud-papier, textiel, chemisch afval en koelkasten gescheiden in gezameld. De respons van de ge scheiden inzameling is dermate hoog, dat verbetering van het in zamelsysteem wenselijk en nood zakelijk wordt geacht. Daarnaast kent het inzamelen van met name glas en oud-papier een aantal spe cifieke problemen. Glas Op verschillende locaties in de ge meente Middelburg zijn glascon tainers geplaatst, die in eigen beheer (gemeentelijke Reinigings dienst) worden geledigd. Het inge zamelde glas wordt bij een transporteur in Middelburg gestort. Deze vervoert het glasaf- val naar de verwerker "Maltha" te Rotterdam. Naast de 35 glas containers die geplaatst zijn in de verschillende wijken staan er in totaal 10 glasbakken bij grootver bruikers ais "De Brug", OMCA en Vijvervreugd. Een aantal glascontainers (15) is dringend aan vervanging toe. Een aantal ontwikkelingen op het ge bied van glas-afval heeft er toe ge leid dat tot op heden niet is overgegaan tot vervanging van de betreffende containers: - het tarief voor glas-afval is in 1990 tot 3 maal toe verlaagd. De kosten liepen daardoor op en er diende nader te worden nagegaan of uitbesteding van de inzameling wellicht goedkoper zou zijn; - om de glasscherven voor herge bruik in aanmerking te laten ko men is het vereist, dat het glas in nagenoeg ongebroken vorm bij de verwerker wordt aangeleverd. Dit houdt in, dat uitsluitend glas kan worden geleverd dat rechtstreeks van de inzameling komt, dus zon der op- en overslag. Dit vervoer is voor de gemeente Middelburg niet haalbaar. De inzameling van glas zou derhalve aan het verwerkings bedrijf "Maltha" kunnen worden uitbesteed; - er dient binnenkort een begin te worden gemaakt met scheiding van glas op kleur. Om het systeem inzake de inzame ling van glas te verbeteren dient er een aantal glascontainers te wor den vervangen, extra glascontai ners te worden geplaatst en dient de inzameling van glas te worden uitbesteed. Oud-papier De inzameling van oud-papier in de gemeente Middelburg is volle dig uitbesteed aan particuliere verenigingen, scholen en kerkge nootschappen. Er wordt huis-aan- liuis ingezameld. Daarnaast zijn er 10 papiercontainers geplaatst die door de verenigingen zelf wor den geledigd. De genoemde papiercontaineVs, die ooit door de gemeente ter be schikking zijn gesteld, zijn drin gend aan vervanging toe. Daarnaast zijn deze papiercontai ners een bron van veel klachten van buurtbewoners. De verenigin gen blijken veelal niet in staat om de containers vaker dan 1 maal per maand te ledigen. Om het systeem te verbeteren zul len de papiercontainers moeten worden vervangen en dienen de containers vaker te worden gele digd. De nieuw aan te schaffen containers kunnen uitsluitend door een kraanwagen worden ge ledigd. Het ledigen zou mogelijk ter hand kunnen worden genomen door de gemeentelijke Reinigings dienst of door papierhandelaar Kaljouw (namens de vereni gingen). Blik Thans zijn er in de gemeente Mid delburg geen voorzieningen ten behoeve van het gescheiden inza melen van conservenblikken. Nu er voor deze afvalfractie voldoen de afzetmogelijkheden zijn is het wenselijk ten behoeve van de ge scheiden inzameling van blik de benodigde voorzieningen te rea liseren. Grof ijzer Het verdient aanbeveling grof ijzer, zoals wasmachines, fietsen, spiralen e.d., gescheiden in te za melen. Dit komt tevens ten goede aan de kraakperswagens van de gemeentelijke Reinigingsdienst die zeer te lijden hebben van dit, meestal groot en sterk, materiaal. Tijdens de ondernemersbijeen komst op maandag 24 juni j.l. heeft burgemeester Rutten de de tailhandelsnota "MIDDEL BURG OM DE MARKT" officieel aan de ondernemers, pers en belangstellenden gepre senteerd. De conclusies en aanbevelingen in het rapport vormden voor het ge meentebestuur voldoende aanlei ding om voor deze nota een inspraakronde op te starten. Middelburg is als winkelstad in trek bij veel mensen op Walche ren. Bovendien wordt het winkel gebied jaarlijks bezocht door grote aantallen toeristen, zowel door "dagjesmensen" als door de verblijfsrecreanten aan de kust. De laatste jaren lijkt deze positie van Middelburg als winkelstad toenemende concurrentie te on dervinden door uitbreidings- en saneringsplannen in Vlissingen en Goes. Daarnaast worden er veranderin gen geconstateerd in het koopge drag van consumenten en in het vestigingsbeleid van ondernemers. Voor de gemeenteraad reden ge noeg om een actualisering van het gemeentelijk detail handelsbeleid te vragen. De uitgebrachte nota vormt hiertoe een belangrijke im puls. De gemeenteraad moet hier over nog een standpunt innemen. Het benodigde onderzoek voor deze nota is uitgevoerd door het bureau RBOl uit Middelburg. In hoofdlijnen kan uit de gehouden onderzoeken de conclusie getrok ken worden dat Middelburg als winkelstad nog altijd een belang rijke functie heeft voor zowel de eigen bevolking als voor geheel Walcheren. Zeker op het gebied van de voedings- en genotmiddelen is de binding aan Middelburg vrij groot. Het aanbod van super markten en overige levensmidde lenwinkels is in Middelburg in sterke mate geconcentreerd in het centrumgebied. Het winkelaan bod in de buurtcentra is daarente gen relatief klein. Het rapport concludeert dat met uitzondering van Dauwendaele en Klarenbeek de supermarkten in de wijken geen volwaardig alterna tief kunnen bieden voor het su permarktaanbod in het centrum. De winkels in de buurten kunnen dan ook slechts een beperkt deel van de bestedingen uit de buurt aan zich binden. Desondanks concludeert het adviesbueau dat de buurtwinkels gezien het kleine aanbod over het algemeen toch re delijk tot goed functioneren. Middelburg heeft m.n. een sterke positie als het gaat om het aanbod in de categorie "duurzame artike len" niet levensmiddelen). Het winkelaanbod functioneert ge middeld goed tot zeer goed en de consumenten zijn in het algemeen positief over het winkelen in Mid- burg". In dit kader wordt dan ook een groot aantal aanbevelingen gedaan zoals: uitbreiding van het winkelaan bod in de voedings- en genot middelenbranche van ca. 1.500 m\ waarbij m.n. wordt ge dacht aan versterking van het winkelaanbod in de buurten zodat deze beter kunnen con curreren met het supermarkt- historische omgeving waar door een terughoudende gevel invulling en winkelpresentatie wordt bepleit; het opstellen van een gezamen lijk promotieplan voor het to tale centrumgebied van Middelburg; aanbevelingen t.a.v. verbete ring van het parkeren en de be reikbaarheid. delburg. Op basis van de omzet- berekeningen zou in Middelburg uitbreiding kunnen plaatsvinden van zo'n 4.000 nr in de kledings- branche, 500 nT in de schoeisel branche en artikelen. 1.400 nr in overige Ondanks deze positieve geluiden over het winkelaanbod in de ge meente is er ook een aantal nega tieve aspecten te noemen. Met name de bereikbaarheid en het parkeren in het centrum worden in samenhang met verkeersveilig heid door zowel ondernemers als consumenten de belangrijkste aandachtspunten genoemd. In het rapport wordt dan ook geconclu deerd dat ondanks de sterke con currentiepositie van Middelburg het ook van groot belang is om met het oog op de steeds grotere concurrentie in de toekomst te werken aan het instandhouden van sterke punten en het verbete ren van zwakke punten. De aanbe velingen hebben met name betrekking op het kwalitatief ver beteren van het "product Middel aanbod in het centrumgebied; uitbreiding van het winkelaan bod in de overige artikelen- groep. Bij deze uitbreidingsmogelijkheid is re kening gehouden met de te vervvachten omzetgevolgen van de vernieuwingen en uitbrei dingen in het centrum van Vlissingen en de mogelijke reactie hierop door de consu ment. De uitbreiding van deze artikelengroep moet bij voor keur plaatsvinden in het cen trumgebied. Als mogelijke locatie wordt door hei advies bureau de Markt genoemd. Overige aanbevelingen in het rap port hebben betrekking op: - heroverwegen van de vormge ving voor het straatmeubilair; het ontwikkelen van een een duidige en heldere voetgan gersbewegwijzering in de gehele binnenstad; - bij de vormgeving van de ge vels rekening houden met de Daarnaast worden per win kelstraat gedetailleerde aanbeve lingen gedaan waarvoor naar de eindnota wordt verwezen. Dit is een greep uit de vele aanbevelin gen die in het rapport van RBOl worden bepleit. De gemeenteraad moet over dit rapport, dat onder de eindverant woording van het adviesbureau is opgesteld, nog een standpunt in nemen. Dit zal plaatsvinden tij dens de openbare raadsvergadering van 30 septem ber 1991. Vanaf 25 juni tot en met 30 augus tus kan een ieder zijn/haar reactie over de nota schriftelijk indienen bij de gemeente t.a.v. bureau Eco nomische Zaken. Het eindrapport kan worden op gevraagd bij bureau Economische Zaken of bureau Voorlichting van de gemeente. De diverse deelrap portages van de onderzoeken lig gen bij de genoemde bureaus ter inzage. Gescheiden afvalinzameling is onderwerp van agendapunt 5 (foto: J. \Walterbeek). Ten behoeve van de gescheiden in zameling van grof ijzer kan een te lefonisch afroepsysteem worden geïntroduceerd. Óp afroep kan het grof ijzer worden opgehaald met een apart voertuig. Dit kan een wagen van de gemeentelijke Reinigingsdienst zijn (vergelijk baar met de gemeentelijke koel kastenregeling), maar ook kan gedacht worden aan een particu lier, die de lijst met adressen krijgt overhandigd. Indien het grof ijzer door particulieren wordt ingeza meld zijn er geen kosten aan ver bonden. Wel zal ook hier een besparing van de stortingsrechtcn worden verkregen. De dienst Ge meentewerken zal de inzameling van grof ijzer nader bestuderen. Voorstellen Om aan bovengenoemde knel punten tegemoet te komen en de inzameling van de verschillende afvalfracties te optimaliseren en verder uit te breiden wordt voor gesteld: 1. vervanging van de daarvoor in aanmerking komende containers en uitbreiding van het aantal con tainers; 2. de glasinzameling uitbesteden; 3.het creëren van zogenaamde mini-milieuparkjes op een tiental locaties in Middelburg (bij win kelcentra en dorpskernen). Het betreft hier groepjes van drie hoek vorniige containers welke ge schikt zijn voor de inzameling van glas, blik en papier. 6. Uitbreiding en wijziging Ge meenschappelijke Regeling Vuil nisstortplaats Midden-Zeeland. 7. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Het betreft het perceel Leliëndaal- sedreef 9 voor de bouw van een nieuwe woning, een perceel tussen de Buitenruststraat en de Agaat in verband met een Arob-procedurc, het perceel Sir Winston Churchill- laan 12 voor de bouw van een car port, een perceel aan de Bosschaartsweg in verband met de bouw van een Bastionhotel. 8. Vaststelling voorbereidings besluit Kousteensedijk. Voorgesteld wordt een voorberei dingsbesluit vast te stellen voor het perceel aan de Kousteense dijk. Voor dit perceel wordt mo menteel met het rijk overlegd over de bouw van een nieuw belasting kantoor. In de plannen wordt de bouw van een (openbare) parkeer kelder onder dit kantoor be trokken. 9. Krediet voor opstellen uit gangspuntennota en structuur schets Vëerse Boort. In de structuurschets zijn onder meer de gebieden rondom de Veerseweg en ten oosten van Kla renbeek III als uitbreidingslocatie aangegeven. In het kader van de voorbereiding van de stedebouw- kundige opzet daarvan is het ge wenst, dat op korte termijn een begin wordt gemaakt met de opstelling van de beleidsuit gangspunten en een structuurvisie voor dit gebied. 10. Verlenen ontslag/aanstellen adjunct-directeur o.b.s. "De Een- dragtsburch" per 1 juni 1991. 11. Toepassing artikel 74 VV.B.O. inzake dakherstel "Prinsenhove- school" voor basisonderwijs. 12. Beschik baarstellen krediet vervanging noodlokalen c.a. door nieuwbouw in permanente vorm "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 13. Vaststellen exploitatie-opzet Bosschaartsweg. Door de komst van het Bastion Hotel is het nodig grond aan te kopen aan de Bosschaartsweg van Bureau Beheer Landbouw gronden. 14. Vaststelling 10e begrotingswij ziging 1991. 15. Krediet ten behoeve van aan schaf paspoortenmodule en - printer. 16. Krediet voor aanschaf module "variabele uittreksels" ten behoe ve van bet GBA-pakket. 17. Financiële afwikkclig 17 wo ningen Geeregebied. 18. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van subsidie recreatiebuslijnennet zomer 1991. Vorig jaar zijn diverse openbaar vervoersexperiinenten uitgevoerd voor toeristen in Zeeland. Voor beelden daarvan zijn de badlijn in West Zeeuws-V laan deren en de busverbinding Domburg- Oostkapelle. Uit de evaluatie van deze experimenten en uit nader onderzoek is naar voren gekomen dat er in ieder geval een vervolg moet komen, maar dan in een veel uitgebreidere opzet en voor de ge hele Zeeuwse kust. Carlier Tours Middelburg en de N.V. Streekver voer Zuid-West-Nederland hebben daarom gezamenlijk een voorstel uitgewerkt voor de opzet van een project Zeeuwse Recreatiebuslij nen in het zomerseizoen (juli en augustus) van 1991. Dit voorstel omvat de volgende onderdelen: - Zeelandboulevard expres; - een buslijnennet waarbij de belangrijkste dagattracties (o.a. stranden, Neeltjc Jans) en verblijfsaccommodaties tussen Port Zélandc/Brouwershaven en Knokke worden aangedaan; - zomerexpres Veere/Domburg; - marktdienst Middelburg; - marktdienst Zierikzee; - aansluitend busvervoer op de NS-strandexprcs. De marktdienst Middelburg houdt in het vervoer van toeristen vanuit kustplaatsen op Walcheren op marktdagen (donderdag) naar Middelburg. Het is de bedoeling, dat op donderdag via vijf routes in de ochtenduren tweemaal een rit richting Middelburg wordt uit gevoerd. De bussen rijden via een aantal campings naar het eind punt Middelburg. In de middagu ren worden dezelfde ritten in omgekeerde richting gereden. 19. Beheer Stadsschouwburg en Concertzalen Middelburg. In de raadsvergadering van 21 ja nuari 1991, werd besloten tot het oprichten van de Stichting Stads schouwburg en concertzalen Mid delburg. Deze stelt zich ten doel: a. het organiseren en het uitvoe ren van activiteiten ten behoe ve van de podiumkunst; b. het beheren en exploiteren van accommodaties, ten behoeve van de podiumkunst, het hou den van vergaderingen en con gressen en ten behoeve van overige activiteiten, al dan niet door derden georganiseerd. De nieuw opgerichte gemeentelij ke stichting wordt gehuisvest in de Stadsschouwburg. Door de ver huizing van het Theaterbureau "Uil in Zeeland" naar de Stads schouwburg ontstaat er een geïn tegreerde werkorganisatie. 20. Rondvraag. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is gewijzigd van: - de heer F. Schletterer voor een schadeherstelinrichting voor motorvoertuigen en inbouw van auto-elektronische apparatuur aan de Braakmanstraat 15-17 te Middelburg; - Steenhouwerij De Kuijper voor een steenhouwerij aan de Sint Barbaragang 6 te Middelburg; - de heer L.P. Visser voor een inrrichting voor machinale houtbe werking aan de Nieuwe Oostersestraat 30 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaart- en beroepsprocedu re kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 26 juni staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders hebben besloten de aanwijzing van een (persoonlijke) invaliden-parkeerplaats aan de Beenhouwers singel in te trekken en het parkeren te verbieden voor een aan de Kalverstraat aangeduid parkeervak, behalve voor de invalide waar voor de parkeerplaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerverbod voor de volgende plaatsen op te heffen en de betreffende beslui ten tot aanwijzing als (persoonlijke) invaliden-parkeerplaats in te trekken: Europalaan, voor het perceel Europalaan 6; Kousteensedijk, op het overdekte gedeelte van het parkeer terrein; Volderijstraat, het tweede parkeervak vanaf de Volderijlaagte. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1991 | | pagina 5