De veelzijdigheid van Juul Kortekaas Scouting Zeeland start meidenproject Artiesten van formaat in discotheek The Future Lentefeest in uitspanning De Bockenborgh Uit met Filmkijker Maroesja Speksnijder miss Happy Buccaneer Swingavond voor vrouwen in 't Pand in Middelburg Openbare muziekavond Middelburgs Muziekkorps Zilveren jubileum Zeeuws Jeugdorkest 6 JUNI T/M 12 JUNI IN MIDDEN ZEELAND DE KUNSTENAAR GESPROKEN Boerenkapel in Middelburg Peter Sijnke Woensdag 5 juni 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 VRIJDAG 7 JUNI Alhambra I Vlissingen, Not without my daughter' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Look who's talking too' 19 uur, 'Silen ce of the lambs' 2-1.30 uur. Grand theater Goes, 'Look who's talking too' 19 uur, 'Sleeping with the enemy' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Kindergar ten Cop' 19 uur, 'Awakenings' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hidden Agenda' 20 uur, 'The Grifters' 22.30 uur. ZATERDAG 8 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 14 en 21.30 uur, 'Mermaids' 19 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Look who's tal king too' 14 en 19 uur, 'Silence of the lambs' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Look who's tal king too' 19 uur, 'Sleeping with the enemy' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Kindergarten Cop' 14 en 19 uur, 'Awakenings' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hidden Agenda' 20 uur, 'The Grifters' 22.30 uur. ZONDAG 9 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Look who's talking too' 14 en 19 uur, 'Silence of the lambs' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Look who's talking too' 14 en 19 u., 'Sleeping with the enemy' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Kindergar ten Cop' 14 uur, 'Awakenings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hidden Agenda' 20.30 u. MAANDAG 10 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Silence of the lambs' 20 uur. Grand theater Goes, 'Sleeping with the enemy' 20 uur. Electro Middelburg, 'Awake nings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hidden Agenda' 20.30 u. DINSDAG 11 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Silence of the lambs' 20 uur. Grand theater Goes, 'Sleeping with the enemy' 20 uur. Elec tro Middelburg, 'Awakenings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Hidden Agenda' 20.30 u. WOENSDAG 12 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Look who's talking too' 14 uur, 'Silence of the lambs' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Look who's talking too' 14 uur, 'Slee ping with the enemy' 20 uur. Electro Middelburg, 'Awake nings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Grifters' 20.30 uur. DONDERDAG 13 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Not without my daughter' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dances* with wolves' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Predator 2' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Silence of the lambs' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Sleeping with the enemy' 20 uur. Electro Middelburg, 'Awake nings' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Grifters' 20.30 uur. ZATERDAG 8 JUNI Alhambra II Vlissingen, 'Duck- tales' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Oliver and Company' 14 u. ZONDAG 9 JUNI Alhambra II Vlissingen, 'Duck- tales' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Oliver and Company' 14 u. WOENSDAG 12 JUNI Alhambra II Vlissingen, 'Duck- tales' 14 uur. gouaches zeeuws tand vol vormen kleuren beschreven strukturen verdeeld eindeloze vlakken groenen blauwen gelen Op deze wijze geeft de Middel burgse kunstenares Juul Korte- kaas een poëtisch dubbel portret van haar recente werk en haar inspiratiebron daarbij: het Zeeuwse landschap. Juul Kortekaas (Beuningen 1950) woont sinds 1984 in Zeeland. "Ik kom uit een groot, katholiek gezin", vertelt Juul. "Mijn vader was tuinder, dus altijd bezig met de natuur. De natuur en ook de wat filosofi sche inslag van mijn vader heb ben mij als kunstenaar duidelijk beïnvloed". Ze wilde graag naar de kunstacademie, maar mocht niet van haar ouders. "Mijn oudere broers, die pro fessioneel in de kunst bezig zijn, waren mijn grote voor beeld. Uiteindelijk ben ik ge woon naar de academie ge gaan". Het werd de kunst academie in 's-Hertogenbosch waar Juul van 1968 tot 1973 studeerde. Zij studeerde af in plastische vormgeving, maar tevens in de grafische vakken. Aan de grafische afdeling kreeg ze ondermeer les van Kurt Löb. Haar leermeester en grote stimulator was de beeld houwer Marinus van Beek. "Jarenlang heb ik in steen ge houwen: Plastische vrouwenfi guren, maar dat bevredigde me op den duur niet meer". In de jaren zeventig volgde ze colleges tuin- en landschapsar chitectuur in Wageningen. "Ik wilde 'alles' het totaal van ont werpen, zowel binnen als bui ten, leren beheersen". Ze woonde toen in Bennekom en naast beeldend werk en studie schreef Juul Kortekaas in die periode kunstkritieken voor de "Edese Courant". "Dat vond ik erg leuk werk, ik heb er ook veel van geleerd". Overigens, schrijven doet ze nog: proza en Op initiatief van de Ceremo niemeesters, de evenemen tencommissie van de VVV Middelburg, verzorgt in de se rie streetparades de Boeren kapel uit Zoutelande zaterdag 8 juni van 14 tot 16 uur een optreden door het centrum van Middelburg. In het kader van het tienjarig bestaan wordt in uitspanning De Bockenborgh aan de Derdeweg 2 in Nieuw en St. Joosland op za terdag 8 juni een lentefeest ge houden. De evenementen bestaan uit een planten- en bloemenfeest waarbij tal van verenigingen aanwezig zullen zijn. Acte de presence ge ven de rozen-, de geranium- en pelargonium-, de fuchsia-, de bonsai-, de hosta- en succulenta- vereniging en ook een hortensia- en een orchideeënkwekerij, Groei en Bloei en hoveniersbedrijf Pou- welse. Vanaf 13 uur is er flamengo-muziek van La Chova en Kees Fortuin. Ook kan er ken nis worden gemaakt met zijde en miniatuurschilderen, de bijen cultuur, bier brouwen, wijn ma ken en vis roken. In alle Middelburgse horaca- bedrijven ligt voor de bezoe ker sinds enige tijd gratis de Filmkijker/Uitweek klaar, waarin wekelijks een over zicht van zaken wordt gege ven met betrekking tot de uitgaansmarkt. De Filmkij ker/Uitweek is een niet gesub sidieerde onafhankelijke meeneem-agenda met alle gegevens over theater, mu ziek en films en wordt uitge geven door de Middelburgse fotograaf Eduard Engel. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvlietweg 6). "Blij met een do de mus", aanwinsten tentoonstelling. Vlindert u mee?, minivlindertentoonstelling. Di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, za. 13.30-17.00 uur, zo. 10.00-17.00 uur, maandag gesloten. Rabobank. (Lants- heerstraat 1). Peter Consemulder, beeldhouwwerk in houten panelen. Tijdens openingstijden bank. VEERE Grote Kerk. Geschiedenis van de joden op Walcheren. Ten toonstelling. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlis- singen/Breskens. Op dubbeldeks veerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als va kantieland voor iedereen. Strand- hotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planetari um. Restaurant de Gevangento ren. (Boul. de Ruyter 1a) Tijdsbeelo 1e installatie van Peter Terhorst. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur, en 17 tot 21 uur, za. t/m zo. 17 tot 21 uur. (t/m 9 juni). Watertoren. (A58, in valsweg Vlissingen/Oost-Souburg). Het Klimaat, hedendaagse kunst. Wo. t/m za. van 12 tot 17 uur. (t/m 9 juni). Stedelijk Museum. (Bella mypark 21). Kapers op de kunst, tentoonstelling over kaapvaart en piraterij in Nederland 1500-1800. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage lijks geopend. Het Middelburgs Muziekkorps geeft vrijdag 7 juni om 19.30 uur in het Zuiderbaken in Middelburg- Zuid haar jaarlijkse openbare mu ziekavond. Tijdens deze avond zullen de blokfluitgroepen en de jongste leerlingen laten horen wat ze bin nen korte tijd op muzikaal gebied hebben bereikt. Het Jeugdorkest geeft tevens een demonstratie van wat er op iets langere termijn van een muzikale hobby kan wor den gemaakt. Bestuur en dirigent tenslotte geven voorlichting over de mogelijkheden die er zijn voor het volgen van een opleiding en plaatsing in het orkest. gedichten. Ze wil daar -nog- niet mee naar buiten treden, "want iedereen schrijft tegen woordig en bovendien wil ik mijn schrijfstijl eerst verder per fectioneren". Zeven jaar geleden kwam Juul min of meer toevallig in Middel burg terecht. "Juist in Zeeland ging ik weer met de natuur aan de slag. Ik ben hier weer uitge komen bij het werk waar ik ooit mee begon: planten, bomen, bloemen. Nu pas begin ik ook echt 'grip' op mijn beleving van het landschap te krijgen, nu pas kan ik dat helemaal ver werken. Het ritme, de herha ling, die ik vooral in het Zeeuwse landschap terugvind, geven me een vorm". Juul Kortekaas maakt zeer di vers werk: kleine op sieraden gelijkende bronzen, beeld houwwerken in steen, grote en kleine ijzeren bloem- en plante- vormen (vooral haar "tulpen- blokken" zijn fraai), objecten in lood, zoals een groot ensemble dat tesamen een "altaar" vormt, grafiek en gouaches (als een recente landschappe lijke serie, waar de impressie Scouting Zeeland geeft de ko mende weken inhoud aan een meidenproject dat de benaming MIS (Meisjes In Scouting) heeft gekregen. De aanleiding voor dit project zijn de signalen dat meis jes in de leeftijd van 12 tot 14 jaar vrij gemakkelijk Scouting verlaten. De werkgroep MIS wil op een creatieve manier zoeken naar oplossingen voor dit probleem. Het project bestaat uit drie delen. Als eerste wordt er een schrifte lijke enquête gehouden onder de meisjesleden van Scouting Zee land in de leeftijdscategorie van 11 tot 18 jaar. Er zal hen ge vraagd worden wat ze wel en niet leuk vinden in de vereniging. Als uitvloeisel van deze enquête zal een gewestelijk meidenweek end worden gehouden op basis van de wensen en verwachtin gen van de deelnemers zoals ze die hebben aangegeven in de en quête. Het laatste deel omvat het uitgeven van een MIS-handboek voor de leiding. Voor het district Walcheren gaat het project van start met een bijeenkomst op maandag 17 juni om 20 uur in het clubgebouw van de Kazan de Wolfgroep aan het Meiveldpad 9 in Middelburg. Culturele Raad - De Zeeuwse Culturele Raad vergadert donder dag 6 juni om 14 uur in het kan toor van de Stichting Zeeland, Dam 31 in Middelburg. GOES Galerie Nona Schmit Expositie schilderijen en andere werken. Ge- hele jaar: Za. 14.00-17.00 uur. Lunchcafe. Expositie bewoners Huize Den Berg. Di. - za. van 9 tot 18 uur. (hele maand juni). Molen plein Goes. Trechter 5, konfrontatie tussen vijf beeldende visies van Jo- han Adriaanse, Wim Bakker, Dave Meijer, Ronald van Dokkum en Ine- ke Otte. (v.a. 8 juni). MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin De lano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Ram- schip De Schorpioen. (Loskade t.o. station). Mevr. Jenny Buikhuizen, aquarellen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Kunsthandel De Witte Swaen-t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geo pend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak ge opend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteensedijk 7). Boekmerken, tentoonstelling. Tij dens openingstijden Bibliotheek. Zeeuwse Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). 2e verdieping: W. Spong, foto's, Vlissingen rond 1960. Tijdens openingstijden. Ba lans 17. (Balans 17). Peter Terhorst, tentoonstelling. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. (vanaf 8 juni). Zeeuws Museum. (Abdij 3). Koninklijke vertrek ken/mammoetzaal: Aanwinsten 1989/1990, hedendaagse kunst, (t/m 9 juni). Balanszalen: Ligfietsen, (vanaf 7 juni). Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Stichting Beeldende kunst. (Kuiperspoort 22) Marina Binkhuy- sen. tentoonstelling "Reisbeeld", olieverfschetsen. "Lam de Wolf", (wand-)objekten van textiel. Di. t/m za. van 13. tot 17 uur. Vleeshal. (Markt). L.A. Adriaans, tentoonstel ling. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. (v.a. 9 juni). Multi Colour, weefatelier en expo sitieruimte. (Torenweg 4a). Staal en licht, siersmeedwerk van L. Mei- jers, staal en afdruk, etsen van Jan van den Broeke. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. N.V. Delta Nutsbedrij ven. (galerie Poelendaelesingel 10). Jacht in pastel, Hans de Brouwer, pasteltekeningen. Tijdens kantoo ruren. Galerie B. Witte. (Vlasmarkt 11). Adria Geelen, objecten, schil derijen en tekeningen. Di. t/m za. van 10.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur. Rabobank. (Lan ge Geere 3). Mevr. Gera Dauvillier, olieverfschilderijen. Openingstijden bank. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71). Cor de Wolff, exclusieve particuliere verzameling van prach tige gravures. Do. t/m za. van 13 tot 17 uur en op afspraak. NEELTJE JANS Delta Expo. Zeespiegelrijzing, een bedreiging, wisseltentoonstelling. Koffieshop van Delta Expo: Foto graaf Wim Koets, overzicht van tien jaar vrije fotografie. Dagelijks geo pend van 10 tot 17 uur. DONDERDAG 6 JUNI Groove-Cafe met dj, Jongeren centrum De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 20 uur. VRIJDAG 7 JUNI Red Noise, opreden op de vrou wenavond in 't Pand, Kerksteeg 5, Middelburg, 21 uur. Lois Lane, Cosmo, Voltaweg 3, Vlissingen, 23 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. ZATERDAG 8 JUNI Muziekdag Veere's Genoegen, optreden big band. Oranjeplein, Veere, 20 uur. Nuke-Party, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 21 uur. Het Zeeuws Jeugdorkest, jubileum-concert. Concertzaal, Middelburg, 20 uur. Zangavond 'Zingen in Middel burg', Nieuwe Kerk, Middelburg, 19.30 uur. Vrijbuiterfestival, popconcert in het centrum van Goes, m.m.v. o.a. 'Gin on the Rocks', Jan Blok- band, Sjolmord, Bocht van Gui nea, Goes, 12 uur. Zomer-dansant m.m.v. dansor- kest Scooby, 'de Schuur', Middel burgsestraat 113, Oost-Souburg, 20 uur. ZONDAG 9 JUNI Manhuistuinconcert De Echo uit Wilhelminadorp, Manhuistuin, Goes, 12 uur. DINSDAG 11 JUNI Carillonbespeling door stads- beiaardier Sjoerd Tamminga, To ren Grote Kerk, Goes, 13.30 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 11 uur. WOENSDAG 12 JUNI Poppentheater Sim Bolus, voorstelling 'Ei, ei, dit ben jij'. Ambachtcentrum, Goes, 14.30 uur. Het Zeeuws Jeugdorkest viert zaterdag 8 juni zijn zilveren jubi leum. Dat zal gebeuren met een reünie van oud-leden en met een jubileumconcert, om 20 uur, in de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal. Het orkest werd in 1966 opge richt op initiatief van de toenmali ge directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Bergman en van de afdeling Zeeland van Jeugd en Muziek. Het orkest is een symfonieorkest en telt ruim veertig leden uit de hele provincie Zeeland. Tijdens het jubileum concert zal ook worden gespeeld door een gelegenheidsorkest, be staande uit oud-leden van het orkest. aan het begin van dit artikel aan refereert). Aronskelken, tulpen en zwanen spelen een belangrijke rol in haar werk. Speciaal voor KRO's M/V-Magazine ontwierp zij een zeefdruk met een zwaan, onder de titel "Vér gaan, die als M/V-prijs 1990 (een prijs op het gebied van emancipatie) werd uitgereikt. Het logo voor RIAGG Zeeland is eveneens van haar hand. Sa men met een binnenhuisarchi- tecte dacht Juul vanuit dit logo door en zo kwam een functio nele vormgeving voor alle Zeeuwse RIAGG kantoren tot stand: van bekers tot kapstok ken een duidelijke kleurstelling en een duidelijke vorm. Zij wil de ordening, herkenning, her haling en verstilling in die gebouwen bereiken en is daar duidelijk in geslaagd. Dat de veelzijdige beeldend kunstena res Juul Kortekaas telkens op zoek gaat naar nieuwe uitda gingen bewijst haar laatste op dracht: drie monumentale zuilen voor de Landbouwuni versiteit Wageningen. Sinds enkele maanden heeft dis cotheek The Future in Biggekerke haar deuren geopend voor het publiek. Op zich niet zo bijzonder ware het niet dat de doelgroep van deze uitgaansgelegenheid gezocht moet worden in de leef tijdsgroep van 20 tot 35 jaar. Voor het komende seizoen heeft de manager van The Future, Rico Willemse, een aantal artiesten van formaat weten te con tracteren. „Wij gaan er van uit dat de mini male leeftijdsgrens van de bezoe kers niet veel lager moet liggen omdat we onze muziek richten op het publiek dat nog voor de gezelligheid uitgaat en goede muziek weet te waarderen", licht Rico toe. Hij geeft aan dat de mu ziekstijl, die nu erg in trek is, de hip-hop en de swingbeat is: „De helft daarvan mag van mij de vuilnisbak in, maar er zit natuur lijk ook goed materiaal tussen en dat willen we graag aan het pu bliek voorschotelen. Zaterdag 15 juni staat in The Fu ture de bekende groep New Jack Style op het programma: één van de in populariteit snelstgroeiende groepen in Euro pa; met het nummer Special Girl zijn ze in één week tijd meer dan zestig plaatsen gestegen in de nationale top-100. Zaterdag 6 juli is in The Future een optreden van B.B. Queen waarbij snelheid en combinatie tussen house en soul perfect is. Deze zangeres scoorde onder an dere met de hits Blues House en Soul Train. Vanuit Middelburg, Souburg, Vlissingen en omgeving verzorgt de bedrijfsleiding van The Future op die avonden een eigen bus dienst. De heenreis is daarbij gra tis terwijl voor de retourrit een kleine vergoeding moet worden betaald. Voor alle inlichtingen kan men terecht op het telefoonnum mer 01185-2610. Maroesja Speksnijder uit Vrouwenpolder werd donderdag 30 mei gekozen tot miss Happy Buccaneer in het gelijknamige horeca-etab/issement in Vlissingen. De jury plaatste Caroiien Nootenbaard uit Arnemuiden op de tweede plaats en a/s derde eindigde Diana Marijs uit Vlissingen. In 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg wordt vrijdag 7 juni vanaf 21 uur een swingavond voor vrouwen gehouden met medewerking van de Amsterdamse Vrouwenband Red Noise. New Jack Style.

de Faam | 1991 | | pagina 7