26e Sportuitwisseling tussen Middelburg en Folkestone Het mondiaal beleid van de gemeente in Hinderwet Bouwplannen Voorbereidingsbesluiten, mondiaal beleid, Abdijtoren, zwembad Klachten Commissies *W- m Boekje Dauwendaele Gemeenteraad buigt zichover notitie §fc GEMEENTE MIDDELBURG WeekM Ontwikkelingssamenwer king Vrede en veiligheid Mensenrechten Mondiaal milieu EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 22 mei 1991 DE FAAM 5 tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert De Inspectie Gezondheidsbe scherming - Keuringsdienst van Waren opende per januari 1991 een telefonische klachtenlijn. Consumenten kunnen nu gratis met hun klachten terecht bij de 13 Keuringsdiensten van Waren in Nederland. Daarbij gaat het om klachten op hel terrein van eet- en drinkwaren, huishoudelijke arti kelen, vrije tijds- en sportartike len, speelgoed, cosmetica, etc. waarbij men via het nummer 06 - 0488 de Inspectie Gezondheidsbescherming- Keuringsdienst van Waren kan in schakelen. Volgende week worden de volgen- 'de commissievergaderingen ge houden. Bestuurscommissie Welzijn, 22 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. I. Bijleveld (tel: 75560). p Com m issie Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, 22 mei om 19.30 uur. Secr tel: 75422. Commissie Volksgezondheid, 23 mei om 16.15 uur. ■Secr. dhr. M.C. West veer (tel: 75565). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 30 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J. Groenenberg (tel: 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreek recht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Op vrijdag 24 mei a.s. zal het boek werkje "De Geschiedenis van Dauwendaele" van de hand van de heer ing. J.A. van de Putte door het bestuur van de "Heem kundige Kring Walcheren" wor den gepresenteerd in het stadhuis. De schrijver, zal na een inleiding het boekwerkje aanbieden aan de heer mr. J.A.R.M. Douwes, wet houder van de gemeente Mid delburg. "De Geschiedenis van Dauwen daele" vertelt de geschiedenis van de buitenplaatsen en boerderijen die in het verleden gevestigd wa ren op het grondgebied van de te genwoordige wijk Dauwendaele of in de directe omgeving hiervan. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 2 7 mei tot en met 2 juni 1991 maandag twee ballen gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag boerenkoolstamppot met worst woensdag gesneden rundvlees, andijvie, aardappelen donderdag kabeljauw, fantasiesaus, wor telen, puree vrijdag kalfssaucijsje, bieten, aard appelen zaterdag nasi goreng speciaal met saté zondag wat de pot schaft Op maandag 27 mei 1991 om 14.00 uur begint de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. IJ kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te vo- De sport uitwisseling is een belangrijke bijdrage aan de band met zusterstad Folkestone. Van 24 tot 28 mei zal in de gemeente Middelburg de 26e sportuitwisse ling plaatsvinden tussen de zustersteden Middelburg en Folkestone. Onder auspiciën van het organiserende Uitwisselingscomité Middel burg zullen er op verschillende locaties diverse activiteiten plaatsvinden in het kader van de sportuitwisseling. De deelnemende afvaardigingen van zowel Middelburg als Folkestone bestrijken de volgende onderde len: badminton, kleiduiven schieten, pipes en drums, roeien, scouting, zwemmen en zwemmend redden. De eerste sportuitwisseling tussen Middelburg en Folkestone vond plaats in 1951 te Folkstone. En nu, 40 jaar later vindt dan de 26e editie plaats van dit evenement, dat door al die jaren heen gezorgd heeft voor vriendschap tussen Engelse- en Nederlandse deelnemers; vriendschap die in sommige gevallen ook al 40 jaar duurt. De Engelse deelnemers worden, zoals dat gebruikelijk is bij deze sport uitwisseling, ondergebracht bij gastgezinnen zodat ze op die manier op een goede manier kennis kunnen maken met het dagelijks leven in Mid delburg. Op vrijdag 24 mei zullen de Engelse gasten om 20.00 uur in de Burger zaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van de gemeente Mid delburg worden ontvangen. Het gezelschap zal welkom worden geheten door de burgemeester van Middelburg de heer mr. C.G.J. Rutten. ren contact opnemen met de bo dekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij bureau Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 18 maart 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vervullen vacature directie openbare basisschool "De Burch". 4. Vaststelling voorbereidings- besluit Klein Vlaanderen en Punt 5. Op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad verklaren dat een bestemmingsplan, of een herziening daarvan wordt voorbe reid. Een dergelijk voorberei- dingsbesluit, dat een werkingsduur heeft van een jaar, strekt tot bescherming van bestemmingsplannen in voorbe reiding en biedt tevens de moge lijkheid medewerking te verlenen aan plannen, die niet met het nieuwe plan in strijd zijn. De Woningbouwvereniging Mid delburg is voornemens voor de verbetering van de huisvestingsfa ciliteiten t.b.v. ouderen bij het wo ningcomplex Volderij laagte een lift te installeren en een overkapte loopbrug te maken over de Volde- rijstraat. Bij het pand Punt 5 betreft het een overschrijding van de achter gevelrooilijn door de aanleg van een tweede badkamer. 5. Vaststelling voorbereidings- besluit Seisweg 152. Het gaat hier om de bouw van een garage/berging. 6. Aanvullende gemeente-garantie ten behoeve van de Stichting "Centraal Wonen Zeeland". 7. Aanpassing concept-statuten B.V. Monumentenbeheer Mid delburg.^) 8. Meerjarenprogramma Restau ratie Monumenten 1992 - 1997.(1) 9. 59e Wijziging AAR en 19e wij ziging Uitkcringsverordening. 10. Verlenging WWV-vervangende maatregel. 11. Ontwerp-begroting Overlegor gaan Stichting Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland voor het jaar 1992 en rekening 1990. 12. Plan van scholen basisonder wijs voor de periode 1 augustus 1992 tot 1 augustus 1995. Het college dient jaarlijks vóór 1 juli een voorstel te doen omtrent het al dan niet opnemen van openbare basisscholen in het zgn. plan van scholen. Dit plan van scholen, dat zowel geldt voor het openbaar als voor het bijzonder basisonderwijs, moet jaarlijks vóór 1 oktober door de raad wor den vastgesteld en bestrijkt een periode van 3 achtereenvolgende schooljaren. Voor het bijzonder onderwijs moet door of namens het betref fende bevoegd gezag jaarlijks vóór 1 april van het jaar waarin het plan wordt vastgesteld, een verzoek aan de raad worden gericht. Voor het openbaar onderwijs is er geen aanleiding te veronderstellen dat uitbreiding van het aantal openbare basisscholen in deze ge meente noodzakelijk is in de hier voor genoemde periode. Van de besturen van de bijzondere scho len hebben wij geen verzoek ont vangen om in voornoemde periode een basisschool te stichten. 1. Aan de hand van het meerja renprogramma reserveert de mi nister van WVC een budget voor de te verwachten restauraties. Voorgesteld wordt een dergelijk programma samen te stellen. 2. De raad heeft op 18 maart 1991 besloten tot oprichting van de B.V. Monumentenbeheer Middelburg. Recentelijk is kennisgenomen van het op 1 januari 1991 in werking getreden Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie Monumenten (B.R.R.M.), waarin de voorwaar den voor erkenning als monumen ten - b.v. - en derhalve aanspraak op een hoger subsidiepercentage - zijn opgenomen. Deze voorwaar den gaan verder dan die vermeld in de inmiddels vervallen tijdelijke Regeling Rijkssteun Monumen ten, waarop de Concept-statuten van de B.V. Monumentenbeheer Middelburg zijn gebaseerd. 13. Renovatie beplanting o.b.s. "De Eendragtsburch" De directeur van de openbare ba sisschool "De Eendragtsburch" heeft medio juni 1990 verzocht de beplanting rondom genoemde ba sisschool op orde te brengen. Uit informatie is gebleken dat het on derhoud aan de beplanting van genoemde basisschool de afgelo pen 5 jaar minimaal is geweest. Dit is ook mede het gevolg van het feit dat de Londo-vergoedingen voor tuinonderhoud is gebaseerd op genormeerde tuinoppervlak- ten. De tuinoppervlakle rondom "De Eendragtsburch" over schrijdt de genormeerde tuinop pervlakle. De afgelopen jaren is de beplan ting (bomen en struiken) rondom de school (vooral aan de zijde van de Dauwendaelselaan) zeer sterk verwilderd c.q. dichtgegroeid, met alle gevolgen van dien voor de lichtinval in de groepslokalen en de beeldvorming van de school- omgeving. Ook het dicht laten groeien van het voetpad plm. 7 jaar geleden, dat langs de school was gesitueerd, heeft de verwilde ring bevorderd. Het wordt noodzakelijk geacht dat in de situatie rondom de groenvoorziening bij deze basis school verbetering wordt ge bracht. 14. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake vervanging meubilair "Willem Teellinekschool" en ver vanging vloerbedekking "Her man Faukeliusschool". 15. Toepassing artikel 78 ISOVSO inzake uitbreiding le inrichting (6e groep v.s.o.) "Korczak- school". 16. Notitie Mondiaal beleid. Voorgesteld wordt in te stemmen met deze notitie. Over de inhoud van de notitie kunt u elders op de ze pagina meer lezen. 17. Aanvullend subsidie Stichting Zeeuws Museum 1991. 18. Jaarrekening 1990 van de Zeeuwse Muziekschool. 19. Begroting 1992 Zeeuwse Mu ziekschool. 20. Verlichting Abdijtoren. Vorig jaar is een voorstel gedaan voor het herstel van de verlich tingsinstallaties van het Stadhuis en de Kloveniersdoelen. Vanuit de raad is vernomen dat de wens leeft om ook de Abdijtoren weer te gaan verlichten. Door de lange periode waarin de apparatuur niet is gebruikt en de slechte onder- houdstoestand dient, voordat weer tot verlichting van de Abdij toren kan worden overgegaan, eerst de installatie te worden hersteld. 21. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van tijdelijke huisvesting in het kader van de reorganisatie. 22. Beschikbaarstellen van een krediet ad 32.943,ten behoeve van een second opinion onder zoek inzake een nieuw zwembad. Om te voorkomen dat grote be dragen besteed moeten worden in een verouderde accommodatie, is bij Gedeputeerde Staten van Zee land ontheffing gevraagd van de verplichtingen van de Wet Hygië ne en Veiligheid Zwembaden. De ze ontheffing is verleend tot april 1991. In de begeleidende brief ver zochten de Gedeputeerde Staten Het besef, dat het gemeentebestuur naast de nationale regering een ei gen verantwoordelijkheid heeft ten opzichte van de urgente vraagstuk ken van ontwikkelingssamenwerking, vrede- en veiligheid, mensenrechten (w.o. anti-apartheid) en de mondiale milieuvernietiging is in de afgelopen jaren snel toegenomen. Vanuit het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid (PGV) is de werkgroep "Klaver vier" ingesteld. Vertegenwoordigers uit 17 gemeenten, waaron der Middelburg hebben in het rapport getiteld: "Als deel van het ge heel" een aanzet gegeven voor een samenhangend gemeentelijk beleid inzake mondiale vraagstukken. In het beleidsprogramma 1990-1994 heeft de raad zich reeds uitgespro ken voor een gemeentelijk beleid waarin nadrukkelijk aandacht dient te worden geschonken aan evengenoemde mondiale vraagstukken. De gemeenteraad behandelt op 27 mei 1991 een notitie over mondiaal beleid. Met de notitie, die is gebaseerd op het rapport "Als deel van het geheel" wordt beoogd de basis te leggen voor een samenhangend Mid delburgs beleid aangaande de vier te onderscheiden wereldproblemen. Van elk van deze vraagstukken volgen hieronder de uitgangspunten voor het huidige en toekomstige beleid. - Uitgangspunt voor het beleid t.a.v. ontwikkelingssamenwerking is en blijft de bevordering van de bewustwording middels de (finan ciële) ondersteuning van een con creet project. - De keuze van een concreet pro ject zal van de volgende criteria afhankelijk worden gesteld: - gericht op de armste bevolkings groepen); - gericht op de verbetering van de eigen mogelijkheden en le vensstandaard; - financiering dient te zijn gega randeerd; - herkenbaarheid voor Middel burgse bevolking. - De ondersteuning van een con creet project vindt zo mogelijk plaats door de gemeente Middel burg en de zustersteden Folkesto ne, Glogow, Nagasaki en Vilvoorde. - Bij de invulling en de uitvoering van het beleid en de projectkeuze, dient nadrukkelijk rekening ge houden te worden met de samen hang met de vraagstukken van vrede- en veiligheid, menscnrcch- - Jaarlijks wordt een verslag op gesteld van de activiteiten op het gebied van de ontwikkelingssa menwerking. ten en het mondiaal milieu behoud. - Er dienen goede betrekkingen te worden onderhouden met die groepen en organisaties die zich m.b.t. ontwikkelingssamenwer king richten op de Middelburgse bevolking. Een bijzondere plaats komt in dit verband toe aan het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking (COS) Zeeland. - Bij de inkoop van goederen ten dienste van het gemeentelijk ap paraat, b.v. bureau benodigdhe den, kantoormaterialen, koffie, dient rekening gehouden te wor den met het door de gemeente voorgestane beleid t.a.v. ontwikke lingssamenwerking. - De uitwisseling van informatie, de afstemming en coördinatie be treffende de ontwikkelingssamen werking met de gemeente Vlissingen. - Het gemeentelijk beleid dient zich (primair) te richten op de be vordering van de bewustwording aangaande de vraagstukken van vrede- en veiligheid en de interde pendenties met ontwikkelingssa menwerking, mensenrechten en het mondiaal milieu via onder meer: - voorlichting; - educatie (vredesonderwijs); - tentoonstellingen, symposia e.d.; - de relaties met de zustersteden in het bijzonder Glogow en Na gasaki. - Er dient een nauwe relatie te worden onderhouden met al die groepen en organisaties die zich in Middelburg bezighouden met de problematiek van vrede- en vei ligheid. - Het volgen en waar nodig inspe len op (inier)nationale ontwikke lingen. - Het onderhouden van contacten met andere gemeenten via het PGV resp. de VNG. Het lidmaat schap van het PGV wordt voor een periode van drie jaar verlengd. - Het onderhouden van contacten met (inter)nationale, provinciale en regionale organisaties. - Het gemeentelijk beleid dient zich meer in het bijzonder te con centreren op de invulling van de jumelage met Glogow. - De uitwisseling van informatie, de afstemming en coördinatie be treffende activiteiten in het kader van het gemeentelijk vredesbeleid met de gemeente Vlissingen. - Discriminatie en andere inbreu ken op de rechten van de mens en individuele vrijheden worden niet getolereerd. - Via het onderwijs wordt gewezen op de gevaren van discriminatie en racisme. - Primair is het gemeentelijk be leid gericht op de bevordering van de bewustwording van de bevol king middels eigen acticiteiten en/of de ondersteuning van het particulier initiatief. - Het lidmaatschap van LOTA wordt gecontinueerd. Afhankelijk van de uitkomsten van de evalua tierapportage zal nadere besluit vorming dienen plaats te vinden. - De ontwikkelingen betreffende de "civics", de democratische structuren in Zuid-Afrika zullen op de voet worden gevolgd. - De uitwisseling van informatie, de afstemming en coördinatie be treffende de uitvoering van het anti-apartheidsbeleid met de ge meente Vlissingen. - In de nota "gebruik tropisch hardhout" worden voor de ge meente de meerdere maatregelen opgesomd die zijn gericht op het beperken van het gebruik van tro pisch hardhout binnen de ge meente. - De bevordering van de bewust wording van de eigen bevolking m.b.t. de aantasting van het mon diaal milieu via: - voorlichting; - educatie (onderwijs); - tentoonstelling e.d.; - het aansluiten bij landelijke ac ties, zoals de NOV!B-actie "Kap pen met kappen". - Het onderhouden van contacten met en het ondersteunen van het particulier initiatief. - Het betrekken van de zusterste den bij de gemeentelijke activitei ten; meer in het bijzonder dient hierbij te worden gedacht aan Na gasaki vanwege het aandeel van Japan in de ontbossing. - De uitwisseling van informatie, de afstemming en coördinatie be treffende de uitvoering van het mondiaal milieu-beleid met de ge meente Vlissingen. ft f' Nl&Sl&fflÈSêïÊË&IÊÊÊS&r %SSïïëBÊ "WÊÊUS/SÊ wmwrnrn j ar piggggijji i '>%v. ■I LpJïi ■mf Wm:-wc~ "iw' I Voorgesteld wordt naar de eventuele bouw van een nieuw zwem bad een "second opinion" - onderzoek te laten doen (agendapunt 22) een concreet tijdstip aan te geven waarop de huidige accommodatie zal worden aangepast danwel nieuwbouw zal worden gepleegd, gelet op de vraag om een mogelij ke ontheffing voor langere termijn. In de discussienota Zwembad- voorziening Middelburg is aan de hand van de laatste gegevens het cijfermateriaal uit de zwembad nota geactualiseerd en, waar no dig, bijgesteld. Naar aanleiding van deze nota is besloten een terzake deskundig bureau in te schakelen om de (foto: J. Sinke) ambtelijke rapportage te toetsen (second opinion) alsmede oiii een bijdrage te laten leveren in de plan ontwikkeling. 23. Rondvraag. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van Loontjes Automaten B.V. voor een amusements hal aan het Plein 1940 nummers 17-23 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar(-en beroepslprocedure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 22 mei 1991 staat de officiële kennisgeving. Van 24 mei tot 7 juni 1991 liggen op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie de volgende bouwplannen ter inzage: Michaëlsdreef 17 Dit bouwplan heeft betrekking op de bouw van een tuinhuisje. Hiervoor dient met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te worden verleend van het bestemmingsplan Breeweg. Punt 5 Dit bouwplan heeft betrekking op het uitbreiden van het pand. Voor de uitvoering van dit bouwplan dient een monumentenver gunning en een bouwvergunning te worden verleend. Voor de bouwvergunning zal toepassing dienen te worden gegeven aan de vrijstellingsbepaling voor het overschrijden van de achtergevel rooilijn. Gedurende bovenvermelde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330LA Mid delburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5