lil Vergoeding voor oudere werkenden die alleen wonen Oefening rampen bestrijding Waarschuwing! Bouwplannen Vergunning Ophalen huisvuil Kantoren gesloten Commissies Wieler wedstrijd Cliënten raad Rally Parijs- Den Haag BEWONERS VAN DAUWENDAELE WORDEN UITGENODIGD Renovatie gereed "De Nederlanden Nu CONFERENTIE IN STADHUIS GEMEENTE MIDDELBURG Tafeltje Dekje EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 8 mei 1991 DE FAAM 5 Door het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op donderdag 9 mei, Hemelvaartsdag, wordt geen huisvuil opgehaald. Dit betekent, dat op vrijdag een "dubbele" dag wordt gereden: huisvuil wordt opgehaald van de donderdag- én de vrijdagwijken. Op deze vrijdag wordt door de Reinigingsdienst extra lang gewerkt, van 7.00 tot 19.00 uur. Wilt u uw medewerking verlenen en het huisvuil niet eerder en niet later dan om 7.00 uur buiten zetten? Op donderdag 9 mei (Hemel vaartsdag) en ook op vrijdag 10 mei zijn alle gemeentelijke kanto ren gesloten. Volgende week worden de volgen de commissievergaderingen ge houden. Commissie Onderwijs, 13 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. H. Groesser (tel: 75483). Commissie Gemeentewerken, 13 mei om 19.30 uur. Secr. dhr. R Meeusen (tel: 75425). Commissie Financiën, 14 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Braam (tel: 75533). Commissie Openbare Orde en Veiligheid, 15 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (tel: 75430). Commissie Economische Zaken, 15 mei om 19.30 uur. Secr. mw. E. Klooster (tel: 75449). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de com m issiesecretaris. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 13 mei tot en met 18 mei 1991 maandag gesneden rundvlees, spruit jes en aardappelen dinsdag twee ballen gehakt, erw ten/wortelen en puree woensdag kuikenborstfilet, appeltjes en aardappelen donderdag rundgehakt, witlof en aard appelen vrijdag rundlapje, gesneden boontjes en aardappelen zaterdag gebakken vis, groentemix ti- rolliene en aardappelen Op vrijdag 10 mei worden de Zeeuwse kampioenschappen tijd rijden gereden. Deze wieler wedstrijd doet ook Middelburg aan. Tussen 17.00 en 20.00 uur kunnen daardoor in de gemeente Middel burg de Binnendijk, Boomdijk, Stelledijk en Koedijk tijdelijk gestremd zijn. De Cliëntenraad van de Gemeen telijke Sociale Dienst houdt een bijeenkomst op dinsdag 14 mei om 19.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek. Op deze bijeenkomst, waarvoor onder anderen alle uit keringsgerechtigden van de ge meente Middelburg zijn uitgenodigd, wil de Cliëntenraad zich presenteren en nieuwe leden installeren. De heer Raf Janssen houdt een inleiding met als thema "Rechts inhalen of links uitwij ken/met sociale politiek toekomst banen". De avond sluit met een forumdiscussie. Op vrijdag 10 mei zulten de deel nemers aan dé rally Parijs-'s- Gravenhage om 11.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van de Ge meente Middelburg worden ont vangen. Het gezelschap zat welkom worden geheten door de burgemeester van Middelburg de heer mr. C.G.J. Rutten. Onder auspiciën van de "Alliance Frangaise" sectie 's-Gravenhage vindt de rally Parijs-'s-Gravenhage plaats, die door tussenkomst van de "Alliance Frangaise" sectie Walcheren de Gemeente Middel burg aandoet. Aan de rally wordt deelgenomen door een dertigtal klassieke Franse auto's van de merken "Delage en "Delahaye" die dateren uit de periode 1920-1935. Tevens zullen bestuur ders en inzittenden van de auto mobielen gekleed gaan naar de mode van die tijd. Van 11.00 uur tot 12.00 uur zullen de klassieke Franse auto's ter be zichtiging staan opgesteld op de gele steentjes voor het stadhuis van de Gemeente Middelburg. Bijeenkomst Sociale Vernieuwing Sociale Vernieuwing. Er is veel over gesproken, maar wat houdt het in? Stel u voor: een weegschaal, die uur na uur, dag na dag gebruikt wordt. Het is dan nodig om regelmatig na te meten of een kilo wel een kilo is, om de weegschaal te "ijken". Met de activiteiten in het kader van de Sociale Vernieuwing wil de overheid ook ijken. Wil men weten of in de afgelopen jaren gegroeide zorg nog steeds klopt met de behoefte die de mensen voelen. Het zuiverste werkt zo'n meting als men helemaal "aan de basis" be gint, bij de mensen zelf. Daarom gaat de gemeente Middelburg "de wijk in". Vorig jaar in de Magistraatwijk/Reijershove, nu Dauwendae- le, volgen nog de Stromenwijk en Nieuw Middelburg. Bijeenkomst In iedere brievenbus in Dauwendaele ligt een dezer dagen een uitnodi ging om een bijeenkomst bij te wonen. Om met de verantwoordelijk wethouder en ambtenaren varfgedachten te wisselen over de wijk. Over problemen en positieve zaken. Over bu renhulp en plantsoenen. Over de onderwerpen die de wijkbewoners zelf aandragen en eventuele voorstellen. De tekst van de brief gericht aan alle inwoners van Dauwendaele spreekt voor zich. Graag nodigen burgemeester en wethouders van Middelburg u uit voor een bijeenkomst op 13 mei 1991 in de grote zaal van het Ont moetingscentrum Dauwendaele om 20.00 uur. Deze bijeenkomst vindt plaats in het kader van de Sociale Vernieu wing. De gemeente wil meten of cle in de loop der jaren gegroeide maatschappelijke voorzieningen nog wel kloppen met de behoefte die de mensen voelen. Wethouder Smitskamp, die de bijeenkomst zal leiden, wil daarom graag uw mening horen over het we! en wee van uw wijk. Het programma voor deze avond heeft de volgende onderdelen: - welkom door de projectcoördi nator Sociale Vernieuwing de heer L.A. Vort horen; - vertoning videofilm "Wij slaan er klaar voor"; - toespraakje door wethouder mevr. S. Smitskamp; - koffiepauze; - gelegenheid tot het steden van vragen; - afspraken maken hoe Sociale Vernieuwing in Dauwendaele handen en voeten gegeven kan worden. Hoewel onze gemeente, wat be treft verpaupering, criminaliteit en werkloosheid gunstig afsteekt bij het landelijk gemiddelde, zijn wij er van overtuigd dat er nog vee! kan verbeteren. Ook zijn wij er van overtuigd dat in elke wijk vee! talent en goede ideeën aanwe zig zijn, die echter te vaak verbor gen blijven. In eerste instantie denken wij daarbij aan voorzieningen voor jongeren, ouderen en minder- validen, aan onderhoud van stra ten en plantsoenen, maar zonder twijfel zijn er in uw wijk ook an dere belangrijke zaken die met goede wil en samenwerking kun nen worden opgelost. Daarom hopen wij op uw aanwe zigheid. m. -Jm m Het ontmoetingscentrum Dauwendaele waar de bijeenkomst wordt gehouden, (fotoJ. Wolterbeek) Wie alleen woont en een baan heeft, leidt over het algemeen een druk bestaan. Dagelijkse huishoudelijke klussen als boodschappen doen, eten koken en afwassen, nemen na de werkdag nog een groot deel van de vrije tijd in beslag. Schoonmaakwerkzaamheden moeten vaak wach ten tot het weekend of worden opgespaard tot een vrije dag. Als je jong bent en nog veel energie hebt, is dat allemaal geen probleem. Maar zo dra de jaren gaan tellen, kunnen die twee taken een zware belasting gaan vormen. Te zwaar, zo blijkt uit onderzoek, want het gebeurt nogal eens dat mensen de laatste jaren voor de pensioenering blijvend ar beidsongeschikt worden. De overheid onderkent dit probleem en heeft een regeling opgesteld om in dit soort situaties de helpende hand te bieden. De regeling: TAW TAW staat voor Taakverlichting Op zaterdag II mei 1991 zal bur gemeester mr. C.G.J. Rutten van Middelburg om 10.45 uur-de offi ciële openingshandeling van het gerenoveerde deel van de Lange Noordstraat verrichten. Alleenstaande (oudere) Werken den. Deze maatregel biedt een ver goeding voor arbeidsduurverkorting óf voor huishoudelijke hulp. De bedoe ling van de maatregel is, blijvende arbeidsongeschiktheid te voorko men. De vergoeding is dus niet bestemd voor die situaties, waarin u door ziekte of nare omstandig heden uw werk tijdelijk minder goed aankunt. Wat houdt de maatregel in? Wanneer u voldoet aan de voor waarden voor TAW, kunt u via uw bedrijfsvereniging een vergoeding Op dinsdag 14 mei zal van 19.30 uur tot ongeveer 22.00 uur in het cen trum van de gemeente Middelburg in de omgeving van de Vlasmarkt- Kromme Weele een oefening rampenbestrijding worden gehouden. Op deze dag zal een samenwerkingsverband van brandweer, Rode Kruis en E.H.B.O. trachten de gevolgen van een in scène gezette ramp te bestrijden. Bezoekers en bewoners van het centrum van Middelburg worden ge vraagd begrip te hebben voor de eventuele overlast die een dergelijke oe fening met zich mee kan brengen. In principe blijven de woningen en bedrijven normaal toegankelijk. Zo goed als elders in de wereld kunnen zich ook in ons land rampen voordoen waar hulpverleningsorganisaties op voorbereid moeten zijn. Derhalve is deze oefening rampenbestrijding een goede mogelijkheid om de samenwerking tussen de deelnemende organisaties te testen, hia ten aan te tonen en van fouten te leren. De brand in de Gouden Poorte in 1989 (foto: R. Oreel). aanvragen. De vergoeding kan op twee manieren worden verstrekt: 1: U kunt uw werkweek verkorten tot 30 uur per week en een aanvul lende vergoeding krijgen om de achteruitgang in salaris op te van gen. Vóór deze vorm van ar beidstijdverkorting (ATV) is toestemming van uw werkgever nodig. 2: U kunt een vergoeding ontvan gen voor de kosten van hüishou- delijke hulp. Het bedrag is gelijk aan de kosten die u werkelijk moet betalen. De vergoeding is aan een maxi mum gebonden: nooit hoger dan 105,per week. Naarmate u meer verdient, wordt de vergoe ding lager. De vergoeding voor ATV is bruto en moet dus nog worden omgerekend naar een net to bedrag. De vergoeding voor huishoudelijke hulp is netto. Wie komt voor de regeling in aan merking? - U dreigt door de dubbele taakbe- lasting van huishouden en werk voor langere tijd of blijvend ar beidsongeschikt te raken. - U bent werkzaam in het particu liere bedrijfsleven of als zelf standige - U bent 55 jaar of ouder, maar nog geen 65 - U bent ongehuwd of duurzaam gescheiden - U bent alleenwonend - U verricht meer dan 30 uur per week betaalde arbeid - U verdient minder dan 1 1/3 van het minimumloon op basis van een full-time baan. Op 1 juli 1990 was dit bruto 2939,04 (inclusief vakantietoeslag). Waar u nog meer op moet letten - TAW wordt alleen verstrekt als u uw arbeidstijd daadwerkelijk tot 30 uur per week verkort. U komt er dus niet voor in aanmerking als u bijvoorbeeld 32 uur wilt blijven werken. - Als u minder dan het minimum loon verdient, omdat u niet full time werkt - maar toch nog meer dan 30 uur per week - komt u ook in aanmerking voor TAW. In dat geval ligt de grens op 2.160, per maand (loonpeil I januari 1990). - Als uw inkomen momenteel bo ven het minimumloon ligt, kun nen uw totale inkomsten na de arbeidstijdverkorting door TAW lager uitvallen. In dat geval krijgt u een aanvullende vergoeding tot aan de hoogte van het minimum loon - De maatregel TAW vormt geen onderdeel van uw salaris. Als u minder gaat werken, gaat u dus minder verdienen. Dat kan gevol gen hebben voor uw pensioen opbouw, tenzij u met uw werkge ver andere afspraken heeft ge maakt. Het is belangrijk daar op te letten en er bij uw werkgever of uw (bedrijfs)pensioenfonds naar te vragen. Kiest u voor arbeidstijdverkor ting, dan kan het iets voordeliger zijn om per dag korter te gaan werken, dan een hele dag minder in de week. Dit houdt verband met de berekening van de werkne merspremies aan de hand van uw dagloon. Vraag uw werkgever of uw bedrijfsvereniging om een be rekening van het verschil. Hoe kunt u TAW aanvragen? Voor het aanvragen van TAW maakt u gebruik van het AAW- aanmeldingsformulicr. Dit is ver krijgbaar bij uw bedrijfsvereni ging en bij de grotere postkantoren. De bedrijfsvereni ging, waarbij u uw aanvraag in- Op 15 mei zal burgemeester mr. CG.J. Rutten van Middelburg om 14.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis met een welkomstwoord het startsein geven voor de conferentie "De Nederlanden Nu". Deze confe rentie wordt georganiseerd door het Algemeen Nederlands Verbond (ANV) in samenwerking met de Belgisch-Luxemburgse Kamer van Koophandel voor Nederland (BELUNED). Tijdens de conferentie wordt een inleiding gehouden door de heer H. Schiliz, vice-eerste minister van België, over het thema "Nederlands-Vlaamse/Belgische en Be.nelux-samenwerking als noodzakelijk tegenwicht tegen grotere partners in Europa". Ook verzorgt de heer E.A.V. Jesurun, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, een inlei ding over het thema "De beteke nis van de Nederlandse taal en cultuur als poort tot Europa". "De rol van het Scheldebekken als grensoverschrijdend gewest" is het thema van de inleiding van de heer prof. ir. H.P. van Heel, direc teur van Hoechst-Holland N.V. te Vlissingen. Het Algemeen Nederlands Ver bond gaat er van uit dat de Neder landse taal- en cultuurgemeenschap moet worden gezien als een eenheid-in- verscheidenheid en als zodanig een bijdrage heeft te leveren aan een economisch en politiek geïn tegreerd en cultureel pluriform Europa. dient, beoordeelt of u aan de voorwaarden voldoet. Vervolgens onderzoekt de Ge meenschappelijke Medische Dienst (GMD) of in uw geval sprake is van dreigende arbeidson geschiktheid. In een gesprek met iemand van de GMD kunt u uw aanvraag toelichten. Er vindt geen medisch onderzoek plaats, tenzij u duidelijk lichamelijke klachten heeft. Wél kan een bezoek aan huis onderdeel uitmaken van het onderzoek. Daarna brengt de GMD advies uit aan de bedrijfsvereniging. Uiter aard kan het gebeuren dat dit ad vies niet overeenkomt met uw eigen voorkeur: huishoudeljke hulp óf ATV. Uiteindelijk beslist de bedrijfsvereniging hoe de ver goeding eruit gaat zien. Wanneer uw werkgever geen toe stemming geeft voor ATV, kunt u contact opnemen met de bedrijfs vereniging. Via de GMD zal dan in ieder geval een gesprek met uw werkgever plaatsvinden. Van tijd tot tijd wordt de politie geconfronteerd met klachten over het aantreffen van weggeworpen injectiespuiten en/of -naalden. Op verschillende plaatsen in Midelburg zijn deze al gevonden. Belangrijk: - Wees voorzichtig (pas op voor besmetting) - Houdt kinderen uit de buurt - Waarschuw de Reinigingsdienst (tel. 82000) of de Gemeente poli tie (tel. 88000). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: A. het bestemmingsplan Sint Jorisstraat II e.o. voor de uitbreiding van de woning Wagenaarstraat 21; B. het bestemmingsplan in Hoofdzaak Koudekerke voor de uitbrei ding van de woning Koudekerkseweg 165; C. het bestemmingsplan IIA voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Titus Brandsmakwartier 20. De bouwplannen liggen met ingang van 13 mei 1991 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Van 13 tot en met 24 mei 1991 ligt op de afdeling algemene za ken van de gemeentesecretarie een aanvraag om een wijzigings vergunning ter inzage voor de monumentenpanden Singelstraat 9 en 11. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5