ilii "Voor hen die vielen Programma Koninginnedag Verkeer Hinderwet Bouwplan Verandering ophalen huisvuil Collecten Commissies in mei Klok KWIJTSCHELDING BIJ ONTVANGER DER RIJKSBELASTINGEN 50: Uiterste limiet Vrijwilligers asielzoekers centrum GEMEENTE MIDDELBURG Week* Tafeltje Dekje Belastingplichtigen Belastinggrondslag Waardering Tarief Bezwaar Kwijtschelding Informatie *5 Woensdag 24 april 1991 DE FAAM 5 tor het oog van de Lancje Jan iiiiMiii/llllHliiiiiiibiivtélillUiiiMic. i Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. O Naar aanleiding van Koninginne dag zal er enige verandering op treden in hel ophalen van het huisvuil. Op maandag 29 april zullen de normale wijken worden af geperkt. Op dinsdag 30 april zat er, i.v.m. Koninginnedag, geen huisvuil worden opgehaald. Op woensdag I mei zullen zowel de wijken van dinsdag als die van woensdag worden afgewerkt. Door burgemeester en wethou-. ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Nederlandse Lever-Darm- Stichting tot en met 4 mei Unesco Centrum Nederland/NO VIB van 6 tot en met II mei; Nederlands Astma Fonds van 13 tot en met 18 mei; Vereniging Nationale Commissie tegen het Alcoholisme en andere Verslavingen van 20 tol en met 25 mei; Nederlandse Rode Kruis van 27 mei tot en met 8 juni Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 29 april tot en met 5 mei 1991 maandag Macaroni met ham en kaas dinsdag Rundergehakt met witlof en aardappelen woensdag Kippepoot met gesneden sperziebonen en aardappelen donderdag Saucijzen met rode bietjes vrijdag Gesneden rundvlees met groentemix en aardappelen zaterdag Nasi goreng met saté zondag Wat de pot schaft De rest van de week zal het weer volgens plan verlopen. foto: J. Wolterbeek In de maand mei worden de vol gende commissievergaderingen gehouden: Bestuurscommissie Welzijnsac-- commodaties, 7 mei om 19.30 uur. Secr. mw. C. Manupully (tel: 75465). Commissie Onderwijs, 13 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. H. Groesser (tel: 75483). Commissie Gemeentewerken, 13 mei om 19.30 uur. Secr. dhr. P. Meeusen (tel: 75425). Commissie Financiën, 14 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Braam (tel: 75533). Commissie Openbare Orde en Veiligheid, 15 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (lek 75430). Commissie Economische Zaken, 15 mei om 19.30 uur. Secr. mw. E. Klooster (tel: 75449). Bestuurscommissie Culturele Za ken, 16 mei om 15.45 uur. Secr. mw. J. Cijsouw (tel: 75575). Commissie Sociale Zaken, 16 mei om 19.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Bestuurscommissie Welzijn, 22 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. I. Bijleveld (tel: 75560). Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, 22 mei om 19.30 uur. Commissie Volksgezondheid, 23 mei om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. Weslveer (tel: 75565). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 30 mei om 16.00 uur. Secr. dhr. J. Groenenberg (tel: 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in hel stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Wegens onderhoudswerkzaamhe den zal de klok van de klokketo- ren in Nieuw- en St. Joost and vanaf woensdag 24 april ongeveer een maand niet getuid kunnen worden. Morgen, donderdagavond 25 april, wordt een informatie-avond gehouden om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek voor diege nen die geïnteresseerd zijn in hel werken als vrijwilliger in het asiel zoekerscentrum aan de Kruitmo- lenlaan, dat begin mei gereed zal komen. Onroerend-goedbelasting 1991 Een dezer dagen vindt u de aanslag onroerend-goedbelastingen 1991 in uw brievenbus. Hierna ziet u hoe deze aanslag wordt berekend, waar bezwaren kunnen worden ingediend en hoe u kwijtschelding kunt aan vragen. Dc onroerend-goedbelastingen bestaat uit twee belastingen: één van de gebruiker van hel onroe rend goed en een van de zakelijk genothebbende van het onroerend goed (in het algemeen de eigenaar maar ook de erfpachter, vruchtge bruiker, etc.). I)e gebruikersbelasting wordt jaarlijks geheven van degene die op 1 januari van het belastingjaar een onroerend goed gebruikt. Als een gebruiker in de loop van het belastingjaar verhuist, ook al ge beurt dat bijvoorbeeld op 3 ja nuari, dan moet hij toch over het gehele jaar belasting betalen; er vindt dus geen verrekening plaats bij verhuizing (dit is landelijk in iedere gemeente op deze wijze ge regeld voor wat betreft de onroerend-goedbelasting). De eigenarenbelasting wordt ge heven van degene die op 1 januari van het belastingjaar het genot heeft van een onroerend goed krachtens zakelijk recht. Indien een eigenaar het onroerend goed verkoopt in de loop van het be lastingjaar dan ontvangt hij toch een aanslag voor het gehele jaar. Wij willen er nog op wijzen dat de eigendomsoverdracht plaatsvindt bij inschrijving van de koopakte in de openbare registers van het Kadaster. Het is gebruikelijk dat bij verkoop de eigenarenbelasting door de notaris wordt verrekend tussen de koper en dc verkoper. De onroerend-goedbelasting wordt geheven op basis van dc waarde die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. In het al gemeen komt dit neer op de ver koopwaarde van het onroerend goed wanneer dit onder normale omstandigheden en vrij te aan vaarden zou worden verkocht. Op grond van wettelijke bepalin gen moeten de getaxeerde waar den minstens eenmaal per vijf jaar worden aangepast. De onder de onroerend-goedbelasting val lende objecten zijn voor de be lastingjaren 1987 t/m 1991 getaxeerd met als peildatum voor de waardering 1 januari 1986. De ze taxatiewaarde geldt dus voor de periode 1987 tot en met 1991 en blijft gedurende deze periode on gewijzigd. Uiteraard kan de ge taxeerde waarde worden gewijzigd door een verbouwing, gehele of gedeeltelijke sloop of een feitelij ke bestemmingwijziging van het onroerend goed. De tarieven zijn t.o.v. 1990 met 2% verhoogd. In 1991 betalen gebrui kers 4,50 per volle 3.000,— ge taxeerde waarde (in 1990 was dit ƒ4,40). Zakelijk genothebbenden betalen in 1991 7,65 per volle 3.000,getaxeerde waarde (in 1990 was dit 7,50). Voorbeeld: we gaan uit van een woning met een getaxeerde waarde van 165.000,—. De gebruiker betaalt "dan 247,— 165.000,— 3.000,— x 4,50). Dc zakelijk genothebbende van deze woning betaalt een bedrag van 420,— Cf 165.000,— 3.000,— x 7,65). Indien betreffende wo ning door de eigenaar zelf wordt bewoond dat moet deze een be drag van in totaal 667,— betalen (f 247,— 420,—). Bezwaren tegen de aanslag onroerend-goedbelastingen kun nen binnen 2 maanden na dagte kening van de aanslag worden ingediend bij het hoofd van de atcl. Financiële Zaken, stadhuis, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. U moet echter wel aan uw betalingsverplichting voldoen: in dien u de aanslag nog niet wilt be talen moet u schriftelijk uitstel van betaling aanvragen bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29, 4331 CB Middelburg. Als u denkt voor kwijtschelding in aanmerking te komen kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de Ontvanger der Rijksbelastin gen, Lange Noordstraat 29, 4331 CB Middelburg. Hiervoor is een speciaal formulier op genoemd adres verkrijgbaar. Voor kwijt schelding van onroerend- goedbelasting moet u dus niet bij de gemeente zijn. Alleen wanneer u een volledig ingevuld kwijl- scheldingsformulier bij de Be lastingdienst heeft ingeleverd wordt uw betalingsverplichting opgeschort totdat er een beslis sing is genomen op uw kwijtschel- dingsverzoek. De Ontvanger der Rijksbelastingen hanteert bij de beoordeling van uw kwijtschel- dingsverzoek een aantal richtlij nen en normbedragen. Gekeken wordt naar uw betalingscapaciteit (dit is wat u kunt betalen naast de noodzakelijke uitgaven van le vensonderhoud). Uw betalingscapaciteit wordt be paald door dc ontvangsten van u en/of uw partner, te weten: loon/salaris (incl. vakantiegeld), pensioen, winst, sociale uitkerin gen, alimentatie. Binnen zekere grenzen wordt ook rekening ge houden met uw uitgaven zoals huur (excl. vcrwarmings- en servi cekosten), hypotheekrente van de eigen woning, premies ziekte kostenverzekeringen. Het overblij vende bedrag is het netto besteedbaar (gezins)inkomen. In dien u vermogen heeft wordt geen kwijtschelding verleend. Indien u vragen heeft over de be lastingaanslag kunt u zich richten tot de afdeling Financiële Zaken van het stadhuis, bereikbaar on der de volgende doorkiesnum- mersj 75542, 75544 en 75556. Voor meer informatie over kwijt schelding kunt u een folder afha len bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Op zaterdag 4 mei a.s. wordt de jaarlijkse dodenherdenking ge houden. Deze Nationale Herden king staat in het teken van diegenen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het belang van het land om het leven zijn gekomen. De dodenherdenking zal om 19.30 uur op de Middelburgse Groen markt beginnen met het spelen van enkele koralen door de Christelijke Brassband ONDA uit Middelburg. Tijdens de plechtig heid brengt ONDA nog enkele ko ralen ten gehore. De heer A. van Noort zal enkele declamaties verzorgen. Voorts is er een samenzang Van 19.55 tot 20.00 uur luiden de klokken van de Lange Jan. Om 20.00 uur zullen er twee minuten stilte in acht worden genomen. Na het spelen van de Last Post zal er gelegenheid worden geboden tot het leggen van kransen en bloe men bij het bevrijdingsmonument '40-44. De plechtigheid wordt besloten met hel zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. In verband met dc reconstructie van het Abdij plein zal de gehele plechtigheid dit jaar hij wijze van uitzondering op de Groenmarkt worden georganiseerd. Dit bete kent dat de stille omgang komt te vervallen. Het is vanzelfsprekend dat een ieder wordt uitgenodigd de plech tigheid mee te maken. Indien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de herdenking niet op de Groenmarkt kan worden gehouden, zal naar de Nieuwe Kerk worden uitgeweken. Vanaf 18.00 uur tot aan het mo ment van zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de Bevrijdingsmonument '40-'44 vlaggen halfstok worden gehan gen. U wordt verzocht deze ge dragslijn te volgen. Dc traditionele dodenherdenking betekent niet alleen stilstaan bij diegenen die omkwamen maar ook een bezinning op het heden en de toekomst. Het is dan ook verheugend dat de belangstelling voor de dodenherdenking groei- Op 25 februari ging een landelijke snelheidscampagne van start. Tot nu toe was de camping in hoofdzaak gericht op 80 km-wegen. Vanaf half april tot eind mei zal de campagne zich richten op 50 km-wegen. Vooral binnen de bebouwde kom vinden regelmatig verkeersongelukken plaats. Te hard rijden is vaak de oorzaak van het ongeluk. De gemeen tepolitie zal in het kader van deze snelheidscampagne de snelheidscon trole op de 50 km-wegen intensiveren. Daarnaast zult u in de komende tijd ook een zgn. verschijndisplay kunnen tegenkomen, waarop kan worden afgelezen hoe hard een passerende auto rijdt. foto: .1. Sinke ende is. De dodenherdenking im mers is tevens het moment waarop we stilstaan bij allen die voor het vaderland vielen. Naast de slacht offers uit de Tweede Wereldoorlog mogen hier ook alle andere bur gers en militairen worden ge noemd, die in het belang van het vaderland, waar ook ter wereld, het hoogste offer brachten. Kwijtscheldingsfonnulieren zijn verkrijgbaar bij het belastingkantoor. Lange Noordsiraat 29. Foto: E. Engel Zoals ieder jaar is er weer veel te beleven op Koninginnedag. De meeste activiteiten zijn georganiseerd door de Koninklijke Vereniging "Uit het Volk-Voor het Volk". Het hele programma vermelden zou een hele pagina kosten, daarom volgt hier een gedeelte. Daarbij moet worden gemeld dat ook in de wij ken en in Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland een indrukwekkend programma wordt geboden. Programma 29 april: 09.00 uur: In plaats van het pro gramma voor zondag 5 mei zal op maandag 29 april van 09.00 uur tot 13.00 uur een kinderrommel markt worden georganiseerd op de markt. 14.00 uur: Op de markt vindt er een Country en Western festival plaats. Programma Koninginnedag: 09.00 uur: Vlaghijsen door leden Scouting Middelburg. Vertrek vanaf dc Helm richting de markt. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het jeugdorkest ONDA Middelburg. 09.05 uur: Welkomstwoord door de voorzitter van de Koninklijke vereniging "Uit het Volk - Voor het Volk: vanaf het bordes van het stadhuis, met aansluitend de feli citatierede door de ltfco burge meester mevr. E.M.J. van Brummelcn-van Wilgen. 09.10 uur: Samenzang met muzi kale begeleiding door het jeugd orkest ONDA-Middelburg. 09.00 uur: Vlaggeparade in de Gen. Maj. Berghuiskazerne. De muzikale begeleiding wordt ver zorgd door de blaasorkest Juliana. 09.00 uur: Start van de jeugdtri- athlon voor jongens en meisjes van 7 t/m 14 jaar, in en rond het zwembad Poelendaele. 10.00 uur: Grote clowns spring kussen op de Markt. 10.00 uur: Kinderspelen op de markt, georganiseerd door Scou ting Middelburg. 13.30 uur: Monumcntcnwandel- tocht door M.T.V. '69 uitgezet "Zwerven door en rond Mid delburg". 13.30 uur: Lcn show van acroba tiek, springen, dans en turnen op dc Markt, verzorgd door de de- monstratiegroep van de Middel burgse turnvereniging M.T.V. '69. 14.00 uur: Door de muziekkorp sen ONDA-Middelburg, MMK en Juliana blaasorkest wordt er op het Damplein onder de linden een Oranjeconcert gegeven. Indien het slecht weer is, zal dit concert plaaiss inden in dc Nieuwe kerk. 14.00 uur: In de "Woelige Werf" bij de stichting Welzijn ouderen, in de I Jsselstraat, worden er twee uur lang films vertoond over oud Middelburg.. De realisatie is in handen van het filmteam van de gemeente Middelburg. 14.00 uur: Op dc markt vindt er een twee uur durende clownsaet plaats door Biselo Comic Bal- loonwalk. 15.00 uur: De vereniging "Uit het Volk - Voor het Volk" organiseert een spel voor iedereen die mee wil doen in de vorm van dc "Knock out" show. 18.45 uur: Op het podium op de Markt worden ballonnen uitge deeld voor deelnemers aan de bal- lonnenoptocht. 19.15 uur: Dit jaar is er weer een ballonnenoptocht door de bin nenstad, die op de Markt zal star ten. Onder muzikale begeleiding van Blue Spirit en Juliana voert de tocht door de binnenstad en door de St. Pieterstraat waar de Comissaris van de Koningin en de loco burgemeester met hun echt genoten de optocht zullen begroe ten. Dc tocht duurt ongeveer een half uur. 20.00 uur: Zoals reeds lang aange kondigd vindt er in de zalen van de stadsschouwburg te Middel burg een Country en Western festival plaats. 20.00 uur: Door dc muziekkorp sen Juliana, Jöhan Friso en Blue Spirit, zal een muzikale.show op dc Markt gepresenteerd worden. 20.30 uur: Voor die mensen die aan het eind van de koninginne dag nog eens lekker willen lachen is er op het Damplein weer een opcnluchtvoorstclling met de film "Look who's talking". Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerverbod voor een nabij het pand Touwbaan 69 aangeduid parkeervak (invaliden-parkeerplaats) op te heffen en hun besluit van 8 augus tus 1990, nr. 90/5740/PM, in te trekken. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van de Stichting Streekziekenhuis Walcheren voor een polikliniek aan het Noordpoortplein 2 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Praxis B.V. te Diemen voor een bouwmarkt aan de Grenadierweg 19 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar)- en beroepsprocedu re kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 24 april 1991 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Reijershove voor het plaatsen van een plantenkas op het perceel Koepel 27. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 26 april 1991 geduren de 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Ge durende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een aanvraag om bouwvergunning hebben ontvangen voor het veranderen en vergroten van de kantoorruimte op het perceel Wa- lensingel 65 te Middelburg. Vooraleer op deze bouwaanvraag een beslissing kan worden genomen, dient vrijstelling te worden ver leend van het in artikel 46 van de Bouwverordening neergelegde verbod tot het bouwen met overschrijding van de achtergevel rooilijn. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 26 april 1991 geduren de 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn worden omwonenden in de gelegenheid gesteld hun even tuele belangen schriftelijk en gemotiveerd kenbaar te maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5