ill iiiiMvidilllNliifiiUbiivMmiihHMic. i\. Reconstructie Seissingel Huur- commissie A sfaltering Spoorweg Veerstraatpaaltjes bij stadhuis vredesbeleidkunstbeleid Reorganisatie gemeente in beslissend stadium Vrijwilligers in Asielzoekerscentrum Hinderwet Registratie Verkeer Enquête baarmoeder halskanker Commissies GEMEENTE MIDDELBURG 1 Tafeltje Dekje Op maandag 22 april 1991 om 14.00 uur be gint de maandelijkse vergadering van de ge meenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de to ren op de hoek Lange Noordstraat-Markt. Ge handicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: Cultuurverandering Inspraak Huisvesting Commissies Woensdag 17 april 1391 DE FAAM 5 tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. A fgelopen maandag is gestart met de reconstructie van de Seissingel Dit betekent dat van de Noord- brug tot aan de Sandberglaan een nieuwe riolering wordt aange bracht en een nieuwe asfalt ver harding. Begonnen is vanaf de Noordsingel richting Sandberglaan. Verkeer is niet mogelijk in het opengebroken gedeelte. Nadat in he't eerste ge deelte puimerharding is aange bracht kan het bestemmingsver keer hier weer rijden. Het totale werk zal ongeveer half juli gereed zijn. De huürcohmissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekutr in Middelburg. Dus ook morgen 18 april van 9.30 tot 12.30 tur in de B en W-kamer van het stadhuis. De hmrcommissie is gevestigd in Goes, telefoon 01100 - 11891. Op 25 maart is een inspraakavond gehouden over de eerste ideeën en schetsen voor de asfaltering van de Oosterschéidestraat en de Gre- (velingenstraat. Van deze inspraak bijeenkomst is een verslag gemaakt. Exemplaren van dit ver slag kunnen gratis worden afge haald bij bureau voorlichting. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag Menu van 22 april tot en met 28 april 1991 maandag hamburgers, appeltjes, rozij nen, pommes mignonettes dinsdag runderlap, gesneden boon tjes, aardappelen woensdag gegarneerde varkensoester, spinazie, aardappelen donderdag gesneden rundvlees, spruit jes, aardappelen vrijdag rundergehakt, andijvie, puree zaterdag spaghetti bolognese-saus zondag wat de pot schaft 600 Vrouwen uit V/isisngen en Middelburg hebben een enquête over het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in de bus gehad, De gemeenten Vlissin- gen, Middelburg en de GGD- Zeeland willen door middel van deze enquête onderzoeken op wel ke wijze het beste voorlichting ge geven kan worden waardoor nog meer vrouwen gestimuleerd wor den om aan het bevolkingsonder zoek deel te nemen. Het onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van de gemeente Vlis- smgen door mevrouw C. Geertse. Zij is stagiaire van de HEAO-EJ in V/issingen Heeft u de enquête nog niet terug gezonden, doet u dat dan snel. Het resultaat hangt af van uw me dewerking! De spoorwegovergang Kanaahveg is gesloten van 20 april 00.00 uur tot 21 april 00.00 uur wegens werkzaamheden van de N.S. Volgende week worden de volgen de commissievergaderingen ge houden: - Commissie Volksgezondheid, IS april om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. Weslveer (tel: 75565). - Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 25 april om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. De agenda en andere stuk ken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissie secretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiese cretaris. De gemeenteraad vergadert 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 18 februari 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming van twee leden in het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Mid delburg. 4. Benoeming leden in Raad van Toezicht van de Stichting Stads schouwburg en Concertzalen Middelburg. 5. Aanpassing ruimte conferentie- kamer politiebureau ten behoeve van rayondienst en papierver nietiger. 6. Aandelenkapitaal Gieterij Mid delburg B.V. 7. Bestuurlijke en ambtelijke reor ganisatie. Zie elders op deze pagina. 8. Wijziging verordeningen. 9. Vaststelling voorbereidings- besluiten Walcherseweg 192 en Griffioenstraat. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor - het perceel Walcherseweg 192; - het perceel aan de Griffi oenstraat voor uitbreiding van de Toorenvliedtschool. 10. Algemeen besluit m.b.t. uitle nen van gelden aan de woning bouwvereniging "Middelburg" t.b.v. financiering sociale wo ningbouw. 11. Financiële afwikkeling 15 wo ningen Molenberg 12. Krediet aanbrengen speelaan- leiding schoolplein o.b.s. "De Ar- neburch". 13. Krediet vervanging meubilair o.b.s. "De Rosenburch" (3e fase). 14. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs t.b.v. voorzie ningen aan ramen en dak van de "Buitenhoveschool" voor bijzon der basisonderwijs. 15. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs inzake vervan ging verlichting aula basisschool "De Griffioenvlinders". 16. Vaststelling 9e begrotingwijzi ging 1991. 17. Financiële Meerjarenplanning 1992 - 1995. 18. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. de reconstructie van de Veerstraat. Ten behoeve van de reconstructie van de Veerstraat is een plan op gesteld, inhoudende onder andere het: - aanbrengen van een fundering onder de rijbaan en het vernieu wen van de bestrating; - aan beide wegzijden aanbrengen van een trottoir; - aan de oneven wegzijde aanleg gen van enkele parkeerplaatsen; - tussen het trottoir en de rijbaan aan de oneven zijde planten van 5 bomen in grote plantenbakken; - aanbrengen van een nieuw riool in het gedeelte tussen de Kerkstraat en de Molendijk, in clusief een aansluiting op de al aanwezige riolen in de Molendijk en de Walravenstraat. Tevens zul len - vooruitlopend op de sane ring van de huisaansluitingen, welke thans aan de achterzijde van de woningen aanwezig zijn - nieuwe zogenaamde "uitleggers" worden aangelegd om wegopbre- kingen later te voorkomen. De be staande lozingen zullen nu nog niet worden gewijzigd, tenzij de bewoners hierom vragen. 19. Beschikbaarstellen krediet voor verandering van de paaltjes rond de gele steentjes voor het stadhuis. Ter gelegenheid van de kermis die nen ieder jaar de paaltjes rond de gele steentjes voor het stadhuis te worden verwijderd. Na die verwij dering dient de bestrating te wor den hersteld. Zodra de kermis is afgelopen dienen de paaltjes te worden teruggeplaatst. Die me thode is erg omslachtig en kostbaar In verband hiermee heeft de dienst Gemeentewerken een nieu we werkbesparende methode voorgesteld, waarbij het verwijde ren en terugplaatsen van de paal tjes op eenvoudige wijze kan plaatsvinden zonder dat straat werk behoeft te worden verricht. Daartoe dienen o.a. de volgende voorzieningen getroffen te worden: - de paaltjes doorzagen op maai veldhoogte; - in het onderste deel van een doorgezaagd paaltje een plaat met daarin een rond gat en een sleufvormig gat vastlassen; - in het bovenste deel van een doorgezaagd paaltje een plaat met daaraan vast een ronde bus en langwerpige horizontale staaf vastlassen. Deze bus en staaf pas sen precies in het ronde en sleuf- vormige gat in het onderste deel van het paaltje. Het bovenste deel van de paal kan daardoor op het onderste deel worden vast geklemd. 20. Vaststellen nieuwe Verorde ning scheepvaartrechten. 21. Voortzetting lidmaatschap Platform Gemeentelijk Vredes beleid. Vanaf augustus 1988 is de ge meente Middelburg lid van het Platform Gemeentelijk Vredesbe leid voor een proefperiode van twee jaar. Eind vorig jaar heeft een discussie plaatsgevonden over de vraag wie zich bezighoudt met gemeentelijk vredesbeleid: bovengenoemd plat form of de Vereniging Nederland se Gemeenten. Deze discussie heeft de volgende afspraken opgeleverd: 1. De VNG neemt gemeentelijk vredesbeleid naast andere facetten van gemeentelijk mondiaal beleid op als reguliere taak. 2. Het PGV blijft voor de duur van de huidige raadsperiode met een zelfstandig bestuur in stand. Het platform zal zijn vertegen woordigd in de nieuwe VNG- commissie internationale samen werking. 3 De VNG zal haar werkzaamhe den op het terrein van gemeente lijk vredesbeleid vooral concentreren op het geven van in formatie en advies aan de leden en op de belangenbehartiging van gemeenten op dit terrein. Het voortgezette PGV zal zich vooral richten op het initiëren en active ren van gemeentelijk vredes- /Oost-Europabeleid en het bieden van ondersteuning aan kringen van gemeenten die contacten in hetzelfde Oosteuropese land heb ben. In de persoon van secretaris van het PGV, tevens VNG- medewerker zal sprake zijn van een goede afstemming van werk zaamheden. 4. De combinatie van de nieuwe VNG-inzet met voortzetting van het PGV levert een situatie op die garandeert, dat de werkzaamhe den op het terrein van gemeente lijk vredes-/Oost-Europabeleid na 1 april 1991 kunnen worden geïn tensiveerd. Voorgesteld wordt in deze vorm het lidmaatschap van het plat form nog drie jaar voort te zetten. 22. Privatisering beeldend kunst beleid Naar aanleiding van de notitie "voor- en nadelen van een eventu ele Beeldende Kunst Stichting Middelburg" werd besloten, mede in het kader van de reorganisatie, in beginsel akkoord te gaan met de privatisering van het uitvoeren de hedendaagse beeldende kunst beleid. Hieronder wordt verstaan: - programmering en uitvoering van het vleeshalprogramma, mini maal zes tentoonstellingen per jaar; - dagelijks beheer van de gemeen telijke kunstuitleen, een samen werkingsverband tussen provincie en gemeenten; - programmering en uitvoering van de tentoonstellingen in de Ba lans 17, minimaal zes per jaar; - aankopen en opdrachten heden daagse beeldende kunst, met als deeltaak het opbouwen van een relevante collectie hedendaagse beeldende kunst en de realisatie van kunsttoepassing in de ge meentelijke bebouwde kom, waar bij aandacht aan spreiding over alle wijken dient te worden besteed; - beheer gemeentelijke beeldende kunstcollectie. Argumenten voor deze privatise ring zijn: het vormen van een doelmatige organisatie met een grotere handelingsvrijheid en flexibiliteit en meer financiële mo gelijkheden De privatisering van het beelden de kunstbeleid valt uiteen in twee fases. In fase I zal de stichting worden belast met de uitvoerende taken, programmering ten toonstellingen, kunstuitleen, aan kopen en opdrachten pn beheer gemeentelijk beeldend kunstbezit, waarbij gebruik wordt gemaakt van de huidige huisvesting. 23. Rondvraag. foto: J. Sinke Maandag 22 april zal in de agenda van veel ambtenaren van de gemeen te Middelburg een onderstreepte datum zijn. Maandag a.s. namelijk zal de gemeenteraad een beslissing nemen over liet bedrijfsplan voor de nieuwe structuur van de bestuurlijke en ambtelijke organisatie. Onder leiding van het organisatiebureau MEDE is er de laatste maan den bard gewerkt aan dit bedrijfsplan. Men zou bijna kunnen stellen dat er geen gemeenteambtenaar te vinden is, die geen bijdrage in dit proces heeft geleverd. Vandaar ook de grote betrokkenheid van zowel bet bestuur als het personeel bij deze veranderingen. Het succes van de reorganisatie zal in grote mate worden bepaald door de wil van zowel bestuur als personeel om anders te gaan wer ken dan men gewend was. Dit nu noemt men een cultuurverande ring. Iedereen zal zich ten volle moeten inzetten om deze cultuur verandering tot een goed einde te brengen. Deze andere manier van werken is gewenst om de Middel burgse bevolking nog doelgerich ter van dienst te zijn. Het bedrijfsplan heeft klantgericht heid en klantvriendelijkheid dan ook hoog in het vaandel staan. De al eerder genoemde betrokken heid van het personeel kwam zeer goed tot uiting in de inspraak die er op het bedrijfsplan is geleverd. Tot 15 maart j.l. was er gelegen heid tot het leveren van inspraak, waarvan in grote mate gebruik werd gemaakt. Naast de Overkoe pelende Medezeggenschaps Com missie, de werknemersvertegenwoordiging die het totale reorganisatieproces op de voet heeft gevolgd, hebben ook afdelingen, bureaus en indivi duele werknemers hun inspraak op het bedrijfsplan geleverd. Deze inspraakrapporten zijn door het college van B. en W. behan deld. Tevens heeft het college een nota van wijziging opgesteld met aanpassingen op het bedrijfsplan. Een belangrijke factor in de reor ganisatie is de huisvesting, met andere woorden wie komt waar te zitten. Het bedrijfsplan deelt het gemeentelijk apparaat in vieren: de Dienst Middelen, de Dienst Stadsbeheer, de Dienst Stadsont wikkeling en de Dienst Maat schappelijke Zaken. In eerste instantie zal er direct na de reorganisatie tijdelijke huis vesting in de bestaande gebouwen mogelijk moeten worden ge maakt. Maar om doelmatig en klantgericht te kunnen werken dienen de mogelijkheid voor cen trale huisvesting nader te worden uitgewerkt. ln het reorganisatievoorstel komt ook de commissiestructuur aan de orde. Het aantal commissies zal van 17 worden teruggebracht tot 5. Zo zal iedere dienst van de ge meente aan een commissie wor den gekoppeld, en de vijfde commissie zal financiële zaken be handelen. De samenstelling van de commis sies verandert in zoverre dat er geen plaats meer js ingeruimd voor niet-raadsleden. Het raad plegen van deskundigen en verte genwoordigers uit de burgerij zal in in een vroeger stadium plaats vinden. Dit kan gestructureerd overleg zijn. maar ook ad hoe overleg. Er wacht de gemeenteraad een be langrijke taak, om dit be drijfsplan naar juiste waarde te schatten. Een bedrijfsplan dat een visie geeft op de toekomst, en dat ook vorm geeft aan de verande ringen binnen de bestuurlijke en ambtelijke organisatie. Met doelmatigheid en klantvrien delijkheid als sleutelwoorden, ligt er dinsdag 22 april een reorganisa tievoorstel op tafel dat boven alles de zorg voor de burgers van Mid delburg op de eerste plaats zet. GEMEENTE MIDDELBURG burgerzaken dost «elzunsaccommooat1es gemeente - archief onderwijs %£ersone£lszako» en organisatie voorlichting foto: G Ba ij ens De bouw van het centrum aan de Kruitmolenlaan is inmiddels zover ge vorderd, dat er zicht begint te komen op het tijdstip waarop de eerste bewoners hun intrek in het Centrum zullen gaan nemen. Er moet binnen in het gebouw nog heel wat gebeuren maar alle betrok kenen hebben goede hoop dat omstreeks 1 mei 1991 de eerste bewoners daar daadwerkelijk huisvesting zullen vinden. Alle personeelsleden zijn inmiddels benoemd, en lopen thans warm in het A.Z.G te Goes, teneinde de start in Middelburg zo goed mogelijk te kunnen bewerkstelligen Nu de start zo duidelijk begint te worden is het tijdstip genaderd om aandacht te gaan schenken aan de komst van vrijwilligers, die behulpzaam willen zijn bij activi teiten voor de bewoners. Het asielzoekerscentrum in aanbouw (Foto: E. Enge!) In de achterliggende periode heb ben ons regelmatig verzoeken in die richting bereikt. Aangezien toen nog geen duidelijkheid kon worden gegeven omtrent het feite lijke openingstijdstip hebben deze mensen gezegd dat wij zodra wij meer wisten actief aan de werving aandacht zouden schenken. Dit tijdstip nadert nu met rasse schreden. De terreinen waarop wij op korte termijn vrijwilligers willen inzet ten zijn: - Nederlandse les aan asiel zoekers. - Opzetten en instandhouden van een peuterspeelzaal. - Opzetten en instandhouden van een bibliotheek. - Kledingreparatie voor 2e hands kleding. - Begeleiden van sport- en spelac tiviteiten. - Hand- en Spandiensten t.b.v. asielzoekers. Hierbij denken wij ondermeer aan het begeleiden van asielzoekers naar het ziekenhuis. Het opzoeken van asielzoekers ge durende de periode dat ze in het ziekenhuis zijn opgenomen. - Gastgezinnen. Op de langere termijn denken wij ondermeer aan: - Opzetten en begeleiden van een werkplaats. - Opzetten en begeleiden van mu- ziekactiviteiten. - Handvaardigheidsactiviteiten. Dit zijn zeker niet alle mogelijke activiteiten, voor nieuwe initiatie ven staan wij zeker open. Zonder de medewerking van vrij willigers is een groot deel van deze activiteiten niet uitvoerbaar, van daar deze oproep. Voor mensen die interesse hebben wordt er een informatieavond belegd waarop uitvoerig informatie kan worden „verkregen. Deze bijeenkomst zal plaats vinden: Donderdag 25 april 1991. Aanvang: 20.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek. Op deze avond zullen de directie en medewerkers van het activitei tencentrum u graag een antwoord geven op de vragen die U heeft over activiteiten als vrijwilliger. Tevens zullen enkele vrijwilligers vanuit het Centrum in Goes aan wezig zijn om u iets te vertellen over hun ervaringen. Het programma ziet er in grote lij nen als volgt uit: 1. Opening door een vertegen woordiger van het Gemeente bestuur. 2. Korte inleiding door de direc teur van het centrum dhr. A.M. van Hoepen 3. Videobeelden over activiteiten door vrijwilligers in een centrum. 4. Korte inleiding door de teamlei der van het centrum dhr. H. Moerman. 5. Pauze. In de pauze kan met de medewerkers van het centrum kennis worden gemaakt. 6. Kortê schets van de ervaringen die vrijwilligers vanuit Goes heb ben opgedaan in de achterliggen de periode. 7. Mogelijkheden om zich als vrij williger aan te melden en het ma ken van afspraken om daadwerkelijk aan de slag te gaan. Wij hopen op een grote opkomst. Directie A.Z.C. Middelburg. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van Tandtechnisch Laboratorium "Middelburg" voor een tandtechnisch laboratorium aan de Korte Geere 21 te Mid delburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet wordt gewijzigd voor kantoren en laboratoria van dè Rijksgebouwendienst aan de Gre- nadierweg 31 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar (- en beroepsprocedu re kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 17 april 1991 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de privacyreglementen voor de geautomatiseerde administratie van persoonsgegevens van uitkeringen en vorderingen van de Ge meentelijke Kredietbank en de Gemeentelijke Sociale Dienst, wel ke waren vastgesteld op 26 juni 1990 in hun vergadering van 2 april 1991 hebben gewijzigd. Deze gewijzigde reglementen treden in werking ingaande heden en liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting en de Gemeentelij ke Sociale Dienst. Bovenstaande wijziging van de persoonsregistratie zijn aangemeld bij de Registratiekamer te Rijswijk. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aanbren gen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rijbaan het parkeren te verbieden aan het gedeelte van de Molenberg tussen het perceel Molenberg 5 en de Kromme Weele. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek voor het perceel Poortershove 66 aangeduid parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW MIDDELBURG. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. t'

de Faam | 1991 | | pagina 5