Jubileumshow Aliënne verrassend Snack-café Martino's op zonnigste plekje van de stad Vëerse bakker voortdurend op zoek naar nieuwe uitdaging Zonnige zomer-lente modeshow in winkelgebied Segeersstraat Speciale foto-stoomtramrit van Stoomtram Goes - Borsele Kruiswoordraadsel Gelukkig weten we niet alles Modehuis Steketee presenteert zomercollectie Enthousiasme Stadhoudersfeesten Middelburg afgelast NIEUWE BAKKERIJ VOOR PIETER BLIEK Amerikaanse bruidstaarten HARTGRONDIG Ad Hanneman Woensdag 17 april 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 UIT HET ZAKENHART De modeshow van het modellen bureau Aliënne, die donderdag 11 april werd gehouden in disco theek Cosmo te Vlissingen, was een grote verrassing voor de coördinatrice van het bureau, Ali Wille. De show was buiten haar medeweten georganiseerd door haar modellen omdat het bureau vijf jaar geleden werd opgezet. Vijf jaar geleden startte Ali Wille het modellenbureau Aliënne met de gedachte dat na vijf jaar de beslissing zou vallen. Als ze er na die periode niet in geslaagd zou, zijn om goodwill bij de mensen te kweken zou ze er mee stoppen. Inmiddels is datgene dat begon als een hobby, uitgegroeid tot een veelzijdig en gerenommeerd modellenburo dat zowel fotomo dellen levert als figuranten en mannequins. Een interne cursus zorgt voor de opleiding waardoor de mogelijkheid wordt gescha pen om aan alle bijzondere wen sen te kunnen voldoen. Een gegeven dat tijdens de gehouden modeshow duidelijk werd geëta leerd. De show ging van start met een dans van de Dancing Girls VTV, gevolgd door een presentatie van de wat sportievere kleding in ma rinestijl van modezaak Bubbles. Zeer bijzonder was de presenta tie van de sportkleding van Sport Stijl Sinke. Door golvende neon verlichting beschenen hielden mannequins zich bezig met warming-up-oefeningen. Een science-fiction-achtige sfeer was het resultaat. De zeer stijlvolle sieraden van De Drie Tonnetjes werden op het podium pas aan de outfit toegevoegd en dat kan natuurlijk wel eens een probleem opleveren wanneer de sluiting niet meewerkt. Bij het showen van de kleding van Benneton/Sisley bleek duide lijk het enthousiasme van de in jasjes, bermudas, leggings en strakke jurkjes gestoken model len. Dansend, huppelend en la chend bewogen zij zich kris kras over het toneel. Het schouwspel rond de lingerie van Caresse, dat na de pauze op het toneel werd gebracht, werd geheel achter een voile opgevoerd. Door dit soort bijzondere acts bleef de show boeien. Leather Craft Michael verraste door een imposant op perhoofd voor het voetlicht te brengen. De bewerkte lederen kleding was geïnspireerd op de film Dances with Wolves. Verder werd de aandacht gevraagd voor de collectie van Pantalon en o -H Omdat er onvoldoende financiële armslag was en omdat gemeente en provincie geen hulp boden, is Middelburg een evenement ar mer. De Stadhoudersfeesten, die dit jaar voor de vijfde keer gehou den zouden worden, gaan niet door. De Stadhoudersfeesten trokken jaarlijks duizenden bezoekers en waren een initiatief van de Mid delburgse horeca. Soortgelijke feesten elders in het land ston den model. De bedoeling was om een culinair festijn te koppelen aan een behoorlijk niveau podi- umwerk, waarbij één of meerdere artiesten met landelijke bekend heid als minimumeis werden gesteld. Omdat die eis niet kon worden gehaald - „geen conces sies aan de kwaliteit" - gaat het feest niet door, althans dit jaar niet. Verwacht wordt wel dat er een variant op de Stadhouders feesten komt. Het geld dat nog op de bank staat wordt gegeven aan Unicef en voor de bestrijding van de honger in Afrika. In een sfeervolle ambiance werd het vijfjarig jubileum vam modellenbureau Aliënne gevierd in discotheek Cosmo. Steps. Alle middenstanders ver leenden spontaan hun medewer king aan deze geslaagde jubileumshow en discotheek Cosmo stelde de zaal beschik baar. De Middelburgse snackbar Marti no's aan de Pottenmarkt noemt zich voortaan snack-café. Na een totale verbouwing en aanpassing van de zaak aan de modernste ei sen van de tijd, kunnen Annema- rie en Martin Priem hun klanten nu zowel binnen als buiten op het terras persoonlijk bedienen. Daarbij k<5zen zij voor een kaart waar alcoholhoudende dranken niet meer op voor komen. Gezon de snacks, meeneem-menu's en uitstekend ijs moeten de bezoe kers naar één van de zonnigste terrasen van Middelburg lokken. Aan de palmboom op het terras kun je het al zien: Hier is het warmste plekje van Middelburg. „Zodra het mooi weer is, zit het hier vol en dan wil men ook be diend worden", vertelt Martin Priem, die voor de verbouwing de klant alleen aan de bar van dienst kon zijn. „Nu hebben wij binnen de inrichting veranderd, waar door meer ruimte ontstond en de mensen kunnen gaan zitten. De wit marmeren muren met hier en daar een groene palm brengen een wat tropische sfeer in de zaak. Daar komt binnenkort ook Martin en Annemarie Priem in tropische sfeer. nog neonverlichting bij, waardoor men zich in de jaren vijftig-zestig waant. Op het terras hebben wij warmtestralers gepland voor de koele zomeravonden", vertelt Priem enthousiast. Vanwege zijn negatieve ervarin gen met aangeschoten klanten, koos het echtpaar Priem voor een kaart waar geen alcoholhouden de dranken meer op voorkomen, alleen alcoholarm bier, gezonde cocktails en frisdranken. „Wij sluiten hierbij aan bij de trend om gezonder te eten en te drinken. Dat vind je ook terug in onze snacks en broodjes en in de rest van ons assortiment. In de toe komst willen we boven nog een zitgedeelte openen, maar voorlo pig gaan we eerst eens kijken hoe dit loopt", besluit de uitbater, die nog maar 15 maanden gele den zijn zaak opende. Pieter Bliek, die thuis Peter ge noemd wordt en nooit het bak kersvak in wilde, heeft de mogelijkheden van zijn Veerse bakkerij aanzienlijk uitgebreid. Door een scheiding van het brood- en banketbakkersgedeelte en de bouw van een geheel nieu we broodbakkerij kan veel beter aan de huidige wens van de klant naar verschillende soorten brood, worden voldaan. Dinsdag 16 april opende burgemeester A.H. den Boon de vernieuwde bakkerij en vandaag houdt de zaak open huis en is er een kindershow met pop pentheater. Op zijn computer staat het mo dernste bakkersprogramma, waardoor het uitrekenen van gist en meelhoeveelheden voor de tientallen verschillende brood soorten een peuleschil wordt. Pe ter Bliek volgde de HEAO en werkte op een bank, want ieder een thuis raadde hem af om het bakkersvak in te gaan. Van zijn vader wist hij maar al te goed hoe het is om dag en nacht be schikbaar te zijn. Niettemin koos hij na zijn huwelijk met Nicole toch voor het vak. „Alleen omdat zij er voor honderd procent aan meewerkt en er achter staat kun nen wij dit aan bekent de 26-jarige Bliek eerlijk. Vanaf het moment dat de jonge bakker enige jaren terug het be drijf van zijn vader overnam, pro beerde hij zich te onderscheiden van anderen en de nieuwe trends te volgen. „Wij merkten dat de consument naar steeds meer soorten brood vraagt. Daar moet Bakker Peter Bliek bij de nieuwe trend: een Amerikaanse bruidstaart. je je machines dan op afstellen, maar bij ons ontbrak steeds meer de capaciteit. Door de verbou wing konden we een scheiding maken tussen de broodbakkerij en het banketbakkersgedeelte, waarbij het werk door nieuwe machines sterk wordt vereenvou digd", legt Bliek uit, die in zijn be drijf met drie brood- en vier banketbakkers werkt. Naast een filiaal in Arnemuiden, levert Echte Warme Bakker Pieter Bliek ook brood en banket aan rijdende winkels, de horeca, bejaardenhui zen en verschillende instellingen als Rijkswaterstaat. Waddenbrood, zes granenbrood, Ecobrood, je vindt het allemaal in de winkel van Bliek. Maar ook stokbrood met gedroogde groen ten en andere nieuwe vondsten, die Bliek uit de vaktijdschriften haalt en in zijn zaak uitprobeert. „Wie even verslapt en niet ver nieuwend bezig is, merkt dat da delijk", zegt hij nadrukkelijk. „Nicole volgde samen met de chef banket-bakker onlangs een cursus Amerikaanse bruidstaar ten, omdat wij merkten dat er weer vraag is naar mooi opge maakte duurdere taarten voor de 'grote dag'. Verder heb ik plannen om van de winter cursussen te organiseren in bakken en dergelij ke. Op den duur willen wij de winkel in oud-hollandse stijl in richten, omdat dat het meest bij het stadje Veere past". Een groot aantal mensen schuifelt, genietend van het stralende zonnetje, langs de diverse kraampjes. Even de keel smeren met een pilsje bij tapperij Har lekijn en vanaf deze plek de lente-zomermodeshow volgen die op het podium gepresenteerd wordt. Afgelopen zaterdag was de Segeersstraat in Mid delburg het toneel voor een promotiedag van alle zaken in deze straat. leder uur showden de modellen van het Aliënne- mode-promotieteam de kleding van de verschillen de modezaken. De spits werd daarbij afgebeten met de lingerie en damesmode van Elegant: mooie lange en korte jassen met brede revers in appel groen, lila en wit verhulden de verleidelijke kanten lingerie eronder. Een uitgebreide collectie badmode passeerde de revu gevolgd door de wat nettere kle ding, zoals blouses, bermudas en strakke rokjes. Een vrolijk bedrukte sjaal om het lichaam gewik keld blijkt een goede vervanging van de sarong. Verrassend is het assortiment stijlvolle tailleurs van Elegant en de spijkersjasjes ontworpen door Valen tino. Daarna was de beurt aan funcenter Zwemer met zijn zomercollectie sport- en vrijetijdskleding. Surfliefhebbers kunnen er terecht voor surfpakken met lange en korte pijpen in felle fluoriserende kleuren. Van het merk Quick Silver is er spijkerkle- ding te koop, waaronder jacks met prints op de mouwen, diverse blouses en bedrukte spijkerbroe ken. T-shirts en sweaters met aparte dessins en ap plicaties op de achterzijde werden geshowd in combinatie met bodywarmers en shorts. De kleu ren in de badmode lopen uiteen van zachte pastels tot felle kleuren en exotische bloemenprints. Damesmode Meulbroek bracht een collectie varië rend van sportieve trendy mode, waaronder ski broeken en sweatshirts tot klassieke modellen, met name tailleurcombinaties. Alle kleding werd ge combineerd met schoenen van Shoerette en ac cessoires van Bijou. Verderop in de straat hield Van isMHi De lente-zomermodeshow in de Se geersstraat was, mede door het mooie weer, een gestaagde happening. Vliet een zelfmaakmodeshow en presenteerde ga rage Zwartepoorte enkele topmodellen van BMW. De clown Goudijn dook her en der in de menigte op om op deze zonnige dag met een willekeurige voorbijganger een woordeloze communicatie aan te gaan. De Stoomtram Goes-Borsele or ganiseert in samenwerking met Fotoclub de Spinne uit Goes een speciale foto-stoomtramrit. Deze rit vindt plaats op zaterdag 1 juni a.s. Het vertrek van deze extra stoomtram uit Goes is gepland om 11.00 uur 's morgens, de te rugkomst is omstreeks 17.00 uur. In de stoomtram rijdt een aantal (amateur-)fotomodellen mee, deels in nostalgische en deels in moderne kledij gestoken. Op een aantal plaatsen onderweg maakt de stoomtram speciale fotostops. De historische stoomlocomotief en de oude rijtuigen zullen in het karakteristieke landschap in de Zak van Zuid-Beveland een zeer fotogeniek beeld vormen. Daar naast zal de trein stoppen op een aantal stations waar speciale sets worden opgezet. Zo zal er gens langs de route een aantal 'classic cars' worden opgesteld. Ook zal een aangespannen Zeeuws trekpaard met huifkar en authentieke begeleiding beschik baar zijn om te fotograferen. De organisatie streeft ernaar om ie dere deelnemende fotograaf een ruime variatie in onderwerpkeuze te bieden, met vele contrasten in kleur, entourage en omgeving. De modellen, de SGB-stoomtram en het mooie Zeeuwse land schap zullen een uniek decor voor aantrekkelijke foto's vormen. In de stoomtram zal ook het SGB-restauratierijtuig meerijden, waarin koffie en andere warme en koude dranken verkrijgbaar zijn. Elke deelnemer ontvangt een lunchpakket, bestaande uit drie belegde broodjes en een appel. Men kan zich aanmelden voor deze bijzondere stoomrit door voor 1 mei a.s. f 35,— over te maken op postgiro 3129832 ten name van C.A. Wielemaker/SGB te Blaricum onder vermelding van "Fotorit 1 juni". Een lunchpakket is bij de ritprijs inegrepen. Onge veer een week voor de rit ont vangt men de deelnemerskaarten en aanvullende informatie. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij het VVV-Goes, telefoon 01100 - 20577. Lingeriezaak Steketee aan de Lange Zelke in Vlissingen toonde vrijdag 12 april haar nieuwe zomercollectie. De nieuwe modetrends werden die dag met een aantal shows sfeervol voor het voetlicht gebracht. Vier keer verschenen de model len in bermudapakken, zomer jurkjes en leggings van onder andere de merken 't Lieverdje, Linda Lu en Tuzzi. Deze namen staan garant voor goede draag bare kleding. Ferna Vink brengt de iets extravagante kleding. De modellen toonden ook de wat klassiekere mode, de zogenaam de jeugdige kleding voor oude ren. In deze categorie zijn de merken Fisser en Presence verte genwoordigd. Ook uitgaanskle- ding en verschillende zomertruien maakten deel uit van de show waarbij opviel dat alle kle dingstukken onderling gecombi neerd kunnen worden. Bij de afdeling badmode viel het grote assortiment aan bikini's, badpak ken en badjassen op. Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een spreekwoord. 66- 29- 23-70 77- 31 -27- 16-75- 53 1 - 2- 5- 52- 57 14- 31 -3-6 HORIZONTAAL: 1 Russische munt; 7 werktuig; 13 vrucht; 14 snavel; 16 rivier in Duitsland; 17 stad in België; 18 kers; 20 ver grootglas; 21 chem. symbool; 22 kleun 24 namelijk; 26 hals; 28 edelmetaal; 31 pers. vnw.; 33 sportevenement; 34 vrijgevig; 36 titel; 37 chem. symbool; 38 onvriendelijk; 40 vogel; 42 kist; 44 rauw,; 45 schrede, stap; 46 lijmstof; 47 bloeiwijze; 48 lichaams deel; 50 specerij; 52 gedorst koren; 53 voegwoord; 54 schijnge- halte v.d. maan; 56 ingezet stuk; 57 voorzetsel; 58 de onbekende; 59 zonderling; 61 onvriendelijk; 63 vorm van mij; 64 guirlande; 67 schuifbak; 69 telegrafisch koersbericht; 71 criminele daad; 72 oeverdam; 74 roofvogel; 76 korte kous; 77 evennachtslijn; 78 deel van Europa; 79 aanspreektitel. VERTIKAAL: 1 moerasvogel; 2 werk van componist; 3 leer v.h. heldendicht; 4 snavel; 5 lengtemaat; 6 schrikbewind; 8 voeg woord; 9 oorkonde academische senaat; 10 kleur; 11 wars van laagheid; 12 vlug; 14 kloosterzuster; 15 vogel; 18 afstandsmaat; 19 dik en lomp; 22 rechtsvoorschrift; 23 beperkt van verstand; 25 soort hond; 27 wandversiering; 29 voorm. Ned. eiland; 30 be daagde dame; 32 openbaringen Mohammed; 34strafwerktuig; 35 schrijfkosten; 37 pl. in Utrecht; 39 erg los; 40 omslag; 41 oude lap; 43 knaagdier; 49 bladplant; 51 geestelijke; 52 tennisterm; 55 over blijfsel; 57 metaal; 59vlaskam; 60 belemmering; 61 slaapplaats; 62 smal; 63 tijding; 65 noodsein; 66 zwaardwalvis; 68 afscheidsgroet; 69 aanhangend strookje; 70 griezelig; 72 deel v.e. schip; 73 alvo rens; 75 dat is; 77 soort onderwijs. Oplossing van Puzzelkrant 10/4 HORIZONTAAL: 1 naar; 4 cavia, 7 naad: 10 tot: 11 ruin, 12 plot; 14 blaag; 17 ster; 19 aal; 20 bra; 21 mej., 23 Ier: 24 lm; 25 klaveraas, 28 Ie; 29 asia; 31 ara; 32 laat; 35 pluis; 37 moord. 40 ree; 41 wh; 42 om; 43 een; 44 eerst; 47 skier; 49 trea; 50 art; 52 Tess; 54 la; 55 Lank- horst; 58 TK; 60 opa; 62 tie. 63 O.E.A.. 64 gal; 65 ossa; 67 elite; 69 Lada; 70 erwt, 71 kaal; 72 soma; 73 spons; 74 maar. VERTIKAAL: 1 Nepal; 2 atol; 3 rot, 4 cobra; 5 vla; 6 Argea; 7 nis; 8 anti; 9 dorre; 13 lama; 15 lavas, 16 amram; 18 eelt; 20 blauwraaf, 22 Jalomitsa; 25 kil; 26 er; 27 sar; 30 speer; 33 aders; 34 ore; 36 i.h.s.; 38 ook; 39 UNO; 45 eel; 46 takel; 47 stoot, 48 eet, 49 taps, 51 RH; 53 stad; 54 loods; 56 niets; 57 reeks; 59 klaar; 61 asem; 64 gala; 66 ara; 68 ido; 69 lam. Winwoord: ILLUSTRATOR Hoe gevaarlijk is wonen aan het water? Totdat die mevrouw van de Vrije Universiteit in Amsterdam me vorige week met geniepige vragen bekogelde had ik er niet over nagedacht, maar er zitten kennelijk wat steken los aan die statige voorbij varende bootjes. Die mevrouw enqueteerde in het land in op dracht van het ministerie dat zich bezighoudt met het wel en wee op het water. Nu had die mevrouw niet zo van die pertinente vragen. Ze vroeg me alleen een uur lang wat ik gevaarlijker vond in som mige situaties. Bijvoorbeeld of ik chloor linker vond dan LPG en of ik kon beoordelen of vervoer per trein, per boot of per vrachtauto gevaarlijker was. Ze had me uitgenodigd omdat zij van anderen had gehoortj dat ik wel een mening zou kunnen hebben 'uit hoofde van m'n functie'. Eerder waren bewoners van de boulevard in Vlissin gen aan de tand gevoeld. Haar laatste vraag trof me nog het meest. Of ik voor voorlich ting was. Ik was verbaasd. Want op zo'n vraag was ik nou nooit gekomen. Natuurlijk was ik voor voorlichting, antwoordde ik verbouwe reerd. En niet zo maar voorlichting. Alles moest open en bloot worden verteld. Het liefst zou ik willen zien dat de dames en heren die .het op de Westerschelde voor het zeggen hebben wekelijks in deze krant melden welke schip met welke rotzooi onze kustlijn passeert en zo ja wanneer. Ook zou er een geva- rencode moeten worden ingesteld. Per honderd meter moet er op de boulevard een monitor worden gezet waarop alle infor matie staat over het schip dat net voorbijvaart. Uiteraard - al les open en bloot - moet gemeld worden uit welk land die boot komt, waneer de laatste keer een grondige inspectie heeft plaatsgevonden en hoe gevaarlijk de vervoerde stoffen dan wel zijn. Wedden dat de fraaie appartementen aan de boulevard binnen de kortst mogelijke tijd voor een prikje te koop zijn. Ook wed den dat we dan minder vertederd genieten van die gifbom- men. Misschien verlies ik die weddenschap en is alles kits, kunnen we gewoon flaneren op de boulevard en rustig met vrouw en kinderen spelletjes doen op het strand. Maar toch. Die vragen komen voor mijn gevoel niet zomaar uit de lucht vallen.

de Faam | 1991 | | pagina 25