fMlKS Huwelijksgeluk of huwelijksongeluk Mum liaüin Jeugdige inwoners Walcheren op TV Herdenking Cursus Cultuur Ouderen Beurs Maafscha Allerlei Sport Door drs. Thomas Klabbers TEGEMOETKOMING STUDIEKOSTEN Ontspanning Politiek Geloof Buurt/wijk Gevonden LESSEN VOOR MINNAARS (1) PSYCHOCONSULT: Woensdag 17 april 1991 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Nationale Herdenking - De ge zamenlijke kerken organiseren op zaterdag 4 mei om 19 uur een korte gebeds dienst in de Petruskerk aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Woonaanpassing - De Stich ting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt op 25 april om 14 uur een informatiemiddag over wonen en woonaanpassin- gen in de Arne te Arnemuiden. ANBO - Donderdag 25 april houdt de ANBO om 14 uur een informatiebijeenkomst over Vrij- willigershulp en Burenhulp in Het Bastion te Middelburg. Op dins dag 7 mei houdt de ANBO een busreis naar Moergestel. Aan melding op vrijdag 26 april in Het Bastion van 10.30 tot 12 uur. Fonds Zomerzegels - De stand van de afdeling Middelburg van het Fonds Zomerpostzegels staat tot 12 mei in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Noordstraat. Een deel van de op brengst gaat dit jaar naar de Kin derboerderij De Klepperhoeve. Palestijnen - Het Palestina Ko- mitee Zeeland houdt woensdag 24 april om 19.30 uur een film discussieavond over De Palestij nen op het adres Kruitmolenlaan 82. Overleg - Voor deelnemers van het Aktiviteiten Centrum Middel burg is er een deelnemersoverleg op dinsdag 23 april om 13.30 uur in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele, Vrijlandstraat 51 te Middelburg. TM - In Hotel Arneville in Middel burg wordt dinsdag 23 april om 20 uur een informatie-avond over transcendente Meditatie techniek gehouden. Pensioen - De afdeling Walche ren van de Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen houdt op dinsdag 23 april om 14 uur een ledenvergadering in De Schakel te Middelburg. De heer Ligtendag van de Middelburgse gemeente politie houdt een causerie over inbraakpreventie. Raadsvergadering - De ge meenteraad van Veere komt woensdag 24 april in openbare vergadering bijeen om 19.30 uur. Rommelmarkt - De openbare basisschool De Westburch aan de Beneluxlaan in Middelburg houdt zaterdag 20 april de jaar lijkse rommelmarkt. De school deuren staan van 10 tot 13 uur open voor het publiek. Fancy fair - De Vaste Burgh- school in Vlissingen houdt op 20 april van 10 tot 14 uur een fancy fair. Kleding - De peuterspeelzaal het Wegkruupertje aan de Hen drikstraat 35 in Middelburg houdt op zaterdagmorgen 20 april van 10 tot 11 uur een beurs van speelgoed en kleding. Kinderrommelmarkt - Zaterdag 20 april van 10 tot 12 uur houdt de obs De Zuidburch in Middelburg-zuid een kinderrom melmarkt tbv het vogelasiel De Mikke. Fancy-fair - Peuterspeelzaal De Ukkie's in Vlissingen houdt aan de Bonedijkstraat 155 in Vlissin gen op zaterdag 20 april een fancy-fair tbv de aanschaf van een speelhuis. Fancy-fair - Zaterdag 20 april houdt de Triangel-school in Vlis singen een fancy-fair van 10 tot 15 uur in het schoolgebouw aan de Sav. Lohmanlaan. Snuffelen - De sporthal aan de Van Hogendorpweg te Vlissingen is zaterdag 27 april het decor van een grote snuffelmarkt, die voor het publiek geopend is van 9 tot 17 uur. In een uitzending van NCRV's Holidayshow op maandag 6 mei zullen twee jeugdige inwoners van Walcheren strijden om een vakantieprijs of -reis. Het zijn de elfjarige Matijs Stroo uit Middel burg en de twaalfjarige Karei Din- gemanse uit Koudekerke. Het Walcherse koppel treedt in het strijdperk tegen twee andere koppels in deze speciale uitzen ding over en met kinderen, die wordt gepresenteerd door Frank Masmeijer. De opname is op woensdag 27 maart in Baarn en de uitzending is op maandag 6 mei om 19.50 uur op Nederland 1. Triathlon - Wie deel wil nemen aan de trio-triathlon op 28 mei moet zich voor 17 mei inschrijven bij F. Wassink, Arnelaan 21 te Middelburg, 01180-15183. Sportfestijn - Trimmers en skee lers kunnen zich voor 21 april nog aanmelden bij de heer Wassink voor het sportfestijn Arnestein op zaterdag 4 mei. Inlichtingen 01180-15183. Zandmars - Zaterdag 20 april wordt de 24e Zandmars gehou den op initiatief van de wan delsportvereniging 't Zand te Middelburg. De start is bij het wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesweg 42 te Mid delburg. Inlichtingen 01180-28602. Tennisblessures - Dinsdag 23 april om 19 uur wordt in het Ten- niscentrum Schelde International te Vlissingen de Zeeuwse ope ningsavond gehouden van de voorlichtingscampagne Tennis zonder blessures. Atletiek-instuif - Atletica Vlis singen houdt in de maand april een atletiek-instuif op dinsdag van 18.45 tot 20 uur voor men sen vanaf 16 jaar en op woens dag van 17.45 tot 18.45 uur voor 6- t/m 15-jarigen. Toertocht - Toerclub Walcheren houdt zaterdag 20 april de Walcheren-Bevelandtocht over 110 km. Inschrijving tussen 8.30 en 9.30 bij Rijwielcentrale Vlis singen, Koudekerkseweg 51/53 te Vlissingen. Conditie - Met het oog op kleine figuurcorrecties en verbetering van de conditie houdt buurtvere niging Van Duijvenvoorde in Oost-Souburg op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend een conditietraining in De Schuur. Inlichtingen 01184-61963. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Twee nieuwtjes op het gebied van Tegemoetkoming Studie kosten. Ten eerste: De tegemoet koming in de studiekosten van mensen die 21 jaar of ouder zijn (TS21 blijft gedeeltelijk bestaan. Eerst was het de bedoe ling om de TS21+ met ingang van januari 1991 helemaal af te schaffen. Grote groepen cur sisten blijven nu toch recht hou den op TS21+. En ten tweede: Het lesgeld voor het studiejaar 91/92 voor leerlin gen van 16 jaar en ouder wordt verhoogd van f 1133,— naar f 1163,—. Het blijft daarom erg belangrijk de aanvraag voor tege moetkoming in de studiekosten van uw kinderen onder de 18 jaar bijtijds in te sturen. 1. Bent U 21 jaar of ouder en volgt U een opleiding? Dan kunt U recht hebben op TS21H-. Dat kan alleen als U geen recht heeft op studiefinanciering (WSF18 bijvoorbeeld omdat U een deeltijd opleiding volgt. Verder wordt het gedeelte van uw inkomen dat bo ven de bijstandsnorm uitkomt, op de TS21+ in mindering gebracht. Ten slotte is de soort van oplei ding van belang. Volgt U Mavo, Havo, VWO of een Open Univer siteitscursus? Of volgt U een le rarenopleiding in een van de zogenaamde "tekortvakken" (dat zijn bijvoorbeeld Duits, Wis kunde, de Techniekvakken en de PABO)? Dan komt U ook dit jaar weer in aanmerking voor TS21+. 2. Het is belangrijk de aanvraag voor tegemoetkoming studie kosten voor 16- en 17-jarige kin deren voor half juni op te sturen. Ook het vragenformulier dat U vervolgens ontvangt moet U bin nen twee weken insturen. Het lesgeld wordt dan namelijk 'recht streeks aan de school overge maakt. En U hoeft het dan niet voor te schieten. Zoals altijd kunt U met vragen bellen of op onze spreekuren ko men. Tot ziens. Kapasi - Zaterdag 20 april houdt Kapasi een avond voor al leenstaanden tot 45 jaar in wijk centrum De Spinne te Goes. De bijeenkomst begint om 21.30 uur. Inlichtingen 01102-42709 of 01109-259. COC - In het COC-pand aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg wordt zaterdag 20 april een jon gerenavond gehouden vanaf 21 uur. Inlichtingen 01180-12280 of 01184-11641. Gespreksgroep - Alleenstaande ouders kunnen op dinsdag 23 april in het FIOM-pand te Middel burg een gespreksgroep bijwo nen. De bijeenkomst vindt plaats om 20 uur in de Bellinkstraat 6-8. Vijveravond - Aquariumvereni ging De Purperkop houdt op woensdag 17 april om 20 uur een vijveravond in Bachtenkom- me te Vlissingen. De Piek - Vrijdag 19 april is er in jongerencentrum De Piek te Vlis singen een jamsession om 14 en om 20 uur. Zaterdag 20 april speelt om 22 uur de Amsterdam se band Kong. Speurtocht - De korfbalvereni ging Zuidwesters houdt op vrij dag 19 april tussen 17.30 en 18.15 uur een speurtocht met sportieve opdrachten door Sou burg voor de groepen 4 t/m 8 van de Souburgse basisscholen. De start is bij het clubhuis De Zuid wester. Vergadering - De Zeeuwse Cul turele Raad houdt op donderdag 18 april om 14 uur een vergade ring in het pand van Stichting Zeeland aan de Dam 31 te Mid delburg. Bijeenkomst - De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum houdt op donderdag 25 april om 20 uur een bijeenkomst in het Stedelijk Museum, Bella- mypark 21 te Vlissingen. De le zing Visies op Kunst begint om 20 uur. Fietscursus - Mannen en vrou wen vanaf 18 jaar kunnen zich opgeven voor de fietscursus van de Stichting voor Basiseducatie Vlissingen, die start op 17 mei. Deze cursus omvat 10 lessen. In lichtingen 01180-17819. Alcoholvrij - In Oranjezon te Oostkapelle wordt een cursus gegeven in het maken van alco holvrije cocktails. Inlichtingen 01188-1507. Groen Links - In het Zuiderba ken te Middelburg wordt maan dag 22 april om 20 uur een ledenvergadering gehouden door Groen Links. Palestina - Het Palestina- Komitee Zeeland houdt op woensdag 24 april om 19.30 uur een discussie-/filmavond in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. Sprekers zijn Chalil Siman en Andreas Kraak. Studieweekend - Op 26 en 27 april houdt de Initiatiefgroep Openbaar Werk van de Antropo sofische Vereniging Zeeland'een werk- en studieweekend in het gebouw Vrije School Zeeland, Willem Arondeüsstraat 59, Mid delburg. Inschrijvingen tot 20 april. Aglow - Women's Aglow Fel lowship houdt maandag 22 april om 20 uur een bijeenkomst op het adres Molenwater 99 te Mid delburg. Spreekster is Dieneke Hemminga uit Amsterdam. Mannenkoor - Het mannenkoor Onderling Genoegen werkt zon dag 21 april om 9.30 uur mee aan de dienst in de Gereformeer de Kerk te Arnemuiden ten bate van de Vereniging Bartiméüs in Zeist. Israël - Op uitnodiging van de Samen-op-Weg Werkgroep en Is raël Middelburg houdt Meron ten Brink op dinsdag 23 april om 19.30 uur een lezing over de ac tuele toestand in Israël in de Ge- tuigeniskerk in Middelburg. Bingo - In het buurthuis Schel- debuurt te Vlissingen wordt vrij dag 19 april vanaf 20 uur een bingo gehouden. Serooskerke - In de maand maart werden in de gemeenten Domburg, Veere en Arnemuiden de volgende voorwerpen gevon den: fototas, helm, damesfiets, diverse sleutels, 2 portemonnees, brillen, leren jas, tas met gymspullen, halskettinkje, tas met landkaarten, Mechelse her der en een rode kat. De voorwer pen zijn aangegeven op de post Serooskerke van de rijkspolitie. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie zijn aangegeven: helm, collie hond, parkiet, Yorkshire-hondje, handschoen, 2 dameshorloges, jack, portemonnee, bedeltje, sleu tels en een wieldop. Bij het asiel werd een rood cypers poesje aangegeven. De komende weken stellen we in deze rubriek het huwelijk centraal. Het huwelijk blijft voor volwassenen de popu lairste samenlevingsvorm. Na tuurlijk heeft het de afgelopen 25 jaar wel aan gezag inge boet, maar toch wist het zowel de politieke, de kulturele en de sexuele hervormingen te doorstaan. Noch Marxisten, noch feministen noch "vrije sex"isten bleken in staat om aan het huwelijk de gena- destoot uit te delen. Drs. Henk C.M. Hermans Ondanks deze taaiheid geeft het huwelijk steeds vaker aan leiding voor problemen. Het aantal mensen dat in verband met huwelijksproblemen con tact met een psychotherapeut opneemt, groeit. Jammer ge noeg nemen ze dit besluit vaak in een erg laat stadium. In nog al wat gevallen is de relatie dan zo ontwricht, dat ook profes sionele hulp maar weinig kan uitrichten. Relatietherapieën eindigen daarom niet zelden in een echtscheiding; dit tot te leurstelling van zowel het echt paar als de psychotherapeut. Huwelijksproblemen zijn vooral het produkt van de wijze waar op twee partners met elkaar omgaan. Slechts zelden zijn ze het gevolg van tegenslagen van buitenaf. Als ze eenmaal in het huwelijksbootje hebben plaatsgenomen, staan min naars voor de keuze om te wer ken aan vergroting van hun echtelijk geluk of om zich te verzekeren van echtelijk onge luk. Afhankelijk van deze keuze kan het huwelijk uitgroeien tot een zegen of tot een hel. Veel is dus afhankelijk van de wijze waarop de partners met elkaar omgaan. Heelaas krijgen ze in onze samenleving nauwelijks richtlijnen aangereikt, die de kans op een gelukkig huwelijk vergroten. Ze zullen het daar entegen vooral moeten stellen met allerlei opvattingen, die de kans op een ongelukkig huwe lijk vergroten. Centraal daarin staat de gedachte, dat het hu welijk vooral een emotionele kwestie is. Er bestaat bij de meeste mensen een grote weerstand, om hun verstand te gebruiken in het huwelijk. Mis schien stoten we hier op een van de laatste taboes die over eind zijn gebleven: het taboe op een verstandeljke doorden king van het huwelijk. Als ge volg daarvan zitten we opgescheept met een aantal misvattingen, die een gelukkig huwelijk in de weg kunnen staan. We zullen er een drietal bespreken. Je kiest je partner uitsluitend op je gevoel Het taboe op het verstand komt het duidelijkst tot uit drukking bij de partnerkeuze. De keuze voor een levenspart ner is vaak vooral (en soms zelfs uitsluitend) een gevoels kwestie. Zelden mogen ver standelijke overwegingen een rol spelen. In onze kuituur wordt een rationele partner keuze zelfs sterk ontmoedigd. Kennelijk laten we ons vooral leiden door gevoelens van "verliefdheid", maar wat te doen als deze verliefdheid iets minder wordt?. In een huweljk hoef je niet te investeren Veel mensen gaan er vanuit. dat ze zich niet hoeven in te spannen voor een gelukkig hu welijk. Ze geloven, dat het hu welijk daar zelf borg voor staat. Niets is echter minder waar. Het huwelijk biedt twee men sen de mogelijkheid om te wer ken aan gezamenlijk geluk. Veel staat of valt echter met hun bereidheid om zich hier voor in te spannen. Wacht dus niet af, of het hu welijk het verwachte geluk brengt. U kunt uw tijd beter besteden met te werken aan een gelukkig huwelijk. Mijn geluk is afhankelijk van mijn partner Sommige mensen zien het hu welijk als een vorm van geeste lijke slavernij. Ten onrechte gaan ze ervan uit, dat hun part ner bepaalt hoe gelukkig zij zich in het huwelijk voelen. Ge lukkig vergissen ze zich, en hebben ze wel degelijk zelf in vloed op hun huwelijksgeluk. Dit is namelijk voor een belang rijk gedeelte afhankelijk van hun eigen opstelling. Ook in het huwelijk blijft u voor een belangrijk deel zelf verant woordelijk voor uw eigen emotionele geluk. Het is daar om niet juist, om anderen daar voor verantwoordelijk te stellen. Ook niet als deze ande re toevallig uw partner is. Waarschijnlijk blijven ook in de toekomst de meeste mensen het huwelijk als een gevoels- zaak beschouwen. Maar hope lijk begrijpt u inmiddels dat het verstand u behulpzaam kan zijn voor huwelijksgeluk. Voor meer informatie: 01180-34735 Drs. Henk C.M. Hermans Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. aagtekerke- Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. M. Gou- driaan, 15 uur: ds. R v.d. Kraan. Volle Evangelie-gemeente ImmanuelWest-. dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. biggekeriTe" Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. domburg Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. I. de Boon, gez. dienst in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Wil/ibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. gapingeT Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. D. van Boven, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst in Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. grijpskerke Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: ds. A.E. de Bruijn m.m.v. mannenkoor 'Onderling Genoegen'. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. de Bruijn. hoogelanpe Christengemeenschap, Kapel van Sint Maarten, Zo. geen dienst. kleverskerke Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mevr. J.W. Allewijn. koudékerkë^ Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 19 uur: ds. P.J. Rebel. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. J.W.J. Hoffman. meliskerke Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, knd. 4 - 7 jaar, 19 uur: ds. J. Bakker. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: bevesti ging ambtsdragers. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: dhr. C.S. Vis. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands, Hofpleinkerk,. Hofplein, 9.30 uur: dhr. L.P. Westhoff, 14.30 uur: ds. D. Westerneng, De Hoeksteen, Roozenburg- iaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. B. de Haan, Koorkerk, Koorkerk hof, 10 uur: ds. D. Jobse-Spierings m.m.v. Herv. kerkkoor. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. P.C. Klijnsma. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: zie Getuigeniskerk. Engelse kerk, Simpel- huisstraat, 19 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Thomas kapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Wijkgemeente Geref. Bond, (Thomaskapel) 11 uur: kand. R.W. de Koeijer, (Ontmoetingskerk) 18.30 uur: ds. H. van Oostende. Kerkgenoot schap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: kpt. M. Kruithof. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Hirsch. Nederlands Gereformeerde Kerk, zo. 9.30 en 17 uur: ds. W. Borgdorff. Vereniging van Vrij zinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, zo. 10 uur en elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gerheente (Eglise Wa/lonneLange Noordstraat 62. Zo. onbekend. Evangeliege meente "de Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. nieuw en st. joosland Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. oostkapelle Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. ritthiem Hervormde Gemeente. Oostende. Zo. 11 uur: ds. H. serooskerke Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: hr. H.J. Schoenmaker, 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noord weg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, sow-dienst in Geref kerk, 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. souburg Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren en dhr. H. Hondius, knd. groep 1-3 en 4-8, Oranjepleinkerk, 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren, Be jaardenhuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: dhr. J. van Leerdam. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur. veere Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Lukasse, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Lukasse. vlissingen Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doops gezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dhr. Vis. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 14.30 uur: ds. A.J. van Zuijlekom. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. Makkinga. Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. van Bork. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: ds. Wessel. Ophir, geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, za. 9.30 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. M. Kruithof, 19 uur: kpt. H. Barink. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. J. van Leerdam. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: Wim Molenkamp. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 18 t/m wo. 24 april. Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: P.F. de Doel den Be/linkplein 1, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13-00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24.00 uur: A.J. Mijn/ieff, N. Beetslaan, 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. Ubels, p.a. Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 . Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, teI. 35565. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Van de Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag t/m zondag: J. Drijdijk, Gandhistraat 5, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: A.J.G.M. Ruys, tel. 01180-13118. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. DGD Zeeland (Districtsgezondheidsdienst Zee land): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma. wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085; Infor matielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tuberculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184 18395. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het week end en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afspraak van 9 tot 12 uur tel. 01180-30911. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname ,en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-15595, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinszorg Algemeen Maatschappe lijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereik baar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Middelburg Dauwen- daele dagelijks van 13.30 tot 14.30 uur tel. 01180-29146, Serooskerke do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667, Westkapelle wo. van 9 tot 10 uur tel. 01187-2331; Bureau Sociaal Raadslieden, Middelburg e.o. ma. en wo. van 14 tot 16 uur di. en do. van 9 tot 12 uur tel. 01180-84000, Vlissin gen e.o. ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13 tot 15.30 uur tel. 01184-86400. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444.

de Faam | 1991 | | pagina 17