mi.,..,,, uimIR Door onachtzaamheid van vissers lil- if i WÊÊÊHU *1* Buitenbad zwembad weer open Themamiddag over positie van arbeidsongeschikten Rondleidingen Ophokken duiven Bouwaanvraag Monumenten- vergunning Umm. k Sport keuring Commissies tmm Snelheids campagne KENJE L^IJET 80 ;UVV llllllllrt GEMEENTE MIDDELBURG 1 „DELTA LiU-t f.025 Tafeltje Dekje Zomerabonnement Overdekt zwembad Pas op uw spullen Verkoop zomerabonnementen TE HARD RIJDEN KOST TE VEEL Woensdag 3 april 1991 DE FAAM jorhet oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Veel vogels verward in vislijnen BEWAAKTE FIETSENSTALLING 'TOtóTTSi G 0P£N, MAANDAG W.««* -g fj ST-vujns Op alle dagen, dat de winkels geopend zijn kunt u gebruik maken van de bewaakte fietsenstalling, bereikbaar vanaf de Markt. Deze stalling is geopend van een kwartier vóór de openingstijd van de winkels tot een kwartier daarna. Nu het voorjaar is begonnen vinden we ook in Middelburg langs vele waterkanten weer vissers. Over vissen valt lang te discussiëren. Veroor zaakt het nu wel of niet dierenleed? Deze discussie gaan we hier nu niet aan. Wel wordt gewezen op ander dierenleed dat direct door het vissen wordt veroorzaakt. Regelmatig komt het voor dat vogels, eenden en rei gers verstrikt raken in achtergelaten vislijnen of haakjes inslikken. Dat dierenleed is onnodig en moet voorkomen worden! Alle vissers, jong en oud, zijn verantwoordelijk voor het opruimen van al hun materiaal en zeker stukken vislijn. Het is vaak een kwestie van onna denkendheid en onwetendheid. En dat geldt ook voor fouten die worden gemaakt in het hanteren van de gevangen vissen. Er bestaat goed lesmateriaal over vissen. Leerkrachten en ook jon geren zelf kunnen hiernaar infor meren bij de Nederlandse Vereniging van Sportvisscrfcdera- tics (NWS), Postbus 288, 3800 AG Amersfoort, telefoon 033-634924 of de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij, Postbus 433, 3430 AK Nieu- wegein. Bij bureau Voorlichting is een voorbeeld van een lespakket in te zien. Volgt hier een gedeelte uit "Vis sen, mijn sport" de jeugdcursus van de NV VS. Wees zuinig op je stek Vergeet nooit dat je te gast bent in de natuur en dat we op al dat moois zuinig moeten zijn. Je zorgt er natuurlijk altijd voor dat de stek waar je vist schoon blijft. Vertrap geen planten en struiken, ruk geen takken van bomen en riet moet je nooit knakken of uit DINSDAGAVOND 16 april wordt de sport medische keuring ge houden. Voor meer informatie kunt u bel len naar: Gemeente Middelburg 01180-75570 Volgende week worden de volgen de commissievergaderingen ge houden: Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, 9 april om 19.30 uur. Secr. mw. C. Manuputty (tel. 75465). Bestuurscommissie Culturele Za ken, 11 april om 15.45 uur. Secr. mw. J. Cijsouw (tel. 75575). Commissie Sociale Zaken, II april om 19.30 uur. Secr. dhr. Groenen berg (tel. 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij cle commissiesecretaris. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diege nen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 8 april tot en met 14 april 1991 maandag zuurkool met worst dinsdag kip in kerriesaus woensdag karbonade, bladspinazie, aardappelen donderdag kuikenboutfilet, appeltjes, aardappelen vrijdag cordon bleu, bloemkool, pommes mignonettes zaterdag goulash, erwtjes, rijst zondag wat de pot schaft Het buitenbad van het zwembad Poelendaele wordt weer geopend voor publiek vanaf woensdag 1 mei 1991. De openingstijden voor het zwemmen in het buitenbad zijn de volgende: Maandag 07.00 uur - 19.00 uur. Dinsdag 07.00 uur- 19.00 uur. Woensdag 07.00 uur - 19.00 uur. Donderdag 07.00 uur - 19.00 uur. Vrijdag 07.00 uur - 19.00 uur. Zaterdag 09.00 uur - 16.00 uur. Zondag 10.00 uur - 16.00 uur. Het zomerabonnement is gedu rende het gehele zomerseizoen geldig. Het zomerseizoen loopt van woensdag 1 mei 1991 tot en met zondag 8 september 1991. Het zomerabonnement kost 26,30. Op het zomerabonne ment kan niet in het overdekte zwembad gezwommen worden. Het overdekte binnenbad wordt gesloten van zondag 21 juli 1991 tot en met zondag 1 september. In deze periode kunt U geen gebruik maken van het binnenbad. Het is helaas nodig om er weer eens op te wijzen. Laat u bij een bezoek aan het zwembad uw waardevolle spullen zoveel moge lijk thuis. Ondanks het goede toe zicht door middel van camera's en het controlerend oog van het zwembadpersoneel worden er toch nog dingen ontvreemd. Wanneer u toch kostbare zaken bij u hebt, bergt u deze dan op in de kluisjes naast de kassa. Voor een bedrag van 1,00 hebt u een veilig idee. De verkoop van de zomerabonne menten vindt plaats vanaf maan dag 22 april 1991. In 1990 hebben 365 kinderen van de basisscholen in Middelburg gebruik gemaakt van het zomerabonnement. Het buitenbad wordt leeggepompt en schoongemaakt voor het nieuwe seizoen. (Foto: E. Engel). Momenteel zijn er in Nederland ruim 850.000 arbeidsongeschik ten. Een grote groep mensen kun nen de eisen die het moderne bedrijfsleven en de maatschappij stelt niet meer aan. Het arbeidsongeschikt worden brengt een aantal onzekerheden met zich mee: zoals, - verlies van gezondheid - onzekerheid omtrent het toe komstig inkomen - twijfels wat afkeuringsprocedu res inhouden - het verlies van kontakten met collega's Daarbij komt nog dat er momen teel een politiek beleid gevoerd wordt dat zich richt op het beper ken van de kosten van arbeidson geschiktheid. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, het Gehandicapten Adviesbureau Zeeland en het AktiviteitenCen- trum Middelburg organiseren een themamiddag die de positie van arbeidsongeschikten vanuit ver schillende invalshoeken zal be lichten. Hiertoe zijn een viertal gastspre kers uitgenodigd. Een medewer ker van het Bureau voor Rechtshulp zal nader ingaan op de procedure die gevolgd wordt bij de overgang van ziektewet naar W.A.O. Twee arbeidsongeschikte perso nen, verbonden aan het WAO- platform van Etten-Leur gaan na der in op de emotionele aspekten bij het arbeidsongeschikt worden, en welke perspektieven zijn er nog? Vanuit het Landelijk WAO-beraad wordt de toekomst van de arbeids ongeschiktheidswet belicht onder het motto "toekomst of onder gang van de WAO wet". Nadien is er de mogelijkheid om tijdens een diskussie eigen vragen aan bod te laten komen. De dis kussie staal onder leiding van Jan Scheffers, industriepastor van DISK-Midden Zeeland. Iedereen die belangstelling heeft voor bovengenoemde problema tiek is van harte welkom op: DONDERDAG 4 APRIL om 13.30 uur in het AktiviteitenCen- trum Middelburg gelegen in het Ontmoetingscentrum van het win kelcentrum Dauwendaele (Vrij landstraat 51) in Middelburg. de bodem rukken. Is er een brede rietkraag waardoor het vissen wat moeilijk gaat, bind het dan met een touwtje een beetje bij elkaar, zodat je er net langs kunt met de hengel. Na het vissen maak je het touwtje gewoon weer los en er is niets aan de hand. Plastic zakken en ander afval horen al evenmin thuis op de stek. Het is verstandig om altijd een flinke plastic zak bij je te hebben, waarin je na afloop van de visdag al het afval stopt. Die zak neem je dan mee naar huis en stop hem daar in de vuil nisemmer. Wat je beslist nooit achter mag laten is oude vislijn. Zo'n stuk nylondraad is gevaarlijk voor vogels en andere dieren. Ze kunnen er in verstrikt raken. Wil je echt een goede beurt ma ken, dan moet je ook maar het af val dat andere hengelaars achter hebben gelaten in jouw plastic zak stoppen. Natuurlijk heb jij die rommel niet gemaakt, maar het is toch ook jouw stek die je schoon wilt houden. Kennelijk hebben sommige hengelaars geen opvoe ding genoten en zijn ze gewend zomaar alle rommel overal achter te laten. Misschien zullen zij jouw goede voorbeeld volgen als ze zien dat jij je als een echte natuurlief hebber gedraagt. Het is het probe ren waard. Gesloten tijden Je mag tegenwoordig het hele jaar doorvissen. Van 1 april tot en met 31 mei mag je echter bepaalde Op 25 februari is een landelijke snelheidscampagne van start ge gaan. Zulke campagnes blijven nodig. Want in Nederland wordt te hard gereden. Op 80 km-wegen wordt gemiddeld 95 kilometer per uur gereden. Dat is veel te hard. Bijna de helft van alle ongelukken met dodelijke afloop vindt plaats op deze 80 km-wegen. Neem gas terug. Ken je limiet. 80. Aanrijdingssnelheden bij snelheidsovertredingen. Snelheid 150 km/h 125 km/h 100 km/h 80 km/h aanrïjolngssnclheid legen obslakc! 141,7 km/hj Mljj). reactie-afstand stopafstand bij droog wegdek Middelburg maakt zich op voor de zomer. Afgelopen maandag zijn de rondleidingen door het Middelburgse stadhuis weer gestart. Tot en met 18 oktober staan de gidsen voor u klaar van maandag tot en met vrijdag om 10.30 uur en om 11.15 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. In het hoogseizoen dat loopt van 15 juli tot en met 23 augustus zijn er doorlopend rondleidingen tussen 11.00 en 16.00 uur. Wanneer de vol gende rondleiding begint staat aangegeven bij de deur van het stadhuis. Wilt u met een groep worden rondgeleid, neemt u dan contact op met bureau Voorlichting, telefoon 75443. Voor toeristen en zeker ook voor de inwoners van Middelburg is een be zoekje aan hei stadhuis beslist de moeite waard. In het gotish gedeelte, dat bestaat uit de Trouwzaal, de hal, het trappenhuis, de raadzaal, b en w-kamer en de Burgerzaal waant u zich in een sfeer van eeuwen terug. En dat terwijl het stadhuis bij het bombardement in 1940 bijna volledig opnieuw moest worden opgebouwd. Een knap staaltje restauratiewerk. aassoorten niet gebruiken. Je mag dan niet vissen met: de worm, slachtproducten, levende of dode visjes, een stukje vis of enig kunstaas (behalve met kunstvlie gen kleiner dan 2,5 centimeter). Ook een aantal vissoorten is in die periode beschermd. Het gaat om de baars, barbeel, kopvoorn, ser- peling, sneep, snoekbaars, winde en vlagzalm. Vang je in de maan den april en mei één van deze vis sen - het zal meestal gaan om de baars en de snoekbaars - dan moet je die direct terugzetten. Een snoek heeft zelfs een nog langere gesloten tijd, namelijk van 1 maart tot en met 30 juni. Voor hem geldt hetzelfde: meteen te rugzetten. Let daar goed op! Sportvisakte en vergunning Vissen is een fijne liefhebberij, maar je mag niet zomaar aan elk water dat je geschikt lijkt gaan vissen. Er zijn allerlei regels voor sportvissers. Die zijn niet ge maakt om jou te pesten, maar vooral om de vissen te be schermen. Er zijn twee papieren waar je sportvisser mee te maken krijgt: de sportvisakte en de visvergun ning. Dat zijn twee heel verschil lende dingen. De sportvisakte, die te koop is op het postkantoor, heeft iedereen die 15 jaar of ouder is nodig als hij of zij gaat vissen. Onder de 15 is die niet nodig, maar je mag dan alleen maar vis sen met één hengel met aan de haak kaas, brood, deeg, aardap pel, zaden, wormen of maden. Ga je vissen met kunstaas of aasvisjes op de roofvis, dan heb je wel de sportvisakte nodig ook al ben je onder de 15. Een visvergunning is in Middel burg nodig voor met name de Vesten. Informeer bij het grond bedrijf van Gemeentewerken (tel. 82000). Die kan je zien als de toe stemming van degene die de vis rechten in een water heeft. Op de regel dat je altijd een visvergun ning nodig hebt is maar één uit zondering. Voor het vissen in het zogenaamde openbare water -dat zijn grote rivieren en kanalen waarop beroepsscheepvaart plaats vindt- is een vergunning niet no dig als je je houdt aan één hengel met daaraan als aas brood, deeg, enzovoorts. Vis je daarentegen met kunstaas of aasvisjes in die grote rivieren en kanalen, dan heb je daarvoor wel een visvergunning nodig. En zoals we al eerder zei den ook een sportvisakte. Rede lijk ingewikkeld is het wel. Hoe je aan de sportvisakte komt is duidelijk, maar hoe kom je aan de visvergunning? Nou, die vis vergunningen worden uitgegeven door de hengelsportverenigingen die visrechten in bepaalde wateren huren zodat hun eigen leden daar in kunnen vissen. Dus als je gaat vissen is de hengselsportvereni ging het juiste adres voor een ver gunning. Vis je zonder de juiste papieren en krijg je controle, dan is een bekeu ring het resultaat. Dus let daar goed op! Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de periode van 8 april tot en met 24 mei 1991 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet: - voor het doen of laten uitvliegen voor 10.00 en na 17.00 uur; - op zondagen, en in de maand mei evenmin op de zaterdagen; - voor jonge duiven. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied voor het bouwen van een ser re aan de woning Nieuwe Vlissingseweg 574. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 5 april 1991 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inza ge. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schrif telijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Van 5 tot en met 18 april 1991 ligt op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie een aanvraag om een ver gunning ter inzage voor het verplaatsen van de op het Abdij plein staande en als monument aangemerkte pomp. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1991 | | pagina 5